Bolący guzek w piersi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-29, 11:01   #1
xONAxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Lbn.
Wiadomości: 12
Unhappy

Bolący guzek w piersi


Już trzeci dzień boli mnie prawa pierś tzn wyczuwam w nim spory guzek który mnie boli nie tylko przy dotykaniu go.Czy to moze byc od pieszczenia piersi ? wlasnie po pieszczeniu przez chlopaka na drugi dzien mi sie to pojawilo i zaczelo bolec. a on nie robil tego az tak delikatnie wiec sie przestraszylam i boje sie co to moze byc ?! i czy to przejdzie. ;/ co o tym myslicie ??
xONAxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 11:05   #2
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: Bolący guzek w piersi

idź koniecznie do lekarza !
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 11:08   #3
xONAxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Lbn.
Wiadomości: 12
Dot.: Bolący guzek w piersi

ale ja nie chce isc ;/
czekam moze samo przejdzie...
kiedys tez mialam cos podobnego i jakos ustalo..tyle że aż tak nie bolało i nie było pieszczenia ani nic. także nie wiem. ale do lekarza boje sie isc ;(
xONAxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 11:08   #4
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Bolący guzek w piersi

Cytat:
Napisane przez xONAxx Pokaż wiadomość
Już trzeci dzień boli mnie prawa pierś tzn wyczuwam w nim spory guzek który mnie boli nie tylko przy dotykaniu go.Czy to moze byc od pieszczenia piersi ? wlasnie po pieszczeniu przez chlopaka na drugi dzien mi sie to pojawilo i zaczelo bolec. a on nie robil tego az tak delikatnie wiec sie przestraszylam i boje sie co to moze byc ?! i czy to przejdzie. ;/ co o tym myslicie ??
Cytat:
Napisane przez xONAxx Pokaż wiadomość
ale ja nie chce isc ;/
czekam moze samo przejdzie...
kiedys tez mialam cos podobnego i jakos ustalo..tyle że aż tak nie bolało i nie było pieszczenia ani nic. także nie wiem. ale do lekarza boje sie isc ;(
do lekarza biegiem marsz!!!
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 11:11   #5
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Bolący guzek w piersi

Przysięgam - średniowiecze.

Boli mnie, mam problem, ale do lekarza nie pójdę, bo nie chcę. Nie, bo nie.
Ratunku...

---------- Dopisano o 12:11 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------

Ps. Guzy nie robią się od pieszczot. Nawet tych mało delikatnych.
Najpewniej jesteś w II fazie cyklu i pęcznieją gruczoły. Jeśli ból jest silny a kulki dość wyraźne trzeba dać się zbadać i zrobić USG. Może masz mastopatyczne piersi i będziesz je musiała kontrolować całe życie...
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 11:20   #6
kamisiaa88
Raczkowanie
 
Avatar kamisiaa88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 364
GG do kamisiaa88
Dot.: Bolący guzek w piersi

Nie ma żartów w takiej sprawie radze ci isc do lekarza i to jak najszybciej
kamisiaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 12:18   #7
xONAxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Lbn.
Wiadomości: 12
Dot.: Bolący guzek w piersi

dobra.pomysle i moze sie wybiore jezeli nic sie nie zmieni wciagu dwoch dni chociaz...
xONAxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-29, 12:44   #8
TeczaNaPatyku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 146
Dot.: Bolący guzek w piersi

Koniecznie idź do lekarza, z takimi rzeczami nie ma żartów. Wiesz, że kobiety zwykle pojawiają się u lekarza gdy guzek się już zadomowił mniej więcej dwa lata temu? Nie ma co się zastanawiać, koniecznie idź!
TeczaNaPatyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 12:54   #9
Castia
Wtajemniczenie
 
Avatar Castia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 546
Dot.: Bolący guzek w piersi

