Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-29, 21:41   #2341
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Aciaz, BB są skomplikowane . Wszystko trzeba przetestować na własnej skórze, dlatego zalecam Ci zaopatrzyć się komplet próbek i próbować, próbować, próbować.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.

Edytowane przez Shazney
Czas edycji: 2014-11-03 o 12:03
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 04:07   #2342
KlatkaNaPtaszka
Zakorzenienie
 
Avatar KlatkaNaPtaszka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 184
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Haru_haru, widziałam na portalu aukcyjnym, że można kupić małe buteleczki tego Flavo C. Cena za pełnowymiarowe opakowanie może odstraszać, do tego kiedy nie zna się produktu, więc może zakup sobie najpierw mniejszą pojemność? Kiedy będziesz je kłaść pod same oczy, to te 3ml wystarczą na porządne przetestowanie.



Masz może jakieś doswiadczenie z Juvit C? jestem ciekawa jak wypada w porównaniu do Flavo C?
__________________
START 1.05.2013

91....................... .......................91
65....................... .......................60
86....................... .......................90
KlatkaNaPtaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 08:40   #2343
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Kurcze, a ja po licznych wysypach obiecalam sobie, ze koncze definitywnie przygode z azjatyckimi kosmetykami. Zamowilam jeszcze tylko probki Dr G Superlight, bardzo sceptycznie nastawiona, zeby sie ostatecznie przekonac, ze to nie to i... efekt jest mega! Niezle krycie, genialnie sie rozprowadza, naturalny efekt, totalnie niewidoczny na twarzy, do tego nie wyswieca sie i przetrwal wczoraj caly dzien

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 10:57   #2344
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

[QUOTE=Shazney;48729254]Aciaz, BB są skomplikowane . Wszystko trzeba przetestować na własnej skórze, dlatego zalecam Ci zaopatrzyć się komplet próbek i próbować, próbować, próbować.[COLOR=Silver]
dokładnie. Jeśli masz kartę Visa możesz do 20któregoś listopada składać zamówienia na allegro bez kosztów wysyłki, więc tym bardziej polecam zaopatrzyć się w próbki
__________________
wymiana
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 14:49   #2345
chiao
我相信我可以
 
Avatar chiao
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: deep within my soul
Wiadomości: 810
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

[QUOTE=martuunia;48733912]
Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Aciaz, BB są skomplikowane . Wszystko trzeba przetestować na własnej skórze, dlatego zalecam Ci zaopatrzyć się komplet próbek i próbować, próbować, próbować.[COLOR=Silver]
dokładnie. Jeśli masz kartę Visa możesz do 20któregoś listopada składać zamówienia na allegro bez kosztów wysyłki, więc tym bardziej polecam zaopatrzyć się w próbki
Serio??? Skąd masz takie info? To ja zaraz sobie jakieś próbeczki zamówię
chiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 15:36   #2346
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez KlatkaNaPtaszka Pokaż wiadomość
Masz może jakieś doswiadczenie z Juvit C? jestem ciekawa jak wypada w porównaniu do Flavo C?
Niestety nie stosowałam Juvit C
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 20:48   #2347
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

[QUOTE=chiao;48737259]
Cytat:
Napisane przez martuunia Pokaż wiadomość
Serio??? Skąd masz takie info? To ja zaraz sobie jakieś próbeczki zamówię
jest info na stronie allegro tutaj dziewczyny też na ten temat pisały https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=779138&page=58
__________________
wymiana
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-31, 10:52   #2348
smutno
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 3
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Witam i ja.

Biorę się za zamawianie. Możecie rzucić kilka nazw żebym wiedziała czego szukać. I przy okazji czego na pewno unikać, wiem że każda z nas jest inna ale może zdarzyły się totalne niewypały

Edytowane przez smutno
Czas edycji: 2014-10-31 o 10:53
smutno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 14:17   #2349
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez smutno Pokaż wiadomość
Witam i ja.

