Pigułki jedno i dwufazowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-18, 16:21   #1
AguŚ87
Zakorzenienie
 
Avatar AguŚ87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 340
Question

Pigułki jedno i dwufazowe


Od poł roku biorę pigułki Novynette, jak wiadomo są one jednofazowe, przepisuje je się młodym dziewczyną z racji iż maja mniejszą dawkę hormonow. Jednak okres wcale mi się nie skrócił ( trwa 5-6 dni ) i na dodatek jest tak bolesny że przez te wszystkie dni muszę łykać tony tabletek przeciwbolowych a niby tabletki miały mi pomoc

i tutaj pytanie do was... czy któraś z was stosuje pigułki dwufazowe, i czy mogą je brać także młode dziewczyny ? Jaka jest wogole mniędzy nimi różnica... Bo niewiem czy zacząć stosować te dwufazowe...
__________________
Marzenia się nie spełniają... Marzenia się spełnia !
AguŚ87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 16:33   #2
redpanda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: przyjemna
Wiadomości: 245
Dot.: Pigułki jedno i dwufazowe

-Tabletki jednofazowe (monofazowe) - wszystkie tabletki w opakowaniu zawierają taką samą ilość hormonów, taka jest większość dostępnych na rynku preparatów (między innymi Yasmin, Jeanie, Cilest, Harmonet, Logest, Minulet)

-Tabletki dwufazowe - w opakowaniu są dwa rodzaje tabletek z różną zawartością hormonów. Pierwsze tabletki zawierają same estrogeny, lub z niewielką ilością progestagenów, a drugie tabletki estrogeny i progestageny. Pacjentka przyjmuje kolejno tabletki serii pierwszej, a następnie po ich zakończeniu tabletki serii drugiej po których następuje 7 dni przerwy (dostępny w Polsce z tej grupy Anteovin)

-Tabletki trójfazowe - w opakowaniu znajdują się trzy rodzaje tabletek z różną zawartością hormonów. Środkowa seria zawiera najczęściej zwiększoną dawkę estrogenów, a kolejne serie zawierają coraz większe dawki progestagenów.


Ja stosowalam trojfazowe w wieku 19-20lat Mysle ze tez mozesz sprobowac.
__________________
Pozdrowionka
redpanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 18:22   #3
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Pigułki jedno i dwufazowe

Ja przygode z tabletkami zaczelam w wieku 19 lat i byly to tabletki 3-fazowe. Po roku odstawilam, bo chcialam zajsc w ciaze i zaszlam po 3 miesiacach.

Pozniej bralam jednofazowe, ale ze je zle tolerowalam bralam 2-fazowe. Mialam wtedy 23 lata.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 19:46   #4
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Pigułki jedno i dwufazowe

a ja brałam trójfazowe jak miałam 20 lat ale musiałam przejść na inne (jednofazowe) ze względu właśnie na ból brzucha podczas okresu. czyli to sprawa indywidualna. mnie nigdy brzuch nie bolał i nie boli podczas okresu
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 19:50   #5
AguŚ87
Zakorzenienie
 
Avatar AguŚ87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 340
Dot.: Pigułki jedno i dwufazowe

Cytat:
Napisane przez gothika
a ja brałam trójfazowe jak miałam 20 lat ale musiałam przejść na inne (jednofazowe) ze względu właśnie na ból brzucha podczas okresu. czyli to sprawa indywidualna. mnie nigdy brzuch nie bolał i nie boli podczas okresu
Kurcze a ja wlasnie czytalam ze na ostre bole brzucha są 2i 3 fazowe a jednofazowe są baardzo słabe, sama juz niewiem o co chodzi z tymi tabletkami, Narazie sie martwie czy w tak mlodym wieku mam brac mocniejsze hormony to się jakos nie odbije ? Ale naprawde mam takie bolesne miesiączki ze uwierzcie leze 5 dni i sie nie ruszam a od wrzesnia znow szkoła ;/
__________________
Marzenia się nie spełniają... Marzenia się spełnia !
AguŚ87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:21.