Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-11-09, 20:07   #2371
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

A zmniejszyly sie wam pory po kuracji?
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-09, 20:24   #2372
olenkah
Raczkowanie
 
Avatar olenkah
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 129
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Copykat Pokaż wiadomość
A zmniejszyly sie wam pory po kuracji?
ja specjalnie nigdy nie narzekalam, wiec nie moge powiedziec, ale teraz wogole ich nie mam.


Limonatka, tak teraz uzywam la roche, ale wiesz wydaje mi sie, ze duzo tansze sa spf 25 czy 20, a to i tak jest duzo na tak pore roku.
i przytylam podczas kuracji, bo mnie wszystko bolalo i sie praktycznie nie ruszalam, a teraz nie mam pojecia jak to zrzucic. Najgorsze jest to, ze jem nieregularnie, ale moj tryb zycia nie pozwoli na zmiane tego. Ale to juz temat na inny watek
olenkah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-09, 21:22   #2373
espera
Raczkowanie
 
Avatar espera
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 442
GG do espera
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
a którego dokładnie używasz? półtłustego?
Narazie używam takiego: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=22197
Jeżeli skóra zacznie się zmieniać, nie będzie już sucha, zmienię na jakiś inny. Na razie jestem zadowolona i ogólnie słyszałam pochlebne opinie o kosmetykach Iwostinu.

Niestety pory powiększyły mi się podczas kuracji (Czytałam, że zdarza się tak, ponieważ pory są już powiększone ale zapchane i dopiero podczas kuracji oczyszczają się i stają bardziej widoczne)
__________________
life is a series of mishaps but every now and then one of those mishaps goes wrong and things turn out well



Edytowane przez espera
Czas edycji: 2008-11-09 o 21:38 Powód: dopisek
espera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-09, 21:25   #2374
zaklika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 21
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

a ja już kompletnie nie wiem... odliczam dni do wizyty u lekarza...

miałam trądzik też na plecach i dekoldzie - teraz nie mam tu nawrotu a na buźce tak. no i w sumie czoło, które najbardziej sie przetłuszcza jest czyste, broda to samo, tylko te poliki
zaklika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-10, 08:44   #2375
Asaniii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 17
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

A ja po bólach brzucha i czerwienieniu skóry mam kolejny problem.. . Zaczerwienienie twarzy ustało, ale jednocześnie pojawiło mi się sporo podskórnych grudek, eh.

No ale w tej chwili najbardziej niepokoi mnie plamienie, które mam od 2 dni. Jestem w połowie cyklu wiec to z pewnościa jeszcze nie okres. Tabletki anty biore od wielu lat, wiec w trakcie kuracji IZO również.

Słyszałam że w trakcie kuracji okres moze sie nieco spożniać, ale to plamienie.. (dodam że dosć obfite) .. Może słyszałyście albo czytałyście coś na ten temat?
Asaniii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-10, 09:09   #2376
rose87
Raczkowanie
 
Avatar rose87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 127
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

witam
już dawno się odzywałam, ale cały czas czytam wszystko na bieżąco
zostało mi jeszcze 21 tabletek po 20mg do końca kuracji, z jednej strony nie mogę się doczekać, z drugiej-trochę się boje...
włosów ubyło mi chyba z połowę, a co najmniej 1/3, usta cały czas suche
ale za to buzia cudna nie licząc przebarwień jest po prostu idealna! żadnej krosteczki, całodniowy mat, czyściutka jak rzadko która-brak wągrów (czego zazdrości mi siostra) tak więc jestem szczęśliwa jak nigdy! i wszystkie dziewczyny które jeszcze się nie zdecydowały gorąco namawiam do kuracji! zmieniła się nie tylko moja twarz ale zmieniam się też ja, zaczęłam ćwiczyć, ograniczam słodycze, dbam o siebie, na czym kiedyś mi tak bardzo nie zależało bo pryszczata buzia psuła cały efekt

co do ceny leków to mi moja derma przepisała tretinex i poleciła apteke gdzie za 20mg zapłaciłam 89zł! tak więc trzeba szukać
__________________


Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia,
Żeby umieć żyć
Bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia
myśli złych



rose87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-10, 09:22   #2377
xadaxadax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 40
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

rose87 cieszę się że u Ciebie tak dobrze przebiega kuracja, jak byś mogła to wstaw jakieś foty, proszę
xadaxadax jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-10, 09:43   #2378
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez espera Pokaż wiadomość
Narazie używam takiego: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=22197
Jeżeli skóra zacznie się zmieniać, nie będzie już sucha, zmienię na jakiś inny. Na razie jestem zadowolona i ogólnie słyszałam pochlebne opinie o kosmetykach Iwostinu.

Niestety pory powiększyły mi się podczas kuracji (Czytałam, że zdarza się tak, ponieważ pory są już powiększone ale zapchane i dopiero podczas kuracji oczyszczają się i stają bardziej widoczne)
mnie też się wydaje, że pory się wręcz powiększyły.... ale może sobie to sama wkręcam, bo nie jestem z cery zadowolona..... sama nie wiem. Ale na pewno pory nie zmniejszyły się
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-10, 12:49   #2379
zaklika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 21
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Gonia i jak? zamierzasz brac po raz drugi izo? co o tym wszystkim mówi lekarz?

ja cały czas o tym myślę, czy się zdecydować, ale w sumie nawet nie wiem czy mi to lekarz zaproponuje...

w internecie mało znalazłam o drugiej kuracji
zaklika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-10, 13:20   #2380
Michał84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 286
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

^
Polecam forum acne.org,tam znajdziesz historie/opinie osob,ktore maja za soba nawet 5 kuracji izotretynoina.
Pozatym,moze zamiast od razu decydowac sie na rundkę numer 2 izoteku,wyprobujcie inne mniej inwazyjne leki antytradzikowe (antybiotyki,nadlenek benzoilu,kwasy,albo retinoidy zewn).Podobno nawet jesli przed leczeniem izo,nie dzialaly one na Was,to jest bardzo duze prawdopobienstwo ze teraz "po" ,zaczna.
Ja w kazdym razie,nie poelcam chyba izoteku,mialem pewien moment grozy,podczas swojego krotkiego leczenia i pomimo tego,ze widzialem jak swietnie dzialal na skore,to jednak nigdy w zyciu juz sie chyba nie zdecyduje na izo.Zreszta licze ze po wycieciu migdalkow juz nie bede musial myslec o tradziku i wszystko sie unormuje,no a Wam oczywiscie zycze calkowitego wyleczenia i powodzenia w kuracji
Michał84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-10, 13:58   #2381
zaklika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 21
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Michał coś w tym jest. Na mnie wcześniej antybiotyki zew. działały średnio. a po kuracji gdy zaczęło się pogarszać dostałam Duac i zadziałał cudownie - miałam spokój na ok. rok. Tylko, że teraz jest o wiele gorzej, nawet śmie twierdzić, że gorzej niż przed kuracją

5 kuracji izo to chyba za dużo...
zaklika jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-10, 14:09   #2382
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez zaklika Pokaż wiadomość
Gonia i jak? zamierzasz brac po raz drugi izo? co o tym wszystkim mówi lekarz?

ja cały czas o tym myślę, czy się zdecydować, ale w sumie nawet nie wiem czy mi to lekarz zaproponuje...

w internecie mało znalazłam o drugiej kuracji

najpierw chcę sobie zrobić jakiś zabieg (styczeń/luty), żeby pozbyć się blizn.... potem wiosną razem z lekarzem podejmę decyzję o powtórnej kuracji.... zobaczymy.....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-10, 15:02   #2383
rose87
Raczkowanie
 
