Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-23, 18:01   #3691
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Zapytam tu, może ktoś będzie umiał mi doradzić.
Poszukuję czegoś nawilżającego na twarz, oleje mnie zapychają, wiem, bo większość przetestowałam. Dużo osób poleca, no prawie wszyscy właściwie, kwas hialuronowy, do tej pory miałam 2 ze ZSK i z BU oba w żelu, po nich dostawałam krostek, takich typowo zaskórnikowych jak po zapchaniu(oczywiście nie kładłam go samego tylko z hydrolatem, wcześniej z olejami- no ale tu to już oleje zapychały całkowicie) i zaobserwowałam wysuszenie. Czy mocno różni sie ten kwas hialuronowy sypki od tego w żelu, bo chcialam jeszcze tą wersję spróbować, tylko nie wiem czy warto? Bo chyba nie ma żadnej różnicy z tego co wyczytałam.

Do tego kilkukrotnie użyłam minerałów to już mam masakrycznie twarz wysuszoną, a zupełnie nie mam co na nią dawać, po wszelkich polecanych cetaphilach, humektanach, kremach dla dzieci mam pryszcze od razu. Jak nic nie używam nie mam pryszczy, ale skóra mi się łuszczy, ech...
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 18:48   #3692
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Narija nie wiem jak to jest z tym sypkim kwasem hialuronowym, ale co do kremu nawilzajacego to moge Ci polecic Hydrance Optimale UV Legere z Aveny - jak na razie to jedyny krem, ktory mnie nigdy nie zapchal.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 22:38   #3693
brzozka88
Zadomowienie
 
Avatar brzozka88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 879
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dziewczyny bardzo wam dziękuje
brzozka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 23:50   #3694
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

rowniez uzywam ten krem i jestem b zadowolona, a mnie zapycha nawet powietrze (chociaz wydaje mi sie mało nawilżajacy, ale pod makijaz moze byc + za filtry!)
__________________
.
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 09:54   #3695
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez TLU Pokaż wiadomość
Narija nie wiem jak to jest z tym sypkim kwasem hialuronowym, ale co do kremu nawilzajacego to moge Ci polecic Hydrance Optimale UV Legere z Aveny - jak na razie to jedyny krem, ktory mnie nigdy nie zapchal.
Dziękuję za podpowiedz, tego kremu jeszcze nie testowałam, znalazłam w jednej z aptek jego skład, bo na kwc nie ma: Skład: Woda termalna Ave;ne 52% Lipo-mucine like Biocymentyna Gliceryna Tinosorb M + Cinnamate: SPF 15 Pre-tokoferyl, to wszystko taki krótki by był? Wprawdzie gliceryna w większych stężeniach mnie zapycha, ale tu może jej tak duzo nie ma. Raczej sie skuszę na niego.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 10:23   #3696
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

To ja też poproszę o ocene... a właściwie wskazówki Ja sie az tak dobrze nie znam a nie chce zrobić sobie kuku... ;/

Cera: mieszana... bardzo tłusta w strefie T i masą zaskórników/wągrów czy jak kto zwał... z wielkimi rozszerzonymi porami, a do tego dość suche policzki. Niespodzienki najczesciej wyskakuja mi na polikach i czle.

Obecnie chciałabym sie pozbyc tych wstretnych zaskornikow i zminimalizowac troche rozszerzone pory...

A używam:
Na dzień - Olay Complete Care emulsja nawilżająca
Oczyszczanie: Ziaja Pro żel antybakteryjny
Sporadycznie: Hydrolaty oczarowy, rozmarynowy, neroli, olejek ryżowy.

