Emigrantki z Bliskiego i Dalekiego Wschodu. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-08, 07:12   #61
bodzka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 21
Dot.: Emigrantki z Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Cytat:
Napisane przez olika128 Pokaż wiadomość
Eva ID jak ty znosisz te upaly w Abu Dhabi

A tak gwoli porownania Abu Dhabi do Dubaju to jednak stolica Emiratow bardziej mi odpowiada. Abu Dhabi bardziej wyglada jak miasto, bardzo zielone i nie czuje sie tam jak na dubajskim placy budowy. A ceny hoteli o polowe nizsze. No ale coz zrobic pracuje w Dubaju wiec chwilowo tutaj zostaje.

a tak na powaznie to juz za kilka dni uciekam z Dubaju na 2 tygodnie i juz sie nie moge doczekac. Opady deszczu przywitam z usmiechem byleby nie byly to dwutygodniowe opady ciagle

wszystkim pozostajacym w upalnym klimacie zycze dobrze dzialajacej klimatyzacji
Witaj!
Jestem w dubaju od 8 miesiecy i przyznam sie szczerze ze jakos nie moge sie przystosowac. Jak ty sobie z tym poradzilas?
Znasz moze jakiegos dobrego fryzjera, bo bylam juz u 3 ale nie jestem zadowolona. Pytalam kolezanek ale maja nie mile doswiadczenia z tutejszymi fryzjerami.
Pozdrawiam
bodzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 07:17   #62
bodzka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 21
Dot.: Emigrantki z Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Cytat:
Napisane przez minika30 Pokaż wiadomość
hej olika128
Chyba duzo wiesz o Dubaju ... moze troche skorzystalabym z tej wiedzy ja sie tam wybieram Mam tam narzeczonego - Tunezyjczyka, pracuje juz tam kilka lat... Oczywiscie prace mi szuka bo nie bede mu na glowie siedziala no ale nie o tym chcialam Nie wiem jakie dukumenty mam zabrac ze soba, czy on mi ma zaproszenie wyslac, jak to jest z wiza itp Mamy w planach pobrac sie w Dubaju no i czy musze jakies jakis papier z Polski zabrac , ze nic nie stoi na przeszkodzie ?? Kurcze pomoz mi bo juz nie mam do kogo napisac Pisalam do ambasady polskiej w ZEA ale nie licze zbytnio na odpowiedz
Oczywiscie jakby ktos inny cos wiedzial tez tez licze na pomoc )
Dziekuje i pozdrawiam )
Ps. Fajnie tu
Czesc minika30!
Co do wizy to jest jeszcze jedna mozliwosc, twoj narzeczony moze ci zalatwic wize turystyczna jest wazna 2 miesiace z mozliwoscia przedluzenia o kolejny miesiac, wiec miala bys trzy miesiace na znalezienie pracy.
pozdrawiam
bodzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 07:41   #63
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emigrantki z Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Ja dolaczem ze swej strony zdjecie, ktore sama zrobilam.
Widok z okna w Abu Dhabi... gdy cudownie padal deszcz w lutym.

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2007-10-28 o 08:39
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 14:41   #64
olika128
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Dubaj
Wiadomości: 101
Smile Dot.: Emigrantki z Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Czesc dziewczyny

Bodzka niestety odnosnie fryzjera to nie mam dobrej wiadomosci, sa w wiekszosci beznadziejni. Kiedys obilo mi sie o uszy ze jest fajny salon fryzjerski o znaczacej nazwie SOS ale sama tam nie bylam. Teraz mam zamiar dokonac zmiany czupryny w Polsce.
Co do Dubaju to wiadomo ciezko jest sie przyzwyczaic, szczegolnie do gapiow ale powoli powoli odkrywam tez urocze miejsca w Dubaju,np mila restauracje w Dubai Marina itp.
Pod koniec sierpnia wracam z urlopu wiec zapraszam w wolnej chwili na wypad na kawe, sama nie znam za wielu Polakow bo jakos nie bylo okazji, wiec najwyzszy czas
Bodzka a co Ty porabiasz w Dubaju?
EVA ID dziekuje za zdjecie, popatrzylam i juz sie mentalnie przygotowalam na normalna pogode

