Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-03, 17:32   #31
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

[1=05f8d3a7fa16883dd678889 36db33f66de5a130f_5ee1665 576315;78508996]Haha, popsuł mi się wczoraj laptop i przepadły mi wszystkie książki językowe. Było tego sporo, no ale trudno.[/QUOTE] Dobrze, że mówisz, powinnam zrobić jakąś kopię, bo kiedyś już mi się to przytrafiło
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-03, 18:06   #32
05f8d3a7fa16883dd67888936db33f66de5a130f_5ee1665576315
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 55
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Dobrze, że mówisz, powinnam zrobić jakąś kopię, bo kiedyś już mi się to przytrafiło
Ja tak sobie myślałam tydzień temu, żeby skopiować najważniejsze rzeczy i mieć je w różnych miejscach, ale tego w końcu nie zrobiłam.
05f8d3a7fa16883dd67888936db33f66de5a130f_5ee1665576315 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-03, 18:30   #33
Esency
Rozeznanie
 
Avatar Esency
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 503
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

[1=05f8d3a7fa16883dd678889 36db33f66de5a130f_5ee1665 576315;78514286]Ja tak sobie myślałam tydzień temu, żeby skopiować najważniejsze rzeczy i mieć je w różnych miejscach, ale tego w końcu nie zrobiłam. [/QUOTE]

Ja też tak kiedyś straciłam wszystkie zbiory a było tego od groma. Teraz na wielu materiałach "fizycznych", bądź kursach online pracuję, więc się nie martwię, ale już się na własnej skórze przekonałam, że z dyskami i danymi na komputerze różnie bywa, więc rzeczywiście warto jakieś backupy porobić, albo trzymać w różnych miejscach

@ktrznn - ja już nie chcę zadymy robić tak naprawdę, bo gdzie nie poczytam materiałów na temat Radka i jego książki to jak nie od szarlatanów, to od innych go wyzywają. Swoje na ten temat powiedziałam i tyle Najbardziej rozbawił mnie gościu, który pod recenzją książki na blogu przyjaciółki, kiedy zapytał na jakim poziomie zdawał egzamin Kotarski i otrzymał odpowiedź zarówno od autorki bloga jak i ode mnie stwierdził, że jak może to potwierdzić, bo tylko "Kotarski mówił... Kotarski nagrał... Kotarski napisał... Kotarski dał zdjęcie wyników egzaminu..." - i teraz pytanie czego ten Pan oczekiwał i co chciał osiągnąć, skoro zapewnienia autora i dowody w formie skanu wyników egzaminu nie były wystarczające
Esency jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-03, 18:45   #34
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

[1=05f8d3a7fa16883dd678889 36db33f66de5a130f_5ee1665 576315;78508996]Haha, popsuł mi się wczoraj laptop i przepadły mi wszystkie książki językowe. Było tego sporo, no ale trudno.[/QUOTE]
Czego Ci brak? Może mamy i poratujemy?

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

[1=05f8d3a7fa16883dd678889 36db33f66de5a130f_5ee1665 576315;78514286]Ja tak sobie myślałam tydzień temu, żeby skopiować najważniejsze rzeczy i mieć je w różnych miejscach, ale tego w końcu nie zrobiłam. [/QUOTE]
Ja nauczona doświadczeniem mam w kilku miejscach.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-04, 13:18   #35
maaalinowaaa
Zadomowienie
 
Avatar maaalinowaaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 737
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

I ja się melduję w nowym wątku
Właśnie wróciłam z angielskiego, a za chwilę zabieram się do czytania English Matters.
__________________
"Nie mogę wprawdzie powiedzieć, czy będzie lepiej, gdy będzie inaczej, ale tyle rzec mogę, iż mysi być inaczej, o ile ma być dobrze."
maaalinowaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-04, 14:37   #36
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Ja tez wlasnie wróciłam z zajęć, strasznie jestem śpiąca (w czwartek zrobiłam mega nadgodziny... jeszcze je czuję ), ale jak się ogarnę to zamierzam pouczyć się Futur Simple.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-04, 15:43   #37
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Esency, bardzo Ci dziękuję za odpowiedź Zależało mi na opinii kogoś, kto przyjrzał się tej książce przez pryzmat nauki języków obcych. O szarlataństwo autora nie podejrzewałam, po prostu nie wiedziałam czy opisał znane mi już metody nauki czy może coś o czym jeszcze nie wiem. Gdyby było to możliwe to przejrzałabym tę pozycję w księgarni stacjonarnej i nie zawracała Wam głowy
istari jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-04, 16:17   #38
Esency
Rozeznanie
 
