Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-11-22, 12:44   #2161
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

nie, na pewno nie od acne-dermu. Z reszta stosowałam go juz kiedys i nie mialam wysypu. Pomaga super na przebarwienia, tylko trzeba regularnie stosowac.
Ja biore 40 mg na dobę. Ważę 58-60 kg.
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 13:07   #2162
marti_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 23
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez agalia Pokaż wiadomość
nie, na pewno nie od acne-dermu. Z reszta stosowałam go juz kiedys i nie mialam wysypu. Pomaga super na przebarwienia, tylko trzeba regularnie stosowac.
Ja biore 40 mg na dobę. Ważę 58-60 kg.
To w takim razie muszę zakupić tą maśćTeż mam niestety dużo przebarwień, których niestety sama sobie nabawiłam przez wyciskanie
Ja narazie co trzeci dzień będę brała 40 mg, potem co drugi. Takie stopniowe przyzwyczajanie organizmuMam nadzieję, że wyjdzie mi to na dobre
Pisz o swoich postępach i życzę Ci z całego serca, żebyś już na świeta miała piękną, gładką buźkę, nie mówiąc już o SylwestrzeChoć za tydzień Andrzejki i też zapewne każda z Nas chciałaby wyglądać jak najlepiej
Wytrwałości
marti_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 14:39   #2163
iwoona
Wtajemniczenie
 
Avatar iwoona
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: przemyśl to ;)
Wiadomości: 2 468
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witajcie.

Mam pytanie do dziewczyn które biorą tabletki anty podczas kuracji. Czy najpierw miałyście robione badania, później anty i dopiero po miesiącu retinoidy? Bo ja zrozumiałam panią dermatolog tak że najpierw mam się zaopatrzyć w anty i jak już będę brała drugie opakowanie to wtedy mam przyjść do niej i zrobimy badania. No ale przecież jeśli badania wykażą że nie mogę brać retinoidów to na darmo będę się szprycować antykoncepcją.
Jak to u Was było?
__________________
CG 20.02.2012 - 2c


Spełnić marzenia . . .

iwoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 15:59   #2164
PinkyDoll
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 819
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez agalia Pokaż wiadomość
PinkyDoll a próbowałaś tetralysal?? Bo ja jakiś czas temu to brałam i wszystko ładnie mi zeszło, niestety powróciło jakoś po 4 miesiącach. Dlatego też dostałam izo. Ale może właśnie spróbuj najpierw tetralysal?
Hm...wydaje mi się że właśnie to wszystko musi wyjść, a możesz też nie mieć wysypu tak jak Ewuśka
Szczerze mówiąc to Ewuśka zazdroszczę Ci że nie miałam tych wulkanów, chociaż z drugiej strony nie zazdroszczę tych włosów na twarzy... już sama nie wiem co gorsze...
hej,
tetralysal brałam jakieś 3 lata temu przez 3 miesiace, 1x dz 300 mg przez jakis czas było ładnie tzn brałam przez zime póżniej przez całe lato do jeiseni była ładnie w w zimie znowu był wysyp, wiec wiem ze ten antybiotyk na dłuzsza mete nie podziała, pózniej było leczenie maścmi i płynami locacid ( chyba z 4 tubki zuzyłam) epiduo, duac, acnemicin plus i akneroxid, itd itp praktycznie wszysko co jest na rynku, doustnie brałam tez unidox ale to wogóle porazka, nic a nic na mnie nie działał, z maści i płynów miałam tez inne robione i izotrexin w zelu - nic to nie dało- dodam ze lecze sie już ponad 10 lat, duzo tych wszystkich leków było nie pamietam nazwy wszystkich wypisałam te co pamiętam z ostatnich 2 -3 lat, stosowane co jakis czas, chwile była poprawa a później znów to samo od nowa wiec mam juz serdecznie dość ciągnac tego wydawac zbednie kasy na smarowidła które nie działaja, chciałabym miec to już za soba zwłaszcza ze dawno skończyłam 26 lat -
jedno ale mnie powstrzymuje, boje sie wpływu na płód, biore tabletki anty i bardzo uważam ale boje sie ze jak skoncze brac izo to te tabletki mimo wszystko pozostawia gleboki slad w moim organizmie i moga i tak ,,po latach miec wpływ na płód''..
sama nie wiem

Edytowane przez PinkyDoll
Czas edycji: 2010-11-22 o 16:07
PinkyDoll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 17:12   #2165
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez iwoona Pokaż wiadomość
Witajcie.