pozdrawiam, pozdrawiam i biegne sie pakowac
olika128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 05:45   #65
bodzka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 21
Question Dot.: Emigrantki z Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Witam!
A wiesz moze gdzie jest ten salon fryzjerski SOS?
Szczesciara z ciebie ze lecisz do polski, mi urlop przysluguje dopiero po roku pracy czyli na poczatku przyszlego roku.
olika128 mam pytanie mogla bys mi cos kupic w sklepie zielarskim jak bedziesz w polsce?
pozdrawiam serdecznie
bodzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 06:48   #66
bodzka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 21
Dot.: Emigrantki z Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

olika128 jeszcze jedno pytanie gdzie jest dobry dentysta i ginekolog najlepiej mowiacy po polsku

bodzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 06:51   #67
olika128
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Dubaj
Wiadomości: 101
Smile Dot.: Emigrantki z Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

bodzka a czego potrzebujesz z Polski, postarm sie rozejrzec za tym zielarskim cudem.
A odnosnie fryzjera :

SOS Beauty Salon
1st Floor, Town Center, Beach Road, Jumeirah
Phone No: 04 3491144

spytaj o Shelly, dobra fryzjerka po treningu w UK
Cost of a shampoo cut and blow dry 160dhs
Cost of colour and highlights 250dhs+

Toni & Guy
Emirates Towers Shopping Boulevard.
Phone No: 3303345

It’s a really nice salon and you do come out feeling good about yourself
Cost of a cut and blowdry 260dhs (Pricey but worth it)
There are several other stylists there and prices depend on whom you ask for.
Elio also recommended at Toni and Guy.
olika128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-09, 07:51   #68
bodzka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 21
Dot.: Emigrantki z Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Dzieki olika128!
Mozesz mi podac twoj numer telefonu to zadzwonie i ci wytlumacze co potrzebuje
bodzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 10:35   #69
bodzka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 21
Dot.: Emigrantki z Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Hura znalaz fryzjerke, polke pracuje w salonie na Jumeirze, jest tam tez kosmetyczka polka, umowilam sie na przyszly tydzien
bodzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 08:54   #70
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emigrantki z Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Napisz jak juz bedziesz po zabiegach fryzjersko-kosmetycznych, czy jestes zadowolona.

Tu w Abu Dhabi nie ma dobrych fryzjerow wiec zapuszczam wlosy.

Co do kosmetyczek ... jest nowootworzony salon kosmetyczny Dermiki, w tej chwili wlascicielka jest na urlopie w Polsce ale we wrzesniu bede mogla wiecej na ten temat napisac.
Ogolnie kosmetyki Dermiki mnie odpowiadaja.
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 10:53   #71
bodzka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 21
Dot.: Emigrantki z Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Umowilam sie do fryzjera na srode po pracy, wiec w czwartek rano jak tylko przyjde do pracy to napisze o moich odczuciach. Ale mysle ze bedzie dobrze bo znam dwie dziewczyny, ktore tam sobie robia wlosy i wygladaja dobrze. Juz sie nie moge doczekac.
Do kosmatyczki tez sie wybiore ale za jakies dwa tygodnie.
A jak tam sie czujesz po wekendzie?
pozdrawiam
bodzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-15, 09:21   #72
vkt@neostrada.pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3
Dot.: Emigrantki z Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Witam was Emigrantki. Pzez przypadek trafiłam na forum i bardzo sie ucieszylamgdyż od jaiegoś czsu próbuję się czegoś dowiedzieć o Emiratach. Chcielibyśmy z mężem wyjechać na urlop w listopadzie proszę poradzcie do jakiego Emiratu najlepiej. Pozdrawiam
vkt@neostrada.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-15, 10:15   #73
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Smile Dot.: Emigrantki z Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Witam vkt@neostrada.pl !

Miejscem szczegolnie atrakcyjnym turystycznie w Emiratach Arabskich jest Dubaj.

Jezeli moge cos polecic, to wlasnie wyjazd do tego miasta.

Dubaj slynie z tego, ze wszystko tu jest oprocz... zabytkow, to wspaniale miejsce na zakupy, ale tez piekne plaze i miasto naprawde robi wrazenie.

Proponuje przegladnac oferty biur podrozy i jak juz bedziesz miala kilka ofert to mozesz ewentualnie zapytac, czy taki hotel jest na dobrym poziomie... jest tu tez najbardziej luksusowy hotel na swiecie... Burj Al Arab i jezeli masz takie mozliwosci to zdecydowanie go polecam.

