Jaki kierunek studiów wybrać ? Pedagogika czy ekonomia? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-28, 22:21   #31
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać ? Pedagogika czy ekonomia?

Masz gadane. Cokolwiek bym napisała, odbijesz piłeczkę. Na to pewnie też Ale już nie mam zamiaru tego kontynuować.

O zwracaniu się na "Ty" na wizażowym forum też nie będę tłumaczyć, bo wątek znów popłynie niewłaściwym torem jak poprzedni, w którym się udzielałeś.

Autorko, życzę powodzenia
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 23:24   #32
Skyholder
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 17
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać ? Pedagogika czy ekonomia?

Cytat:
Napisane przez Xennaextra Pokaż wiadomość
Droga Pani, ja niczego nie zakładam. Znam losy dziesiątek absolwentów ekonomii i ich ścieżki zawodowe. Równie dobrze możemy nic nie zakładać i w efekcie wstrzymać się od dawania wskazówek, ale właśnie temu służy ten wątek, więc byłoby to co najmniej dziwne. Opisałem autorce dokładnie stan mojej wiedzy, być może dzięki temu mi zaufa i skorzysta z porady, być może nie i uzna, że rzeczową i bardziej pomocną wypowiedzią jest "nie można z góry zakładać że się nie uda, próbuj" - trudno. Jeżeli uważa Pani, że ma lepsze rady niż moje, proszę ich udzielić autorce, nie mnie. Nie potrzebuję, zapewniam.


Nie przypominam sobie, żebyśmy byli na "ty", to raz. Dwa, zależy mi na przejrzystości wątku, bo dotyka bliskiej mi dziedziny, więc nie wiem, dlaczego miałbym nie udzielać takich uwag, gdy widzę odpowiedzi nie na temat. Po trzecie - ja nie wiem, do czego ja nawiązuję i wydaje mi się, że nawet jeżeli bym nawiązywał, ani o jotę nie zmienia to treści tamtego postu oraz faktu, że nie dotyczył wyboru między pedagogiką a ekonomią.
Droga autorko tematu, jeżeli mogę pomóc Ci w czymś, odpowiedzieć na konkretne pytania dotyczące poszczególnych przedmiotów z programu studiów czy możliwości jakie daje studiowanie ekonomii - proszę śmiało pytać. Czy możesz podać wyniki matury, to może dużo powiedzieć w sprawie pierwszego, przesiewowego roku, gdzie prawdopodobnie wyścig mikroekonomii z pochodnymi na analizie sprawi dużo problemu.
Dziękuję bardzo Panu za taką długą i ważną dla mnie podpowiedź. Szczerze , to trochę mnie przerażają właśnie, tak jak Pan napisał te pliki o strumieniach finansowych ( przepraszam , jeśli coś przekręcę) . Mogę też powiedzieć , że ekonomia wydaje mi się być ciekawa sama w sobie , może bardziej niż pedagogika , chociaż pedagogika przyjemniejsza . Moje wyniki matury to : 68% z matematyki , 76% z polskiego, 88% z angielskiego. Jakieś super to może i one nie są :p I naprawdę pomagają mi ludzie tacy jak Pan , bo KAŻDE wskazówki są dla mnie cenne

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Karlie69 Pokaż wiadomość
Ekonomia na UG nie jest zbyt wymagająca. Mój współlokator nie poświęcał jej zbyt wiele uwagi i sam przyznał, że nie jest trudno, byle tylko ogarniać materiał na bieżąco, aby nie mieć w czasie sesji nawału nauki. Przez pierwsze miesiące trzeba się spiąć i jakoś przejść ten okres. Sama miałam ochotę rzucać po kilku miesiącach studia przez zwykłą mikroekonomię, a od października jestem studentką 3. roku.
To gratuluję wytrwania , cierpliwości Też czytałam na różnych forach , że mikroekonomia to właśnie postrach studentów :P i ktoś napisał , że bardzo dużo osób rezygnuje. I się tak zastanawiam , czy jest coś w tym , że na ekonomię na UG przyjmują 460 osób i już na żadnym innym kierunku tak nie ma , na samej pedagogice jest limit 150 miejsc i czy może to jest na rzeczy , ze dużo osob rezygnuje i dlatego tak wiele przyjmuja ?

---------- Dopisano o 22:21 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Cytat:
Napisane przez littlemissy Pokaż wiadomość
Mam grono znajomych, które ukończyły kierunki pedagogiczne. Niestety 90% z nich nie pracuje w swoim zawodzie. Wynagrodzenia w tej branży również nie powalają na kolana.

Pozdrawiam
Po pedagogice nie ma chyba właśnie dobrej płacy i też czytałam , że wiele osob po niej , nie ma teraz z nią nic wspólnego. Także pozdrawiam

---------- Dopisano o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:21 ----------

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Masz gadane. Cokolwiek bym napisała, odbijesz piłeczkę. Na to pewnie też Ale już nie mam zamiaru tego kontynuować.

