kiedy mozna bezpiecznie zaczac cwiczyc po cesarce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-02, 17:33   #1
nikita262
Rozeznanie
 
Avatar nikita262
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Hull
Wiadomości: 527

kiedy mozna bezpiecznie zaczac cwiczyc po cesarce


Witam wszystkich
Chcialabym sie dowiedziec kiedy mozna bezpiecznie zaczac cwiczyc po cesarskim cieciu? Od operacji minelo juz 7 tygodni, czuje sie dobrze, tylko przy dotykaniu blizny czuje niewielki dyskomfort
Chcialabym juz cos robic, jak np. jazda na rowerku treningowym , ale nie chcialabym sobie zaszkodzic. Czytalam zeby wstrzymac sie nawet 3 miesiace ale nie wiem, bo czuje sie juz ok
Czy jest wsrod Was ktos, kto mial cesarke i moze mi cos podpowiedziec?
Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi
nikita262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 18:43   #2
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: kiedy mozna bezpiecznie zaczac cwiczyc po cesarce

to prawda, że zaleca się ograniczenie wszelkiej aktywności fizycznej do 3 miesięcy po operacji.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 09:36   #3
nikita262
Rozeznanie
 
Avatar nikita262
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Hull
Wiadomości: 527
Dot.: kiedy mozna bezpiecznie zaczac cwiczyc po cesarce

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
to prawda, że zaleca się ograniczenie wszelkiej aktywności fizycznej do 3 miesięcy po operacji.

Dzieki za odp w takim razie wstrzymam sie jeszcze
nikita262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 11:02   #4
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: kiedy mozna bezpiecznie zaczac cwiczyc po cesarce

Cytat:
Napisane przez nikita262 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
Chcialabym sie dowiedziec kiedy mozna bezpiecznie zaczac cwiczyc po cesarskim cieciu? Od operacji minelo juz 7 tygodni, czuje sie dobrze, tylko przy dotykaniu blizny czuje niewielki dyskomfort
Chcialabym juz cos robic, jak np. jazda na rowerku treningowym , ale nie chcialabym sobie zaszkodzic. Czytalam zeby wstrzymac sie nawet 3 miesiace ale nie wiem, bo czuje sie juz ok
Czy jest wsrod Was ktos, kto mial cesarke i moze mi cos podpowiedziec?
Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi
a co powiedział lekarz na kontroli?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 11:48   #5
nikita262
Rozeznanie
 
Avatar nikita262
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Hull
Wiadomości: 527
Dot.: kiedy mozna bezpiecznie zaczac cwiczyc po cesarce

Nie bylo zadnej kontroli jak probowalam umowic sie na taka w 6 tyg po porodzie to powiedziano mi, ze kontrole robia w 8 tyg i wysla pismo zeby sie zglosic
Mieszkam w UK i uwazam, ze tutejsza opieka zdrowotna jest do d....y
nikita262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 12:00   #6
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: kiedy mozna bezpiecznie zaczac cwiczyc po cesarce

to zależy

w takim razie porozmawiaj najpierw z lekarzem, bo jeśli chodzi o cesarkę to każdy przypadek jest inny i czasem nawet pół roku trzeba czekać

na pewno jednak możesz chodzić na spacery a pchanie wózka to też trening
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 12:58   #7
nikita262
Rozeznanie
 
Avatar nikita262
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Hull
Wiadomości: 527
Dot.: kiedy mozna bezpiecznie zaczac cwiczyc po cesarce

O matko!!!! pol roku? A ja nie mieszcze sie w zadne spodnie hahaha
Mam nadzieje, ze nie bede musiala tak dlugo czekac
No pchanie wozka (zwlaszcza z zakupami) to faktycznie niezly trening
Dzieki sliczne i buziaczki
nikita262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-03, 13:25   #8
powsinoga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 107
Dot.: kiedy mozna bezpiecznie zaczac cwiczyc po cesarce

Moja koleżanka po 3 tygodniach od cesarki zaczęła chodzić na basen, na początku oczywiście pływała tylko trochę, delikatnie, a po tygodniu (4 tygodnie od operacji) zaczęła pływać od 30 minut i więcej i po miesiącu przestawała mieć problemy z wystającym brzuszkiem
powsinoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 14:39   #9
nikita262
Rozeznanie
 