Cytat:
Napisane przez xONAxx Pokaż wiadomość
dobra.pomysle i moze sie wybiore jezeli nic sie nie zmieni wciagu dwoch dni chociaz...
nawet jesli sie cos zmieni to wizyta kontrolna u lekarza nie zaszkodzi. Pewnie nie mialas nigdy USG piersi a ja radzilabym zrobic, bedziesz spokojniejsza, moze to naprawde tylko gruczoly.
A tak w ogole to polecam lekture watku
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=126031
sama jestem po zabiegu usuniecia guzka piersi
Castia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 12:56   #10
TeczaNaPatyku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 146
Dot.: Bolący guzek w piersi

Cytat:
Napisane przez Castia Pokaż wiadomość
nawet jesli sie cos zmieni to wizyta kontrolna u lekarza nie zaszkodzi. Pewnie nie mialas nigdy USG piersi a ja radzilabym zrobic, bedziesz spokojniejsza, moze to naprawde tylko gruczoly.
A tak w ogole to polecam lekture watku
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=126031
sama jestem po zabiegu usuniecia guzka piersi
Dokładnie, USG nigdy nie zaszkodzi. Sama idę na USG 2 października ponieważ moje gruczoły mlekowe są bardzo wyczuwalne i sama nigdy nie byłabym wstanie wśród nich znaleźć małego guzka, a chcę mieć pewność, że jestem zdrowa.
TeczaNaPatyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 12:58   #11
xONAxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Lbn.
Wiadomości: 12
Dot.: Bolący guzek w piersi

eh. czyli jakby nie było musze iść ;/ jakoś dam rade. jak już sie zdecyduje czy sie cos zmieni to dam znac jestem dobrej mysli i mam nadzieje ze to te gruczoly. to prawda USG nigdy nie zaszkodzi zrobi dla pewnosci .
xONAxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-29, 13:02   #12
Castia
Wtajemniczenie
 
Avatar Castia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 546
Dot.: Bolący guzek w piersi

Cytat:
Napisane przez TeczaNaPatyku Pokaż wiadomość
Dokładnie, USG nigdy nie zaszkodzi. Sama idę na USG 2 października ponieważ moje gruczoły mlekowe są bardzo wyczuwalne i sama nigdy nie byłabym wstanie wśród nich znaleźć małego guzka, a chcę mieć pewność, że jestem zdrowa.
oby wiecej takich osob bylo jak Ty
Dziewczyny bierzcie z niej przykład
ja wyczulam guzka sama, i nawet do glowy mi nie przyszlo zeby nie isc do lekarza. I dobrze ze poszlam, moj guzek mial ponad 2 cm srednicy, juz sie go pozbylam, ale jest jeszcze jeden. Za miesiac nastepny zabieg.
Dziewczyny guzki w piersi to nie katar,badajcie sie
Castia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 13:08   #13
TeczaNaPatyku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 146
Dot.: Bolący guzek w piersi

Cytat:
Napisane przez Castia Pokaż wiadomość
oby wiecej takich osob bylo jak Ty
Dziewczyny bierzcie z niej przykład
ja wyczulam guzka sama, i nawet do glowy mi nie przyszlo zeby nie isc do lekarza. I dobrze ze poszlam, moj guzek mial ponad 2 cm srednicy, juz sie go pozbylam, ale jest jeszcze jeden. Za miesiac nastepny zabieg.
Dziewczyny guzki w piersi to nie katar,badajcie sie
Ojej, dziękuję za pochwałę. <rumieni się>

xONAxx pamiętaj również, że nie każdy guzek to rak, głowa do góry i zero paniki. Zawsze możesz zabrać ze sobą koleżankę aby cię wspierała, u mnie to działa.
TeczaNaPatyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 13:15   #14
Castia
Wtajemniczenie
 
Avatar Castia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 546
Dot.: Bolący guzek w piersi

Cytat:
Napisane przez TeczaNaPatyku Pokaż wiadomość
Ojej, dziękuję za pochwałę. <rumieni się>

xONAxx pamiętaj również, że nie każdy guzek to rak, głowa do góry i zero paniki. Zawsze możesz zabrać ze sobą koleżankę aby cię wspierała, u mnie to działa.
a proszę
no oczywiscie ze nie kazdy guzek to rak, a w tak mlodym wieku to na pewno nie rak, jest mnostwo teraz u dziewczyn wlokniakow, gruczolakowlokniakow, torbieli i tych innych nieproszonych gosci, sami lekarze widza ze coraz wiecej mlodych dziewczat ma wpiersiach roznego typu guzki.
xONAxx zrob to USG dla siebie. bedziesz miala spokojniejsza glowe, i nie traktuj tego jak kare a jesli jetses w jakis sposob obciazaona genetycznie i ktos mial raka w rodzinie to zmykaj czym predzej na to USG.
Castia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 13:18   #15
TeczaNaPatyku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 146
Dot.: Bolący guzek w piersi

