DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-22, 10:03   #1351
hichotka
Raczkowanie
 
Avatar hichotka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 233
GG do hichotka
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
to nie pamiętam juz jaki to był ale pewnie pamiętasz
trzymam, nie wypadną
Jednak z moją pamięcią jest cos nie tak
Ten poprzedni rozjaśniacz to była Wella

Kupiłam wczoraj Loreal Ombre, nałożyłam i wyszło cos takiego jak na fotkach i tak jak mowiles, czubek wyszedl jasniejszy.
Szukałam farby Castinga 713 ale nigdzie nie mogłam jej znaleźć
nie chce rudego wiec musze dzisiaj cosik zrobic.
a powiedz mi jak naloze 535, czekolade, to wyszłaby mocno ciemna??
,yślałam też o castingu 600 ale wolałabym cosik w cieplejszej tonacji
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_3303.jpg (24,7 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_3301.jpg (19,0 KB, 10 załadowań)
__________________
Carpe diem, always and forever!

Edytowane przez hichotka
Czas edycji: 2012-11-22 o 10:05
hichotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 10:43   #1352
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bialaczekoladka Pokaż wiadomość
O widzisz, to nie wiem jak ja patrzylam

Dzieki za odpowiedzi bo jak widac jestem totalnym laikiem w kwestii farbowania...
Wiec kazda uwaga i odpowiedz jest dla mnie na wage zlota

Moze wtlumaczysz mi jeszcze po co sa te stezenia 3,6,9, 12% i jak to sie ma do farbowania włosow?
fryzjerem nie jestem, ale z tego, czego nauczylam sie tutaj, to im wyzsze stezenie, tym mocniej rozjania, ale tez bardziej wysusza.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 12:09   #1353
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ally83 Pokaż wiadomość
Hej,
fryzjer inny bał się zrobić mi dekoloryzację, ze względu na kondycje włosów Są jak perz, popalono mi je, przy twarzy się powykruszały trochę, na mokro niektóre włosy robią się ciągliwe jak guma ((( Rozważam sprawę sądową... a na pewno w ramach reklamacji domagać sie będę zabiegów regeneracyjnych na włosy przez kilka tygodni.
Miałam na te moje zielonkawo-sraczkowate włosy nałożoną farbę jakiś blond, trochę rozjaśniła, ale minimalnie i włosy dalej są rudo-buro-blond. Znajoma poleciła mi, bym nie robiła dekoloryzacji, bo włosy to już mi wypadną i bym poszła do salonu, gdzie położą mi na głowę Wella Touch (wella color touch) i by to zrobili tylko tym, bo inne farby efektu nie dadzą. Co myślisz??? Jestem już zrozpaczona....
Fryz na pewno miał na myśli dekoloryzację dekoloryzatorem (usuwa sztuczny barwnik nie niszcząc włosów), a wiele osób rozumie przez dekoloryzację potraktowanie ich silnym rozjasniaczem. Rozjaśniacz faktycznie by ci zaszkodził.



Nie wiem na ile zabiegi regeneracyjne ci pomogą na spalone włosy, chyba najlepsze byłoby teraz dobre strzyżenie, tak żeby pozbyć się najbardziej zniszczonych a zostawić najmocniejsze i sprawić żeby to wyglądało "jakby tak miało być".
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2012-11-22 o 12:12
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 12:13   #1354
bialaczekoladka
Zakorzenienie
 
Avatar bialaczekoladka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 172
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
fryzjerem nie jestem, ale z tego, czego nauczylam sie tutaj, to im wyzsze stezenie, tym mocniej rozjania, ale tez bardziej wysusza.

W takim razie jakiego stezenia uzyc do koloryzacji a nie rozjasniania?
6% bedzie dobrze?
bialaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 12:27   #1355
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Fryz na pewno miał na myśli dekoloryzację dekoloryzatorem (usuwa sztuczny barwnik nie niszcząc włosów), a wiele osób rozumie przez dekoloryzację potraktowanie ich silnym rozjasniaczem. Rozjaśniacz faktycznie by ci zaszkodził.



