Maltańczyki - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-17, 09:48   #181
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Maltańczyki - WĄTEK ZBIORCZY

Cześć dziewczyny, widzę że wątek od dawna nie odświeżany ale chciałabym się was poradzić odnośnie szczeniaka... Za trzy tygodnie mamy odebrać małego maltańczyka. Mieszkamy w bloku, we dwójkę , oboje pracujemy i żadne z nas nigdy wcześniej nie miało psiaka w mieszkaniu. Ja , im bliżej tego momentu kiedy pies ma się u nas pojawić, coraz bardziej się stresuję że nie damy rady ... Możecie się ze mną podzielić informacjami jakie były wasze początki? Na co się przygotować?
nunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 11:40   #182
dorosea
Rozeznanie
 
Avatar dorosea
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 572
Dot.: Maltańczyki - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez nunny Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, widzę że wątek od dawna nie odświeżany ale chciałabym się was poradzić odnośnie szczeniaka... Za trzy tygodnie mamy odebrać małego maltańczyka. Mieszkamy w bloku, we dwójkę , oboje pracujemy i żadne z nas nigdy wcześniej nie miało psiaka w mieszkaniu. Ja , im bliżej tego momentu kiedy pies ma się u nas pojawić, coraz bardziej się stresuję że nie damy rady ... Możecie się ze mną podzielić informacjami jakie były wasze początki? Na co się przygotować?
a co mówi hodowca ?
dorosea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 12:00   #183
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Maltańczyki - WĄTEK ZBIORCZY

Hodowca mówi, że pies będzie na początku sikał/załatwiał się w różnych miejscach, żeby go nauczyć chodzenia na matę. Usłyszałam, że jej psy nie szczekają dużo , żeby go na początek nie wypuszczać na całe mieszkanie, zwłaszcza jak bedzie zostawał sam i kilka rzeczy które sama już wyczytałam. Chciałabym poznać opinie osób które mają psa, nie hodowlę bo podejrzewam że poza hodowlą pies inaczej będzie się zachowywał.
nunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 15:47   #184
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Maltańczyki - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez nunny Pokaż wiadomość
Hodowca mówi, że pies będzie na początku sikał/załatwiał się w różnych miejscach, żeby go nauczyć chodzenia na matę. Usłyszałam, że jej psy nie szczekają dużo , żeby go na początek nie wypuszczać na całe mieszkanie, zwłaszcza jak bedzie zostawał sam i kilka rzeczy które sama już wyczytałam. Chciałabym poznać opinie osób które mają psa, nie hodowlę bo podejrzewam że poza hodowlą pies inaczej będzie się zachowywał.
Sluchaj na pewno warto zebyscie nie zostawiali psa samego na poczatku na dlugo.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 20:17   #185
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Maltańczyki - WĄTEK ZBIORCZY

kennedy wiem, własnie dlatego teraz go bierzemy, na święta bedziemy mieć urlopy i będziemy mogli poświęcić mu więcej czasu , ale czytałam tez żeby go nie ciągnąć wszędzie ze sobą , tylko uczyć pozostawiania samemu, małymi kroczkami. A do świąt mamy wymienne zmiany i ten czas kiedy będzie sam nie będzie tak długi. Potem niestety będzie musiał sam siedzieć od 3 do 7 godzin. Chciałam się poradzić jakie sposoby na uczenie czystości wy stosowałyście i jak z kwarantanną, zabezpieczaniem mieszkania. Hodowca na pewno da jakieś wskazówki przy odbiorze psiaka ale im więcej porad i wskazówek tym lepiej.
nunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 20:23   #186
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Maltańczyki - WĄTEK ZBIORCZY

Z kwarantanną nie ma sensu przesadzać, trzymanie psa przez kilka tygodni w totalnej izolacji przyniesie więcej szkody niż pożytku.
Na początku wynosić na dwór, na trawkę jak najczęściej. Maluszki załatwiają się po spaniu, jedzeniu i zabawie. A poza tym średnio co 3-4 godziny. Jak zrobi na dworze to chwalić i cieszyć się, dać smaczka. W domu nie karać za załatwianie się, jak się uda to przerwać mu siusianie głośnym "eee" wziąć pod pachę i zabrać na zewnątrz żeby dokończył tam. Pochować buty, kable, rośliny nisko stojące i ogólnie wszystko, co chcesz uchronić przed gryzieniem.
Jak będziecie wychodzić, to zostawić psa na bezpiecznej, ograniczonej przestrzeni. Zostawić zabawki, dostęp do wody i posłania. Nie rozczulać się bardzo ani przed wychodzeniem ani po powrocie, żeby pies nie kojarzył waszych wyjść i powrotów ze zbytnimi emocjami. Można przed wyjściem psa wybawić i zmęczyć, wtedy prześpi waszą nieobecność.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 20:47   #187
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Maltańczyki - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez nunny Pokaż wiadomość
kennedy wiem, własnie dlatego teraz go bierzemy, na święta bedziemy mieć urlopy i będziemy mogli poświęcić mu więcej czasu , ale czytałam tez żeby go nie ciągnąć wszędzie ze sobą , tylko uczyć pozostawiania samemu, małymi kroczkami. A do świąt mamy wymienne zmiany i ten czas kiedy będzie sam nie będzie tak długi. Potem niestety będzie musiał sam siedzieć od 3 do 7 godzin. Chciałam się poradzić jakie sposoby na uczenie czystości wy stosowałyście i jak z kwarantanną, zabezpieczaniem mieszkania. Hodowca na pewno da jakieś wskazówki przy odbiorze psiaka ale im więcej porad i wskazówek tym lepiej.
Klatka do nauki czystosci i wyciszenia i dodatkowo psi park. Ja miałam oba i park to jest super rozwiazanie jesli chcesz zeby pies miał sporo swobody ale zeby nie poobgryzał Ci mebli... To jest niesamowicie łatwe z rozkładaniu i składaniu bo składa sie z 8 kwadratów. Wiec złożone wyglada jak jeden duzy kwadrat ktory mozna włożyć za szafę...

