Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-25, 07:59   #151
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

widać ze zależy Ci na cwiczeniu skoro zaczełas nie majac sutaszu
to dobrze wróży. Zwróciłabym na Twoim miejscu uwagę na dociskanie sznurków wmiejscu szycia przed ostatecznym pociągnieciem nitką zeby były blisko siebie, bo na zdjeciu widac zyłkę/nitkę. koraliki wcale nie muszą byc przezroczyste , wg mnie lepiej jeśli nie są.
a brocha mirry fajowa, wygląda troche jak labirynt ^^
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 10:57   #152
gwiaz_deczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 197
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Dziękuję Obywatelko

Wczoraj kupiłam sutasz i oto moje pierwsze prace. Wczoraj turkusowe, dzisiaj czarno szare.

Z czarno szarego jestem nawet zadowolona, chociaż może radość przedwczesna, bo jeszcze duuuuuuuuuuuużo pracy przede mną.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg turkus.jpg (110,4 KB, 210 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg czrnobialy.jpg (85,6 KB, 211 załadowań)
gwiaz_deczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 11:28   #153
extrano
Raczkowanie
 
Avatar extrano
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 372
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Opowiem Wam o praniu: po potraktowaniu kolczyków wodą z Perwollem do prania tkanin delikatnych, delikatnym czyszczeniu gąbką kolczyk, który był czysty nic nie ucierpiał, z kolczyka który skąpał się w kawie plamy nie zeszły, natomiast kolczyk sam w sobie tez się nie zniszczył. Postanowilam potem pójść na całość (i tak nie miałam nic do stracenia) i wrzuciłam je do pralki, bez bigli, w satynowym ściśle zawiązanym woreczku, razem z jasnymi dziecięcymi ciuszkami. W efekcie plamy zeszły ale niestety najjaśniejszy sutasz w zestawie (bardzo jasno różowy) pozostał jednak trochę ciemniejszy. Jak się ich nie zestawia razem to nawet pewnie niewiele osób zauważy różnicę. Nic się nie zmechaciło, nie porwało, nie skurczyło. Kolczyki były podszyte sztywnym filcem. Pokażę zdjęcia ale nie dzisiaj bo jestem zawalona pracą.

Wniosek, można delikatnie czyścić przybrudzone kolczyki, ale nie kąpcie ich w kawie, czerwonym barszczu i winie, bo będa stracone

SIłą rzeczy po warsztatach mam teraz pełną wiedzę, jak szyć i jak ratować sutasz
__________________
Extrano - plecione skarby - początek wątku

Wreszcie nowości - ZAPRASZAM
extrano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 10:16   #154
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Dziewczyny jak to jest z tym sutaszem - to jest jedwab, czy nie? Bo mam jedne kolczyki od Margity i ona zawsze pisze, że to jedwab i się właśnie zastanawiam.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 10:34   #155
gwiaz_deczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 197
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

teoretycznie, ten "oryginalny" powinien być jedwabny. Natomiast szukając sutaszu na necie znalazłam oferty: sutasz 100 % wiskoza. poza tym oryginalny sutasz ,ma w środku tych dwóch tunelików sznureczki, natomiast ten, który kupiłam w pasmanterii, sznureczków nie ma żadnych, tylko jest tak spleciony.

Jak jest w praktyce, zwłaszcza w tym konkretnym przypadku nie wiem.
gwiaz_deczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 11:15   #156
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Ja jeszcze nigdzie nie spotkałam się z sutaszem jedwabnym, może ma ktoś namiary?

Zapytaj się może Margity gdzie pozyskuje jedwab
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 12:34   #157
lunamin
Zadomowienie
 
Avatar lunamin
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 658
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Cytat:
Napisane przez gwiaz_deczka Pokaż wiadomość
teoretycznie, ten "oryginalny" powinien być jedwabny. Natomiast szukając sutaszu na necie znalazłam oferty: sutasz 100 % wiskoza. poza tym oryginalny sutasz ,ma w środku tych dwóch tunelików sznureczki, natomiast ten, który kupiłam w pasmanterii, sznureczków nie ma żadnych, tylko jest tak spleciony.