Chę wprowadzić tonik kwasowy AHA/BHA 10% na noc, ale nie wiem co po nim stosować... zeby nie swieciła mi sie skóra na nosie i czole. Myslałam również o niezmydlalnej frakcji sojowej jako nawilżacza bo podobno również ładnie matuje

Także proszę o ocene i pomoc

Edytowane przez _Kari_
Czas edycji: 2010-10-24 o 10:25
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 12:27   #3697
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Narija tutaj masz sklad wersji z filtrem (o tej drugiej nic nie wiem, bo nie uzywalam):
Water • Ethylhexyl Methoxycinnamate • Octocrylene • Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine • CyclomethiconeAluminium Starch Octenylsuccinate • Polymethyl Methacrylate • Potassium Cetyl PhosphateBenzoic Acid • Beta Sitosterol • Caprylic/Capric Triglyceride • CarbomerChlorphenesinDisodium EDTA • Fragrance • GlycerinGlycine Soja (Soybean) Extract • Hydrogenated Coco Glycerides • LecithinPhenoxyethanol • Poloxamer 188 • Sodium Chondroitin Sulfate • Sodium Hydroxide • Tocopheryl Glucoside • Xanthan Gum
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-24, 22:41   #3698
..:marisa:..
Raczkowanie
 
Avatar ..:marisa:..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 285
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cześć dziewczyny, bardzo bym prosiła o ocenę pielęgnacji mojej skóry, co mam dodać a co odjąć, bo po przeczytaniu tego forum z lekka się załamałam moją dotychczasową pielęgnacją cery i zamierzam wszystko zmienić.

Cera: mieszana, z tendencją do przesuszeń, zaskórniki i rozszerzone pory na nosie, czole i brodzie. Pryszcze wyskakujące w okolicy ust, nosa i na policzkach; mam 19 lat

Dotychczas stosowałam:
  • płyn micelarny AA
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...u-i-twarzy.htm
  • krem L'oreal Triple Active dla skóry normalnej i mieszanej
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...u-i-twarzy.htm
  • peeling enzymatyczny w piance AA Skóra pod kontrolą i maseczkę antybakteryjną z tej samej serii co jakiś czas
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...g-w-piance.htm
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...-lagodzaca.htm

Teraz mam zamiar zakupić/stosować
- filtr przeciwsłoneczny Avene lub LRP (jeszcze nie zdecydowałam)
- serum lemon z BU
- hydrolat oczarowy z BU
- peeling enzymatyczny z bromelainą BU
- humektan
- olejek myjący pomarańczowy BU
- maseczka aspirynowa
- maseczka wulkaniczna z neem BU

Czy powinnam wybrać jeszcze coś nawilżającego? Z góry dziękuję

Edytowane przez ..:marisa:..
Czas edycji: 2010-10-25 o 11:59 Powód: literówka
..:marisa:.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 08:35   #3699
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez TLU Pokaż wiadomość
Narija tutaj masz sklad wersji z filtrem (o tej drugiej nic nie wiem, bo nie uzywalam):
Water • Ethylhexyl Methoxycinnamate • Octocrylene • Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine • CyclomethiconeAluminium Starch Octenylsuccinate • Polymethyl Methacrylate • Potassium Cetyl PhosphateBenzoic Acid • Beta Sitosterol • Caprylic/Capric Triglyceride • CarbomerChlorphenesinDisodium EDTA • Fragrance • GlycerinGlycine Soja (Soybean) Extract • Hydrogenated Coco Glycerides • LecithinPhenoxyethanol • Poloxamer 188 • Sodium Chondroitin Sulfate • Sodium Hydroxide • Tocopheryl Glucoside • Xanthan Gum
Dziękuję Ci bardzo , z tego co widzę to są silikony, ale podobno te cyclo są nie tak zapychające jak dimethicone, a do tej pory tylko z tymi drugimi mialam do czynienia, także spróbuję ten krem (najwyzej oddam mamie). Jeszcze raz wielkie dzięki
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 19:12   #3700
bizarrella
Rozeznanie
 
