OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-19, 10:29   #2911
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez madzioha Pokaż wiadomość
właśnie.. mam takie samo wrażenie i winię za to ocm, bo innych nowych wynalazków nie stosuję..
U mnie dodatkowo pojawiły się grudki pod skórą na policzku w okolicy ust, tak niżej w okolicy żuchwy
wcześniej tak nie miałam, stosowała szorstką ściereczkę ze starego prześcieradła, zmieniłam na mikrofibrę i to był chyba mój błąd.. wracam do tej pierwszej prześcieradłowej, jak będzie to samo odstawiam, wolę nie ryzykować.
przyjrzałam się swojej cerze i mamę też poprosiłam i stwierdziła, że mi się wydaje. bo mi na czole się zrobiły takie wypukłe jakby zaskórniki, ale białe i to wyżej. a w okolicach brwi, gdzie miałam najwięcej jest czysto nadal, tylko jakby mniej płasko. no i jeszcze prawy policzek pozostawia do życzenia trochę. a z brody mi nic chyba nie schodzi
Cytat:
Napisane przez Florame Pokaż wiadomość
Budzę się dziś rano, a skóra nadal taka mięciutka zaczęła się troszkę świecić, ale nic poza tym.
Więc ja również będę używać OCM codziennie wieczorem (jeśli wszystko będzie dobrze). A czy rano czymś przemywać twarz? Bo ja nie chciałam myć twarzy szarym mydłem, żeby nie zepsuć działania olei, więc znalazłam w domu tonik z NIVEA Pure&Natural i nim przemyłam twarz. Nigdy go nie używałam, ale było na nim napisane, że jest do skóry wrażliwej, więc może mi nie zaszkodzi? A wy czymś przemywacie rano twarz?
mi starczy woda + tonik melisa.
jak wychodzę albo wyjeżdzam to delikatne mydełko.
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 12:30   #2912
Florame
Raczkowanie
 
Avatar Florame
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 245
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja na razie będę używać tego toniku z NIVEA (jeśli wszystko będzie ok), bo niewiele mi go zostało, a potem chyba kupię tonik z Garniera: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ra-wersja.html
Leków od dermatologa na razie nie używam (ostatnio nic mi nie wyskakuje, w ogóle stan cery się polepszył, jeszcze zanim zaczęłam stosować oleje), chcę zobaczyć, jaki będzie efekt OCM.
Florame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 13:22   #2913
Kruche Ciastko
Zakorzenienie
 
Avatar Kruche Ciastko
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 673
GG do Kruche Ciastko
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Florame Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jestem świeżo po pierwszym razie z OCM. Oczywiście wiele pytań teraz kłębi się w mojej głowie, więc chyba prędko nie zasnę: czy nie nałożyłam za dużo/mało mieszanki, czy woda była wystarczająco ciepła/zimna, czy odpowiednio długo trzymałam ściereczkę przy twarzy, czy dobrze starłam olej z buzi itd. mogłabym jeszcze wymieniać i wymieniać. Ale jestem jak na razie zadowolona, już dawno nie pamiętam, żebym miała taką skórę! Byłam przyzwyczajona, że po szarym mydle, zaraz po umyciu jest przesuszona i ściągnięta, a tu całkiem inna sytuacja. Skóra jest gładka i miękka, czuję się tak, no po prostu inaczej, nie umiem tego określić Ale najważniejsze: skóra ani się nie świeci, ani nie jest przesuszona! Po prostu jest normalna. Już nie pamiętam tego uczucia, czuję się, jakbym miała skórę dziecka.
Wiem, że to dopiero początek, że jeszcze różnie może być, ale jak na razie jestem pozytywnie zaskoczona.

