Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-22, 08:48   #1711
migotka1010
Zakorzenienie
 
Avatar migotka1010
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 456
GG do migotka1010
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Dziewczyny,

Kupiłam serum z witaminą C na BU, to pierwszy mój taki produkt więc chciałam go stopniowo wprowadzać - tym bardziej, że wprowadzam również retinol 0,5%. Ile mogę przelać do podręcznej butelki, tak aby nie popsuło mi się? Z tego co widzę serum w temperaturze pokojowej może stać ok 2 tygodni. Ewentualnie gdybym trzymała obie buteleczki w lodówce, jego ważność byłaby również 4 miesiące?
__________________
04.07.2015

[...] i ślubujesz mi uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę [...]



Od jutra się uczę!
migotka1010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 12:15   #1712
Baalberith
Przyczajenie
 
Avatar Baalberith
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Up, up
__________________
“The time will come when men such as I will look upon the murder of animals as they now look on the murder of men”

Tumblr
Baalberith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 18:19   #1713
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Baalberith Pokaż wiadomość
Witam! Jako, że nie mogłam znaleźć odpowiadających mi, depigmentujących balsamów/kremów, postanowiłam, że ukręcę sama.
Jednak uważam, że moja wiedza jest zbyt mała w tym zakresie.
Więc zwracam się do Was o pomoc

Chciałam nawalić tam dużo aktywnych składników (o ile wszystkie mogą być razem) : arbutyna, dipalmitynian kwasu kojowego, ekstrakt z lukrecji, bioferment z aceroli, glukozyd ketonu malinowego, kwas alfa-liponowy.

Myślałam, żeby użyć gotowej bazy, ale niektóre składniki należy rozpuścić w fazie olejowej, inne w wodnej. Trzeba uważać na ph, żeby glukozyd ketonu się nie rozłożył. Nie wiem jak się za to zabrać, jakich stężeń użyć...zielona jestem.

Ważne jest, żeby reszta składników nie zapychała, bo chciałabym, aby krem? był uniwersalny (ciało/twarz) i było go dosyć sporo (ok.200ml.)

Liczę na pomoc!
W sklepie, w którym kupiłaś te półprodukty musisz popatrzeć na stężenia w jakich się je stosuje. Wtedy ewentualnie zrobić jakiś gotowy tonik z tego co się rozpuszcza w wodzie/hydrolacie i coś z tych półproduktów, które rozpuszczają się tylko w oleju. Ale fazę olejową z fazą wodną można zawsze połączyć jakimś emulgatorem.

Zobacz:
Arbutyna- rozpuszczalna w wodzie, od 1% do 2%, pH poniżej 7
Lukrecja- rozpuszczalna w wodzie, od 2 do 5%
Bioferment z aceroli- rozpuszczalny w fazie wodnej, od 1 do 10%
Glukozyd ketonu- rozpuszczalny w wodzie, do 3%, pH poniżej 7%

Nie miałam do czynienia z biofermentem i glukozydem, ale arbutyna i lukrecja dodawana przeze mnie do spółki z glukonolaktonem do toniku na hydrolacie, była/jest u mnie na porządku dziennym. Tak, że tutaj bym machnęła jakiś tonik, pamiętając by zwrócić uwagę na jego Ph.

A z tych dwóch półproduktów:

Dipalmitynian kojowego- rozpuszczalny w olejach, do 5%
Kwas alfa-liponowy- rozpuszczalny się w olejach, do 5%.

zrobiłabym może jakieś proste serum? Olej+ HA+ ww. składniki i gotowe.

