Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-06-06, 15:09   #3301
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zawiera tylko jeden filtr mineralny. Mineralne filtry są stabilne.






Testowałam dwa pierwsze. Vichy to koszmarny tłuścioch dla mojej tłustej cery, nie jest nawet przez chwilę matowy. Ponoć na mieszanych cerach zdarza mu się matowić.
Pharmaceris to najlepszy filtr, jaki znam, właśnie zużywam czwarte opakowanie.
Ogólnie to zauważam na mojej tłustej cerze taką prawidłowość, że filtry przeznaczone specjalnie do cery tłustej, wszelkie drajtacze, kremy-żele sprawują się gorzej niż zwykłe filtry. Okropnie smużą, zostawiają biały nalot, włażą w najmniejsze zmarszczki, wypełniają rozszerzone pory i na dodatek i tak się świecą.
Ja właśnie mam cerę mieszaną i zastanawiam się nad tym Vichy bo w Ziko jest teraz -20%, ale myślałam nad Pharmacerisem hydrolipidowym.
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-06, 18:01   #3302
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Mam za sobą 3 nałożenia kremu Pharmaceris hydrolipidowego. Moje podsumowanie - UWIELBIAM ten krem. Jest minimalnie lepszy od Lirene, i o to minimalnie wygrywa. Lirene bieli minimalnie, Pharmaceris praktycznie wcale. Lirene zostawia lekkie smugi, Pharmaceris nie. Wchłania się też ciut lepiej. Makijaż na mojej twarzy wygląda na nim super. Jestem zachwycona i zdeterminowana do poszukiwań korzystnej oferty w aptekach.
Z kolei ja ostatnio mam odmienne zdanie

Lirenki używałam dość dawno i uważam do tej pory że jest to najlepszy drogeryjny filtr w tej cenie szczególnie do ciała. Kilka dni temu odstawiłam Pharmacerisa, jest cudny ale u mnie tylko na chłodniejsze- a przynajmniej nie upalne dni, przyszedł gorąc i klops-makijaż się zwarzył mimo dry flo pod spodem. Wczoraj wróciłam do poczciwej emulsji Lirene, przypudrowałam ale tym razem w akcie desperacji białą glinką i bingo miałam dłuuugo matową gładką buzię Lirene faktycznie trochę smuży i trzeba go dłużej wmasowywać ale u mnie nie zostawia żadnych białych placków widzę to szczególnie na rekach-nie włazi mi w zgięcia co czynią inne filtry. Na buzi też super.
Nie uważam żeby Lirene i Pharmaceris były identyczne mimo że jedno i drugie to ta sama firma. Są drobne różnice, Lirene trzeba dłużej wmasowywać i nie jest tak pielęgnujący/nawilżający jak hydrolipidowy ale dzięki temu bardziej mi w upalne dni pasuje. Na ramiona, dekolt też jest super bo nietłusty i nie wali chemią jak rossmanowe czy LRP filtry
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-06, 18:54   #3303
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Mam pytanie. Duzo dziewczyn skarży sie na łzawienie oczu i dyskomfort. Tez tak miałam przy każdym filtrze, mam bardzo wrażliwe oczy. Ale odkąd przestałam smarować skore wokół oczy - nie ma problemu. Smarujecie skore wokół oczu? Mozna to sobie odpuścić?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-06, 19:05   #3304
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Duzo dziewczyn skarży sie na łzawienie oczu i dyskomfort. Tez tak miałam przy każdym filtrze, mam bardzo wrażliwe oczy. Ale odkąd przestałam smarować skore wokół oczy - nie ma problemu. Smarujecie skore wokół oczu? Mozna to sobie odpuścić?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Staram się smarować jak najdalej od oczu ale i tak przy niektórych filtrach mi czasem łzawiły, np. przy "ultra lekkim/tłustym" LRP bo ze względu na olejkową konsystencje po prostu migruje i miałam często dzień z głowy(palenie i widzenie za mgłą do samego wieczora). Radzę jednak nie dawać zbyt blisko worka spojówkowego i na powieki, to jednak chemia a przez błony śluzowe mocniej przenika. Lepiej zainwestować w coś typowo pod oczy(Avene coś takiego ma ale nie próbowałam) no i okulary od optyka z filtrem