Mam pytanko dotyczące ściereczki z mikrofibry. Po oczyszczeniu twarzy przeprałam ją ręcznie szarym mydłem i pozostawiłam do wyschnięcia. Czy mogę tak robić codziennie, żeby była czysta? Jak wy ją konserwujecie?
I jeszcze jedno malutkie pytanko: jak często wykonywać OCM? Codziennie?
Ja ja codziennie piore tym, bo zostalo mi z dawnej pielegnacji cery lubtym, bo Mama mi kiedys kupila, a nie jest fajne... , ale jak sie skonczy to po prostu mydlem antybakteryjnym co wieczor, ostatnie plukanie pod zimna woda, zeby sie jeszcze mniej bakterie mnzozyly i juz. Mam dwie sciereczki i staram sie je co chwile rzucac do prania, jak robie.

Cytat:
Napisane przez Florame Pokaż wiadomość
Ja na razie będę używać tego toniku z NIVEA (jeśli wszystko będzie ok), bo niewiele mi go zostało.
A jesli dopada Cie efekt sciagnietej i przesusoznej skory, a stosujesz ten tonik Nivea, to ja go osobiscie odrdzam, przeciez to na drugim miejscu ma alkohol
__________________
Kruche Ciastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 14:20   #2914
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

te wszystkie nivee itd, tak samo jak szampony do włosów, to sam syf tak na prawdę. od kilku miesięcy przestawiłam się na naturalne metody pielęgnacji i póki co jest lepiej. nawet wlosy za to dziękują

wczoraj pierwszy raz użyłam jako bazy oliwki BD fur mama. jest bardziej płynna niż oliwa z oliwek i do tego jak nakładam ścierkę, to czuję zapach, trochę nieprzyjemny.
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 17:51   #2915
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Florame Pokaż wiadomość
Ja na razie będę używać tego toniku z NIVEA (jeśli wszystko będzie ok), bo niewiele mi go zostało, a potem chyba kupię tonik z Garniera: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ra-wersja.html
Leków od dermatologa na razie nie używam (ostatnio nic mi nie wyskakuje, w ogóle stan cery się polepszył, jeszcze zanim zaczęłam stosować oleje), chcę zobaczyć, jaki będzie efekt OCM.
Ściereczkę piorę po każdym OCM Raz na dwa dni odkażam w mikrofalówce.
Mnie sam tonik nie wystarcza - na czole powstało parę zaskórników Ale już znikają. To pewnie przez to, że nakładam krem po OCM i pod makijaż.

Fajnie, że OCM Ci służy
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 18:30   #2916
Florame
Raczkowanie
 
Avatar Florame
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 245
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Ściereczkę piorę po każdym OCM Raz na dwa dni odkażam w mikrofalówce.
Mnie sam tonik nie wystarcza - na czole powstało parę zaskórników Ale już znikają. To pewnie przez to, że nakładam krem po OCM i pod makijaż.

Fajnie, że OCM Ci służy
Jak na razie jest dobrze, ale jak pisałam już wcześniej, to sam początek, dopiero za tydzień lub dwa będę mogła więcej powiedzieć.
A co do odkażania w mikrofalówce, to po prostu wkładasz ściereczkę do mikrofali? Na jak długo?
Florame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 19:43   #2917
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Florame Pokaż wiadomość
Jak na razie jest dobrze, ale jak pisałam już wcześniej, to sam początek, dopiero za tydzień lub dwa będę mogła więcej powiedzieć.
A co do odkażania w mikrofalówce, to po prostu wkładasz ściereczkę do mikrofali? Na jak długo?

Mnie OCM bardzo służy. Tylko źle zrobiłam przecierając tonikiem rano. Kładę za bogate kremy. Muszę jednak zmyć Ale tak - jestem naprawdę zadowolona. Kolor się ujednolicił, skóra jest gładka, nawilżona, elastyczna. Przebarwienia wyblakły. Cienie pod oczami się zmniejszyły - skóra z zachowaną warstwą lipidową lepiej trzyma wilgoć, co służy cienkiej skórze wokół oczu.