Avatar nikita262
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Hull
Wiadomości: 527
Dot.: kiedy mozna bezpiecznie zaczac cwiczyc po cesarce

powsinoga dzieki za odp.
szczerze mowiac myslalam rowniez o plywaniu, bo mam tylko 5 min drogi (piechota ) na basen, ale nie mam jak na razie z kim zostawic malej, a rowerek mam w domku
A poza tym 3 tyg to chyba naprawde szybko? Ja w 3 tyg jeszcze dosc mocno krwawilam no i rana tez jeszcze byla nie wygojona.
nikita262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 15:49   #10
Dotka z OZ
Raczkowanie
 
Avatar Dotka z OZ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 395
GG do Dotka z OZ
Dot.: kiedy mozna bezpiecznie zaczac cwiczyc po cesarce

Jak ja byłam na kontroli po cc w 6 tygodniu u mojego gina to mi powiedział, że wszystko jest w porządku i mogę już spokojnie ćwiczyć. Nic nie mówił o żadnych 3 miesiącach, wręcz chyba był trochę zdziwiony.

Zresztą jak dobrze poszukać to są specjalne zestawy ćwiczeń po porodzie. W tych zestawach po cc brzuszki można już wykonywać w 5-6 dobie po porodzie... tylko nie zaczyna się od 30 tylko od 5.

Więc moim zdaniem spokojnie można ćwiczyć... tylko powoli. Nie od razu 1 godzinny intensywny trening, tylko zacznij od 10 minut leciutkiej jazdy na rowerku stacjonarnym i potem po prostu obserwuj i stopniowo zwiększać ilość i intensywność.

Cytat:
1-3 doba

1) Pozycja wyjściowa - leżenie tyłem, kończyny dolne wyprostowane. Zgięcie i wyprosi palców stóp (dynamicznie) 20 x
2) P. W.-jak wyżej. Zgięcie i wyprost stóp (dynamicznie) 20 x
3) P.W.-j.w. Krążenia stóp. 20 x
4) P.W. -j.w. Uginanie na przemian kończyn dolnych w st. kolanowych 10 x
5) P.W. -j.w. Energiczne zaciskanie pięści. 20 x
6) P.W. -j.w. Obszerne krążenia w nadgarstkach. 20 x
7) P.W. -j.w. Naprzemienne zginanie i prostowanie kończyn górnych w stawach łokciowych. 10 x
8) P.W. - tężenie tyłem, kończyny dolne ugięte. Ćwiczenia oddechowe torem piersiowym.
Wdech nosem - klatka piersiowa się unosi, długi wydech ustami. 5 x co godzinę. W trakcie ćwiczenia jedną ręką asekurujemy ranę pooperacyjną.
9) P.W. - leżenie tyłem, kończyny dolne ugięte, ramiona wzdłuż tułowia. Wciskanie pięt w materac z jednoczesnym napięciem pośladków (rys.1). 10 x
10) Ćwiczenia poprawiające laktację:
P.W. - leżenie tyłem, kończyny dolne ugięte, dłonie złączone przed klatką piersiową. Napieranie dłoni na dłoń (rys.2). 20 x

3-4 doba

Kontynuacja wszystkich ćwiczeń z 1 -3 doby, dodatkowo:
1) P.W.-leżenie tyłem, kończyny dolne proste.
Wciągnięcie pochwy i odbytu z napięciem pośladków. Rozluźnić (nie wstrzymywać oddechu). Powyższe ćwiczenie powtarzamy w póz. klęku podpartego i w póz. stojącej. Zaczynamy od 5 powt. dziennie, zwiększamy ilość, aż do 4 serii x 30 powt. po 2 mieś.
2) Przerywanie strumienia moczu.
3) P.W. - leżenie tyłem, kończyny dolne ugięte. Przechylanie złączonych kończyn dolnych w lewą i w prawą stronę (rys.3). 10 x
4) P.W. -j.w. Wyprost jednej kończyny dolnej w st. kolanowym, uda na równym poziomie, palce skierowane na siebie (rys.4). Wytrzymać 2 sek. Zmiana. 10 x
5) P.W. -j.w. Uniesienie miednicy, wytrzymać 2 sek. (rys.5). Powrót 10 x
6) P.W. - leżenie tyłem, kończyny dolne proste. Przesunąć lewą kończynę dolną po materacu w bok. Powrót. To samo kończyna dolna prawa. 10 x
7) P.W. - leżenie tyłem, kończyny dolne ugięte. Rozłączyć kolana, złączyć (rys.6). 10 x