O zwracaniu się na "Ty" na wizażowym forum też nie będę tłumaczyć, bo wątek znów popłynie niewłaściwym torem jak poprzedni, w którym się udzielałeś.

Autorko, życzę powodzenia
Dziękuję bardzo , na pewno się przyda

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Kornellis Pokaż wiadomość
viva91
Masz rację jednak nie wszyscy matematycznie stoją dobrze. U mnie na roku na prawdę dużo osób się wykruszyło. Niektórzy nawet do sesji nei dotarli.
Czasem lepiej postawić na coś zupełnie innego....
A ile osób przyjmowali na Twój kierunek ?
Skyholder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 23:49   #33
Karlie69
Ash nazg durbatulûk
 
Avatar Karlie69
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 844
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać ? Pedagogika czy ekonomia?

Cytat:
To gratuluję wytrwania , cierpliwości Też czytałam na różnych forach , że mikroekonomia to właśnie postrach studentów :P i ktoś napisał , że bardzo dużo osób rezygnuje. I się tak zastanawiam , czy jest coś w tym , że na ekonomię na UG przyjmują 460 osób i już na żadnym innym kierunku tak nie ma , na samej pedagogice jest limit 150 miejsc i czy może to jest na rzeczy , ze dużo osob rezygnuje i dlatego tak wiele przyjmuja ?
Na ekonomii za bardzo się nie orientuję, ale mogę powiedzieć na przykładzie mojego kierunku. Mój wydział (Zarządzania) jest parę kroków od Ekonomicznego. Studiuję na nim informatykę i ekonometrię i na 180 przyjętych osób, zostało nas ok. 73. Wiele osób zrezygnowało po pierwszym semestrze i z perspektywy czasu wydaje się, że z błahych powodów. Kilka grup miała technologię informacyjną z prowadzącym, który wymagał zrobienia pewnego projektu. Dużo osób nie wiedziało, jak się za niego zabrać, wydawał im się trudny i zrezygnowali ze studiów. Ostatecznie okazało się, że jest to jeden z najbardziej lajtowych wykładowców na wydziale, a projekt można było wysłać kilka miesięcy po terminie.
Karlie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 07:53   #34
Kornellis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 289
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać ? Pedagogika czy ekonomia?

To u nas było podobnie jak u Karlie69.
zaczynało nas ok. 190 osób, po pierwszym roku zostało nas z 70-80 osób.
U nas większość osób odpadła przez Filozofie (kompletnie dodatkowy przedmiot) i Mikro - choć facet z Mikro miał złote serce i na serio mu zależało, abyśmy wszyscy to zdali - moja kumpela poprawiała ćwiczenia 6 razy! Teraz pogrom zrobiła Pani z Kalkulacji (matematyki finansowej) chyba 40 osób ma niezdane! Myślę jednak, że na poprawcę we wrześniu więcej osób zaliczy! Choć kobieta nie była nastawiona ani na terminy zerowe, ani na dodatkowe poprawki.


Jednak uważam na prawdę, że ten kierunek nie jest jakoś za☠☠☠iście przyszłościowy! Jest do wszystkiego i do niczego!
Specjalności takie jak zarządzanie obsługą klienta pasują do każdej pracy! Bo pisząc CV można napisać, że na stanowisko sprzątaczka powierzchni płaskich będzie to niezbędne. Jak również na kasę w Biedronce też się to wykształcenie przyda, bo zarządzać kasą też trzeba potrafić


Do autorki wątku - zrób to co Ci serce podpowiada!


Ja sama teraz walczę ze sobą co wybrać dodatkowo i czy w ogóle coś... momentami żałuję tego zarządzania...
__________________
"Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia"

Dwukierunkowa studentka po przejściach
Kornellis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 12:39   #35
Skyholder
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 17
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać ? Pedagogika czy ekonomia?

Cytat:
Napisane przez Karlie69 Pokaż wiadomość
Na ekonomii za bardzo się nie orientuję, ale mogę powiedzieć na przykładzie mojego kierunku. Mój wydział (Zarządzania) jest parę kroków od Ekonomicznego. Studiuję na nim informatykę i ekonometrię i na 180 przyjętych osób, zostało nas ok. 73. Wiele osób zrezygnowało po pierwszym semestrze i z perspektywy czasu wydaje się, że z błahych powodów. Kilka grup miała technologię informacyjną z prowadzącym, który wymagał zrobienia pewnego projektu. Dużo osób nie wiedziało, jak się za niego zabrać, wydawał im się trudny i zrezygnowali ze studiów. Ostatecznie okazało się, że jest to jeden z najbardziej lajtowych wykładowców na wydziale, a projekt można było wysłać kilka miesięcy po terminie.
Ojej, to naprawdę dużo osób zrezygnowało :/ właśnie też dużo zależy od nas samych , ale od wykładowców po części też