Zmoczoną mikrofibrę wkładam do mojej ceramicznej miseczki i na 2, 2,5 min do mikrofali. Tylko uważaj - wszystko jest naprawdę gorące
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-19, 20:23   #2918
zbuntowana20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 272
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ufff... w koncu udalo mi się przeczytac calutki wątek ! od razu wiec postanowilam podzielić się moimi wrazeniami co do OCM.
Moja skóra miala duzo zaskornikow zamknietych i liczne przebarwienia na policzkach po nich (z ktorych robily sie pryszcze) . Swoją przygode zaczelam jakis miesiąc temu. Ogolnie mam cere mieszana w kierunku tlustej (szczegolnie na policzkach) i w dodatku latwo się zapycha
Efekty? ..Hm napewno jest to bardzo dobry sposob oczyszczania twarzy. Pierwszego dnia zastosowalam tylko olejek rycynowy + oliwe z oliwek i bylam tak wniebowzieta ze kupilam: oliwke BD, olej konopny, olej z ogorecznika i macerat brzozowy (wyczytalam na mazidlach ze do mojej cery się nadaja). Taką wiec zrobilam mieszanke i naprawde calutki tydzien cere mialam promienna, ujednolicona, miekką, gładką, wydawalo mi sie ze znikaja zaskorniki.
Jednak to co zaczeło dziac sie z moja twarza po ok 2 i pol tygodnia przeszlo moje najgorsze oczekiwania.... Na calym czole(ktore wczesniej bylo nieskazitelnie gładnie i ladnie) zrobily sie takie malutkie krosteczki (czytajac watek dowiedzialam sie ze kilku dziewczynom tez sie to przydazylo) no i jeszcze gule na policzkach (nie wykonywalam masazu). Jestem totalnie przygnebiona.
Ratuje sobie teraz czolo glyco-A i po 3 dniach wyglada juz o niebo lepiej. A na gule punktowo stosuje papke polska z jadwigi (czy jakos tak) Nie mam teraz za bardzo pola do popisu bo obecnie jest za granica i ratuje sie tylko tym co mam. Do tego przesuszenie i sciagniecie skory, takie jakby zmarszczki.. A rycyny nie dalam duzo - moze ok 10% (choc mam cere tlusta). Na przesuszenie uzylam Avene Cicalfate i na szczescie pomoglo.
W kazdym badz razie postanowilam ze narazie mieszanke olejowa zuzyje po prostu do zmywania makijazu (bo naprawde swietnie sobie z tym radzi) ale potem traktuje twarz zelem z Aven Cleanance, a wieczorem smaruje maceratem brzozowym - bo widze ze radzi sobie z przebarwieniami.
Ale się rozpisalam, mam nadzieje ze ktos dotrwal do konca W kazdym badz razie uwazam ze kazdy pod siebie powinien podpasowac ta metode i jezeli cos zaczyna sie dziac niedobrego to trzeba na chwile przystopowac i zobaczyc czy stan sie polepsza czy nie.. Mi niestety do konca nie podpasowalo bo dorobilam sie nowych zaskornikow zamknietych i otwartych z ktorymi wczesniej nie mialam problemow (oczywiscie dbalam aby po OCM schlodzic buzie, uzywalam nawet kostek lodu)
zbuntowana20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 08:45   #2919
Florame
Raczkowanie
 
Avatar Florame
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 245
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Mnie OCM bardzo służy. Tylko źle zrobiłam przecierając tonikiem rano. Kładę za bogate kremy. Muszę jednak zmyć Ale tak - jestem naprawdę zadowolona. Kolor się ujednolicił, skóra jest gładka, nawilżona, elastyczna. Przebarwienia wyblakły. Cienie pod oczami się zmniejszyły - skóra z zachowaną warstwą lipidową lepiej trzyma wilgoć, co służy cienkiej skórze wokół oczu.