ktoś już próbował?:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...0-.html&next=1
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-06, 19:34   #3305
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Duzo dziewczyn skarży sie na łzawienie oczu i dyskomfort. Tez tak miałam przy każdym filtrze, mam bardzo wrażliwe oczy. Ale odkąd przestałam smarować skore wokół oczy - nie ma problemu. Smarujecie skore wokół oczu? Mozna to sobie odpuścić?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ja nie smaruję, bo po pierwsze Vichy Capital Solei, którego używam, dość mocno ściągał skórę pod oczami i powodował szczypanie. dałam sobie spokój, bo oczy strasznie łzawiły, a skóra była sucha jak wiór. używam zwykłego kremu nawilżającego bez filtra. ale za to staram się często zakładać okulary przeciwsłoneczne, w słoneczne dni noszę je zawsze.
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-06, 19:48   #3306
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

To mnie uspokoilyscie, myślałam, ze trzeba


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-06, 21:07   #3307
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Duzo dziewczyn skarży sie na łzawienie oczu i dyskomfort. Tez tak miałam przy każdym filtrze, mam bardzo wrażliwe oczy. Ale odkąd przestałam smarować skore wokół oczy - nie ma problemu. Smarujecie skore wokół oczu? Mozna to sobie odpuścić?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Przeważnie nie nakładam, ale nie z powodu pieczenie, tylko świecenia. Po jakimś czasie robią mi się takie "zapocone zmarszczki", czego przy normalnym kremie nie mam.
Ale ja nie jestem ortodoksem filtrowym. Na dworze noszę okulary przeciwsłoneczne od optyka.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-06, 23:12   #3308
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Duzo dziewczyn skarży sie na łzawienie oczu i dyskomfort. Tez tak miałam przy każdym filtrze, mam bardzo wrażliwe oczy. Ale odkąd przestałam smarować skore wokół oczy - nie ma problemu. Smarujecie skore wokół oczu? Mozna to sobie odpuścić?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ja delikatnie wklepuję, jak filtr dostanie mi się do samego oka to łzawię, jednak jak zrobie to tak by sie nie dostał to jest wszystko ok
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-07, 10:02   #3309
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

hej,
póki co jestem mega zadowolona z emulsji lirene 50
nakładam rano zamiast kremu...i póki co w ogóle jej nie czuję. Super!
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-07, 11:41   #3310
Xnesca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
GG do Xnesca Send a message via Skype™ to Xnesca
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Tyle mówicie o tym balsamie Lirene, że wybrałam się po niego i wróciłam z pustymi rękami, bo do twarzy były tylko 30, a 50 była do ciała. To o ten chodzi ? Do ciała stosowany na twarz?
Xnesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-07, 11:55   #3311
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Xnesca Pokaż wiadomość
Tyle mówicie o tym balsamie Lirene, że wybrałam się po niego i wróciłam z pustymi rękami, bo do twarzy były tylko 30, a 50 była do ciała. To o ten chodzi ? Do ciała stosowany na twarz?
Tak, też rok temu nie wiedziałam, czego szukać.

Chodzi o ten kosmetyk: Emulsja do opalania skóry wrażliwej SPF 50 150 ml
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-07, 11:59   #3312
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Xnesca Pokaż wiadomość
Tyle mówicie o tym balsamie Lirene, że wybrałam się po niego i wróciłam z pustymi rękami, bo do twarzy były tylko 30, a 50 była do ciała. To o ten chodzi ? Do ciała stosowany na twarz?
Tak
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...na.html&next=1

W Ziko kolejne zniżki na filtry, może którejś z Was się przyda

Przyjemną cenę ma ten krem-żel Iwostinu (22,43 zł / 50 ml), czy któraś z Was mogłaby rzucić okiem na skład (KLIK)?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tydz-z-new-27.05.2015.jpg (80,3 KB, 26 załadowań)
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-06-07 o 12:16
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-07, 12:09   #3313
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

lirene 50
jest do twarzy i ciała
teraz jest w rossmanie 150ml +25 ml gratis za 24 zł
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-07, 14:52   #3314
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

A na usta znacie pomadkę z filtrem dobrą?
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-07, 20:31   #3315
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
A na usta znacie pomadkę z filtrem dobrą?