Jak jest w praktyce, zwłaszcza w tym konkretnym przypadku nie wiem.
A ja mam taki ze sznureczkami w tunelikach! Tylko, że ma 6mm szerokości
__________________
Moja biżuteria- wątek wizażowy
lunamin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-27, 12:53   #158
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Ale to musi być strasznie grube i duże, nie wyobrażam sobie robić kolczyków z czegoś takiego
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 13:23   #159
lunamin
Zadomowienie
 
Avatar lunamin
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 658
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Solciuchna, jak też nie wyobrażam sobie... to sutasz do zastosowań odzieżowych.
A co do jedwabnych nici i sznurków, widziałam wiele opisów podajacych, że właśnie dane nici są jedwabne, a jak pytałam o szczegóły, to okazywało się, że to 100% polyester, a nici potocznie zwane jedwabnymi
Zerknęłam u margity, rzadko pojawia się hasło jedwabne...
__________________
Moja biżuteria- wątek wizażowy
lunamin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 14:21   #160
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Cytat:
Napisane przez lunamin Pokaż wiadomość
A co do jedwabnych nici i sznurków, widziałam wiele opisów podajacych, że właśnie dane nici są jedwabne, a jak pytałam o szczegóły, to okazywało się, że to 100% polyester, a nici potocznie zwane jedwabnymi

no właaaśnie
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 14:37   #161
lianna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 226
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

może ten artykuł wam coś rozjaśni
http://www.sciaga.pl/tekst/86472-87-...czny_i_wiskoza

ale wg mnie pisanie ze sutasz jest z jedwabiu wprowadza w błąd , bo potocznie każda z nas myśli o jedwabiu naturalnym.
z drugiej zaś strony słowo "wiskoza" nie kojarzy się dobrze
Z tego co wyczytałam nici jedwabne też są zwane" jedwabnymi "a nie są z jedwabiu.
No chyba, że maci jakiś namiary?
__________________
Sutasz i wire wrapping
lianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-27, 15:23   #162
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

No tak, czy z jedwabiem raczej nic to nie ma wspólnego. Właśnie sobie zamówiłam trochę sznurków w różnych kolorach. Może w wolnej chwili coś sobie porobię. Bo ciągle łapię się na tym, że mam ochotę kupować sutaszki od różnych osób, a mogę przecież sama spróbować sobie zrobić. Może wreszcie miałabym jakąś biżu przez siebie robioną dla siebie.
Pewnie to mylne wrażenie, ale jak patrzę po galeriach ile dziewczyn nagle zaczęło robić biżu sutaszowe tak z dnia na dzień w zasadzie (jakiś totalny zalew) to zaczyna we mnie rosnąć podejrzenie, że technika nie jest trudna . Pewnie się mylę oczywiście . No i przede wszystkim jest chyba mega tania. Sutasz tani jak barszcz, kamyczków mam gigantyczne ilości. Srebra tyle co w biglach. Żyć nie umierać . Marzą mi się jakieś kolczyki w zieleniach.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 16:22   #163
lunamin
Zadomowienie
 
Avatar lunamin
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 658
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

A ja widzę mnóstwo kamierni w cargach, zalew AC... wniosek: technika nie jest trudna... To żartobliwe określenie, bynajmniej proszę nie odbierac go inaczej
__________________
Moja biżuteria- wątek wizażowy

Edytowane przez lunamin
Czas edycji: 2011-01-27 o 16:26
lunamin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 16:37   #164
ollccia
Zadomowienie
 
Avatar ollccia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 497
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Wiecie, tym tropem idąc, to poza zwyklakami, chyba najwięcej w galeriach jest wrappów. To też powinno być proste jak barszcz

Jeszcze trochę i stwierdzimy, że w ogóle techniki obecne na naszym rynku są jakieś za proste i trzeba będzie coś całkowicie nowego wymyślić Jak już nam tak dobrze idzie

Edytowane przez ollccia
Czas edycji: 2011-01-27 o 16:39
ollccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 16:54   #165
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Hmm wiecie co, ale chodzi mi o to, że wrapów może jest i dużo, ale ta technika jest w Polsce znana już dość długo, a dziewczyny, które robią teraz super rzeczy długo do tego dochodziły. A jeśli chodzi o AC to szczerze mówiąc mam takie wrażenie (patrząc po galeriach) na początku objawiło się kilka super zdolniach (Ksenia, Skład Sznurowadeł, Kraina srebrnych kwiatów, Lubomirka, Leonasch i kilka innych, przepraszam, że nie wymieniam wszystkich ), a teraz jakoś cisza i nowych osób w zasadzie nie ma.