Zmoczoną mikrofibrę wkładam do mojej ceramicznej miseczki i na 2, 2,5 min do mikrofali. Tylko uważaj - wszystko jest naprawdę gorące
Czyli lepiej nie przecierać rano twarzy tonikiem? Bo ja na razie przecieram, lubię mieć odświeżoną twarz z rana.
Florame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 08:56   #2920
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Florame Pokaż wiadomość
Czyli lepiej nie przecierać rano twarzy tonikiem? Bo ja na razie przecieram, lubię mieć odświeżoną twarz z rana.
Moja skóra pomimo tego, że jest mieszana potrzebuje dodatkowego nawilżenia - kładę więc po OCM dość tłusty krem. Rano, jak przetarłam twarz tonikiem, znów nałożyłam lżejszy krem pod podkład. I parę zaskórników się pokazało. Mnie tonik rano nie wystarcza. innym dziewczynom tak. Sama musisz spróbować.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 09:34   #2921
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

tisiphone ma rację
z początku też przemywałam twarz wodą, potem tonikiem, ale lepiej się czuję jak umyję twarz lekkim żelem czy mydłem

powiedzcie mi jeszcze, odnośnie szarego mydła: używacie to zwykłe, czy specjalny żel do twarzy biały jeleń?

powiem Wam, ze zgrzeszyłam... na brodzie mam dużo zaskórników, takich małych, ale dużo i najbliżej w kącikach ust, nie chcą zejść... i wczoraj powyduszałam
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-20, 10:15   #2922
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez TwojaKokaina Pokaż wiadomość
tisiphone ma rację
z początku też przemywałam twarz wodą, potem tonikiem, ale lepiej się czuję jak umyję twarz lekkim żelem czy mydłem

powiedzcie mi jeszcze, odnośnie szarego mydła: używacie to zwykłe, czy specjalny żel do twarzy biały jeleń?

powiem Wam, ze zgrzeszyłam... na brodzie mam dużo zaskórników, takich małych, ale dużo i najbliżej w kącikach ust, nie chcą zejść... i wczoraj powyduszałam
Chyba zwykłe mydło lepsze U mnie przynajmniej lepiej się sprawdza. Mam z głogiem i lnem. Pięknie pachnie. I jeszcze Isana bakteriobójcza - bardzo fajne mydełko.

Każdy ma chwilę słabości. Nie bój nic - szybko skóra wróci do normy
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 12:31   #2923
Kamila_Blondi
Zadomowienie
 
Avatar Kamila_Blondi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 808
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witajcie!
Chciałabym się do Was przyłączyć. Niestety nie mam oleju rycynowego. Muszę zakupić. Mam pytanie: Czy mogę do OCM użyć maceratu z zielonej herbaty bądź oleju z orzechów włoskich? Przeczytałam FAQ, ale nie było tam o nich wzmianki. Mam jeszcze olej winogronowy i oliwę z oliwek.
__________________
7.11.2011- nie farbuję i zapuszczam włosy
2.12.2011- olejuję

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=579956
Śmierć jest spokojna...Łatwa. Życie jest trudniejsze...
Kamila_Blondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 13:29   #2924
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Chyba zwykłe mydło lepsze U mnie przynajmniej lepiej się sprawdza. Mam z głogiem i lnem. Pięknie pachnie. I jeszcze Isana bakteriobójcza - bardzo fajne mydełko.

Każdy ma chwilę słabości. Nie bój nic - szybko skóra wróci do normy
tez tak myślałam, że mydełko lepsze na razie kończę jakiś żel z nivei i już mam go dość. zamówiłam ostatnio kosmetyki w sklepie bingo i tam było serum do mycia twarzy, więc zobaczymy jak się spisze
Cytat:
Napisane przez Kamila_Blondi Pokaż wiadomość
Witajcie!
Chciałabym się do Was przyłączyć. Niestety nie mam oleju rycynowego. Muszę zakupić. Mam pytanie: Czy mogę do OCM użyć maceratu z zielonej herbaty bądź oleju z orzechów włoskich? Przeczytałam FAQ, ale nie było tam o nich wzmianki. Mam jeszcze olej winogronowy i oliwę z oliwek.
raczej tylko oleje, jak w nazwie.
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 13:47   #2925
Just:)
Zakorzenienie
 
Avatar Just:)
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6 188
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Olejek i olej z drzewa herbacianego to nie to samo. Olejek to esencja dodaje się max parę kropel, ma silny zapach i może podrażnić oczy. Oleju możesz 10% dodać, bezzapachowy, nie podrażnia.

