Mam 15 lat i kilka pytań nt. ZWŁASZCZA włosków=( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-08, 00:09   #1
just.me
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18

Mam 15 lat i kilka pytań nt. ZWŁASZCZA włosków=(


Jak już napisałam, mam 15 lat. W wakacje skończę 16. Moim problemem jest nadmierne owłosienie, ale takie naprawdę...
Jestem brunetką, prowadzę bardzo aktywny tryb życia, wszyscy mi mówią, że mam ciemną karnację. Co mnie najbardziej denerwuje? Włoski na twarzy. O ile wąsik pojawił mi się już w pierwszych klasach podstawówki i nawet nie pamiętam, kiedy zaczęłam go golić(a golę codziennie rano), to teraz najgorszą sprawą jest reszta twarzy. Niedawno zauważyłam, że mam ciemne włoski zarówno na policzkach, jak i na brodzie... ogólnie na całej twarzy!! Oczywiście od razu się nad sobą załamałam, zwłaszcza iż jestem w stanie zauroczenia. Gdy stanę w łazience, zapalę odpowiednie światło i zbliżę się do lustra tak, że dzieli mnie od niego tylko kilka centymetrów to może nie tyle, że widzę włoski na wprost, ale pod odpowiednim kątem!!
To mnie załamało, bo nie mam pojęcia, co robić. Teraz, gdy idę ulicą, wydaje mi się, że wszyscy na mnie patrzą właśnie z tego powodu.
Co jeszcze? Otóż owłosienie występuje u mnie na całym ciele. Gdy byłam młodsza, jak głupia ogoliłam się cała, na całym ciele i nawet powtarzałam ten zabieg ileś razy. A teraz mam. Co? Włoski na brzuchu(tragedia!), plecach, nogach, rękach(tragedia!), piersiach, pośladkach i nawet na twarzy!! O bikini to już nawet nie wspomnę. Załamuję się, bo mam tam gęstsze i dłuższe włoski niż inni, a do tego gdy jestem w majtkach, te ciemne, grube i czarne włoski wyrastają mi nawet na uda. z przodu na jakieś 2cm od majtek, głębiej nawet na kilka! To jest okropne i zastanawiam się, czy da się z tym coś zrobić. Czy w tym przypadku konieczna jest wizyta u endokrynologa? Ale nie będę musiała zdejmować przed nim majtek ani stanika? Niedawno pod wpływem załamania nad sobą kupiłam farbę do włosów palette i zafarbowałam ręce i brzuch, ale że byłam na tyle głupia, by nie zobaczyć do jakiego koloru włosów się nadaje, nic mi nie pomogła!! Tylko pod światło moje włosu dostały połysku.
Z każdym dniem załamuję się coraz bardziej, bo to sprawia, że czuję się dużo gorsza od innych. Nikt ze znajomych nigdy mi nic nie powiedział. Ok, prócz tego, że mam na brzuchu, na odcinku lędźwiowym i raz kolega krzyknął do mnie "weź się ogol!", ale nie wiem czy to było w tym sensie. O twarzy nikt nigdy nic nie wspomniał. Przed chwilą zakupiłam produkt Sally Hansen przez internet.
Doradźcie mi, proszę, bo choć jestem głupią nastolatką, zależy mi na tym i jeśli poradzę sobie z problemem, to mnie dowartościuje na naprawdę dużą skalę!!
I już nawet ścierpię wielkość swojego nosa i grubość. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam,
just.me

Edytowane przez just.me
Czas edycji: 2007-02-08 o 12:24
just.me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 01:27   #2
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Mam 15 lat i kilka pytań nt. ZWŁASZCZA włosków=(

to mi wygląda na chorobę. Idź do endokrynologa i zrób badania hormonalne! I to jak najszybciej! W większości przypadków da się to wyleczyc

Swoją drogą dziwne, że tój lekarz rodzinny tego nie zauważył i już cię tam nie skierował...
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 11:21   #3
just.me
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18
Dot.: Mam 15 lat i kilka pytań nt. ZWŁASZCZA włosków=(

Mój lekarz rodzinny na ogół nie zauważa nic poza tym, co zauważyć musi.
Swoją drogą, tego tak na pierwszy rzut oka nie widać, ale jak zwrócić na to uwagę, to występuje i denerwuje(poza tym, nieźle się ukrywam). Ale ok, zwrócę się do endokrynologa. Powiedzcie mi tylko, jak wygląda taka wizyta? Tzn. muszę się przed nim rozebrać? I jeśli to coś z hormonami, to czy od tabletek, które mi przepisze, mogę utyć? Bo na to akurat sobie pozwolić nie mogę.
just.me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 13:18   #4
Kama1986
Raczkowanie
 
Avatar Kama1986
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 32
Dot.: Mam 15 lat i kilka pytań nt. ZWŁASZCZA włosków=(

Cytat:
Napisane przez just.me Pokaż wiadomość
Mój lekarz rodzinny na ogół nie zauważa nic poza tym, co zauważyć musi.
Swoją drogą, tego tak na pierwszy rzut oka nie widać, ale jak zwrócić na to uwagę, to występuje i denerwuje(poza tym, nieźle się ukrywam). Ale ok, zwrócę się do endokrynologa. Powiedzcie mi tylko, jak wygląda taka wizyta? Tzn. muszę się przed nim rozebrać? I jeśli to coś z hormonami, to czy od tabletek, które mi przepisze, mogę utyć? Bo na to akurat sobie pozwolić nie mogę.