5-6 doba

Ćwiczenia jak w powyższych dobach, dodatkowo:
1) P.W.-leżenie tyłem, kończyny dolne ugięte, ramiona wzdłuż tułowia. Uniesienie głowy z wydechem, broda przy mostku (rys.7). Wytrzymać 2 sek. Powrót. 10 x
2) P.W. - leżenie tyłem, kończyny dolne ugięte, wdech nosem - brzuch się unosi, wydech ustami - przedłużony.
Ćwiczenia wykonywać do końca 1 miesiąca.
Po pierwszym miesiącu, dodatkowo:
1) P. W.-j.w., ręce na karku. Uniesienie barków i głowy z wydechem (rys.8). Powrót. 5 x
2) P.W. -j.w. Uniesienie lewego barku i głowy z wydechem (rys.9). Powrót. 5 x To samo bark prawy.
3) P.W. -j.w., ramiona wzdłuż tułowia. Przyciąganie obu kończyn dolnych do tułowia. 10 x
4) P.W. -j.w. Rowerek 30 sek.
5) P.W. - klęk podparty. Koci grzbiet (rys.10).
Wdech - zaokrąglenie pleców, broda do mostka. Wydech - uniesienie głowy, wyprost pleców. 5 x
6) P.W. - stojąc przy krześle. Wspięcie na palcach, napięcie pośladków, wciągnięcie brzucha. Wytrzymać 3 sek. Rozluźnić. 10 x
7) P.W. - leżenie tyłem, kończyny dolne proste, ramiona wzdłuż tułowia. Nożyce pionowe i poziome. Kończyny dolne uniesione powyżej kąta 45 stopni (rys.11). 15 sek.
8) P.W. - leżenie bokiem, kończyny dolne ugię te. Uniesienie kończyn dolnych (rys.12). Wytrzymać 2 sek. Opuścić. 10 x. Zmiana strony.
9) P.W. - leżenie tyłem, kończyny dolne ugięte, zwinięty ręcznik między kolanami. Ścisnąć ręcznik, wytrzymać 3 sek. Rozluźnić. 20 x
Ćwiczenia są dla kobiety po porodzie cesarkim zebrane ze strony http://www.szpitalkarowa.pl/ Na stronie głównej trzeba wejść w zakładkę po porodzie. Tam są jeszcze rysunki. Myślę, że strona szpitala to wiarygodne źródło...

Edytowane przez Dotka z OZ
Czas edycji: 2011-05-03 o 15:52
Dotka z OZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 16:38   #11
nikita262
Rozeznanie
 
Avatar nikita262
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Hull
Wiadomości: 527
Dot.: kiedy mozna bezpiecznie zaczac cwiczyc po cesarce

Dotko z OZ jestem bardzo, baaardzo wdzieczna za twoj komentarz
nic tylko brac sie do roboty
Dziekuje
nikita262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-03, 17:18   #12
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: kiedy mozna bezpiecznie zaczac cwiczyc po cesarce

Cytat:
Napisane przez nikita262 Pokaż wiadomość
O matko!!!! pol roku? A ja nie mieszcze sie w zadne spodnie hahaha
Mam nadzieje, ze nie bede musiala tak dlugo czekac
No pchanie wozka (zwlaszcza z zakupami) to faktycznie niezly trening
Dzieki sliczne i buziaczki
Najprawdopodobniej nie i będziesz mogła już powoli zacząć ćwiczyć ale bywają takie przypadki i lepiej wszystko najpierw sprawdzić, niż zrobić sobie krzywdę.
Pamiętaj, ze Twoje ciało zmieniało się przez 9 miesięcy więc teraz też potrzebuje kilka na powrót do formy więc nie tylko ćwiczenia są potrzebne ale przede wszystkim czas.

Ja wczoraj pchając wózek spaliłam ponad 2000 kcal ale to była sytuacja wyjątkowa

Cytat:
Napisane przez powsinoga Pokaż wiadomość
Moja koleżanka po 3 tygodniach od cesarki zaczęła chodzić na basen, na początku oczywiście pływała tylko trochę, delikatnie, a po tygodniu (4 tygodnie od operacji) zaczęła pływać od 30 minut i więcej i po miesiącu przestawała mieć problemy z wystającym brzuszkiem
W czasie połogu (6 tygodni) nie wolno pływać bo jest dużo większe ryzyko infekcji. Nie wiem jaki lekarz na to zezwolił ale radzę omijac go z daleka.

