jakie kwasy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-27, 21:19   #1
iza_
Wtajemniczenie
 
Avatar iza_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 2 624

jakie kwasy?


nie wiem czy dobrze myslę,jesli nie to mnie poprawcie.
kawsów uzywa się do zlikwidowania blizn,zaskorniakow,itp?ta k?
jesli wiec tak,to jakie kwasy bylyby odpowienie dla 20latki jeszcze nigdy nie stosującej takich cudów?
dodam,ze mam na buźce dosc sporo blizn i przebarwien po trądziku.chcialabym aby moja buźka wygładzila się no i zebym w koncu mogla po jakims czasie wyjsc z domu bez podkladu.
czekam na wasze rady i propozycję.z góry dzieki za wszystkie sugestie.
__________________
"Uśmiech losu można zobaczyć
nawet w tych najciemniejszych chwilach...
Jeśli tylko pamięta się, żeby zapalić światło."
iza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 00:53   #2
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: jakie kwasy?

Iza najpierw powinnasś opisac dokładnie jaki masz typ skóry, szczególnie zwracając uwagę czy jest naczynkowa, wrazliwa.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 09:20   #3
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: jakie kwasy?

Cytat:
Napisane przez Paula07 Pokaż wiadomość
Iza najpierw powinnasś opisac dokładnie jaki masz typ skóry, szczególnie zwracając uwagę czy jest naczynkowa, wrazliwa.

Popieram Paulę. Iza, opisz dokładniej swoją cerę.

Ale tak na marginesie - jeśli chodzi o blizny potrądzikowe i ewentualne przebarwienia to raczej retinoidy a nie kwasy...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 09:39   #4
iza_
Wtajemniczenie
 
Avatar iza_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 2 624
Dot.: jakie kwasy?

ok
w takim razie mam skórę normalną, nie jest naczynkowa,nie jest skłonna do podraźnien ani uczuleń, mam rozszerzone pory..
zależy mi na czyms co nie tylko zlikwiduje przebrawienia,ale tez sprawi,ze moja buźka będzie gładsza, bez grudek itp
__________________
"Uśmiech losu można zobaczyć
nawet w tych najciemniejszych chwilach...
Jeśli tylko pamięta się, żeby zapalić światło."
iza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 09:41   #5
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: jakie kwasy?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Ale tak na marginesie - jeśli chodzi o blizny potrądzikowe i ewentualne przebarwienia to raczej retinoidy a nie kwasy...

L_V dlaczego retinoidy a nie kwasy??
ja zawsze myslalam ze na blizny to kwasy i pol roku sie dzilnie AD smarowalam Wiem ze kwasy to BHA, AHA i azelainowy, a retinoidy tez sie jakos dziela?? moglabys mi cos podpowiedziec?? bo prawde powiedziawszy to nawet nie wiem co wpisac w wyszukiwarke
Dziekuje z gory
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 09:49   #6
bąbelka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Radom,Warszawa
Wiadomości: 96
GG do bąbelka2
Dot.: jakie kwasy?

to w takim razie ja podpinam się pod wątek,jako że jeszcze ciemna masa jestem,może coś poradzicie..

mam cerę mieszaną,trądziku nie mam i nie miałam,rozszerzone pory,naczynka no i nieszczęsne przebarwienia posłoneczno-antykoncepcyjne(tak przypuszczam)
chciałabym zlikwidować pory i przebarwienia,zamierzam stosować serum z witaminą c i filtry

mam pytanie:co poleciłybyście dla mnie?kwasy czy retinoidy?
jeśli wiek jest istotny(może poradzicie też inną pielęgnację)to mam 25 lat
a tak w ogóle to kwasy i retinoidy muszą być kupowane w aptece w gotowych preparatach,czy da się je skołować na mazidłach?
bąbelka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 10:05   #7
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: jakie kwasy?

na mazidłach jest tonik z bha, ja na przebarwienia na razie stosuję effaclar k i acne derm, ale dziewczyny kuszą zorackiem, a na dzień oczywiście filtry
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-28, 10:12   #8
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: jakie kwasy?