Nie wiem na ile zabiegi regeneracyjne ci pomogą na spalone włosy, chyba najlepsze byłoby teraz dobre strzyżenie, tak żeby pozbyć się najbardziej zniszczonych a zostawić najmocniejsze i sprawić żeby to wyglądało "jakby tak miało być".
Nie mam możliwości obcięcia włosów, są do ramion, a zniszczone już od ok 5 cm od nasady.
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 12:36   #1356
bialaczekoladka
Zakorzenienie
 
Avatar bialaczekoladka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 172
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ally83 Pokaż wiadomość
Nie mam możliwości obcięcia włosów, są do ramion, a zniszczone już od ok 5 cm od nasady.
Cholera ale Cie urzadzili...
Z jakiego miasta jestes?
bialaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 12:51   #1357
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

w-wa
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-22, 15:36   #1358
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bialaczekoladka Pokaż wiadomość

W takim razie jakiego stezenia uzyc do koloryzacji a nie rozjasniania?
6% bedzie dobrze?
Moim zdaniem 6% bedzie dobra, ostatnio robilam mamie farbe z poziomu 4 na wodzie 6% i jest zadowolona
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 15:44   #1359
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bialaczekoladka Pokaż wiadomość
Nie nie, mialam na mysli kąpiel rozjasniajacą

Zerknełam na ten Vincent ale tam jest go 500g i nic nie pisza o saszetkach, natomiast Chantal juz mozna dostac w saszetce 45g wiec bedzie dobrze?
I do tego 80ml 6% wody a moze byc utleniacz w kremie 6%?

Czy pozniej bede mogla do farbowania tez uzyc tej 6% utleniacza, bo jak tak to kupie sobie większa butle
VL tez jest w saszetkach , mniej niszczy od chantala, w sumie obydwa mało niszczą ale ja wole vincenta , z wodą ok

Cytat:
Napisane przez bialaczekoladka Pokaż wiadomość
O widzisz, to nie wiem jak ja patrzylam

Dzieki za odpowiedzi bo jak widac jestem totalnym laikiem w kwestii farbowania...
Wiec kazda uwaga i odpowiedz jest dla mnie na wage zlota

Moze wtlumaczysz mi jeszcze po co sa te stezenia 3,6,9, 12% i jak to sie ma do farbowania włosow?
im wyższa tym mocniej niszczy i mocniej rozjaśnia więc 6% weź. 3 jest do tonowania

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Wiem, że jest na kwc, ale chciałam tu tez zapytać... stosował ktoś rozjaśniający szampon do włosów blond Johna Friedy?
nie
Cytat:
Napisane przez Ally83 Pokaż wiadomość
Hej,
fryzjer inny bał się zrobić mi dekoloryzację, ze względu na kondycje włosów Są jak perz, popalono mi je, przy twarzy się powykruszały trochę, na mokro niektóre włosy robią się ciągliwe jak guma ((( Rozważam sprawę sądową... a na pewno w ramach reklamacji domagać sie będę zabiegów regeneracyjnych na włosy przez kilka tygodni.
Miałam na te moje zielonkawo-sraczkowate włosy nałożoną farbę jakiś blond, trochę rozjaśniła, ale minimalnie i włosy dalej są rudo-buro-blond. Znajoma poleciła mi, bym nie robiła dekoloryzacji, bo włosy to już mi wypadną i bym poszła do salonu, gdzie położą mi na głowę Wella Touch (wella color touch) i by to zrobili tylko tym, bo inne farby efektu nie dadzą. Co myślisz??? Jestem już zrozpaczona....
dekoloryzacja o jakiej mówię nie zniszczy Ci włosów (chantal prosalon dekoloryzator) pozbędziesz sie tych kolorów brzydkich tylko. walcz! niech ci dadzą za darmo kosmetyki jakies

Cytat:
Napisane przez hichotka Pokaż wiadomość
Jednak z moją pamięcią jest cos nie tak
Ten poprzedni rozjaśniacz to była Wella

Kupiłam wczoraj Loreal Ombre, nałożyłam i wyszło cos takiego jak na fotkach i tak jak mowiles, czubek wyszedl jasniejszy.
Szukałam farby Castinga 713 ale nigdzie nie mogłam jej znaleźć
nie chce rudego wiec musze dzisiaj cosik zrobic.
a powiedz mi jak naloze 535, czekolade, to wyszłaby mocno ciemna??
,yślałam też o castingu 600 ale wolałabym cosik w cieplejszej tonacji
to musisz mi przypomniec jakie masz u siebie odcienie ja bym brał coś z 7 lub nawet 8 na przodzie np 801

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Fryz na pewno miał na myśli dekoloryzację dekoloryzatorem (usuwa sztuczny barwnik nie niszcząc włosów), a wiele osób rozumie przez dekoloryzację potraktowanie ich silnym rozjasniaczem. Rozjaśniacz faktycznie by ci zaszkodził.