Biorę się za zamawianie. Możecie rzucić kilka nazw żebym wiedziała czego szukać. I przy okazji czego na pewno unikać, wiem że każda z nas jest inna ale może zdarzyły się totalne niewypały
Ale o co pytasz? O kolorówkę, pielęgnację? Z pielęgnacji polecam te wysokopółkowe kosmetyki, chociaż i wśród tych niższych znajdują się perełki.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-01, 11:14   #2350
chiao
我相信我可以
 
Avatar chiao
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: deep within my soul
Wiadomości: 810
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

[QUOTE=martuunia;48742346]
Cytat:
Napisane przez chiao Pokaż wiadomość

jest info na stronie allegro tutaj dziewczyny też na ten temat pisały https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=779138&page=58
Dzięki, już skorzystałam
chiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-01, 16:25   #2351
Dasha80
Raczkowanie
 
Avatar Dasha80
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 57
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Witajcie. Dziewczyny czy możecie poleić jakieś fajne azjatyckie kosmetyki do włosów ? sama nie wiem co wybrać. Szukam jakiegoś szamponu i odżywki. Włosy mam długie ( do połowy pleców) przetłuszczające się przy skórze głowy a na końcach, wiadomo - suche. Niefarbowane. Grubość taka średnia, ale raczej w kierunku cieńszych włosów....
Dasha80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-01, 20:45   #2352
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Dasha80 Pokaż wiadomość
Witajcie. Dziewczyny czy możecie poleić jakieś fajne azjatyckie kosmetyki do włosów ? sama nie wiem co wybrać. Szukam jakiegoś szamponu i odżywki. Włosy mam długie ( do połowy pleców) przetłuszczające się przy skórze głowy a na końcach, wiadomo - suche. Niefarbowane. Grubość taka średnia, ale raczej w kierunku cieńszych włosów....
Zajrzyj na bloga koleżanki u góry . Chiao tu chyba testuje najwięcej produktów do włosów.
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-01, 23:15   #2353
chiao
我相信我可以
 
Avatar chiao
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: deep within my soul
Wiadomości: 810
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Dasha80 Pokaż wiadomość
Witajcie. Dziewczyny czy możecie poleić jakieś fajne azjatyckie kosmetyki do włosów ? sama nie wiem co wybrać. Szukam jakiegoś szamponu i odżywki. Włosy mam długie ( do połowy pleców) przetłuszczające się przy skórze głowy a na końcach, wiadomo - suche. Niefarbowane. Grubość taka średnia, ale raczej w kierunku cieńszych włosów....
Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Zajrzyj na bloga koleżanki u góry . Chiao tu chyba testuje najwięcej produktów do włosów.

Hahah, dzięki Shazney polecam odżywkę i maskę Shiseido Tsubaki Damage Care; wersja Head Spa też zbiera pozytywne recenzje, ja do niej się zabiorę za niedługo.
chiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 08:48   #2354
evek
Wtajemniczenie
 
Avatar evek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 201
Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Dasha80 Pokaż wiadomość
Witajcie. Dziewczyny czy możecie poleić jakieś fajne azjatyckie kosmetyki do włosów ? sama nie wiem co wybrać. Szukam jakiegoś szamponu i odżywki. Włosy mam długie ( do połowy pleców) przetłuszczające się przy skórze głowy a na końcach, wiadomo - suche. Niefarbowane. Grubość taka średnia, ale raczej w kierunku cieńszych włosów....

Moj ukochany szampon z Beyonde, swietnie oczyszcza scalp a nie niszczy końców włosów. Tylko ze chwilowo jest z nim problem bo odświeżają cała linie. A odzywka z ryoe, kupuje w próbkach bo w opakowaniu strasznie droga. Do tego olejek na koncówki z mise en scène perfect repair - arganowy, Camellia i cos tam jeszcze w składzie . Dobry jest tez szampon z the history of whoo.