U mnie po pierwszym porodzie krwawienie trwało równo 6 tygodni, po drugim 5,5 więc nie wyobrażam sobie pływania w takim stanie
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 18:49   #13
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: kiedy mozna bezpiecznie zaczac cwiczyc po cesarce

Cytat:
Napisane przez powsinoga Pokaż wiadomość
Moja koleżanka po 3 tygodniach od cesarki zaczęła chodzić na basen, na początku oczywiście pływała tylko trochę, delikatnie, a po tygodniu (4 tygodnie od operacji) zaczęła pływać od 30 minut i więcej i po miesiącu przestawała mieć problemy z wystającym brzuszkiem
3 tygodnie? jesteś pewna? przecież połóg trwa 6 tydni to bardzo niebezpieczne tym bardziej,że sorry ale w basenie nie kąpiemy się w mineralnej gdzie moczył się tylko nasz tyłek

nikita to może na początek zacznij od diety i pozostań przy tych spacerach z wózkiem- jak dostaniesz zielone światło od lekarza to podkręcisz wtedy efekt dietki
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 19:15   #14
Dotka z OZ
Raczkowanie
 
Avatar Dotka z OZ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 395
GG do Dotka z OZ
Dot.: kiedy mozna bezpiecznie zaczac cwiczyc po cesarce

Cytat:
Napisane przez nikita262 Pokaż wiadomość
Dotko z OZ jestem bardzo, baaardzo wdzieczna za twoj komentarz
nic tylko brac sie do roboty
Dziekuje
Nie ma za co sama korzystałam z tych ćwiczeń
Dotka z OZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 20:28   #15
powsinoga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 107
Dot.: kiedy mozna bezpiecznie zaczac cwiczyc po cesarce

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
3 tygodnie? jesteś pewna? przecież połóg trwa 6 tydni to bardzo niebezpieczne tym bardziej,że sorry ale w basenie nie kąpiemy się w mineralnej gdzie moczył się tylko nasz tyłek
Tak, właśnie po takim czasie. Nie wiem, zawzięła się czy jak, zawsze była wysportowana, biegała do 7 miesiąca ciąży i chyba już nie mogła po porodzie wytrzymać bez ruchu i z brzuchem, który moim zdaniem wcale nie byl taki duży, ale jej bardzo przeszkadzał.
powsinoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 21:34   #16
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: kiedy mozna bezpiecznie zaczac cwiczyc po cesarce

hm tylko dziwne,że walory estetyczne wzięły górę nad zdrowym rozsądkiem
tym bardziej,że to nie był poród naturalny, tylko cesarka- to przecież rana jeszcze nie zagojona
a poza tym ryzyko,że swieżo po operacji coś się naderwie,zerwie, ajjjjjj
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 21:54   #17
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: kiedy mozna bezpiecznie zaczac cwiczyc po cesarce

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
hm tylko dziwne,że walory estetyczne wzięły górę nad zdrowym rozsądkiem
tym bardziej,że to nie był poród naturalny, tylko cesarka- to przecież rana jeszcze nie zagojona
a poza tym ryzyko,że swieżo po operacji coś się naderwie,zerwie, ajjjjjj
Typowy antyprzykład
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 19:51   #18
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: kiedy mozna bezpiecznie zaczac cwiczyc po cesarce

Odświeżam wątek, żeby nie zakładać nowego z tym samym pytaniem... Może wypowiedzą się mamy mające doświadczenie w temacie. mianowicie, prawdopodobnie czeka mnie poród przez cc (położenie posladkowe) i juz zaczynam się zastanawiać i szukać informacji w necie(bo później mogę nie mieć czasu na surfowanie)

Kiedy po cc można bezpiecznie ćwiczyć.

Oczywiście wiem, że niezbędna jest kontrola u lekarza, ale co lekarz to inna opinia. Przewertowała internet i spotkałam się z opiniami, że można:
1) ćwiczyć po ok 6 m-cach;
2) ćwiczyć jak brzuch nie boli, kobieta czuje się ''jak przed ciążą''- czyli podejście indywidualne
3) ćwiczyć już po okresie połogu- zaczynać delikatnie, od np. 5 brzuszków dziennie


Dziewczyny na róznych forach przytaczają informacje uzyskane od swoich lekarzy, typu: jeden zakazał ćwiczyć przez kilka m-cy- dziewczynie został flaczek; inny pozwolił na pierwsze ćwiczenia 6 tygodni po cc- efektem jest robienie normalnych brzuszków i ładne rzeźbienie mięśni.