Nie wiem na ile zabiegi regeneracyjne ci pomogą na spalone włosy, chyba najlepsze byłoby teraz dobre strzyżenie, tak żeby pozbyć się najbardziej zniszczonych a zostawić najmocniejsze i sprawić żeby to wyglądało "jakby tak miało być".
dokładnie tak, ale o jakieś kosmetyki od nich warto sie pokłócić
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 15:55   #1360
kaasiuuleek
Przyczajenie
 
Avatar kaasiuuleek
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: z Krainy Pełnej Marzeń
Wiadomości: 8
GG do kaasiuuleek
Unhappy Jak pozbyć się farbowanego rudego?

Witam
Mam wielką nadzieję, że ktoś mi tutaj pomoże.
W te wakacje odbiło mi coś totalnie do głowy bo chciałam przefarbować sobie włosy. Mam 15 lat. Zaufałam mojej sąsiadce- fryzjerce , dlatego zaproponowała mi farbę chyba Cappucino z marki La Strady
Mówiłam jej że NIE CHCĘ MIEĆ RUDEGO. Niestety nie powiedziała mi tego że wszystkie brązy schodzą na rudy!!!
No a ja nie chcę chodzić z rudą głową! (rudy/ciepły blond)


Chciałabym, się wybrać do innego fryzjera , żeby przefarbował mi na mój naturalny , czyli zimny blond (widać mi już odrosty )

Pytanie: Czy da się pofarbować z obecnego koloru na mój naturalny czyli zimny blond???

Boję się że fryzjer znowu źle mi coś zrobi

Ps: to było moje pierwsze farbowanie w życiu ....

Proszę o pomoc
__________________
Pozytyw !
kaasiuuleek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 16:00   #1361
hichotka
Raczkowanie
 
Avatar hichotka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 233
GG do hichotka
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
to musisz mi przypomniec jakie masz u siebie odcienie ja bym brał coś z 7 lub nawet 8 na przodzie np 801
W zasadzie to większy wybór mam z firm Garnier, Clairol. Castinga 713 szukałam już w dwóch miastach i nie ma
zarknij tu może znajdziesz cosik co będę w stanie znaleźć tutaj.
http://www.superdrug.com/hair/hair-c...hr-colourants/
czy 7 z przodu to aby nie blond?? kurcze blondu to nie chce na głowie,raczej jasny braz

P.S. Patrząc na te fotki które zrobiłam aparatem, stwierdzam,że do światła dziennego moje włosy nie są aż tak mocno rude. Tzn. są rude, miedziano rude mam nadzieję,ze nie zamotałam
__________________
Carpe diem, always and forever!

Edytowane przez hichotka
Czas edycji: 2012-11-22 o 16:47
hichotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-22, 16:44   #1362
bialaczekoladka
Zakorzenienie
 
Avatar bialaczekoladka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 172
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

fryz5 A czy do kąpieli rozjasniającej potrzebny mi tylko rozjasniacz i woda utleniona? Bez szamponu, odzywek itp.
Ile trzymac na włosach?
Masowac nie masowac?
Mam lekki odrost wiec chyba powinnam go ominac bo wyjda białe przy głowie?
bialaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 18:23   #1363
kingus35
Przyczajenie
 
Avatar kingus35
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6
Dot.: Jak pozbyć się farbowanego rudego?

nie ma chyba nic gorszego niż pozbyć się rudego koloru.
Niestety nie widze dokladnie twoich włosów ale napewno taki kolor jaki chcesz uzyskać nie złapie Ci. Musisz najpierw zrobić dekoloryzacje i dopiero później nałożyć kolor jaki chcesz uzyskac. Radzę Ci iść do dobrego salonu fryzjerskiego
kingus35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 00:54   #1364
elus238
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