Mam pytanie do dziewczyn które biorą tabletki anty podczas kuracji. Czy najpierw miałyście robione badania, później anty i dopiero po miesiącu retinoidy? Bo ja zrozumiałam panią dermatolog tak że najpierw mam się zaopatrzyć w anty i jak już będę brała drugie opakowanie to wtedy mam przyjść do niej i zrobimy badania. No ale przecież jeśli badania wykażą że nie mogę brać retinoidów to na darmo będę się szprycować antykoncepcją.
Jak to u Was było?
ja zaczęłam brać tabletki anty dopiero po drugim opakowaniu axotretu, nikt mi przecież nie udowodni że wcześniej ich nie brałam. Tyle że ja w ciążę zajść nie mogę bo nie mam obecnie z kim
A Ty jeśli możesz zajść w ciążę to lepiej zacznij brać tabletki anty, bo na prawdę skutki dla dziecka mogą być tragiczne.
Swoją drogą jeśli zaczniesz brać tabletki anty a dermatolog stwierdzi że jednak Ci nie przepisze izotretynoiny to po np. 2 cyklach przestajesz je brać i nie ma problemu.
Chociaż własnie atykoncepcyjne mogą też pomóc przy trądziku więc może warto spróbować???
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 17:18   #2166
_szeherezada_
Raczkowanie
 
Avatar _szeherezada_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 65
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

[QUOTE=agalia;23391332]ja zaczęłam brać tabletki anty dopiero po drugim opakowaniu axotretu, nikt mi przecież nie udowodni że wcześniej ich nie brałam. Tyle że ja w ciążę zajść nie mogę bo nie mam obecnie z kim


tak z ciekawości, to czemu w takim razie bierzesz anty? to było warunkiem rozpoczęcia kuracji? pytam bo mi nic o tym derma nie wspominała
_szeherezada_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-22, 17:55   #2167
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

[QUOTE=_szeherezada_;23391 454]
Cytat:
Napisane przez agalia Pokaż wiadomość
ja zaczęłam brać tabletki anty dopiero po drugim opakowaniu axotretu, nikt mi przecież nie udowodni że wcześniej ich nie brałam. Tyle że ja w ciążę zajść nie mogę bo nie mam obecnie z kim


tak z ciekawości, to czemu w takim razie bierzesz anty? to było warunkiem rozpoczęcia kuracji? pytam bo mi nic o tym derma nie wspominała
biorę bo ostatnio zaczęłam mieć lekkie zaburzenia miesiączkowania - zazwyczaj okres mi się spóźniał, a na forum czytałam że niektórym dziewczynom właśnie spóźniał sie przy braniu izotretynoiny. Stwierdziłam, że biorąc tabletki anty przez te pól roku może mi się wszystko unormować a i dodatkowo jeśli izotretynoina w jakis sposób wpływałaby na opóźnienie okresu to biorąc tabletki antykoncepcyjne nie powinny grozić mi jakieś zachwiania

A co do warunku rozpoczęcia kuracji to nie, nie było to warunkiem. Derma sama mi powiedziała żeby lepiej brać. Mówiłam jej że nie potrzebuje na razie więc ona stwierdziła że moja wola - i tak jej tego nie udowodnie czy biorę czy nie

Ale muszę Ci powiedzieć że spotkałam się nawet z takimi komentarzami że dziewczyny musiały co miesiąc przychodzić z ujemnymi testami ciążowymi - to był właśnie warunek!
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-22, 18:43   #2168
_szeherezada_
Raczkowanie
 
Avatar _szeherezada_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 65
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez agalia Pokaż wiadomość
Ale muszę Ci powiedzieć że spotkałam się nawet z takimi komentarzami że dziewczyny musiały co miesiąc przychodzić z ujemnymi testami ciążowymi - to był właśnie warunek!
Ano właśnie też gdzieś o tym słyszałam i dlatego mnie to zaciekawiło moja tylko kazała mi podpisać oświadczenie że w ciążę nie zajdę A swoją drogą u mnie z kolei z okresem jest na odwrót bo cykl mi się skrócił.
_szeherezada_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-23, 20:50   #2169
Mordka212
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 306
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuska_90 Pokaż wiadomość
To ja chyba rzeczywiscie jestem jakas dziwna, tez miala trądzik zaskórnikow-grudkowy, a juz dosłownie od 2go dnia zaczęło powoli znikac, nie miałąm zadnego nawet minimanego wysypu. Za to wyrosły mi włosy na twarzy.
No i weź tu zrozum <ściana>
A te włosy to pojawiły się tak nagle? czy stopniowo zauważałaś coraz ich więcej bo jesli stopniowo to może na samym początku jak zauważyłaś że zaczęły się pojawiać trzeba było przerwać kuracje?

