Teleinformatyka?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-29, 14:26   #1
Alkiii123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 28

Teleinformatyka??


Hej Od pażdziernika zaczynam studia na AGH w Krakowie na kierunku teleinformatyka. Chciałabym sie dowiedziec czy ktos może z was coś mógłyby mi o nim coś wiecej powiedzieć bo zanim wybrałam te studia poczytałam troche w internecie ale nie ma tego dużo :P Jakie zarobki, gdzie mozna pracować, na czym praca polega, czy ciezko sie utrzymac
Alkiii123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 19:30   #2
Tomiraa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: W-Wa
Wiadomości: 14
Dot.: Teleinformatyka??

Dziwne, że idziesz na studia o których nic nie wiesz. Teleinformatyka to dość nowoczesny kierunek studiów. Powinnaś zdobyć wiedzę o systemach telekomunikacyjnych (i innych) od strony hardwareowej i softowej.
Właściwie na stronie AGH (http://teleinformatyka.kt.agh.edu.pl/) masz wszystko opisane. Jeśli czegoś nie rozumiesz, to poczytaj o tym na specjalistycznych stronach a nie na wizażu.
Tomiraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 19:49   #3
Holigula
Rozeznanie
 
Avatar Holigula
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 758
Dot.: Teleinformatyka??

Wybrałaś kierunek o którym nie masz pojęcia? Nie brzmi to ciekawie, szczególnie, że to nie jest łatwy kierunek.

Skończyłam teleinformatykę w technikum, studia kończę teraz informatyczne, wtedy jeszcze nie było teleinformatyki w Polsce na studiach.

Teleinformatyka to w bardzo dużym skrócie przesył danych. Czyli dużo fizyki, elektroniki i elektrotechniki. Jesteś na to gotowa? Nie będziesz się uczyć o budowie telefonu - a jeśli nawet to pewnie jeden wykład o tym będzie.
Całe okablowanie, sieci teleinformatyczne (notabene, mój temat pracy inż) światłowody, nagłośnienie, przesył różnych fal na różnych częstotliwościach, no i sieci Ethernet.
Naprawdę to przemyśl bo to trzeba lubić.
Holigula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 20:00   #4
klaaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 380
Dot.: Teleinformatyka??

Nie jest dobrym pomysłem iść na studia o których się nic nie wie, ale kiedyś zrobiłam to samo, więc się nei odzywam .
Kończyłam inny kierunek, ale w tej samej branży. Na pewno możesz się spodziewać dużo matematyki, zdecydowanie bardziej skomplikowanej niż w liceum, dużo informatyki, programowania i różnej wiedzy o sieciach, systemach itd. Na pewno nie są to łatwe studia, trochę pouczyć się będzie trzeba.
A co do pracy, to miałam w pracy trochę znajomych po podobnych kierunkach, często kończy się to na programowaniu.
__________________
klaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 21:50   #5
Holigula
Rozeznanie
 
Avatar Holigula
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 758
Dot.: Teleinformatyka??

Cytat:
Napisane przez klaaa Pokaż wiadomość
Nie jest dobrym pomysłem iść na studia o których się nic nie wie, ale kiedyś zrobiłam to samo, więc się nei odzywam .
Kończyłam inny kierunek, ale w tej samej branży. Na pewno możesz się spodziewać dużo matematyki, zdecydowanie bardziej skomplikowanej niż w liceum, dużo informatyki, programowania i różnej wiedzy o sieciach, systemach itd. Na pewno nie są to łatwe studia, trochę pouczyć się będzie trzeba.
A co do pracy, to miałam w pracy trochę znajomych po podobnych kierunkach, często kończy się to na programowaniu.
Informatyka i programowanie owszem, ale teleinformatyka ma nie wiele wspólnego z tą dziedziną. No chyba, że nie pracuje się w dokładnie określonym zawodzie.
Holigula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 21:58   #6
klaaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 380
Dot.: Teleinformatyka??

Cytat:
Napisane przez Holigula Pokaż wiadomość
Informatyka i programowanie owszem, ale teleinformatyka ma nie wiele wspólnego z tą dziedziną. No chyba, że nie pracuje się w dokładnie określonym zawodzie.
Pewnie, chodzi mi tylko o to, że część osób tak właśnie "kończy", w takiej mniej technicznej pracy. Bo sama teleinformatyka jest tak wąską dziedziną, że jeśli nie jest to czymś co kogoś interesuje i co ktoś naprawdę lubi, to raczej ciężko zająć się taką pracą na dłużej, bo do najłatwiejszych nie należy.
__________________
klaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 20:58   #7
Alkiii123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 28
Dot.: Teleinformatyka??

Chodzi o to że jestem bardzo dobra z matematyki osiagnełam bardzo duzo w tej dziedzinie ale chcialam spróbować czegoś innego niż tylko matematyki. Wydawało mi sie że taki kierunek moze mi dać lepszą pozycje w przyszłosci ale pewnie sie okaże Mam zamiar pochodzić pierwszy rok zobaczyć czy kierunek jest ciekawy i czy go polubie jeśli nie to przeniosę się na matematykę Ale najchetniej chciałabym studiować i teleinformatykę i na 2 roku matematykę zacząć ale nie wiem czy dałabym radę
Alkiii123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-17, 08:34   #8
MerryMeMary
Raczkowanie
 
Avatar MerryMeMary
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 274
Dot.: Teleinformatyka??

Ja jestem na elektronice i telekomunikacji i szczerze? Po pierwszym roku nie zdecydujesz, czy ci się to podoba. Pierwszy rok to matematyka i fizyka. Większość przedmiotów nie jest za bardzo powiązana z samym kierunkiem. Też mnie trochę dziwi, że idziesz na studia, o których nic nie wiesz. Ludzie, którzy byli ze mną w grupie i też nie wiedzieli, o co chodzi to szybko ich ten kierunek zmęczył i odpadli albo na 1 albo na 2 semestrze.
MerryMeMary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-17 09:34:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:12.