Avatar Esency
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 503
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez istari Pokaż wiadomość
Esency, bardzo Ci dziękuję za odpowiedź Zależało mi na opinii kogoś, kto przyjrzał się tej książce przez pryzmat nauki języków obcych. O szarlataństwo autora nie podejrzewałam, po prostu nie wiedziałam czy opisał znane mi już metody nauki czy może coś o czym jeszcze nie wiem. Gdyby było to możliwe to przejrzałabym tę pozycję w księgarni stacjonarnej i nie zawracała Wam głowy
Nie ma sprawy. Wiesz co... najlepiej, jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, to wpadnij do mnie na bloga, przejrzyj recenzję i w komentarzu wypisz wszelkie wątpliwości - to Ci na nie odpowiem. Dlaczego tak? Bo jak ktoś też będzie się zastanawiał, to wykorzysta to, co razem tam zgromadzimy i może komuś też w decyzji pomożemy.

Zawsze też jak Ci taka opcja nie odpowiada to napisz na priv to odpowiem na wątpliwości, na które jestem wstanie i postaram się coś podpowiedzieć

Tutaj nie ma sensu raczej o tym dyskutować, bo cała reszta neguje książkę, to też bałabym się, że będziemy posądzone o offtop
Esency jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-04, 16:43   #39
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez Esency Pokaż wiadomość
Nie ma sprawy. Wiesz co... najlepiej, jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, to wpadnij do mnie na bloga, przejrzyj recenzję i w komentarzu wypisz wszelkie wątpliwości - to Ci na nie odpowiem. Dlaczego tak? Bo jak ktoś też będzie się zastanawiał, to wykorzysta to, co razem tam zgromadzimy i może komuś też w decyzji pomożemy.

Zawsze też jak Ci taka opcja nie odpowiada to napisz na priv to odpowiem na wątpliwości, na które jestem wstanie i postaram się coś podpowiedzieć

Tutaj nie ma sensu raczej o tym dyskutować, bo cała reszta neguje książkę, to też bałabym się, że będziemy posądzone o offtop
Jak przeczytam to podzielę się swoimi odczuciami
istari jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-04, 16:44   #40
05f8d3a7fa16883dd67888936db33f66de5a130f_5ee1665576315
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 55
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez Esency Pokaż wiadomość
Nie ma sprawy. Wiesz co... najlepiej, jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, to wpadnij do mnie na bloga, przejrzyj recenzję i w komentarzu wypisz wszelkie wątpliwości - to Ci na nie odpowiem. Dlaczego tak? Bo jak ktoś też będzie się zastanawiał, to wykorzysta to, co razem tam zgromadzimy i może komuś też w decyzji pomożemy.

Zawsze też jak Ci taka opcja nie odpowiada to napisz na priv to odpowiem na wątpliwości, na które jestem wstanie i postaram się coś podpowiedzieć

Tutaj nie ma sensu raczej o tym dyskutować, bo cała reszta neguje książkę, to też bałabym się, że będziemy posądzone o offtop
Ja później chętnie przeczytam recenzję tej książki i co tam ewentualnie napiszecie w komentarzach.
05f8d3a7fa16883dd67888936db33f66de5a130f_5ee1665576315 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-04, 21:26   #41
xCatherinex
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 43
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Dołączam się i ja, muszę w końcu pokonać swojego lenia i zabrać się do roboty Na razie jestem na etapie szukania materiałów.