Aha ja miałam tez maty do siusiania w tym parku. Moje oba wiedziały od początku ze nie sika sie po domu tylko w wyznaczonych miejscach wiec pierwszy sikał na maty a druga wcale nie sikała tylko czekała az wrócę do domu ale miałam jednak kogos kto ja wyprowadzał w ciagu dnia. Wiec nie zostawali więcej niz 5 godzin samotnie w domu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg image.jpeg (19,1 KB, 5 załadowań)

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2015-11-17 o 20:50
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-17, 21:51   #188
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Maltańczyki - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Klatka do nauki czystosci i wyciszenia i dodatkowo psi park. Ja miałam oba i park to jest super rozwiazanie jesli chcesz zeby pies miał sporo swobody ale zeby nie poobgryzał Ci mebli... To jest niesamowicie łatwe z rozkładaniu i składaniu bo składa sie z 8 kwadratów. Wiec złożone wyglada jak jeden duzy kwadrat ktory mozna włożyć za szafę...

Aha ja miałam tez maty do siusiania w tym parku. Moje oba wiedziały od początku ze nie sika sie po domu tylko w wyznaczonych miejscach wiec pierwszy sikał na maty a druga wcale nie sikała tylko czekała az wrócę do domu ale miałam jednak kogos kto ja wyprowadzał w ciagu dnia. Wiec nie zostawali więcej niz 5 godzin samotnie w domu.
Klatka to nie jest pomysl dla poczatkujacych.

Poza tym szczeniaka do klatki wtryniac.horror
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 03:13   #189
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Maltańczyki - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Klatka to nie jest pomysl dla poczatkujacych.

Poza tym szczeniaka do klatki wtryniac.horror
Poczytaj troszke na ten temat . Klatka o ile właściwie wprowadzona jest bardzo pozytywnym miejscem dla psa . I wlasnie mowie o szczeniaku. Bo im starszy pies tym trudniej go przyzwyczaic...
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 07:12   #190
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Maltańczyki - WĄTEK ZBIORCZY

Trochę mnie przerażają szczeniaki w tych klatkach... Ale może to i dobre rozwiązanie. Mam jeden pusty pokój, no i łazienkę z kaflami gdzie mógłby zostawać. Boję się tylko żeby to miejsce nie kojarzyło mu się potem z więzieniem.
nunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 07:54   #191
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Maltańczyki - WĄTEK ZBIORCZY

Jeśli już koniecznie chcesz klatkę, chociaż ja uważam, że jest niepotrzebna jako podstawa, to POCZYTAJ O TYM JAK WPROWADZAĆ KLATKĘ POZYTYWNIE. Proszę.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-18, 09:38   #192
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Maltańczyk:) gdzie kupic??

Da sie wychowac dobrz3 psa bez klatki.
Wstretne narzedzie.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 10:43   #193
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Maltańczyki - WĄTEK ZBIORCZY

Klatka jak klatka,normany pies,przyzwyczajony do niej bedzie ja traktowal jak legowisko,jak swoja bude...
__________________
żonka
Małżeństwo nie jest stanem, jest umiejętnością.

https://wizaz.pl/Mikroreklama
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 12:03   #194
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Maltańczyk:) gdzie kupic??

Tylko z budy mozesz wyjsc. A z klatki nie. Pies to nie chomik
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 13:27   #195
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Maltańczyki - WĄTEK ZBIORCZY

nikt chyba nie trzyma zamknietego psa w klatce non stop...Sa jednak sytuacje gdzie przyda sie zamkniecie psa wtedy jesli pies jest nauczony ze klatka jest super nic a nic sie nie dzieje...
__________________
żonka
Małżeństwo nie jest stanem, jest umiejętnością.

https://wizaz.pl/Mikroreklama
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 14:18   #196
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Maltańczyki - WĄTEK ZBIORCZY

Hmm... mam nadzieję że taki kilkutygodniowy maluch nie narobi wiele szkód, nawet jak będzie luzem w łazience chodził. Jak go widziałam ostatnio to nie miał jeszcze ząbków Kupimy gryzaki, damy mu pluszaki i może jakoś przeżyjemy te pierwsze miesiące... Na razie mam 1000 myśli na minutę co mógłby zbroić, najgorsza jest wizja telewizora lecącego na podłogę
nunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 16:11   #197
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Maltańczyki - WĄTEK ZBIORCZY

Ale cały sekret w tym ze pies jak juz jest do tej klatki przyzwyczajony to siedzi tam bo chce a nie za karę . Ja mam klatki dla obu i drzwi juz dawno zostały wyjęte. Jeden jak sie boi burzy czy fajerwerków czy jesli ma dosyc gości (szczególnie małych dzieci)idzie do klatki bo traktuje ja jako swoj pokoj gdzie nikt mu nie bedzie przeszkadzał, gdzie czuje sie najbardziej bezpiecznie i komfortowo.
Poza tym jesli chcesz z psem gdzies podróżować to warto zainwestować w klatkę i przyzwyczajać psa od szczeniaka bo pozniej juz bedzie za pozno.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-18 17:11:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:30.