Edytowane przez Mordka212
Czas edycji: 2010-11-23 o 20:53
Mordka212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 09:10   #2170
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziewczyny, a wiadomo coś Wam na temat chodzenia na basen w czasie brania izo? Czy chlor jakos bardziej nie podrazni mi skóry? Wiem, że ogólnie chlor nie wpływa dobrze na skóre, ale może ktoś ma doświadczenia z chodzenia na basen i brania izo???
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 17:15   #2171
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

mnie wysypuje po basenie,to już przed braniem było ale tak czy siak derma mi zakazała chodzić podczas brania, bo podrażnia.
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-24, 18:15   #2172
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez kmb1 Pokaż wiadomość
mnie wysypuje po basenie,to już przed braniem było ale tak czy siak derma mi zakazała chodzić podczas brania, bo podrażnia.
szkoda... ;( tez zrezygnuję...poszukam innego sportu...
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 18:25   #2173
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Już nie mówiąc o tym , że teraz to jestem całkiem unieruchomiona, bo mnie tak bolą mięśnie i plecy. (więc dla mnie każdy sport odpada)

Mam coraz większy wysyp. Wygląda to strasznie... Do tego boli nawet jak się uśmiecham. Ale mam tylko na połowie twarzy- prawy policzek, ucho. Podliczyłam. Wszystkiego razem 21 sztuk guzków + 8 wyciśniętych(zastrupionyc h). Na prawym policzku nie widać wcale normalnej skóry.
Przed kuracją miałam 2-3 krostki+białe podskórne grudki. Teraz mam same gule,nieliczne białe grudki(te drobne) + wągry na nosie mi doszły. Ciekawe, czy mi to zejdzie...
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 21:16   #2174
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

kurcze co jest z tym prawym policzkiem? ja tez na prawym mam masakre!!!! nie powiem że lewy jest ok, ale prawy to już armagedon!!!!
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 21:41   #2175
iwoona
Wtajemniczenie
 
Avatar iwoona
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: przemyśl to ;)
Wiadomości: 2 468
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez agalia Pokaż wiadomość
ja zaczęłam brać tabletki anty dopiero po drugim opakowaniu axotretu, nikt mi przecież nie udowodni że wcześniej ich nie brałam. Tyle że ja w ciążę zajść nie mogę bo nie mam obecnie z kim
A Ty jeśli możesz zajść w ciążę to lepiej zacznij brać tabletki anty, bo na prawdę skutki dla dziecka mogą być tragiczne.
Swoją drogą jeśli zaczniesz brać tabletki anty a dermatolog stwierdzi że jednak Ci nie przepisze izotretynoiny to po np. 2 cyklach przestajesz je brać i nie ma problemu.
Chociaż własnie atykoncepcyjne mogą też pomóc przy trądziku więc może warto spróbować???
tabletki anty napewno będę brała. Mi właśnie chodzi o to że jeśli bedę brała anty 2 miesiące tak jak mi kazała dermatolog to napewno poprawi mi się buzia (zawsze sie poprawia podczas brania anty) i wtedy dermtolog moze stwierdzić że skoro buzia sie poprawiła to nie potrzebny mi izotek.

Zastanawiałam się też czy nie lepiej byłoby najpierw zrobić te potrzebne badania które mają okreslić czy w ogóle mogę brać izotek a później brać anty, a nie odwrotnie jak mi zaleciła dermatolog.

Swoja drogą czy Wy wszystkie miałyście robione badania przed braniem retinoidów?? Bo znam dziewczyne która nie miała zadnych badan

Co do anty brałam kilka lat, poczawszy od diane35 przez tyowe anty po syndi i opinie mam taką ze tabletki działają tylko w czasie ich brania i chwilke po odstawieniu.. i nie są to tylko moje spostrzeżenia
__________________
CG 20.02.2012 - 2c


Spełnić marzenia . . .

iwoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 22:32   #2176
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ja nie miałam badań przed rozpoczęciem brania. na poczatku grudnia miną 2 miesiące brania Aknenorminu i wtedy dopiero mam zrobić badania wątroby itp.
na dzień dziesiejszy moja twarz jest rewelacyjna,gładka,nie tłusta,ani jednej krostki a to dopiero niecałe 2 miesiące. bóle pleców ustały, włosy mniej wypadają, paznokcie rosną jak szalone.oby tak do końca.
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 06:39   #2177
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez iwoona Pokaż wiadomość
tabletki anty napewno będę brała. Mi właśnie chodzi o to że jeśli bedę brała anty 2 miesiące tak jak mi kazała dermatolog to napewno poprawi mi się buzia (zawsze sie poprawia podczas brania anty) i wtedy dermtolog moze stwierdzić że skoro buzia sie poprawiła to nie potrzebny mi izotek.