Filtrów chemicznych nie chcę stosować na usta, bo nie chcę ich zjadać. Zaś filtry mineralne są tragiczne w moim udczuciu. Ostatnio testowałam pomadkę Eco Cosmetics SPF30 z dwutlenkiem tytanu, w ostateczności ją wyrzuciłam, bo po prostu nie dało się jej używać.
Więcej chyba próbować nie będę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-08, 08:08   #3316
evicca1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 187
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

wszystko w umiarze - nadmierne filtrowanie też jest szkodliwe
evicca1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-08, 09:44   #3317
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Filtrów chemicznych nie chcę stosować na usta, bo nie chcę ich zjadać. Zaś filtry mineralne są tragiczne w moim udczuciu. Ostatnio testowałam pomadkę Eco Cosmetics SPF30 z dwutlenkiem tytanu, w ostateczności ją wyrzuciłam, bo po prostu nie dało się jej używać.
Więcej chyba próbować nie będę.
Hm czyli jednak ja też nie.
Chyba, że nad wodą to Ziaję 30 na usta(ten kremik mały taki)

---------- Dopisano o 09:44 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------

Teraz z Naturze jest na promocji krem Lirene spf 30 bądź 50.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-09, 08:07   #3318
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość

Przyjemną cenę ma ten krem-żel Iwostinu (22,43 zł / 50 ml), czy któraś z Was mogłaby rzucić okiem na skład (KLIK)?
Link nie działa (wykrzaczyło nazwę apteki)
Ale z opisu wynika, że ma dwa tinosorby więc jak najbardziej stabilny, nie wiem czy o coś jeszcze Ci chodziło?
Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
A na usta znacie pomadkę z filtrem dobrą?
Ja dostałam w gratisie Biodermę, ale jeszcze nie testowałam. Ogólnie.....

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Filtrów chemicznych nie chcę stosować na usta, bo nie chcę ich zjadać. Zaś filtry mineralne są tragiczne w moim udczuciu.
Więcej chyba próbować nie będę.
....zgadzam się z powyższym - ostatecznie produkty do ust spełniają zazwyczaj u mnie funkcję ratunkową, tzn. mam je zawsze nawet w najmniejszej torebce i domalowuję znamiona itp.


Nie wiem czy któraś z Was zwróciła uwagę, ale Rossman ma w tym roku dwa produkty do twarzy matujące - 30 spf i 50 spf. Teraz są w promocji - ten drugi za ok. 11 zł, pierwszy tańszy. Kupiłam tż ale jeszcze nie testował. W składzie jeden tinosorb. Także tania alternatywa warta zwrócenia uwagi.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-09, 10:30   #3319
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Link nie działa (wykrzaczyło nazwę apteki)
Ale z opisu wynika, że ma dwa tinosorby więc jak najbardziej stabilny, nie wiem czy o coś jeszcze Ci chodziło?
Nie wiem czemu Wizaż tak nie lubi linków z apteki DOZ
Kilka osób pytało o ten filtr, ja też miałam się ochotę skusić, ale mam jeszcze zapas Pharmacerisów, więc poczekam jednak na opinie Chodziło mi o ogólną analizę składu, czy w ogóle warto sobie nim zaprzątać głowę. Skład podrzucam jeszcze raz gdyby ktoś był zainteresowany.

Iwostin Solecrin, krem-żel do twarzy dla skóry wrażliwej normalnej i mieszanej, SPF 50 :

Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Titanium Dioxide [nano], C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Potassium Cetyl Phosphate, Methylene Bis-BenzotriazolylTetramethyl butylphenol [nano], Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Polydecene, VP/Eicosene Copolymer, Sodium Acrylate/ Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Propylheptyl Caprylate, Laminaria Ochroleuca Extract, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Hydroxystearic Acid, Isohexadecane, Polysorbate 80, Decyl Glucoside, Propylene Glycol, BHT, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-06-09 o 10:32
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-09, 13:14   #3320
miss natasha
Zadomowienie
 
Avatar miss natasha
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 712
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

czy ktoś miał do czynienia z tym filtrem: Bioderma, Photoderm Kids Spray SPF 50+ (Specjalna ochrona przeciwsłoneczna dla delikatnej skóry dzieci w sprayu) ?