Avatar bizarrella
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 796
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

od niedawna zaczelam stosowac kwasy tj. 4 tydzien. Skóra na samym początku bardzo się łuszczyła. Stosowałam następujące kosmetyki:
pięlegnacja:
woda termalna uriage,
tonik kwasy aha, bha 10%
olej lemon z BU
olej tamanu z BU
krem olilan (nawilżajacy, stosuje na dzien, oraz na noc, świetnie nawilża, nie pozostawia tłustego filmu na twarzy, pasuje pod makijaż, nawet po odstawieniu kwasów bede go używac)
ziajka spf 50
1 tydz-masakra twarz sciągnieta, schodzaca drobnymi platkami (stosowalam co 2 dzien), wysyp
2 tydz - dalej to samo, odstawiam kwasy i nawilzam, wysyp
3 tydz - skora przyzwyczaja sie, pory sie zmniejszaja, przebarwienia staja sie mniejsze, twarz jest rozjasniona, stosuje teraz kwasy co 3-2 dzien, twrz juz sie nie luszczy
4 tydz skora jest gladka, mam problemy z przebarwieniami potradzikowymi i wiem ze ni pozbede sie ich szybko, ale...sa jasniejsze, jest ich mniej
Wczesnie chodzilam na zabiegi kwasami do kosmetyczki, i widze roznice, na plus oczywiscie dla biochemii
zastanawiam sie jeszcze na zabieg kwasem migdalowym, ale moja skóra musi chyba jeszcze sie oswoic z BU
__________________
PROSZĘ KLIKNIJ W MÓJ LINK!!!!!

bizarrella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 22:28   #3701
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez ..:marisa:.. Pokaż wiadomość
  • płyn micelarny AA


Teraz mam zamiar zakupić/stosować
- filtr przeciwsłoneczny Avene lub LRP (jeszcze nie zdecydowałam)
- serum lemon z BU
- hydrolat oczarowy z BU
- peeling enzymatyczny z bromelainą BU
- humektan
- olejek myjący pomarańczowy BU
- maseczka aspirynowa
- maseczka wulkaniczna z neem BU
Nie napisałaś w jakiej kolejności chcesz to stosować, ale ogólnie wygląda to dobrze Nawilżający masz humektan oraz oleje w serum i olejku myjącym. Jak okaże się, że to za mało, to sama zauważysz i wtedy zmodyfikujesz.
Cytat:
Napisane przez bizarrella Pokaż wiadomość
ziajka spf 50
To nie jest wystarczający filtr przy takich kwasach
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-26, 09:18   #3702
..:marisa:..
Raczkowanie
 
Avatar ..:marisa:..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 285
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Nie napisałaś w jakiej kolejności chcesz to stosować, ale ogólnie wygląda to dobrze Nawilżający masz humektan oraz oleje w serum i olejku myjącym. Jak okaże się, że to za mało, to sama zauważysz i wtedy zmodyfikujesz.
Dziękuję za odpowiedź Teraz muszę zacząć kompletować produkty i powoli zmieniać sposób pielęgnacji
..:marisa:.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 10:34   #3703
bizarrella
Rozeznanie
 
Avatar bizarrella
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 796
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Nie napisałaś w jakiej kolejności chcesz to stosować, ale ogólnie wygląda to dobrze Nawilżający masz humektan oraz oleje w serum i olejku myjącym. Jak okaże się, że to za mało, to sama zauważysz i wtedy zmodyfikujesz.


To nie jest wystarczający filtr przy takich kwasach
wyższego nie ma
obecnie firmy musialy zmienic np. spf 100, ponieważ nie istnieje 100% ochrona przed słońcem. Mało czasu przebywam na świeżym powietrzu
__________________
PROSZĘ KLIKNIJ W MÓJ LINK!!!!!

bizarrella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 17:20   #3704
losux
Zadomowienie
 
Avatar losux
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 233
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hey mam pytanko. Jestem poczatkujaca z filtrami i dzis kupilam emulsje avene...z tym ze ja mam bardzo sucha cere a dopiero teraz zoriantowalam sie ze kupilam dla cery normalnej/mieszanej tak sie cieszylam bo promo byla i w ogole a tu takie cos. WIelka to bedzie zbrodnia dla mojej cery



Jeszcze jedno..jeszcze nie wiem co to sa te kwasy i ret...costam :P czy przy mojej suchej cerze bez tradziku, przebrwien itd mam sie tym zainteresowac czy to mnie omija?
__________________
razem

zdałam prawko!

kg 51-50-49-48-47-46-45-...

boczki 78-76-74-72-70...

udo 52-51-50-49-48..

