Inauguracja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-17, 13:51   #1
kaasiaczek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3

Inauguracja


Witam Za 2 tygodnie zaczynam studia i w związku z tym mam kilka pytań.. Jak wygląda inauguracja na studiach? Czy ślubowanie musi składać każdy osobno, czy wszyscy razem? Czy po legitymację i indeks trzeba wychodzić na środek auli? Jak to wszystko wygląda? Z góry dziękuję za odpowiedź
kaasiaczek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 14:06   #2
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Inauguracja

Wszystko zależy od uczelni.
Przykładowe znane mi inauguracje: ślubuje się "chórem", legitymację odbiera w dziekanacie a indeks albo podczas gali (gdzie jest się wywołanym z imienia i nazwiska) albo również w dziekanacie. Czasem inauguracja jest połączona z rozdaniem dyplomów dla V roku, czasem jest osobna.
Ale na pewno nie trzeba się jej bać
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 14:41   #3
LunatyczkaBB
Zakorzenienie
 
Avatar LunatyczkaBB
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6 407
Dot.: Inauguracja

U mnie inauguracja była przede wszystkim nudna . Ślubowanie chórem, a formalności w dziekanacie (jak sobie przypomnę kolejkę to cieszę się, że mam to za sobą ).
__________________
Bloguję

LunatyczkaBB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 14:54   #4
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Inauguracja

U mnie: ślubowanie chórem, potem porozdzielali nas kierunkami do mniejszych sal i tam z imienia i nazwiska wychodziło się po odbiór indeksu. Legitka była do odebrania w pierwszych dniach semestru w dziekanacie we własnym zakresie.

U mnie ten dzień nie nazywał się inauguracją tylko dniem wstępnym, inauguracja była kilka dni później jakoś w połowie października i była to impreza raczej dla wykładowców, studenci mogli przyjść posiedzieć i popatrzeć
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 15:02   #5
Eroll
Wtajemniczenie
 
Avatar Eroll
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 272
Dot.: Inauguracja

Dla mnie inauguracja była takim fajnym wstępem do studiowania, bo dzięki niej poznałam ludzi, z którymi będę studiować i dziekan w miarę krótko i ciekawie opowiadał o uczelni. A tak właściwie immatrykulacja, bo inauguracja uczelniana nie jest obowiązkowa. Jak widzisz, to wszystko zależy od uczelni. U mnie to była uroczystość wydziałowa, ślubowanie było składane chórem przez wszystkich. Kilka najlepszych osób z każdego kierunku odbierało indeks na środku auli, a legitymacje i resztę indeksów odbierało się też na auli, po zakończeniu uroczystości, w długiej kolejce. A na koniec szkolenie BHP Za to mój brat w trakcie ślubowania musiał przebierać się w tę szatę do ślubowania (toga?), więc może Cię to nie ominąć
Eroll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 15:59   #6
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Inauguracja

U mnie był podział- były dwa kierunki obecne( razem około 500 osób więc dość licznie), ślubowanie chórem, a po indeksy wywoływali z imienia i nazwiska na środek (wręczał dziekan)
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 16:48   #7
newmoongirl
Wtajemniczenie
 
Avatar newmoongirl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 451
Dot.: Inauguracja

U mnie było czadowo. O 9:45 zgodnie z planem zajęć był pierwszy wykład, na którym zjawiło się... 6 osób. Bo wszyscy myśleli, że skoro immatrykulacja, skoro ślubowanie, indeksy, galowe stroje itd, to zajęć zwyczajnie nie ma
A potem w auli wszyscy razem, zgodnym chórem ślubowanie, kilka przemówień (głównie sprawy organizacyjne typu w-f, lektorat z języka), potem jeszcze uroczysty wykład (nie powiem, byłby ciekawy, gdybym studiowała filologię rosyjską i przeczytała którąkolwiek z lektur, o których była mowa ) i wreszcie rektor zaczął odczytywać nazwiska i rozdawać indeksy
Legitymacje odbieraliśmy w dziekanacie, pamiętam, że wypełniałam jakiś formularz, ale nie pamiętam jaki.
__________________
"- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."

newmoongirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-18, 08:16   #8
Sookie _
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6
Dot.: Inauguracja

U mnie też - śpiewanie chóru, krótki wykład wstępny (!), parę słów informacyjnych. Później legitymację oraz plan odbieraliśmy poza aulą, każdy kierunek oddzielnie.
Sookie _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 08:18   #9
Falca
Raczkowanie
 
Avatar Falca
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 132
Dot.: Inauguracja

Może pytanie głupie, ale jestem kompletnie zielona w tym temacie. Czy na inaugurację wydziałową można przyjść z kimś czy samemu trzeba? I czy wtedy rozdadzą legitymacje i indeksy?
I jeśli jest tu ktoś z PW to jak z planem?Bo u mnie na stronie nic nie ma
Falca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 09:08   #10
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Inauguracja

Cytat:
Napisane przez Falca Pokaż wiadomość
Może pytanie głupie, ale jestem kompletnie zielona w tym temacie. Czy na inaugurację wydziałową można przyjść z kimś czy samemu trzeba? I czy wtedy rozdadzą legitymacje i indeksy?
I jeśli jest tu ktoś z PW to jak z planem?Bo u mnie na stronie nic nie ma
przecież w każdej odpowiedzi wyżej masz na ten temat informację, u jednych rozdają u drugich nie.

można przyjść z kimś, raczej nie wygonią, tylko nie wiem po co
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 09:11   #11
Falca
Raczkowanie
 
Avatar Falca
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 132
Dot.: Inauguracja

Dzięki Czytałam powyższe, ale wolę się upewnić. Jak się nie stresowałam tak sie nie stresowałam, a teraz boję się, ze się po prostu pogubię
Tak czy siak, dzięki,
Falca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-27, 05:44   #12
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: Inauguracja

U mnie było różnie.
na Przyrodniczym we Wro cały mój kierunek (stacjonarne i nie) był na jednej sali. Ślubowanie chórem, potem każdy osobno, wyczytany z nazwiska wychodził na srodek po indeks. Legitymacje odbierało się w dziekanacie (kolejki na conajmniej 1-1,5 h stania)
na WSFizjoterapii we Wrocławiu przyszliśmy na 11 na szkolenie BHP, potem do dziekanatu po legitymacje i indeksy. Ślubowanie polegało na podpisaniu w dziekanacie tej karteczki ze ślubowaniem. - dla mnie najlepsze rozwiązanie - bez zbędnych ceregieli.
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:12.