(
Skład:
AQUA/WATER/EAU, DICAPRYLYL CARBONATE, DIISOPROPYL SEBACATE, METHYLENE BIS BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, GLYCERIN, CYCLOPENTASILOXANE, DECYL GLUCOSIDE, METHYLPROPANEDIOL, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, C20-22 ALCOHOLS, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, PENTYLENE GLYCOL, MICROCRYSTALLINE CELLULOSE, CREATINE, XANTHAN GUM, CELLULOSE GUM, PROPYLENE GLYCOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, CITRIC ACID, CAPRYLYL GLYCOL, 1,2-HEXANEDIOL. [BI552])


szukam czegoś o większej pojemności, bez parafiny, do ciała i twarzy w jednym
(TŻ trądzikowe plecy, ja trądzikowa twarz - obydwoje po kuracji Atre, wybierami się na Sardynię na wakacje)

oprócz tego zastanawiam się czym się myć na tych wakacjach, żeby zmywać dobrze filtr ale nie podrażniać i nie wysuszać skóry SLSami itd...?
bo Babydream żel od stóp do głow będzie raczej za słaby, prawda? a też zależy mi na czymś, co mogłabym stosować do twarzy i ciała, więc może jakieś mydełko...? albo olejek byłby super, ale nie mogę znaleźć nic sensownego.

edit: z innych filtrow rozważam też:
1.
Lirene Emulsja do opalania do skóry wrażliwej SPF 50+
2.
La Roche Posay, Anthelios XL Lait Veloute SPF 50 PPD 34 [Smooth Lotion] (Mleczko ochronne z filtrem do twarzy i ciała)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bioderma-photoderm-kid-spray-spf-50.jpg (72,1 KB, 5 załadowań)
__________________


Perfume is the weather of our inner world bringing life to a personal landscape. (Christopher Brosius)


Edytowane przez miss natasha
Czas edycji: 2015-06-09 o 13:27
miss natasha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-09, 14:41   #3321
mikonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 18
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Jakie polecacie filtry dla dzieci ?
mikonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-09, 14:58   #3322
koperekewa
Przyczajenie
 
Avatar koperekewa
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 15
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja stosowałam ziajkę 50 dobra była
koperekewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-09, 17:25   #3323
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mikonka Pokaż wiadomość
Jakie polecacie filtry dla dzieci ?
Coś z Lirene
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-09, 18:09   #3324
LOVimmortality
Raczkowanie
 
Avatar LOVimmortality
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 110
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

O właśnie, z Lirene dla dzieci polecam kremik 50+, konkretnie o ten mi chodzi:



Polecam

Edytowane przez LOVimmortality
Czas edycji: 2015-06-09 o 18:10
LOVimmortality jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-09, 20:30   #3325
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
[COLOR=Silver]Chodziło mi o ogólną analizę składu, czy w ogóle warto sobie nim zaprzątać głowę. Skład podrzucam jeszcze raz gdyby ktoś był zainteresowany.
Wg mnie (i wielu źródeł) wszystkie filtry Iwostinu są godne uwagi, bo dają bardzo dobrą ochronę i stabilną, a przy tym składy mają przyjzne, nieudziwnione - jak na apteczną markę przystało
Cytat:
Napisane przez miss natasha Pokaż wiadomość
czy ktoś miał do czynienia z tym filtrem: Bioderma, Photoderm Kids Spray SPF 50+ (Specjalna ochrona przeciwsłoneczna dla delikatnej skóry dzieci w sprayu) ?PROPYLENE GLYCOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, CITRIC ACID, CAPRYLYL GLYCOL, 1,2-HEXANEDIOL. [BI552])
szukam czegoś o większej pojemności, bez parafiny, do ciała i twarzy w jednym
(TŻ trądzikowe plecy, ja trądzikowa twarz - obydwoje po kuracji Atre, wybierami się na Sardynię na wakacje)

oprócz tego zastanawiam się czym się myć na tych wakacjach, żeby zmywać dobrze filtr ale nie podrażniać i nie wysuszać skóry SLSami itd...?
bo Babydream żel od stóp do głow będzie raczej za słaby, prawda? a też zależy mi na czymś, co mogłabym stosować do twarzy i ciała, więc może jakieś mydełko...? albo olejek byłby super, ale nie mogę znaleźć nic sensownego.