Zastanawiałam się też czy nie lepiej byłoby najpierw zrobić te potrzebne badania które mają okreslić czy w ogóle mogę brać izotek a później brać anty, a nie odwrotnie jak mi zaleciła dermatolog.

Swoja drogą czy Wy wszystkie miałyście robione badania przed braniem retinoidów?? Bo znam dziewczyne która nie miała zadnych badan

Co do anty brałam kilka lat, poczawszy od diane35 przez tyowe anty po syndi i opinie mam taką ze tabletki działają tylko w czasie ich brania i chwilke po odstawieniu.. i nie są to tylko moje spostrzeżenia
hm...zaprzeczasz sama sobie. Chcesz brać tabletki anty 2 miesiace bo moze poprawi sie buzia i nie bedzie potrzebny izotek, a pozniej piszesz że juz brałaś kilka lat wcześniej i że masz takie doświadczenie że działają tylko w czasie brania i jakiś czas później???

Co do badań to ja miałam robione w dniu kiedy przepisano mi izo, ale derma kazała przyjść z nimi dopiero za miesiąc, dodatkowo dzień przed planowaną wizytą miałam zrobić ponowne badania i przyjść z tymi pierwszymi i tymi drugimi. A przez cały miesiąc brałam izo. Gdybym miała złe wyniki te pierwsze i drugie to pewnie nie przepisałaby mi na kolejny miesiąc. Ale wcześniej pytała mnie o ogólny stan mojego samopoczucia. I pewnie gdybym powiedziała że czuję się źle to by nie przepisała mi izo bez pokazania tych pierwszych wyników i nie brałabym leków od razu.
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 12:11   #2178
_szeherezada_
Raczkowanie
 
Avatar _szeherezada_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 65
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez agalia Pokaż wiadomość
hm...zaprzeczasz sama sobie. Chcesz brać tabletki anty 2 miesiace bo moze poprawi sie buzia i nie bedzie potrzebny izotek, a pozniej piszesz że juz brałaś kilka lat wcześniej i że masz takie doświadczenie że działają tylko w czasie brania i jakiś czas później???
hmm...chyba źle zrozumiałaś chodziło o to że jeśli zacznie brać anty to przez te dwa miesiące buzia jej sie poprawi i dermatolog może nie chcieć potem przepisać izoteku bo stwierdzi że anty pomagają...
ja jak brałam Diane miałam idealną buzie ale też po odstawieniu wszystko wracało a jak się potem okazało to nie wolno mi było jej brać bo mam prawidłowy poziom hormonów i endokrynolog mi zabronił i tylko dlatego trafiłam do dermatologa po dwóch latach(z przerwami) z Diane i przeszłam na retinoidy
_szeherezada_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 12:37   #2179
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

no tak, zrozumiałam to inaczej
To może powiedz dermatolog o tym, że jak bierzesz tabl.anty to poprawia Ci się cera i czy ona nie stwierdzi ze jesli Ci sie poprawi to nie przepisze Ci izoteku
Zawsze też możesz zacząć brać anty jak zaczniesz brać retinoidy.
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-27, 13:00   #2180
alutram
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 125
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej dziewczyny! Chciałabym prosić o radę. Biorę 2 opakowanie Tretinex'u. Przed kuracją dość często robiłam sobie domowy zabieg, czyli: peeling + napar ziołowy + maseczka aspirynowa. Dziś, przy wolnym dniu miałabym możliwość właśnie coś takiego sobie zafundować. Tylko nie wiem, czy mogę... zważając na rodzaj tabletek jakie zażywam. Czy któraś z Was moglaby mi pomóc?
Z góry dziękuję!
alutram jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-27, 13:18   #2181
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez alutram Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Chciałabym prosić o radę. Biorę 2 opakowanie Tretinex'u. Przed kuracją dość często robiłam sobie domowy zabieg, czyli: peeling + napar ziołowy + maseczka aspirynowa. Dziś, przy wolnym dniu miałabym możliwość właśnie coś takiego sobie zafundować. Tylko nie wiem, czy mogę... zważając na rodzaj tabletek jakie zażywam. Czy któraś z Was moglaby mi pomóc?
Z góry dziękuję!