---------- Dopisano o 11:39 ---------- Poprzedni post napisano o 11:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Kornellis Pokaż wiadomość
To u nas było podobnie jak u Karlie69.
zaczynało nas ok. 190 osób, po pierwszym roku zostało nas z 70-80 osób.
U nas większość osób odpadła przez Filozofie (kompletnie dodatkowy przedmiot) i Mikro - choć facet z Mikro miał złote serce i na serio mu zależało, abyśmy wszyscy to zdali - moja kumpela poprawiała ćwiczenia 6 razy! Teraz pogrom zrobiła Pani z Kalkulacji (matematyki finansowej) chyba 40 osób ma niezdane! Myślę jednak, że na poprawcę we wrześniu więcej osób zaliczy! Choć kobieta nie była nastawiona ani na terminy zerowe, ani na dodatkowe poprawki.


Jednak uważam na prawdę, że ten kierunek nie jest jakoś za☠☠☠iście przyszłościowy! Jest do wszystkiego i do niczego!
Specjalności takie jak zarządzanie obsługą klienta pasują do każdej pracy! Bo pisząc CV można napisać, że na stanowisko sprzątaczka powierzchni płaskich będzie to niezbędne. Jak również na kasę w Biedronce też się to wykształcenie przyda, bo zarządzać kasą też trzeba potrafić


Do autorki wątku - zrób to co Ci serce podpowiada!


Ja sama teraz walczę ze sobą co wybrać dodatkowo i czy w ogóle coś... momentami żałuję tego zarządzania...
Dużo osób widzę rezygnuje :/ Postaram się podjąć jakąś w końcu decyzję , bo czasu mam malutko :/ bo jestem kurcze na tych dwóch kierunkach przyjęta i aż boję się iść i zrezygnować , że będą coś gadać pedagogika i ekonomia , dwa takie odległe od siebie kierunki , trudna decyzja I dziękuję za wsparcie!
Skyholder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 12:42   #36
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać ? Pedagogika czy ekonomia?

Cytat:
Napisane przez Skyholder Pokaż wiadomość
aż boję się iść i zrezygnować , że będą coś gadać
W sensie na uczelni? Ja rezygnowałam z kierunku, przyniosłam tylko papier, że rezygnuję, pan mi oddał dokumenty i tyle

U mnie ze 115 osób zostało 75, ale zdecydowana większość rezygnowała sama, bo nie tego spodziewali się po kierunku, albo wybrali go "na przeczekanie".
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 12:53   #37
Skyholder
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 17
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać ? Pedagogika czy ekonomia?

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
W sensie na uczelni? Ja rezygnowałam z kierunku, przyniosłam tylko papier, że rezygnuję, pan mi oddał dokumenty i tyle

U mnie ze 115 osób zostało 75, ale zdecydowana większość rezygnowała sama, bo nie tego spodziewali się po kierunku, albo wybrali go "na przeczekanie".
Tak na uczelni , może tam zadzwonię w poniedziałek i się zapytam , czy trzeba jakiś wniosek przynieść , czy coś podobnego
No właśnie z czasem wszystko wychodzi, kto do czego się nadaje itp.
Skyholder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-29, 12:57   #38
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać ? Pedagogika czy ekonomia?

Cytat:
Napisane przez Skyholder Pokaż wiadomość
Tak na uczelni , może tam zadzwonię w poniedziałek i się zapytam , czy trzeba jakiś wniosek przynieść , czy coś podobnego
Jeśli złożyłaś już dokumenty to musisz pisemnie złożyć rezygnację, inaczej mogłoby to wyglądać tak, że je po prostu zgubili, skoro już mają odnotowane, że jesteś przyjęta.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 13:01   #39
Skyholder
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 17
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać ? Pedagogika czy ekonomia?

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Jeśli złożyłaś już dokumenty to musisz pisemnie złożyć rezygnację, inaczej mogłoby to wyglądać tak, że je po prostu zgubili, skoro już mają odnotowane, że jesteś przyjęta.
A no dobrze, dziękuję za informacje
Skyholder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 15:10   #40
Kornellis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 289
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać ? Pedagogika czy ekonomia?

Skyholder
A te dwa kierunki w jednym mieście masz?
Może nie rezygnuj... idź na zajęcia tu i tu i porównaj!


Nie myślałaś o tym aby iść do pracy i zdobyć jakieś doświadczenie? A studia wybrać zaoczne?
__________________
"Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia"

Dwukierunkowa studentka po przejściach
Kornellis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 15:18   #41
Skyholder
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 17
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać ? Pedagogika czy ekonomia?

