problem z pisaniem postów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-09-13, 11:56   #1
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko

coś tu nie gra-do Zło.


czemu jest tak, że jeśli jest ileś tam postów w danym wątku, a ja chcę odpowiedzieć na konkretny( dajmy na to 7 w kolejności, ale nie ostatni) i klikam na `odpowiedz` przy tym poście, to moja odpowiedź wcale nie zostaje umieszczona po wysłaniu pod postem, na który odpowiadam? tylko na przykład jest 2 posty dalej, gdzieś w środku. albo na końcu całego wątku. tak mi się właśnie zdarzyło przed chwilą i muszę przyznać , że mnie to irytuje...no i bałagan się robi straszny w wątku.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-13, 12:11   #2
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: coś tu nie gra-do Zło.

koko napisał(a):
> czemu jest tak, że jeśli jest ileś tam postów w danym wątku, a ja chcę odpowiedzieć na konkretny( dajmy na to 7 w kolejności, ale nie ostatni) i klikam na `odpowiedz` przy tym poście, to moja odpowiedź wcale nie zostaje umieszczona po wysłaniu pod postem, na który odpowiadam? tylko na przykład jest 2 posty dalej, gdzieś w środku. albo na końcu całego wątku.

Posty tworzą drzewko odpowiedzi. Jeśli odpowiadasz na posta, na którego już ktoś odpowiadał, Twój post umieszczany jest w kolejności chronologiczne - nad nim są te, które były wcześniej. Tak jest na większości forów dyskusyjnych. Dlatego dobrze jest cytować fragment posta, na którego odpowiadasz, zeby czytający wiedzieli, do kogo się zwracasz i o co chodzi.

Zmian o ile wiem Zło nie przewiduje, więc proponuję się przyzwyczaić i sprawdzać po prostu drzewko danego wątku

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-13, 12:15   #3
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: coś tu nie gra-do Zło.

Koko, bo jak wchodzisz i masz te wątki rozwinięte, takie no wiesz, taka tasiemka i pod spodem te poszczegolne wątki to klikasz tylko na tego posta na którego chcesz odpowiedziec, nie rozwijasz calwego watku! I dopiero wtedy klikasz odpowiedz i wszystko bedzie juz dobrze

youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-13, 12:45   #4
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: coś tu nie gra-do Zło.

Nasze forum obsługuje wielowątkowość dyskusji do (chyba) 10 poziomu, jest takie jak np.: forum na Onet.pl - co to oznacza? Postaram się to pokazać - oto przykładowe wątki i sposób ich zagłębiania:

<ul>[*]Pytanie - pierwszy wpis w wątku
<ul>[*]Odpowiedź A
<ul>[*]Odpowiedź do A[/list][/list]<ul>[*]Odpowiedź B
<ul>[*]Odpowiedź do B[/list][/list][/list]Jeśli odpowiesz na przykład na "odpowiedź do A", to Twój wpis trafi POD niego a nie na koniec wątku, i bedzie tutaj:
<ul>[*]Pytanie - pierwszy wpis w wątku
<ul>[*]Odpowiedź A
<ul>[*]Odpowiedź do A
<ul>[*]<font color=red>Twoja odpowiedź do "Odpowiedź do A"</font>[/list][/list][/list]<ul>[*]Odpowiedź B
<ul>[*]Odpowiedź do B[/list][/list][/list]

Mam nadzieję, że wyjaśniłem
W skrócie: szafa gra



p.s. Może jeszcze uzupełnię: przy ładowaniu całego wątku, wpisy nie są pokazywane gałąź po gałęzi - bo to matematycznie jest nieco karkołomne, ale w kolejności od czubka drzewka, czyli:

- Pytanie - pierwszy wpis w wątku
- Odpowiedź A
- Odpowiedź do A
- <font color=red>Twoja odpowiedź do "Odpowiedź do A"</font>
- Odpowiedź B
- Odpowiedź do B

W ten sposób przeglądając cały czas forum w trybie pokazywania całego wątku może być mylące dla początkujących "drzewkowiczów", szczególnie, że ich wpis nie zawsze trafia na koniec
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-13, 13:03   #5
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: coś tu nie gra-do Zło.