Edytowane przez evek
Czas edycji: 2014-11-02 o 09:30
evek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 17:44   #2355
Neonka_
Raczkowanie
 
Avatar Neonka_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 326
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Dziewczyny, wiecie coś o zmianie opakowań bb kremów z holika holika? Natknęłam się na ebay na dwa różne szaty graficzne
http://www.ebay.co.uk/itm/Holika-Hol...item2596a3fb22
Neonka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 12:45   #2356
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Neonka_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wiecie coś o zmianie opakowań bb kremów z holika holika? Natknęłam się na ebay na dwa różne szaty graficzne
http://www.ebay.co.uk/itm/Holika-Hol...item2596a3fb22
Tak, ale zmienił się tylko Clearing
Chociaż widziałam takie info tylko na eBayu, na oficjalnej stronie Holika Holika nic nie ma .
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 10:11   #2357
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Hej dziewczyny
Po długim czasie wracam do uzależniających kosmetyków azjatyckich
W koszyku mam już spakowane:
[Secret Key] SYN AKE Anti Wrinkle & Whitening Eye Cream (potrzebuję czegoś pod oczy, niekoniecznie przeciwzmarszczkowego. Niestety ostatnio mam ogromne cienie pod oczami)
[Mizon] Good Night Wrinkle Care Sleeping Mask
[It's SKIN] Power 10 Formula VE Effecor

Macie jakieś doświadczenie z tymi mazidłami?
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 12:47   #2358
Oleczka24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 13
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Hej ja od dwóch lat stosuje BB kremy jeden mój ukochany co się kończy - Liolle Dollish Vita BB cream #Green -polecam dla osób co chcą mega krycie,mat i mają problemy z czerwony/różowy policzkami-genialnie niweluje cena około 50zł- wytrzymał fitness/i 35 stopni/wilgoć
drugi to Holika Holika BB Cream Clearing- troszke gorsza jakość i wytrzymalość ale bardzo ładnie skóra się poprawiła cena okolo 19 zł
3.tony Moly cotton petite BB Cream -<3

Z BB jest problem albo za jasne albo za ciemne/zapychają.
Ale jak się znajdzie- rewelacja- podczas 100% wilgoci w Japonii idealnie trzymaly się na twarzy. zresztą jak wszystkie koreańskie kosmetyki.
polecam strone<www.cosmetic-love.com za 20 zł można kupić paczkę próbek BB +CC kremów
Szczerze- nie zamieniłabym moich bb na żaden Polski-kupiłam teraz Maybelline i dużo gorzej wyglądą na twarzy[COLOR="Silver"]

.

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Po długim czasie wracam do uzależniających kosmetyków azjatyckich
W koszyku mam już spakowane:
[Secret Key] SYN AKE Anti Wrinkle & Whitening Eye Cream (potrzebuję czegoś pod oczy, niekoniecznie przeciwzmarszczkowego. Niestety ostatnio mam ogromne cienie pod oczami)
[Mizon] Good Night Wrinkle Care Sleeping Mask
[It's SKIN] Power 10 Formula VE Effecor

Macie jakieś doświadczenie z tymi mazidłami?
Hej -It's Skin bardzo dobra marka, Secret Key też, do oczy jest super Seria Panda Dream z Tony Moly jak pamiętam akurat seria jest wybielająca-mam maseczkę do twarzy
Moizon-tania i nawet okej ale się naczekasz na rezultat-Etude House -Holika Holika -dużo lepsza jakość. jako maniaczka koreańskich sama testuje i wstawiam na bloga polecam BB kremy i kosmetyki kolorowe z Korei- nie zawiedziesz się
Oleczka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 14:12   #2359
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

dziewczyny , jakiś czas temu poszukiwałam pudru prasowanego w filtrem. Pytałam o ten http://www.ebay.pl/itm/TheFaceShop-F...item4d0be68f9c ale nikt go nie znał więc kupiłam w ciemno i obiecałam,ze się podzielę opinią. Możliwe, że już ktoś o nim pisał ale obiecałam to piszę. Jest PRZEZARĄBISTY! Chyba nigdy nie miałam lepszego! Chowa się nawet ulubiony lancome i clinique. Nie jest dla wielbicielem wielkiego matu, tylko daje takie satynowe wykończenie- jak porcelanowa lalka. Kolor jest dla mnie idealny ale ja też nie jestem jakaś jasna bardzo. Puderniczka bardzo ładna i solidna- tłucze się po torebce jakiś już czas i wygląda jak nowa. Jeśli wierzyć zapewnieniom i on naprawdę ma filtr 50 to to jest KWC razy miliard. A do tego cena poprostu śmieszna...więc jeśli się któraś zastanawia to polecam bardzo! Nie sugerujcie się aukcją bo wzięłam pierwszą w brzegu żeby pokazać produkt , możliwe ,że znajdziecie taniej albo inny kolor.
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-07, 14:55   #2360
chiao
我相信我可以
 
