Depilator a wrastające włoski - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Braun CoolTec – oczami Wizażanek

Notka

Braun CoolTec – oczami Wizażanek Pierwsza na świecie golarka z technologią aktywnego chłodzenia BRAUN CoolTec! Testowane na mężczyznach – oczami Wizażanek...

 
 
Narzędzia
Stary 2014-03-16, 19:44   #1
pstrag_w_pomaranczach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 205

Depilator a wrastające włoski


Kochane,

kilka lat temu używałam depilatora - niestety, nie robiłam peelingów, nie balsamowałam, i miałam strasznie wrastające włoski... 2 lata zajęło mi usunięcie blizn, coś okropnego!

Od tamtej pory goliłam się maszynką, jednak mam grube ciemne włoski które widać juz następnego dnia...

Chciałam wrócić do depilacji, ale po prostu oję się tych okropnych wrastających włosków... Myślicie że zaryzykować? Że wrastały mi bo źle pielęgnowalam skórę?
pstrag_w_pomaranczach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-16, 19:51   #2
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Depilator a wrastające włoski

Cytat:
Napisane przez pstrag_w_pomaranczach Pokaż wiadomość
Kochane,

kilka lat temu używałam depilatora - niestety, nie robiłam peelingów, nie balsamowałam, i miałam strasznie wrastające włoski... 2 lata zajęło mi usunięcie blizn, coś okropnego!

Od tamtej pory goliłam się maszynką, jednak mam grube ciemne włoski które widać juz następnego dnia...

Chciałam wrócić do depilacji, ale po prostu oję się tych okropnych wrastających włosków... Myślicie że zaryzykować? Że wrastały mi bo źle pielęgnowalam skórę?
Moim zdaniem tak, sama miałam wrastające włoski. Teraz się zawzięłam i szczotkuję ciało codziennie, do togo zakupiłam rękawicę Kessa- problem odszedł w zapomienie. Dodam, że również używałam i nadal używam depilatora.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-16, 20:09   #3
Kotowe
Wtajemniczenie
 
Avatar Kotowe
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 081
Dot.: Depilator a wrastające włoski

Mam podobne doświadczenia do ciebie. U mnie względnie skuteczne okazało się zastosowanie wszystkiego co możliwe :P A i tak bardzo ważne jest żeby robić to regularnie bo włosy jednak odrastają szybko i efekt tarko-strupów jest nieprzyjemny
Mój sposób:
Peeling kawowy, peeling enzymatyczny - ja używam ziaja ulga czy jakoś tak - to mój pierwszy więc nie mam porównania. Oprócz tego kremy nawilżająco złuszczające - do tej pory używałam ROMBALSAM (30% mocznika) a teraz próbuję chwalonego PIRARIX'u ( mocznik + kw.acetylosalicylowy). Do tego duża ilość oliwki po kąpieli ale chyba jednak lepszy efekt miękkości skóry daje pilarix (doświadczenie - jednak noga posmarowana oliwką druga pilarixem i porównywałam)
__________________
Zakochana 6 lat i kolejny miesiąc leci
I chciałabym codziennie spijać uśmiech z Twoich ust...

Razem od: 1.01.2010
Zaręczyny: 13.09.2014
Ślub: 6.08.2016

Kotowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-16, 21:12   #4
pstrag_w_pomaranczach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 205
Dot.: Depilator a wrastające włoski

Ach, i zapomniałam o czymś wspomnieć: mam cerę naczynkową, zarówno na twarzy, jak i na nogach :p
tzn łatwo robią mi się sińce, pajączki.... Mam widoczne żyły, niestety.

Myślicie, że powinnam używać depilatora? I peelingów?
pstrag_w_pomaranczach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 14:16   #5
martynka199
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5
Dot.: Depilator a wrastające włoski

kiedys tez tak miałam...depilacja woskiem i po ok tygodniu wrastające włoski gdzieniegdzie....ale kosmetyczka doradziła mi zeby robic piling cukrowy ciała...robiłam go co drugi dzien i pomoglo
martynka199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 17:22   #6
poise
Wtajemniczenie
 
Avatar poise
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Finlandia
Wiadomości: 2 233
Dot.: Depilator a wrastające włoski

martynka199, robiłaś peeling cukrowy sama czy kupowałaś? Zastanawiam się nad tą opcją peelingowania, ale wolałabym sama zrobić miksturę Zna ktoś dobry przepis na domowy peeling cukrowy?
__________________



Edytowane przez poise
Czas edycji: 2014-03-25 o 12:19
poise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 09:58   #7
ofiona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 6
Dot.: Depilator a wrastające włoski