Mój priorytet to niemiecki – zdałam latem już jeden certyfikat, jak będę miała czas jakoś wiosną/latem chciałabym zdać Goethe C1, głównie muszę rozbudować słownictwo, bo widzę braki, poprawić wymowę i ogarnąć bardziej zaawansowaną gramatykę. Na razie jeśli chodzi o słownictwo zdecydowałam się na : repetytoria leksykalne Wagros, książkę, którą poleciła mi koleżanka ( podobno dobra do rozbudowania słownictwa) – Deine Meinung ist gefragt, poza tym w przyszłości chcę przerobić Oberstufenbuch oraz Sprechen, Schreiben, Mitreden. Z podręczników, to mam już w domu Aspekte C1, więc tym się zajmę. Bardzo lubię też serię Mittelpunkt. Po Aspekte sięgnę po Erkundungen, bo widziałam, ze ta seria jest aż do C2. Z gramatyką mam problem, bo jeszcze nie wiem co wybrać, na razie znalazłam: Grammatik mit Sinn und Verstand, , Sag’s besser, Ubungsgrammatik fur Fortgeschrittene, C- Grammatik z Schubert-Verlag, jeśli chodzi tylko o teorię to trafiłam na Grosse Grammatik Pons.

Poza tym biorę się też za angielski. Gramatykę ostatni raz miałam na zajęciach z 3 lata temu, więc muszę sobie wszystko powtórzyć. Wtedy korzystaliśmy z: CAE Vince, Advanced Grammar in Use i Mygrammarlab C1/C2, dobrze mi się z tymi książkami pracowało, więc przerobie je jeszcze raz. Ze słownictwa też seria in use , na razie chcę przerobić upper-intermediate vocabulary ( potem advanced i academic) oraz phrasal verbs, idioms, collocations in use, ponadto planuję w przyszłości przerobić Destination C1/C2. Poza tym muszę się zająć wymową. Niestety mam z nią odwieczny problem w każdym języku. Zainteresowały mnie: Ship or sheep, How Now Brown Cow, Sounds English, zobaczę co mi najbardziej przypadnie do gustu.

Do francuskiego podchodzę już chyba trzeci raz, ale się nie poddaję Zdecydowałam się na grammaire progressive debutant , vocabulaire en contexte debutant i podręcznik vite et bien.

Z rosyjskiego zostały mi podręczniki z mojego dwumiesięcznego kursu i wygrzebałam w domu jakąś książkę dla początkujących z Wiedzy powszechnej z lat 70. Akurat rosyjskiego chcę się uczyć bardziej w ramach rozrywki, bo dosyć dobrze mi wchodził i po tych 2 miesiącach, umiałam nawet sporo powiedzieć.

Mam teraz dosyć dużo czasu, więc będę mogła codziennie poświęcić co najmniej 3 godziny na naukę języków. Poza tym codziennie dla przyjemności czytam sobie gazety i oglądam seriale po niemiecku i angielsku. Chciałabym się też kiedyś nauczyć japońskiego i koreańskiego, ale na razie nie mogę się zdecydować , od którego zacząć