Cytat:
Napisane przez Kornellis Pokaż wiadomość
Skyholder
A te dwa kierunki w jednym mieście masz?
Może nie rezygnuj... idź na zajęcia tu i tu i porównaj!


Nie myślałaś o tym aby iść do pracy i zdobyć jakieś doświadczenie? A studia wybrać zaoczne?
Tak, w jednym , dwa na UG a przeszła mi nawet taka myśl przez głowę :p myślałam , ogólnie to chciałam iść na kryminologie- dzienne , ale się nie dostałam , a wczoraj patrzyłam , że jest rekrutacja dodatkowa na kryminologię , ale zaoczną
Skyholder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-29, 15:23   #42
Kornellis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 289
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać ? Pedagogika czy ekonomia?

To widzę, ze Ty podobnie jak ja celujesz...
Ja chciałabym być w przyszłości mediatorem - dlatego zastanawiam się nad resocjalizacją - złożyłam papiery - ale co dalej nie wiem... chyba mi się nie chce uczyć tego :P :P ale też patrzyłam na kryminologie tylko w moim przypadku to za daleko... no i w zasadzie w moim przypadku u mnie resocjalizacja i ta krymitologia to by był dodatek...
Chyba odpuszczę sobie jedno i drugie i pójdę na jakąś podyplomówke za 2lata... mniej nauki będzie. Jednak rok to nie to samo co trzy lata.
__________________
"Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia"

Dwukierunkowa studentka po przejściach
Kornellis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 15:37   #43
Xennaextra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 24
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać ? Pedagogika czy ekonomia?

Cytat:
Napisane przez Skyholder Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo Panu za taką długą i ważną dla mnie podpowiedź. Szczerze , to trochę mnie przerażają właśnie, tak jak Pan napisał te pliki o strumieniach finansowych ( przepraszam , jeśli coś przekręcę) . Mogę też powiedzieć , że ekonomia wydaje mi się być ciekawa sama w sobie , może bardziej niż pedagogika , chociaż pedagogika przyjemniejsza . Moje wyniki matury to : 68% z matematyki , 76% z polskiego, 88% z angielskiego. Jakieś super to może i one nie są :p I naprawdę pomagają mi ludzie tacy jak Pan , bo KAŻDE wskazówki są dla mnie cenne
Charakterystyczne na UG jest, że Mikroekonomia I zaczyna się na II semestrze. Oznacza to, że czekają aż na analizie matematycznej w pierwszym semestrze pojawią się pochodne, potrzebne żeby móc zrozumieć materiał z Miikro I. To z kolei oznacza, że nie da się tego obejść inaczej niż z Krysickim. Sprawdź zbiór zadań W. Krysicki L. Włodarski "Analiza matematyczna w zadaniach" na ☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠ jest tego do wyboru do koloru, to najbardziej popularny podręcznik. Takie zadania jak masz tam będziesz musiała opanować już w I semestrze, więc jest to jakiś wyznacznik.
Nie słuchałbym tekstów "nie przyszłościowe" etc. bo nie ma samograjów, a UG jest jednym z lepszych miejsc studiowania ekonomii. Mimo, że skończyłem 5 lat ekonomii, gdybym miał operować na takim poziomie ogólności jak wypowiadający się tu "znawcy" też powiedziałbym, że to jakieś mało konkretne i co po tym, że JAKI TO ZAWÓD. W ten sposób powinnaś wybierać między nauczycielką a lekarką, bo przynajmniej wiadomo JAKA TO PRACA. Śmiać się chce, serio. Ale na szczęście wiem, czego uczą te studia, jaki zestaw umiejętności się posiada i że pracy szuka się z przyjemnością, widząc, że spełnia się kolejne wymagania. Sprawdź raport http://absolwenci.nauka.gov.pl/reports/UG_22280.pdf zapewniam, że jest miarodajny, bo opisywał moja sytuację zarówno po licencjacie jak i magisterium.
Chętnie odpowiem na pytania.
Xennaextra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 16:07   #44
Skyholder
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 17
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać ? Pedagogika czy ekonomia?

Cytat:
Napisane przez Xennaextra Pokaż wiadomość
To z kolei oznacza, że nie da się tego obejść inaczej niż z Krysickim. Sprawdź zbiór zadań W. Krysicki L. Włodarski "Analiza matematyczna w zadaniach" na ☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠ jest tego do wyboru do koloru, to najbardziej popularny podręcznik.
Sprawdź raport http://absolwenci.nauka.gov.pl/reports/UG_22280.pdf zapewniam, że jest miarodajny, bo opisywał moja sytuację zarówno po licencjacie jak i magisterium.
Chętnie odpowiem na pytania.
Jak patrzę , co w tym podręczniku jest to mnie to przeraża trochę , taka czarna magia , ale to może jest pierwsze wrażenie , bo inaczej też może być , jak to jakiś profesor wytłumaczy. A w tym raporcie, jak zobaczyłam , że 141 absolwentów , to aż się przeraziłam , że ze 460 tyle osób zrezygnowało , ale zobaczyłam , że to drugiego stopnia
Skyholder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 16:38   #45
Xennaextra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 24
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać ? Pedagogika czy ekonomia?