łydka 34-33-32-32-30..

ramiona 27-25-23-21...
losux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 22:34   #3705
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez bizarrella Pokaż wiadomość
wyższego nie ma
obecnie firmy musialy zmienic np. spf 100, ponieważ nie istnieje 100% ochrona przed słońcem. Mało czasu przebywam na świeżym powietrzu
Nie chodzi o jego wysokość, tylko o jakość.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 13:28   #3706
bizarrella
Rozeznanie
 
Avatar bizarrella
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 796
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Nie chodzi o jego wysokość, tylko o jakość.
dziewczyny polecały ziajkę.
a ty czego używasz?
__________________
PROSZĘ KLIKNIJ W MÓJ LINK!!!!!

bizarrella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 14:49   #3707
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez bizarrella Pokaż wiadomość
dziewczyny polecały ziajkę.
a ty czego używasz?
To chyba bywamy w różnych wątkach bo ja się nie spotkałam z polecaniem Ziaji Ponieważ jest niestabilna. Polecam wątek Filtry Ochronne - zbiorczy lub Nieapteczne filtry na plażę.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 20:36   #3708
renn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny, proszę o pomoc. Czytam od dawna Biochemię, do twarzy mam program ułożony (prawie), ale chciałabym doradzić się Was w sprawie oleju do ciała. mam 35 lat i jestem posiadaczką bardzo bardzo suchej atopowej skóry, która chłonie oleje jak gąbka. Chciałabym sprawić sobie mieszankę do smarowania skóry ciała na noc, na dzień używam balsamu Garnier z mocznikiem. Ogólnie mocznik mnie ratuje, do twarzy np używam balsamu Xerial 10.
Chciałabym kupić sobie jakieś olejki i je zmieszać, no i mam problem, nie wiem, jakie to mogłyby być. Może jako bazowy olej lniany, do niego mogłabym dolać z wiesiołka, ogorecznika, co jeszcze? Czy mogłabym zakupić w mazidłach mocznik i dosypać do nich? Albo jakąś jeszcze substancję np kwas mlekowy? Boję się sama mieszać, a chodzi mi o fajną nawilżająco-natłuszcającą miksturę. dzięki z góry za odpowiedzi!

Właściwie to nieprecyzyjnie się wyraziłam, powinnam była zapytać, czy mogę mieszać oleje dowolnie, i co jeszcze mogłabym do nich dodać, aby je wzbogacić o coś nawilżającego. Czy wtedy potrzebny by był konserwant?

Edytowane przez renn
Czas edycji: 2010-10-29 o 08:04
renn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 14:49   #3709
..:marisa:..
Raczkowanie
 
Avatar ..:marisa:..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 285
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Mam takie pytanie. Czy mogę stosować kwasy i chodzić w tym samym czasie na basen? tzn. czy na działanie kwasów może wpływać negatywnie chlorowana woda z basenu? Nie daje mi to spokoju a nie chciałabym się nabawić jakichś przebarwień czy innych paskudztw przez basenową wodę (a na basen chodzę bardzo często).
..:marisa:.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-05, 13:10   #3710
wjosna20
Raczkowanie
 
Avatar wjosna20
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 408
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

.
__________________
pozwalam aby kołysały mnie kolejne dni, jest cudnie

Edytowane przez wjosna20
Czas edycji: 2014-07-03 o 09:11
wjosna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 12:58   #3711
kobri
Rozeznanie
 
Avatar kobri
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 949
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam serdecznie, podczytuje Was dziewczyny regularnie, jednak mimo wszystko dopadły mnie wątpliwości...

