Problem z pierścionkiem zaręczynowym. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-24, 21:53   #1
laxos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 7

Problem z pierścionkiem zaręczynowym.


Witam Was. Mam pytanie odnośnie kupna pierścionka zaręczynowego. Postanowiłem wykonać ten krok po kilku latach "chodzenia" i wiem , że to ta jedyna , z którą wiąże przyszłość.
Chodzi mi o to, jaki pierścionek kupić , cenę i okoliczności.
Zaznaczam , że nie jestem sknerą i nie zamierzam się chwalić ile wydałem na pierścionek mojej przyszłej żonie, rozważam jedynie za i przeciw kupna go po określonej cenie.
Kwestia jest taka , że upatrzyłem jeden typ za 2500 zł , naczytałem po forach że to bardzo dużo, że dla dziewczyny nieważne jaki, ważne że jest, nawet za 50 zł bla bla bla.. Plusami wg mnie kupna go jest:
- świetne wykonanie , z diamentem , markowej firmy
- jest bardzo ładny
- mam pewność że gówna nie kupuje, że nie zmyje się po kontakcie z wodą
- kwestia mojego odczucia, że czuję się pewnie, że nie kupiłem szmelcu , że się że tak powiem wykosztowałem
Minusami jest na pewno to , co poczytałem na innych forach, że zbyt duża cena, że strach go nosić , że za tą cenę można kupić tańszy i zrobić coś extra, jakiś wypad itp.
Co o tym myślicie? Aha zarabiam około 2000 miesięcznie, jeśli ta informacja ma jakiś sens.

Edytowane przez laxos
Czas edycji: 2015-05-24 o 21:55
laxos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-24, 22:40   #2
wildDaisy
żona bez ogona
 
Avatar wildDaisy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6 506
Dot.: Problem z pierścionkiem zaręczynowym.

Cytat:
Napisane przez laxos Pokaż wiadomość
Witam Was. Mam pytanie odnośnie kupna pierścionka zaręczynowego. Postanowiłem wykonać ten krok po kilku latach "chodzenia" i wiem , że to ta jedyna , z którą wiąże przyszłość.
Chodzi mi o to, jaki pierścionek kupić , cenę i okoliczności.
Zaznaczam , że nie jestem sknerą i nie zamierzam się chwalić ile wydałem na pierścionek mojej przyszłej żonie, rozważam jedynie za i przeciw kupna go po określonej cenie.
Kwestia jest taka , że upatrzyłem jeden typ za 2500 zł , naczytałem po forach że to bardzo dużo, że dla dziewczyny nieważne jaki, ważne że jest, nawet za 50 zł bla bla bla.. Plusami wg mnie kupna go jest:
- świetne wykonanie , z diamentem , markowej firmy
- jest bardzo ładny
- mam pewność że gówna nie kupuje, że nie zmyje się po kontakcie z wodą
- kwestia mojego odczucia, że czuję się pewnie, że nie kupiłem szmelcu , że się że tak powiem wykosztowałem
Minusami jest na pewno to , co poczytałem na innych forach, że zbyt duża cena, że strach go nosić , że za tą cenę można kupić tańszy i zrobić coś extra, jakiś wypad itp.
Co o tym myślicie? Aha zarabiam około 2000 miesięcznie, jeśli ta informacja ma jakiś sens.
No już bez przesady 2500 zł to taka standardowa kwota za pierścionek zaręczynowy. Kup porządny, ma być na całe życie, skoro Ci się podoba i wiesz, że spodoba się Twojej dziewczynie to nad czym tu się więcej zastanawiać.
__________________
wildDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-24, 22:46   #3
laxos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 7
Dot.: Problem z pierścionkiem zaręczynowym.

