Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-25, 16:28   #391
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez weronika7 Pokaż wiadomość
zazdroszczę! ile czasu trwała Twoja kuracja?
Od 8 marca
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-25, 19:09   #392
anu
Raczkowanie
 
Avatar anu
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 147
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
Taak, smarowałam już czym się da- maścią ichtiolową, cynkową, benzacne, nawet isotrexinem. I nic...
Z tym, że to nie jest wypełnione taką typową ropą. Sama nie wiem co tam jest w środku To jest taka jakby mała grudka, a wokół niej jest zaczerwienienie. I utrzymuje się to już ponad 3 miesiące (oczywiście na początku było o wiele większe, potem zmalało i od tego czasu nie chce zejść). Na policzku też mam pryszcza, który nie znika z 2 miesiące, ale ostatnio zmalał, więc mam nadzieję, że do końca kuracji zejdzie. Strasznie mnie to denerwuje gdy się ma cała twarz czystą.... Izo uczy cierpliwości

a dermatolog co mówi o tej grudce?

mam wyniki badań - cholesterol, alat, trójglicerydy w normie a morfologia lepsza niż kiedykolwiek ;-) poprawiła się nawet w stosunku do wyników sprzed dwóch tygodni
no ale czeka mnie niewątpliwie zwiększenie dawki (na razie 20 mg dziennie i generalnie nie odczuwam już żadnych skutków ubocznych)
anu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-25, 21:38   #393
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

[QUOTE=anu;36750075]a dermatolog co mówi o tej grudce?

u dermatologa byłam tak na początku sierpnia, więc trochę czasu już minęło i nie pytałam wtedy co z tym zrobić bo myślałam, że zejdzie
a następną wizytę mam dopiero po kuracji czyli za miesiąc (w sumie to jeszcze dużo czasu i wszystko się może zdarzyć). Jeszcze raz będę ją smarować maścią ichtiolową i może zdarzy się cud i coś się ruszy aaa i dzisiaj zauważyłam, że fajnie mi zbladły przebarwienia w stosunku do tego co było więc trochę mnie to podbudowało

a zwiększenie dawki to super sprawa, szybciej nastąpi koniec. Ja jechałam na początku na 30 mg, potem na 40 i teraz znowu 30. W sumie dużo różnicy w skutkach ubocznych nie było między tą 30 a 40 Może trochę bardziej wysychały usta
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-25, 22:42   #394
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

hej ! dołączam się do grona przesuszonych wizażanek .
retinoidy biorę od 10 dni, dopiero zaczynam. stosuję axotret (bo ponoć najtańszy).
bardzo się wahałam przed rozpoczęciem kuracji, choruję na nieswoiste zapalenie jelit i czasem krwawią same z siebie, a tu w skutkach ubocznych mogą być podobne objawy . ale może nie będzie tak źle.

obecnie przeżywam wysyp, mam jednak wrażenie, że szybko się to wszystko goi i... jest inne jakościowo . generalnie twarz miałam całkiem spoko, trochę wągrów, kilka pryszczy sporacznie, czasem jeden większy. problemem są plecy i dekolt - dobra, głównie plecy. są straszne i jedyne, co mi pomogło na nie kiedykolwiek, to zaburzenia hormonalne i brak miesiączki . strasznie mi to podkopuje samoocenę, marzę o bluzkach na ramiączkach i ślicznych sukienkach .

będę co jakiś czas się tu Wam chwalić i żalić. na razie biorę małą dawkę, te 20 mg. po miesiącu stosowania idę na wizytę, zobaczymy jak wyniki.
derm miała mi dać jakieś próbki kosmetyków, niestety zapomniałyśmy :/. straasznie mi się wysuszają usta, smaruję je balsamem ale nie jakimś specjalnym izotekowym. nie wiem co zrobić z twarzą (broda i nad ustami = tareczka), jako że była zatykająca się i przetłuszczająca gdzieniegdzie , nie kupowałam nigdy porządnie nawilżających kremów. tym bardziej natłuszczających. zaraz przekopię wątek w poszukiwaniu rad, jak możecie powtórzyć się, to też proszę . i jaki podkład... ech, chyba muszę przeorganizować pielęgnację twarzy .

Elfia4, niesamowita poprawa, jaką masz teraz cudowną cerę!
__________________
Ogrody opuściły swoje drzewa

I'm going slightly mad
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-25, 22:59   #395
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Ejli Pokaż wiadomość
tym bardziej natłuszczających. zaraz przekopię wątek w poszukiwaniu rad, jak możecie powtórzyć się, to też proszę . i jaki podkład... ech, chyba muszę przeorganizować pielęgnację twarzy .