potrzebuje pomocy dziewczyny! Farbuje włosy od nie całego roku mój naturalny kolor to lekko szarawy blond. Zawsze farbowalam włosy na odcienie blondu także bez szaleństwa i chciałam nawet wrócić do naturalnych bo odrost aż tak nie rzucał się w oczy ale coś mnie pokusilo i zrobiłam sobie nietypowe ombre mianowicie położyłam na sama górę głowy ciemna farbe sayos niby jasny brąz ale wyszedł ciemny wręcz kasztanowy nie podobał mi się i postanowiłam go rozjaśnić małozylam jasny blond sayos ale nie wielee to dało minimalnie kolor się rozjaśnił po 2 tygodniach kupiłam rozjaśnia z z Joanny ten mocny 5-6tonow i nalo,ylam go tylko na gore na te ciemne włosy i TRAGEDIA MOJE WLOSY WYGLADALY JAK WSADZONE DO KWASU jakiś centymetr od skory białe zresztą jasno ruda !następnego dnia musiałam isc do szkoły a w domu nie było żadnej farby a godzina 23 i sklepy pozamykane wiec znalazłam farby od brata :szamponetki pod wpływem emocji nałożyłam najpierw jasny blond ale NIC TO NIE DAŁO potem nalozylam czarny i na głowie zrobił mi się czerwono rudy ale jasny kolor wygląda to okropnie dzisiaj byłam tak w szkole . Kupiłam jasny blond znów z sayosa nalozylam i nic się nie zmieniło jedynie szamponetka po umyciu bardziej zeszła . Nie przewidzialam ze tak się stanie i nie kupiłam innej farby wiec nalozylam ostatnia szamponetke o odcieniu jasny brąz i moje włosy są nadal jasno rude rano idę do szkoły ...jak klaun PROSZE dziewczyny pomocy !! Jestem załamań tym kolorem chce wrócić do blondu jaknajszybciej
Nie mam zbyt wiele kasy na te operacje wiec proszę doradzcie cos w przystepnych cenach
elus238 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 01:34   #1365
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Jak kolor brzydki ale rownomierny, to mozesz sobie go wyplukiwac kompresami z soku cytryny i szamponu, ew. sody oczyszczonej z szamponem przeciwlupiezowym, a po takim kompresie odzywka bez zadnych ochraniaczy koloru, by nie utrwalac pomylki.

Jak jest rudo - kup sobie plukanke srebrna Delia czy jakas Joanna, i dolej jej troche do szamponu. Naloz i potrzymaj chwile. Te wsciekla rudosc jakos zmniejszysz.

Po tygodniu dwoch kolor sie uspokoi, sporo sie wyplucze, troche odzywisz wlosy i bedzie latwiej polozyc cos docelowego. Bo to, co masz na glowie da sie wyplukac.

Fryz moze Ci zalecic saszetki czy jakies inne preparaty dekoloryzujace, moze i jakas farbe.

Do blondu dluga droga, a metoda domowa po takich zabiegach to jest duze ryzyko, ze znow cos bedzie nie tak. Lepiej jak pokombinujesz z jasnym brazem/ciemnym czy srednim blondem, jasna ciepla czekolada - przebijajaca rudosc nie bedzie walila po oczach, a z czasem wyjdziesz na 'swoje'.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 17:46   #1366
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Witam
Planuję przeprowadzić zabieg usunięcia czerni z włosów (naturalny kolor to średni popielaty blond). Początkowo myślałam o dekoloryzatorze, jednak w jednym z salonów dowiedziałam się, że korzystają tam z rozjaśniacza CHI Farouk.
W związku z tym mam pytanie - czy ktoś miał do czynienia z tym produktem oraz czy bezpieczniej (z punktu widzenia zdrowia włosów) będzie poddać się jednak dekoloryzacji?
Pozdrawiam
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 18:00   #1367
bialaczekoladka
Zakorzenienie
 
