Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-22, 09:51   #2281
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

czemu szkoda? ;>
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 09:59   #2282
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
czemu szkoda? ;>
bo nadal muszę o nie bardzo dbać żeby wyglądały ok i były nawilżone dla mnie mycie włosów co 2 dni (czasem myłam co 3 ale rzadko) nie było problemem.

wiem, ze to nie ten dział ale przy okazji się zapytam, może któraś z was mi odpowie myślę, nad tym żeby zbadać hormony. Mam nieregularne okresy (teraz już się spóźnia 3 tygodnie, a zawsze się spóźniał max 12 dni). Trochę mnie to martwi i muszę się upewnić czy wszystko ok. Gdzie najlepiej się udać? do ginekologa czy endokrynologa?
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 10:01   #2283
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Jak z hormonami to raczej endokrynolog
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 11:05   #2284
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
bo nadal muszę o nie bardzo dbać żeby wyglądały ok i były nawilżone dla mnie mycie włosów co 2 dni (czasem myłam co 3 ale rzadko) nie było problemem.

wiem, ze to nie ten dział ale przy okazji się zapytam, może któraś z was mi odpowie myślę, nad tym żeby zbadać hormony. Mam nieregularne okresy (teraz już się spóźnia 3 tygodnie, a zawsze się spóźniał max 12 dni). Trochę mnie to martwi i muszę się upewnić czy wszystko ok. Gdzie najlepiej się udać? do ginekologa czy endokrynologa?
ahh no wiem o co chodzi mogę nawalić na włosy masę olejków a i tak mam suche
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 11:12   #2285
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
ahh no wiem o co chodzi mogę nawalić na włosy masę olejków a i tak mam suche
ja mam miękkie dzięki tej pielęgnacji, już się końcówki nie rozdwajają. Ale w świetle dziennym niestety włosy wyglądają na suche. A izo już nie łykam 10 mies.
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 11:56   #2286
Le_Souvenir
Kawoholiczka
 
Avatar Le_Souvenir
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 453
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cześć, dziewczyny

Przychodzę do Was z pewnym problemem i pytaniem do osób, które miały do czynienia z retinoidami. Otóż sprawa wygląda tak:

Mam szesnaście lat, z trądzikiem borykam się od 3-4 lat, stosowałam chyba wszystkie maści - Differin, Benzacne, Zineryt, Davercin, Metronidazol, Acnederm - to tylko niektóre nazwy, innych nie pamiętam. Obecnie biorę antybiotyk Tetralysal i smaruję buźkę rano Metronidazolem, a na noc na przemian Acne-derm i Benzacne. Moja pani dermatolog powiedziała, że jeśli twarz nie ulegnie poprawie, powinniśmy przejść do retinoidów.
I tutaj przechodzę do sedna; po przeczytaniu ulotki i opinii w internecie, boję się tego leku. Podobno wszystkie działają na podobnej zasadzie. Boję się skutków ubocznych, ale gdy zapytałam panią dermatolog o krwawienia z nosa czy uszkodzenia wątroby to stwierdziła, że występują bardzo rzadko. I zastanawiam się, czy jak po paru miesiącach odstawię retinoidy to trądzik powróci? Chciałabym uwolnić się w końcu od tego problemu, jakim jest trądzik, bo borykam się z nim od szóstej klasy podstawówki, ale... mam obawy. Proszę o pomoc i ewentualne rozwianie moich wątpliwości.

Na następną wizytę za tydzień wybieram się z rodzicami, by dermatolog wytłumaczyła im, co to są retinoidy i jakie mają skutki uboczne. Bo najpierw potrzebna jest ich zgoda.
__________________

Le_Souvenir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 12:15   #2287
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Le_Souvenir Pokaż wiadomość
Cześć, dziewczyny

Przychodzę do Was z pewnym problemem i pytaniem do osób, które miały do czynienia z retinoidami. Otóż sprawa wygląda tak:

Mam szesnaście lat, z trądzikiem borykam się od 3-4 lat, stosowałam chyba wszystkie maści - Differin, Benzacne, Zineryt, Davercin, Metronidazol, Acnederm - to tylko niektóre nazwy, innych nie pamiętam. Obecnie biorę antybiotyk Tetralysal i smaruję buźkę rano Metronidazolem, a na noc na przemian Acne-derm i Benzacne. Moja pani dermatolog powiedziała, że jeśli twarz nie ulegnie poprawie, powinniśmy przejść do retinoidów.
I tutaj przechodzę do sedna; po przeczytaniu ulotki i opinii w internecie, boję się tego leku. Podobno wszystkie działają na podobnej zasadzie. Boję się skutków ubocznych, ale gdy zapytałam panią dermatolog o krwawienia z nosa czy uszkodzenia wątroby to stwierdziła, że występują bardzo rzadko. I zastanawiam się, czy jak po paru miesiącach odstawię retinoidy to trądzik powróci? Chciałabym uwolnić się w końcu od tego problemu, jakim jest trądzik, bo borykam się z nim od szóstej klasy podstawówki, ale... mam obawy. Proszę o pomoc i ewentualne rozwianie moich wątpliwości.

Na następną wizytę za tydzień wybieram się z rodzicami, by dermatolog wytłumaczyła im, co to są retinoidy i jakie mają skutki uboczne. Bo najpierw potrzebna jest ich zgoda.
musisz się poważnie zastanowić bo te tabletki to nie przelewki. Trzeba liczyć się z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Ja akurat krwawienia z nosa nie miałam ani razu, z wątrobą też mi się nic nie stało, wyniki miałam super (tylko cholesterol za wysoki). Niestety włosy mi wypadały garściami, bardzo mi się przerzedziły, wypadają nadal (już nie tam mocno ale cały czas). Przed kuracją nigdy włosy mi nie wypadały. Dostałam też rogowacenia mieszkowego na całych przedramionach które też ładnie nie wygląda i szpeci (ale to akurat rzadki skutek).

na pytanie czy trądzik wróci nikt Ci nie odpowie, izotek to najskuteczniejszy lek i i większości wypadków trądzik nie wraca. Ja jestem 10 mies. po kuracji i cerę mam piękną i cudowną
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-22, 14:56   #2288
olap93
Zakorzenienie
 
Avatar olap93
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 625
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Le_Souvenir Pokaż wiadomość
Cześć, dziewczyny

Przychodzę do Was z pewnym problemem i pytaniem do osób, które miały do czynienia z retinoidami. Otóż sprawa wygląda tak:

Mam szesnaście lat, z trądzikiem borykam się od 3-4 lat, stosowałam chyba wszystkie maści - Differin, Benzacne, Zineryt, Davercin, Metronidazol, Acnederm - to tylko niektóre nazwy, innych nie pamiętam. Obecnie biorę antybiotyk Tetralysal i smaruję buźkę rano Metronidazolem, a na noc na przemian Acne-derm i Benzacne. Moja pani dermatolog powiedziała, że jeśli twarz nie ulegnie poprawie, powinniśmy przejść do retinoidów.
I tutaj przechodzę do sedna; po przeczytaniu ulotki i opinii w internecie, boję się tego leku. Podobno wszystkie działają na podobnej zasadzie. Boję się skutków ubocznych, ale gdy zapytałam panią dermatolog o krwawienia z nosa czy uszkodzenia wątroby to stwierdziła, że występują bardzo rzadko. I zastanawiam się, czy jak po paru miesiącach odstawię retinoidy to trądzik powróci? Chciałabym uwolnić się w końcu od tego problemu, jakim jest trądzik, bo borykam się z nim od szóstej klasy podstawówki, ale... mam obawy. Proszę o pomoc i ewentualne rozwianie moich wątpliwości.

Na następną wizytę za tydzień wybieram się z rodzicami, by dermatolog wytłumaczyła im, co to są retinoidy i jakie mają skutki uboczne. Bo najpierw potrzebna jest ich zgoda.
Ja odstawiłam Izotek chyba po 2miesiącach(1/3 kuracji) gdy zaczęła mi się pojawiać krew w kale. Kolonoskopia niczego złego nie wykazała, ale leczenia Izotekiem juz nie kontynuowałam. Teraz jestem 2/3miesiące po zaprzestaniu brania. Gdy odstawiłam Izotek włosy zaczęły lecieć mi garściami, co było tragedią . Od tygodnia jest troszeczkę lepiej ale nadal lecą. Trądzik jak na razie nie wrócił, ale dziś wzięłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną, więc po odstawieniu hormonów trądzik pewnie wróci.
Ogólnie to trądziku z Izotekiem pozbyłam się szybko, ale gdy pomyśle że brałabym go nadal i włosy nadal wypadały by garściami.... To sama nie wiem czy wolałabym mieć te krosty czy łyse placki na głowie...
Niestety nikt nie wiem jak na daną osobę retinoidy zadziałają.. Wiem, że niektórym naprawdę pomagają nie powodując zbytnio szkód, ale może być różnie.
olap93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 17:03   #2289
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Akurat jeśli chodzi o krwotoki to chyba standard, tak jak suche usta. Ja miałam już i krwotoki i usta spuchnięte do rozmiaru kaczego dzioba, a i tak jestem zadowolona z tego co daje mi ten lek. Dla mnie jest póki co jest cudem- moja skóra jest w dotyku miękka jak pupa niemowlaka, po 10 dniach przestały pojawiać się nowe pryszcze, trądzik z przedramion zniknął po jakiś 2 tygodniach. Oczywiście jakieś drobne zmiany się pojawiają, mam dużo przebarwień, które przez Izo przestały blednąć, mam wyraźniejsze owłosienie na twarzy i rękach ale to wszystko pikuś. Jestem w 2 miesiącu i jeśli dalej będzie tak dobrze to uznam Izotek za najlepszą decyzje swojego życia.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016