A sutasz tak jakoś "wybuchł" i w ciągu kilku miesięcy dosłownie wyroiło się w galeriach mnóstwo prac sutaszowych na naprawdę fajnym poziomie. Niedawno np. weszłam na blog takiej babeczki Aurus - patrzę, pierwsze prace z sutaszu i od razu poziom jak u Margity, no szok! Ale może to kwestia tego, że ja się na sutaszu po prostu nie znam i nie umiem ocenić. Ale jednocześnie wiem u kogo bym kupiła a u kogo nie, bo np. prace są bardziej równo szyte czy coś. A AC jest prostą techniką to fakt

Edytowane przez smoczek
Czas edycji: 2011-01-27 o 16:57
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 17:04   #166
ollccia
Zadomowienie
 
Avatar ollccia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 497
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

No ja też właśnie zauważyłam wysyp bardzo dobrej jakości sutaszu ostatnio I fakt, jakoś szybko to poszło, ale biorąc pod uwagę to, że większość kobiet od małego umie się posługiwać igłą i nitką, to można przyjąć, że dochodziły do tego latami A tak poważnie - sporo osób, które zajęły się sutaszem to obyte już biżuteryjki, ze szkatułkami pełnymi dobrej jakości kamieni i srebrnych zapięć wszelkiego rodzaju, więc praca wykonana z takich materiałów też się zupełnie inaczej prezentuje niż pierwsze kolczyki z posrebrzanki Same materiały dodają klasy wyrobowi, a jak ktoś trochę haftował albo szył ręcznie, to ma pewnie ułatwione zadanie A że ja haftować uwielbiam, to kto wie... Może też się skuszę Zrobiłabym sobie czerwono-czarny naszyjnik Taki tylko mój własny i tylko dla mnie

EDIT: Ten mnie ostatnio zachwycił: http://picasaweb.google.com/lh/photo...t=embedwebsite ale mnie nie stać na niego, a dojście do takiej wprawy pewnie i tak ładnych parę lat zajmie... Ale co tam, może spróbuję kiedyś

Edytowane przez ollccia
Czas edycji: 2011-01-27 o 17:07
ollccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 17:15   #167
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Zanim kliknęłam w link już wiedziałam, że to ten. Jest boski, nieziemski . Ale chyba nie miałabym odwagi go włożyć. Ja jakoś w sutaszu wolę kolczyki.

A właśnie, w oczekiwaniu na materiały mam pytanie do Was - nurtuje mnie kwestia tego, dlaczego prace z sutaszu są takie gigantyczne? Kolczyki są przeważnie naprawdę ogromniaste. Moje jedyne kolczyki sutaszowe, które mi Margita uszyła też mnie na początku przeraziły rozmiarem. I pytanie - czy one są takie gigantyczne, bo, bo ja wiem, nie da się robić mniejszych zakrętów w tym sutaszu, czy jak? Czy po prostu wszyscy robiący sutaszową biżu lubią takie wielkie formy? Bardzo mnie to zastanawia od dłuższego czasu.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 17:18   #168
ollccia
Zadomowienie
 
Avatar ollccia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 497
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Cytat:
Napisane przez smoczek Pokaż wiadomość
Zanim kliknęłam w link już wiedziałam, że to ten. Jest boski, nieziemski . Ale chyba nie miałabym odwagi go włożyć. Ja jakoś w sutaszu wolę kolczyki.
Boski to mało powiedziane, on jest fenomenalny Zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia i wcale bym się nie bała go nosić Nawet do pracy do czarnego golfa
ollccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 17:23   #169
lunamin
Zadomowienie
 
Avatar lunamin
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 658
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Smoczku, wcale nie muszą być wielkie! To kwestia wyboru wzoru i ilości kamieni. Moje ostatnie kolczyki maja max3,7cm x 2,8cm a wywijasków jest w nich kilka. Ale oczywiście sutasz ma swoja grubość, pi razy oko 1mm, więc ile sznurków z sobą złożysz i jak duży kamień owiniesz.... to robi wymiar.
__________________
Moja biżuteria- wątek wizażowy
lunamin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-27, 18:50   #170
obywatelka planety Ziemia
Rozeznanie
 