Avatar bialaczekoladka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 172
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Pin up girl Pokaż wiadomość
Witam
Planuję przeprowadzić zabieg usunięcia czerni z włosów (naturalny kolor to średni popielaty blond). Początkowo myślałam o dekoloryzatorze, jednak w jednym z salonów dowiedziałam się, że korzystają tam z rozjaśniacza CHI Farouk.
W związku z tym mam pytanie - czy ktoś miał do czynienia z tym produktem oraz czy bezpieczniej (z punktu widzenia zdrowia włosów) będzie poddać się jednak dekoloryzacji?
Pozdrawiam
Mam podobny problem..
Narazie sie jeszcze waham pozatym moj status narazie mi nie pozwala na zrobienie czegokolwiek z włosami.
Daj koniecznie znac jak sie zdecydujesz
bialaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 19:02   #1368
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez elus238 Pokaż wiadomość
potrzebuje pomocy dziewczyny! Farbuje włosy od nie całego roku mój naturalny kolor to lekko szarawy blond. Zawsze farbowalam włosy na odcienie blondu także bez szaleństwa i chciałam nawet wrócić do naturalnych bo odrost aż tak nie rzucał się w oczy ale coś mnie pokusilo i zrobiłam sobie nietypowe ombre mianowicie położyłam na sama górę głowy ciemna farbe sayos niby jasny brąz ale wyszedł ciemny wręcz kasztanowy nie podobał mi się i postanowiłam go rozjaśnić małozylam jasny blond sayos ale nie wielee to dało minimalnie kolor się rozjaśnił po 2 tygodniach kupiłam rozjaśnia z z Joanny ten mocny 5-6tonow i nalo,ylam go tylko na gore na te ciemne włosy i TRAGEDIA MOJE WLOSY WYGLADALY JAK WSADZONE DO KWASU jakiś centymetr od skory białe zresztą jasno ruda !następnego dnia musiałam isc do szkoły a w domu nie było żadnej farby a godzina 23 i sklepy pozamykane wiec znalazłam farby od brata :szamponetki pod wpływem emocji nałożyłam najpierw jasny blond ale NIC TO NIE DAŁO potem nalozylam czarny i na głowie zrobił mi się czerwono rudy ale jasny kolor wygląda to okropnie dzisiaj byłam tak w szkole . Kupiłam jasny blond znów z sayosa nalozylam i nic się nie zmieniło jedynie szamponetka po umyciu bardziej zeszła . Nie przewidzialam ze tak się stanie i nie kupiłam innej farby wiec nalozylam ostatnia szamponetke o odcieniu jasny brąz i moje włosy są nadal jasno rude rano idę do szkoły ...jak klaun PROSZE dziewczyny pomocy !! Jestem załamań tym kolorem chce wrócić do blondu jaknajszybciej
Nie mam zbyt wiele kasy na te operacje wiec proszę doradzcie cos w przystepnych cenach
Przede wszystkim - uspokój się. Wielu osobom się przytrafia niewydarzone farbowanie. Nie działaj w pośpiechu, włosy jakoś zwiąż czy zepnij. Odrosty możesz zakryć opaską z materiału, ew. możesz założyć chustkę na włosy.

Na spokojnie poczytaj sobie tutaj o dekoloryzacji, zastanowisz się jaki sposób najbardziej ci pasuje.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 14:50   #1369
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

elus238, jak dalej będziesz farbować czym popadnie włosy w takim tempie, to nie będziesz już miała czego farbować bo się totalnie spalą, więc przede wszystkim się uspokój.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-24, 15:54   #1370
KarinPogromca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Dziewczyny, muszę wam zadać pytanie. Dwa tygodnie temu rozjaśniałam włosy z brązu. Kolor wyszedł dość jasny, o ciekawym miodowym odcieniu, dlatego też nie nakładałam farby. Po jakimś czasie zauważyłam, że nieco ściemniał-nie jakoś drastycznie, ale jednak. Czy to możliwe, że mimo rozjaśniania włosy ponownie zeszły mi do brązu?! Proszę o odpowiedź, bo aż mi włosy dęba stają na sama myśl.
KarinPogromca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 17:04   #1371
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Dziewczyny piszę z info, co uratowało moje włosy Przypominam w salonie biały kolor przyciemniono mi tak nieumiejętnie, że włosy wyszły rudo-zielone . Potem mi z nich zdjęto czymś kolor, tak, że były jednolite, ale koloru gliny zmieszanej z błotem o zielonkawym odcieniu.... Uratował mnie zabieg demakijażu włosów (tym specyfikiem (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...l-efassor.html ale by nie poniszczyć włosów wymieszany z ciepłą wodą, a nie oksydantem), który zdjął mi kolor do lekko pomarańczowego na odrostach i białawego na reszcie. Na to położono mi farbę blond odcień 10 i coś z dwójką na końcu chyba, zabieg nazywa się milkshake. Jestem przeszczęśliwa,że udało się ratować kolor. Włosy teraz są w kolorze blond złoto-beżowym i w tragicznym stanie po popaleniu w pierwszym salonie, ale cieszę się, że pozbyłam się zielenie )))
I teraz moje pytanie - jakim specyfikiem mogę wygładzić moje postrzępione włosy ? W salonie jak mi je suszą i układają na szczotkę, to na koniec one są takie gładziutkie. Ja jak sobie suszę w ten sam sposób, to na koniec i tak kosmyki sterczą mi co chwilę. Jak otrzymać efekt takiej gładziutkiej fryzury??
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 19:38   #1372
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez hichotka Pokaż wiadomość
W zasadzie to większy wybór mam z firm Garnier, Clairol. Castinga 713 szukałam już w dwóch miastach i nie ma
zarknij tu może znajdziesz cosik co będę w stanie znaleźć tutaj.
http://www.superdrug.com/hair/hair-c...hr-colourants/
czy 7 z przodu to aby nie blond?? kurcze blondu to nie chce na głowie,raczej jasny braz