Avatar chiao
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: deep within my soul
Wiadomości: 810
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez ennkaa Pokaż wiadomość
Jeśli wierzyć zapewnieniom i on naprawdę ma filtr 50 to to jest KWC razy miliard.
Tym filtrem to bym się nie podniecała - w przypadku pudru do twarzy musiałabyś nałożyć ok. 14 jego warstw na twarz, żeby faktycznie miał deklarowaną wartość filtra ale i tak jest to kosmetyk, który łatwo się ściera, więc nie opierałabym ochrony przeciwsłonecznej na takim produkcie Jeśli Ci na niej nie zależy, to spoko - ale wiedz, że taka jedna czy nawet dwie warstwy pudru nie dają Ci żadnej ochrony, więc ten filtr to w sumie ściema marketingowa.

Edytowane przez chiao
Czas edycji: 2014-11-07 o 14:56
chiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 15:55   #2361
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez chiao Pokaż wiadomość
Tym filtrem to bym się nie podniecała - w przypadku pudru do twarzy musiałabyś nałożyć ok. 14 jego warstw na twarz, żeby faktycznie miał deklarowaną wartość filtra ale i tak jest to kosmetyk, który łatwo się ściera, więc nie opierałabym ochrony przeciwsłonecznej na takim produkcie Jeśli Ci na niej nie zależy, to spoko - ale wiedz, że taka jedna czy nawet dwie warstwy pudru nie dają Ci żadnej ochrony, więc ten filtr to w sumie ściema marketingowa.
Wszystko to prawda i tak zakładając faktycznie filtr w pudrze jest nieistotny dla mnie jednak to ważne. Jeśli producent deklaruje,że on w nim jest to tak przyjmuję. Nie mam tego jak sprawdzić. Mam zamiar używać go jak zwykły puder i tego dotyczy moja opinia więc nie będę nakładać 14 warstw ani zastępować nim filtra. Niemniej skoro już przypudrowuje filr czy bb zależy mi na dodatkowym filtrze w pudrze. Poza tym nie zawsze jestem w stanie dołożyć filtr po dwóch godzinach(w ogóle nie wierzę,żeby kobiety,które robią makijaż w domu a potem idą na cały dzień do pracy , to w ogóle robiły- ale to dygresja ) więc chociaż mogę czasem nałożyć taki puder zgodnie z zasadą lepszy rydz niż nic. W związku z tym moja opinia jest dla osób, które chcą mieć jednak dodatkowy filtr w pudrze- tak jak ja. Inne mają mega wybór pudrów bez filtra jako marketingowej ściemy.
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 16:18   #2362
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez ennkaa Pokaż wiadomość
Wszystko to prawda i tak zakładając faktycznie filtr w pudrze jest nieistotny dla mnie jednak to ważne. Jeśli producent deklaruje,że on w nim jest to tak przyjmuję. Nie mam tego jak sprawdzić. Mam zamiar używać go jak zwykły puder i tego dotyczy moja opinia więc nie będę nakładać 14 warstw ani zastępować nim filtra. Niemniej skoro już przypudrowuje filr czy bb zależy mi na dodatkowym filtrze w pudrze. Poza tym nie zawsze jestem w stanie dołożyć filtr po dwóch godzinach(w ogóle nie wierzę,żeby kobiety,które robią makijaż w domu a potem idą na cały dzień do pracy , to w ogóle robiły- ale to dygresja ) więc chociaż mogę czasem nałożyć taki puder zgodnie z zasadą lepszy rydz niż nic. W związku z tym moja opinia jest dla osób, które chcą mieć jednak dodatkowy filtr w pudrze- tak jak ja. Inne mają mega wybór pudrów bez filtra jako marketingowej ściemy.
Ennkaa, nie złość się, nikt Ci tutaj nie chce krzywdy zrobić Niby masz rację, że lepszy rydz niż nic, ale to trochę oszukiwanie siebie - tak jakbyś chodziła na siłownię raz w miesiącu i mówiła, że regularnie chodzisz. Obiektywnie to prawda i w sumie lepiej ruszać się rzadko niż w ogóle, ale nie ma co oczekiwać realnych efektów. Podobnie jest z kosmetykami z filtrem. Nie jestem ortodoxem, nie odliczam każdej części ml, ale trzeba mieć pewną minimalną świadomość, jak takie rzeczy działają, bo inaczej tylko psychicznie lepiej się czujesz, że coś robisz, a tak naprawdę jest to nieefektywne.