Avatar obywatelka planety Ziemia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 646
GG do obywatelka planety Ziemia
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Cytat:
Napisane przez Solciuchna Pokaż wiadomość
J
Zapytaj się może Margity gdzie pozyskuje jedwab
margita tez robi z wiskozy, opisujac swoje kolczyki pisze "jedwab wiskozowy"
czyli po prostu sznurek wiskozowy

Edytowane przez obywatelka planety Ziemia
Czas edycji: 2011-01-29 o 08:23
obywatelka planety Ziemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 20:37   #171
lianna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 226
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Cytat:
Napisane przez smoczek Pokaż wiadomość
A jeśli chodzi o AC to szczerze mówiąc mam takie wrażenie (patrząc po galeriach) na początku objawiło się kilka super zdolniach (Ksenia, Skład Sznurowadeł, Kraina srebrnych kwiatów, Lubomirka, Leonasch i kilka innych, przepraszam, że nie wymieniam wszystkich ), a teraz jakoś cisza i nowych osób w zasadzie nie ma.
Zaporą dla rozszerzania AC jest koszt pieca i koszt materiałów... niejedna chciałaby spróbować , ale żeby robić to na poziomie trzeba zainwestować i poświęcić się technice.

Cytat:
Napisane przez ollccia Pokaż wiadomość
No ja też właśnie zauważyłam wysyp bardzo dobrej jakości sutaszu ostatnio I fakt, jakoś szybko to poszło, ale biorąc pod uwagę to, że większość kobiet od małego umie się posługiwać igłą i nitką, to można przyjąć, że dochodziły do tego latami
to prawda....
i wystarczy poszukać w świecie i porównać ...Polki robią to najlepiej... są kreatywne i oryginalne...
granica między kiczem, a elegancją jest tutaj cienka ... a rzadko która ją przekracza

Cytat:
Napisane przez ollccia Pokaż wiadomość
ATen mnie ostatnio zachwycił: http://picasaweb.google.com/lh/photo...t=embedwebsite ale mnie nie stać na niego, a dojście do takiej wprawy pewnie i tak ładnych parę lat zajmie... Ale co tam, może spróbuję kiedyś
piękny, trudny może nie jest, ale wyobrażam sobie ile Lara_Egaree poświęciła na to godzin pracy
Cytat:
Napisane przez smoczek Pokaż wiadomość
A właśnie, w oczekiwaniu na materiały mam pytanie do Was - nurtuje mnie kwestia tego, dlaczego prace z sutaszu są takie gigantyczne? Kolczyki są przeważnie naprawdę ogromniaste. Moje jedyne kolczyki sutaszowe, które mi Margita uszyła też mnie na początku przeraziły rozmiarem. I pytanie - czy one są takie gigantyczne, bo, bo ja wiem, nie da się robić mniejszych zakrętów w tym sutaszu, czy jak? Czy po prostu wszyscy robiący sutaszową biżu lubią takie wielkie formy? Bardzo mnie to zastanawia od dłuższego czasu.
Rozmiar jest związany z tym, że w dwóch zawijasach nie pokażesz niczego innego ani kolorystycznie ani we wzorze, a ponieważ ciężar jest niewielki można poszaleć z wywijasami.

Smoczku ciekawa jestem twoich pierwszych dzieł i pierwszych wrażeń.
Ja pierwsze co pomyślałam to .... kurcze jakie to pracochłonne...a nie wygląda.

Z biegiem jak ceny spadną .. już do mnie piszą, że chcę aż 150 zl ( za 10 h pracy + podatki) , a w warszawie robią sutasz za 60 zl, skromniejszy co prawda, ale przecież też sutasz) to dziewczyny (te naprawde twórcze) się wykruszą, bo na tym co robiły dotychczas lepiej zarobią.