Cytat:
Napisane przez iza_ Pokaż wiadomość
ok
w takim razie mam skórę normalną, nie jest naczynkowa,nie jest skłonna do podraźnien ani uczuleń, mam rozszerzone pory..
zależy mi na czyms co nie tylko zlikwiduje przebrawienia,ale tez sprawi,ze moja buźka będzie gładsza, bez grudek itp
Ponieważ nie masz problemów naczynkowych, masz wieksz dowolnosc w stosowaniu kwasow - zatrówno AHA jak i BHA. Do wygładzenia powierzchni skóry i lekkiego złuszczenia blizn polecę CI Diacneal od avene [retinaldehyd i kwas AHA]. to prepara łączący kwasy i retinoidy [pochodne wit A]. Stosuje sie go na noc, na początku nie codziennie, a 2-3 razy w tyg, stopniowo zwiekszajac czestotliwosc. NA dzien obowiazkowo filtry. Jesli skora bedzie go dobrze tolerowac mozesz wprowadzic do pielegnacji kwasy BHA [salicylowy], np. łagodny, ale porzadny Effaclar K od LRP, maseczke aspirynowa albo lotion z kwasami BHA PAuli, o ile uda ci sie go dostac. O wszystki8ch wymienionych prosuktach mamy tub wqatki na bochemii.

Cytat:
Napisane przez Mallutka Pokaż wiadomość
L_V dlaczego retinoidy a nie kwasy??
ja zawsze myslalam ze na blizny to kwasy i pol roku sie dzilnie AD smarowalam Wiem ze kwasy to BHA, AHA i azelainowy, a retinoidy tez sie jakos dziela?? moglabys mi cos podpowiedziec?? bo prawde powiedziawszy to nawet nie wiem co wpisac w wyszukiwarke
Dziekuje z gory

Dlatego,że to retinoidy maja siłę złuszczania naskorka i usuwania blizn. Kwasy owszem - ale w wysokich stezeniach u dermatologa lub lek.med.estetycznej.
AD tez robi swoje - domyka pory, wygładza powierzchnie skory, ale dziala łagodnie. Retinoidy natomiast poprzez podrażnianie naskórka - zluszczają go, usuwając blizny, przebarwienia posłoneczne. I tu podobnie jak z kwasami - zaczynamy od łągodniejszych stezen [np od Ysthealu] do tych mocniejszych [Zorac].
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 10:16   #9
iza_
Wtajemniczenie
 
Avatar iza_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 2 624
Dot.: jakie kwasy?

dziekuje ci bardzo za radę l_Vpoczytam o tych specyfikach cos wiecej i byc moze zacznę je stosowac, bo jesień to chyba odpowiednia pora na rozzpoczęcie takiej kuracji.
__________________
"Uśmiech losu można zobaczyć
nawet w tych najciemniejszych chwilach...
Jeśli tylko pamięta się, żeby zapalić światło."
iza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 11:55   #10
bąbelka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Radom,Warszawa
Wiadomości: 96
GG do bąbelka2
Dot.: jakie kwasy?

Cytat:
Napisane przez sylwiani Pokaż wiadomość
na mazidłach jest tonik z bha, ja na przebarwienia na razie stosuję effaclar k i acne derm, ale dziewczyny kuszą zorackiem, a na dzień oczywiście filtry
sylwiani!
a używałaś może tego toniku z bha?a może jeszcze tego z kwasem mlekowym?
effaclar znam i lubię,natomiast co to jest ten acne derm i zorac?
o acnedermie wiem tylko tyle,że podobno jest do cery trądzikowej,a ja mam mieszaną,nie wiem,czy sobie tym nie zaszkodzę..to jest tak typowo na przebarwienia?
a ten cały zorac,co to za specyfik?można stosować go miejscowo na przebarwienia?np na czoło-tam nie mam naczynek,a boję się o zawarte w nim kwasy AHA.może źle rozumuję,ale czy nie jest za wcześnie na retinoidy w wieku 25 lat?mnie choodzi tylko o te nieszczęsne pory i przebarwienia,o on chyba też działa przeciwzmarszczkowo..czy może coś pomieszałam..
proszę o pomoc..
bąbelka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 13:09   #11
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: jakie kwasy?

Przepraszam, że się podepnę, ale też potrzebuję porady biochemiczek, a nie chcę zakładać nowego wątku.

Mam 33 lata, cerę suchą, bez przebarwień, bez blizn, trądziku nie miałam, raczej wrażliwą, nienaczynkową (tylko przy skrzydełkach nosa lekkie naczynka), trochę rozszerzone pory. Chciałabym zapobiec zmarszczkom i nawilżyć, odżywić cerę.