W trakcie kuracji należy się powstrzymywać od takich zabiegów.
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-27, 23:43   #2182
alutram
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 125
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez otako Pokaż wiadomość

W trakcie kuracji należy się powstrzymywać od takich zabiegów.
Tak mi się wydawało, ale chciałam się upewnić. Dziękuję za pomoc
alutram jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-28, 18:59   #2183
iwoona
Wtajemniczenie
 
Avatar iwoona
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: przemyśl to ;)
Wiadomości: 2 468
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez agalia Pokaż wiadomość
hm...zaprzeczasz sama sobie. Chcesz brać tabletki anty 2 miesiace bo moze poprawi sie buzia i nie bedzie potrzebny izotek, a pozniej piszesz że juz brałaś kilka lat wcześniej i że masz takie doświadczenie że działają tylko w czasie brania i jakiś czas później???

Co do badań to ja miałam robione w dniu kiedy przepisano mi izo, ale derma kazała przyjść z nimi dopiero za miesiąc, dodatkowo dzień przed planowaną wizytą miałam zrobić ponowne badania i przyjść z tymi pierwszymi i tymi drugimi. A przez cały miesiąc brałam izo. Gdybym miała złe wyniki te pierwsze i drugie to pewnie nie przepisałaby mi na kolejny miesiąc. Ale wcześniej pytała mnie o ogólny stan mojego samopoczucia. I pewnie gdybym powiedziała że czuję się źle to by nie przepisała mi izo bez pokazania tych pierwszych wyników i nie brałabym leków od razu.
dziewczyno czytaj ze zrozumieniem...
nie chce brac tabletek anty zeby mi sie buzia poprawila tylko zeby sie zabezpieczyc przed ciążą w czasie kuracji retinoidami!
ja się własnie boję tego ze jak je zaczne brac 2 miesiace przed kuracją i pójde do dermy ta zobaczy ze mi sie buzia poparwiła i moze nie przepisac mi izoteku...

co do reszty twojej wypowiedzi, dokładnie tak jak napisałaś
__________________
CG 20.02.2012 - 2c


Spełnić marzenia . . .

iwoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-28, 20:08   #2184
Nester
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 39
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Używacie jakiegoś kremu nawilżającego na dzień podczas pogody jaka jest teraz i jaka będzie przez najbliższe miesiące tj. śnieg, mróz, wiatr, możecie coś polecić dobrego ? Podczas kuracji staram się nie nawilżać, tylko w ekstremalnych sytuacjach, ale teraz przydałoby się zastosować jakąś ochronę - często muszę wychodzić na powietrze i jakoś nie widzi mi się to bez jakiejś ochrony.
Nester jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-01, 09:38   #2185
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

podobno nie powinno sie stosowac zadnych nawilzajacych bo moze mroz bardziej skore podraznic a natluszczajace z tym ze wlasnie bedac na retinoidach raczej nie powinno sie smalcowac buzi moze jakis niezapychajacy sylikon jak np baza z sorai ta do cery normalnej? pisalo na niej ze chroni przed czynnikami zewnetrznymi. ja osobiscie jej uzywalam jeszcze majac tradzik i mi go nie zaostrzala ani nie zapychala do tego faktycznie tworzy taka powloczke
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-01, 10:26   #2186
andrea2104
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witam dziewczyny! mam 21 lat, z tradzikiem walcze od 16-17 roku życia. w ostatnich latach tradzik nie był tak silny. Miałam go na całym ciele, plecy dekold, ramienia, twarz. Była kuracja tetralysalem 2 razy, pomogło ale nie na długo. Od poł roku trądzik sie bardzo nasilił, (w prawdzie plecy dekolt. ramienia czyste, czasami jakies dwa trzy pryszcze)twarz zrobiła sie sina, duże gule ropne, szok - i ty tylko na twarzy!! bez makijażu ani rusz. Biore od roku yasminn. Zmieniłam panią dermatolog- chłopak mnie namówił żebym wkoncu poszła do lekarz po 2 latach przerwy. Tak też zrobiłam, w lipcu się wybrałam, pani Dermatolog była w szoku, powiedziała ze juz długo takiej twarzy nie widziała;((( powiedziała mi o kuracji retinoidami, na poczatku kazała podleczyc twarz tetralysalem + badania krwi, bralam go przez 3 miesiące. Po 3 miesiącach tradzik jakby ustał ale pełno plam i przebarwień mam. Zaczełam kuracje od listopada. Jestem po pierwszym miesiącu brania axotret i maść cetaphil, od razu po zarzyciu tabletki( na drugi dzień) usta sie wysuszyły, wzrok sie jakby pogorszył i straszny wysyp!! dziś zaczynam 2 miesiac brania axotret, dawka sie nie zmieniła (20mg 2 razy dziennie, 57-60kg). Za miesiąc do kontroli, pani dermatolog powiedziała ze powino być już widać poprawę. Znajomi też zauważyli że cerę mam juz lepsza. czekam na dalszą poprawę na mojej twarzy
andrea2104 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-01, 18:26   #2187
Tes6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Widzę, że problem z którym się chciałam zwrócić został już poruszony. A mianowicie jakiego kremu używać przy obecnym stanie aury?