Cytat:
Napisane przez Skyholder Pokaż wiadomość
Jak patrzę , co w tym podręczniku jest to mnie to przeraża trochę , taka czarna magia , ale to może jest pierwsze wrażenie , bo inaczej też może być , jak to jakiś profesor wytłumaczy. A w tym raporcie, jak zobaczyłam , że 141 absolwentów , to aż się przeraziłam , że ze 460 tyle osób zrezygnowało , ale zobaczyłam , że to drugiego stopnia
Rozjaśni się na pewno, często to są schematy, ekonomia korzysta z pewnego wycinka tej wiedzy. Dodatkowo, w programie nie ma ani rachunku prawdopodobieństwa, ani statystyki matematycznej, więc materiał matematyczny da się opanować. Polityka Gospodarcza i Teoria Przedsiębiorstw to specjalności warte uwagi.
Xennaextra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 17:50   #46
Kornellis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 289
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać ? Pedagogika czy ekonomia?

Xennaextra
Czy wyniki tych badań są miarodajne?
Bo np. u mnie na uczelni chwalą się że wszyscy mają pracę po skończonych studiach, a 90% już na na studiach.
Poza tym czy 2454,78 zł brutto to takie za☠☠☠iste zarobki? Uwzględniając w kalkulatorze płac rok 2014 to 1775.98zł netto? Czy to jest jakiś szał? Na osobę po studiach?



W załączniku wynagrodzenie nauczycieli przy 25h godzinach pracy?
Baa w szkole specjalnej przy 18? I jeszcze nie zapomnijmy o dodatku 700zł brutto! Za ciężkie warunki pracy!
Moja koleżanka pracuję na wsi 25h + wynajmuję sale na wsi i organizuję zajęcia z Kuchcichowa... chętnych nie brakuję... wprowadziła ostatnio już 4grupe! Kumpela jej wprowadziła zajęcia taneczne. Biznes się kręci! Tylko trzeba to lubić!


Mam więcej znajomych pracujących po Ekonomii w sklepach niż po pedagogice.








Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wynagrodzenie1.jpg (115,9 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tygodniowa.jpg (171,1 KB, 5 załadowań)
__________________
"Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia"

Dwukierunkowa studentka po przejściach

Edytowane przez Kornellis
Czas edycji: 2016-07-29 o 18:04
Kornellis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 18:40   #47
Xennaextra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 24
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać ? Pedagogika czy ekonomia?