Reszte poczytasz tutaj: http://www.dubaipolonia.pl/burj/burjalarab.htm
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-15, 16:29   #74
vkt@neostrada.pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3
Dot.: Emigrantki z Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Witaj Eva ID Dziękuję za podpowiedż. Nestety na najdroższy hotel w Dubaju nas nie stać. Zastanawiałam się nad hotelem Radison Sas w Sharjah lub AL Hamra .Czy coś słyszałaś o nich
vkt@neostrada.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-16, 05:54   #75
bodzka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 21
Dot.: Emigrantki z Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Czesc vkt@neostrada.pl
Co do hotelu Radison Sas w Sharjah to polecam jest bardzo dobry w fajnym miejscu. Al Hamra nie znam ale zapytam i dam ci znac.
Pozdrawiam
bodzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-16, 05:56   #76
bodzka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 21
Dot.: Emigrantki z Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Czesc dziewczyny!
Bylam wczoraj u fryzjerki i jest super, droga ale warto, wiec jak by ktoras chciala to dam namiary.
bodzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-16, 07:27   #77
vkt@neostrada.pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3
Dot.: Emigrantki z Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Cześć bodzka. Bardzo dziękuję za wiadomości .Chyba zdecydujemy się na Radisson Sas jak radzisz. Czy z tego hotelu jest daleko do Dubaju? W przewodnikach piszą,że ok 20 min.Super , że Ci się udała wizyta u fryzjera sama wiem po sobie od razu ma się wyśmienity chumor.Pozdrawiam Cię z mokrego ale ciepłego Słupska

Edytowane przez vkt@neostrada.pl
Czas edycji: 2007-08-16 o 18:08
vkt@neostrada.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-16, 08:33   #78
bodzka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 21
Dot.: Emigrantki z Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Witam ponownie!
Pytalam o ten hotel Al Hamara ale on jest az w Ras Al Khaimah to jakies 70km od lotniska w Dubaju, jesli to ten sam jeszcze sprawdze moze jest wiecej niz jeden o tej nazwie. Ale Radisson Sas naprawde polecam do Dbaju rzeczywiscie jest jakies 20 minut jak nie ma duzego korka.

Wyslalam Ci prywatna wiadomosc, przeczytaj moze ci sie przyda.

Faktycznie chumor mam dzisiaj dobry, mimo ze portfel pusty.

Pozdrowienia, przywiez troche tego deszczu tutaj
bodzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-28, 18:52   #79
chuuda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2
Dot.: Emigrantki z Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

znowu wracam do tematu zwiazkow mieszanych...
mam chlopaka, ktory mieszka w niemczech i tam sie urodzil,ale jest pochodzenie tureckiego. jestem z nim pol roku. ucze sie i on tez,ale staramy spotykac sie jak najczesciej.raz na miesiac, czasem raz na poltora miesiaca i spedzamy ze soba 10 dni czasem wiecej. podczas tych dni jestesmy ciagle razem, wiec moge go lepiej poznawac i wydaje mi sie, ze po tym czasie znam go w miare dobrze. nie jest on zbyt religijny i w wiekszosci nie przestrzega zasad islamu. ma wielu przyjaciol niemieckiego pochodzenia. nie ma problemu z tym, ze ja np. jem wieprzowine, nosze bluzki z dekoldami lub z tym,ze co niedziele jestem w moim kosciele. poznalam jego rodzicow.jak przyjedzam do niego to mieszkamy razem z nimi. zadna z kobiet z jego rodziny nie nosi chusty. jego ciocia ma meza niemca, ktory jest rowniez bardzo dobrze traktowany w rodznie. uwazam,ze moj chlopak jest cudowny i nie mam powodow do obaw jezeli chodzi o jego religie lub jego szacunek do mnie po slubie, poniewaz wydaje mi sie ze jego normy postepowania sa bardziej niemieckie niz typowo tureckie. on cale zycie spedzil w niemchech i choc jezdzi czasem na wakaje do turcji mowi,ze nigdy nie chcial by tam mieszkac.
jednak moja rodzina nie moze zaakceptowac tego zwiazku. ciagle opowiadaja mi historie z gazet jak to jakis muzulmanin porwal zone itp. ale tak naprawde oni nic o tym nie wiedza. nie znaja rodziny mojego chlopaka i nie wiedza jaki oni maja stosunek do religii. oni ciagle mysla,ze muzulmanin musi miec 5 zon i traktowac je jako niewolnice...ale przeciez teraz czasy sie troche zmieniaja,a pozatym moj chlopak wychowal sie w niemczech czyli w kraju o zupelnie innej kulturze. on sam neguje zachowania niektorych niemcow tureckiego pochodzia,ktorzy nie potrafia lub nie chca dostosowac sie do kultury zachodniej.
nie wiem co mam robic?? nie wyobrazam sobie zycia bez tego czlowieka,a wiem ze moi rodzice chcieliby zebym najszybciej urwala z nim kontakt, zapomiala...ale przeciez maz-polak nie jest gwarancja szczescia, tak samo jak i kazdy inny. jednym sie moze udac w malzenstwie, innym nie i wydaje mi sie ze nie zalezy to od pochodzenia wybranka.
nie chce sie klocic z rodzina,ale moje uczucia do tego chlopaka nie zmienia sie z powodu ich zakazow. meczy mnie to ze gdziekolwiek pojade w odwiedziny do moich krewnych, dziadkow zawsze slysze wyklady na temat "mojego mieszanego zwiazku"... najgorsze jest to ze moi rodzice osadzaja go jedynie po pochodzeniu, w ogole go nie znajac. nie moga za bardzo go poznac, bo nie znaja jezyka, wiec rzadko rozmawiaja z nim.
co moge zrobic by przekonac moich rodzicow do niego?? (( albo co w ogole powinnam zrobic w takiej sytuacji???
chuuda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-29, 07:41   #80
olika128
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Dubaj
Wiadomości: 101
Dot.: Emigrantki z Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