Lnianego jeszcze nie próbowałam. Ale może coś lżejszego? Słodkie migdały, słonecznikowy, z pestek moreli, albo orzecha włoskiego?

A ja odkażam swoją mikrofibrę w mikrofali i idę OCMować się
O czyli po prostu wrzucasz ją na parę minut czy to jakaś bardziej skomplikowana technika?

edit: już znalazłam odpowiedź
__________________
Pinterest

Edytowane przez Just:)
Czas edycji: 2012-07-20 o 14:03
Just:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 15:13   #2926
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Czytam ten wątek i czytam i powoli zbieram się do przerzucenia się na olejowe oczyszczanie cery...
Mam nadzieję, że wybaczycie mi na początek jeśli będę miała jakieś głupie pytania

Dziś kupiłam w Jysku ręcznik malutki z myślą właśnie o tej metodzie i myślę, że będę ją stosować siedząc w wannie - gorąca woda pod ręką, ręcznik można od razu wypłukać Tylko, że to taki zwykły ręcznik...
Czy mikrofibra różni się w praktyce czymś poza delikatnością? Gdzie je kupujecie i za ile?
I jeszcze jedno - jak aplikujecie oleje na twarz? Na waciku czy dłońmi?

Edytowane przez Orlica
Czas edycji: 2012-07-20 o 15:16
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 15:18   #2927
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Orlica Pokaż wiadomość
Czy mikrofibra różni się w praktyce czymś poza delikatnością? Gdzie je kupujecie i za ile?
I jeszcze jedno - jak aplikujecie oleje na twarz? Na waciku czy dłońmi?
mikrofibra dobrze wchłania brud i zanieczyszczenia.
o kupnie było setki razy i jest bodajże w FAQ - każdy market.
to już od Ciebie zależy, ale najlepiej dłońmi, bo wtedy najłatwiej wykonuje się masaż.
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 15:23   #2928
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez TwojaKokaina Pokaż wiadomość
mikrofibra dobrze wchłania brud i zanieczyszczenia.
o kupnie było setki razy i jest bodajże w FAQ - każdy market.
to już od Ciebie zależy, ale najlepiej dłońmi, bo wtedy najłatwiej wykonuje się masaż.
W FAQ tego nie znalazłam
Dzięki za odpowiedź, rozejrzę się po sklepach przy okazji
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 17:52   #2929
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Kupiłam 3 ręczniczki z mikrofibry w Pepco za 8zł za komplet
Teraz tylko mam dylemat, z czym zmieszać rycynę - mam do wyboru oliwkę BabyDream, ale to raczej nie, olej avocado i olejek Alterra z brzozą i pomarańczą. Mam cerę mieszaną z niespodziankami, więc skłaniałbym się do avocado, ale z kolei Alterra pięknie pachnie...
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-20, 18:06   #2930
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Orlica Pokaż wiadomość
Kupiłam 3 ręczniczki z mikrofibry w Pepco za 8zł za komplet
Teraz tylko mam dylemat, z czym zmieszać rycynę - mam do wyboru oliwkę BabyDream, ale to raczej nie, olej avocado i olejek Alterra z brzozą i pomarańczą. Mam cerę mieszaną z niespodziankami, więc skłaniałbym się do avocado, ale z kolei Alterra pięknie pachnie...
czemu BD odrzucasz?
ja właśnie teraz testuję tę mieszankę zaczynałam z oliwą z oliwek. próbuj, metoda prób i błędów, inaczej nie znajdziesz najlepszego połaczenia
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 18:10   #2931
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Bo zbrzydł mi jak odkryłam, że ma rumianek To jedno z nielicznych ziół, których nie trawię, zwłaszcza zapachu, a teraz jak doczytałam, że BD to ma to już sam rumianek w nim czuję

