Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-04-16, 20:22   #721
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V jesli znajdziesz czas i bedziesz na tyle miła aby mi pomóć , to mam do Ciebie 5 krótkich i konkretnych pytan :

1. Czy nie bedzie mnie zapychał?
2. Czy wystarczy taki filtr na takie słońce jakie mamy teraz?
3. Czy bardzo "tłusty" jest? (tzn-bardzo sie bedę błyszczeć?)
4. Czy nie zaostrzy mojego juz prawie wyleczonego tradziku?
5 .Czy mimo tego kremu dalej sie bede musiała ukrywac i uważeć?


Czy któras z was może go kiedys używała i potrafi cos o nim powiedzieć???

LA ROCHE-POSAY 50+
ANTIHELIOS XL (100ml)
AQUA-LAIT
IPD-90, PPD-28

Skład:
-aqua
-octocrylene (?) czy octarylene-pisałam recznie i nie moge rozczytać
-cyclohexasiloxane
-glycerin
-propylene glycol
-alcohol denat
-C 12-15 Alkyl Benzoate
-titanium dioxide
-Bis-ethylhexyloxy-phenol methoxyphenyltriazine
-butyl methoxydibenzoylmethane
-sorbitan oleate
- VP/eicosene copolymer
-drometrizole-trisiloxane
-ethylhexyl triazone
-acrylates/C 10-30 alkyl acrylate crosspolymer
-aluminium hydroxide
-ammonium polyacryloyldimethyl taurate
-buthylparaben
-disodium EDTA
-ethylparaben
-glycine soja/soybean oil
-isobutylparaben
-methylparaben
-phenoxyethanol
-polysorbate 60
-propylparaben
-stearic acid
-terephthalylidene dicamphar sulfonic acid
-tocopherol
-triethanolamine (code F.I.L. C22559/1)


Przepraszam za literówki-napewno są, bo pisałam ręcznie
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 01:04   #722
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czytalas moze

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...lios+AQUA-LAIT

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...lios+AQUA-LAIT

przejrzyj wyszukiwarke poniewaz temat Antkow byl naprawde szeroko omawiany i jest kilka roznych watkow.

1. Czy nie bedzie mnie zapychał?
Zapychanie to indywiadalna kwestia i nie ma tutaj pewnika chyba ze wiesz co dla Twojej cery moze byc komodogenne

2. Czy wystarczy taki filtr na takie słońce jakie mamy teraz?
Przepisowa ilosc filtra+odpowiedni sposob go oraz nakladnia makijazu bedzie wystarczajace

3. Czy bardzo "tłusty" jest? (tzn-bardzo sie bedę błyszczeć?)
Nie znam lekkiego kremu z filtrem a duzo tez zalezy od rodzaju cery,piza tym matowienie mozemy uzyskac za pomoca skrobii,pudru jedwabnego.

4. Czy nie zaostrzy mojego juz prawie wyleczonego tradziku?
Trudno powiedziec,znam przypadki w ktorych filtry nie pomagaja i kondycja cery nie ulegla poprawie ale...to bardzo indywidualne i trudno jednoznacznie odpowiedziec,poniewaz zalezy to od wielu czynnikow.

5 .Czy mimo tego kremu dalej sie bede musiała ukrywac i uważeć?
Patrz odpowiedz pkt.2;krem z filtrem to nie jest lek na cale zlo a jedynie profilaktyka,ktora musi byc odpowiednio stosowana by przynosila efekty.

Przy okazji mam ogromna prosbe,bo mial to byc watek skladowy a powoli zaczynamy rozmijac sie z glownym nurtem wiele tematow mozemy znalezc przez wyszukiwarke i sortowanie kolejnych watkow.


dasVorbild podklad AA jest calkiem niezly,sama kiedys go uzywalam pomimo ze kolory sa nie teges
Jezeli tolerujesz silikony,maslo shea i sodium chloride to powinno byc ok;mnie krzywdy nie zrobil a naprawde mam problem z wieloma kosmetykami jako wrazliwiec,tylko ze dla kazdej cery cos innego...wiec ryzyk fizyk,chyba ze powyzsze substancje ktore wymienilam nie powoduja u Ciebie podraznien,zapychania i alergii to powinno byc ok.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 11:37   #723
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo prosze o pomoc w rozszyfrowaniu skladu tego pudru. Szukam i szukam jakiegos, ktory mnie nie zapcha

L'Oreal, True Match, Super Blendable Powder

Skład: Talc, Nylon-12, Isodecyl Neopentanoate, Magnesium Stearate, Dimethicone, Phenoxyethanol, Cetyl Dimethicone, Trimethylsiloxysilicate, Methylparaben, Triisocetyl Citrate, Ethyl Paraben, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, [+/- May contain : Mica, Cl 77492, Cl 77499, Cl 77491 / Iron Oxides, Cl 77891 / Titanium Dioxide]
madulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 12:19   #724
wszełka
Zakorzenienie
 