Ja np. mam malutkie, zupełnie niegroźne torbiele na jajnikach. Więc głęboki wdech i wydech i do lekarza.

Castia streścisz troszkę jak to u ciebie tam jest z tymi guzkami? Bo byłam na tym wątku, ale tam tyle już postów, że masakra.
TeczaNaPatyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 18:06   #16
Castia
Wtajemniczenie
 
Avatar Castia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 546
Dot.: Bolący guzek w piersi

Cytat:
Napisane przez TeczaNaPatyku Pokaż wiadomość
Ja np. mam malutkie, zupełnie niegroźne torbiele na jajnikach. Więc głęboki wdech i wydech i do lekarza.

Castia streścisz troszkę jak to u ciebie tam jest z tymi guzkami? Bo byłam na tym wątku, ale tam tyle już postów, że masakra.
ostatnie kilka stron tam sie udzielałam wiec mozesz poczytac moja historie
no ale opisze co nieco.Otoz guzka jednego wyczulam sama po tym jak czulam bol pod pacha i jak sie okazalo mialam tam taka kulke, oczywiscie zaraz do neta i szukalam co to moze byc wyczytalam zeby zbadac piersi bo to moze byc jakis znak ze w piersiach sa zmiany, tak wiec odrazu sie zbadalam i wyczulam guzka, takie winogronko w piersi. Akulka pod pachami byla ponoc od golenia, dostalam zapalenia mieszków wlosowych.Poszlam do lekarza no i na USG wyszlo ze mam jednego guzka o srednicy 2 cm wprawej piersi, i w lewej ponad 1cm. Dostalam skierowanie na biopsje na ktora poszlam prywatnie bo czas oczekiwania na fundusz wynosil kolo 3 tyg tak wiec spanikowalam w ogole ze to rak, przeplakane noce i w ogole dni wyjete z zycia i nie chcialam tyle czekac.Juz na biopsji lekarz zasugerowal usuniecie tego wiekszego guzka, na wyniki biopsji czekalam 14 dni roboczych.Masakra to byla na szczescie okazalo sie ze guzki sa niegrozne.Ale tylko wiadomo ze ten wiekszy byl gruczolakowlokniakiem a ten mniejszy ma nie jasna strukture. Pierwszy zabieg tak jak mowilam mialam w pt. Nastepny za miesiac bo chirurg ze wzgledu na podana mi duza dawke znieczulenia nie podjal sie odrazu wyciecia tego drugiego. Tak w ogole to bylo podejrzenie po jakims miesiacu ze jest trzeci guzek ale na szczescie okazalo sie ze to gruczol. My jestesmy mlode, dlatego nasze piersi sa gruczołowate i niektore zgrubienia ciezko zdiagnozowac ale na USG dokladnie widac co jest. Ja widzialam tak jakby kawał czarnego wegla mi ktos tam wlozylMoj guzek od czerwca do teraz urosl około 1cm. W momencie usuwania mial juz ponad 3 cm, sama czulam w tym czasie ze sie powieksza do wielkosci malej mandarynki na szczescie juz go nie mam.
A od czego sie u mnie wziely tez lekarze nie potrafia odpowiedziec, bo tabletek anty nigdy nie bralam, a sa rozne opinie co do ich wplywu na powstanie guzkow. No to tak mniej wiecej to u mnie bylo.
Tak wiec nie bagatelizujcie zadnych zmian w piersiach. A tak jak mowilam USG nie zaszkodzi a glowa bedzie spokojniejsza

Edytowane przez Castia
Czas edycji: 2009-09-29 o 18:08
Castia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:12.