Avatar rose87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 127
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez xadaxadax Pokaż wiadomość
rose87 cieszę się że u Ciebie tak dobrze przebiega kuracja, jak byś mogła to wstaw jakieś foty, proszę
niebardzo mogę bo cyfrówki nie mam a z kom to będzie widać tylko czerwone plamki (przebarwienia)
__________________


Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia,
Żeby umieć żyć
Bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia
myśli złych



rose87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 11:09   #2384
Madzikson
Raczkowanie
 
Avatar Madzikson
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 58
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Witam wszytskich
Obecnie jestem na kuracji Unidoxem i Zoraciem(moze cos slyszaliscie???) ale moja dermatoloza powiedziala ze jak nie pomoze to potem mozemy sprobowac izotek. Ale zanim bym to zrobila to chcialabym poznac wlasnie opinie kogos drugiego.
Do tego babeczka powiedziala mi jedna nurtujaca mnie bradzo rzecz:
Ze podczas jego brania musze koniecznie zazywac tabletki antykoncepcyjene. Wiem ze wielu dziewczynom pomogly tabletki w trakcie ich brania a po ich odstawieniu tradzik powracal w wiekszosci przypadkow(nawet gorszy). I dlatego zaczelam sie przejmowac bo - nie chce sie truc dodatkowo hormonami zeby po zakonczeniu leczenia izo tradzik powrocil bo odstawie wtedy tabletki anty. Co o tym myslicie? Tez bralyscie rownoczesnie z izotekiem tabletki antykoncepcyjne? Ja wolalabym stsowac sam izotek zeby nie obciazac juz bardziej organizmu i nie zwiekszac ryzyka wysypu...
Wiem jakie sa skutki i wiem ze antkoncepcja jest konieczna i najwazniejsza ale obecnie nie mam potrzeby jej stosowania(brak partnera) i nie chcialabym sie dodoatkowo truc szczegolnie znajac wplyw tabletek hormonalnych na organizm tradzikowcow-nawrot:p A czy po zakonczeniu kuracji izotekiem bede mogla bez obaw przyjac tabletke antykoncepcyjna i nie martwic sie ze nastapi po jej odstawieniu nawrot tradziku? Juz tyle sie naczytalam ze czuje sie skolowana ...Bradzo prosze o jakies porady
Sciskam Was mocno
Madzikson jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 11:30   #2385
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

wiesz co, są różne osoby i różne opinie. ja jestem zdania i moja derma też, że antykoncepcja w formie tabletek jest konieczna. bo co się stanie jeśli nagle będziesz miała partnera? i coś pójdzie nie tak? albo nie daj boże, przydaży się jakieś inne nieszczęście i zajdziesz w ciażę? wtedy to klęska bo dziecko będzie chore, nierozwinięte itp.
ja też nie mam partnera, ale antykoncepcję stosuję.
a co do odstawienia tabletek, to z tego co wiem i poczytałam, wysyp najczęściej występuje (ale nie u każdej dziewczyny musi, bo to zależy) po odstawieniu Diany. ja biorę np. Cilest i z tego co wiem, wysypów po niej nie ma. poza tym, Izotek Ci pomoże albo nie. jeśli nie pomoże, to odstawienie tabletek wcale nie będzie powodem tej sytuacji.
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 11:31   #2386
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Madzikson- to, że następuje nawrot po tabletkach to nie regóła, czym się przejmujesz wiele dziewczyn odkłada anty i zegna sie z trądzikiem raz na zawsze.
Wątpie, żeby lekarz się zgodził na nieprzyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, powiem Ci, że NA PEWNO się nie zgodzi.
On nie ma gwarancji, ok nie masz chłopaka-ale to jej nie przekona, imprezy itd rózne przypadki chodzą po ludziach. Musisz brać antykoncepcyjne... Przecież lekarka po części ponosi odpowiedzialność za te leczenie. A Ty sama chyba wolisz nie ryzykować
tabletki antykoncepcyjne fajna rzecz.
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 12:35   #2387
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