czesc chuuda

tak naprawde to kazdy mieszany zwiazek jest trudny dla rodziny do przetrawenia. Nie powiem moj tez byl i wciaz jest. Pol roku to nie jest dlugo, Twoj zwiazek tak naprawde sie dopiero zaczal wiec rozumiem obawy Twojej rodziny. Osobiscie uwazam ze nie ma sie sensu spieszyc sie i przymuszac. Jedyna moja rada dla Ciebie to asertywnosc, zawsze uwazalam ze o ile moi rodzice maja prawo powieziec co sadza na temat mojego chlopaka o tyle reszta rodziny nie i najlepiej jest po prostu uciac temat. Oczywiscie nie ma gwarancji ze maz Polak bedzie super tak samo jak nie ma gwarancji ze maz Turek bedzie. Ludzie sa rozni, ale z wlasnego doswiadczenia moge Ci powiedziec ze widywanie sie a wspolne zycie to cos innego i czasami moze wymagac duzych kompromisow. Poza tym po pol roku znajomosci nie ma sensu myslec o malzenstwie, najgorsza rzecza jaka mozna zrobic to podjac szybka decyzje, a potem nie miec odwrotu. Lepiej dac sobie wiecej czasu na poznanie i czasami rowniez dac szanse rodzinie moze z czasem zmienia opinie, ale do tego musze miec pewnosc ze bedziesz szczesliwa, traktowana z szacunkiem i nikt nie zacznie cie nagle przymuszac do zmiany stylu zycia.
pozdrawiam i zycze duzo szczescia
olika128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-31, 19:11   #81
chuuda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2
Dot.: Emigrantki z Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

bardzo dziekuje za odpowiedz... milo czasem posluchac kogos kto byl kiedys w podobnej sytuacji. wiesz ja ze slubem sie nie spiesze, najpierw chce skonczyc studia, a przed malzenstwiem chcialabym najpierw mieszkac jakis czas z moim chlopakiem,ale do tego to i tak jeszcze daleka droga mam nadzieje tylko,ze po pewnym czasie moi rodzice zaakceptuja nasz zwiazek i beda pewni ze to godny zaufania czlowiek i co najwazniejsze my bedziemy pewni,ze potrafimy zyc ze soba! bo chociaz teraz wszystko jest piekne to masz racje ze pol roku to nieduzo. mam nadzieje ze nam sie uda! bo bardzo bym tego chciala!
pozdrawiam i tez zycze pwodzenia w zyciu
chuuda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 19:50   #82
faraula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 345
Dot.: Emigrantki z Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