Na dzień używam serum C i filtrów, na noc kremu antybakteryjnego AA na zmianę z maseczkami Daxa. 3 razy w tygodniu maseczka aspirynowa na zmianę z zieloną glinką Dermaglin. Twarz zmywam mleczkiem Calma Ziaji - bardzo mi podpasował. Właśnie kompletuję zamówienie do mazideł - hydrolat różany i olejek różany i może kwas hialuronowy i .... (no włanieśnie co na serum najbardziej dla mnie odpowiednie?).
W temacie retinoidów/kwasów (ponad maseczkę aspir.) postanowiłam zacząć od Diacnealu.
Może któraś z Was mi pomoże - czy Diacneal to dobry pomysł i co ewentualnie proponujecie dodać/zmienić do mojej pielęgnacji?
Cały ten zestaw znacznie różni się od tego, który stosowałam, zanim zaczęłam czytać biochemię.
Widzę pozytywne efekty takiej pielęgnacji, więć chciałabym pójść dalej.
Dzięki!
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-28, 15:31   #12
bąbelka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Radom,Warszawa
Wiadomości: 96
GG do bąbelka2
Dot.: jakie kwasy?

Cytat:
Napisane przez marcelina73 Pokaż wiadomość
Przepraszam, że się podepnę, ale też potrzebuję porady biochemiczek, a nie chcę zakładać nowego wątku.

Mam 33 lata, cerę suchą, bez przebarwień, bez blizn, trądziku nie miałam, raczej wrażliwą, nienaczynkową (tylko przy skrzydełkach nosa lekkie naczynka), trochę rozszerzone pory. Chciałabym zapobiec zmarszczkom i nawilżyć, odżywić cerę.

Na dzień używam serum C i filtrów, na noc kremu antybakteryjnego AA na zmianę z maseczkami Daxa. 3 razy w tygodniu maseczka aspirynowa na zmianę z zieloną glinką Dermaglin. Twarz zmywam mleczkiem Calma Ziaji - bardzo mi podpasował. Właśnie kompletuję zamówienie do mazideł - hydrolat różany i olejek różany i może kwas hialuronowy i .... (no włanieśnie co na serum najbardziej dla mnie odpowiednie?).
W temacie retinoidów/kwasów (ponad maseczkę aspir.) postanowiłam zacząć od Diacnealu.
Może któraś z Was mi pomoże - czy Diacneal to dobry pomysł i co ewentualnie proponujecie dodać/zmienić do mojej pielęgnacji?
Cały ten zestaw znacznie różni się od tego, który stosowałam, zanim zaczęłam czytać biochemię.
Widzę pozytywne efekty takiej pielęgnacji, więć chciałabym pójść dalej.
Dzięki!
ostatnio dziewczyny mnie oświeciły,że nie warto stosować maseczek kupnych,zaraz znajdę linka-tu wyjaśnienie:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...4&postcount=15
bąbelka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 15:32   #13
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: jakie kwasy?

Cytat:
Napisane przez bąbelka2 Pokaż wiadomość
sylwiani!
a ten cały zorac,co to za specyfik?można stosować go miejscowo na przebarwienia?np na czoło-tam nie mam naczynek,a boję się o zawarte w nim kwasy AHA.może źle rozumuję,ale czy nie jest za wcześnie na retinoidy w wieku 25 lat?mnie choodzi tylko o te nieszczęsne pory i przebarwienia,o on chyba też działa przeciwzmarszczkowo..czy może coś pomieszałam..
proszę o pomoc..
Zorac to lek dostepny na receptę, nie zawiera on AHA a tazaroten czyli retinoidy.
Czy nie za wcześnie na nie... hmm na to trudno odpowiedzieć nie można stanu skóry oceniać wiekiem ogólnym, gdyz to bardzo indywidualna sprawa.
Zorac to nie tylko działanie przeciwzmarszczkowe ale również stosuje się go w leczeniu trądziku i łuszczycy. Przeciwskazaniem jest ciąża lub jej zamiar w najbliższym czasie.
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 15:37   #14
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: jakie kwasy?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Do wygładzenia powierzchni skóry i lekkiego złuszczenia blizn polecę CI Diacneal od avene [retinaldehyd i kwas AHA]. (...) Jesli skora bedzie go dobrze tolerowac mozesz wprowadzic do pielegnacji kwasy BHA [salicylowy], np. łagodny, ale porzadny Effaclar K od LRP
ja bym zrobiła odwrotnie - zaczęła od Effaclaru, bo to chyba najłagodniejszy preparat z kwasami. Diacneal częściej podrażnia. po Effaclarze można też wypróbować tonik, a później krem Lysanel Active SVR.