To, czy coś Cie nie zapcha/nie podrażni to kwestia indywidualna. Stosowanie wszystkich tych składników za jednym zamachem niesie ryzyko, że jeśli do tego by doszło, to nie będziesz wiedzieć, który składnik za to winić. No chyba, że miałaś już wcześniej styczność z tymi składnikami, to będzie łatwiej.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 00:01   #1714
87malgorzata
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 63
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Kupiłam KOENZYM Q 10 PLUS czy jakoś tak w ecospa. Nie podgrzewałam go i tak zwyczajnie z buteleczki dodałam do kremu ze sklepu. Czy powinnam go podgrzać? Czytam wątki i ludzie piszą że to się podgrzewa przed dodaniem ale nie wiem. Jeśli nie podgrzałam to nie zadziała?
87malgorzata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 10:28   #1715
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez 87malgorzata Pokaż wiadomość
Kupiłam KOENZYM Q 10 PLUS czy jakoś tak w ecospa. Nie podgrzewałam go i tak zwyczajnie z buteleczki dodałam do kremu ze sklepu. Czy powinnam go podgrzać? Czytam wątki i ludzie piszą że to się podgrzewa przed dodaniem ale nie wiem. Jeśli nie podgrzałam to nie zadziała?
Jeżeli z buteleczki, to jest już rozpuszczony w oleju: http://ecospa.pl/produkt/koenzym-q10-plus-e.
Podgrzewa się olej, aby rozpuścić w nim Q10 w proszku, w czystej postaci.
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 17:33   #1716
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Chce ukrecic sobie tonik z azeloglicyna,poniewaz gotowce ,nawet w tych sklepach z polproduktami,maja kilka niepotrzebnych mi skladnikow,ktore tylko pogorszylyby mi cere.Powiecie mi ,czy taki przepis ma sens:
azeloglicyna - 10 %
witamina b3 - 5%
mleczan sodu - 2%
Czy ten przepis ma sens?Czy trzeba bedzie w nim regulowac ph?
Chce zeby to byl tonik przeciwtradzikowo - nawilzajacy,pod krem z filtrem.Co nawilzajacego mozna jeszcze dodac do niego?
Mocznik?Ale podobno gdy dodaje sie mocznik,to powinno sie rowniez dodac kwas mlekowy,a ja nie chce go w swojej formulacji.Jakies pomysly?
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 20:28   #1717
87malgorzata
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 63
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Patricitka bardzo Ci dziękuje zaczynam dopiero przygodę z kręceniem mazidełek. Dodałam ten q 10 do kremu bez podgrzewania nie wiem czy będzie działał.
87malgorzata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-29, 23:41   #1718
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
Chce ukrecic sobie tonik z azeloglicyna,poniewaz gotowce ,nawet w tych sklepach z polproduktami,maja kilka niepotrzebnych mi skladnikow,ktore tylko pogorszylyby mi cere.Powiecie mi ,czy taki przepis ma sens:
azeloglicyna - 10 %
witamina b3 - 5%
mleczan sodu - 2%
Czy ten przepis ma sens?Czy trzeba bedzie w nim regulowac ph?
Chce zeby to byl tonik przeciwtradzikowo - nawilzajacy,pod krem z filtrem.Co nawilzajacego mozna jeszcze dodac do niego?
Mocznik?Ale podobno gdy dodaje sie mocznik,to powinno sie rowniez dodac kwas mlekowy,a ja nie chce go w swojej formulacji.Jakies pomysly?
Ma sens. Czemu by nie?

Tylko chyba pomyliłaś właśnie mleczan sodu z mocznikiem, bo to raczej mleczan sodu łączy się z kwasem mlekowym (a nie tak jak napisałaś mocznik). Razem mają większe działanie przeciwbakteryjne/przeciwtrądzikowe.

Mleczan sodu podwyższa pH produktu. Ale azeloglicyna z tego co pamiętam działa w szerokim zakresie pH, więc po mojemu wszystko powinno być w porządku. Zawsze możesz sprawdzić ile wynosi pH ukręconego produktu.

Kiedyś przeczytałam, że mocznik trzeba stabilizować (np. kwasem mlekowym), ale ktoś w tym wątku powiedział mi, że nie ma takiej potrzeby.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 23:55   #1719
87malgorzata
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 63
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Czy ktoś wie co się stanie jeśli do kremu włoży się więcej KOENZYMU Q 10 niż jest to procentowo zalecane.? Może się coś stać skórze?
87malgorzata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 00:03   #1720
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez patricitka Pokaż wiadomość
Jeżeli z buteleczki, to jest już rozpuszczony w oleju: http://ecospa.pl/produkt/koenzym-q10-plus-e.
Podgrzewa się olej, aby rozpuścić w nim Q10 w proszku, w czystej postaci.
Koenzym się nie rozpuści bez podgrzania, co najwyżej zawiesi w oleju a po jakimś czasie opadnie na dno. Wydaje mi się, że może się gorzej wchłaniać - chociażby dlatego, że pozostanie substancją w proszku a nie cząsteczką rozpuszczoną w oleju.