edit: z innych filtrow rozważam też:
1. [/SIZE]Lirene Emulsja do opalania do skóry wrażliwej SPF 50+
2.
La Roche Posay, Anthelios XL Lait Veloute SPF 50 PPD 34 [Smooth Lotion] (Mleczko ochronne z filtrem do twarzy i ciała)
Z Biodermy mam krem dla dzieci - ale to tylko 100 ml. Jestem bardzo zadowolona. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale ten spray chyba ma niższe PPD? Ogólnie po retinoidach ja bym nie ryzykowała i wzięła najwyższą możliwą ochronę PPD, a z tych co zaproponowałaś to Anthelios będzie najlepszy. Ja jestem jego zwolenniczką - ostatnie dwa lata go używałam, m.in. ze względu na ekonomiczne opakowania. Nic nie podrażnia.
Filtrów nie zmywam niczym specjalnym. Od dawna do mycia twarzy i ciała używam żelów do higieny intymnej Isana z Rossa. Jak zależy Ci na czymś delikatnym i uniwersalnym to bardzo polecam.
Cytat:
Napisane przez mikonka Pokaż wiadomość
Jakie polecacie filtry dla dzieci ?
Jak w poprzednim poście - Biodermę. Z polskich Sorayę - to bardzo dobre filtry, niestety po zmianach sprzed 2-3 lat zaczęły masakrycznie bielić, ale w przypadku dziecka to chyba nieistotne
Ziajka chyba jest niestabilna - dobrze pamiętam?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-10, 09:50   #3326
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Nie jestem mistrzem świata w składach. Wiem, że poniższy kosmetyk jest niezły (twarz mnie nie piecze po ekspozycji na słońce, znaczy: działa). Co sądzicie o składzie? Doliczyłam się zaledwie dwóch aktywnych filtrów (z czego jeden przenikający...), czy mam rację? Oba są na samym początku składu, więc zakładam, że mają spore stężenie.

Water, Cyclomethicone, Zinc Oxide, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glyceryth-26, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Bellis Perennis (Daisy) Flower Extract, Lilium Candidum Flower Extract, Freesia Flower Extract, Niacinamide, Ethylhexyl Salicilate, Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethl Dimethicone, Houttuynia Cordata Extract, Leontopodium Flower Extract, Jasmine Flower Extract, Chamomile Flower Extract, Biosaccharide Gum-1, Lactobacillus/Rice Ferment Filtrate, Aspergillus/Rice Ferment Filtrate, Yeast/Rice Ferment Filtrate Extract, Betaine, Blue Widow Seed Oil, Cardiospermum Halicacabum Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil Unsaponifiables, Sea Water, Adenosine, Cassia Alata Leaf Extract, Sigesbeckia Orientalis Extract, Rabdosia Rubescens Extract, Glucose, 1,2-Dithiolane-3-Pentanoic Acid-Methoxypolyethyleneglycol Ester, Fullerene, Glyceryl Diisostearate, PEG-7 Dimethicone, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexandiol, Distearyldimonium Chloride, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Beeswax, Dimethicone/Methicone Copolymer, Sorbitan Oleate, Polymethyl Methacrylate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Glyceryl Caprylate, Octyldodecanol, Xanthan Gum, BHT, Iron Oxide, Methicone, Sodium C14-17 Alkyl SEC Sulfonate, Copper Sulfate, Polyacrylic Acid, Butylene Glycol, PVP, Fragrance
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-10, 13:27   #3327
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mikonka Pokaż wiadomość
Jakie polecacie filtry dla dzieci ?
My testujemy filtry eko, Alphanova Bebe SPF50, MomMe Krem na spacery SPF25. Nie polecam Weledy SPF50, brudzi ubranka na pomarańczowo. Mam 9miesięczniaka, stosuję tylko filtry fizyczne.
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-10, 13:33   #3328
miss natasha
Zadomowienie
 
Avatar miss natasha
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 712
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Z Biodermy mam krem dla dzieci - ale to tylko 100 ml. Jestem bardzo zadowolona. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale ten spray chyba ma niższe PPD? Ogólnie po retinoidach ja bym nie ryzykowała i wzięła najwyższą możliwą ochronę PPD, a z tych co zaproponowałaś to Anthelios będzie najlepszy. Ja jestem jego zwolenniczką - ostatnie dwa lata go używałam, m.in. ze względu na ekonomiczne opakowania. Nic nie podrażnia.
Filtrów nie zmywam niczym specjalnym. Od dawna do mycia twarzy i ciała używam żelów do higieny intymnej Isana z Rossa. Jak zależy Ci na czymś delikatnym i uniwersalnym to bardzo polecam.
a co z tą ich wodoodpornością? tzn czy delikatne składniki Babydream mają szansę to wszystko domyć głównie o ciało mi chodzi, bo twarz mogę zawsze jeszcze micelem i tonikiem.