Cytat:
Napisane przez marcelina73 Pokaż wiadomość
czy Diacneal to dobry pomysł i co ewentualnie proponujecie dodać/zmienić do mojej pielęgnacji?
wydaje mi się, że Diacneal jest lepszy do cery mieszanej, tłustej. przy suchej sięgnęłabym raczej po Ystheal czy Eluage.


Cytat:
Napisane przez bąbelka2 Pokaż wiadomość
ostatnio dziewczyny mnie oświeciły,że nie warto stosować maseczek kupnych,zaraz znajdę linka-tu wyjaśnienie:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...4&postcount=15
zgadzam się z tym, że nie ma sensu stosować co chwilę innych kosmetyków, gdyż może to prowadzić do podrażnienia i nadwrażliwości skóry. jednak ja bardzo lubię maseczki (pełnowymiarowe opakowania) i nie mam zamiaru odmawiać sobie tej przyjemności. a wspomniana wyżej glinka zielona bardzo dobrze oczyszcza skórę.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 15:58   #15
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: jakie kwasy?

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
ja bym zrobiła odwrotnie - zaczęła od Effaclaru, bo to chyba najłagodniejszy preparat z kwasami. Diacneal częściej podrażnia. po Effaclarze można też wypróbować tonik, a później krem Lysanel Active SVR.
.
Można i tak. Ja jestem nosorożec w tej kwestii
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 17:08   #16
sweety21
Przyczajenie
 
Avatar sweety21
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 25
GG do sweety21
Dot.: jakie kwasy?

Witam Was bardzo serdecznie.
To mój pierwszy wpis. Uważnie śledzę ten wątek. Chciałam również zrobić coś z moją buźką. Mam podobny problem jak autorka topicu i również chodzi mi o pozbycie sie przebarwień i blizn potrądzikowych, tyle tylko , że wd planu: np. Najpierw Effaclar K przez jakiś czas na początku 3 razy w tygodniu na przemian z nawilżaniem. A później dołączyc do tego Diacneal czy AcneDerm, czy moze lepiej coś innego??????Bo tak czytam i juz sie gubię. Nie wiem co będzie lepsze????
Dodam , że mam cerę, raczej normalną ze skłonnosciami mieszanymi , czasem mi cos tam wyskoczy. Chciałabym wreszcie doprowadzić buzię do porządku i nie męczyc jej podkładami, itp.
Bardzo dziekuje z góry za pomoc. POZDRAWIAM Was Wizażanki
__________________
})i({ "Nic tak nie smakuje jak ukradzione czasu słodkie chwile przyjemności " })i({
sweety21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 17:13   #17
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: jakie kwasy?

Cytat:
Napisane przez sweety21 Pokaż wiadomość
Witam Was bardzo serdecznie.
To mój pierwszy wpis. Uważnie śledzę ten wątek. Chciałam również zrobić coś z moją buźką. Mam podobny problem jak autorka topicu i również chodzi mi o pozbycie sie przebarwień i blizn potrądzikowych, tyle tylko , że wd planu: np. Najpierw Effaclar K przez jakiś czas na początku 3 razy w tygodniu na przemian z nawilżaniem. A później dołączyc do tego Diacneal czy AcneDerm, czy moze lepiej coś innego??????Bo tak czytam i juz sie gubię. Nie wiem co będzie lepsze????
Dodam , że mam cerę, raczej normalną ze skłonnosciami mieszanymi , czasem mi cos tam wyskoczy. Chciałabym wreszcie doprowadzić buzię do porządku i nie męczyc jej podkładami, itp.
Bardzo dziekuje z góry za pomoc. POZDRAWIAM Was Wizażanki
Możesz zrobić dokładnie tak jak piszesz - zacząć np. od Efaclaru K, czyli kwasu BHA. Możesz spodziewać się wysypu krostek, aczkolwiek niekoniecznie. Jeśłi cera nie bedzie sie buntowac - mozesz dodac wspomniany DIacneal [AHA + retinaldehyd]. Jeśli Twoja skóra jest bardzo problematyczna [tradzik, mocne przetłuszczanie sie] warto zastanowic sie nad np tonikiem Lysanel od SVR [mocny kaliber].
Jesli chodzi Coi jedynie o "odswiezenie" skóry, ujednolicenie kolorytu i domkniecie porów - warto wypróbować Nightpeel Lieraca.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 17:25   #18
sweety21
Przyczajenie
 
Avatar sweety21
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 25
GG do sweety21
Dot.: jakie kwasy?