Dziękuje za odpowiedź pierwszą 2500 to wg mnie również taki standard , nie jest to tandeta, ani również biedowanie przez pół roku Kwestia tego że naczytałem się wielu forów na których kupa dziewcząt upiera się że dla nich liczy się tylko sama okoliczność, nawet kupiony za grosze. Odradzają facetom kupowanie tak drogiego pierścionka. Wydaje mi się, że tak nie jest. Pierścionek powinien być porządny, a każda dziewczyna chciałaby być doceniona.
Dodatkowo wchodzi kwestia mojego samopoczucia. Czułbym się pewniej wiedząc, że nie pocisnąłem po kosztach na ukochanej, i to jest chyba najmocniejszy atut przy kupnie. Poza tym podoba mi się, jest wg mnie idealny i na pewno spodoba się wybrance.

Edytowane przez laxos
Czas edycji: 2015-05-24 o 22:51
laxos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 00:01   #4
eeyesblue
Zadomowienie
 
Avatar eeyesblue
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 853
Dot.: Problem z pierścionkiem zaręczynowym.

Cytat:
Napisane przez laxos Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedź pierwszą 2500 to wg mnie również taki standard , nie jest to tandeta, ani również biedowanie przez pół roku Kwestia tego że naczytałem się wielu forów na których kupa dziewcząt upiera się że dla nich liczy się tylko sama okoliczność, nawet kupiony za grosze. Odradzają facetom kupowanie tak drogiego pierścionka. Wydaje mi się, że tak nie jest. Pierścionek powinien być porządny, a każda dziewczyna chciałaby być doceniona.
Dodatkowo wchodzi kwestia mojego samopoczucia. Czułbym się pewniej wiedząc, że nie pocisnąłem po kosztach na ukochanej, i to jest chyba najmocniejszy atut przy kupnie. Poza tym podoba mi się, jest wg mnie idealny i na pewno spodoba się wybrance.
więc kolego nad czym sie tu dluzej zastanawiac? pedz do sklepu, kupuj i oswiadczaj sie swojej ukochanej powodzenia!
eeyesblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 00:39   #5
laxos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 7
Dot.: Problem z pierścionkiem zaręczynowym.

To, że się oświadczę, to pewnik Chciałem jedynie za pomocą tego forum(które uważam za jedno z dojrzalszych w wypowiedziach) zetrzeć się z rzeczywistością , problemem internetowych paplanin , gdzie w 90% dziewczyny zadowala "pierścionek z odpustu", byle był od ukochanego. Nie wiem , czy to prawda, czy nie, ja czułbym się nieswojo gdybym takowy otrzymał. Może jest to jedynie odpowiedź małolat, które pokazują w ten sposób swoją "dobroć?" i brak znaczenia tego jakże istotnego , moim zdaniem, momentu w życiu.
laxos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 01:16   #6
weronika9999
Zadomowienie
 
Avatar weronika9999
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 083
Dot.: Problem z pierścionkiem zaręczynowym.

Mnie by nie zadowolił pierścionek z odpustu
jeśli Cię stać i nie musisz głodować, żeby go kupić, to kupuj i nie ma co się zastanawiać, to ma być biżuteria na całe życie, więc warto zainwestować, a tak jak napisała wildDaisy 2,5 tys. to jeszcze nie jest jakaś zaporowa kwota
a skąd pierścionek? Bo często u lokalnych jubilerów można dostać dużo taniej pierścionki o takich samych parametrach, jak np. w Aparcie i Kruku.
weronika9999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 09:23   #7
Dorotti666
❤ bee happy ❤
 
Avatar Dorotti666
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Charming
Wiadomości: 28 766
Dot.: Problem z pierścionkiem zaręczynowym.

Jeśli Cię stać na niego i jest w guście Twojej dziewczyny to kupuj
Ciekawa jestem jak on wygląda

---------- Dopisano o 10:23 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------

Cytat:
Napisane przez weronika9999 Pokaż wiadomość
Mnie by nie zadowolił pierścionek z odpustu
jeśli Cię stać i nie musisz głodować, żeby go kupić, to kupuj i nie ma co się zastanawiać, to ma być biżuteria na całe życie, więc warto zainwestować, a tak jak napisała wildDaisy 2,5 tys. to jeszcze nie jest jakaś zaporowa kwota
a skąd pierścionek? Bo często u lokalnych jubilerów można dostać dużo taniej pierścionki o takich samych parametrach, jak np. w Aparcie i Kruku.
Dokładnie i nie dość że bywają tańsze to i ładniejsze i lepiej wykonane
__________________
Where there is love, there is life.
Dorotti666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-25, 10:24   #8
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Problem z pierścionkiem zaręczynowym.