Avatar wszełka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 065
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Chciałabym się dowiedziec cos z składu kosmetyku:

Bielenda, Beauty Milk, Jogurtowy mus do ciała

Skład: paraffinum liquidum, cetearyl alcohol, glyceryl stearate, glycerin, isodecyl neopentanoate, cyclomethicone, caprylic/capric triglyceride, dimethicone, ceteareth-18, goat milk, propylene glycol, gossypium herbaceum (cotton) seed extract, sodium acrylates copolymer, cetyl alcohol, peg-75 stearate, ceteth-20, steareth-20, ammonium acrylodimethyltaurate/vp copolymer, disodium edta, parfum, benzyl alcohol, benzyl salicylate, coumarin, linalool, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, isobutylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol
__________________

Blogowo

"Happiness hit her like a bullet in the head..."
wszełka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 12:56   #725
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
L_V, dziękuję bardzo zdecydowałam się na dwa pierwsze kremy, widzę, że dobrze zrobiłam, jako posiadaczka cery naczynkowej.
Jeszcze raz dziękuję
Cytat:
Napisane przez Del Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź L_V
Proszę bardzo

Cytat:
Napisane przez madulka Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o pomoc w rozszyfrowaniu skladu tego pudru. Szukam i szukam jakiegos, ktory mnie nie zapcha

L'Oreal, True Match, Super Blendable Powder

Skład: Talc, Nylon-12, Isodecyl Neopentanoate, Magnesium Stearate, Dimethicone, Phenoxyethanol, Cetyl Dimethicone, Trimethylsiloxysilicate, Methylparaben, Triisocetyl Citrate, Ethyl Paraben, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, [+/- May contain : Mica, Cl 77492, Cl 77499, Cl 77491 / Iron Oxides, Cl 77891 / Titanium Dioxide]
Ten puder był analizowany tutaj: http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=278 i tez pod względem zapychania.

Cytat:
Napisane przez wszełka Pokaż wiadomość
Chciałabym się dowiedziec cos z składu kosmetyku:

Bielenda, Beauty Milk, Jogurtowy mus do ciała

Skład: paraffinum liquidum, cetearyl alcohol, glyceryl stearate, glycerin, isodecyl neopentanoate, cyclomethicone, caprylic/capric triglyceride, dimethicone, ceteareth-18, goat milk, propylene glycol, gossypium herbaceum (cotton) seed extract, sodium acrylates copolymer, cetyl alcohol, peg-75 stearate, ceteth-20, steareth-20, ammonium acrylodimethyltaurate/vp copolymer, disodium edta, parfum, benzyl alcohol, benzyl salicylate, coumarin, linalool, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, isobutylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol
Zakładam, że mus do ciała ma być lekki - jak mus, ale ma nawilżać i pod takim kątem analizuję skład [bo nie napisałaś co tak naprawdę chciałabyś wiedzieć ].

Mus ma sporo emolientó, więc powinien zostawiąc skóre miekkką i nawilżoną. W składzie jest kozie mleko, i to całkiem sporo - to dodatkowy plus. Skóra powinna uzyskiwac po uzyciu aksamitna powłoczkę - to dzięki dodatkowi silikonów w składzie. Ogólnie - ciekawy produkt. Jest tu co prawda benzyl alcohol, ale dosyc daleko i jest szansa, ze przy takich emolientach nie bedzie wysuszał.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 12:59   #726
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Przepraszam dziewczyny za ten off top juz bede grzeczna obiecuję

(bo ja jakos nie umiem korzystać z tej wyszukiwarki-ona sie mnie wcale nie chce słuchać :/ )

Hexxx... dzieki za odp
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 16:16   #727
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Proszę bardzo
Ten puder był analizowany tutaj: http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=278 i tez pod względem zapychania.
Analizowany byl podklad a ja pytam o puder
madulka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-17, 18:58   #728
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziewczyny mam pytanie, wiem ze sklad tego iwostinu byl juz analizowany

Iwostin, krem nawilżający:

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Mineral Oil, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Isohexadecane, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Grape /Vitis Vinifera/ Oil, Cetyl Alcohol, Methoxycinnamate, Methylparaben, Propylparaben, Tcopherol Acetate, Acrylates /C-10-C30/Alcylacrylate Crosspolymer, Tromethamine, PEG-8/Tocopherol/ Ascorbyl Palmitate/Ascorbic Acid/Citric Acid, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol

jednak chcialam sie zapytac czy ten mineral oil na trzecim miejscu nie zapcha mi cery trądzikowej? czytałam ze u niektórych zapycha, a nie mam go w składzie zadnego kosmetyku który posiadam;/
do tej pory uzywalam emulsji matujacej iwostinu do cery tradzikowej i boje sie zaryzykowac ze zwyklym nawilazajacym
olilina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 19:15   #729
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez olilina Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie, wiem ze sklad tego iwostinu byl juz analizowany

Iwostin, krem nawilżający:

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Mineral Oil, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Isohexadecane, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Grape /Vitis Vinifera/ Oil, Cetyl Alcohol, Methoxycinnamate, Methylparaben, Propylparaben, Tcopherol Acetate, Acrylates /C-10-C30/Alcylacrylate Crosspolymer, Tromethamine, PEG-8/Tocopherol/ Ascorbyl Palmitate/Ascorbic Acid/Citric Acid, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol

jednak chcialam sie zapytac czy ten mineral oil na trzecim miejscu nie zapcha mi cery trądzikowej? czytałam ze u niektórych zapycha, a nie mam go w składzie zadnego kosmetyku który posiadam;/
do tej pory uzywalam emulsji matujacej iwostinu do cery tradzikowej i boje sie zaryzykowac ze zwyklym nawilazajacym
Zadna z nas tego nie wie, jesli nigdy nie uzywalas kremu z mineral oil to jedynym sposobem jest zaryzykowac i sie przekonac. Mnie osobiscie ten skladnik zapycha. A isopropyl to juz w ogole...
madulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 19:43   #730
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez madulka Pokaż wiadomość
Zadna z nas tego nie wie, jesli nigdy nie uzywalas kremu z mineral oil to jedynym sposobem jest zaryzykowac i sie przekonac. Mnie osobiscie ten skladnik zapycha. A isopropyl to juz w ogole...
no chyba bede musiala sprobowac, w koncu krem nie kosztuje majatku
isopropyl mialam w emulsji matujacej i nie mialam z nia zadnych problemow
boje sie tylko o ten mineral oil.
no ale zobaczymy
pozdrwaiam
olilina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-17, 22:56   #731
Małgosia*79
Raczkowanie
 
Avatar Małgosia*79
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 275
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Postaram sie pozniej usiasc i na spokojnie przeanalizowac sklady jakie wpisalyscie chyba ze L_V mnie uprzedzi a jesli nie to prosze o cierpliwosc

Malgosiu mleczko Lirene,ktore wrzucilas faktycznie uleglo zmianie-nie tylko opakowanie ale zawartosc rowniez,niektore skladniki zniknely ale niektore zostaly zastapione innymi.
Na pewno konsystencja bedzie sie roznila nieco,chociaz patrzac ogolnie to wlasciwosci powinny byc zachowane.

Dziękuję za rozwianie moich wątpliwości
Małgosia*79 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-18, 00:41   #732
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez madulka Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o pomoc w rozszyfrowaniu skladu tego pudru. Szukam i szukam jakiegos, ktory mnie nie zapcha

L'Oreal, True Match, Super Blendable Powder

Skład: Talc, Nylon-12, Isodecyl Neopentanoate, Magnesium Stearate, Dimethicone, Phenoxyethanol, Cetyl Dimethicone, Trimethylsiloxysilicate, Methylparaben, Triisocetyl Citrate, Ethyl Paraben, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, [+/- May contain : Mica, Cl 77492, Cl 77499, Cl 77491 / Iron Oxides, Cl 77891 / Titanium Dioxide]
Jezeli wiesz co moze zapychac Twoja cere to bez problemu znjadziesz zloczynce Nylon potencjalnie moze podraznic suche cery;silikon moze byc zapychaczem takze trudno jednoznacznie ocenic.

Cytat:
Napisane przez wszełka Pokaż wiadomość
Chciałabym się dowiedziec cos z składu kosmetyku:

Bielenda, Beauty Milk, Jogurtowy mus do ciała

Skład: paraffinum liquidum, cetearyl alcohol, glyceryl stearate, glycerin, isodecyl neopentanoate, cyclomethicone, caprylic/capric triglyceride, dimethicone, ceteareth-18, goat milk, propylene glycol, gossypium herbaceum (cotton) seed extract, sodium acrylates copolymer, cetyl alcohol, peg-75 stearate, ceteth-20, steareth-20, ammonium acrylodimethyltaurate/vp copolymer, disodium edta, parfum, benzyl alcohol, benzyl salicylate, coumarin, linalool, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, isobutylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol
Od siebie dodam tylko tyle,ze od tego musu mialam okropne uczulenie-nie wiem co dokladnie mnie wtedy tak urzadzilo ale dosc dlugo pozniej to leczylam-jednak sam mus bardzo mi sie podoba,fajna konsystencja,wchlanialnos c i zapach.

Cytat:
Napisane przez olilina Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie, wiem ze sklad tego iwostinu byl juz analizowany

Iwostin, krem nawilżający:

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Mineral Oil, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Isohexadecane, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Grape /Vitis Vinifera/ Oil, Cetyl Alcohol, Methoxycinnamate, Methylparaben, Propylparaben, Tcopherol Acetate, Acrylates /C-10-C30/Alcylacrylate Crosspolymer, Tromethamine, PEG-8/Tocopherol/ Ascorbyl Palmitate/Ascorbic Acid/Citric Acid, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol

jednak chcialam sie zapytac czy ten mineral oil na trzecim miejscu nie zapcha mi cery trądzikowej? czytałam ze u niektórych zapycha, a nie mam go w składzie zadnego kosmetyku który posiadam;/
do tej pory uzywalam emulsji matujacej iwostinu do cery tradzikowej i boje sie zaryzykowac ze zwyklym nawilazajacym
Moze zapychac ale nie musi-do wyprobowania w kazdym razie bardziej obawialabym sie,ze laczna mieszanka z Isopropyl Palmitate moze powodowac zapychanie ale to takze nie jest do konca pewne.
Sama ogolnie unikam isopropyli a ten krem Iwostinu calkiem niezle spisywal sie na mojej twarzy.