P.S. Patrząc na te fotki które zrobiłam aparatem, stwierdzam,że do światła dziennego moje włosy nie są aż tak mocno rude. Tzn. są rude, miedziano rude mam nadzieję,ze nie zamotałam
http://www.superdrug.com/hair-colour...78310/&bklist=

tym bym robił albo samym 7.0
Cytat:
Napisane przez bialaczekoladka Pokaż wiadomość
fryz5 A czy do kąpieli rozjasniającej potrzebny mi tylko rozjasniacz i woda utleniona? Bez szamponu, odzywek itp.
Ile trzymac na włosach?
Masowac nie masowac?
Mam lekki odrost wiec chyba powinnam go ominac bo wyjda białe przy głowie?
rozjasniacz i woda 6% do tego dajesz szampon (2 razy tyle co do mycia włosów) rozmasuj mocno na poczatku aby dokładnie pokryć całe włosy potem przemasuj co 15 min

Cytat:
Napisane przez kingus35 Pokaż wiadomość
nie ma chyba nic gorszego niż pozbyć się rudego koloru.
Niestety nie widze dokladnie twoich włosów ale napewno taki kolor jaki chcesz uzyskać nie złapie Ci. Musisz najpierw zrobić dekoloryzacje i dopiero później nałożyć kolor jaki chcesz uzyskac. Radzę Ci iść do dobrego salonu fryzjerskiego
nałozyć popiel i po rudym


Cytat:
Napisane przez elus238 Pokaż wiadomość
potrzebuje pomocy dziewczyny! Farbuje włosy od nie całego roku mój naturalny kolor to lekko szarawy blond. Zawsze farbowalam włosy na odcienie blondu także bez szaleństwa i chciałam nawet wrócić do naturalnych bo odrost aż tak nie rzucał się w oczy ale coś mnie pokusilo i zrobiłam sobie nietypowe ombre mianowicie położyłam na sama górę głowy ciemna farbe sayos niby jasny brąz ale wyszedł ciemny wręcz kasztanowy nie podobał mi się i postanowiłam go rozjaśnić małozylam jasny blond sayos ale nie wielee to dało minimalnie kolor się rozjaśnił po 2 tygodniach kupiłam rozjaśnia z z Joanny ten mocny 5-6tonow i nalo,ylam go tylko na gore na te ciemne włosy i TRAGEDIA MOJE WLOSY WYGLADALY JAK WSADZONE DO KWASU jakiś centymetr od skory białe zresztą jasno ruda !następnego dnia musiałam isc do szkoły a w domu nie było żadnej farby a godzina 23 i sklepy pozamykane wiec znalazłam farby od brata :szamponetki pod wpływem emocji nałożyłam najpierw jasny blond ale NIC TO NIE DAŁO potem nalozylam czarny i na głowie zrobił mi się czerwono rudy ale jasny kolor wygląda to okropnie dzisiaj byłam tak w szkole . Kupiłam jasny blond znów z sayosa nalozylam i nic się nie zmieniło jedynie szamponetka po umyciu bardziej zeszła . Nie przewidzialam ze tak się stanie i nie kupiłam innej farby wiec nalozylam ostatnia szamponetke o odcieniu jasny brąz i moje włosy są nadal jasno rude rano idę do szkoły ...jak klaun PROSZE dziewczyny pomocy !! Jestem załamań tym kolorem chce wrócić do blondu jaknajszybciej
Nie mam zbyt wiele kasy na te operacje wiec proszę doradzcie cos w przystepnych cenach
największe głupoty to ten rozjasniacz joanny i te farby kolejne które wiadomo było ze nic nie dadzą...kup sobie dekoloryzator chantala i zejdzie Ci do blondu wszystko, przeczytaj wątek przede wszystkim.

Cytat:
Napisane przez Pin up girl Pokaż wiadomość
Witam
Planuję przeprowadzić zabieg usunięcia czerni z włosów (naturalny kolor to średni popielaty blond). Początkowo myślałam o dekoloryzatorze, jednak w jednym z salonów dowiedziałam się, że korzystają tam z rozjaśniacza CHI Farouk.
W związku z tym mam pytanie - czy ktoś miał do czynienia z tym produktem oraz czy bezpieczniej (z punktu widzenia zdrowia włosów) będzie poddać się jednak dekoloryzacji?
Pozdrawiam
niestety nie wiem jak działa taki rozjaśniacz, nie używam nic z tej firmy upewnij się jedynie ze nie zrobią Ci go na wysokiej wodzie %