Zło, nie jest dokładnie tak jak opisujesz. Mnie też się wielokrotnie zdarzało odpowiadać na posta w zagnieżdżonym wątku i odpowiedź była umieszczana na samym końcu, a w drzewku jakby była odpowiedzią do głównego posta.
nie wiem, może czegoś nie zrozumiałam?
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-13, 13:09   #6
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: coś tu nie gra-do Zło.

superka napisał(a):
> Zło, nie jest dokładnie tak jak opisujesz. Mnie też się wielokrotnie zdarzało odpowiadać na posta w zagnieżdżonym wątku i odpowiedź była umieszczana na samym końcu, a w drzewku jakby była odpowiedzią do głównego posta.
> nie wiem, może czegoś nie zrozumiałam?

Wyjaśnienie jest na początku mojej odpowiedzi - chodzi tutaj o poziom zagnieżdżania gałęzi odpowiedzi. System rejestruje je w nieskończoność, ale niestety nie mamy gumowych monitorów, tak więc mniej więcej na 10-tym poziomie wcięcia forum przestaje i kolejne odpowiedzi trafiają już w "kolumnę".
Gdyby tak nie robił, kolejne wcięcia wędrowałyby "poza" ekran i wtedy dopiero jest bałagan
Stąd też wydawać się może, że jest coś nie tak i nie po kolei, ale system przyporządkowuje to prawidłowo - sprawdziłem
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-13, 13:14   #7
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: coś tu nie gra-do Zło.

Zło, ja rozumiem ideę kolumny - chodziło mi o to, że taki post ustawia się pionowo pod kolumną pierwszych odpowiedzi - jakby był odpowiedzią do głównego posta, a nie odpowiedzią zagnieżdżoną.
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-09-13, 13:15   #8
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: coś tu nie gra-do Zło.

Dodam jeszcze, że to wszystko o czym piszę nie zdarza się za każdym razem. Ale zdarzyło mi się parokrotnie.
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-13, 13:18   #9
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: coś tu nie gra-do Zło.

Żeby być już super dokładnym: dzieje się tak:

- post A
----- odpowiedz do postu A
- post B

Odpowiadam na odpowiedź do postu A (i jest jeszcze miejsce na ekranie) i powinno być tak:

- post A
----- odpowiedz do postu A
--------- moja odpowiedź
- post B

A jest tak:

- post A
----- odpowiedz do postu A
- post B
- moja odpowiedź


Na tym polega problem.
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-13, 13:22   #10
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: coś tu nie gra-do Zło.

Jeśli jest tak, jak piszesz, to proszę o linka do takich uszkodzonych wątków z info o który Twój post chodzi (gdzie powinien być), najwidoczniej czeka mnie trochę roboty
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-13, 13:28   #11
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: coś tu nie gra-do Zło.

Uff - wreszcie edytowałam poprawnie tego posta - zapomniałam, że w htmlu giną spacje.
Co do korekt, to odpadają - nie pamiętam już gdzie to było i nie chce mi się teraz szukać, to nie ma sensu, bo ostatecznie w wątkach dochodziłyśmy jakoś do porozumienia. Napisałam o tych zdarzeniach, żeby pomóc usunąć ewentualną lukę, która jak podejrzewam jest przyczyną. Zresztą, to ty tu jesteś specjalistą
pozdrowienia
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-09-13, 13:31   #12
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: coś tu nie gra-do Zło.