Elfia4, niesamowita poprawa, jaką masz teraz cudowną cerę!
Tęgie głowy mówią żeby nie nawilżać Chyba że już nie będzie można wytrzymać to kremik pod makijaż i to wszystko

---------- Dopisano o 22:59 ---------- Poprzedni post napisano o 22:57 ----------

Ja jakaś dziwna jestem, brałam cały czas 40mg dziennie a skóra na buzi nigdy mi się nie łuszczyła... tylko przestała się przetłuszczać, mat idealny ale nie sucha;P A krem stosuję tylko pod makijaż
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-25, 23:38   #396
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

czyli... co robić ?
wcześniej stosowałam podkład la roche posay lub make up factory cream foundation. teraz odpadają, na brodzie mam taką drobną ale jednak nieestetyczną tareczkę .
pomaga jakaś próbka BB kremu garniera - czytałam jednak, że zapycha, nie wiem czy kupować...

a twarz smaruję też jakimiś próbkami, oprócz nich mam effeclar duo tylko.

a, i do pleców miałam żel do mycia z kwasami: http://www.natinuel.pl/produkt,8,cle...9,1,1,1,0.html
odstawić czy nie?
i, punktowo, jakiś płyn siarkowy robiony. kurczę, teraz widzę, że nie przedyskutowałam wszystkiego z derm
__________________
Ogrody opuściły swoje drzewa

I'm going slightly mad
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-26, 00:12   #397
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Ejli Pokaż wiadomość
czyli... co robić ?
wcześniej stosowałam podkład la roche posay lub make up factory cream foundation. teraz odpadają, na brodzie mam taką drobną ale jednak nieestetyczną tareczkę .
pomaga jakaś próbka BB kremu garniera - czytałam jednak, że zapycha, nie wiem czy kupować...

a twarz smaruję też jakimiś próbkami, oprócz nich mam effeclar duo tylko.

a, i do pleców miałam żel do mycia z kwasami: http://www.natinuel.pl/produkt,8,cle...9,1,1,1,0.html
odstawić czy nie?
i, punktowo, jakiś płyn siarkowy robiony. kurczę, teraz widzę, że nie przedyskutowałam wszystkiego z derm
NIE WOLNO preparatów z kwasami przy izoteku!! :P
Tylko delikatna emulsja do mycia ciała, ja przez całą kurację milam ten żel (litrowa butla starczyła mi na 7 mies kuracji...) myłam nim twarz i całe ciało, czasem nawet włosy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ra-wersja.html na all dużo taniej niż w aptekach
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-26, 10:31   #398
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Tęgie głowy mówią żeby nie nawilżać Chyba że już nie będzie można wytrzymać to kremik pod makijaż i to wszystko

---------- Dopisano o 22:59 ---------- Poprzedni post napisano o 22:57 ----------

Ja jakaś dziwna jestem, brałam cały czas 40mg dziennie a skóra na buzi nigdy mi się nie łuszczyła... tylko przestała się przetłuszczać, mat idealny ale nie sucha;P A krem stosuję tylko pod makijaż
U mnie to samo, a przy okazji ja nigdy nie bylam jakas tlusta i swiecaca na twarzy raczej normalna i fakt moze skora jest nieco bardziej sucha, ale nie przesuszona.
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-26, 11:37   #399
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Sól fizjologiczna I kilka kropelek w nos. Ja za 5szt płaciłm 1,80:P
Dzięki, kupiłam i jest trochę lepiej Ale strasznie drogo jest u Ciebie!! ja płaciłam 55gr za 5szt..
__________________
"If you think you can, you can.
If you think you can't, you are right."
/Mary Kay Ash/

organizm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-26, 14:14   #400
Michell72
Zakorzenienie
 
Avatar Michell72
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 10 191
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cześć dziewczyny..Zwracam się do Was z prośbą o radę ..Mam za pare dni40 -kę i borykam sie od pewnego czasu z trądzikiem,są to bardziej podskorne ,na lini żuchwy i brody prychole..Czasami mam dość,jakbym dojrzewała lub nie daj boże przekwitaa juzWyniki podwyższony androstendion,insulina ,kortyzol..Patrze wygryzsc winowajcę moich problemów i stawiam na androstedion..Myslę o retinoidach,jakiejsc małej dawce ale skutecznej...Miejscowo stosowałam wiele,bez efektów powalających..Co mozecie mi zasugerowac do podleczenia lub o nieba wyleczenia całkowitego..Będe wdzieczna za podpowiedzi..Pozdrawiam Was serdecznie
Michell72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-26, 16:54   #401
kiq_
Raczkowanie
 