L_V
Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź.Mam jednak jeszcze malutkie pytanka. Otóż: Czy stosując ten Nightpeel Lieraca muszę zaprzestać uzywania Effaclaru K i innych podobnych preparatów czy raze m z tym Nightpeelem uzywać ich na noc????? a jeśli razem to w jakiej kolejnosci nakładać na buzię??? Przepraszam za tyle pytań ale juz mam mętlik w głowie
__________________
})i({ "Nic tak nie smakuje jak ukradzione czasu słodkie chwile przyjemności " })i({
sweety21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 17:36   #19
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: jakie kwasy?

Cytat:
Napisane przez sweety21 Pokaż wiadomość
L_V
Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź.Mam jednak jeszcze malutkie pytanka. Otóż: Czy stosując ten Nightpeel Lieraca muszę zaprzestać uzywania Effaclaru K i innych podobnych preparatów czy raze m z tym Nightpeelem uzywać ich na noc????? a jeśli razem to w jakiej kolejnosci nakładać na buzię??? Przepraszam za tyle pytań ale juz mam mętlik w głowie
Można stosowac obyda ale nie jeden na drugi. Proponuje zacząc od Effaclaru, jak radziłą Justa79, po 2-3 tyg dołączyć drugi preparat. I tu w zalezności od potrzeb dobieramy: dla wyrównania blizn potradzikowych, złagodzenia tradziku - np. Lysanel; dla wyrownania powierzchi skory, zlikwidowania przebarwien i przeciwzmarszczkwowo - Diacneal; rozswietlenie cery, zwezenie porów - Nightpeel Lieraca [najdrozszy produkt z tych wymienionych].

Jednak jesli bedziesz zadowolona tylko z Effaclaru K - nie ma koniecznosci łączenia preparatow. Są Wizażanki, ktore kochaja kwasy BHA z wzajemnościa i wystarcza im Effaclar, maseczka aspirynowa czy np kwasy Pauli.

CO do łącznego stosowania - nie nakłąda sie tych preparatow jeden na drugi, tylko :
[przykładowo]:

Noc 1: Effaclar K
noc 2: krem nawilzajacy/ regenerujacy/ łagodzący
noc 3: inny preparat kwasowy czy retinoidowy, np Diacneal
noc 4: kremik nawilzajacy
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-28, 17:46   #20
sweety21
Przyczajenie
 
Avatar sweety21
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 25
GG do sweety21
Dot.: jakie kwasy?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Można stosowac obyda ale nie jeden na drugi. Proponuje zacząc od Effaclaru, jak radziłą Justa79, po 2-3 tyg dołączyć drugi preparat. I tu w zalezności od potrzeb dobieramy: dla wyrównania blizn potradzikowych, złagodzenia tradziku - np. Lysanel; dla wyrownania powierzchi skory, zlikwidowania przebarwien i przeciwzmarszczkwowo - Diacneal; rozswietlenie cery, zwezenie porów - Nightpeel Lieraca [najdrozszy produkt z tych wymienionych].

Jednak jesli bedziesz zadowolona tylko z Effaclaru K - nie ma koniecznosci łączenia preparatow. Są Wizażanki, ktore kochaja kwasy BHA z wzajemnościa i wystarcza im Effaclar, maseczka aspirynowa czy np kwasy Pauli.

CO do łącznego stosowania - nie nakłąda sie tych preparatow jeden na drugi, tylko :
[przykładowo]:

Noc 1: Effaclar K
noc 2: krem nawilzajacy/ regenerujacy/ łagodzący
noc 3: inny preparat kwasowy czy retinoidowy, np Diacneal
noc 4: kremik nawilzajacy
Dziękluję Ci BAAAARDZO. Jesteś Aniołkiem. Juz wszystko jasne. Teraz tylko biegiem do apteki i muszę zaopatrzyc sie w potrzebne preparaty
__________________
})i({ "Nic tak nie smakuje jak ukradzione czasu słodkie chwile przyjemności " })i({
sweety21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 18:19   #21
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: jakie kwasy?