Cytat:
Napisane przez Kornellis Pokaż wiadomość
Xennaextra
Czy wyniki tych badań są miarodajne?
Bo np. u mnie na uczelni chwalą się że wszyscy mają pracę po skończonych studiach, a 90% już na na studiach.
Poza tym czy 2454,78 zł brutto to takie zaâ˜☠â˜☠â˜☠iste zarobki? Uwzględniając w kalkulatorze płac rok 2014 to 1775.98zł netto? Czy to jest jakiś szał? Na osobę po studiach?
W załączniku wynagrodzenie nauczycieli przy 25h godzinach pracy?
Baa w szkole specjalnej przy 18? I jeszcze nie zapomnijmy o dodatku 700zł brutto! Za ciężkie warunki pracy!
Moja koleżanka pracuję na wsi 25h + wynajmuję sale na wsi i organizuję zajęcia z Kuchcichowa... chętnych nie brakuję... wprowadziła ostatnio już 4grupe! Kumpela jej wprowadziła zajęcia taneczne. Biznes się kręci! Tylko trzeba to lubić!
Mam więcej znajomych pracujących po Ekonomii w sklepach niż po pedagogice.
Ręce opadają. Ale po tym poście domyślam się, że nie po ekonomii czy po pedagogice a po zarządzaniu ma Pani najwięcej znajomych na kasie.
Odpowiedź na pierwsze pytanie podałem w swoim poście - wyniki tego samego badania (na stronie absolwenci.nauka.gov.pl można sprawdzić dowolny stopień, kierunek studiów na dowolnej uczelni) odwzorowywały moje zarobki i czas szukania pracy w 100% (tyle, że po WNE UW, proszę sprawdzić, czy jest na co narzekać w rok po ukończeniu).
Co do zarobków - to jest pensja w ciągu pierwszego roku studiów. W Gdańsku. Średnia pensja. Dlatego właśnie odwodziłem autorkę od ekonomii, jeżeli obawia się wzorów na np. strumienie finansowe, które są trywialne. Nie dlatego, że nie ukończy studiów, czy nie znajdzie pracy, jak ktoś tu sugerował. Znajdzie, ale mogę stawiać własne pieniądze, że takie podejście przyniesie kulawą pensję. Ma się to, na co się zapracuje. Pyta Pani czy są to niesamowite zarobki, co zostało wyczaszkowane. A czy odpowiedź autorki na pytanie o to, jak widzisz swoją karierę zawodową brzmiąca "chcę pracować w biurze" jest jakaś niesamowita? Zapewniam, że znam gro licealistów, którzy wybierają wydział ekonomii pod kątem kadry, która będzie prowadzić dany przedmiot i konkretniej planują swoją przyszłość. Powtarzam, nie ma samograjów, "przyszłościowych kierunków". Zresztą, sama Pani sobie odpowiedziała, pisząc o tym, jak aktywna jest Pani znajoma. Czy ona liczy, że samo ukończenie pedagogiki da jej zawrotną pensję, czy "wynajmuję sale na wsi i organizuję zajęcia z Kuchcichowa... chętnych nie brakuję... wprowadziła ostatnio już 4grupe! Kumpela jej wprowadziła zajęcia taneczne". Jest AKTYWNA. A dlatego polecam ekonomię, a nie pedagogikę, bo jeżeli weźmiemy przyszłościową OSOBĘ, której też będzie zależało, tak jak Pani koleżance, to perspektywy rozwoju po ekonomii ma znacznie szersze niż po pedagogice.
Poza tym, proszę zauważyć, że 8 kwantyl to już powyżej 3400 zł. W ciągu pierwszego roku. W Gdańsku. Więc nie wiem, czy można narzekać.
Może mieć Pani więcej znajomych po ekonomii niż pedagogice na kasie, bo poza SGH, WNE UW, UG i to bardziej ekonometrią niż ekonomią, UEK trudno mówić w Polsce o ekonomii, a kierunki o tej nazwie można znaleźć nawet w chatce na giewoncie wykładane przez górali i dumnych studentów, którzy nazywają się absolwentami ekonomii. Jeżeli jednak przez okres 5 lat, z tytułem magistra, na zajęciach nie wchodzi się na poziom podręczników typu Varian, które są standardem na zachodnim licencjacie, ba, często na studiach III stopnia nie wchodzi się na orbitę tych licencjatów, to nie można płakać, że ma się słabo płatną pracę. I nazywać ekonomią takich pseudointelektualnych sklejek nauki o biznesie z zarządzaniem z matematyką finansową z czymś tam jeszcze.
Tak z ciekawości, proszę mi powiedzieć, co rozumie Pani jako "jakiś szał na osobę po studiach" i dlaczego coś takiego miałoby w ogóle istnieć? I czy absolwent PSW w Zgorzelcu powinien rościć sobie średnią krajową, bo też jest po studiach?

Edytowane przez Xennaextra
Czas edycji: 2016-07-29 o 18:43
Xennaextra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 19:59   #48
Kornellis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 289
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać ? Pedagogika czy ekonomia?

Ja wiem swoje Ty wiesz swoje....
__________________
"Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia"

Dwukierunkowa studentka po przejściach

Edytowane przez Kornellis
Czas edycji: 2016-07-29 o 20:13
Kornellis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 21:53   #49
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać ? Pedagogika czy ekonomia?

Cytat:
Napisane przez Kornellis Pokaż wiadomość
Baa w szkole specjalnej przy 18? I jeszcze nie zapomnijmy o dodatku 700zł brutto! Za ciężkie warunki pracy!
Byłaś kiedyś na lekcji w szkole specjalnej, czy tylko widziałaś słodziutkie uśmiechnięte dzieciątka z zespołem Downa? Bo wiesz, nie wszystkie te dzieci są słodziutkie i uśmiechnięte, dużo jest agresywnych, w pewnym wieku niepanujących nad własną seksualnością. Może też być autystyk, który jak ktokolwiek go dotknie zaczyna krzyczeć. I tysiące innych problemów, o których się zazwyczaj nie mówi, bo to niepoprawne politycznie. A jak trafisz do klasy integracyjnej, to do tego dojdą Ci zdrowe dzieci, które mają prawo do edukacji na normalnym poziomie. Tak, szkoła specjalna to bez wątpienia miejsce, w którym się leży i pachnie.
żeby nie było, znam nauczycielskie środowisko od tej drugiej strony i nie uważam żeby większość się przepracowywała, ale tych 18h w szkole specjalnej to za żadne pieniądze bym nie chciała.
A tak na marginesie, wiecie, że w necie zwracanie się per "Pan/Pani" nie świadczy o kulturze, tylko o bufonadzie i jest zwyczajnie śmieszne? Zwłaszcza wśród ludzi w podobnym wieku

Edytowane przez casus_belli
Czas edycji: 2016-07-29 o 21:54
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-29, 22:14   #50
Skyholder
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 17
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać ? Pedagogika czy ekonomia?

a mogłabym wiedzieć , jaki przedmiot sprawiał najwięcej trudności ?
Skyholder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 23:21   #51
Xennaextra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 24
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać ? Pedagogika czy ekonomia?