Moja pielęgnacja wygląda mniej więcej tak...

Do mycia twarzy olejek z BU
Hydrolat oczarowy wymiennie z rumiankowym
żel hialuronowy w połączeniu z olejem z pestek malin i kokosowy na noc
sam żel h. na dzień
czasami krem bambino ochronny na noc
tonik aha/bha z BU
filtr Iwostin 50 wymienne z SVR50 i Biodermą40

Mam także pytanie...(pewnie będzie głupie)
czy to łuszczenie skóry to jest to wysuszenie albo inaczej przesuszenie?
bo sobie to chyba inaczej wyobrażałam <zakłopotanie>
__________________

kobri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 13:07   #3712
wjosna20
Raczkowanie
 
Avatar wjosna20
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 408
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez kobri Pokaż wiadomość
Witam serdecznie, podczytuje Was dziewczyny regularnie, jednak mimo wszystko dopadły mnie wątpliwości...

Moja pielęgnacja wygląda mniej więcej tak...

Do mycia twarzy olejek z BU
Hydrolat oczarowy wymiennie z rumiankowym
żel hialuronowy w połączeniu z olejem z pestek malin i kokosowy na noc
sam żel h. na dzień
czasami krem bambino ochronny na noc
tonik aha/bha z BU
filtr Iwostin 50 wymienne z SVR50 i Biodermą40

Mam także pytanie...(pewnie będzie głupie)
czy to łuszczenie skóry to jest to wysuszenie albo inaczej przesuszenie?
bo sobie to chyba inaczej wyobrażałam <zakłopotanie>
Też się nad tym zastanawiałam
Którego olejku z BU używasz?
Warto zamienić żel Babydream na olejek?
__________________
pozwalam aby kołysały mnie kolejne dni, jest cudnie
wjosna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 13:24   #3713
kobri
Rozeznanie
 
Avatar kobri
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 949
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez wjosna20 Pokaż wiadomość
Też się nad tym zastanawiałam
Którego olejku z BU używasz?
Warto zamienić żel Babydream na olejek?
Ja sama osobiście nie polubiłam się z babydreamem, ponieważ miałam po nim ściągniętą skórę, aczkolwiek (w trakcie używania olejku)po zakupie Aha/bha 10% i przejechaniu tym alkoholem po skórze byłam przerażona widokiem wacika
__________________


Edytowane przez kobri
Czas edycji: 2010-11-06 o 13:25 Powód: dopisanie
kobri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 14:01   #3714
wjosna20
Raczkowanie
 
Avatar wjosna20
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 408
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez kobri Pokaż wiadomość
Ja sama osobiście nie polubiłam się z babydreamem, ponieważ miałam po nim ściągniętą skórę, aczkolwiek (w trakcie używania olejku)po zakupie Aha/bha 10% i przejechaniu tym alkoholem po skórze byłam przerażona widokiem wacika
W sensie, że taka zanieczyszczona? Ja rozważam właśnie zakup tonika BHA 2% z BU, chyba będę używała na zmianę z Effaclarem K. I przydałoby się coś na podrażnione naczynka.
Cerę nawilżałaś tylko żelem HA i dawał radę?
Ja teraz nie używam kwasów, stosuję tylko Humektan, żadnych innych kremów i stwierdzam, że moja cera jest strasznie przesuszona, nie wiem dlaczego.
__________________
pozwalam aby kołysały mnie kolejne dni, jest cudnie
wjosna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 14:31   #3715
kobri
Rozeznanie
 
Avatar kobri
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 949
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dokładnie, taka masakra tam była obecnie zaczęłam żel razem z olejem kokosowym i jakoś tak kiepawo idzie ... chyba będę jednak musiała się rozejrzeć za kremem ...zima idzie to jakiś tłusty może być...
__________________

kobri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 14:54   #3716
wjosna20
Raczkowanie
 
Avatar wjosna20
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 408
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

