Pomocy tarczyca, wlosy, Aplicort - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-30, 08:33   #1
adidamina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 45

Pomocy tarczyca, wlosy, Aplicort


Witam Ostatnio byłam u dermatologa gdyż wlosy wypadaly mi garsciami i dalej wypadaja. Przepisal mi Aplicort i jakas wcierke z siarka.. Mialam robione badania na tarczyce i wyszlo w miate ok mialam 1.98 mimo to lekarz kazal mi zrobic Usg tarczycy.. Czy ktoras z was tez tak miala? Poza tym mialam troche za niska hemoglobine.. Naprawde nie wiem co mam robic... Jestem zrozpaczona.. Bralam Vitapil ponad 3 miesiace, nie susze, nie prostuje, nie farbuje moich włosow ! ;( nie mam tez jakis wiekszych stresow... teraz jedynie moim problemem i wiazacym sie z tym stresem jest stan wlosow!
adidamina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 09:37   #2
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Pomocy tarczyca, wlosy, Aplicort

Cytat:
Napisane przez adidamina Pokaż wiadomość
Witam Ostatnio byłam u dermatologa gdyż wlosy wypadaly mi garsciami i dalej wypadaja. Przepisal mi Aplicort i jakas wcierke z siarka.. Mialam robione badania na tarczyce i wyszlo w miate ok mialam 1.98 mimo to lekarz kazal mi zrobic Usg tarczycy.. Czy ktoras z was tez tak miala? Poza tym mialam troche za niska hemoglobine.. Naprawde nie wiem co mam robic... Jestem zrozpaczona.. Bralam Vitapil ponad 3 miesiace, nie susze, nie prostuje, nie farbuje moich włosow ! ;( nie mam tez jakis wiekszych stresow... teraz jedynie moim problemem i wiazacym sie z tym stresem jest stan wlosow!
Ale miałaś robione samo TSH? Żadnego fT4 czy fT3? TSH u osoby w wieku rozrodczym najlepiej, jak się mieści w przedziale 1-1.5 (mniej-więcej). Może lekarz wyczuł jakiś guzek i stąd ta decyzja o USG? Nie ma się czym stresować

Włosy raczej nie lecą Ci od tarczycy, prędzej od tej hemoglobiny (czy lekarz mówił, że należy coś z tym fantem zrobić?) czy innych problemów zdrowotnych (inne hormony masz w normie)?
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 10:34   #3
adidamina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 45
Dot.: Pomocy tarczyca, wlosy, Aplicort

nie miałam robionego Ft4 ani Ft3, jedynie TSH innych hormonow nie;/ Hemoglobine mam 11, 7 , ale lekarz nie powiedziała mi co mam z tym zrobic. Po prostu pije teraz koktajle z pietruszki i jem warzywa jedynie co mi powiedziała to o tym USG mimo ze nie badała mi głowy.. stwierdziła, że po badaniach krwi nie wyjdzie czy mam jakies guzki. Gdy poszlam do dermatolog to przepisala mi Aplicort
adidamina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 10:42   #4
Catacomb_Kitten
Rozeznanie
 
Avatar Catacomb_Kitten
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 513
Dot.: Pomocy tarczyca, wlosy, Aplicort

Cytat:
Napisane przez adidamina Pokaż wiadomość
Witam Ostatnio byłam u dermatologa gdyż wlosy wypadaly mi garsciami i dalej wypadaja. Przepisal mi Aplicort i jakas wcierke z siarka.. Mialam robione badania na tarczyce i wyszlo w miate ok mialam 1.98 mimo to lekarz kazal mi zrobic Usg tarczycy.. Czy ktoras z was tez tak miala? Poza tym mialam troche za niska hemoglobine.. Naprawde nie wiem co mam robic... Jestem zrozpaczona.. Bralam Vitapil ponad 3 miesiace, nie susze, nie prostuje, nie farbuje moich włosow ! ;( nie mam tez jakis wiekszych stresow... teraz jedynie moim problemem i wiazacym sie z tym stresem jest stan wlosow!
Ja zmagam się z wypadanie włosów już od 4 lat. Są chwile kiedy jest lepiej, są kiedy jest fatalnie. Teraz, jak zawsze w okresie letnio jesiennym jest fatalnie Gdy to się zaczęło też byłam u dwóch dermatologów, robiłam TSH, morfologie - wszystko w normie. Używałam wieeeelu specyfików przepisanych przez dermatologów, w tym Alpicort E, Vitapil, a gdybym miała wypisać wszystko to lista byłaby bardzo długa. Ale mi niestety nic nie pomogło...i teraz tez przechodzę koszmar z włosami, mam cichą nadzieję, ze jak przyjdzie zima to sytuacja się unormuje. Wiem ze to nie zabrzmi przekonująco, ale głowa do góry, na pewno wkrótce będzie lepiej sama też staram się sobie to powtarzać i wiem ze ciężko w to uwierzyć, ale jeszcze gorzej dodatkowo się stresować...
__________________
Naturalne włosy od 14.02.2013 
Catacomb_Kitten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 11:43   #5
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Pomocy tarczyca, wlosy, Aplicort

Cytat:
Napisane przez adidamina Pokaż wiadomość
nie miałam robionego Ft4 ani Ft3, jedynie TSH innych hormonow nie;/ Hemoglobine mam 11, 7 , ale lekarz nie powiedziała mi co mam z tym zrobic. Po prostu pije teraz koktajle z pietruszki i jem warzywa jedynie co mi powiedziała to o tym USG mimo ze nie badała mi głowy.. stwierdziła, że po badaniach krwi nie wyjdzie czy mam jakies guzki. Gdy poszlam do dermatolog to przepisala mi Aplicort
No a jak by miało wyjść w badaniach krwi, czy masz jakieś guzki? Tak czy inaczej, ja bym tarczycy nie podejrzewała, jeśli chodzi o wypadanie włosów. Co do dermatologa- powiedziała Ci coś jeszcze, czy tylko przepisała Alpicort? Istnieje jeszcze możliwość, że to zwykłe, jesienne wypadanie i wtedy stosowanie tak silnego środka w sumie nie byłoby potrzebne... ale to tylko Ty możesz ocenić, czy włosy wypadają od niedawna i tylko trochę ponad normę, czy też sprawa jest bardzo poważna. Sama pewnie, czytając wątki o wypadaniu włosów, zauważyłaś, jak różnorakie mogą być przyczyny tego zjawiska. Z tą hemoglobiną to nie poradzę, chyba w takim przypadku bada się też ferrytynę, ale to już byś musiała sprawdzić gdzie indziej, bo ja nie interesuję się za bardzo tym tematem, gdyż nie miałam z tym nigdy problemów
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 14:38   #6
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Pomocy tarczyca, wlosy, Aplicort

adidamina, zrób to USG tarczycy Do tego FT3, FT4 i aTPO. Możliwe, że masz jednak jakiś problem z tarczycą.
Od dawna wypadają Ci włosy?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:48.