Cytat:
Napisane przez sweety21 Pokaż wiadomość
Dziękluję Ci BAAAARDZO. Jesteś Aniołkiem. Juz wszystko jasne. Teraz tylko biegiem do apteki i muszę zaopatrzyc sie w potrzebne preparaty
cieszę sie zemogłam pomoc - ale pamietaj, przy kwasach/ retinoidach obowiązkowo filtr na dzien. I ostroznie jesli zdecydjesz sie na lysanel, to ciezki kaliber.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 18:28   #22
iza_
Wtajemniczenie
 
Avatar iza_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 2 624
Dot.: jakie kwasy?

L_V poradzila mi stosowanie kremu AVENE DIACNEAL , rozumiem jednak,ze konieczne w trakcie stosowania są filtry, jakie polecacie?
i jeszcze jedno pytanie co robic aby skora nie luszczyla się?trzeba ją odpowienio nawilazac,ale jak,czym?
__________________
"Uśmiech losu można zobaczyć
nawet w tych najciemniejszych chwilach...
Jeśli tylko pamięta się, żeby zapalić światło."
iza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 18:38   #23
__Madzia__
Raczkowanie
 
Avatar __Madzia__
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 497
Dot.: jakie kwasy?

Witam serdecznie, zakupilam sobie wlasnie tonik svr lysanel, mialam juz styczność z kwasami aha-mialam robione zabiegi u dermatologa,stosowalam tez AD, wiec skora sie juz przyzwyczaila do kwasow.Mam tylko jedno pytanie czy wspolnie z tym tonikiem, na noc moglabym stosowac retinoidowy, czy raczej nie mieszac kwasy z retino?
Dzieki za odpowiedz.
__________________
Szczesliwa żonka
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20090530040117.html
__Madzia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 18:48   #24
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: jakie kwasy?

Cytat:
Napisane przez iza_ Pokaż wiadomość
L_V poradzila mi stosowanie kremu AVENE DIACNEAL , rozumiem jednak,ze konieczne w trakcie stosowania są filtry, jakie polecacie?
i jeszcze jedno pytanie co robic aby skora nie luszczyla się?trzeba ją odpowienio nawilazac,ale jak,czym?
FIltr ma byc fotostabilny. Szukaj takich wsród ofert firm: Avene, La Roche Posay, SVR, Bioderma, Vichy, Klorane, Iwostin [to z aptecznych] a z nie-aptecznych: Loreal, Nivea, Garnier.

NA Biochemii sa watki poswiecone poszczegolnym filtrom. FAktor nie powinien byc mniejszy niz 40. Wybieraj filtry o jak najwiekszym wskaźniku ppd [ochrona przeciwko UVA].


Jesli chodzi o łuszczenie - nie zawsze ono wystepuje, ale jelsi juz pojawi sie ten problem, to redukujemy czestotliwosc smarowania sie kwasem/retinoidem i natłuszczamy lekko skórę. Mozna zrobic delikatny peeling enzymatyczny [nie mechaniczny], aby pozbyc sie odstajacych skorek. DO ukojenia skory po kwasach/ retinoidach dpbre sa kremy apteczne o prostych skladach jak np: Hydrance Optimale Legere albo Riche avene, Hydraphase LRP, Physiogel, Nanobase albo Lipobase albo oleje [różany, z nasion bawełny, z komosy, migdałowy] dostępne w sklepach z półproduktami chemicznymi czy zielarskich.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 18:50   #25
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: jakie kwasy?

Cytat:
Napisane przez __Madzia__ Pokaż wiadomość
Witam serdecznie, zakupilam sobie wlasnie tonik svr lysanel, mialam juz styczność z kwasami aha-mialam robione zabiegi u dermatologa,stosowalam tez AD, wiec skora sie juz przyzwyczaila do kwasow.Mam tylko jedno pytanie czy wspolnie z tym tonikiem, na noc moglabym stosowac retinoidowy, czy raczej nie mieszac kwasy z retino?
Dzieki za odpowiedz.