Edytowane przez xCatherinex
Czas edycji: 2017-11-04 o 21:27
xCatherinex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-04, 21:33   #42
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Hej! Mam Das Oberstufenbuch i osobiscie nie polecam - ta ksiazka nie potrafila mnie ''porwac''. Wedlug mnie gramatyka na C1 to nadal znaczy: dokladnie przerobic repetytorium Bezy. Tam jest wlasciwie wszystko. Do rozbudowania slownictwa wbrew pozorom polecam repetytoria leksykalne do matury na poziomie rozszerzonym, poza tym ogladanie debat politycznych - zobacz na ARD i ZDF jak sie nazywaja (mi niestety zawsze wypadaja nazwy z glowy... w niedziele jest np. Anne will na ARD). Jesli rozumiesz te debaty to jestes na C1. To jest calkiem zgrabna ksiazka: https://hueber.de/sixcms/media.php/3...7-1_Inhalt.pdf
ale nie wiem czy do samodzielnej nauki. Powodzenia
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 10:58   #43
xCatherinex
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 43
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Dziękuję za rady Repetytorium Bęzy mam, czasem do niego zaglądałam, jak chciałam coś sprawdzić, ale nie przerabiałam od deski do deski. Repetytoria maturalne też mam- przed maturą korzystałam z takiej różowej książki abc maturalne, bardzo ją lubiłam. Wygrzebałam też w domu repetytorium do matury rozszerzonej direkt i te repetytoria tematyczno-leksykalne Marii Rostek z Wagrosa. Zaczęłam teraz korzystać z Deine Meinung ist gefragt i bardzo mi się podoba tak książka. Zawiera 55 tematów np. Sportdoping, Astrologie und Horoskope, alternative Medizin, lebenslang in einer Firma arbeiten, im Ausland studieren itd. Najpierw są krótkie teksty - przedstawiono argumenty za i przeciw, potem są zadania ze słówkami z tych tekstów i na końcu jest około 10 pytań dotyczących tych argumentów i ogólnie danego tematu, wiec można poćwiczyć słownictwo i mówienie. Poszukam sobie tych debat, kiedyś widziałam kilka odcinków austriackiego pro contra z chyba puls 4. Moja znajomość niemieckiego jest bardzo nierówna, zdecydowanie lepsza pasywna niż aktywna.

Edytowane przez xCatherinex
Czas edycji: 2017-11-05 o 10:59
xCatherinex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 11:07   #44
Oletka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 78
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez xCatherinex Pokaż wiadomość

Mój priorytet to niemiecki – zdałam latem już jeden certyfikat, jak będę miała czas jakoś wiosną/latem chciałabym zdać Goethe C1, głównie muszę rozbudować słownictwo, bo widzę braki, poprawić wymowę i ogarnąć bardziej zaawansowaną gramatykę.
Też chcę sobie powtórzyć gramatykę i rozszerzyć słownictwo w kierunku C1/C2! Jeszcze nie wybrałam materiałów, ale z pewnością Sag's besser, C-Grammatik. Jeśli chodzi o słownictwo to jeszcze przeglądam, ale zamierzam korzystać dużo z materiałów autentycznych, filmy, książki, artykuły w gazetach.

Planuję dzielić się swoimi rezultatami na blogu, ale jeszcze układam plan, co i jak po kolei. Może się zmotywuję, aby szybciej się za to zabrać
Oletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 11:12   #45
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez istari Pokaż wiadomość
Cześć Wątek podczytuję od dawna, ale nie pamiętam żebym się w nim udzielała. Chciałabym zatem dołączyć i od razu na wstępie bardzo Wam podziękować, bo Wasze posty pomogły mi już tyle razy i w nauce i w chwilach zwątpienia, że nie zliczę.



Ja jestem dowodem na to, że można się nauczyć języka do poziomu B1 w ciągu pół roku Książki Kotarskiego co prawda nie czytałam, ale intensywnie myślę nad jej zakupieniem. Czy któraś z Was ją może ma i mogłaby wypunktować metody, o których autor pisze? Czytałam kilka recenzji i obejrzałam na YT filmik Adorosy, ale mam duży niedosyt.
Ja się nauczyłam do poziomu b2 w 3 miesiące we Włoszech tak że nawet zdałam certyfikat i na b2 i na c1. od zera. Metoda total immersion nic prostszego nie może być.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 11:17   #46
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez xCatherinex Pokaż wiadomość
Dziękuję za rady Repetytorium Bęzy mam, czasem do niego zaglądałam, jak chciałam coś sprawdzić, ale nie przerabiałam od deski do deski. Repetytoria maturalne też mam- przed maturą korzystałam z takiej różowej książki abc maturalne, bardzo ją lubiłam. Wygrzebałam też w domu repetytorium do matury rozszerzonej direkt i te repetytoria tematyczno-leksykalne Marii Rostek z Wagrosa. Zaczęłam teraz korzystać z Deine Meinung ist gefragt i bardzo mi się podoba tak książka. Zawiera 55 tematów np. Sportdoping, Astrologie und Horoskope, alternative Medizin, lebenslang in einer Firma arbeiten, im Ausland studieren itd. Najpierw są krótkie teksty - przedstawiono argumenty za i przeciw, potem są zadania ze słówkami z tych tekstów i na końcu jest około 10 pytań dotyczących tych argumentów i ogólnie danego tematu, wiec można poćwiczyć słownictwo i mówienie. Poszukam sobie tych debat, kiedyś widziałam kilka odcinków austriackiego pro contra z chyba puls 4. Moja znajomość niemieckiego jest bardzo nierówna, zdecydowanie lepsza pasywna niż aktywna.
W takim razie polecam przerobienie od deski do deski. Zmudna praca, ale po przerobieniu tej ksiazki nie ma szans na jakies braki w gramatyce.
Co do egzaminu, to polecam tez czytanie wiadomosci online (na egzaminach czesto pojawiaja sie aktualne kwestie) oraz podstawowe slownictwo ekonomiczno/statystyczne, czyli poza typowymi terminami ekonomicznymi tez dokladna nauke opisywania diagramow, statystyk itd.