Myślę, że na początek zrobię z avocado - moje włosy uwielbiają, więc może dla cery też się sprawdzi
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 18:14   #2932
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

aa, to fakt. mnie tez zapach drażni jak nałożę gorąco ścierkę, bo wtedy jest nasilony i pod nią nie mam czym oddychać

wczoraj za to zamówiłam olejek arganowy i planuję nim twarz przecierać
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 18:18   #2933
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Właściwie to mam jeszcze Vatikę Migdałową, ale jej skład nie jest tak piękny, żebym na twarz go użyła...
http://2.bp.blogspot.com/-em_S-Whv-P...bur+vatika.JPG
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 19:02   #2934
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

u mnie stoi vatika, ale kokosowa, jednak tez jej nie chcę na twarz dawać
myślę, że zrobię sobie listę olejków i zamówię następnym razem nowe jakieś, a na razie będę obserwować efekty po BD
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 19:49   #2935
BeataR89
Rozeznanie
 
Avatar BeataR89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Sochaczew
Wiadomości: 950
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez TwojaKokaina Pokaż wiadomość
u mnie stoi vatika, ale kokosowa, jednak tez jej nie chcę na twarz dawać
myślę, że zrobię sobie listę olejków i zamówię następnym razem nowe jakieś, a na razie będę obserwować efekty po BD
Ja też teraz mam mieszankę z BD dopiero dwa razy ją użyłam,trzeba testować co się sprawdzi
__________________
MAJA 7.04.2010r
BeataR89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 20:19   #2936
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez BeataR89 Pokaż wiadomość
Ja też teraz mam mieszankę z BD dopiero dwa razy ją użyłam,trzeba testować co się sprawdzi
to u mnie o jeden raz więcej, bo trzy póki co jest ok, ale trzeba obserwować
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 21:23   #2937
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Zmajstrowałam swoją mieszankę, jednak z Alterrą brzoza i pomarańcz
Na początek 80ml - nie wiem, czy to dużo, czy mało
Dziś wieczorem będę testować
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 01:58   #2938
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Zaspamuję Wam tu dziś, wybaczcie
Zastosowałam OCM po raz pierwszy i jestem mile zaskoczona, jak to przyjemnie przebiega. Gorący ręcznik na twarzy jest niesamowicie odprężający, a i sam olej jest przyjemny - cieszę się, że wybrałam taki pachnący Jutro muszę sobie zrobić zdjęcie twarzy, żeby za miesiąc móc porównać
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 09:24   #2939
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Orlica Pokaż wiadomość
Zaspamuję Wam tu dziś, wybaczcie
Zastosowałam OCM po raz pierwszy i jestem mile zaskoczona, jak to przyjemnie przebiega. Gorący ręcznik na twarzy jest niesamowicie odprężający, a i sam olej jest przyjemny - cieszę się, że wybrałam taki pachnący Jutro muszę sobie zrobić zdjęcie twarzy, żeby za miesiąc móc porównać
O, witam, witam, Panią z wątku olejowego włosowego Podziel się wynikami za jakiś czas

A mnie taka kaszka wysypała. Ale raczej nie przez OCM, tylko TŻtowy zarost. Macie na to jakieś sposoby? Uwielbiam zarost, ale ostatnio zauważyłam, że w bliższych kontaktach moja cera się ze mną nie zgadza
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 10:35   #2940
TwojaKokaina
Zakorzenienie
 
Avatar TwojaKokaina
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 651
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Orlica Pokaż wiadomość
Zaspamuję Wam tu dziś, wybaczcie
Zastosowałam OCM po raz pierwszy i jestem mile zaskoczona, jak to przyjemnie przebiega. Gorący ręcznik na twarzy jest niesamowicie odprężający, a i sam olej jest przyjemny - cieszę się, że wybrałam taki pachnący Jutro muszę sobie zrobić zdjęcie twarzy, żeby za miesiąc móc porównać
też mam takie uczucie cera taka rozluźniona i w końcu dogłebnie oczyszczona, a nie tylko na zewnątrz
i też kupię alterrę w końcu, na razie kończę to, co mam

zdjęcia cery robiłam na początku i po 2 tygodniach, na blogu są w razie czego za tydzień minie miesiąc, to też porównam
TwojaKokaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:13.