Cytat:
Napisane przez olilina Pokaż wiadomość
no chyba bede musiala sprobowac, w koncu krem nie kosztuje majatku
isopropyl mialam w emulsji matujacej i nie mialam z nia zadnych problemow
boje sie tylko o ten mineral oil.
no ale zobaczymy
pozdrwaiam
No coz,mozemy jedynie wskazac potencjalne zagrozenie a jak zareaguje Nasza cera to juz oddzielna kwestia.


Cytat:
Napisane przez Małgosia*79 Pokaż wiadomość
Dziękuję za rozwianie moich wątpliwości
Prosze bardzo mam nadzieje,ze bedziesz zadowolona bo mnie bardzo pasowalo to mleczko przynajmniej w starej szacie graficznej,po zmianach nie mialam jeszcze okazji go probowac ponownie.
Napisz moze jak je oceniasz.
Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-18, 12:04   #733
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam
Kupiłam krem z Avonu do twarzy z seri Care. Nazywa się Intensywnie nawilżający krem do twarzy. Stosuję go tydzień i póki co nic mi nie wyskoczyło, jednak boję się, czy nie wyskoczy lada moment ;/

Oto skład.
Cytat:
aqua, propylene glycol, stearic acid, alcohol denat, triethanolamine, butyl stearate, glyceryl stearate, isopropyl palmitate, cetyl alcohol, lanolin, lanolin oil, carbomer, methylparaben, hydrogenated soybean oil, sesamum indicum oil, parfum, tocopheryl acetate, bht, bha, disodium edta, ci (lub cl ciężko odróżnić literki) 15985, ci (bądź cl) 47005
Teraz w ogóle zauważyłam, że jest tu alkohol, mam nadzieje, że nie podrażni mi naczynek, bo ogólnie z kremu jestem zadowolona.

edycja: przejrzałam pół wątku i teraz to już w ogóle wpadłam w panikę. chyba zużyję ten krem na pięty.. Jaki krem nawilżający do cery naczynkowej, suchawej na policzkach i tłustej na brodzie, nosie i czole mogłabym używać bez strachu, że zapacha albo podrażni naczynka? Na złagodzenie reakcji naczynek używam kremu z Orfilame, który był tu wątku nawet analizowany

Przy okazji chcialam prosić o analizę tego kremu: Dax Perfecta Cera Naczynkowa krem obkurczający naczynia krwionośne (do cery tłustej i mieszanej). Swego czasu go używałam, ale mnie mocno zapchał i musiałam z niego zrezygnować. Który ze składników w nim tak zadziałał?

Cytat:
Aqua, Paraffin Oil, Soya Lecithin, D-Panthenol, Trlaureth-4-Phosphate, Sorbitol, Glycerin, propylene Glycol, Citric Acid, Hamamelis Virginiana, Aesculus Hippocastanum, Rutin, Magnesium L-Ascorbyl pcl, Vitis Vinifera, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Octyl Methoxycinnamate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer, Butylene Glycol, Nymphaea Alba, Caprylol Glycine, Sarcosine, Cinnamomum Zeylanicum, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Acrylates/ C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Xantan Gum, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropanone-1,3-Diol, Parfum
Za pomoc w rozszyfrowaniu będę wdzięczna.

Edytowane przez evilcia
Czas edycji: 2007-04-18 o 16:32 Powód: Dopisek.
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 21:56   #734
majade
Zakorzenienie
 
Avatar majade
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 719
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Zakupiłam dziś maseczkę w jednorazowej saszetce. Pod wływem impulsu, przyznaję. Zależy mi na nawilżeniu i odżywieniu skóry
(oraz niepodrażnieniu naczynek i niezapchaniu). Bardzo proszę o analizę składu

Maseczka upiększająca antystresowa kolagenowa z witaminami. Producent Pollena Malwa. Saszetka 15 ml.
Aqua
Collagen
Elastin
Glycerin - potencjalny zapychacz
Sodium Lactate-Środek buforujący pozwala uzyskać odpowiednie pH
TEA-Lactate - Składnik zatrzymujący wodę w produkcie
Serine
Lactid Acid
Urea
Sorbitol
Aminoglicyne
Allantoin
Actinidia Chinensis Extract - wyciąg z kiwi
Persica Vulgaris Extract - wyciąg z brzoskwini
Persea Gratissima Extract
Carbomer - Karbomery umożliwiają uzyskanie stabilnej i trwałej emulsji. Ponadto nadają lepkość preparatom, z niektórymi składnikami tworzą żele.
Triethanolamine - regulator ph
Phenoxylethanol
Methylparaben- konserwant
Ethylparaben - kons.
Butylparaben - kons.
Propylparaben - kons.
Disodium EDTA- Pełni rolę stabilizatora w kosmetykach.
Często jednak zanieczyszczony i działa kancerogennie. Podrażnia skórę i błony śluzowe. No pięknie.
Benzophenone-4