dla mnie standard - jak tak sie oglada po salonach to tak 1500-2000
2500 to wg mnie duzo ale nie jakos masakrycznie (bo wiadomo ze za 11k, a i pewnie za 40 mozna tez kupic)
jak podales zarobki pomyslalam ze jednak duzo. ale nie chce zagladac Ci do portfela czy cos. aczkolwiek, do slubu bedzie mnostwo wydatkow i zarabiajac tyle bym sie zastanowila czy za 2000 by nie bylo rownie dobrego, a 500zł to juz jakis koszt typu papeteria na slub
ale skoro Ci z tym dobrze to nie sluchaj ze za duzo. bo to kwota ok.
pytanie co na to Twoja dziewczyna... moj facet chcial wydac duzo (wiecej) ale powiedzialam ze z takim bede serio bala sie isc. i nie ludzi tylko samej siebie, bo bizu nie nosze i boje sie ze zostawie na zlewie, zsunę wycierajac rece i wyrzuce z recznikiem papierowym do smieci itp w dwa pierwsze tygodnie go 2 razy panicznie tak szukalam (okazalo sie ze ot tak przełożyłam na druga reke:O)
wiec jakby był warto wiecej niz wynagrdzenie mojego faceta to bym panikowała (wiadomo kogo na co stac) wiec ja pojemu powiedzialam ze max za 2.000 bo sie bede stresowac a tez nie ubieram sie jakos szałowo, szpilek od znanych projektoantów i super markowych ubran nie nosze, wiec dla mnie drozszy pierscionek to bylby przerost formy nad trescia - cos jak torebka prada noszona do wszystkiego jak juz raz kiedys któraś nazbierała żeby ją miec nie jedzac pare miesiecy

ale tak ogolnie podsumowujac - nie zagladajac nikomu do porfela, nie analizujac czy narzeczona stac zeby taki nosic (czyli czy taki drogi pierscionek pasuje do niej) to wg mnie 2.500 to nie jakas astronomiczna kwota zebys sie zastanawiał
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 10:26   #9
laxos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 7
Dot.: Problem z pierścionkiem zaręczynowym.

Jest to pierścionek klasyczny, z jednym dużym diamentem na środku. Taki typ ma moja ukochana, bez udziwnień, z żółtego złota
http://www.apart.pl/pl/szukaj,bizuteria,q,,,12300
coś w tym stylu, nie jest to dokładnie ten typ.
Nie warto sugerować się internetowymi zdjęciami. Będąc w różnych sklepach niektóre pierścionki wydawały mi się wyglądać komicznie na tak małym palcu (rozm. 10). Poprosiłem o przymierzenie ekspedientkę i znalazłem idealny, mający odp. proporcję , pierścionek.
laxos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 10:41   #10
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Problem z pierścionkiem zaręczynowym.