Edytowane przez Selavie
Czas edycji: 2013-08-22 o 17:56
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 21:32   #2290
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Selavie, ile Ty ważysz, że masz tylko 20 mg. Ja dostałam 40, mój lekarz chce mi zwiększyć do 60 mg na dobę (ważę około 60 kg).

Po zmniejszeniu dawki do 20 mg zauważyłam przez te DWA TYGODNIE, że lek jakby przestał działać. Tak, jakby tę zmniejszoną dawkę organizm potraktował jako obojętną. Hmm..
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-22, 22:16   #2291
package
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 390
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
wiem, ze to nie ten dział ale przy okazji się zapytam, może któraś z was mi odpowie myślę, nad tym żeby zbadać hormony. Mam nieregularne okresy (teraz już się spóźnia 3 tygodnie, a zawsze się spóźniał max 12 dni). Trochę mnie to martwi i muszę się upewnić czy wszystko ok. Gdzie najlepiej się udać? do ginekologa czy endokrynologa?
Też miałam problem z nieregularnymi miesiączkami, udałam się z tym do ginekologa, dostałam skierowanie na badania hormonów - testosteron, androstendion. Wyniki i usg potwierdziły PCO.
Myślę, że powinnaś udać się do ginekologa.

maiia - ja też ważę ok 60kg - moja dzienna dawka to 40mg, 20 też wydaje mi się jakaś mała : P

Selavie - ja na szczęście krwotoków z nosa nie miałam

Edytowane przez package
Czas edycji: 2013-08-22 o 22:17
package jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-23, 09:38   #2292
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez package Pokaż wiadomość
Też miałam problem z nieregularnymi miesiączkami, udałam się z tym do ginekologa, dostałam skierowanie na badania hormonów - testosteron, androstendion. Wyniki i usg potwierdziły PCO.
Myślę, że powinnaś udać się do ginekologa.

maiia - ja też ważę ok 60kg - moja dzienna dawka to 40mg, 20 też wydaje mi się jakaś mała : P

Selavie - ja na szczęście krwotoków z nosa nie miałam
dzięki udam się jak najszybciej. Zawsze miałam z tym problem ale okres spóźniał się max 10 dni a teraz 3 tygodnie.

ja ważę 53 kg i prawie cały czas brałam 40 mg. Czułam się b. dobrze
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-23, 15:48   #2293
nurek119
Zakorzenienie
 
Avatar nurek119
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4 513
Odp: Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Le_Souvenir Pokaż wiadomość
Cześć, dziewczyny

Przychodzę do Was z pewnym problemem i pytaniem do osób, które miały do czynienia z retinoidami. Otóż sprawa wygląda tak:

Mam szesnaście lat, z trądzikiem borykam się od 3-4 lat, stosowałam chyba wszystkie maści - Differin, Benzacne, Zineryt, Davercin, Metronidazol, Acnederm - to tylko niektóre nazwy, innych nie pamiętam. Obecnie biorę antybiotyk Tetralysal i smaruję buźkę rano Metronidazolem, a na noc na przemian Acne-derm i Benzacne. Moja pani dermatolog powiedziała, że jeśli twarz nie ulegnie poprawie, powinniśmy przejść do retinoidów.
I tutaj przechodzę do sedna; po przeczytaniu ulotki i opinii w internecie, boję się tego leku. Podobno wszystkie działają na podobnej zasadzie. Boję się skutków ubocznych, ale gdy zapytałam panią dermatolog o krwawienia z nosa czy uszkodzenia wątroby to stwierdziła, że występują bardzo rzadko. I zastanawiam się, czy jak po paru miesiącach odstawię retinoidy to trądzik powróci? Chciałabym uwolnić się w końcu od tego problemu, jakim jest trądzik, bo borykam się z nim od szóstej klasy podstawówki, ale... mam obawy. Proszę o pomoc i ewentualne rozwianie moich wątpliwości.