Każda warstwa czegokolwiek na twarzy, czy to z filtrem czy bez, dodaje dodatkowej ochrony przed promieniowaniem, jednak to są promile. Poza tym deklarowana wartość ochrony jest oparta na testach przy właściwym stosowaniu, czyli m.in. odpowiedniej ilości preparatu na cm2. Do tego dochodzi fotostabilność i reakcja różnych typów filtrów między sobą (zwłaszcza chemicznych), więc czasem dokładając inny kosmetyk z filtrem możesz osłabiać albo niwelować działanie tego pod spodem. Jest na kosmetyczce wątek, w którym dziewczyny analizują składy kosmetyków, podpytaj, da ci to bardziej realny obraz sytuacji.

I absolutnie nie czepiam się samego kosmetyku, bo jeśli służy Twojej skórze, to super.
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 16:28   #2363
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
Ennkaa, nie złość się, nikt Ci tutaj nie chce krzywdy zrobić Niby masz rację, że lepszy rydz niż nic, ale to trochę oszukiwanie siebie - tak jakbyś chodziła na siłownię raz w miesiącu i mówiła, że regularnie chodzisz. Obiektywnie to prawda i w sumie lepiej ruszać się rzadko niż w ogóle, ale nie ma co oczekiwać realnych efektów. Podobnie jest z kosmetykami z filtrem. Nie jestem ortodoxem, nie odliczam każdej części ml, ale trzeba mieć pewną minimalną świadomość, jak takie rzeczy działają, bo inaczej tylko psychicznie lepiej się czujesz, że coś robisz, a tak naprawdę jest to nieefektywne.

Każda warstwa czegokolwiek na twarzy, czy to z filtrem czy bez, dodaje dodatkowej ochrony przed promieniowaniem, jednak to są promile. Poza tym deklarowana wartość ochrony jest oparta na testach przy właściwym stosowaniu, czyli m.in. odpowiedniej ilości preparatu na cm2. Do tego dochodzi fotostabilność i reakcja różnych typów filtrów między sobą (zwłaszcza chemicznych), więc czasem dokładając inny kosmetyk z filtrem możesz osłabiać albo niwelować działanie tego pod spodem. Jest na kosmetyczce wątek, w którym dziewczyny analizują składy kosmetyków, podpytaj, da ci to bardziej realny obraz sytuacji.

I absolutnie nie czepiam się samego kosmetyku, bo jeśli służy Twojej skórze, to super.
Kurcze nie złoszczę się ale też nie bardzo rozumiem dyskusję - fakt,że może od czapy się wstrzeliłam bo nie jestem na bieżąco z wątkiem. Zostałam kiedyś poproszona o opinie na temat pudru to ją umieszczam. Moim zdaniem puder jest świetny i zawsze wybiorę taki który ma napisane,że ma filtr ale mam świadomość,że nadal jest to TYLKO puder i jako taki go oceniam. Nie wmawiam nikomu,że on zastąpi filtr i też uważam,że lepiej chodzić na siłownię regularnie , ale jeśli nie można codziennie to może chociaż szybszy spacer. I chodząc na ten spacer nie będę opowiadała,że byłam na siłowni ale też to nieprawda , że nie ma to żadnego znaczenia.
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 18:57   #2364
chiao
我相信我可以
 