Na pewno bedziesz musiała zdjac spodnie,lekarz obejrzy tez piersi. Ale to przeciez lekarz,więc nie ma się czego wstydzic! Zapyta, czy u kobiet w rodzienie nie występowały podobne problemy. Nie przypisze zadnych leków bez odpowiednich badań hormonalnych(na pewno będzisz musiała zbadac poziom testosteronu). Jeśli będą nieprawidłowosci, dostaniesz leki. z mojego doswiadczenie wynika, ze zawsze przypisuja diane 35,ale może jest na to jakis inny lek teraz. Kiedys jeden lekarz mi powiedział,ze tak naprawdę problem do końca nigdy nie znika-tak juz sie ma i trzeba radzic sobie z depilacją. Jednak jesli masz włoski na twarzy,myśle,ze leczenie powinno Ci pomóc.
w ogóle to nie używam maszynki do depilacji takich miejsc,polecam Ci wosk-nie wzmacnia włosków.
Kama1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 14:51   #5
just.me
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18
Dot.: Mam 15 lat i kilka pytań nt. ZWŁASZCZA włosków=(

A czy od tej Diany 35 się tyje?
just.me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 15:40   #6
panna_nikt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 11
GG do panna_nikt
Dot.: Mam 15 lat i kilka pytań nt. ZWŁASZCZA włosków=(

Z tego co wiem to na Diane35 różnie reagują różne osoby, sama nie brałam, ale moja znajoma musiała odstawić, bo tyła i miała problemy z cerą większe niz zwykle. Ale nie jest powidziane, ze Ty także tak zareagujesz, poza tym nie wiesz jeszcze jakie dostaniesz tabletki, więc póki co się lepiej nie zadręczaj na zapas
panna_nikt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 20:16   #7
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: Mam 15 lat i kilka pytań nt. ZWŁASZCZA włosków=(

Dziewczyny, nawet nie wspominajcie o diane35 dla 15latki!! To jest bardzo duża dawka hormonów, sądzę, że żaden w pełni władz umysłowych lekarz nie przepisze diane35 tak młodej dziewczynie. Można to łykać max 3 miesiace przy poważnych problemach.
Na pewno masz wysoki poziom testosteronu, warto zrobić badania. Nie bój się rozebrać przed lekarzem, dla niego to normalne
I to nie jest raczej żadna choroba, mamy przecież różne poziomy hormonów. Ciemna karnacja i owłosienie to cecha dziedziczna, występuje to u Ciebie w rodzinie?

I najważniejsze - nie przejmuj się! Wiem, że moze łatwo powiedzieć. Ale każdy ma swój urok! Olej kolegów, niech sami się golą ;/ sporym błedem było, że zaczelas golic ręce, brzuch czy próby ich farbowania.

Jesteś młodziutka, zastanów się czy już teraz chcesz zażywać hormony.
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-08, 20:35   #8
just.me
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18
Dot.: Mam 15 lat i kilka pytań nt. ZWŁASZCZA włosków=(

Moja mama, z tego co zdąrzyłam zaobserwować też ma dużo włosków, ale ona już jest po 50.
A moi koledzy mi nic nigdy nie powiedzieli, bo tego nie widać tak od razu. Tak jak napisałam, ja sama musze się ustawić blisko lustra pod odpowiednim kątem i naświetleniem, by je dojrzeć, ale jednak są i wcale nie blond.
A tamten kolega możliwe, że powiedział mi to w sensie "gwary uczniowskiej", czyli jako taka tyra typu :"weź się umyj", "zmień twarz" itd itp
Wiem, że to było błędem, ale byłam mała i głupia... Teraz tylko mogę żałować.
Nie chcę brać hormonów, nie chcę tyć! To jest główny problem.
just.me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 20:56   #9
majashih
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 345
GG do majashih
Dot.: Mam 15 lat i kilka pytań nt. ZWŁASZCZA włosków=(

Witaj. Głowa do góry to przede wszystkim ! a druga sprawa pamietaj ze faceci psychicznie w tym wieku sa troszkę do tyłu i jeśli coś Ci mowia w tym stylu po prostu mowiac kolokwialnie OLEJ TO. Tez mialam problemy z nadmiernym owlosieniem w strefie bikini, brzucha oraz ud. dostalam te koszmarne Diane majac 18 lat. bralam je 9 miesiecy. na nic nie pomogly. nie utylam mialam za to potworne migreny. tak potworne ze nie bylam w stanie uczyc sie do matury. wiec je odstawilam. a na owlosienie pomogl mi depilator(kosztuje ok 100 zl ) W Twoim przypadku sprawa wyglada duzo powazniej. Musisz isc do dobrego lekarza. I nie wstydz sie go. On chce Ci tylko pomoc. fakt ze w wieku 15 lat masz taki problem na pewno nie wynika z karnacji wiec nie wahaj sie i wybierz sie do lekarza.I uwierz nam ze z tym uda się walczyc.Pamietam jakie problemy psychiczne mialam z tego powodu wiec jesli chcialabys pogadac daj znac na PW lub na gg. trzymaj sie cieplo
__________________
07.06.2009
majashih jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 21:37   #10
just.me
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18
Dot.: Mam 15 lat i kilka pytań nt. ZWŁASZCZA włosków=(