Na następną wizytę za tydzień wybieram się z rodzicami, by dermatolog wytłumaczyła im, co to są retinoidy i jakie mają skutki uboczne. Bo najpierw potrzebna jest ich zgoda.
Ja jestem miesiac od skonczonej kuracji ktora przyniosla bardzo suche usta ale po miesiacu nie ma juz sladu i to by bylo na tyle. Przez tydzien mialam krwawienia z nosa ale to na wlasna potrzebe bo wyjechalam i zapomnialam zabrac tabletek i jak wrocilam towymyslilam bede brac dwa razy wieksza dawke co bylo glupota i wtedy mialam krwawienia ale odrazu jak wrocilam do wlasciwej dawki to krwawienia ustaly jedyne czego zaluje to to ze tak pozno sie zdecydowalam na retinoidy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
nurek119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-23, 17:39   #2294
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Maiia, waże 47kg, jestem mała ;p To może zwiększ, ale bezpiecznie do 30 mg?
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-23, 18:20   #2295
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Od jutra zwiększam do 30 mg
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-25, 10:51   #2296
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

No to jedziemy 30tką.

Zamieniłam też physiogel na evolet, krem z masy perłowej, tamten faktycznie zapychał. Może tego któraś z Was używa?
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-25, 17:37   #2297
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

ten evolet ma coś z witaminy a ja też go zakupiłam w 1 dzień leczenia z zamiarem wcześniejszego walczenia z przebarwieniami i blinzami ale jak poczytalam ta ulotke tam to niestety nie powinno się go stosować
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-25, 18:42   #2298
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Coś z witaminy A ?
Możesz jaśniej?

Składa się głównie z masy perłowej i olejku z nasion dzikiej róży ale ma olej mineralny wysoko w składzie, jedyna wada. Ja właśnie chcę zacząć go stosować celem wybielenia buzi, rozjaśnienia i rozświetlenia cery a to wszystko obiecuje producent..
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 08:05   #2299
Beata_Batumi
Zadomowienie
 
Avatar Beata_Batumi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Konstancin- Jeziorna
Wiadomości: 1 873
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

A jak u Was z cholesterolem? Ja zrobiłam badania, w sumie to pierwsze odkąd biorę akne (drugie op się kończy), dawka 20 mg, waże 67 kg, i cholesterol mam 197
__________________


Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-26, 08:26   #2300
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej u mnie tymczasem niespodzianka. Nie wiem czy już mi odbiła czy co, ale zauważyłam wczoraj, że blizna, którą miałam sprzed Izo zrobiła się 2 razy większa. To możliwe żeby wgłębienia robiły się bardziej rozległe z czasem? Nie wiem co sie dzieje.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 09:59   #2301
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Selavie idź z tym do lekarza... Ty może masz jakąś szczególnie kruchą skórę i być może należy aplikować odpowiedni krem? Ja zauważyłam, że u mnie przestały się robić wgłębienia jak zaczęłam nawilżać. Może potrzebujesz czegoś mocniejszego i bardziej treściwego niż bamino. Idź i pokaż to lekarzowi.
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 10:57   #2302
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dzisiaj mialam isc do dermatologa, a okazalo sie, ze jest na urlopie, a mam tabletki tylko do czwartku Myślicie, ze jak pojde do rodzinnego to mi wypisze recepte? a jak nie wypisze to nic sie ne stanie jak nie bede jadla tabletek od piatku do poniedzialku
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 14:43   #2303
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Powinien wypisać, mnie wypisał bez problemu.