Cytat:
Napisane przez laxos Pokaż wiadomość
To, że się oświadczę, to pewnik Chciałem jedynie za pomocą tego forum(które uważam za jedno z dojrzalszych w wypowiedziach) zetrzeć się z rzeczywistością , problemem internetowych paplanin , gdzie w 90% dziewczyny zadowala "pierścionek z odpustu", byle był od ukochanego. Nie wiem , czy to prawda, czy nie, ja czułbym się nieswojo gdybym takowy otrzymał. Może jest to jedynie odpowiedź małolat, które pokazują w ten sposób swoją "dobroć?" i brak znaczenia tego jakże istotnego , moim zdaniem, momentu w życiu.
wez pod uwage, że dużo jest takich wypowiedzi, ponieważ:
1. dla wielu jednak osób te 2000 powiedzmy to wypłata albo ponad wypłata.
2. facet się chetnie zastawi, postawi i taki kupi (mój jak sie poznalismy uważał ze to dwukrotność wypłaty powinna byc :O) by wyrazić swoją miłość, a dziewczyna jednak juz w czasie zareczyn sobie mysli ILE kasy kosztuje wesele... i wie ze lepiej żeyb JEGO kaska nie poszla na JEJ pierscionek tylko do ICH wspólnej puli na wesele
3. a reszta formu robi z takich osob "zadowoli sie byle czym"
4. trzeba pamietac ze nie kazdego na to stac i trzeba mierzyc sily na zamiary. Z całym szacunkiem ale wg mnie smiesznie wyglada jak para jest dajmy na to na studiach i nagle facet biega z ulotkami byle 3 miesiac ebyle dac pierscionek za minimum 2000 albo wiecej bo byle czego nie da. i pozniej chodzi studentka ktora od rodziców dostaje 500zł na życie + słoiki żeby z ów narzeczonym miala co jesc, a na palcu błyszczy wielki diament! I na wesele od rodziców. Dla mnie to nieodpowiedzialne. I nie dziwie sie ze taka dziewczyna, ktora woli dołożyc do wesela powie ukochanemu ze moze byc mniejszy bo najwazniejsze ze z milosci )


kazda sytuacja jest inna i każda przyszła panna mloda tez.
co z tego ze moge dostac od tiffanego jakbym umarła na zawał wychodzac z nim...chyba bym do niego gps zamontowała juz zaraz w drugi dzien nie potrzebuje takiego wyznania w postaci wartosci pierscionka)
ale tez jak wiem na co TZ stac, to bym skromnym malenkim super tyci nie zadowoliła. byloby mi przykro ze na ciuchy wydaje wiecej niz moj pierscionek wiem ze to sprzeczne ze nie potrzebuje wyrazu w wartosci. ale nie wiem jak to ujac inaczej - chce cos na co realnie nas stac. nie by oszczedzac 3 miesiace i diament na pol pokoju, tylko cos wyjatkowego ale realnego w kwocie
kazdy wie na co kogo stac i kazdy powinien to indywidualnie ocenic

---------- Dopisano o 11:41 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

ah i jak kupiles z sieciowki tego typu co link to wg mnie przeplaciles. bo wiadomo ze u jubilera jak nie taniej to lepiej zrobione
__________________
mał(a)żonka

Edytowane przez sQuaara
Czas edycji: 2015-05-25 o 10:47
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 10:44   #11
laxos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 7
Dot.: Problem z pierścionkiem zaręczynowym.

I takie odpowiedzi są dla mnie wartościowe. Nie ma co udawać wielce oszczędnej, skromnej i wspaniałej dziewczyny, która na widok pierścionka z plastiku powie "zawsze o takim marzyłam". Każda kobieta zna swoją wartość. Pierścionek od przyszłego narzeczonego powinien prezentować jakąś wartość(moim zdaniem) bo jest dany raz w życiu tej osobie i dla samego faceta fakt że się że tak powiem "postawił" jest wg mnie bardzo ważny. Kobiety to nie materialistki, jednak mogą czuć się urażone tym, że chłopak więcej wydał na gry na komputer niż na nią.
Jeszcze nie kupiłem
laxos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-25, 10:47   #12
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Problem z pierścionkiem zaręczynowym.

przejdź się po "niemarkowych" jubilerach. Szukasz najbardziej klasycznego klasyku więc będzie takich mnóstwo. BARDZO CZESTO wykonanie biżuterii u lokalnych jubilerow jest lepsze, obsługa bardziej wykwalifikowana i są mniejsze problemy z ewentualną reklamacja.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 10:51   #13
laxos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 7
Dot.: Problem z pierścionkiem zaręczynowym.