czesc dziewczynki
ja mieszkalam w rijdzie w Arabii Saudyjskiej, niestety moj zwiezek nie przetrwal proby czasu i wrocilam z coreczka do polski. a wogole to jestem po arabistyce
pozdraiwam
__________________
66-64-63-62 ---> dwa lata potem ---> 69,9
faraula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-03, 11:28   #83
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emigrantki z Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Witaj Faraula !
Jestem pod wrazeniem...
To niezwykle, ze maz nie zabral Ci coreczki!
Tyle sie slyszy o problemach kobiet rozwodzacych sie ze swoimi mezami pochodzacymi z tak roznej kultury niz nasza.
Jestes po arabistyce a ja wlasnie chce nauczyc sie jezyka arabskiego, mozesz mi cos polecic? Od czego mam zaczac?
Pozdrawiam
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-16, 09:57   #84
aisha25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 11
GG do aisha25 Wyślij wiadomość przez MSN do aisha25
Dot.: Emigrantki z Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Witam,serdecznie!
Jestem tu nowa i bardzo sie ciesze,ze znalazlam to forumJestem w zwziazku z Dubajczykiem i niestety nie mozna zbyt duzo informacji znalezc na temat zwiazku z kims kto jest z Emiratow,w przeciwienstwie do zwiazkow z Egipcjaninamibo takich informacji jest mnostwo w necie....Dziewczyny,czy mozecie mi powiedziec czy w Emiratach jest cos takiego jak kontrakt przedslubny,czyli to co ma miejsce w Egipcie iz kobieta moze przed slubem spisac wszystkie swoje "zachcianki"oczywisci e z godne z koranem jak np ze nie zgadza sie na druga zone,tak wiec czy ktoras z was sie orientuje czy taka umowa przedslubna ma miejsce takze w Emiratach???.....
aisha25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 06:46   #85
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emigrantki z Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Aisha25 - odpowiedzialam Ci w innym watku, generalnie jezeli juz jestes muzulmanka, to obowiazuje Cie prawo Szariatu, czyli umowa przedmalzenska rowniez.
Zdaza sie jednak, ze gdy pierwsza zona nie zgadza sie na nastepna a nie stoi za nia jej rodzina, to umowa moze zostac anulowana z roznych przyczyn, np. ze nie moze urodzic mu dziecka.
Jak wiesz interpretacje prawa sa rozne nawet w Polsce i wiele zalezy od pieniedzy i dobrych prawnikow, tym bardziej tutaj, prawo koraniczne jest interpretowane na korzysc mezczyzn, kobiety tutaj maja naprawde niewiele praw.
Jezeli Twoj TZ jest czlowiekiem wyksztalconym i godnym zaufania co gwarantuje, ze bedzie Cie dobrze traktowal, to chetnie zatancze na Twoim weselu.
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 09:39   #86
olika128
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Dubaj
Wiadomości: 101
Post Dot.: Emigrantki z Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Niedawno, dokladnie 13 wrzesnia zaczal sie Ramadan. No i zawsze pytania jak my niemuzulmanie sobie z nim tutaj radzimy. Hmmmm mam wrazenie ze w Dubaju calkiem niezle. Ramadan to miesiac kiedy kazdy szanujacy sie muzulmanin posci od switu do zmroku, tzn nic nie je, nie pije, nie pali i nie uprawia seksu. Glosna muzyka nie jest dobrze widziana, nie ma zadnych koncertow na zywo. Restauracje na ten czas sa w ciagu dnia zamkniete, Te bardziej ekskluzywne rozciagaja specjalne kotary ,zeby nic nie bylo widac, za ktorymi mozna wcinac do woli, godziny pracy skrocone i zycie troche zwalnia.
Jak wiadomo Dubaj to miasto typowo turystyczne, tak wiec w pozadnych tzn minimum 4 gwiazdkowych hotelach wiele sie nie zmienia,a w wielu miejscach zawsze mozna zamowic jedzenie na wynos i zjesc je w zaciszu domu lub biura, szczegolnie gdy arabski wspolpracownik idzie sie modlic
A wieczorem po zapadnieciu zmroku Dubaj odzywa, ludzie odwiedzaja rodziny, przygotowuja specjalne jedzenie, a wiekszosc restauracji otwiera swoje podwoje ze specjalnym ramadan menu. Muzulmanie ucztuja do poznych godzin nocnych.
No coz na szczescie nie mieszkam w fanatycznym kraju arabskim, wiec ten miesiac nie odbija sie specjalnie na moim zyciu. Staramy sie jedynie pamietac zeby sie napic i cos zjesc przed opuszczeniem domu jezeli jedziemy na dluzsze zakupy w ciagu dnia.
Jak wiec widac w Dubaju rzadzi turystyka i do turystow wiele rzeczy mozna dostosowac
Poszczenie oczywscie nie obowiazuje ludzi chorych, malych dzieci oraz osob bedacych w dlugich podrozach.
Jedyna rzecz ktora mi w tym wszystkim przeszkadza to to ze niestety w Dubaju posilek wieczorny polega na opychaniu sie na maksa do rana a potem przesypianiu dnia zeby doczekac do wieczora. Tak wiec wiekszosc poszczacych osob jest po miesiacu grubsza
Jako obserwator tego musze stwierdzic ze sama idea Ramadanu, czyli samodyscyplina, karmienie biednych, wczucie sie w polozenie tych ktorym sie w zyciu nie powiodlo, wspolczucie, pielegnowanie wiezi rodzinnych a przede wszystkich koncentrowanie sie na byciu lepszym i byciu blizej Boga jest idea chwalebna, mimo ze pochodzi z religii powszechnie tepionej za wiele mniej chwalebych zasad.
Szkoda tylko ze bogaci ludzie z Emiratow troche ja zagubili i czasami traktuja ten miesiac jako okazje to obijania sie w pracy i dlugich wieczornych biesiad.
A ja powoli pakuje sie do Indii, podobno wilgotnosc dochodzi do 100% wiec bedzie ciezko.
Pozdrawiam wszystkich z upalnych krain.
olika128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 09:26   #87
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emigrantki z Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Podbijam watek... emigrantek tu jest wprawdzie niewiele ale za to wiele ciekawych pytan i odpowiedzi... poza tym zauwazylam, ze coraz czesciej Polacy powazniej mysla o pracy w Emiratach.