Chciałam choć częściowo sprawdzić składniki ale niestety spis na wizażu fiksuje i nie otwiera się w całości
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tn_1066.jpg (7,0 KB, 740 załadowań)
__________________


Edytowane przez majade
Czas edycji: 2007-04-19 o 23:17
majade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 23:07   #735
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez evilcia Pokaż wiadomość

Przy okazji chcialam prosić o analizę tego kremu: Dax Perfecta Cera Naczynkowa krem obkurczający naczynia krwionośne (do cery tłustej i mieszanej). Swego czasu go używałam, ale mnie mocno zapchał i musiałam z niego zrezygnować. Który ze składników w nim tak zadziałał?

Aqua, Paraffin Oil, Soya Lecithin, D-Panthenol, Trlaureth-4-Phosphate, Sorbitol, Glycerin, propylene Glycol, Citric Acid, Hamamelis Virginiana, Aesculus Hippocastanum, Rutin, Magnesium L-Ascorbyl pcl, Vitis Vinifera, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Octyl Methoxycinnamate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer, Butylene Glycol, Nymphaea Alba, Caprylol Glycine, Sarcosine, Cinnamomum Zeylanicum, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Acrylates/ C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Xantan Gum, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropanone-1,3-Diol, Parfum

Za pomoc w rozszyfrowaniu będę wdzięczna.
Na czrno zaznaczyłam emolienty - czyli skłądniki, ktore mogłay zapchac Ci pory. Obstawiałabym olej parafonowy na 2gim miejscu w składzie. A tak poza tym - to dobry krem na naczynka, dużo tutyny i ciekawych wyciągów z roślin [olej z pestek winogron, kasztanowiec], lewoskrętna forma wit C.

Cytat:
Napisane przez majade Pokaż wiadomość
Zakupiłam dziś maseczkę w jednorazowej saszetce. Pod wływem impulsu, przyznaję. Zależy mi na nawilżeniu i odżywieniu skóry i niepodrażnieniu naczynek. Bardzo proszę o analizę składu

Maseczka upiększająca antystresowa kolagenowa z witaminami. Producent Pollena Malwa. Saszetka 15 ml.
Aqua
Collagen
Elastin
Glycerin
Sodium Lactate-Środek buforujący pozwala uzyskać odpowiednie pH
TEA-Lactate - Składnik zatrzymujący wodę w produkcie
Serine
Lactid Acid
Urea
Sorbitol
Aminoglicyne
Allantoin
Actinidia Chinensis Extract - wyciąg z kiwi
Persica Vulgaris Extract - wyciąg z brzoskwini
Persea Gratissima Extract
Carbomer - Karbomery umożliwiają uzyskanie stabilnej i trwałej emulsji. Ponadto nadają lepkość preparatom, z niektórymi składnikami tworzą żele.
Triethanolamine
Phenoxylethanol
Methylparaben- konserwant
Ethylparaben - kons.
Butylparaben - kons.
Propylparaben - kons.
Disodium EDTA- Pełni rolę stabilizatora w kosmetykach.
Często jednak zanieczyszczony i działa kancerogennie. Podrażnia skórę i błony śluzowe. No pięknie.
Benzophenone-4

Chciałam choć częściowo sprawdzić składniki ale niestety spis na wizażu fiksuje i nie otwiera się w całości
Ciekawy produkt. Z bardziej "wpadających w oko" składników: elastyna, seryna, mocznik, allantoina, wyciągi roślinne [kiwi, brzoskwinia, awokado]. Z tym działąniem kancerogennym Disodium EDTA - to chyba z jakiejśc ekologicznej steony i te dane takie "na wyrost". Moze uczulac, jak kazdy konserwant, ale jest na szarym koncu składu, bez paniki.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 23:18   #736
majade
Zakorzenienie
 
Avatar majade
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 719
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

LV - bardzo dziękuję, lecę użyć!
__________________

majade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-19, 23:35   #737
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez majade Pokaż wiadomość
LV - bardzo dziękuję, lecę użyć!
Prosze bardzo
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-20, 09:25   #738
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V dziękuję ślicznie!
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-20, 10:47   #739
papatka01
Przyczajenie
 