Dla mnie , kompletnego laika w kwestii kupowania biżuterii, oczywistą jest rzeczą że marki typu KRUK i APART mogą przyciągać uwagę ze względu na reklamę.
Dla wielu ludzi sam fakt że kupił coś w aparcie jest pewnego rodzaju "szpanem?". Wiele razy słyszałem że prywatni jubilerzy mają mniejsze ceny i bardziej profesjonalną obsługę. Muszę pochodzić w parę miejsc zobaczyć na własne oczy.
laxos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 10:54   #14
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Problem z pierścionkiem zaręczynowym.

pierscionek molgby byc konkretny (a wiec wg mnie troche warty) żeby całe życie przetrwał i jak wyjme go za paredziesiat lat to zeby wygladał podobnie pieknie ) tak jak obrączki (tu też są tacy ktorzy na tort wydaja wiecej niz obrączke na slub)


mierz się, swoje zamiary i Twoją dziewczynę Waszą miarą
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 10:54   #15
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Problem z pierścionkiem zaręczynowym.

Cytat:
Napisane przez laxos Pokaż wiadomość
Dla mnie , kompletnego laika w kwestii kupowania biżuterii, oczywistą jest rzeczą że marki typu KRUK i APART mogą przyciągać uwagę ze względu na reklamę.
Dla wielu ludzi sam fakt że kupił coś w aparcie jest pewnego rodzaju "szpanem?". Wiele razy słyszałem że prywatni jubilerzy mają mniejsze ceny i bardziej profesjonalną obsługę. Muszę pochodzić w parę miejsc zobaczyć na własne oczy.
największym problemem znanych sieciowek jubilerskich jest to, że cena rzadko kiedy idzie w parze z jakością.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 11:20   #16
weronika9999
Zadomowienie
 
Avatar weronika9999
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 083
Dot.: Problem z pierścionkiem zaręczynowym.

Cytat:
Napisane przez laxos Pokaż wiadomość
Jest to pierścionek klasyczny, z jednym dużym diamentem na środku. Taki typ ma moja ukochana, bez udziwnień, z żółtego złota
http://www.apart.pl/pl/szukaj,bizuteria,q,,,12300
coś w tym stylu, nie jest to dokładnie ten typ.
Nie warto sugerować się internetowymi zdjęciami. Będąc w różnych sklepach niektóre pierścionki wydawały mi się wyglądać komicznie na tak małym palcu (rozm. 10). Poprosiłem o przymierzenie ekspedientkę i znalazłem idealny, mający odp. proporcję , pierścionek.

http://aimor.pl/pierscionki-aimor/Pi...122tb,245.html
Dowód na to, że w Aparcie niestety przepłacasz. Tutaj masz b. podobny pierścionek w praktycznie tej samej cenie (a nawet odrobinę tańszy), z tym że kamień ma 0,24 a nie 0,17 ct, a to już jest jakaś różnica sama nie mam akurat biżuterii z Aimor, ale sporo dziewczyn na forum pokazywało pierścionki od nich i były zadowolone z ich jakości To tylko taki przykład, pewnie u mniejszych jubilerów można znaleźć jeszcze taniej, szkoda przepłacać.
weronika9999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 11:25   #17
laxos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 7
Dot.: Problem z pierścionkiem zaręczynowym.


Edytowane przez laxos
Czas edycji: 2015-05-25 o 11:35
laxos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 11:39   #18
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Problem z pierścionkiem zaręczynowym.

wg mnie taki sam
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 11:56   #19
phideaux
Wtajemniczenie
 
Avatar phideaux
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 700
Dot.: Problem z pierścionkiem zaręczynowym.

Wg mnie 2500 to dużo, ale wiadomo, każdy wydaje, ile chce.

Inną kwestią jest, że wg mnie za tego typu pierścionek przepłacasz, i to dwukrotnie W aimorze możesz mieć coś podobnego za o wiele mniej.
http://aimor.pl/pierscionki/Pier%C5%...055tb,112.html
http://aimor.pl/pierscionki/Pier%C5%...051zb,293.html
__________________
Wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835239 Proszę, odpisuj u mnie
phideaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-25, 12:25   #20
cola201
Rozeznanie
 
Avatar cola201
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: KrakĂłw- miasto KrĂłlĂłw Polskich
Wiadomości: 536
Dot.: Problem z pierścionkiem zaręczynowym.