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Ja się nauczyłam do poziomu b2 w 3 miesiące we Włoszech tak że nawet zdałam certyfikat i na b2 i na c1. od zera. Metoda total immersion nic prostszego nie może być.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje Czyms poparlas te metode total immersion? Jakies ksiazki?
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 11:42   #47
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Wiesz, byłam zapisana na studia więc to dla mnie była duża motywacja żeby rozumieć wykłady po prostu na każdym kroku rozmawiałam po włosku, wręcz musiałam żeby sobie poradzić I umieć załatwić sprawy różnego typu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 12:32   #48
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;7854443 6]Jesli rozumiesz te debaty to jestes na C1.[/QUOTE]
No nie do końca:
Cytat:
Napisane przez xCatherinex Pokaż wiadomość
Moja znajomość niemieckiego jest bardzo nierówna, zdecydowanie lepsza pasywna niż aktywna.
Otóż to. Mam koleżankę, która nie ma problemu z rozumieniem niemieckiego, debaty na spokojnie zrozumie, słownictwo zna, ale mówi np. "Ich bin bei meinen alte Vater". Faktycznie, oglądanie takich programów dużo pomaga, ale ważne jest też aktywne wykorzystywanie słownictwa i gramatyki.
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 12:47   #49
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

No tak, oczywiscie ja mowie o rozumieniu jezyka, mozna wszystko rozumiec a np. nie potrafic pisac.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-05, 13:19   #50
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez xCatherinex Pokaż wiadomość
Z gramatyką mam problem, bo jeszcze nie wiem co wybrać, na razie znalazłam: Grammatik mit Sinn und Verstand
Miałam w rękach tę książkę i jest rewelacyjna. Natomiast nie wiem czy jest odpowiednia do nauki na egzamin na poziomie C1 w tym sensie, że (zaznaczam, że jest to moje osobiste odczucie) może zagmatwać wiedzę gramatyczną, którą się już posiada Ta książka jest moim zdaniem na poziomie C2.

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;7854443 6]Wedlug mnie gramatyka na C1 to nadal znaczy: dokladnie przerobic repetytorium Bezy. Tam jest wlasciwie wszystko.[/QUOTE]
Zgadzam się, Bęza rządzi
istari jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 14:14   #51
05f8d3a7fa16883dd67888936db33f66de5a130f_5ee1665576315
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 55
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

A polecacie kryminały z Edgarda czy raczej nie? Zależałoby mi na hiszpańskim.
05f8d3a7fa16883dd67888936db33f66de5a130f_5ee1665576315 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 14:17   #52
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

[1=05f8d3a7fa16883dd678889 36db33f66de5a130f_5ee1665 576315;78555811]A polecacie kryminały z Edgarda czy raczej nie? Zależałoby mi na hiszpańskim.[/QUOTE] A jaki poziom?
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 14:29   #53
05f8d3a7fa16883dd67888936db33f66de5a130f_5ee1665576315
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 55
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
a jaki poziom?
a2/b1.
05f8d3a7fa16883dd67888936db33f66de5a130f_5ee1665576315 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 17:13   #54
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