Z drugiej strony wiadomo przecież, że to nie tylko przecięcie skóry i wyjęcie dziecka, tylko przecięcie kilku powłok, warstw tkanek, mięśni itd, szwy wewnętrzne muszą się zagoić, itd...

Od razu zaznaczę, że nie rozumiem stwierdzeń, że dla dziecka i tak jestem jedyna, że dziecko nie zwraca uwagi na wygląd mamy, ale jako kobieta również po porodzie chciałabym być atrakcyjna dla siebie, TŻ i dobrze czuć się w swojej skórze

Może więc ktoś ma jakieś nowe informacje- czy teraz panuje przeważająca większość opinii za odłożeniem ćwiczeń na pół roku i dłużej czy wręcz przeciwnie- delikatne rozpoczęcie ćwiczeń już po okresie połogu (6-8 tygodni) jest dla organizmu korzystniejsze?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 22:14   #19
n1kotynka
Zadomowienie
 
Avatar n1kotynka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków/ Warszawa
Wiadomości: 1 065
Dot.: kiedy mozna bezpiecznie zaczac cwiczyc po cesarce

lepiej żebyś sie nie forsowała na początku.
Ja kilka dni po porodzie zaczęłam odkurzać cały dom. Miałam jakiś opóźniony syndrom wicia gniazda i się tak przeforsowałam, że rana zaczęła się bardzo brzydko babrać. Nie będę Ci opisywać, żeby Cię nie straszyć ale cc to jednak poważna operacja i lepiej dać sobie trochę czasu aby dojść do siebie.
Ja miałam od lekarza zakaz ćwiczeń na pół roku, bo rana się brzydko goiła. nic nie mogłam robić nawet na orbitreku jeździć, jedyne co to wychodziłam na spacery.
n1kotynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-09, 14:50   #20
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: kiedy mozna bezpiecznie zaczac cwiczyc po cesarce

Rozumiem. A jak w ogóle wyglądał Twój brzuch po kilku m-cach bez normalnych ćwiczeń? Sam się powoli wchłaniał?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 18:36   #21
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: kiedy mozna bezpiecznie zaczac cwiczyc po cesarce

Jeszcze coś mi przyszło do głowy. Skoro odpuszcza się trenowanie mięśni brzucha, czy można wykonywać drobne ćwiczenia gimnastyczne, takie jak spinanie posladków podczas mycia zębów, poranne delikatne wymachy i krążenie ramion? Bo spacery to na nogi i ogólną kondycję, ale miłoby było zadbać przy okazji o inne części ciała, by nie leżały odłogiem jak brzuch
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 14:38   #22
n1kotynka
Zadomowienie
 
Avatar n1kotynka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków/ Warszawa
Wiadomości: 1 065
Dot.: kiedy mozna bezpiecznie zaczac cwiczyc po cesarce

o mój brzuch nie pytaj bo dopiero się za niego zabrałam i będzie wracał do normalności
ćwiczenia takie drobne jak najbardziej możesz wykonywać, grunt, żebyś uważała ale jak czujesz się na siłach to czemu nie
n1kotynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 19:06   #23
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: kiedy mozna bezpiecznie zaczac cwiczyc po cesarce

Tak się po prostu zastanawiałam i nawet na próbę ''pomachałam '' sobie ramionami, ale nie czuję, żeby takie ćwiczenie jakoś ciągnęło mięśnie brzucha, więc chyba po cc będzie ok
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 19:14   #24
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: kiedy mozna bezpiecznie zaczac cwiczyc po cesarce

Jestem 2,5 miesiąca po cc i od tygodnia ćwiczę Jillian (shred i brzuch). Lekarz pozwolił, ja się bardzo dobrze czuję
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 19:49   #25
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: kiedy mozna bezpiecznie zaczac cwiczyc po cesarce

A jakie to odczucie, jeżeli chodzi o przecięte mięśnie? Czujesz dyskomfort, napięcie, itp.?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 20:49   #26
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: kiedy mozna bezpiecznie zaczac cwiczyc po cesarce