Dla mnie 2500 to też dużo, ja wolałabym więcej kasy przeznaczyć na obrączki by były na prawdę jak z bajki ( w końcu na całe życie ).

Poza tym my się tu nad ceną rozpisujemy, a jak się dziewczynie nie spodoba ??
__________________
_________________________ ___

Zapraszam do obejrzenia mojego świątecznego rękodzieła!





https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post53652022


_________________________ ___________

Moje motto:
"Wystarczy chcieć"
cola201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 13:34   #21
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Problem z pierścionkiem zaręczynowym.

2500 to nie jest bardzo dużo Jeżeli nie będziesz przymierał głodem przez oszczędzanie to jasne, że kupuj.
Ja mam za tyle (kupiony u zwykłego jubilera, kamień 0,25) i nie boję się go nisić. Bałabym się z tym za 50zł by go nie rozwalić.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 14:04   #22
wildDaisy
żona bez ogona
 
Avatar wildDaisy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6 506
Dot.: Problem z pierścionkiem zaręczynowym.

Też bym wolała dostać pierścionek z większym kamieniem od niesieciowego jubilera niż mniejszy z sieciówki typu Apart, Kruk Za 2500 zł kupisz naprawdę porządny pierścionek z dużym oczkiem, pooglądaj strony internetowe mniej znanych jubilerów albo właśnie przejdź się po małych saloników.
__________________
wildDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 15:41   #23
lenka990
Zaszynszylowana
 
Avatar lenka990
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 6 994
Dot.: Problem z pierścionkiem zaręczynowym.

Cytat:
Napisane przez cola201 Pokaż wiadomość
Dla mnie 2500 to też dużo, ja wolałabym więcej kasy przeznaczyć na obrączki by były na prawdę jak z bajki ( w końcu na całe życie ).

Poza tym my się tu nad ceną rozpisujemy, a jak się dziewczynie nie spodoba ??
co do pogrubionego, to też mam takie zdanie. A i wzór który chcemy też będzie nieco więcej kosztował bo ja chcę z 6 brylancikami.

A co do pierścionka to mój kosztował 1200zł.Ale jest dokładnie taki jaki zawsze chciałam
__________________
18.02.2006
01.05.2014
14.08.2016


"Nie dyskutuj z debilem, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
lenka990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 20:33   #24
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Problem z pierścionkiem zaręczynowym.

Jestem fanką obrączkowej klasyki i do tego niezbyt szerokiej, więc nie ma w czym tam szaleć
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 21:12   #25
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Problem z pierścionkiem zaręczynowym.

Cytat:
Napisane przez laxos Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedź pierwszą 2500 to wg mnie również taki standard , nie jest to tandeta, ani również biedowanie przez pół roku Kwestia tego że naczytałem się wielu forów na których kupa dziewcząt upiera się że dla nich liczy się tylko sama okoliczność, nawet kupiony za grosze. Odradzają facetom kupowanie tak drogiego pierścionka. Wydaje mi się, że tak nie jest. Pierścionek powinien być porządny, a każda dziewczyna chciałaby być doceniona.
Co cię obchodzą opinie obcych kobiet z for internetowych? Naprawdę nie rozumiem dlaczego pytasz obcych ludzi co myślą na ten temat, skoro nie ma to żadnego przełożenia na to, co myśli twoja dziewczyna. To ją powinieneś zapytać o preferowaną cenę pierścionka (a także o to jaki pierścionek chce i czy w ogóle chce).
Cytat:
Napisane przez laxos Pokaż wiadomość
I takie odpowiedzi są dla mnie wartościowe. Nie ma co udawać wielce oszczędnej, skromnej i wspaniałej dziewczyny, która na widok pierścionka z plastiku powie "zawsze o takim marzyłam". Każda kobieta zna swoją wartość. Pierścionek od przyszłego narzeczonego powinien prezentować jakąś wartość(moim zdaniem) bo jest dany raz w życiu tej osobie i dla samego faceta fakt że się że tak powiem "postawił" jest wg mnie bardzo ważny. Kobiety to nie materialistki, jednak mogą czuć się urażone tym, że chłopak więcej wydał na gry na komputer niż na nią.
Jeszcze nie kupiłem
Znowu to samo. Skończ już z tym uogólnianiem. Są kobiety materialistki i nie-materialistki. Sam powinieneś wiedzieć, do której grupy zalicza się twoja dziewczyna. A wyliczanie facetowi na co wydał więcej kasy - na gry czy na nią - to jest właśnie materializm. Przeliczanie wartości kobiety na wartość cenową biżuterii też jest materializmem.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 07:46   #26
cola201
Rozeznanie
 