superka napisał(a):
> Co do korekt, to odpadają - nie pamiętam już gdzie to było i nie chce mi się teraz szukać, to nie ma sensu, bo ostatecznie w wątkach dochodziłyśmy jakoś do porozumienia. Napisałam o tych zdarzeniach, żeby pomóc usunąć ewentualną lukę, która jak podejrzewam jest przyczyną. Zresztą, to ty tu jesteś specjalistą

Jak się to komuś przytrafi i będzie na milion % pewna, że kliknęła w prawidłowy link "Odpowiedz" pod postem, to proszę bardzo o linka.
W tej chwili algorytm "czesania" wątków w drzewka patrzy na mnie niewinnym wzrokiem, ale jak będę miał dowód, to będzie się musiał skurkobaniec przyznać gdzie knoci

Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-13, 13:37   #13
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: coś tu nie gra-do Zło.

Dobrze, wtedy wpiszę link do tego wątku i posta tutaj.
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-13, 14:14   #14
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: coś tu nie gra-do Zło.

o kurczę! nie miałam pojęcia, ze tak mało wiem o funkcjonowaniu forum.wstyd mi...tyle czasu tu jestem i tak kiepsko się znam.
ale już załapałam o co chodzi, dziękuję Wam bardzo.teraz widzę, ze to tylko pozorny bałagan. i faktycznie propozycja Buni, żeby cytować post, na który się odpowiada jest w tej sytuacji genialna.
przez całe życie człowiek się uczy...
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 09:13   #15
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
problem z pisaniem postów

Witam.Mam problem z pisaniem postów.Nie działają mi wszystkie znaki,np.Cały tekst zlewa mi się w jedną całość,nie mogę zrobić przerw w tekście,wyszczególniać myślnikami jeden pod drugim,wytłuszczać itp. Cały tekst idzie mi w jednym ciągu chociaż robie przerwy podczas pisania.Po zatwierdzeniu postu i wysłaniu wszystko jest zlane w jedną całość. W jaki sposób mogę zaznaczać np.na targowisku innym kolorem że kosmetyk jest wymieniony? Pozdrawiam i proszę o pomoc.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 09:27   #16
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: problem z pisaniem postów

Masz włączony edytor WYSIWYG w Panel -> Opcje?
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 09:51   #17
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: problem z pisaniem postów

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Masz włączony edytor WYSIWYG w Panel -> Opcje?
Sprawdzałam i tak,mam włączony ten edytor.Problem ten mam od samego początku mojej aktywności na forum. Co jeszcze może być tego powodem
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 10:55   #18
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: problem z pisaniem postów

Jest całe mnóstwo możliwości. Możesz na początek podać mi linka do takiego posta?
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 11:14   #19
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: problem z pisaniem postów

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Jest całe mnóstwo możliwości. Możesz na początek podać mi linka do takiego posta?
OK. Oto mój wątek z targowiska.http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=246649


Wyłączyłam blokowanie reklam i jest.OK.

Edytowane przez Iwona75
Czas edycji: 2008-04-10 o 09:34 Powód: dopisek
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-25, 16:53   #20
Demri
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 599
Dot.: problem z pisaniem postów

Mam podobny problem od wczoraj. Nie działają emotki, edycja tekstu, nie mogę nic wytłuścić ani robić przerw w tekście. Edytor WYSIWYG jest włączony. Wcześniej wszystko działało OK. Z wysłaniem tego posta był jeszcze większy problem, za każdym razem info że wiadomość musi zawierać min x znaków, zadziałało dopiero po kolejnych próbach. O co chodzi z tym blokowaniem reklam, gdzie jest taka opcja?? W każdym razie nic nie zmieniałam w ustawieniach, a raptem przestało działać. Pomóżcie, bo nie mam pojęcia co z tym zrobić...
[quote=Iwona75;7173048].
Demri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 16:56   #21
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 326
Dot.: problem z pisaniem postów

Mam to samo. Post zlewa się w całość, nie da się robić przerw miedzy wersami. W rogu przeglądarki jest napisane,że wystąpiły błędy na stronie....
__________________
31maj 2013 HANIA
Chii1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 17:12   #22
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: problem z pisaniem postów