ja nie biorę anty a moja derma o tym nie wie. nie mam partnera. i nie mam też 10 lat i wiem na czym rzecz polega. to że jakimś cudem w czasie kuracji się zakocham na zabój czy coś w tym stylu ma szanse mniej niż 0.
a jeśli nie chcesz obciążać wątroby zawsze możesz używać plastrów.
basior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 13:23   #2388
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Madzikson Pokaż wiadomość
Witam wszytskich
Obecnie jestem na kuracji Unidoxem i Zoraciem(moze cos slyszaliscie???) ale moja dermatoloza powiedziala ze jak nie pomoze to potem mozemy sprobowac izotek. Ale zanim bym to zrobila to chcialabym poznac wlasnie opinie kogos drugiego.
Do tego babeczka powiedziala mi jedna nurtujaca mnie bradzo rzecz:
Ze podczas jego brania musze koniecznie zazywac tabletki antykoncepcyjene. Wiem ze wielu dziewczynom pomogly tabletki w trakcie ich brania a po ich odstawieniu tradzik powracal w wiekszosci przypadkow(nawet gorszy). I dlatego zaczelam sie przejmowac bo - nie chce sie truc dodatkowo hormonami zeby po zakonczeniu leczenia izo tradzik powrocil bo odstawie wtedy tabletki anty. Co o tym myslicie? Tez bralyscie rownoczesnie z izotekiem tabletki antykoncepcyjne? Ja wolalabym stsowac sam izotek zeby nie obciazac juz bardziej organizmu i nie zwiekszac ryzyka wysypu...
Wiem jakie sa skutki i wiem ze antkoncepcja jest konieczna i najwazniejsza ale obecnie nie mam potrzeby jej stosowania(brak partnera) i nie chcialabym sie dodoatkowo truc szczegolnie znajac wplyw tabletek hormonalnych na organizm tradzikowcow-nawrot:p A czy po zakonczeniu kuracji izotekiem bede mogla bez obaw przyjac tabletke antykoncepcyjna i nie martwic sie ze nastapi po jej odstawieniu nawrot tradziku? Juz tyle sie naczytalam ze czuje sie skolowana ...Bradzo prosze o jakies porady
Sciskam Was mocno
Moja kuzynka jak sie dowiedzialam nie brala tabletek anty podczas leczenia izotekiem, nie miala partnera a potem jak miala to po prostu ze soba nie wspolzyli bo oni sa zdania ze dopiero po slubie itd. Takze no ja mysle ze to tez zalezy od czlowieka.
Ja osobiscie tez bym nie brala tabsow anty z jednej strony bo nie moge (zakaz od onkologa) a z drugiej ze potrafie zyc bez seksu.

Kurde chcialabym juz miec te tabsy cudowne na tradzik bo niedlugo sie zalamie jak bede patrzec w lustro ;/
Swoja droga widzialam gdzies na necie fajne zdjecia z forum jakiegos zagranicznego.. i jedna dziewczyna przed i po wygladala jak nei ona.. tak pieknie wyleczyla buzie i to nie tylko tradzik ale nie blyszczala sie, koloryt sie wyrownal.. ahhhhhhhh marzenia
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 13:48   #2389
kasiaash
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 111
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Limonatka, ma rację...
Partner to żaden problem, bo jeśli chodzi o niego to tabletki można zacząć brać zawsze. Ale są jeszcze nieszczęśliwe wypadki...
__________________

kasiaash jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-11, 14:28   #2390
rose87
Raczkowanie
 
Avatar rose87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 127
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

moim zdaniem branie tabletek podczas kuracji jest obowiązkowe, któraś z dziewczyn pisała (nie pamiętam nicku) że jaj derma mówiła że nawet jak leczyła zakonnice kazała im brać tabletki anty, jak już dziewczyny napisały-może zdarzyć się jakieś nieszczęście
co do wysypu po tabletkach to moim zdaniem jeżeli kuracja jest skuteczna to wszystko będzie ok
__________________


Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia,
Żeby umieć żyć
Bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia
myśli złych



rose87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-11, 15:55   #2391
Madzikson
Raczkowanie
 
Avatar Madzikson
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 58
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dzieki dziewczyny za odzew
Tez to sobie troche tak tlumacze ze przeciez izotek ma jakby "zabic" prace gruczolow lojowych ktore sa odpowiedzialne za tradzik wiec gdy odstawi sie tabletki nie powinno by problemu...ale tu zaraz pojawiaja sie takie posty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=150410 i strach...zeby tego nie zaprzepascic... A moze jest ktos kto po kuracji izo odstawil tabletki i nadal z cera bylo pieknie i bez tradzikowo???

Ktore tabletki sa/moga byc najmniej szkodliwe-tzn maja najmniej hormonow?

Edytowane przez Madzikson
Czas edycji: 2008-11-11 o 16:04
Madzikson jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 11:06   #2392
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie
 
Avatar Makrela w kapeluszu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 465
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
hohoho duża dawka! a dobrze się czujesz na takich? tzn nie boli Cię żołądek? wiem, że dużo osób ciężko znosi wyzsze dawki. ja nie miałam większych problemów przy mojej maxymalnej, 40 mg dziennie
Zołądek troszkę mnie pobolewa, ale nie wiem czy to na pewno od Izo bo 2 lata temu miałam stan zapalny zołądka przez Helicobakterię i teraz nieraz (ale rym!) podobnie mnie boli..
Chyba od leków zaczynam być wieczorami zmęczona. Tak ok 22 to juz padam na nos.
W pochmurne dni nie używam filtrów. Nie wiem czy to dobrze..
Makrela w kapeluszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-12, 11:46   #2393
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

ja jestem zmęczona cały czas obojętnie na to ile spałam i jaka pora dnia na ogól jestem zmęczona, senna i pobolewa mnie głowa często
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 16:43   #2394
megan_77
Rozeznanie
 
Avatar megan_77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 534
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Witam Wszystkich serdecznie!
Bardzo, bardzo dawno mnie tu nie było!
Biorę Izotek od 5 maja tego roku - najpierw dawka była 20 mg, a od października 30 mg.
Limonatko ja cały czas stosuje filt, latem była to 50, obecnie 20- Solar Expertise Loreala - polecam, szybko się w chłania, ogólnie jest ok.
Wieczorem i rano przed nałożeniem filtra stosuję krem ATOPRA - bardzo go sobie chwalę.
Izotek chyba jest najtańszy z tych wszystkich retinoidów, ja kupuje w Gdańsku po 99zł -20 mg (oczywiście w różnych aptekach rozpiętość cenowa jest ogromna)

Co do zmęczenia, to ja również odczuwam, że szybciej się męczę i jestem ciągle ospała

Co do mojego wyglądu, pory może rzeczywiście się troszkę porzeszyły, ale czytałam na innym forum, ze tak może być i że mają w trakcie kuracji zniknąć.
Ogólnie buzia wygląda super! Jestem bardzo zadowolona
Niektórzy mówią, że mam gładką buzię i 0 trądziku.
Ja sama już mogę patrzeć na siebie bez makijażu.
Do pracy robię sobie makijaż bo mam popękane naczynka i kiedyś miałąm blizny - ale właśnie uświadomiłam sobie, ze już nie używam tak dużo korektora co przedtem i te blizny zbladły.
Cieszę się, ze podjęłam decyzje o kuracji, a niezdecydowanym bardzo polecam!!!
Pozdrawiam !!!