Ale oczywiście wszystkim doradzam spróbować...frajda kolorystyczna nieprzeciętna... i jak uczy cierpliwości i pokory
__________________
Sutasz i wire wrapping
lianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 00:02   #172
balenka8_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 49
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Wg mnie sutasz nie jest barzdzo trudny ale też nie całkiem łatwy) większym problemem od wprawienia się w szyciu jest wymyślenie oryginalnego wzoru(mam pierwszy sutasz za sobą i też niezbyt oryginalny).Oglądam różne prace i muszę stwierdzić że wzory często się powtarzają albo są bardzo podobne.Ja mam swoją faworytkę w tej dziedzinie i właśnie dzięki niej postanowiłam spróbować początki mam marne ale wierzę w poprawę. Wg mnie warto próbować

z innej beczki(sorki): Smoczku jeżeli AC jest rzeczywiście łatwe i uda mi się kiedyś zrobić coś choć w jednej setnej tak dobrego jak twoje prace to będę bardzo szczęśliwa Czekam na przesyłkę i doczekać się nie mogę
balenka8_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 09:24   #173
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

dziewczyny, powiedzcie mi a co to jest AC? ;P
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 09:54   #174
lunamin
Zadomowienie
 
Avatar lunamin
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 658
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Art clay
Zerknij do wątku np. smoczka, czy frufelka
__________________
Moja biżuteria- wątek wizażowy
lunamin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 10:19   #175
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Ooo, jakie ładne, a jak to się robi i z czego ? ;P
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 10:46   #176
lunamin
Zadomowienie
 
Avatar lunamin
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 658
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

To srebrna glinka wypalana w wysokiej temperaturze. Więcej tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=333876
__________________
Moja biżuteria- wątek wizażowy
lunamin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 09:53   #177
marysienka44
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 17
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Hej, witam , ja zaczynam dopiero swoją przygodę z sutaszem, nie jest lekko, ale takie bywają początki.
Zresztą od zeszłego roku jestem zakręcona na punkcie rękodzieła, i zaczynałam od masy solnej, poprzez różne cuda, aż do tildowych królików, aniołow, oraz wyrobów z filcu, doszłam do sutaszu. Co prawda tildą jestem wierna, i cały czas je tworzę (to mój blog jakby co http://marysienka10.blogspot.com ) to sutasz mnie zafascynował. A człowiek całe zycie się uczy, hihi.
I tu moje pierwsze próby, wiem że kiepskie, ale myślę, że kolejne bedą ciekawsze i dorównam co nie którym

marysienka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 10:22   #178
extrano
Raczkowanie
 
Avatar extrano
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 372
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

Proste reguły ekonomiczne spowodują, że ceny na sutasz na pewno bardzo spadną. Pierwsze osoby, które to robią zgarniają marżę za innowacyjność, ale ponieważ tzw. bariery wejścia są niskie (niewiele trzeba zainwestować, dla szyjących/haftujących technika nie jest jakimś problemem) to natychmiast pojawiają się naśladowcy, rośnie podaż, spadają ceny. Mówię to ja doktor ekonomii (ale się wymądrzyłam...), jakbym wykładała kurs mikroekonomii to na pewno bym ten przypadek wykorzystała w wykładzie bo jest bardzo klasyczny. W innych technikach tak się nie dzieje bo albo trzeba dużych inwestycji w sprzęt albo w umięjętności.

A co do wielkości to wg mnie wielkość kolczyków bierze się stąd że w niewielu innych technikach można zrobić rzeczywiście duże, widoczne kolczyki. Sa zwykle za ciężkie. Tu więc kobietki biorą raczej duże, bo to jedyne jakie można nosić bez urwania ucha.

Zrobiłam sobie na sobotni bal karnawałowy właśnie takie duże (do małej czarnej) i b. wiele osób pytało o nie, zwracając uwagę głównie na rozmiar.
__________________
Extrano - plecione skarby - początek wątku

Wreszcie nowości - ZAPRASZAM
extrano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 14:00   #179
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

ale malusieńkich kolczyków też nie zrobisz, bo będą źle wyglądały. jednak sutasz wymusza wielkość.
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 15:24   #180
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: Biżuteria z sutaszu+koraliki/kamienie JAK SZYC

A moje tasiemki już do mnie idą . Może jutro dojdą. Już się nie mogę doczekać. Oczywiście mam już pomysł i w ogóle ach i och, a skutek pewnie będzie taki, że zderzę się z rzeczywistością i wyjdzie jakiś kołtun , no ale muszę spróbować .
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-27 11:59:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:53.