[1=05f8d3a7fa16883dd678889 36db33f66de5a130f_5ee1665 576315;78556171]a2/b1.[/QUOTE]
na jezykiobce.pl możesz sobie zajrzeć do środka.
Moim zdaniem są ok, ale chyba wolę serię Pepa Villa. Ciekawsze słownictwo i nieco zabawniejsza. Nieco slangu można podłapać.
Co tam słychać w waszym procesie nauki? Ktoś mnie tu zainspirował powtórką czasów przyszłych, więc będę dziś uczyć się z włoskiego futuro semplice i futuro composto. A potem w ramach powtórki z blogiem italia_nel_cuore "Aggetivi i pronombri possesivi"
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 17:30   #55
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Ja mam raz w tygodniu konwersacje z angielskiego. Oprócz tego na razie mało czasu, wiec 1x w tygodniu gramatyka (ciągle grammar english in use ) i Koreański nie gryzie Edgara. Lepsze to niż nic.
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 18:46   #56
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Można dołączyć ?

Francuski znam płynnie chociaż muszę pod szlifować gramatykę i pisanie a że naprawdę tego nie lubię to odkładam to na "kiedyś" wmawiając sobie, że nie znalazłam żadnych fajnych ćwiczeń ^^

Angielski kiedyś B2, teraz powiedziałabym, że dobre B1 :/ od lat nie rozmawiałam po angielsku nie licząc wyjazdów na wakacje. W styczniu zdaje ustny egzamin na magisterce i już się cykam, szukam kogoś do korespondencji przez skype, w między czasie katuje Netflix, The Tonight Show i moje guilty pleasure Keeping up with the Kardashians

No i rosyjski, zaczęłam się uczyć na studiach, coś tam jeszcze pamiętam, więc postanowiłam sobie, że zabieram się ostro za naukę bo strasznie kręci mnie ten język, ale na razie lenistwo bierze górę :/
Mi się dość ciężko uczyło rosyjskiego bo teoretycznie rozumiałam bardzo dużo w porównaniu do moich kolegów francuzów, ale jak przychodziło do mówienia to tragedia. Oni sobie świetnie dawali rade a ja jak czegoś nie byłam pewna to mówiłam polskie słowa odmieniając je po rosyjsku rezultat był taki, że połowę pierwszego egzaminu przegadałam po polsku z rosyjskim akcentem
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-05, 18:55   #57
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez Martii Pokaż wiadomość
Można dołączyć ?

Francuski znam płynnie chociaż muszę pod szlifować gramatykę i pisanie a że naprawdę tego nie lubię to odkładam to na "kiedyś" wmawiając sobie, że nie znalazłam żadnych fajnych ćwiczeń ^^

Angielski kiedyś B2, teraz powiedziałabym, że dobre B1 :/ od lat nie rozmawiałam po angielsku nie licząc wyjazdów na wakacje. W styczniu zdaje ustny egzamin na magisterce i już się cykam, szukam kogoś do korespondencji przez skype, w między czasie katuje Netflix, The Tonight Show i moje guilty pleasure Keeping up with the Kardashians

No i rosyjski, zaczęłam się uczyć na studiach, coś tam jeszcze pamiętam, więc postanowiłam sobie, że zabieram się ostro za naukę bo strasznie kręci mnie ten język, ale na razie lenistwo bierze górę :/
Mi się dość ciężko uczyło rosyjskiego bo teoretycznie rozumiałam bardzo dużo w porównaniu do moich kolegów francuzów, ale jak przychodziło do mówienia to tragedia. Oni sobie świetnie dawali rade a ja jak czegoś nie byłam pewna to mówiłam polskie słowa odmieniając je po rosyjsku rezultat był taki, że połowę pierwszego egzaminu przegadałam po polsku z rosyjskim akcentem
Pewnie. Witamy. Może zrobimy wymiankę/tandem? Bo mój francuski w trakcie reanimacji, a z angielskim czy rosyjskim zawsze mogę pomóc. Co prawda ze skypem może być u mnie różnie- przez dynamiczne ip, ciągle blokuje mi konta uznając to za atak hakerski, a nie moje logowanie, więc bywa, że muszę co rusz tworzyć nowe , ale jakoś pewnie dałybyśmy radę z jakimś komunikatorem czy apką.

