Odżywianie a zmiany skórne...to straszne.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-27, 23:59   #1
MARION9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 27

Odżywianie a zmiany skórne...to straszne..


Ostatnio zmieniłam styl odżywiania przy swoich nowych lokatorach.Zmierzam do tego, że z mojej codziennej diety całkowicie zostały wyeliminowane potrawy z jakąkolwiek zawartością tłuszczów.Od tego czasu wyszły mi na nogach drobne chrostki.Są usypane na doslownie calych nogach.Mój lekaarz zalecił mi włączyć do diety majonez i olej i teraz niemalże każdą kanapke jem z majonezem i każdy obiad jest smażony na oleju lub oliwie z oliwek.A więc już od 7 miesięcy dostosowuje się do zaleceń, ale to nie ustępuje.Co mam zrobić w takiej sytuacji, aby mieć gładkie nogi bez jakkichkolwiek wyprysków i pryszczyków?
MARION9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 09:45   #2
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Odżywianie a zmiany skórne...to straszne..

Tłuszcze są niestety niezbędnym składnikiem diety, zwłaszcza zimą.
Niektóre witaminy rozpuszczają się tylko w tłuszczach, więc ich niespożywanie przyczynia się do awitaminozy.

To już lepiej zrezygnować z węglowodanów (ale też nie do końca).

Poza tym - co to za lekarz, który dietetycznie zaleca żreć ciężkostrawny i kaloryczny (do tego pewnie konserwowany) majonez???

Olej (a lepiej oliwę) można dodawać też do sałatek, nie tylko smażyć.

Czy na coś chorujesz? Skąd taka dieta w ogóle?
Napisz coś więcej - będzie łatwiej coś doradzić.
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 00:36   #3
MARION9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 27
Dot.: Odżywianie a zmiany skórne...to straszne..

Ale co więcej napisać.Wiadomo jak chce się troche schudnąć to wykluczyłam smażenie (co za tym idzie olej).Tłustego mięssa nigdy nie jadłam jestem nauczona tak przez rodziców.Mój tata mial cukrzyce i musieliśmy uważać na to co jemy .Jedliśmy tylko drób,cięlęcine oraz ryby.Czy na coś choruje??Jeżeli o to chodzi to od czasu do czasu na lenia<heehe> , a tak na poważnie to uwierz mi zdrowszej odemnie nie widziałaś
MARION9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 10:11   #4
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Odżywianie a zmiany skórne...to straszne..

Ale co za dużo to niezdrowo - nie można wszystkiego na amen wykluczać

Jedz sałatki z oliwą, smaruj pieczywo (masło jest jednak zdrowsze - byle w rozsądnych ilościach). Duś mięso na obiad z ew. odrobiną oleju zamiast smażyć. Odstaw ten majonez bo zdrowy nie jest.
Może być tak, że faktycznie nabawiasz się przez taką dietę jakiejś awitaminozy i stąd problemy ze skórą. A może to być uczulenie na coś w diecie lub kosmetyk.
Przydałby się rozsądny dermatolog.

A jak chcesz schudnąć to ja bym w pierwszej kolejności odrzuciła kluski, ziemniaki, słodycze, ciasta, chipsy itd (piszę na wszelki wypadek bo nie wiem jakie grzeszki popełniasz ).
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 14:34   #5
MARION9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 27
Dot.: Odżywianie a zmiany skórne...to straszne..

Ziemniakoww nie wyklucze bo nie powinno się są niskokaloryczne i napewno nie tuczą.Słodyczy nie lubie bo się nimi kiedyś zatrulam a jak jem kluski to samą mąką mi jedzie i też nie lubie.Jeżeli chodzi o masło to jest dużo gorsze od majonezu i obrzydliwe .Nigdy nie smarowałam bo nie lubie

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:33 ----------

I tak mi już bardzo pomogłaś ale chyba żeczywiściee musze się udać do dermatologa.Dziekuje Ci bardzoi pozdrawiam
MARION9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:28.