Cytat:
Napisane przez 87malgorzata Pokaż wiadomość
Czy ktoś wie co się stanie jeśli do kremu włoży się więcej KOENZYMU Q 10 niż jest to procentowo zalecane.? Może się coś stać skórze?
Kręce nałogowo kremy z koenzymem i raz zamiast dać ilość wyliczoną dałam dwa razy tyle. Nic się nie stało, krem był prawie pomarańczowy a nie żółty, oczywiście koenzym również rozpuścił się w podgrzanym oleju. Paszczę mam nadal całą.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 11:56   #1721
87malgorzata
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 63
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Astaroth dziękuję za odpowiedź. Wiesz nie wiem jak to jest z tym koenzymem z ECOSPA. Ja go kupiłam i on jest w postaci płynnej. Na ECOSPA stronie jest napisane że to się rozpuszcza w jakiejś tam temperaturze a ja to dodałam za zimno po prostu do kremu. I sama nie wiem po co to podgrzewanie. Czy ja dobrze rozumiem że trzeba to podgrzewać ZAWSZE przed dodaniem do kremu czy jak nie podgrzejemy to działanie jest żadne? Ja nalałam bezpośrednio do kremu ze sklepu. Nie wiem czy jest sens nastepnym razem ten płyn podgrzać czy nie. Który koenzym polecisz z jakiego sklepu? Daj namiar

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------

Czo może ktoś wie po co regulować PH w kremie i co jeśli jest złe ph, czy to jest aż tak istotne?

---------- Dopisano o 12:56 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------

Mam pytanie, czy żeby sprawdzić temperature oleju to można użyć zwykłego rtęciowego termometru z apteki czy muszę kupić taki specjalny do kremów np z ecospa?
87malgorzata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-30, 21:05   #1722
87malgorzata
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 63
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Ku mojemu zdziwieniu w Hebe są do kupienia glinki i oleje nierafinowane. Kupiłam w Hebe glinke i olejek arganowy czy ktoś używał tego z Hebe?
87malgorzata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 18:45   #1723
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez 87malgorzata Pokaż wiadomość
Astaroth dziękuję za odpowiedź. Wiesz nie wiem jak to jest z tym koenzymem z ECOSPA. Ja go kupiłam i on jest w postaci płynnej. Na ECOSPA stronie jest napisane że to się rozpuszcza w jakiejś tam temperaturze a ja to dodałam za zimno po prostu do kremu. I sama nie wiem po co to podgrzewanie. Czy ja dobrze rozumiem że trzeba to podgrzewać ZAWSZE przed dodaniem do kremu czy jak nie podgrzejemy to działanie jest żadne? Ja nalałam bezpośrednio do kremu ze sklepu. Nie wiem czy jest sens nastepnym razem ten płyn podgrzać czy nie. Który koenzym polecisz z jakiego sklepu? Daj namiar

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------

Czo może ktoś wie po co regulować PH w kremie i co jeśli jest złe ph, czy to jest aż tak istotne?

---------- Dopisano o 12:56 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------