Na ostatnim spotkaniu Polish Business Group byla delegacja polskich przedsiebiorcow zainteresowanych powazna wymiana handlowa z tym krajem, rodza sie wiec perspektywy czestszego kontaktu.

W polowie Listopada organizowane beda obchody Dni Polskich w Dubaju i Abu Dhabi, wszelkie informacje powinny byc na nowej stronie Ambasady Polskiej.

http://www.abuzabi.polemb.net/
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 16:40   #88
evamoni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 438
GG do evamoni
Dot.: Emigrantki z Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Cudze chwalicie, swojego nie znacie.
Sorry, ale w czym rozni sie idea dobrego chrzescijanina od postepowania muzulmanina w ramadanie ( lub tej idei, wg ktorej powinien postepowac ).
Poscimy w kazdy piatek w roku, wigilie, wielki piatek, srode popielcowa. Obchodzimy rekolekcje 2 razy w roku, w ktorych nie balujemy, nie chodzimy na dyskoteki itd. Wytrwali moga tez poscic ( 40 dni )
Tradycja traci sie, zapominamy o istocie postu, wyciszeniu.
Tak jak obrzerajacy sie do bialego rana muzulmanie, przesypiaja nastepny dzien aby wytrwac do wieczora ( a nie pracuja? ) tak my szukamy wymowek aby zmienic lub zaniechac stosowania sie do regol.
Nasza ( moja ) religia rowniez nakazuje aby pomagac chorym i biednym, po prostu wprowadzic w zycie tylko 10 przykazan, ktorych to nauczylysmy sie juz jako male dziewczynki.
TYLKO lub AZ, dla mnie osobiscie jest to bardzo trudne.
evamoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 08:13   #89
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Emigrantki z Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Cytat:
Napisane przez evamoni Pokaż wiadomość
Cudze chwalicie, swojego nie znacie.
Evamoni - moim zdaniem Olika 128 w sposob bardzo merytoryczny przedstawila Ramadan opisujac go barwnie aczkolwiek bez zbednego patosu, w czym wiec wychwalila religie islamu ?

Opisujac zjawisko prawie kompletnie nieznane w Polsce przyblizyla Forumowiczom styl zycia w Emiratach Arabskich. Zlozonosc religii muzulmanskiej nie pozwala na lakoniczne streszczenie jej jednym zdaniem, tym niemniej mozna pokusic sie o przedstawienie tej religii w sposob opisowy i neutralny bez zbednych emocji towarzyszacych temu tematowi.

Post w trakcie Ramadanu trwa od wschodu do zachodu slonca.
Skoro wypowiadasz sie na tematy postow to ponizej zamieszczam cytat z ich pelenym wykazem z religii katolickiej, warto cos wiedziec wiecej gdy sie zabiera glos w dyskusji.


