Za krótkie wędzidełko językowe problemem rozmawiania w j. obcych... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-04, 20:56   #1
alex98
Raczkowanie
 
Avatar alex98
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 37

Za krótkie wędzidełko językowe problemem rozmawiania w j. obcych...


Witam Was. Chciałabym z początku oznajmić, że wiem - na wizażu są już podobne tematy, ale jak się zagłębicie dalej w mój, to.. on jest troszkę inny i w tamtych nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie.

Mam za krótkie wędzidełko językowe. Rodzice wiedzieli to, od kiedy miałam ileś miesięcy. Ale mama nie chciała mi wykonać krótkiej operacji u specjalisty "będzie bolało, poczekajmy, aż dorośnie". I tak dopiero od 6-8 roku życia katowała mnie tym, żebym zdecydowała się na ten zabieg. Niestety, od najmłodszych lat byłam przeciwniczką niekoniecznie koniecznych zabiegów u lekarzy, dlatego do tej pory nie zdecydowałam się na zabieg
Moje argumenty wyglądały następująco: mówię poprawnie; nie robi mi się szpara między jedynkami.. ogólnie było ok.

Ale dopiero teraz (od 6 miesięcy), gdy mam lat **naście zrozumiałam swój błąd. Chciałam jak koleżanki móc wystawić komuś język, dotknąć językiem nosa.. Ale bolały mnie próby wykonywania tego. Lecz to nie było (niestety), tym najważniejszym.
Od roku odczuwam zamiłowanie do języka angielskiego. To jest moja pasja. Niestety, "przyszyty" język mi w tym przeszkadza. Nie mogę ćwiczyć akcentu, a nauczycielka nie wie o tym i mnie o to katuje -,- ..

Moja siła do walki o marzenia jest na tyle duża, że jestem wstanie podjąć się zabiegu.

I mam kilka pytań:
a) sądzicie, że ten zabieg mi pomoże?
b) mieliście coś takiego? (jak tak, powiedzcie co i jak )
c) czy ta wada języka może wpływać na ton, dźwięk mojego głosu i fałsz podczas śpiewania (szczególnie w piosenkach angielskich)?

PS Przepraszam, za założenie kolejnego wątku, ale nie potrafię odnaleźć osoby z identycznym problemem do mojego... Dziękuję
alex98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 15:49   #2
MyaDiva
Zakorzenienie
 
Avatar MyaDiva
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 848
Dot.: Za krótkie wędzidełko językowe problemem rozmawiania w j. obcych...

Nie chcę oczywiscie bagatelizować Twojego problemu- ale tu nie ma o czym dyskutować Idz po prostu do lekarza laryngologa i bedzi epo problemie. To jest tak prosty zabieg jak np. przekłócie uszu u kosmetyczki. Takie podcięcia robi się malutkim dzieciom- żeby nie miały problemów przy nauce wymowy i by nie pogłębiały nieprawidłowej wymowy wraz z wiekiem. Czy język trzeba podciąć w prosty sposób określa zwykły lekarz u takiego maluszka- po prostu ocenia się możliwość wysunięcia języka na brodę i do góry. A samo podcięcie to może 15 min - ze wszystkim łącznie potem dziecko w nagrodę dostają lody
Prawidłowo ruchomość języka jest bezwzględnie potrzebna do uzyskania czystej, prawidłowej wymowy- bez szeleszczeń, seplenienia, złego akcentowania . Bardzo często osoby z przyrośniętym językiem nie są w stanie wymówić litrki "r" i wymawiają nie wraźnie rózne głoski i nie potrafią "klaskać" językiem. Zabieg wykonany w późniejszym wieku może spowodować potrzebę korekty wymowy również u logopedy- między innymi dlatego by pozbyć się złych nawyków a nauczyć nowych-prawidłowych.
Zabieg nie może mieć wpływu na dzwięk glosu lub fałsz podczas śpiewania
__________________
like for like !!!
Allergan 510FX dualgel 310cc-Sankowski/Lembas 19.12.2008-totalna porażka

..a jeśli płakać to tylko ze szczęścia
15,12.09 mentorCPG333-485ccpo szamańsku https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post30082520
MyaDiva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 12:59   #3
basiabeckier
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 6
Dot.: Za krótkie wędzidełko językowe problemem rozmawiania w j. obcych...

Hej, miałam podobny problem, z tym, że nie wymawiałam z tego powodu "r" Pomógł logopeda. Wędzidełko da się rozciągnąć Myślałaś o tym?
basiabeckier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 12:21   #4
pys1oo
Przyczajenie
 
Avatar pys1oo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 27
Dot.: Za krótkie wędzidełko językowe problemem rozmawiania w j. obcych...

Zrób sobie koneicznei podcinanie laserem Miałam identycznie nie mówiłam nigdy za wyraznie, ale rodzice ze mna cwiczyli i bylo nieco lepiej dopiero keidy jakos bardzo się rozpędziłam albo w duzych emocjach mówiłam niewyraznie. Natomiast na za krótkie wędzidełko zwróciła uwagę dentystka, potem jak sobie podciełam było duzo lepiej choć na poczatku to było dziwne uczucie język był wszędzie To nie rozwiązuje problemów z wadą wymowy bo trzeba jeszcze pocwiczyc(wszystko jest przyzwyczajone so starego sposobu mówienia - problemy z przyciskaniem języka do podniebienia) natomiast jest duzo łatwiej Sam sabieg jako tako nie bolał choć nieprzyjemny był zapach jakby nadpalanego mięsa, potem jakies 2 dni bardzo bolało a potem juz w porządku Choc teraz jak wiele pozniej jestem po wyrywaniu 4 ósemek, wiem , ze tamten ból to było Nic
pys1oo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:52.