Mam pytanie, czy żeby sprawdzić temperature oleju to można użyć zwykłego rtęciowego termometru z apteki czy muszę kupić taki specjalny do kremów np z ecospa?
Dopiero po napisaniu posta kliknęłam w link i zobaczyłam, że w EcoSpa sprzedają koenzym rozpuszczony w witaminie E. Ja zaopatruję się zawsze w czysty Q10, który jest w postaci pomarańczowego proszku. Kupuję go i na ZSK i na beautyever, nie widzę jakiejś znaczącej różnicy w jakości półproduktu bez względu na sklep.
Ten, który kupiłaś w EcoSpa rzeczywiście nie wymaga rozpuszczania w podgrzanym oleju, bo on jest już rozpuszczony w wit. E.
Co do pH to jest ono istotne ze względu na składniki czynne, które dodajesz do kremów. Niektóre wymagają pH kwaśnego, inne lekko zasadowego, by były stabilne (zwłaszcza witamina C jest wrażliwa na zasadowe pH). Zazwyczaj w opisie na stronie jest podane jakie powinno być pH formulacji, w której chcesz użyć składnika. Dodatkowo, użycie kwasów w kremie powoduje konieczność zbuforowania pH (podniesienia), chociaż w kremach raczej nie stosuje się wysokich stężeń kwasów. Również niektóre emulgatory, zwłaszcza te starszej generacji nie emulgują w szerokim spektrum pH stąd konieczność utrzymania odpowiedniego pH w końcowej formulacji tak by emulgator nie przestał działać, czyli by krem był kremem. Nasza skóra ma odczyn lekko kwaśny, ok. 5,5 i stąd zazwyczaj dąży się, by gotowa formulacja miała podobne pH.
Użycie kosmetyku z wysokim pH do włosów powoduje np. zwiększenie ich porowatości, bo otwierają się łuski włosa stąd potrzeba obniżenia pH, by temu zapobiec (używana adenozyna we włosowych specyfikach b. podnosi pH i należy zbuforować odczyn formulacji).
Co do termometru, nie wiem co oznacza termometr rtęciowy, bo jeśli masz na myśli taki medyczny 'wkładany pod pachę' radzę go nie używać, ze względu na małą skalę i możliwość pęknięcia a następnie wydostania się rtęci. Ja używam termometru tzw. kuchennego przeznaczonego do mierzenia temperatury tylko w moich miksturach. Dodatkowo jest ze stali szlachetnej, żeby nie reagował z kwasami. Wsadzanie "paluchów" w celu sprawdzenia temperatury jest:
- niehigieniczne
- groźne ze względu na możliwość poparzenia się (zwłaszcza gorącymi olejami)
- mało miarodajne, bo w palcach wskaźnika temperatury nie mamy
Dobra, koniec wywodów i przydługich monologów.

Edytowane przez astraroth
Czas edycji: 2014-12-01 o 18:47
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 23:15   #1724
87malgorzata
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 63
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Astaroth dziękuje bardzo pisz tyle ile możesz lubię Cie czytać
87malgorzata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 10:03   #1725
87malgorzata
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 63
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Czy ktoś stosował glinki z HEBE ? Ponawiam pytanie
87malgorzata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 12:21   #1726
atopia
Rozeznanie
 
Avatar atopia
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 833
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Dziewczyny, chce TŻ skomponować olejek do brody. Przeszukałam alledrogo i różne sklepy internetowe i nie znalazłam nic co by mnie usatysfakcjonowało. W związku z tym decyzja zapadła- robię sama. Czego nakłaść żeby olejek był w miarę lekki i miał działanie zmiękczjące zarost? Mam w domu: masło kakaowe i karite(oba surowe), olej lniany i kokosowy, wosk pszczeli, mleczko pszczele w glicerynie, wit. E i A. Wiadomo, że bazą będzie olej lniany albo jakiś inny płynny, ale co dalej?
__________________
Wymienisz się?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=814092
Skromniutki książkowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795494
atopia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 13:51   #1727
marta4059
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Chciałbym zrobić tonik z kwasem glikolowym ale nie wiem jakie proporcje muszą być aby wyszedł mi 10% i 15% tonik. Zależy mi aby miał 30 ml. Pomoże ktoś?
marta4059 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 14:01   #1728
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Chce zrobić 2 toniki z tych przepisów: http://mazidla.com/receptariusz/toni...aktonem-5.html i http://mazidla.com/receptariusz/toni...ieszanych.html

Czy mogę używać ich jednocześnie np raz w tygodniu tonik z BHA i 2 razy w tygodniu tonik z PHA? to mój pierwszy raz z kwasami i nie wiem czy i jak można je łączyć.

Czy do tych toników mogę stosować punktowo na wypryski maść acnederm?

Będę wdzięczna za wskazówki
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 15:54   #1729
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
Chce zrobić 2 toniki z tych przepisów: http://mazidla.com/receptariusz/toni...aktonem-5.html i http://mazidla.com/receptariusz/toni...ieszanych.html

Czy mogę używać ich jednocześnie np raz w tygodniu tonik z BHA i 2 razy w tygodniu tonik z PHA? to mój pierwszy raz z kwasami i nie wiem czy i jak można je łączyć.

Czy do tych toników mogę stosować punktowo na wypryski maść acnederm?