Zabierz ze sobą opakowanie, które zużyłaś, pokażesz w razie wątpliwości. W przypadku kłopotów rozdziel pozostałe tabletki na mniejsze dawki tak by nie odstawiać całkowicie.
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 17:17   #2304
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

U mnie generalnie jest dobrze, nie mam nowych zmian od miesiąca, dzielnie znoszę skutki uboczne i jestem zadowolona z tej kuracji, mam tylko problem z tą dziwną blizną. Przed kuracją miałam w tym miejscu malutką dziurkę, nie widziałam jej nawet przy malowaniu się, w ogóle nie zwracałam uwagi. Widziałam ją tylko jak stanęłam pod światło. Teraz na miejscu tej dziurki zrobiła się duża dziurka (wgłębienie) i nie wiem o co chodzi - nie miałam tam pryszcza. To nawet nie jest nowa blizna, wygląda to bardziej jakby ta stara, mała blizenka się powiększyła kilka razy. O co może chodzić?
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 22:41   #2305
uncherry
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 149
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Trochę chyba pochwaliłam dzień przed zachodem słońca, bo ostatnio zaobserwowałam u siebie większą ilość pryszczy, mimo, że wcześniej było wręcz pięknie i idealnie. Szkoda, że problem pojawia się akurat, kiedy zaczyna się szkoła
uncherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-27, 07:02   #2306
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

W sensie ostatecznie pojawił się u Ciebie wysyp?
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-27, 08:48   #2307
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

cześć dziewczyny
dawno mnie tu nie było,u mnie jakiś 170 dzień,ale to tak na oko
generalnie po wyjeździe na kajaki i beznadziejnym odżywianiu tam(typu zupki chińskie) trochę mi się pogorszyło,ale to tak minimalnie(serio jakieś 3 wypryski)
ale skóra bardziej taka zaczerwieniona jest i no jakaś brzydsza ;/
miałam też w ciągu ostatnich 4 dni ,2 krwotoki z nosa...
z nowości to chyba tyle,od dwóch cykli mam tak(biorę anty,ale tylko ze względu na Izo) że nie mam normalnie okresu,tylko tak w połowie brania tabletek mam minimalne krwawienia przez kilka dni,chyba muszę się do gina przejść,też tak miała któraś?
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-27, 18:25   #2308
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Maiia, waże 47kg, jestem mała ;p To może zwiększ, ale bezpiecznie do 30 mg?

też waże 47 kg i wzrost to 160 cm

---------- Dopisano o 19:25 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Coś z witaminy A ?
Możesz jaśniej?

Składa się głównie z masy perłowej i olejku z nasion dzikiej róży ale ma olej mineralny wysoko w składzie, jedyna wada. Ja właśnie chcę zacząć go stosować celem wybielenia buzi, rozjaśnienia i rozświetlenia cery a to wszystko obiecuje producent..
no pewnie, ze mogę ....
coś nie uważnie czytałaś o tym kremie. Tak więc jak już otworzysz pudełeczko to masz na samej gorze taką kartkę różowo białą i tam pisze co on zawiera i w jakim celu się go stosuje.
I tam pisze:
(...)zawiera naturalną tretinoinę - pochodną wit. A która opóznia efekty starzenia się skóry.
Sama zastanawiałam sie nad tym aby go stosować na blizenki aby przyspieszyć znikanie ich... potem jak kupiłam go już to zobaczyłam to i troszkę się zniechęciłam. no i tak nadal lezy u mnie.


Sylwie: ja mam tak samo tam gdzie nie było nic wcześniej ma dziurkę... szok co nie ale prawdao
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-27, 21:52   #2309
uncherry
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 149
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
W sensie ostatecznie pojawił się u Ciebie wysyp?
1 dużego pryszcza i 2 mikromałych wysypem bym nie nazwała. Liczę na to, że wróci to szybciutko do normy, bo akurat pojawiły się w tak strategicznych miejscach.

Swoją drogą - wiem, że nie wolno używać żadnych innych kremów na trądzik, ale czy można używać pasty cynkowej?

Edytowane przez uncherry
Czas edycji: 2013-08-27 o 21:53
uncherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-27, 22:55   #2310
package
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 390
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Niestety nic nie doradzę czy można stosować jakieś inne kremy i jakie - ja z obawy i z lenistwa nie używam nic więcej oprócz żelu do mycia, kremy Physiogel. Nooo, ostatnio kupiłam sobie wodę termalną Uriage, bo się naczytałam, że działa cuda

Hmm, udało mi się już zwalczyć "czerwone kropki" o których pisałam niedawno, więc pokażę Wam efekty prawie 7miesięcznej kuracji (tak naprawdę są to jedyne zdjęcia jakie zrobiłam podczas kuracji )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Desktop.jpg (29,6 KB, 84 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Desktop1.jpg (25,2 KB, 78 załadowań)
package jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:59.