Dziękuję ci bardzo za troskę, Maju
Nie mówcie mi tylko o kolegach, bo naprawdę żaden mi jeszcze nic nie powiedział i jak to czytam, to czuję się jeszcze gorzej myśląc, co by było gdyby mi to ktoś wytykał!
Ja też nie mam tych włosków AŻ TAK wyraźnych, ale sąą.. wybiorę się do lekarza, z tego co zobaczyłam w internecie, jest nawet w mojej przychodni, więc mam już tam swoją kartę itd. Mogę się wydepilować(chodzi o łydki) przed wizytą u niego?
just.me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 22:39   #11
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: Mam 15 lat i kilka pytań nt. ZWŁASZCZA włosków=(

Jednak dalej trzymam się tego że problem just.me opiera się na genetycznych predyspozycjach. To się zazwyczaj ujawnia od najmlodszych lat a nasila przy dojrzewaniu
W kazdym razie wizyta u lekarza i zbadanie poziomu hormonów na pewno nie zaszkodzi
Skoro włoski widać tylko z bardzo bliska i przy odpowiednim oświetleniu - nie myśl o tym tak intensywnie. Nikt aż tak dokładnie nas nie lastruje, tylko my sami każdy ma jakąś obsesję, trzeba starać się podejść z dystansem.
Pozdrawiam!
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-08, 23:01   #12
just.me
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18
Dot.: Mam 15 lat i kilka pytań nt. ZWŁASZCZA włosków=(

Napiszę wam, co mi powie lekarz, wybiorę się do niego w przyszłym tygodniu...
Cytat:
tylko z bardzo bliska i przy odpowiednim oświetleniu
oraz pod odpowiednim kątem ale to jest lustro, a nie oko człowieka, prawda?
just.me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 11:11   #13
Beatka_21
Przyczajenie
 
Avatar Beatka_21
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: domek
Wiadomości: 2
Dot.: Mam 15 lat i kilka pytań nt. ZWŁASZCZA włosków=(

hej mialam podobny problem jak TY.Bylam u lekarza przypisal mi Diane 35 , ale prosilam go o jakies tabletki anty, sam wybral taki rodzaj. Nie wiem , moze zauważył ze mam taki okropny meszek na twarzy. Ale po dłuższej kuracji tymi tabletkami widze drobna poprawe. Mozesz sprobowac depilacji laserowej, choc moze jestes jeszcze za mloda. Cena ogolnie za twarz to: wąsiki 150, policzki ok 200-300, i broda 200, zabieg trzeba powtórzyc od 3 do 6 razy. ale daje to naprawde swietny efekt i bardzo trwały, ponieważ laser niszczy te włoski w różnych stadiach wzrostu.
Głowa o góry jest XXI wiek na szczescie, damy rade
__________________
Beatka_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 14:31   #14
just.me
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18
Dot.: Mam 15 lat i kilka pytań nt. ZWŁASZCZA włosków=(

No niestety, depilacja laserowa wiąże się z dużymi kosztami. Być może zadowolę się efektem Sally Hansen. Zobaczę.
just.me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 17:09   #15
Anabell:)
Raczkowanie
 
Avatar Anabell:)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Olecko:)
Wiadomości: 147
Dot.: Mam 15 lat i kilka pytań nt. ZWŁASZCZA włosków=(

hmmm....moja kolezanka tez ma z tym problem..i jak to czytalam to mialam wrazenie ze to wlasnie ona pisala..ale to raczej niemozliwe bo ona wcale sie tym nie przejmuje..a o wloskach mowi ze : "to caly jej urok"....nie wiem co powinnas zrobic.napewno zrobilas blad ze zaczelas sie golic.w sumie jesli pojdziesz do lekarza to chyba zadne lekarstwo nie zlikiwiduje tego co masz na twarzy..moze tylko powstrzymac ich rosniecie...zycze powodzenia
Anabell:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 20:20   #16
just.me
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18
Dot.: Mam 15 lat i kilka pytań nt. ZWŁASZCZA włosków=(

Dzięki za wsparcie, jesteście kochane, dziewczyny
just.me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 22:43   #17
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Mam 15 lat i kilka pytań nt. ZWŁASZCZA włosków=(

Owłosienie u człowieka nie występuje tylko na wewnętrznej stronie dłoni i stóp-w każdym innym miejscu ciała -mniejsze lub większe,ale jest .


U brunetek jest to większy problem,bo włoski a nawet meszek jest bardziej widoczny.

Ale ,tak jak pisały dziewczyny-wizyta u lekarza nie zaszkodzi,bo może to rzeczywiście problem z hormonami.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:08.