Będę wdzięczna za wskazówki
Tonik salicylowy raz w tygodniu to zdecydowanie za rzadko. Postaw na jeden, maksymalnie 2 produkty, np. tonik salicylowy i Acnederm lub 2 toniki naprzemiennie (jeden dzień BHA, a w drugi PHA/Acnederm). Nie napisałaś jaki masz problem z cerą, jednak w każdym wypadku powinnaś wprowadzać produkty pojedynczo i obserwować czy skóra się z nimi polubi

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Dopiero doczytałam, że chcesz stosować AD tylko punktowo, więc nie przeszkadza to w nakładaniu pod niego toniku, tylko pamiętaj, żeby odczekać jakiś czas (0.5-1h), żeby tonik miał kiedy zadziałać
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-13, 16:49   #1730
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
Chce zrobić 2 toniki z tych przepisów: http://mazidla.com/receptariusz/toni...aktonem-5.html i http://mazidla.com/receptariusz/toni...ieszanych.html

Czy mogę używać ich jednocześnie np raz w tygodniu tonik z BHA i 2 razy w tygodniu tonik z PHA? to mój pierwszy raz z kwasami i nie wiem czy i jak można je łączyć.

Czy do tych toników mogę stosować punktowo na wypryski maść acnederm?

Będę wdzięczna za wskazówki
Możesz. Ja używam toniku z glukonolaktonem dzień w dzień (rano), jest bardzo delikatny (używam maksymalnego stężenia 15%, więc taka piąteczka tym bardziej krzywdy nie powinna zrobić), a salicylem maziam się wieczorami.
Na początek też bym Ci jednak poleciła stopniowo wprowadzić najpierw jeden tonik, a dopiero po jakimś czasie drugi.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...

Edytowane przez a*a*a*
Czas edycji: 2014-12-13 o 17:05
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 19:34   #1731
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Tonik salicylowy raz w tygodniu to zdecydowanie za rzadko. Postaw na jeden, maksymalnie 2 produkty, np. tonik salicylowy i Acnederm lub 2 toniki naprzemiennie (jeden dzień BHA, a w drugi PHA/Acnederm). Nie napisałaś jaki masz problem z cerą, jednak w każdym wypadku powinnaś wprowadzać produkty pojedynczo i obserwować czy skóra się z nimi polubi

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Dopiero doczytałam, że chcesz stosować AD tylko punktowo, więc nie przeszkadza to w nakładaniu pod niego toniku, tylko pamiętaj, żeby odczekać jakiś czas (0.5-1h), żeby tonik miał kiedy zadziałać
Mam skórę mieszana. W strefie T tlusta, wypryski na brodzie i wlasnie tu chciałam stosowac acne derm bo to moje najbardziej problematyczne miejsce, na policzkach skora sucha.
Jak bede stosowac naprzemiennie codzień to krzywdy mi nie zrobia?

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Możesz. Ja używam toniku z glukonolaktonem dzień w dzień (rano), jest bardzo delikatny (używam maksymalnego stężenia 15%, więc taka piąteczka tym bardziej krzywdy nie powinna zrobić), a salicylem maziam się wieczorami.
Na początek też bym Ci jednak poleciła stopniowo wprowadzić najpierw jeden tonik, a dopiero po jakimś czasie drugi.
Po oczyszczeniu twaezy tonikiem nakladac jeszcze krem? I czy te przepisy na tonik sa ok czy cos zmienic
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 20:10   #1732
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
Mam skórę mieszana. W strefie T tlusta, wypryski na brodzie i wlasnie tu chciałam stosowac acne derm bo to moje najbardziej problematyczne miejsce, na policzkach skora sucha.
Jak bede stosowac naprzemiennie codzień to krzywdy mi nie zrobia?
Obserwuj skórę, będziesz wiedziała czy coś złego się dzieje, czy nie.
Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
Po oczyszczeniu twaezy tonikiem nakladac jeszcze krem? I czy te przepisy na tonik sa ok czy cos zmienic
Ja krem (czasem olej) nakladam. Mam suchą skórę, wiec coś nałożyć muszę , bo inaczej mi twarz odleci. Z tym, że po salicylu dopiero po dłuższej chwili- daje czas kwasowi zadziałać.
Toniki są w porządku, proste i nieskomplikowane. 4/5 składników na krzyż, czyli niezbędne minimum. Jak sama powiedziałaś, to Twój pierwszy raz z kwasami, wiec na razie używaj tych, a potem ewentualnie je zmodyfikujesz, coś dodasz itp.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...

Edytowane przez a*a*a*
Czas edycji: 2014-12-13 o 20:14
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 15:17   #1733
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Obserwuj skórę, będziesz wiedziała czy coś złego się dzieje, czy nie.

