Ubraniowy odwyk - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-15, 13:56   #1
milenzag
Raczkowanie
 
Avatar milenzag
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 38

Ubraniowy odwyk


Dziewczyny, napiszę niby na temat ale troche z innej beczki. Zawsze uwielbiałam zakupy ubraniowe, uwielbiałam wyróżniać się z tłumu już od gimnazjum, polowałam na fajne, oryginalne ubrania (nie mylić z dziwadłem) i zakupy były moim sposobem na wszelkie smutki. Nic tak bardzo nie poprawiało mi humoru jak nowe ubranie Od kilku lat zaczęło się to u mnie zmieniać - odkąd wyjechałam na Erazmusa do ukochanej Hiszpanii. Tam obciełam wszystkie długie spodnie na krótkie i praktycznie przez pół roku nie odczuwałam potrzeby kupowania niczego nowego mimi iz byłam w mekce miłośników Bershki, Zary i całego Inditexu. Odkryłam, że wystarczy, że jestem w gorącym miejscu (uwielbiam piekielnie gorące klimaty) i jestem trochę opalona i potrzeba obkupywania się i modowego szaleństwa mija. Od tamtej pory kupuje coraz mniej (trochę większą potrzebę odczuwam w zimę, której nienawidzę i wtedy jakiś ciuszek raz na jakiś czas chwilowo poprawia mi humor) poza tym - wrecz odrzucilo mnie od zakupów. Nie chce mi się! Doszłam do momentu kiedy myślę jak facet - zakupy ubraniowe robię kiedy muszę. Czasem kupię coś w secon handzie ale generalnie motyw kupowania i kupowania tych "szmat'", które kumulują się w szafie mnie przerósł. Nie widzę w tym sensu i wiecie co poczułam się taka lżejsza i szczęśliwsza. Nie zaprzatam sobie głowy tym że zobaczyłam świetny fatałaszek, na który chwilowo nie mam kasy i nie myslę o tym żeby go kupić - uwolniłam umysł. Wcześniej myslałam, że jak kupię sobie to "coś" to bede lepiej wyglądac i oprawi mi to humor teraz wreszcie na odwyku, wiem, że to zależy ode mnie a nie od ubrań. Nadal fajnie sie ubieram ale ubieram casuale i ubrania ponadczasowe - porzadna skorzana ramoneska, tshirty - białe szare czarne, jeansy i dodatki. Czasami zaszalaję jesli rzeczywiscie cos mi si epodoba ale nie wydaje już tyle kasy na szmaty, które po 5 praniach są jak ścierki. Macie może podobne doświadczenia z tematem odwyku modowo - zakupowego?
milenzag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 18:14   #2
lowe_krowe
Raczkowanie
 
Avatar lowe_krowe
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 115
Dot.: Ubraniowy odwyk

Tez tak miałam, przez prawie rok z zakupoholizmu (poważnego) przeszłam na druga stronę mocy - nie kupiłam ani jednej rzeczy poza butami, bo sie zdzierają i kurtki na zimę. Po roku spojrzałam na swoją szafę (jakoś w maju), stwierdziłam ze nie mam sie w co ubrać. Wszystko takie stare i brzydkie, albo sie nie mieszczę, albo wyglądam niekorzystnie. I poszło, kupiłam więcej w ciagu ostatnich trzech miesięcy więcej niż kupiłbym w ciagu roku, kupując normalnie (głownie w lumpeksach, ale także w centrach handlowych). Wpadłam w amok zakupowy: 6 par szortow, 5 torebek, 4 piżamy, z 20 sukienek, 2 bluzy, 10 swetrów, kilka par długich spodni, nieskończona ilośc tiszertow. Znowu jestem uzależniona, ale bardziej od lumpeksow jednak Nigdy więcej detoksu, lepiej kupować stopniowo
lowe_krowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-16, 15:15   #3
milenzag
Raczkowanie
 
Avatar milenzag
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 38
Dot.: Ubraniowy odwyk

Hahaha ja pewnie wpadnę w taką depresję jak przyjdzie zima, bo zimowe ubrania i tak z zasady mi się nie podobają ale w lecie ucinam, przerabiam, z tshirtów robię tank topy, skracam spódnice, wyciągam stare zakadam do czegoś innego ... jeszcze się trzymam
milenzag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-16 16:15:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:50.