.
__________________
pozwalam aby kołysały mnie kolejne dni, jest cudnie

Edytowane przez wjosna20
Czas edycji: 2014-07-03 o 09:12
wjosna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 15:20   #3717
kobri
Rozeznanie
 
Avatar kobri
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 949
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

może nie te godziny?
niestety nie mam dlatego obawiam się kupna i wydania kasy na marne ...
__________________

kobri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 17:43   #3718
Oldzinka
Raczkowanie
 
Avatar Oldzinka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 232
GG do Oldzinka
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny a jakie są Wasze opinie dotyczące Toniku AHA/BHA 10% oraz Toniku różano-mlecznego 8%. Czy te produkty są skuteczne? Może któraś z Was stosowała i mogłaby się podzielić opinią. Dziękuję oraz Pozdrawiam
Oldzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 18:33   #3719
wjosna20
Raczkowanie
 
Avatar wjosna20
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 408
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Oldzinka Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jakie są Wasze opinie dotyczące Toniku AHA/BHA 10% oraz Toniku różano-mlecznego 8%. Czy te produkty są skuteczne? Może któraś z Was stosowała i mogłaby się podzielić opinią. Dziękuję oraz Pozdrawiam
Polecam Biochemiczne KWC, znajdziesz tam trochę informacji na temat tych toników.
https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=109
__________________
pozwalam aby kołysały mnie kolejne dni, jest cudnie
wjosna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 15:30   #3720
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Chciałabym rozpocząć swoją podróż pełną przygód(choć mam nadzieję, że tych będzie mniej) do cery gładkiej, bez niedoskonałości. Dlatego komponując swoją pielęgnację chciałabym zasięgnąć rady specjalistek. Próbowałam się przebić przez wątki tutaj, na forum LU, starego BU oraz femineus . Mam wrażenie, że trochę tego za dużo na raz a czytanie trwa już długo dlatego proszę o ocenę mojego "zestawu startowego" bo zanim wszystko przeczytam i kupię to zdążę się zestarzeć
Rano:
1)Tonik:Wybrany hydrolat, np. różany
2)W niedalekiej przyszłości serum z wit.C według przepisu z forum BU
3) Acne-derm-nie wiem czy nie powinnam tego punktu wyeliminować przynajmniej jako poranna pielęgnacja a przenieść na wieczór jako przerwy od Triacneal'u
4)Filtr
W tej chwili Rossmann, Babydream, Sonnencreme LSF 50+
z parsolem
mój największy problem, nie umiem zrezygnowac z makijażu, dlatego szukam czegoś bez parsolu tego roku (Avene z tego co słyszałam już nie jest bezparsolowe)
- A-DERMA Dermo-pediatrie - krem dla dzieci SPF 50+
-SYNCHROLINE - Sunwards extreme SPF 50+
-DUCRAY Melascreen SPF 50+
-IVR Swiss+ Made - Krem ultra ochronny do twarzy SPF 50

5) Korektor/Podkład(wklepywany)-cienie pod oczami i niespodzianki to moja zmora
6) Skrobia kukurydziana zmieszana z cynamonem wklepywana gąbeczką
Nie pilnuję nawet przy parsolu zawartości talcu i reszty destabilizatorów w cieniach do powiek, kredkach bo nie wiem czy to potrzebne
Wieczór:
1)Demakijaż: Olejek myjący z BU na początek
2) Tonik: Hydrolat lub tonik aspirynowy
3) Diacneal teraz chyba łatwiej dostać Triacneal
4)Rossmann, Babydream, Natural, Calendulacreme (Krem pielęgnacyjny z nagietkiem)
Lulu
Mam nadzieję, że nie zostanę zbytnio skrzyczana, proszę o pomoc, radę co w tym planie jest źle, co będzie może trochę lepsze, bo serio gubię się już w tym natłoku informacji
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica

Edytowane przez LadyMadalena
Czas edycji: 2010-11-08 o 15:36
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:34.