Cytat:
Napisane przez Skyholder Pokaż wiadomość
a mogłabym wiedzieć , jaki przedmiot sprawiał najwięcej trudności ?
Pytasz o ekonomię?
Xennaextra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 23:33   #52
Skyholder
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 17
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać ? Pedagogika czy ekonomia?

Cytat:
Napisane przez Xennaextra Pokaż wiadomość
Pytasz o ekonomię?
tak
Skyholder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 23:50   #53
Xennaextra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 24
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać ? Pedagogika czy ekonomia?

Na licencjacie na pewno analiza matematyczna, algebra liniowa, analiza funkcjonalna i wypukła, jednak widzę w programie ekonomii na UG, że są tylko "zastosowania matematyki w ekonomii i zarządzaniu" więc wycięli z matematyki to, czego ekonomista używa (pochodne, pochodne), i tyle, nie ma się czego obawiać.
Ekonometria może sprawić trochę problemów, jeżeli nie lubisz matematyki czy nie polubisz się z rachunkiem macierzowym etc. ale jest dopiero na 3 roku więc będzie czas.
Cała reszta typu finanse, zarządzania, bankowość etc. to zapychacze. Może z wyjątkiem rachunkowości zarządczej.
Co do makro - spodziewałbym się raczej prostych obliczeń typu ceny realne/nominalne a inflacja czy rozkładanie PKB na czynniki pierwsze. Może ewentualnie jakieś przyrównywanie pierwszych pochodnych do zera w modelach ekonomicznych, ale patrząc, że ten kierunek jest wykastrowany z matematyki (30h wykładu+30h ćwiczeń jakiejś hybrydy) to nie sądzę.
No i od początku trzeba przysiąść do mikro, bo o dobra pierwszego rzędu, efekt Veblena czy krzywą Törnquista to i na obronie mgr będą pytać.
Xennaextra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 08:09   #54
Kornellis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 289
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać ? Pedagogika czy ekonomia?

casus_belli
W szkole specjalnej nie masz dzieci w normie.
W szkole, którą znam większość jeździ na wózkach i że tak powiem nie wiem czy mają świadomość, że zmieniają otoczenie i są w szkole. Szwagierka czyta książki, podaję jedzenie (wygląda to jakby dziecko karmić poniżej roku) i w zasadzie na tym jej praca się kończy. Gdyż od przebierania itp. ma pomoc. W klasie mają 2-3 uczniów. Zarobki w wieku 32 lat - ponad 5000 brutto - ale ma w etacie chyba 4h nadgodzin + dodatkowe, które wychodzą przez chorobowe innych nauczycieli.


Xennaextra
Może nie warto się "spodziewać" ? A lepiej zajrzeć w kartę przedmiotu?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Mikro1.jpg (326,0 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mikro2.jpg (155,7 KB, 5 załadowań)
__________________
"Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia"

Dwukierunkowa studentka po przejściach
Kornellis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 11:29   #55
Xennaextra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 24
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać ? Pedagogika czy ekonomia?

Cytat:
Napisane przez Kornellis Pokaż wiadomość
casus_belli
Xennaextra
Może nie warto się "spodziewać" ? A lepiej zajrzeć w kartę przedmiotu?

Co chce mi Pani udowodnić? Że nie odróżnia mikro od makro? Bo zdaje się, że pisałem o makro.
Raz - moje "spodziewanie się" ma solidne fundamenty. Na podstawie tej tabelki mogę Pani podać spis podręczników z którego korzysta się na tych zajęciach z konkretnymi numerami stron, biorąc pod uwagę stopień studiów i uczelnię. Rozumiem, że według Pani żeby dowiedzieć się, jaki materiał jest na mikro I powinienem studiować, jak to Pani swawolnie nazwała kartę przedmiotu. To, że według Pani nie należy się "spodziewać" co jest na mikro I, że w tym celu należy szukać sylabusu i przekonać się, że jest tam materiał, który siłą rzeczy musi być na każdej mikro I, dowodzi jedynie, że nie ma Pani pojęcia o specyfice ekonomii jako studiów. I śmieszy, naprawdę.
Dwa - mimo to, napisałem dokładnie to, co Pani wstawiła. Wspomniałem, o dobrach różnych rzędów - w tej tabelce połowa zagadnień to elastyczności, napisałem o efekcie Veblena - mamy niecenowe determinanty, etc. W kontekście makro, zaznaczyłem, że spodziewałbym się prostszej matematyki, ze względu na jeden przedmiot-sklejkę który wymieniłem, i że będzie to porównywanie pierwszych pochodnych do zera - w tabelkach ma Pani optimum przedsiębiorstwa etc.
Dobrze byłoby wiedzieć, o czym się pisze, zamiast wprowadzać zamieszanie. I nie traktować tego osobiście, bo staram się pomóc autorce i jasno napisać, z czym może mieć problem. Mogę Pani po kroku opisywać każde z zagadnień w tych tabelkach, ale przecież 95% Pani nie zrozumie, a autorka też nie ma się czym przejmować, bo zapewniam że są na poziomie matematyki w liceum.
Proszę się nie przekomarzać, bo tępe wklejanie sylabusu jeszcze chyba nikomu nie pomogło.
Poświęciłem zbyt wiele uwagi na odpowiedź na to plucie jadem, którego przyczyny leżą jak się domyślam w mojej odpowiedzi do Pani kilka postów niżej, więc prosiłbym przeznaczyć tę energię na pomoc autorce. Bo przecież potrafi Pani więcej niż wkleić sylabus, prawda?
Xennaextra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 12:04   #56
Kornellis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 289
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać ? Pedagogika czy ekonomia?