Avatar papatka01
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 15
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam wszystkich! Do tej pory z ukrycia przeglądałam Biochemię. Planuję zakup kremu nawilżającego, ponieważ ten używany od kilku lat przestał mi odpowiadać. Po przejrzeniu opinii na KWC skłaniam się ku Lirene Dermoprogram, Aqua: delikatny krem nawilżająco-ochronny. Bardzo proszę o analizę składu:
Aqua, Paraffinum Liquidum, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Soybean (Glycine Soya) Oil, Allantoin, Sodium Lactate, Sodium PCA, Sodium Polyacrylate, Corn (Zea Mays) Extract, BHA, Fructose, Niacinamide, Urea, Inositol, Lactic Acid, Glycine, Arnica (Arnica Montana) Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Linalool, Citronellol.
Warto nabyć ten kosmetyk?
papatka01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-20, 11:04   #740
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

prosze o analize podkladu body shop oil free balancing foundation

Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octisalate, Cyclomethicone, Isopropyl Lanolate, Polymethyl Methacrylate, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Dimethicone, Glycerin, Methyl Glucose Sesquistearate, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Phenoxyethanol, Stearic Acid, Glyceryl Stearate SE, Polysorbate 20, Benzyl Alcohol, Boron Nitride, Tocopheryl Acetate, Alumina, Silica, Panthenol, Propylparaben, Hectorite, Phenyl Methicone, Methylparaben, Xanthan Gum, Sodium Polyacrylate, Octyl Hydroxystearate, Ascorbic Acid, Disodium EDTA, Polysilicone-11, Sodium Methylparaben, Talc, Bladderwrack Powder, Titanium Dioxide, Iron Oxides, Mica.
dziekuje
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-20, 11:07   #741
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

mialam juz nic z vichy nie kupowac ale sie zastanawiam nad tym podkladem, prosze o analize . to normateint vichy
aqua/water, cyclopentasiloxane, glycerin, isododecane. alcohol denat., nylon-12, ethylhexyl methoxycinnamate, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, titanium dioxide, silica, aluminum starch octenylsuccinate, magnesium sulfate, polyglyceryl-4 isostearate, peg-4 laurate, stearic acid, algae/algae extract, glycine soja, zinc pca, glycolic acid, methylparaben, arginine pca, alumina, aluminum hydroxide, phenoxyethanol, disodium stearoyl glutamate, nylon-66, tocopherol, iodopropynyl butylcarbamate, copper pca, disteardimonium hectorite, acrylates copolymer, butylparaben, parfum
dzieki
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-20, 22:49   #742
Pola:)
Raczkowanie
 
Avatar Pola:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 209
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam Od pewnego czasu dostaje newslettery od brytyjskiego czasopisma "The Ecologist". Dzisiaj dostalam kilka artykulow, w ktorych opisanych jest 5 kosmetykow, ktore sa szkodliwe...

1. Farba do wlosow Clairol "Nice'n'Easy" nr 120
2. Balsam nawilzajacy do ciala Nivea (wersja podstawowa - niebieska)
3. Perfumy "Eternity" Calvin Klein
4. Krem do twarzy "regenerist" Olay
5. Bronzer do ciala Ambre Solaire

Do kazdego z powyzszych kosmetykow zostal podany sklad, w ktorym wyszczegolniono substancje rakotworcze, powodujace reakcje alergiczne, podrazniajace, itd.
Po takiej lekturze mam ochote zrobic liste takich szkodliwych skladnikow i sledzic sklad kazdego z kosmetykow, ktory mam zamiar kupic...
Z drugiej strony zastanawiam sie czy tak da sie normalnie funkcjonowac... Nie chcialabym popasc w obsesje
Pola:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-21, 10:02   #743
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Avon, Planet Spa, Mediterranean Olive Oil, Whipped Body Cream Śródziemnomorski krem do ciała z oliwką
Skład: Aqua, Cyclomethicone, Isopropyl Palmitate, Myristyl Myristate, PEG-40 Stearate, Cetyl Lactate, Cetyl Alcohol, Glycerin, Hydrogenated Vegetable Oil, Aqualane, Steareth-2, Olea Europaea, Decyl Oleate, Diisostearly Malate, Parfum, Glyceryl Distearate, Glyceryl Stearate, Hydroxyethylcellulose, Microcristalline Cellulose, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Carbomer, Triethanolamine, Disodium EDTA, Lactose, Tocopheryl Acetate, Phosphoric Acid, Propylene Glycol, Alcohol Denat., CI 15510, CI 42090, CI 47005, CI 77288, CI 77491, CI 77492, CI 77499.