Avatar kiq_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 54
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Aleee dawno mnie tu nie było. Moja cera jest w dobrej formie, ale mój cholesterol, a raczej jego poziom grozi udarem Teraz mam miesiąc przerwy w braniu axotretu, potem mam wziąć jedno opakowanie, zrobić badania krwi i pokazać się u dermy. Odkąd odstawiłam lek to lekko mi się pogorszyło, parę krostek i zaskórników, nic strasznego. Po nałożeniu podkładu mam śliczną buzię a bez nalożenia podkładu też nie mam problemu, żeby wyjść normalnie do ludzi i nikt się nie gapi na mnie
Martwi mnie ten cholesterol taki wysoki, ale ponieważ nie odczuwam bezpośrednio jego skutków na sobie to... warto było cierpieć
__________________
Na tym pieskim świecie to się właśnie liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy. Ja idę na 14
kiq_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-26, 17:27   #402
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

faktycznie na forum izoteku odradzają nawilżanie. mówią, że to pogarsza efekty. ale... jej, moja twarz sama w sobie nie kwalifikowała się na kurację retinoidami, jest lekko zaczerwieniona i jest kilka krostek (szczególnie teraz, bywa, że prawie nic nie ma, po prostu nie ma ładnego, jednolitego koloru ). mam wrażliwą skórę i mnie piecze strasznie ta suchość. wiem, troszkę dramatyzuję ciągle tu o tym pisząc . ale nie wyobrażam sobie chodzić z czymś takim na twarzy
__________________
Ogrody opuściły swoje drzewa

I'm going slightly mad
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-26, 18:19   #403
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

a mi derma kazała nawilżać. Na początku tego nie robiłam, ale z biegiem czasu zaczęłam bo chyba twarz by mi wypaliło ;p Sama z siebie jest bardzo wrażliwa, a co dopiero jak łykam akne. I nie widzę żeby jakoś gorzej przebiegało leczenie czy coś.
A z wysokim cholesterolem też mam problem ;( Wszystkie badania ok, tylko ten cholesterol. No, ale jakoś zbytnio się tym nie przejmuję ;D

Michell72 możesz zdecydować się na retinoidy, a nuż to pomoże.
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-26, 21:53   #404
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez organizm Pokaż wiadomość
Dzięki, kupiłam i jest trochę lepiej Ale strasznie drogo jest u Ciebie!! ja płaciłam 55gr za 5szt..
Może masz takie maluśkie u mnie były tylko takie większe nie wiem ile ml ale spore Tak że jak wpuściłam sporo to zostawało 3/4 buteleczki
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-27, 15:53   #405
anu
Raczkowanie
 
Avatar anu
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 147
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

No to derm podniosła dawkę na 40 mg dziennie - w sumie mogłam zapytać, czemu nie 30, bo sama ma obawy z uwagi na to, że wtedy wychodzi 0,7 mg na kilogram masy ciała... W każdym razie powiedziała, że jakbym się źle czuła, to mam wrócić na 20 mg.
Trzymajcie kciuki, żeby wszystko było ok, bo chcialabym maksymalnie skrócić okres brania tego świństwa ;-)

Aha i powiedziała, że KATEGORYCZNIE TRZEBA SIĘ NAWILŻAĆ - postraszyła mnie pękaniem skóry.
anu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-27, 22:25   #406
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Mnie od rana piekł żołądek... teraz boli pod prawym żebrem nie wiem czy to od leków wątroba daje o sobie znać czy zbieg okoliczności. Kilka lat temu miałam wycięty pęcherzyk żółciowy więc to jest pewne obciążenie..
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 01:31   #407
malaga20
Raczkowanie
 
Avatar malaga20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 104
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Eh, oby to tylko przypadek.. ale juz konczysz kuracje, prawda? To nawet jesli to wątroba jednak, to szybciutko ją zregenerujesz ja dzis uslyszalam, ze sok z jezówki (echinacea) ladnie goi ropne wypryski, trzeba wylac troszke na wacik i przetrzec buzie.. slyszalyscie cos o tym? ja dzis wyprobowalam, zobaczymy
malaga20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 17:48   #408
Maybelline1990
Raczkowanie
 
Avatar Maybelline1990
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 78
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

u mnie wysyp... :/ sucha skora zwlaszcza nad ustami i brodzie... sucha skora w nosie, az wszystko ciagnie, ale wynalazlam swietna masc takze jest dobrze.

i wlosy leca!!