Nie nakłądałabym takich produktów jedan na drugi. Ale jesli piszesz, ze masz skóre juz "zaprawiona" kwasami mozesz stosowac te produkty zamiennie, jednego dnia lysanel, dzien czy dwa przerwy i nastepnie inny produkt. Jednak apeluje o rozwage - Lysanel to mocny specyfik, trzea uwaznie obserwowac skore.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 18:52   #26
iza_
Wtajemniczenie
 
Avatar iza_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 2 624
Dot.: jakie kwasy?

wlasnie przeglądalam te wątki,kazda dziewczyna poleca cos innego-rozumiem-to normalne,jednemu pasuje to,innemu tamto.
poszperam jeszcze.

dziękuję L_V
__________________
"Uśmiech losu można zobaczyć
nawet w tych najciemniejszych chwilach...
Jeśli tylko pamięta się, żeby zapalić światło."
iza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 19:01   #27
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: jakie kwasy?

Cytat:
Napisane przez iza_ Pokaż wiadomość
wlasnie przeglądalam te wątki,kazda dziewczyna poleca cos innego-rozumiem-to normalne,jednemu pasuje to,innemu tamto.
poszperam jeszcze.

dziękuję L_V
A widzisz, Iza, wybór filtra to chyba najcięższe zadanie,niemozliwym jest dobranie tego kosmetyku przez internet. Moge jedynie ukierunkowac Twoj wybór.

I tak: filtry avene sa najbardziej polecane cerom suchym, odwodnionym czy alergicznym - baaardzo nawilzaja i cudownie koja, ale tłuściochy moga zatykac

filtry LRP - na drugim miejscu w plebiscycie popularnosci wsrod filtromaniacek, szczegilnie lubiane sa dermo-perdiatrics [dermo-kids] oraz aqua-lait a takze wersja tonujaca. Sa one oparte na parsolu, wiec nie mozna uzywac pudru/ podkłądu zawierajacego talk i mike w skladzie.

filtry Bioderma - teraz chyba wszystkie filtry z tejze serii maja alkohol w skladzie, co nie wszystkim odpowiada, filtry parsolowe

FIltry Vichy - chyba najlewpsze dla cer tłustych/ mieszanych - maja opinie najlzejszych...

FIltry SVR - tych nie uzywałam, mało wiem na ich temat, sugeruje czytac watki, są one dość specyficzne ze wzgledu na duza zawartosc fitrow mineralnych w składzie
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 19:22   #28
iza_
Wtajemniczenie
 
Avatar iza_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 2 624
Dot.: jakie kwasy?

oj,zebys wiedziala ciezki wybór-tyle juz sie tego naczytalam...a ciagle wydaje mi sie ze nic nie wiem.chyba jedyne wyjscie to testowac wszystko na wlasnej skorze...niestety to nie na moją studencką kieszen i dlatego chcialabym wybrac cos odpowiedniego,zeby tyle kasy w bloto nie wurzucic.
__________________
"Uśmiech losu można zobaczyć
nawet w tych najciemniejszych chwilach...
Jeśli tylko pamięta się, żeby zapalić światło."
iza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-28, 19:48   #29
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: jakie kwasy?

Cytat:
Napisane przez iza_ Pokaż wiadomość
oj,zebys wiedziala ciezki wybór-tyle juz sie tego naczytalam...a ciagle wydaje mi sie ze nic nie wiem.chyba jedyne wyjscie to testowac wszystko na wlasnej skorze...niestety to nie na moją studencką kieszen i dlatego chcialabym wybrac cos odpowiedniego,zeby tyle kasy w bloto nie wurzucic.

He, he, Iza -moje ierwsze dwa filtrowe zakupy: Fluid Bjiodermy i Fluide Extreme La Rooche Posay okazały sie chybieniami [szukałam czegoś lekkiego]. Dopiero kiedy kupiłam emulsje Avene to pokochałam filtry W ogóle to ja wielbię filtry Avene...nie musze się pilnować czy nakładam dobry puder/ fluid. A xzreszta odkąd stosuje kwasy i retinoidy to podkłady i pudry nie sa mi potrzebne. jedynie korektor od czasu do czasu.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 11:46   #30
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: jakie kwasy?

Hej Dziewczyny

Czytam i czytam o tych kwasach i przyznam się, że nie mogę nic znaleść dla siebie
Więc bardzo bardzo proszę o pomoc, gdyz w temacie kwasowym raczkuję dopiero.

Mam cerę wrażliwą, naczyniową, z pojawiającym się rumieniem (policzki, noc) czasem, z małymi przebarwieniami i zaskórniakami, które nie odpuszczają
Jaka kuracja kwasowa byłaby dla mnie odpowiednia?
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:55.