POSTY OBOWIĄZUJĄCE
Ks. Franciszek Bączkowicz CM


I. Pojęcie i podział.
Rozróżniamy post naturalny (ieiunium naturale), polegający na zupełnym wstrzymaniu się od jedzenia i picia, oraz kościelny (i. ecclesiasticum), polegający na wstrzymaniu się od pokarmów w granicach przepisanych przez Kościół.
Kodeks [Prawa Kanonicznego] rozróżnia: a) post jakościowy czyli wstrzymanie się od potraw mięsnych (abstinentia); b) post ilościowy czyli pożywanie do sytości raz dziennie (ieiunium); c) post ścisły czyli post ilościowy połączony z jakościowym (ieiunium et abstinentia).
1. Post jakościowy polega na wstrzymaniu się od mięsa i rosołu (ius ex carne); nie zabrania pożywania jaj, nabiału i rozmaitych przypraw (condimenta) nawet z tłuszczu zwierzęcego (kan. 1250).
Nie wolno pożywać mięsa, tj. tego wszystkiego, co z natury swej, ze zwyczaju lub z powszechnego mniemania ludzi zalicza się do mięsa; wolno natomiast jeść ryby oraz żyjątka o zimnej krwi, które zwykły przebywać w wodzie, np. żaby, ślimaki, żółwie itp. Co się tyczy pożywania mięsa ptaków wodnych, opinie autorów są podzielone; wobec tego należy stosować się do zwyczaju danej okolicy.
Pod pojęcie mięsa podpada także krew, mózg, szpik kości, słonina nietopiona oraz bulion i ekstrakty z mięsa.
Niedozwolone jest pożywanie rosołu. Przez rosół należy rozumieć wodę, w której gotowane było mięso lub kości.
Wolno używać jakichkolwiek przypraw do potraw, nawet z tłuszczów zwierzęcych, czyli tego wszystkiego, co się w małej ilości dodaje do głównej potrawy, by ją uczynić smaczniejszą. Dozwolone jest zatem używanie masła, łoju, sadła, smalcu, słoniny stopionej itp.; drobne kawałeczki mięsa (skwarki), pozostałe po przetopieniu, wolno spożyć razem z tłuszczem. Przepis o poście jakościowym obowiązuje sub gravi[(tj. pod grzechem ciężkim)]. Moraliści sązdania, że spożycie potraw mięsnych do 20 gramów jest tylko grzechem lekkim, ponad 60 gramów na pewno grzechem ciężkim (1).
2. Post ilościowy polega na jednorazowym posiłku do sytości w ciągu dnia; nie zabrania wszelako rannego i wieczornego posiłku, przy którym jednak co do ilości pokarmów przestrzegać należy przyjętych zwyczajów miejscowych. Nie jest również wzbronione pożywanie potraw mięsnych i ryb przy tym samym posiłku; wolno także brać posiłek do sytości wieczorem zamiast w południe (kan. 1251) (2).
Post ilościowy nie zabrania spożywania pokarmów mięsnych podczas posiłku do sytości. Natomiast przy posiłku rannym i wieczornym wolno pożywać pokarmy mięsne tylko wtedy, jeżeli w jakiejś okolicy panuje taki zwyczaj (3). W Polsce takiego zwyczaju nie było.
Zwyczaj, o którym mowa, nie jest to zwyczaj prawny w ścisłym znaczeniu, formalny, lecz praktyka, powstała czy to na podstawie zwyczaju prawnego czy też dyspensy lub przywileju (4).
Należy zachować zwyczaj powszechnie panujący w tym miejscu na którym się aktualnie przebywa, a nie zwyczaj w miejscu zamieszkania.
Kto nie jest obowiązany do zachowania postu ilościowego (np. zpowodu choroby, braku lub przekroczenia wieku) albo otrzymał od niegodyspensę, może w dni wolne od postu jakościowego, np. w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki Wielkiego Postu, spożywać mięso przy każdym posiłku (5).
Przepis o poście ilościowym obowiązuje sub gravi. Moraliści przyjmują, że na śniadanie wolno spożyć około 70 gramów a na wieczerzę około 300 gramów stałych pokarmów; spożycie ilości pokarmów przekraczających 120 gramów w ciągu dnia poza przewidzianymi posiłkami uważają za grzech ciężki, bez względu na to czy ilość ta została w ciągu dnia spożyta naraz czy też częściami (6). Co do zachowania postu ilościowego można podać następującą praktyczną wskazówkę: w dniupostu ilościowego lub ścisłego każdy powinien na śniadanie i wieczerzę o tyle mniej spożyć pokarmów, żeby między dniem postu a dniem zwykłym zachodziła naprawdę różnica, czyli żeby każdy odczuł pewne umartwienie; do zachowania postu wystarcza ująć sobie jedną trzecia z tego, co się zwykle na śniadanie lub wieczerzę spożywa.