W czasie ćwiczeń nic ponad zwykłe odczucia po cc, ot dyskomfort, wrażliwość skóry, po prostu czuję że blizna jest, nawet nie wiem jak to opisać
Nie ma żadnego bólu, ciągnięcia itp.
To druga cesarka była i muszę przyznać że po tej jest o wiele lepiej niż po pierwszej (może to zależy od umiejętności lekarza)
__________________


Edytowane przez sanetka
Czas edycji: 2013-02-13 o 20:50
sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 10:25   #27
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: kiedy mozna bezpiecznie zaczac cwiczyc po cesarce

Chciałam tylko zwrócić uwagę zwolenniczkom robienia "brzuszków" po porodzie \(niezależnie jakim) o istnieniu czegoś takiego, jak diastasis. Czy wiecie, że ćwiczenie brzuszków bez eliminacji tego problemu jeszcze pogłębia problem wystającego brzucha? Pomijam aspekt zdrowotny. Ćwiczenia na diastasis wykonywać można już chyba nawet dzień po połogu (nie wiem, jak w przypadku cc!!!!).
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 11:03   #28
n1kotynka
Zadomowienie
 
Avatar n1kotynka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków/ Warszawa
Wiadomości: 1 065
Dot.: kiedy mozna bezpiecznie zaczac cwiczyc po cesarce

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Chciałam tylko zwrócić uwagę zwolenniczkom robienia "brzuszków" po porodzie \(niezależnie jakim) o istnieniu czegoś takiego, jak diastasis. Czy wiecie, że ćwiczenie brzuszków bez eliminacji tego problemu jeszcze pogłębia problem wystającego brzucha? Pomijam aspekt zdrowotny. Ćwiczenia na diastasis wykonywać można już chyba nawet dzień po połogu (nie wiem, jak w przypadku cc!!!!).
właśnie też mialam o tym pisać tylko zapomniałam jak to się nazywa sama ostatnio u siebie sprawdzałam, szkoda że się tak późno dowiedziałam, że mam ale sa na to ćwiczenia, nawet na wizażu
n1kotynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 12:23   #29
wiktoriar_123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 405
Dot.: kiedy mozna bezpiecznie zaczac cwiczyc po cesarce

mi lekarz powiedział, że nie ma żadnego przecięcia mięśni podczas cc i żebym takich głupot nie dała sobie wmówić. Mięśnie się rozsuwa. Tak powiedziała mi ginekolog prowadząca moją ciążę, która sama miała cesarkę.
Powiedziała, że po 5 tyg mam wrócić do ćwiczeń, a wymówki o tym że po cesarce pozostaje flaczek mam traktować jak wymówki leniwych kobiet (ja tu piszę w delikatnych słowach to co ona nieco inaczej ujęła).

Wg mnie (rodzę za kilka msc) po cc dobry jest lekki pilates. Ja zamierzam chodzić na niego po 4-5 tyg od cc jak będę się dobrze czuła i lekarz powie "start". Nie ma co czynić sobie wymówek. Tak samo czytałam o pasie po cc - ponoć jest bardzo dobry na regenerację skóry, nie szkodzi, ale niektóre kobiety twierdzą że szkodzi i nie noszą go.
Myślę, że jak ktoś chce to wróci do formy. Podstawa to dobre chęci i...pomoc najbliższych w opiece nad dzieckiem.
wiktoriar_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 12:57   #30
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: kiedy mozna bezpiecznie zaczac cwiczyc po cesarce

Ciekawe które mięśnie brzucha rozsuwa się wg pani doktor
Mięśni są 4 warstwy ułożone w różnych kierunkach, połączone na środku linea alba

http://2.bp.blogspot.com/-aVvOremqfS...-+anatomia.jpg

" Mity
Cesarka jest bezpieczniejsza dla dziecka i mamy aniżeli poród siłami natury.

Nie. Cesarskie cięcie jest poważnym zabiegiem. Aby maluszek pojawił się na świecie, chirurg musi przeciąć skórę brzucha, tkankę podskórną, mięsień prosty brzucha, otrzewną, na końcu macicę..."

" Na czym polega cesarskie cięcie?

Cięcie cesarskie jest to operacyjne rozwiązanie ciąży. Polega na przecięciu powłok brzusznych – skóry, mięśni, otrzewnej i mięśnia macicy – a następnie wydobyciu dziecka oraz łożyska. Cesarskie cięcie jest poważną operacją brzuszną"
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2013-02-28 o 13:03
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-27 15:05:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:36.