z kosmetykow polecam linie aa do cery atopowej, zwlaszcza zel do mycia twarzy, zmywa swietnie makijaz, nie wysucza, jest delikatny, bez parabenow, barwnikow, nie uczula, nie wysusza


powiedzcie mi jak u Was z badaniami? trzeba czekac na wyniki jakis czas, czy sa w ten sam dzien??
Maybelline1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 19:22   #409
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

trzeba przetrwać wysyp, potem już będzie z górki
z moimi włosami też masakra. Ostatnio jak je myłam to tyle wypadło, że szkoda gadać ;((((
co do kosmetyków AA to też się zgadzam świetne są może wypróbuję kiedyś ten żel bo jeszcze nie miałam okazji.
Ja zawsze robiłam badania w sobotę, a w poniedziałek odbierałam przed wizytą u dermatologa.
Myślałam, że to coś pod okiem trochę się zmniejszyło, ale to chyba tylko moje pobożne życzenie A jak jest z łojotokiem? Wraca po kuracji?
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-28, 19:29   #410
Pluma_
Rozeznanie
 
Avatar Pluma_
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 528
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja jestem już po kuracji. Chociaż chyba jeszcze retinoidy działają, bo 6-8 tygodni po skończeniu ostatniego opakowania mają spełniać swoje zadanie. Z cerą jest trochę gorzej, jakieś małe wypryski się pojawiły, ale może to kwestia ostatnich dużych stresów, oby.

Za to nie odczuwam już żadnych skutków ubocznych. Skóra nie jest przesuszona, nie łuszczy się, łupież się nie pojawia, usta nie pierzchną.

Ja dostałam nakaz nawilżania od mojej dermatolog i przez cały czas kuracji smarowałam się kremem nawilżającym. Nie wpłynęło to na skuteczność leku a poprawiło stan cery, no i moje samopoczucie. Inaczej od przesuszenia miałabym niezłe rany na twarzy...
Pluma_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 19:42   #411
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

też jestem już myślami przy końcu kuracji, bo to szybko zleci. Kończę 25 października. Pluma, czytałam, żę wypryski niedługo po kuracji są całkiem normalne. A miałaś problem z wypadaniem włosów? Zastanawiam się ile od zakończenia kuracji dochodzą do siebie...
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 22:43   #412
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej. Chciałam spytać, ile taka kuracja kosztuje - wiem, że są różne leki i ceny, jednak orientacyjnie może możecie mi powiedzieć. Derma mówi, że to droga impreza. No i czy faktycznie to likwiduje problem? Dużo czytałam na ten temat i chyba nie ma osoby, u której nie byłoby nawrotu...
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 23:59   #413
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Hej. Chciałam spytać, ile taka kuracja kosztuje - wiem, że są różne leki i ceny, jednak orientacyjnie może możecie mi powiedzieć. Derma mówi, że to droga impreza. No i czy faktycznie to likwiduje problem? Dużo czytałam na ten temat i chyba nie ma osoby, u której nie byłoby nawrotu...
Większości pomaga na zawsze. Moja derma mówiła że niewielki procent wraca Trzeba wziąć pod uwagę że osoby którym trądzik nie wraca zazwyczaj nie wracają na forum:P
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 00:36   #414
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Maybelline1990 Pokaż wiadomość
powiedzcie mi jak u Was z badaniami? trzeba czekac na wyniki jakis czas, czy sa w ten sam dzien??
Zależy od laboratorium Czasem jest w ten sam, czasem na następny.

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Hej. Chciałam spytać, ile taka kuracja kosztuje - wiem, że są różne leki i ceny, jednak orientacyjnie może możecie mi powiedzieć. Derma mówi, że to droga impreza. No i czy faktycznie to likwiduje problem? Dużo czytałam na ten temat i chyba nie ma osoby, u której nie byłoby nawrotu...
Jeśli chodzi o koszty to duże. W moim przypadku ok. 250zł leki (zależy od samego leku i dawki, ja akurat mam Curacne), wizyta 80zł, badania ok. 100zł (ja z różnych względów robię co miesiąc, normalnie chyba robi się rzadziej, i nie wiem, może jak się chodzi do lekarza z NFZ to daje skierowanie na badania, ja leczę się prywatnie). Czy likwiduje problem nie wiem, mam nadzieję że tak. Jak na razie uważam że warto wydać te pieniądze i nie żałuję tej decyzji.