Ja krem (czasem olej) nakladam. Mam suchą skórę, wiec coś nałożyć muszę , bo inaczej mi twarz odleci. Z tym, że po salicylu dopiero po dłuższej chwili- daje czas kwasowi zadziałać.
Toniki są w porządku, proste i nieskomplikowane. 4/5 składników na krzyż, czyli niezbędne minimum. Jak sama powiedziałaś, to Twój pierwszy raz z kwasami, wiec na razie używaj tych, a potem ewentualnie je zmodyfikujesz, coś dodasz itp.
super, dzieki
a czy toniki muszę trzymać w lodówce? będę robić małe porcje po 20 ml.
i co z pH toniku?
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 16:54   #1734
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
a czy toniki muszę trzymać w lodówce? będę robić małe porcje po 20 ml.
i co z pH toniku?
Wszystko jest napisane w przepisach, które podałaś (przechowywanie jak i odpowiednie pH)
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 22:59   #1735
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Dziewczyny macie jakieś doświadczenia z mgiełkami do włosów? Ścięłam włosy, zwykłe odżywki zwiększają przetłuszczanie więc chciałabym ukręcić coś lekkiego w sprayu, tylko nie za bardzo wiem, które półprodukty wybrać. Używałam już serum keratyna-elastyna z przepisu ZSK (keratyna, elastyna, d-panthenol i niacynamid zamiast all in one), jednak mimo fajnego działania, bardzo obciążało moje cienkie włosy Czy jest to wina konkretnego składnika czy to serum jest po prostu "za bogate"?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 22:32   #1736
Pasim
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 12
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

hej!
czy tworząc własną recepturę kosmetyku używacie kalkulatorow np takiego:
http://zachowajwlosy.pl/kalkulator.htm

Nie wiem czy jest to prawidłowe, że wyniki są podawane w ml, jak myslicie?
Pasim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 23:27   #1737
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Pasim Pokaż wiadomość
hej!
czy tworząc własną recepturę kosmetyku używacie kalkulatorow np takiego:
http://zachowajwlosy.pl/kalkulator.htm

Nie wiem czy jest to prawidłowe, że wyniki są podawane w ml, jak myslicie?
Używacie

Na początek radzę zapoznać się z podstawowymi zasadami obliczania stężeń poszczególnych półproduktów w danym kosmetyku. Kalkulator jest bardzo pomocny dla osób, które nie posiadają wagi i nie umieją/nie mają czasu na przeliczanie gramów na mililitry za pomocą wzorów.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 08:03   #1738
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Dziewczyny macie jakieś doświadczenia z mgiełkami do włosów? Ścięłam włosy, zwykłe odżywki zwiększają przetłuszczanie więc chciałabym ukręcić coś lekkiego w sprayu, tylko nie za bardzo wiem, które półprodukty wybrać. Używałam już serum keratyna-elastyna z przepisu ZSK (keratyna, elastyna, d-panthenol i niacynamid zamiast all in one), jednak mimo fajnego działania, bardzo obciążało moje cienkie włosy Czy jest to wina konkretnego składnika czy to serum jest po prostu "za bogate"?
Ja bym spróbowała wycofać keratynę i elastynę. Reszta nie powinna obciążać. Pomyśl też o aloesie.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-26, 14:31   #1739
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Stężenia, proporcje, wielkości składników

Witam ciepło
Mam kilka pytań odnośnie półproduktów kosmetycznych. Po pierwsze, jeśli potrzebuję np. 5% jakiegoś składnika, w jaki sposób mam to uzyskać z 10 g? To kwestia przeliczania stężeń czy traktuję te 5% z całości uzyskanego produktu (100%)?

I dwa, jeśli mam gotowe receptury z BU, jest możliwość znalezienia ilości składników w występujących produktach czy to ich tajemnica i podają tylko składniki?

Możliwe że to pytania bardzo podstawowe, ale proszę o wyrozumiałość, dopiero zaczynam w tym temacie
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 16:59   #1740
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Stężenia, proporcje, wielkości składników

Jeżeli chcesz zrobić 10 g serum, to 10 g to jest 100%.
Więc jeżeli czegoś ma być w nim 5 %, to liczysz 5% z 10 g=0,5 g.
Co do drugiego pytania, wydaje mi się, że podają stężenia tylko niektórych składników w swoich kosmetykach. Ale może zapytaj jeszcze w wątku BU.
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-31 15:16:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:01.