---------- Dopisano o 19:55 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

Martii, na powitanie:
https://www.youtube.com/channel/UC8p...AbIA/playlists
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-06, 07:48   #58
Esency
Rozeznanie
 
Avatar Esency
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 503
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

[1=05f8d3a7fa16883dd678889 36db33f66de5a130f_5ee1665 576315;78555811]A polecacie kryminały z Edgarda czy raczej nie? Zależałoby mi na hiszpańskim.[/QUOTE]

Ja je bardzo lubię, aczkolwiek nie mam porównania do czegokolwiek innego, bo tylko z tych materiałów od nich tego typu korzystałam.

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
[...] ale jakoś pewnie dałybyśmy radę z jakimś komunikatorem czy apką.
Tak tylko podpowiem:
TeamSpeak by się nadał, bo dobra jakość dźwięku i nie ma problemu ze zmianami IP - darmowa apka, tylko tyle, żeby jakikolwiek serwer sobie znaleźć.
Ostatecznie coraz popularniejszy Discord, ale nie korzystałam głosowo, więc nie wiem jaka jakość dźwięku jest. W każdym razie TeamSpeak rzeczywiście nie tnie i spokojnie nada się do konwersacji, bo sama w ten sposób z całym światem się komunikowałam i nie ma tego problemu, że się 15x pytasz o co komuś chodzi, bo stale przerywa - w razie problemu ze znalezieniem serwera również służę pomocą
Esency jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-06, 11:54   #59
05f8d3a7fa16883dd67888936db33f66de5a130f_5ee1665576315
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 55
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

Cytat:
Napisane przez Esency Pokaż wiadomość
Ja je bardzo lubię, aczkolwiek nie mam porównania do czegokolwiek innego, bo tylko z tych materiałów od nich tego typu korzystałam.
W takim razie chyba się skuszę i wypróbuję.
05f8d3a7fa16883dd67888936db33f66de5a130f_5ee1665576315 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-06, 23:57   #60
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Języki obce to nasza pasja i sposób na życie (cz. IV)

zjedzklopsy, na gryzoniu znalazłam Roja es la nieve (obecnie w sprzedaży niedostępna), więc można na niej przetestować. Z tego co wyczytałam w komentarzach różne części są różne, w późniejszych jest mnie ćwiczeń na słówka i gramatykę, a więcej na rozumienie tekstu.
U mnie na dziś przerobione:
włoski- Amici Nemici Episodio 1 i Una grammatica italiana per tutti 1 Futuro Semplice Verbi Regolari. Pobrałam jako dodatkowy plan działania rozpiskę z powtórki Matura 2018 z bloga Italian nel cuore, ale troszkę skaczę po tematach by połączyć kolejność powtórek gramatycznych z moim planem wynikowym do podręcznika Nuovo Progetto Italiano 1 (mam go ze strony nowela.pl) dla jednostek 4-7 II rok nauki na poziomie C.
Do przerobienia z włoskiego w tym tygodniu zostały mi: filmiki One world italiano- lezione 25, 34 i 33 (futuro composto). No i odkryłam fajną książkę "Grammatica in contesto", z niej przerabiam sobie powoli lekcję 13- Indicativo futuro. Poodbnie jak Amici Nemici to produkt Loescher Editore i muszę stwierdzić, że fajny. Przyjazny do wydruku, dobrze zaplanowana treść, przejrzysty układ informacji. Jak ktoś uczy się włoskiego to warto zerknąć. Bardzo fajną stronę www mają.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-15 22:41:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:01.