Avatar chiao
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: deep within my soul
Wiadomości: 810
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez ennkaa Pokaż wiadomość
Kurcze nie złoszczę się ale też nie bardzo rozumiem dyskusję - fakt,że może od czapy się wstrzeliłam bo nie jestem na bieżąco z wątkiem. Zostałam kiedyś poproszona o opinie na temat pudru to ją umieszczam. Moim zdaniem puder jest świetny i zawsze wybiorę taki który ma napisane,że ma filtr ale mam świadomość,że nadal jest to TYLKO puder i jako taki go oceniam. Nie wmawiam nikomu,że on zastąpi filtr i też uważam,że lepiej chodzić na siłownię regularnie , ale jeśli nie można codziennie to może chociaż szybszy spacer. I chodząc na ten spacer nie będę opowiadała,że byłam na siłowni ale też to nieprawda , że nie ma to żadnego znaczenia.
Napisałam ten komentarz na wszelki wypadek bo nie wiedziałam, czy dla Ciebie ten filtr to tylko dodatek czy faktycznie na nim opierasz swoją ochronę, więc luz Ale widzę, że to pierwsze
chiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 08:58   #2365
Oleczka24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 13
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Jako że siedzę w temacie i poznałam wiele opinii dziewczyn co mieszkają w Korei- filtry i wszystkie kremy BB +pudry mają rzeczywiście wysokie -jest trik po czym poznać czy cudo rzeczywiście działa i ma mocną ochronę- im bledsza twarz po aplikacji tym silniejsza ochrona- kremy itd są robione pod azjatki/głównie koreanki gdzie promienie UV i słońce jest silne, a azjatki nie lubią mieć ciemnej karnacji- one się wybielają, a większość BB ma właściwości whitening- czyli wybielanie, innymi słowy ten biały efekt na twarzy to właśnie filtr ja mam 35 i muszę powiedzieć że po chodzeniu cały czas na dzworzu gdzie grzało mocno-twarz była biała, fakt że dałam za tą 3u5 sf 50zł ale i koleżanka ma spf 50+++ i ona mieszka w Korei ,w wakacje nosiła i twarz biała. cudów nie ma co oczekiwać ale te filtry działają.głównie chronią przed UV a nie opaleniem twarzy, no ale sprawdził się mój BB i w Polskim upale i na fitnesie i w Japoni przy 36 upale i ostrym słońcu
http://bbcream.kiev.ua/images/lioele...eam-dscr01.jpg
Oleczka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 11:02   #2366
Dasha80
Raczkowanie
 
Avatar Dasha80
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 57
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Bardzo dziękuję evek za poradę w sprawie włosów

Dziewczynki a wiecie co się dzieje ze Skin 79 cleanser bb - tą pianką do mycia twarzy ?
Jakis czas temu kupowałam ją od Sing-sing -girl za 42 zl a teraz ma jakąś kosmiczną kwotę ( moze jakieś braki są w ichnich hurtowniach ? ) Polecicie moze jakiś dobry zamiennik do zmywania BB kremów ? Używam oleju do zmywania i tej pianki ... Myślałam żeby wypróbować piankę BRTC, choć wolałabym Skin 79 .... na Allegro jest za 63 zł z przesyłką ..
Dasha80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 17:34   #2367
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Oleczka24 Pokaż wiadomość
Jako że siedzę w temacie i poznałam wiele opinii dziewczyn co mieszkają w Korei- filtry i wszystkie kremy BB +pudry mają rzeczywiście wysokie -jest trik po czym poznać czy cudo rzeczywiście działa i ma mocną ochronę- im bledsza twarz po aplikacji tym silniejsza ochrona- kremy itd są robione pod azjatki/głównie koreanki gdzie promienie UV i słońce jest silne, a azjatki nie lubią mieć ciemnej karnacji- one się wybielają, a większość BB ma właściwości whitening- czyli wybielanie, innymi słowy ten biały efekt na twarzy to właśnie filtr ja mam 35 i muszę powiedzieć że po chodzeniu cały czas na dzworzu gdzie grzało mocno-twarz była biała, fakt że dałam za tą 3u5 sf 50zł ale i koleżanka ma spf 50+++ i ona mieszka w Korei ,w wakacje nosiła i twarz biała. cudów nie ma co oczekiwać ale te filtry działają.głównie chronią przed UV a nie opaleniem twarzy, no ale sprawdził się mój BB i w Polskim upale i na fitnesie i w Japoni przy 36 upale i ostrym słońcu
http://bbcream.kiev.ua/images/lioele...eam-dscr01.jpg
Oglądałam na youtube krótki reportaż na temat właściwości koreańskich kosmetyków(btw eatyourkimchi dla chętnych ) i właśnie tam było sprostowanie, że whitening nie oznacza wybielający a raczej poprawiający koloryt skóry - czyli ukrywamy wszystkie zaczerwienienia, przebarwienia, sińce itp. Owszem, azjatki mają fioła na punkcie jasnej karnacji, ale łatwo zauważyć, że mają też idealnie gładką, jednolitą karnację .
Jako osoba z bardzo jasną karnacją sama mogę potwierdzić, że kosmetyki które mają ''wybielać'' bardziej ujednolicają moją skórę niż faktycznie ją rozjaśniają.