Edytowane przez megan_77
Czas edycji: 2008-11-13 o 16:45 Powód: literówki
megan_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-13, 17:37   #2395
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Copykat Pokaż wiadomość
A zmniejszyly sie wam pory po kuracji?
A mnie się zmniejszyły.
Nie wiem czy to po retinoidach, czy może wspomaganie kwasów....Ale buzię mam teraz dużo ładniejszą.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-15, 16:35   #2396
czarna248
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 098
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Witam.

Dawno mnie nie było- lekarz zwiekszył mi dawkę do 40 mg na 2 m-ce potem mam brac 30mg przez 2 m-ce- narazie sie dobrze czuje - krosty znikają powoli ale dalej są ale juz lepiej.
czarna248 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-17, 17:06   #2397
Inside92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 11
Wink Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja jestem po 6ściu tabletach i jak na razie trochę mnie zaczyna wysypywać, ale jeszcze nie jest źle.
Czy Wy też tak miałyście?
Kiedy tabletki zaczynają przynosić efekty?

Pozdrawiam
Inside92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-17, 17:53   #2398
Asaniii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 17
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Inside92 Pokaż wiadomość
Ja jestem po 6ściu tabletach i jak na razie trochę mnie zaczyna wysypywać, ale jeszcze nie jest źle.
Czy Wy też tak miałyście?
Kiedy tabletki zaczynają przynosić efekty?

Pozdrawiam

Bywa bardzo różnie. Mnie lekarz uprzedzał że w pierwszym miesiącu może być wysyp (chiciaż nie musi), każda skóra reaguje inaczej. Ja przez pierwsze 2 tyg mialam piękną skórę, ani jednej krostki. W 3 tygodniu skora mocno się zaczerwienila, wygladalam jak popazona- przeszło po kilku dniach. Teraz (4 tydzień) jest tak średnio. Byłam kilka dni temu u lekarza, powiedział że wszystko ok. Stanem skóry mam sie nie przejmować, choć wyskoczyło mi kilka ropnych krostek i generalnie skora wyglada jak przed rozpoczęciem kuracji.. Niestety moje wyniki po miesiącu kuracji tez nie sa najlepsze, cholesterol i trójglicerydy podwyższone - choć zdrowo sie odżywiam. Dostalam jakies leki na obnizenie i za miesiąc jeszcze raz badania, i zobaczymy... oby sie unormowały..
Asaniii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-17, 20:44   #2399
Inside92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 11
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Asaniii Pokaż wiadomość
Bywa bardzo różnie. Mnie lekarz uprzedzał że w pierwszym miesiącu może być wysyp (chiciaż nie musi), każda skóra reaguje inaczej. Ja przez pierwsze 2 tyg mialam piękną skórę, ani jednej krostki. W 3 tygodniu skora mocno się zaczerwienila, wygladalam jak popazona- przeszło po kilku dniach. Teraz (4 tydzień) jest tak średnio. Byłam kilka dni temu u lekarza, powiedział że wszystko ok. Stanem skóry mam sie nie przejmować, choć wyskoczyło mi kilka ropnych krostek i generalnie skora wyglada jak przed rozpoczęciem kuracji.. Niestety moje wyniki po miesiącu kuracji tez nie sa najlepsze, cholesterol i trójglicerydy podwyższone - choć zdrowo sie odżywiam. Dostalam jakies leki na obnizenie i za miesiąc jeszcze raz badania, i zobaczymy... oby sie unormowały..

A masz jakieś skutki uboczne? Tzn. bóle głowy, brzucha, pogorszenie widzenia?
Bo ja dzisiaj taka słaba byłam i głowa okropnie mnie bolała.
A czego nie powinnam jeść?
Pozdrawiam i życzę wszystkiego co najlepsze
Inside92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-18, 08:37   #2400
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

W sobotę minie miesiąc jak biorę aknenormin. aktualnie kończy się wysyp. na początku miałam lekkie pogorszenie widzenia ale ogólnie dobrze się czuję tylko boję się ocholesterol, czy przestrzegacie jakiejś konkretnej diety? podpinam się pod pytanie Inside92
basior jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:00.