Cytat:
Napisane przez Ally83 Pokaż wiadomość
Dziewczyny piszę z info, co uratowało moje włosy Przypominam w salonie biały kolor przyciemniono mi tak nieumiejętnie, że włosy wyszły rudo-zielone . Potem mi z nich zdjęto czymś kolor, tak, że były jednolite, ale koloru gliny zmieszanej z błotem o zielonkawym odcieniu.... Uratował mnie zabieg demakijażu włosów (tym specyfikiem (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...l-efassor.html ale by nie poniszczyć włosów wymieszany z ciepłą wodą, a nie oksydantem), który zdjął mi kolor do lekko pomarańczowego na odrostach i białawego na reszcie. Na to położono mi farbę blond odcień 10 i coś z dwójką na końcu chyba, zabieg nazywa się milkshake. Jestem przeszczęśliwa,że udało się ratować kolor. Włosy teraz są w kolorze blond złoto-beżowym i w tragicznym stanie po popaleniu w pierwszym salonie, ale cieszę się, że pozbyłam się zielenie )))
I teraz moje pytanie - jakim specyfikiem mogę wygładzić moje postrzępione włosy ? W salonie jak mi je suszą i układają na szczotkę, to na koniec one są takie gładziutkie. Ja jak sobie suszę w ten sam sposób, to na koniec i tak kosmyki sterczą mi co chwilę. Jak otrzymać efekt takiej gładziutkiej fryzury??
no to git

Cytat:
Napisane przez KarinPogromca Pokaż wiadomość
Dziewczyny, muszę wam zadać pytanie. Dwa tygodnie temu rozjaśniałam włosy z brązu. Kolor wyszedł dość jasny, o ciekawym miodowym odcieniu, dlatego też nie nakładałam farby. Po jakimś czasie zauważyłam, że nieco ściemniał-nie jakoś drastycznie, ale jednak. Czy to możliwe, że mimo rozjaśniania włosy ponownie zeszły mi do brązu?! Proszę o odpowiedź, bo aż mi włosy dęba stają na sama myśl.
jak rozjaśniałaś rozjaśniaczem/farbą to mogły po prostu zacząć żółknąć
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 11:25   #1373
patusia88
Raczkowanie
 
Avatar patusia88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 247
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Przybyłam po comiesięczny ratunek :p

Jak mniej wiecej wyrównać moje 3 kolorowe włosy, zabić tą niechcianą rudość? zółć? najciemniejszy to moj odrost.

zdjęcia robione przy oknie bez lampy i bez słońca
popier? perła? czy zmieszać dwa i kłaść od tego blondu farbowane na same te rudości- zółcie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mix.jpg (29,9 KB, 32 załadowań)
__________________
19.02.2012- uczę się żyć bez prostownicy...
20.10.2012 - Drożdże (podejscie nr 3)
29.01.2012 - ZAPUSZCZAM!
patusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 12:21   #1374
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez patusia88 Pokaż wiadomość
Przybyłam po comiesięczny ratunek :p

Jak mniej wiecej wyrównać moje 3 kolorowe włosy, zabić tą niechcianą rudość? zółć? najciemniejszy to moj odrost.

zdjęcia robione przy oknie bez lampy i bez słońca
popier? perła? czy zmieszać dwa i kłaść od tego blondu farbowane na same te rudości- zółcie?
w jakim są stanie? ja bym kładł palette C10. ona ma oxydant 9% więc nie najgorzej, nakładałem ją na całe włosy na godzinę, w celu ochłodzenia, rozjaśnienia całego koloru i powiem Ci ze , obawiałem się ze raz ze palette, dwa rozjaśniająca, nie zniszczyła, rozjaśniła, ochłodziła. ewentualnie A10 to masz jak w banku sliczny blond bo ma mocny popiel, ale znów wode 12%. chyba że A10 ze słabszą wodą zamiast 12 to 9
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 12:28   #1375
patusia88
Raczkowanie
 