3. Post ścisły polega na jednorazowym dziennie posiłku do sytości oraz na wstrzymaniu się od potraw mięsnych; dlatego też, jeżeli obowiązuje post ścisły, należy zachować przepisy odnoszące się zarówno do postu ilościowego, jak i do postu jakościowego.
Kto otrzymał dyspensę tylko od postu jakościowego, jest obowiązany do zachowania postu ilościowego; wolno mu zatem pożywać mięso tylko przy jednorazowym posiłku do sytości. Kto jest zwolniony tylko od postu ilościowego, zachować musi post jakościowy.
II. Dni postne.
l. Post jakościowy czyli wstrzymanie się od potraw mięsnych (lex solius abstinentiae) obowiązuje we wszystkie piątki całego roku (kan. 1252 § l).
2. Post ścisły czyli tak co do ilości jak co do jakości zachować należy: w środę popielcową, piątki i soboty Wielkiego Postu, w Suche Dni, w Wigilię Zielonych Świąt i Bożego Narodzenia, oraz 7 grudnia (7) (kan. 1252 § 2).
3. Post ilościowy (ieiunium) obowiązuje we wszystkie inne dni Wielkiego Postu, tj. w poniedziałki, wtorki, środy (z wyjątkiem popielcowej i suchodniowej, kiedy obowiązuje post ścisły) i czwartki (kan. 1252 § 3).
4. W niedziele i święta nakazane (festa de praecepto), z wyjątkiem świąt przypadających w Wielkim Poście, post nie obowiązuje; jeżeli wigilia przypadnie na niedzielę, to postu nie przenosi się na sobotę (kan. 1252 § 4) (8). Wielki Post kończy się o północy z Wielkiej Soboty na Wielką Niedzielę, a nie jak dotychczas, w Wielką Sobotę w południe (9). Jeżeli w jakiejś miejscowości któreś ze świąt nakazanych jest zniesione lub przeniesione na najbliższą niedzielę, post nie przestaje w tym dniu obowiązywać (10). W niedziele wielkopostne nie ma postu; w święta natomiast nakazane, przypadające w Wielkim Poście, post obowiązuje (11).
5. Powyższe przepisy nie zmieniają indultów partykularnych, ślubów osób fizycznych czy moralnych, reguł i konstytucji jakiegokolwiek zakonu lub zatwierdzonego stowarzyszenia tak mężczyzn jak niewiast, prowadzących życie wspólne, nawet bez ślubów (kan. 1253).
III. Podmiot.
1. Post jakościowy czyli wstrzymanie się od potraw mięsnych obowiązuje tych wszystkich, którzy ukończyli siódmy rok życia (kan. 1254 § 1).
Ci jednak, którzy po ukończeniu siódmego roku życia nie mają używania rozumu, nie są obowiązani do zachowania postu jakościowego (zob. kan. 12).
2. Post ilościowy obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 21 rok życia, a nie rozpoczęli jeszcze 60 roku (kan. 1254 § 2). Ks. Franciszek Bączkowicz CM, Prawo Kanoniczne. Podręcznik dla duchowieństwa, T. II (wydanie trzecie uzupełnili i przygotowali do druku Ks. Józef Baron CM i ks. Władysław Stawinoga CM), Wydawnictwo Diecezjalne Św. Krzyża w Opolu 1958, ss. 420-424.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 18:09   #90
evamoni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 438
GG do evamoni
Dot.: Emigrantki z Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Eva ID przeczytaj prosze jeszcze raz ostatnie zdanie z mojej wypowiedzi.

Bardzo mi przykro, ze wzielam udzial w dyskusji a skoro juz biore w niej udzial i wypowiadam sie w postach to poczytam sobie teologiczna wskazowke przytoczona przez Ciebie.
Nie uwazam abym moja skromna ( w porownaniu z Twoja ) mala wzmianka kwestionowala wypowiedz Oliki, ktorej posty czytalam z wielkim zaciekawieniem nie tylko na tym forum.

Nie rozumiem celu przytoczenia calego cytatu o naturze postu.
Ok. Pokazalas, ze jestem glupia i powinnam sie najpierw doksztalcic dyskutujac na tak powazne tematy jakimi sa religia i reguly postepowania.
Moglabym jeszcze duzo napisac, abys mogla odbic pileczke...
Nie dziekuje.

Ps. Olika
Prosze nie bierz sobie do serca mojej wypowiedzi: cudze chwalicie, swego nie znacie...., okreslenie jest ogolnikowe i czytajac cala moja wypowiedz widac, ze odnosi sie tez i do mnie.
evamoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-17 02:46:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:26.