Trądzik hormonalny? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-23, 18:44   #1
kassfit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2

Trądzik hormonalny?


Witam, od nastolatki borykam się z trądzikiem, najpierw wiadomo - okres dorastania i burza hormonów. W wieku 16-17 lat zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne przepisane przez mojego ginekologa, głównie w celu poprawienia kondycji twarzy i unormowania cyklu miesiączkowego. Efekty- piękna twarz, co bardzo mnie zadowalało. Jednak po 3 latach odstawiłam tabletki i z czasem czar prysł. Grudki, wągry, ropne wielkie krostki. Na twarzy, plecach czasem dekolcie. Zaczęłam jeździć do dermatologa, maści i tabletki nie pomogły więc zwątpiłam i odpuściłam sobie. Przyzwyczaiłam się do tego jaka jest moja cera- nie było aż tak źle jak kiedyś. Stosowałam (i dalej stosuję Effaclar duo + i ance derm). Stwierdziłam, że skoro tabletki anty mi pomogły to problem leży w moich hormonach i zrobiłam badania hormonalne. Ginekolog powiedział ze mam za wysoką prolaktyne i coś tam nie tak z testosteronem Przypisał leki - niby było lepiej ale leki sie skończyły i znowu bum. Ostatnio moja twarz przechodzi samą siebie, najpierw na czole a teraz na policzkach, linii żuchwy mam grudki wielkie bolące, czasami nie do wyduszenia które siedzą sobie i mnie męczą ponad tydzien czasu. Bolą, swędzą. Na szyi też się pojawiają i w okolicach uszu. W dodatku zauważyłam ostatnio że mam straszne upławy, po prostu leje sie ze mnie jakbym sikała a to zwykły śluz. Włosy wypadają mi garściami a paznokcie rozdwajają. W dodatku mam dośc ciemne owłosnie, na nogach czy rękach. Depilacje nóg muszę robić praktycznie codziennie.
Nie wiem juz co mam robic, nie chce się leczyć na własną rękę, nie wiem czy mam się wybrac do endokrynologa czy ginekologa, jakie badania zrobić. Wiem, ze na pewno odpuszczę dermatologa bo to kasa wyrzucona w błoto. Wspomnę również że mam skłonność do(o ile tak to mozna nazwać) do zespołu policystycznych jajników oraz kilka lat temu miałam wymrażaną nadżerkę.( problemy ginekologiczne to u mnie rodzinne). Jak myślicie czy to trądzik hormonalny czy się myle. Wiem, ze napisałam to wszystko tak chaotycznie ale juz nie mam siły do walki ze swoim organizmem. Dodam, że nie chcę juz wracac do tabletek antykoncepcyjnych. Proszę doradźcie do mam zrobić. W razie pytać piszcie na wszystkie odpowiem. Z góry dziekuje
kassfit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-23, 19:48   #2
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Trądzik hormonalny?

Dlaczego nie chcesz wracać do tabletek anty?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-23, 20:28   #3
kassfit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2
Dot.: Trądzik hormonalny?

ponieważ to rozwiązanie "na jakiś czas" a później jak znowu je odstawie problem wróci..
kassfit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 10:39   #4
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Trądzik hormonalny?

Zacznij od kompleksowych badań hormonalnych, nie wybrakowane samo TSH, czy testosteron. Wszystko, z góry na dół. Testosteron, TSH, ft3, ft4, FSH, LH, prolaktyna, progesteron, androgeny, estrogeny. Następnie udaj się do endokrynologa (jeżeli jest opcja to możesz iść na NFZ i przynajmniej część badań pokryje Ci fundusz - trzeba liczyć się z wysokimi kosztami hormonów, niestety), a najlepiej jak znajdziesz jakiegoś specjalistę w endokrynologii i ginekologii. Jeżeli wykluczysz trądzik hormonalny znajdź dobrego dermatologa.
Nie wiem skąd te upławy, to trzeba też skonsultować. Pojawił się po odstawieniu tabletek anty?
Co to znaczy 'skłonności do policystycznych jajników'? Ktoś w rodzinie miał? To też trzeba wykluczyć, przydałoby się badanie USG. Badanie hormonów też w jakimś stopniu rozjaśnią sprawę (czy masz niski poziom FSH, jaki jest poziom LH?).
Dlaczego odstawiłaś leki przypisane przez ginekologa?

Edytowane przez withi_as
Czas edycji: 2015-08-24 o 10:44
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 20:48   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Trądzik hormonalny?

idź do ginekologa-endokrynologa, bo prawdopodobnie to efekt PCOS. i cóż, gdybyś kontynuowała leki to pewnie w tym momencie nie miałabyś takich problemów.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-24 20:48:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:56.