Dasha80 - ogólnie kosmetyki od Skin 79 bardzo podrożały, dawniej za bebiki było 30 zł, a teraz prawie 100 . Do zmywania miałam kiedyś Etude House Milky you one step cleansing foam ( kiedyś tu nawet chyba o nim wspominałam ) i dawało radę, aczkolwiek testowałam tylko próbki .
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 22:10   #2368
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Oleczka24 Pokaż wiadomość
Jako że siedzę w temacie i poznałam wiele opinii dziewczyn co mieszkają w Korei- filtry i wszystkie kremy BB +pudry mają rzeczywiście wysokie -jest trik po czym poznać czy cudo rzeczywiście działa i ma mocną ochronę- im bledsza twarz po aplikacji tym silniejsza ochrona- kremy itd są robione pod azjatki/głównie koreanki gdzie promienie UV i słońce jest silne, a azjatki nie lubią mieć ciemnej karnacji- one się wybielają, a większość BB ma właściwości whitening- czyli wybielanie, innymi słowy ten biały efekt na twarzy to właśnie filtr ja mam 35 i muszę powiedzieć że po chodzeniu cały czas na dzworzu gdzie grzało mocno-twarz była biała, fakt że dałam za tą 3u5 sf 50zł ale i koleżanka ma spf 50+++ i ona mieszka w Korei ,w wakacje nosiła i twarz biała. cudów nie ma co oczekiwać ale te filtry działają.głównie chronią przed UV a nie opaleniem twarzy, no ale sprawdził się mój BB i w Polskim upale i na fitnesie i w Japoni przy 36 upale i ostrym słońcu
http://bbcream.kiev.ua/images/lioele...eam-dscr01.jpg
Pomyliłaś
po pierwsze ostatnim skladnikiem porannnej pielęgnacji jest filtr, dopiero potem BB, ale BB to jest makijaż. BB nie zastępuje filtra !! I wcale drogi BB nie oznacza lepszej ochrony, perełki mają i tańsze firmy, buble maja i droższe firmy.
po drugie whitening to nie jest krem wybielajacy, nie ma cudow żeby produkcja melaniny zostala wsztrzymana, to jest krem ujednolicający karnację.
po trzecie ideałem Azjatek nie jest biała skora ale lekko różowa skóra, dlatego większość BB ma rożowe tony. Różowość kojarzy im się ze zdrowiem i młodością, czyli najważniejszymi dla Azjatek sprawami.
po czwarte wcale nie im bledsza karnacja po aplikacji BB tym lepsza ochrona, ciężko mi nawet z takim argumentem dyskutować, bo jest chyba z kategorii żart roku.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 10:21   #2369
Oleczka24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 13
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