Właśnie wróciłam od lekarza z receptą na kolejny miesiąc kuracji. W trakcie wizyty zapytałam dermatologa czym się smarować żeby sobie nie zaszkodzić.
Poleciła mi krem Uriage krem regenerujący, podobno jest on specjalnie stworzony do stosowania w trakcie kuracji retinoidami.

Pani w aptece powiedziała, że owszem tego kremu można używać ale nie przed wyjściem na mróz i ona sugeruje krem Avene Cold Cream. Wytłumaczyła mi, że nie zaszkodzi on w trakcie kuracji a po nałożeniu tworzy film hydrolipidowy chroniący przed wiatrem i mrozem.

W efekcie końcowym nic nie kupiłam i wolałabym przeczytać o tym czego wy używacie i co się sprawdza.

Kolejne pytanie dotyczy dłoni. Czy używacie jakiegoś specjalnego kremu do rąk czy tego co zazwyczaj. Od jakiegoś tygodnia mam czerwone, łuszczące się plamy, które szczypią przy najmniejszym kontakcie nawet z wodą z kranu. Lekarz polecił Cetaphil DA Ultra. Co myślicie o tym produkcie?
Tes6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-03, 09:44   #2188
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez iwoona Pokaż wiadomość
dziewczyno czytaj ze zrozumieniem...
nie chce brac tabletek anty zeby mi sie buzia poprawila tylko zeby sie zabezpieczyc przed ciążą w czasie kuracji retinoidami!
ja się własnie boję tego ze jak je zaczne brac 2 miesiace przed kuracją i pójde do dermy ta zobaczy ze mi sie buzia poparwiła i moze nie przepisac mi izoteku...

co do reszty twojej wypowiedzi, dokładnie tak jak napisałaś
iwoona nie bulwersuj się, przecież napisałam że źle to zrozumiałam. Każdemu może się zdarzyć.
Co do Twoich obaw to możesz też wykupić izotretinoine i zacząć brać dopiero po miesiącu czy dwóch używania tabletek anty.



A co do mojej kuracji axotretem to kończę drugi miesiąc, gule przestały dokładnie na dniach wychodzić - z czego ogromnie się cieszę
Skóra robi się gładziutka - w życiu takiej nie miałam
Niestety po tych 2 miesiącach zaczęła mi lecieć krew z nosa ale to pikuś w stosunku do tych guli (które mam nadzieję że mam już za sobą)
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-04, 10:44   #2189
behata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 135
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Słuchajcie a jakich kremów używacie na te mrozy?
__________________
Moje zdjęcia:
KLIK & KLIK
behata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-04, 11:14   #2190
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez behata Pokaż wiadomość
Słuchajcie a jakich kremów używacie na te mrozy?
W czasie kuracji używałam kremu ochronnego na wiatr i zimno z Babydream (do kupienia tylko w Rossmannie). Teraz jestem po kuracji, ale wróciłam do tego kremu, bo zostało mi pół tubki. A mimo wszystko dokupiłam teraz też inne mazidełko - krem pielęgnacyjny Babydream Extrasensitive i z niego jestem chyba bardziej zadowolona. Buzia nie jest taka ściągnięta, przesuszona, wrażliwa i czerwona. Krem ładnie się rozprowadza, ma super łagodny skład i wysoką zawartość pantenolu. Do tego jest tani, wydajny i łatwo dostępny.
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:03.