Mnie też interesuje przepis na peeling cukrowy.
ofiona jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-18, 12:12   #8
martynka199
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5
Dot.: Depilator a wrastające włoski

no niestety kupowałam ale działa swietnie.Kiedyś namieszałam sobie cukier z miodem i oliwa z oliwek i tez było ok
martynka199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 12:45   #9
baszuk4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 6
Dot.: Depilator a wrastające włoski

słuchajcie dziewczyny jeśli mogę polecić gotowy peeling to polecam Wam peeling cukrowy firmy Perfecta kosztuje jakieś 16 zł, ale jest dość duży i moim zdaniem świetny
baszuk4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-18, 14:17   #10
poise
Wtajemniczenie
 
Avatar poise
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Finlandia
Wiadomości: 2 233
Dot.: Depilator a wrastające włoski

Cytat:
Napisane przez martynka199 Pokaż wiadomość
Kiedyś namieszałam sobie cukier z miodem i oliwa z oliwek i tez było ok
o, a pamiętasz proporcje? Zastanawiałam się nad pomieszaniem cukru z miodem, sokiem z cytryny i oliwką dla dzieci, myślisz, że może być takie połączenie? Tylko nie wiem w jakich proporcjach, musiałabym robić na wyczucie :P

baszuk4, dzięki za polecenie
__________________



Edytowane przez poise
Czas edycji: 2014-03-25 o 12:54
poise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-19, 11:00   #11
agugu1989
Raczkowanie
 
Avatar agugu1989
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Ciechanów
Wiadomości: 120
Dot.: Depilator a wrastające włoski

Ja depiluję tylko okolice bikini i wrastające włoski też się zdarzają, niby używam pilingu ale 1-2 w tygodniu i to chyba za mało..
__________________
O pierdółkach każdej z nas

http://agugupazdziernik.blogspot.com/
agugu1989 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-19, 17:24   #12
martynka199
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5
Dot.: Depilator a wrastające włoski

Cytat:
Napisane przez poise Pokaż wiadomość
o, a pamiętasz proporcje? Zastanawiałam się nad pomieszaniem cukru z miodem, sokiem z cytryny i oliwką dla dzieci, myślisz, że może być takie połączenie? Tylko nie wiem w jakich proporcjach, musiałabym robić na wyczucie :P

baszuk4, dzięki za polecenie
moim zdaniem skład super..a proporcje robiłam ,,na oko'' wazne zeby nie było zbyt rzadkie wtedy fajnie się masuje
martynka199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 11:30   #13
BasiaSmoter
Raczkowanie
 
Avatar BasiaSmoter
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 139
Dot.: Depilator a wrastające włoski

Witaj, dokładnie miałam ten sam problem. Pomogło mi silne złuszczanie skóry aby zlikwidować blizny a do usuwania włosków używam pasty cukrowej
__________________
Wpadnij na mojego bloga , Fanpage oraz Instagram . Tam jest naprawdę ciekawie
BasiaSmoter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 16:08   #14
Marlena_pole_dance
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 32
Dot.: Depilator a wrastające włoski

Niestety problem wrastających włosków jest bardzo częsty, ja jak używałam depilatora to tylko potem codziennie obserwowałam swoje nogi i wyszukiwałam wrośniętych włosków bo oczywiście moje wrodzone lenistwo spowodowało, że nie używałam peelingów :P Ale jak tak czytam wypowiedzi to chyba soę cieszę, że wróciłam do maszynki bo gdybym musiała stosować peeling co drugi dzień to byłoby zabójstwo dla mojej skóry, która często mnie boli i szczypie od złuszczania raz w tygodniu
Marlena_pole_dance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 18:27   #15
poise
Wtajemniczenie
 
Avatar poise
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Finlandia
Wiadomości: 2 233
Dot.: Depilator a wrastające włoski

Cytat:
Napisane przez Marlena_pole_dance Pokaż wiadomość
Ale jak tak czytam wypowiedzi to chyba soę cieszę, że wróciłam do maszynki
Niestety, na moje nogi maszynka działa wręcz zabójczo, włoski są mocniejsze, ciemniejsze i jeszcze bardziej wrastają Przy depilatorze nie ma aż takiej tragedii i zauważyłam, że z czasem wrasta ich coraz mniej. Mam nadzieję, że ten stan się utrzyma i będą coraz słabsze
__________________



Edytowane przez poise
Czas edycji: 2014-03-25 o 12:18
poise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-25, 01:44   #16
Marlena_pole_dance
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 32
Dot.: Depilator a wrastające włoski