Xennaextra
Ile Ty masz lat? Jakie studia skończyłeś ? Jakie stanowisko pracy zajmujesz? Rodzina? Dzieci? Czy szukanie zrozumienia na forach?
__________________
"Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia"

Dwukierunkowa studentka po przejściach
Kornellis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 12:49   #57
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać ? Pedagogika czy ekonomia?

Co wy z tym "pani", ludzie? To jest różowe forum o paznokciach, tu obowiązują trochę inne zasady
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 12:54   #58
Kornellis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 289
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać ? Pedagogika czy ekonomia?

nouvelle90
Ja też tego nie rozumiem. Dla mnie to nieporozumienie...
__________________
"Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia"

Dwukierunkowa studentka po przejściach
Kornellis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 14:12   #59
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać ? Pedagogika czy ekonomia?

Xennaextra,
skończyłeś ekonomię, przyjmuję że masz z tego zakresu wiedzę większą niż my. Ale na ekonomii nie nauczyli Cię jednego, tj. rozumiem, że tego tam nie uczą, na żadnym kierunku tego nie uczą, ale człowiek nabywa takie umiejętności samodzielnie, podczas interakcji z innymi.

A o jakie umiejętności mi chodzi? O umiejętność prowadzenia dyskusji na forum internetowym. O to, że jeśli ktoś się myli, nie należy go wyśmiać emotką "" czy też komentować wpisów innych słowami: "Ręce opadają" czy "Śmiać się chce". Można w kulturalny sposób wytłumaczyć, że ktoś się myli. Albo przyjąć do wiadomości, że ktoś ma inne zdanie niż Ty i ma do tego prawo.

Proponuję też przejść na "Ty". Zdecydowanie lepiej odbierane jest zwracanie się na "Ty" i rozmowa bez tonu wyższości jaki obecnie prezentujesz, niż ciągłe "Paniowanie" z równoczesną drwiną i politowaniem dla "nieoświeconych" w Twoich postach. To forum, nie spotkanie biznesowe.

Nie będę też podejmować dyskusji na ten temat, uwagę zwracam raz. Później zastosuję się do regulaminu forum.
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2016-07-30 o 14:14
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 14:48   #60
Xennaextra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 24
Dot.: Jaki kierunek studiów wybrać ? Pedagogika czy ekonomia?

Rozumiem, że nie jest to osobista uwaga, więc z komentarzami jak "Ile Ty masz lat? Jakie studia skończyłeś ? Jakie stanowisko pracy zajmujesz? Rodzina? Dzieci? Czy szukanie zrozumienia na forach? " moderacja też ma zamiar coś zrobić.
Kulturalne pouczanie z kolei kończy się takimi uwagami: "
Może nie warto się "spodziewać" ? A lepiej zajrzeć w kartę przedmiotu?" które również nie niosą nic, bo autorka sama potrafi znaleźć sylabus przedmiotu, jak zakładam, a pyta właśnie o zdanie osób, które mają jakieś osobiste doświadczenia.
Ja rozumiem, że niektóre moje wypowiedzi mogą być tu pewnym osobom nie na rękę, jednak proszę również o odrobinę obiektywizmu.
Nie wiem, co jest ważniejsze w tym wątku - pomoc autorce, czy pieczołowite starania, aby nie sprawić osobom nie mającym pojęcia o czym mówią przykrości, gdy same reprezentują agresywną postawę w momencie, gdy okazuje się, że plotą bzdury. Kultura wypowiedzi, nawet na forum jest ważna, zgadzam się, ale wybór kierunku studiów to zbyt poważna sprawa, aby troszczyć się o ego anonimowych użytkowników wypisujących banialuki.
Xennaextra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-01 16:16:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:10.