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Nie jestem mistrzem świata w składach. Wiem, że poniższy kosmetyk jest niezły (twarz mnie nie piecze po ekspozycji na słońce, znaczy: działa). Co sądzicie o składzie? Doliczyłam się zaledwie dwóch aktywnych filtrów (z czego jeden przenikający...), czy mam rację? Oba są na samym początku składu, więc zakładam, że mają spore stężenie.

Water, Cyclomethicone, Zinc Oxide, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glyceryth-26, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Bellis Perennis (Daisy) Flower Extract, Lilium Candidum Flower Extract, Freesia Flower Extract, Niacinamide, Ethylhexyl Salicilate, Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethl Dimethicone, Houttuynia Cordata Extract, Leontopodium Flower Extract, Jasmine Flower Extract, Chamomile Flower Extract, Biosaccharide Gum-1, Lactobacillus/Rice Ferment Filtrate, Aspergillus/Rice Ferment Filtrate, Yeast/Rice Ferment Filtrate Extract, Betaine, Blue Widow Seed Oil, Cardiospermum Halicacabum Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil Unsaponifiables, Sea Water, Adenosine, Cassia Alata Leaf Extract, Sigesbeckia Orientalis Extract, Rabdosia Rubescens Extract, Glucose, 1,2-Dithiolane-3-Pentanoic Acid-Methoxypolyethyleneglycol Ester, Fullerene, Glyceryl Diisostearate, PEG-7 Dimethicone, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexandiol, Distearyldimonium Chloride, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Beeswax, Dimethicone/Methicone Copolymer, Sorbitan Oleate, Polymethyl Methacrylate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Glyceryl Caprylate, Octyldodecanol, Xanthan Gum, BHT, Iron Oxide, Methicone, Sodium C14-17 Alkyl SEC Sulfonate, Copper Sulfate, Polyacrylic Acid, Butylene Glycol, PVP, Fragrance
to jest Missha? http://dnabeauty101.blogspot.co.uk/2...ure-blanc.html
jak działa?
__________________


Perfume is the weather of our inner world bringing life to a personal landscape. (Christopher Brosius)

miss natasha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-10, 19:22   #3329
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Nie jestem mistrzem świata w składach. Wiem, że poniższy kosmetyk jest niezły (twarz mnie nie piecze po ekspozycji na słońce, znaczy: działa). Co sądzicie o składzie? Doliczyłam się zaledwie dwóch aktywnych filtrów (z czego jeden przenikający...), czy mam rację? Oba są na samym początku składu, więc zakładam, że mają spore stężenie.

Water, Cyclomethicone, Zinc Oxide, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glyceryth-26, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Bellis Perennis (Daisy) Flower Extract, Lilium Candidum Flower Extract, Freesia Flower Extract, Niacinamide, Ethylhexyl Salicilate, Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethl Dimethicone, Houttuynia Cordata Extract, Leontopodium Flower Extract, Jasmine Flower Extract, Chamomile Flower Extract, Biosaccharide Gum-1, Lactobacillus/Rice Ferment Filtrate, Aspergillus/Rice Ferment Filtrate, Yeast/Rice Ferment Filtrate Extract, Betaine, Blue Widow Seed Oil, Cardiospermum Halicacabum Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil Unsaponifiables, Sea Water, Adenosine, Cassia Alata Leaf Extract, Sigesbeckia Orientalis Extract, Rabdosia Rubescens Extract, Glucose, 1,2-Dithiolane-3-Pentanoic Acid-Methoxypolyethyleneglycol Ester, Fullerene, Glyceryl Diisostearate, PEG-7 Dimethicone, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexandiol, Distearyldimonium Chloride, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Beeswax, Dimethicone/Methicone Copolymer, Sorbitan Oleate, Polymethyl Methacrylate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Glyceryl Caprylate, Octyldodecanol, Xanthan Gum, BHT, Iron Oxide, Methicone, Sodium C14-17 Alkyl SEC Sulfonate, Copper Sulfate, Polyacrylic Acid, Butylene Glycol, PVP, Fragrance
a dlaczego nie podałaś nazwy kosmetyku?
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-10, 19:30   #3330
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Teraz w Naturze krem do twarzy Lirene SPF 30 za 15,99zł
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:35.