Avatar patusia88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 247
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
w jakim są stanie? ja bym kładł palette C10. ona ma oxydant 9% więc nie najgorzej, nakładałem ją na całe włosy na godzinę, w celu ochłodzenia, rozjaśnienia całego koloru i powiem Ci ze , obawiałem się ze raz ze palette, dwa rozjaśniająca, nie zniszczyła, rozjaśniła, ochłodziła. ewentualnie A10 to masz jak w banku sliczny blond bo ma mocny popiel, ale znów wode 12%. chyba że A10 ze słabszą wodą zamiast 12 to 9
stan średni... końcówki przesusz ale to wina 6 lat prostownicy na nich ;P

to co a10 od odrostu w dół ? zabije tą rudośc? bo moje mi sie rozjasnia do łądnego blondu to wiem ale te farbowańce?
__________________
19.02.2012- uczę się żyć bez prostownicy...
20.10.2012 - Drożdże (podejscie nr 3)
29.01.2012 - ZAPUSZCZAM!
patusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 12:32   #1376
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez patusia88 Pokaż wiadomość
stan średni... końcówki przesusz ale to wina 6 lat prostownicy na nich ;P

to co a10 od odrostu w dół ? zabije tą rudośc? bo moje mi sie rozjasnia do łądnego blondu to wiem ale te farbowańce?
jak chcesz A10 to z wodą 9% daj bo boje sie o końce, woda 12% to nie żarty nałóz od odrostu po końce, czyli na rude, a po 20 min nałóż na odrosty też i trzymaj kolejne 30 min
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 12:35   #1377
patusia88
Raczkowanie
 
Avatar patusia88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 247
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

50 min farbe na włosach? boze nie. nie nałoze farby na taki czas. włosy mam łatwe do farbowania i je poniszcze przez taki czas.

a po 30 min na odrostach będą one białe.

ps. a jakbym potrzymała 20 min tam gdzie najgorszy kolor a na 10 kolejnych rozprowadziła na całość?
__________________
19.02.2012- uczę się żyć bez prostownicy...
20.10.2012 - Drożdże (podejscie nr 3)
29.01.2012 - ZAPUSZCZAM!

Edytowane przez patusia88
Czas edycji: 2012-11-29 o 13:50
patusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 20:07   #1378
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

A ja mam może głupie pytanie- czy to istotne z jakiej firmy jest oksydant, i czy musi być z tej samej co farba? Chciałam sobie zrobić blond z l'oreal dia richesse i do niej jest rewelator 2,7% (albo 1,8% lub 4,5% zależnie co chcemy osiągnąć i na jakich włosach). Pytanie: czy mogę użyć oksydantu Joanny 3%? Nie pogryzie się to?
Pytam bo joanna o wiele tańsza i można ją dostać w opakowaniach 90ml za 4zł, a rewelator z l'oreala to 40zł.
To wsio ryba, czy wyjdzie mi zieleń na włosach jak zmiksuje te produkty?

Tzn wiem, że przy farbach to nie powinno mieć znaczenia(?) ale może koloryzacja ton w ton rządzi się swoimi prawami?
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 21:58   #1379
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez patusia88 Pokaż wiadomość
50 min farbe na włosach? boze nie. nie nałoze farby na taki czas. włosy mam łatwe do farbowania i je poniszcze przez taki czas.

a po 30 min na odrostach będą one białe.

ps. a jakbym potrzymała 20 min tam gdzie najgorszy kolor a na 10 kolejnych rozprowadziła na całość?
ja tak mówię z mojego doświadczenia każde włosy są inne więc wiesz... musisz obserwować po jakim czasie złapie kolor

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

Cytat:
Napisane przez astray Pokaż wiadomość
A ja mam może głupie pytanie- czy to istotne z jakiej firmy jest oksydant, i czy musi być z tej samej co farba? Chciałam sobie zrobić blond z l'oreal dia richesse i do niej jest rewelator 2,7% (albo 1,8% lub 4,5% zależnie co chcemy osiągnąć i na jakich włosach). Pytanie: czy mogę użyć oksydantu Joanny 3%? Nie pogryzie się to?
Pytam bo joanna o wiele tańsza i można ją dostać w opakowaniach 90ml za 4zł, a rewelator z l'oreala to 40zł.
To wsio ryba, czy wyjdzie mi zieleń na włosach jak zmiksuje te produkty?

Tzn wiem, że przy farbach to nie powinno mieć znaczenia(?) ale może koloryzacja ton w ton rządzi się swoimi prawami?

nie ma znaczenia, to tylko 0.3 % więcej od utleniacza loreal, choć sam loreal pewnie tak drogi bo raz ze firma. dwa że ma więcej substancji kondycjonujących
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 22:03   #1380
patusia88
Raczkowanie
 
Avatar patusia88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 247
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

czyli bede obserwowac

jeśli ta faba mi zlikwiduje ta rudo-zolc to bedzie jak dla mnie cud!
__________________
19.02.2012- uczę się żyć bez prostownicy...
20.10.2012 - Drożdże (podejscie nr 3)
29.01.2012 - ZAPUSZCZAM!
patusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-16 14:21:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:10.