Avatar cola201
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: KrakĂłw- miasto KrĂłlĂłw Polskich
Wiadomości: 536
Dot.: Problem z pierścionkiem zaręczynowym.

Cytat:
Napisane przez lenka990 Pokaż wiadomość
co do pogrubionego, to też mam takie zdanie. A i wzór który chcemy też będzie nieco więcej kosztował bo ja chcę z 6 brylancikami.

A co do pierścionka to mój kosztował 1200zł. Ale jest dokładnie taki jaki zawsze chciałam
Kochana, my właśnie za obrączki dużo zapłaciliśmy bo moja obrączka ma brylanty - choć tylko 5 szt. Zaręczynowy podobnie jak Twój kosztował 1300 zł w Aparcie już po zniżce z kartą Impresja i rabacie 10 % z bonu jakiegoś czy gazety na okazje walentynek
__________________
_________________________ ___

Zapraszam do obejrzenia mojego świątecznego rękodzieła!





https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post53652022


_________________________ ___________

Moje motto:
"Wystarczy chcieć"
cola201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 10:18   #27
201604261006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 18 633
Dot.: Problem z pierścionkiem zaręczynowym.

Ja nie chciałabym tak drogiego pierścionka. Tż o tym wiedział i mam "tani"
201604261006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 12:46   #28
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Problem z pierścionkiem zaręczynowym.

Mój pierścionek zaręczynowy w necie (podawałyście linki tutaj do tego sklepu) kosztuje prawie 1400zł, a mój narzeczony kupił go- nie dość że na miejscu, to i jeszcze w dużo przystępniejszej cenie. I jest identyczny, z tym samym brylantem, jak w sklepie Aimor.
I trafił idealnie z moim gustem

Gdy swojego czasu zamawiałam obrączki, to mieliśmy model apartowski, gdzie cena wahała się za komplet 2500-3000zł. Kupując u innego jubilera za to samo płaciliśmy niecałe 1200zł.
Czasem płaci się za firmę, ale co kto lubi

Osobiście cena 2500zł za pierścionek zaręczynowy mnie przeraża, co innego obrączki
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 13:29   #29
201604261006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 18 633
Dot.: Problem z pierścionkiem zaręczynowym.

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Gdy swojego czasu zamawiałam obrączki, to mieliśmy model apartowski, gdzie cena wahała się za komplet 2500-3000zł. Kupując u innego jubilera za to samo płaciliśmy niecałe 1200zł.
Czasem płaci się za firmę, ale co kto lubi
U nas podobnie, za zwykłe obrączki w aparcie wołali ok. 2200zł, a my mieliśmy takie same tyle że z soczewką za 1200zł
201604261006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 20:26   #30
Nelia89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 185
Dot.: Problem z pierścionkiem zaręczynowym.

Myślę że jak przychodzi czas na zaręczyny to chyba każdy mężczyzna zna już trochę swoją wybrankę w końcu każda para robi sobie drobne prezenty, rozmawia o tym co lubi , o czym marzy....Na forum możemy doradzić jakiś pierścionek, a dziewczynie się nie spodoba i co potem ? A co do zarobków , to znam faceta który zarabia dwa razy tyle co Ty, a kupił w Aparcie pierścionek za 500 zł i wcale to nie była z jego strony jakaś oszczędność, po prostu oboje mają inne priorytety.A jak kupisz porządny pierścionek nawet tańszy, ale solidnej firmy to też wiadomo że jakość będzie dobra. Przecież nie musi być w nim ogromny brylant
Nelia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-15 13:09:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:00.