Nivea Visage, Aqua Beauty (krem na dzień)
Skład: aqua, biosaccharide gum-1, glycerin, octyldodecyl mirystate, stearic acid, cyclomethicone, cetearyl isononanoate, octyldodecanol, ethylhexyl methoxycinnamate, stearyl alcohol, cetyl alcohol, glyceryl stearate, tocopheryl acetate, ostrea, maris limus, alanine, lecithin, glycine, serine, magnesium sulfate, calcium pantothenate, potasium phosphate, disodium phosphate, titanium dioxide, alumina, silica, sodium carbomer, sodium polyacrylate, propylene glycol, alcohol denat, trisodium EDTA, phenoxyethanol, DMDM hydantoin, CI 42090, parfum

Z góry dziekuje
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-21, 12:08   #744
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Avon, Planet Spa, Mediterranean Olive Oil, Whipped Body Cream Śródziemnomorski krem do ciała z oliwką
Skład: Aqua, Cyclomethicone, Isopropyl Palmitate, Myristyl Myristate, PEG-40 Stearate, Cetyl Lactate, Cetyl Alcohol, Glycerin, Hydrogenated Vegetable Oil, Aqualane, Steareth-2, Olea Europaea, Decyl Oleate, Diisostearly Malate, Parfum, Glyceryl Distearate, Glyceryl Stearate, Hydroxyethylcellulose, Microcristalline Cellulose, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Carbomer, Triethanolamine, Disodium EDTA, Lactose, Tocopheryl Acetate, Phosphoric Acid, Propylene Glycol, Alcohol Denat., CI 15510, CI 42090, CI 47005, CI 77288, CI 77491, CI 77492, CI 77499.
Mnie ten krem koszmarnie wysuszał skórę, łuszczyła się, szybko przestałam go używać. Ciekawa jestem, co mogło tak na mnie zadziałać
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-21, 12:36   #745
karolinka123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 85
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

witam
bardzo mi sie podoba ten watek gdyz kazdy producent zachwala swoj produkt a sklad ktory jest po lacinie prawie kazdej z nas nic nie mowi
Dlatego chcailabym sie dowiedziec czegos na temat podkładu matująco-wygładzającego Lirene Dermoprogram City Matt
Interesowalo by mnie czy pasuje do cery tlustej/mieszanej
Składniki:
Aqua,Cyclomethicone,Polym ethyl Methacrylante,Glycerin,Ce tyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone,Polyglyceryl-4 Isostearate,Nylon-12,Sodium Chloride,Beeswax(Cera Alba),Magnesium Sulfate,Tocopheryl Acetate,PEG-8,Tocopherol,Ascorbyl Palmitate,Citric Acid,Ascorbic Acid,Isopropyl Titanium Triisostearate,Phenoxyeth anol,Mathylparaben,Benzoi c Acid,Dehydroacetic Acid,Parfum,Linalool,Hydr oxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde,Alpha Isomethyl Ionone,Limonene,Benzyl Bezoate,Benzyl Salicylate,Haxyl Cinnamal,Butylphenyl Methylopropional,Coumarin ,Geraniol,Hydroxylocitron ellal,Citronellol,Isoeuge nol,Eugenol,Cl 77891(Titanium Dioxyde),Cl 77489 (Iron Oxide), Cl 77491 (Iron Oxide), Cl 77492 (Iron Oxide), Cl 77499 (Iron Oxide)

Z gory dziekuje za opisanie składu
__________________
"Kocha się nie za coś ale pomimo czegoś..."




karolinka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-21, 12:46   #746
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Avon, Planet Spa, Mediterranean Olive Oil, Whipped Body Cream Śródziemnomorski krem do ciała z oliwką
Skład: Aqua, Cyclomethicone, Isopropyl Palmitate, Myristyl Myristate, PEG-40 Stearate, Cetyl Lactate, Cetyl Alcohol, Glycerin, Hydrogenated Vegetable Oil, Aqualane, Steareth-2, Olea Europaea, Decyl Oleate, Diisostearly Malate, Parfum, Glyceryl Distearate, Glyceryl Stearate, Hydroxyethylcellulose, Microcristalline Cellulose, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Carbomer, Triethanolamine, Disodium EDTA, Lactose, Tocopheryl Acetate, Phosphoric Acid, Propylene Glycol, Alcohol Denat., CI 15510, CI 42090, CI 47005, CI 77288, CI 77491, CI 77492, CI 77499.
Mozliwe,ze dla normalnej skory,ktora jest odporna na podraznienia to bedzie w sam raz ale dla wrazliwcow takich jak ja raczej odpada;niemniej krem jest tresciwy.


Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
Mnie ten krem koszmarnie wysuszał skórę, łuszczyła się, szybko przestałam go używać. Ciekawa jestem, co mogło tak na mnie zadziałać
Stawialabym,ze to zasluga Imidazolidinyl urea;mnie za bardzo nie zachwycil ten krem bo nie dosc,ze nie zauwzylam zadnych wlasciwosci pielegnujacych to zostalam obdarzona wysypem dzieki Isopropylom.