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Większości pomaga na zawsze. Moja derma mówiła że niewielki procent wraca Trzeba wziąć pod uwagę że osoby którym trądzik nie wraca zazwyczaj nie wracają na forum:P
Moja mówi dokładnie tak samo, że ma wielu pacjentów którym izo zamknęła temat trądziku. Co do drugiego zdania zgadzam się! Jednak pisało tu kilka dziewczyn który są rok, dwa po kuracji i nie miały nawrotu.

Ja dziś byłam na kontroli i przede mną ostatni miesiąc i koniec!
__________________
"If you think you can, you can.
If you think you can't, you are right."
/Mary Kay Ash/

organizm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 09:32   #415
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

a ja na całe szczęście nie leczę się u prywatnego dermatologa, więc wizyty i badania za darmo a koszt samych tabletek to ponad 1000 zł ;/
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 11:11   #416
tulipanowapanienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 59
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Wczoraj dostałam OSTATNIĄ receptę, więc za miesiąc kończę kurację. Nawet nie wiecie jak się ucieszyłam, bo tak szybko mi zleciało, że szczerze mówiąc nie spodziewałam się, że to już. Cera jest ok, raz w czas mi coś wyskoczy drobnego, ale i tak najbardziej dokucza mi to, że buziak jest zaczerwieniony, usta wysychają na potęgę i ze skutków ubocznych to wszystko na ten moment. Życzę Wam powodzenia i odliczam dni do 3 listopada
tulipanowapanienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 12:28   #417
_szeherezada_
Raczkowanie
 
Avatar _szeherezada_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 65
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Tak jak już kiedyś pisałam według badań po przejściu jednej kuracji trądzik nie wróci u 70% osób, po dwóch kuracjach u 90%, a po trzech u 99% osób, ale każdy nawrót jest słabszy.


Ja jestem 1,5 roku od zakończenia kuracji. Nie jest już idealnie, ale zawsze jak mnie to dołuje to sięgam po zdjęcia przed kuracją i od razu nastrój mi się poprawia bo jednak jest o niebo lepiej Wybrałam się ostatnio do mojej dermatolog to mi epiduo przepisała zobaczymy jak to będzie. Ale już drugie wakacje obeszłam się bez podkładu co jest meega plusem

jeśli chodzi o włosy to mi po zakończeniu kuracji zaczęły bardzo lecieć i w sumie tak naprawdę to dopiero teraz doszłam z nimi do ładu a i wreszcie zaczęły rosnąć chociaż i tak nie z taką prędkością jak przed kuracją

Podsumowując na obecnym etapie nadal uważam że było warto i trzymam za wszystkich kciuki
__________________
Jeśli chcesz zobaczyć tęczę nie narzekaj że pada deszcz...
_szeherezada_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 14:00   #418
Pluma_
Rozeznanie
 
Avatar Pluma_
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 528
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
też jestem już myślami przy końcu kuracji, bo to szybko zleci. Kończę 25 października. Pluma, czytałam, żę wypryski niedługo po kuracji są całkiem normalne. A miałaś problem z wypadaniem włosów? Zastanawiam się ile od zakończenia kuracji dochodzą do siebie...
Miałam, ale nie łączę tego z kuracją izotekiem, bo problemy z wypadaniem włosów były już wcześniej. Zauważyłam natomiast, że włosy rosły o wiele szybciej.

Oby te wypryski były przejściowym efektem po zakończeniu leczenia, a nie stałymi gośćmi po niezbyt taniej zabawie z retinoidami. Choć przy mojej małej dawce i tak nie wyniosła ona aż tak dużo.
Pluma_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 15:15   #419
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja wypadanie włosów całkowicie wiążę z izotekiem, bo nigdy w życiu nie miałam problemu tego typu. Chciałabym już skończyć bo trochę już mam dość tych skutków ubocznych. Wczoraj miałam takiego buraka... ;d
A miałyście może problem z apetytem? Bo tak ostatnio coś nie mam ochoty na jedzenie i nie wiem czy to od izo...

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
Ja wypadanie włosów całkowicie wiążę z izotekiem, bo nigdy w życiu nie miałam problemu tego typu. Chciałabym już skończyć bo trochę już mam dość tych skutków ubocznych. Wczoraj miałam takiego buraka... ;d
A miałyście może problem z apetytem? Bo tak ostatnio coś nie mam ochoty na jedzenie i nie wiem czy to od izo...
nie wiążę miało być oczywiście
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 15:17   #420
malaga20
Raczkowanie
 
Avatar malaga20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 104
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

ja tez mam jakas czerwona twarz, podklad tego nie przyjrywa i nadal jest zaczerwieniona..tez tak macie? wkurza mnie to;/
malaga20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:57.