Cytat:
Napisane przez Chii1986 Pokaż wiadomość
Mam to samo. Post zlewa się w całość, nie da się robić przerw miedzy wersami. W rogu przeglądarki jest napisane,że wystąpiły błędy na stronie....
Jak już pisałem godzinę temu w sąsiednim wątku - musisz usunąć pliki tymczasowe przeglądarki internetowej.

zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 17:14   #23
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: problem z pisaniem postów

Cytat:
Napisane przez Chii1986 Pokaż wiadomość
Mam to samo. Post zlewa się w całość, nie da się robić przerw miedzy wersami. W rogu przeglądarki jest napisane,że wystąpiły błędy na stronie....

Może macie włączone jakieś blokady np.reklam?
U mnie tak było i miałam ten sam problem.
Po wyłączeniu opcji blokowania reklam wszystko jest OK.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 17:15   #24
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: problem z pisaniem postów

Ja mam to samo. Wczoraj po ok tygodniowej przewie na wizazu zalogowałam się i zaczęlo dziać się takie cos Pisząc PW nie mogłam dodac emotki (no chyba, ze znałam na pamięc, co wpisać), wybrac tekstu (zwykle pisze pochylą czcionką), rozmiaru... Robiłam spacje, odstępy...a wszystko zlewa się w całośc Odpowiadając na jednym z wątków już dodałam jako PS-a pytanie, co się dzieje z Wizażem
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 17:23   #25
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 326
Dot.: problem z pisaniem postów

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Jak już pisałem godzinę temu w sąsiednim wątku - musisz usunąć pliki tymczasowe przeglądarki internetowej.

zrobiłam tak - bez zmian ale zmieniłam edytor tekstu na standardowy i już mogę robić przerwy miedzy wersami...nadal nie mogę wstawiać emotek ale pokombinuję jeszcze...
__________________
31maj 2013 HANIA
Chii1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 17:44   #26
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: problem z pisaniem postów


działa...


Enter też działa - to nie jest problem forum, lecz ustawień Twojego komputera.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 14:08   #27
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: problem z pisaniem postów

Sprawdziłam, mam włączony ten edytor WYSIWYG i nie wiem czemu tak jest Dodam, że ja tez wczesniej mialam wszystko ok i nic nie zmienialam. Gdzie jest ta opcja z blokowaniem reklam, gdzie mogę to sprawdzić? (w "edytuj opcje", w panelu użytkownika nie widzę). Pozdrawiam
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 14:13   #28
Elaiza186
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 415
Dot.: problem z pisaniem postów

To ja sie moze podczepie ,zeby nie zakladac nowego wątku.

Od wczoraj nie moge wejsc na Szafę.Pokazuje się taki komunikat:

Cytat:
Program internet explorer nie moze otowrzyć miejsca internetowego http//www.wizaz.pl/szafa

Operacja przewana
Elaiza186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 19:23   #29
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: problem z pisaniem postów

Cytat:
Napisane przez Elaiza186 Pokaż wiadomość
To ja sie moze podczepie ,zeby nie zakladac nowego wątku.

Od wczoraj nie moge wejsc na Szafę.Pokazuje się taki komunikat:



Szafa wykorzystuje zaawansowany programik w javaskrypcie do wyświetlania zdjęć. Jeśli masz ustawiony wysoki poziom ochrony w programie typu internet security może to stanowić problem i dlatego IE przerywa połączenie.

Inna możliwość to w ogóle ograniczone zaufanie do witryn. Sugeruję wstępnie ustawić domenę wizaz.pl jako zaufaną, to wyłącza kilka "procedur obronnych" winzgrozy.

zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 19:29   #30
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: problem z pisaniem postów

Zmieniłem ustawienia obsługi cache przeglądarki - sprawdźcie teraz proszę, czy działa OK.

zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:17.