Cytat:
Napisane przez Papatka01
Witam wszystkich! Do tej pory z ukrycia przeglądałam Biochemię. Planuję zakup kremu nawilżającego, ponieważ ten używany od kilku lat przestał mi odpowiadać.
Po przejrzeniu opinii na KWC skłaniam się ku
Lirene Dermoprogram, Aqua: delikatny krem nawilżająco-ochronny.
Bardzo proszę o analizę składu:
Aqua, Paraffinum Liquidum, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Soybean (Glycine Soya) Oil, Allantoin, Sodium Lactate, Sodium PCA, Sodium Polyacrylate, Corn (Zea Mays) Extract, BHA, Fructose, Niacinamide, Urea, Inositol, Lactic Acid, Glycine, Arnica (Arnica Montana) Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Linalool, Citronellol.
Warto nabyć ten kosmetyk?
Jezeli nie zapycha Cie parafina,isopropyle i silikony to powinnas byc zadowolona z tego kremu;ogolnie nie jest zly,szkoda ze wyciag z arniki tak daleko w skladzie ale...
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-21, 14:33   #747
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Chciałabym prosić o porównanie tych dwóch maseczek Lumene (pierwsza jest już chyba niedostępna, nie widziałyście jej może gdzieś?) :
która lepiej nawilża
która lepiej odzywia
która mniej natłuszcza
która jest bardziej kojąca
czy któraś ma właściwości chłodzące

Gracjas


Lumene, Blue Hydra Drops Intensive (maseczka intensywnie nawilżająca)
Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Coco-Caprylate/Caprate, Alcohol Denat., Prunus Dulcis (Sweet Almond Oil), Dimethicone, Methyl Gluceth-20, Saccharide Isomerate, Avena Sativa/Oat Extract, Phenoxyethanol, Carbomer, Methylparaben, Ethylparaben, Imperata Cylindrica/Root Extract, PEG-8, Citric Acid, Propylparaben, Isobutylparaben, CI 60730/Ext. D&C Violet 2, CI 42090/FD&C Blue 1

Lumene, Blue Sensitive, Hydra Tender Soothing and Moisturizing Mask (Kojąca i nawilżająca maseczka)
Skład: Aqua, Canola Oil, Coco-Caprylate/Caprate, Glycerin, Methyl Gluceth-20, Betaine, Saccharide Isomerate, Phenoxyethanol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Methylparaben, Sodium Hydroxide, Allantoin, Bisabolol, PEG-8, Butylparaben, Ethylparaben, Citrus Grandis (Grapefruit) Seed Extract, Imperata Cylindrica (Root) Extract, Carbomer, Tocopherol, Propylparaben, Isobutylparaben, Citric Acid, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid.
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-21, 21:47   #748
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

PROŚBA DO UŻYTKOWNICZEK

COLORSTAY REVLON kompleksem SoftFlex

dla skóry mieszanej/tłustej i normalnej/suchej


czy mogłybyście przepisać składy i wkleić do analizy?
__________________

ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 09:58   #749
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

w załączniku jest zdjecie COLORSTAY REVLON kompleksem SoftFlex do skory tlustej.

Czy moge prosic o anazlize skladu?
czy wykonczenie bedzie matowe? czy naturalne?
czy duzo jest zapychaczy?
czy podklad raczej ma wlasciwości ściągające czy nie?
co w nim takiego jest co może sprawić, że podobno trzyma się tak długo jeśli mozna to powiedzieć na podstawie składu oczywiście
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tłustej.jpg (56,9 KB, 23 załadowań)
__________________

ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-22, 10:00   #750
ewelinaziaja
Raczkowanie
 
Avatar ewelinaziaja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

COLORSTAY REVLON kompleksem SoftFlex do skóry suchej i normalnej

proszę o uwzględnienie tych samych właściwości co post wyżej

czy składy podkładów dla skóry mieszanej i suchej aż tak bardzo się różnią?
mam skórę mieszaną ale wolę kosmetyki do normalnej dlatego się nad tym zastanawiam
Dziękuje!

poniżej przepisałam skład żeby było łatwiej analizować
Składniki aktywne: Titanium Dioxide 4.4%, Zinc Oxide 2.0%
Skład: Aqua Eau (Water), Cyclomethicone, Trimethylsiloxysilicate, Butylene Glycol, Dimethicone, Cetyl PEG/PPG 10/1 Dimethicone, Polyglyceryl 4 Isostearate, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Nylon-12, Phenyl Trimethicone, Magnesium Sulfate, Isododecane, Boron Nitride, Methicone, Laureth-7, Malva Sylvestris Extract (Mallow), Lilium Candidum Bulb Extract (Lily), Lactobacillus/Eridictyon Californicum Ferment Extract, Cymbidium Grandiflorum Flower Extract, Serica Soie (Silk), Tocopherol Acetate, Retinyl Palmitate, Ethylene Brassylate, Tribehenin, Bisabolol, Silica, Alumina, Isohexadecane, Polydimethylsiloxane/Polymethysilesquioxane Copolymer, Polysorbate 20, Polysorbate 80, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Sorbitan Sesquioleate, Tetrasodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, May Contain: Iron Oxides (CI 77491, 77492, 77499), Mica (CI 77019), Titanium Dioxide (CI 77891), Bismuth Oxychloride (CI 77163), Zinc Oxide (CI 77947)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg suchej.jpg (59,7 KB, 11 załadowań)
__________________


Edytowane przez ewelinaziaja
Czas edycji: 2007-04-22 o 14:50
ewelinaziaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:46.