Fakt, przy goleniu włoski są mocniejsze, następuje dokładnie to samo zjawisko, które ma miejsce u mężczyzn z zarostem na twarzy natomiast przy depilatorze poprzez wyrywanie włosków osłabiasz ich cebulki przez co odrastają dużo słabsze lub wręcz wcale nie odrastają, ja się zastanawiam jednak nad laserem bo depilatory niestety są nie na moje nerwy
Marlena_pole_dance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-25, 07:48   #17
baszuk4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 6
Dot.: Depilator a wrastające włoski

Powiem Ci jedną rzecz jeśli chodzi o depilację laserową, nie kupuj jakiś bonów z zakupów grupowych... ja tak właśnie dałam się naciągnąć pani robiła wszystko, żebym tylko kontynuowała dalej zabiegi. Dramat mam strasznie złe przeżycia kupiłam pakiet, żeby robić nogi co było zaznaczone w ofercie, a ona stwierdziła, że nie mogę nóg bo mnie poparzy.... i ogólnie nie w moim odczuciu tylko dlatego, bo zabieg pachy+ okolice bikini trwał może 10 minut a całe nogi to już pewno z godzinę...... Zapłaciłam 1000 zł po roku mam takie włosy jak wcześniej. Uważam też, że w tych salonach regulują moc lasera, dlatego że jak powiedziałam, że nie chce kontynuować bo efektów prawie brak to wtedy mnie aż poparzyła, bo pewno chciała, żebym zobaczyła, że jest efekt (miałam normalnie pęcherze od poparzeń) byłam mega wściekła!!! Uważajcie na takie nieprofesjonalne oszustki!!!
baszuk4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-25, 10:22   #18
mazena111
Rozeznanie
 
Avatar mazena111
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 989
Dot.: Depilator a wrastające włoski

Depilator jest znacznie wygodniejszy od maszynki, tzn efekt utrzymuje się o wiele dłużej. Niestety ja nie mogę używać depilatora. Wielokrotnie wracałam do niego, częste przeróżne pilingi, nawilżanie,smarowanie preparatami aptecznymi, a włoski jak wrastały, tak dalej wrastają. Usunięcie wszystkich włosków, które wrosły + efekt nóg bez blizn to wiele miesięcy pracy. U mnie nie opłaca się ta metoda. Co z tego, że mam gładkie nogi, kiedy od razu pełne krosteczek, powrastanych włosków i w efekcie i tak nie mogę ich pokazać?
__________________
maza

tkwi w każdym z nas...

"Nie sztuka mi się oprzeć,
sztuka zaakceptować"
mazena111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-25, 12:16   #19
poise
Wtajemniczenie
 
Avatar poise
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Finlandia
Wiadomości: 2 233
Dot.: Depilator a wrastające włoski

Hmm, ja nadal mam nadzieję, że przy regularnej depilacji (z czym mam problem, ale pracuję nad tym ) włoski będą słabnąć i jakimś cudem przestaną wrastać
__________________


poise jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-31, 14:34   #20
maratonczyk7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4
Dot.: Depilator a wrastające włoski

A ja gdzieś czytałam że im więcej się golimy tym szybciej włoski odrastają. Temat dotyczył męskiego zarostu, ale faceci i kobiety to ludzie i może nas też się to tyczy
maratonczyk7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-31, 15:10   #21
poise
Wtajemniczenie
 
Avatar poise
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Finlandia
Wiadomości: 2 233
Dot.: Depilator a wrastające włoski

Cytat:
Napisane przez maratonczyk7 Pokaż wiadomość
A ja gdzieś czytałam że im więcej się golimy tym szybciej włoski odrastają. Temat dotyczył męskiego zarostu, ale faceci i kobiety to ludzie i może nas też się to tyczy
To prawda. Przy goleniu ścina się tylko włos, który z czasem odrasta mocniejszy i ciemniejszy. Przy depilacji włos wyrywany jest z cebulką, dzięki czemu potem wyrasta słabszy.

Jeżeli się mylę to proszę mnie oświecić
__________________


poise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-31, 18:26   #22
Karlotka_21
Przyczajenie
 
Avatar Karlotka_21
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1
Dot.: Depilator a wrastające włoski

Witam
Ja też chciałabym wrócić do depilacji , ale trochę się boję... Minął już prawie rok jak zamieniłam depilator na maszynkę. Depilacja jest lepsza bo włoski w wolniejszym tempie odrastają , ale właśnie ten problem wrastających włosków... Zakupiłam kiedyś krem "osłabiający odrastające włoski" z Avonu więc będę nim próbować ... no i może te pilingi, skoro tak polecacie
Karlotka_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Braun CoolTec – oczami Wizażanek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-31 19:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:22.