każdy ma swoje zdanie- ja miałam jeden BB krem i mama jak zobaczyła moją twarz spytala się czemu taka blada jestem, nawet na swatch jak się patrzy na blogi dziewczyn z różnych krajów widać że im twarz rozjaśniło/wybieliło.moja koleżanka ma sniada karnację a po nałożeniu ma duużo jaśniejszą. i nie wszystkie koreanki chcą mieć różowe twarze -bardziej świecące bo to taki zdrowy glow- zawsze są 2-3 tonacje bb z różem z beżem i coś z szarymi -np Missha -moje dwa z Lioele i Holiki są beżowe , sama ma rożową tonację więc ją tuszuje.
co do jakości- mam Holikę za 30 i się świeci po 4-5 godzinach i mam lioele co się świeci po 7.Liole jest bardziej kryjąca i bardziej matowa.
wiem co mówię bo kilka firm wypróbowałam od tych drogich do tych tańszych , i żadko byłam zadowolna z tych tańszych.
http://prettiemeup.files.wordpress.c...pg?w=599&h=398
Holika HOlika Petite BB cream -clearing przed i po - co widać że mam twarz conajmniej twarz jaśniejszą niedługo będzie 3 lata jak testuje ,a chyba z 15 bb kremów testowałam od skin 79 po etude house.
ale jak mówię każdy ma swoje zdanie a wiem z doświadczenia że Polki/Polacy mało są przekonani do azjatyckich rzeczy.
Oleczka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 11:11   #2370
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Oleczka24 Pokaż wiadomość
każdy ma swoje zdanie- ja miałam jeden BB krem i mama jak zobaczyła moją twarz spytala się czemu taka blada jestem, nawet na swatch jak się patrzy na blogi dziewczyn z różnych krajów widać że im twarz rozjaśniło/wybieliło.moja koleżanka ma sniada karnację a po nałożeniu ma duużo jaśniejszą. i nie wszystkie koreanki chcą mieć różowe twarze -bardziej świecące bo to taki zdrowy glow- zawsze są 2-3 tonacje bb z różem z beżem i coś z szarymi -np Missha -moje dwa z Lioele i Holiki są beżowe , sama ma rożową tonację więc ją tuszuje.
co do jakości- mam Holikę za 30 i się świeci po 4-5 godzinach i mam lioele co się świeci po 7.Liole jest bardziej kryjąca i bardziej matowa.
wiem co mówię bo kilka firm wypróbowałam od tych drogich do tych tańszych , i żadko byłam zadowolna z tych tańszych.
http://prettiemeup.files.wordpress.c...pg?w=599&h=398
Holika HOlika Petite BB cream -clearing przed i po - co widać że mam twarz conajmniej twarz jaśniejszą niedługo będzie 3 lata jak testuje ,a chyba z 15 bb kremów testowałam od skin 79 po etude house.
ale jak mówię każdy ma swoje zdanie a wiem z doświadczenia że Polki/Polacy mało są przekonani do azjatyckich rzeczy.
Ale przecież sama piszesz że jest jaśniejsza PO nałożeniu, więc po prostu Ty i Twoja koleżanka używacie zbyt jasnych chłodnych bb a nie że kremy bb trwale rozjaśniają skórę.
Koreanki-blogerki mają twarze bardzo często jaśniejsze i dużo bardziej chłodne niż szyja. Chyba najłatwiej im uzyskać efekt bielszej twarzy poprzez właśnie krem bb w odcieniu różowym a nie żółtawym/oliwkowym jak reszta ich ciała. Ulzzang Pony też ma zawsze inny odcień podkładu(i za jasny) niż szyja A kremy bb z wyższym filtrem faktycznie na zdjęciach z fleszem dają biały odblask. W rzeczywistości nie spotkałam się z bb który byłby za jasny dla mnie choć bardzo bym chciała Czasem sugerowałam się zdjęciami na twarzy i swatchami i widziałam że jakaś azjatka miała bb który był dla niej za jasny o jakieś 4 tony od szyi. Zamówiłam, nałożyłam i dupa za ciemny o jakieś 2/3 tony O Lioele nie wspomnę- mogę w nim za mulatkę robić a ta blogerka wygląda w nim jak trup:
http://4.bp.blogspot.com/-NzowK5Odvy...+Face+Test.jpg
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-30 10:18:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:12.