Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-01, 10:58   #1831
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez wróbel Pokaż wiadomość
Tak tak trzeba odczekac, ale na mazidłowym forum Limaria zasugerowała ewentualne dodanie hydrolatu DO serum , zeby mnie tak nie ściagało po samym żelu. Ale zaraz odezwał sie ktoś a porpos łaczenia tych dwóch kąldników i to zapalilo we mnie swiatełko ostrzegawcze, bo faktycznie cos tam na ten temat slyszałam.
To ja napisałam, bo mi się nie zgadzało. To jest pierwsza regułka, którą sobie wbiłam do głowy z zasad niełączenia... ale może jest jakieś obejście tego..? Tym bardziej, że mówicie, że na BU jest z hydrolatami...

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Hydrolatów nie łączymy bezpośrednio z wit. C
Jeśli chcesz przemyc twarz hydrolatem przed aplikacją serum trzeba poczekac kilka (naście) minut.
No właśnie. Więc czekamy na odp. naszej Limarii, może niektóre hydrolaty, jakoś inaczej oczyszczane czy coś, to można???


będą olejki eteryczne!! Super, ja od razu wezmę grefrutowy i pomarańczowy
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-01, 11:11   #1832
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Na BU serum Flavo C jest z hyrolatem cytrynowym...ale tylko niektore hydrolaty wspomagaja dzialanie wit. C i sa one w mniejszosci.
Szczegolow nie znam
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-01, 12:13   #1833
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Zrobilam ta mieszanke kwas hilauronowy + askorbinowy i podoba mi się Jedyny mankament - trzeba dlugo mieszac, kwas asrkorbinowy ciezko sie rozpuszcza w zelu. Lyzeczka 0,15 jest OK na skore twarzy, ale na powiekach i w okolicach oczu moze szczypac.
Od mieszania reka dretwieje... chyba zrobie cos z konserwantem do buteleczki.

Zrobilam tez olejek do twarzy z oleju rozanego 10ml + 3 krople kadzidla, 3 krople drzewka rozanego, jedna geranium... zapach powala pięknem zywicy Jak znajde wiecej czasu to z pewnoscia zabiore sie za tworzenie mgielek do ciala - o tej samej kompozycji zapachowej

Olejek z kadzidłowca zapaskudzil mi kominek do podgrzewania olejkow,alebezproblemowo miesza sie z innymi olejkami i olejem rozanym



Ponowie pytanie o srodki do mycia buteleczek. Akurat dzisiaj by mi sie przydala 10ml na olej, ale po kolejny kilku probach umycia jej musialam wziasc nowa butelke 30 ml na zaledwie 10 ml olejku. Bardzo prosze o wskazowki - czym myc buteleczki po olejach i serach?
Moze sa jakies specjalistyczne srodki od tego?
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-01, 19:21   #1834
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ponowie pytanie o srodki do mycia buteleczek. Akurat dzisiaj by mi sie przydala 10ml na olej, ale po kolejny kilku probach umycia jej musialam wziasc nowa butelke 30 ml na zaledwie 10 ml olejku. Bardzo prosze o wskazowki - czym myc buteleczki po olejach i serach?
Moze sa jakies specjalistyczne srodki od tego?[/quote]

psycha- ja myję buteleczki w zmywarce- tylko dbam aby były dobrze poustawiane otworem do dołu w miejscu które jest przeznaczone dla brudniejszych naczyń. Zawsze są dobrze domyte nawet w środku. Jeśli akurat nie masz zmywarki- podrzuć sąsiadce, koleżance- przecież to nie zajmuje dużo miejsca
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-01, 19:37   #1835
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość

Ponowie pytanie o srodki do mycia buteleczek. Akurat dzisiaj by mi sie przydala 10ml na olej, ale po kolejny kilku probach umycia jej musialam wziasc nowa butelke 30 ml na zaledwie 10 ml olejku. Bardzo prosze o wskazowki - czym myc buteleczki po olejach i serach?
Moze sa jakies specjalistyczne srodki od tego?
a próbowałaś myć po prostu płynem do naczyń? ja do moich buteleczek daje kropelke płynu, zalewam do połowy wodą i mocno trzącham, po takich 3 seriach buteleczka jest czyściutka - przelewam ja tylko wrzątkiem i alkoholem i już tym sposobem domywam nawet resztki lecytyny (takiej z kapsułek) która jest największym wyzwaniem czyściciela
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-01, 19:47   #1836
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Zmywarke mam, sprobuje... nie wpadlam na taki pomysl
Probowalam myc plynem do mycia naczyn, mydlem do rąk, wlewalam spirytus 95% i potrzasalam opakowaniem, dzis eksperymentowalam z wrzatkiem.. i nic, buteleczka nadal na sciankach w srodku obklejona czyms tlustym wymieszanym z olejem.. buteleczka po serum flavoC z BU... myje ja od kilku dni...
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-01, 20:06   #1837
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Można sobie pomóc patyczkami kosmetycznymi. Poza tym lecytyna rozpuszcza się w tłuszczach, więc warto wlać na chwilę trochę oleju, pogmerać po ściankach patyczkiem, a potem domyć płynem. Na koniec wrzątek i alkohol.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-01, 21:44   #1838
tilmitt
Raczkowanie
 
Avatar tilmitt
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 321
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Psycha, u mnie dobrze się sprawdzają do czyszczenia buteleczek (szczególnie po serach) CIF i inne podobne z chlorem, takie mocne do czyszczenia łazienek, umywalek. Potem oczywiście sto razy płukane wodą, potem wrzątek i alkohol
tilmitt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-01, 21:55   #1839
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez tilmitt Pokaż wiadomość
Psycha, u mnie dobrze się sprawdzają do czyszczenia buteleczek (szczególnie po serach) CIF i inne podobne z chlorem, takie mocne do czyszczenia łazienek, umywalek. Potem oczywiście sto razy płukane wodą, potem wrzątek i alkohol
Bardzo dziekuje wam za rady, jutro walcze od nowa
Z otwartymi naczyniami, jak miarki nie mam problemu.. tylko wlasnie ta butelka
Jak sie okazuje, czyszczenie opakowan po mazidlach jest o wiele trudniejsze niz samo krecenie mazidel
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-01, 22:01   #1840
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Na micel:
- hydrolat
- polysorbate ( nie wiem który, są tam dwa 80 i 85)

Wedlug tego przepisu:
"•98% wody
•2% np. polysorbate, albo kokoglukozyt Et (albo jedno i drugie)"
zrobiłam 10 ml micela na próbe, z hydrolatu rózanego, pieknie pachnie, ale dziwnie dziala, filtr mi "zmył" to znaczy zwałkował
__________________


aklat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-01, 22:21   #1841
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczyny, katastrofa
Od prawie 2 tygodni uzywam samorobionego serum C 5% i skora zamiast lagodnie blednac staje sie coraz bardziej buraczana i piecze przy aplikacji serum na twarz. Do tego pojawily mi sie plamki i zaczerwienienia na policzkach, glownie z jednej strony (akurat od strony okna, gdy tak siedze pol dnia przy kompie), boje sie zeby sie to nie skonczylo przebarwieniami Skora na twarzy sama w sobie jest gladka, jakby codziennie byla minimalnie zluszczana ale czuje, ze pod nia zaczyna sie sajgon w miejscu tych plamek
Jedyna zmiana w pielegnacji od tych 2 tygodni, to wlasnie serum codziennie rano i hydrolaty, najpierw 50 ml blawatkowego, a teraz oczarowy (po nim tez mi sie twarz zarozawia). Co robic? Odstawilam serum, mozliwe zebym miala na nie uczulenie i to az z takimi konsekwencjami?
Dodam, ze rowno 2 tygodnie temu bylam na oczyszczaniu u kosmetyczki,
skora byla w idealnym stanie i zamiast utrzymac ten stan, tylko pogorszylam sprawe
vril jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-01, 22:29   #1842
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Wit C moze podrazniac..stosuj poprostu rzadziej i obserwuj skore...jesli stan bedzie sie utrzymywal faktycznie poprostu odstaw

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Dziewczyny, katastrofa
Od prawie 2 tygodni uzywam samorobionego serum C 5% i skora zamiast lagodnie blednac staje sie coraz bardziej buraczana i piecze przy aplikacji serum na twarz. Do tego pojawily mi sie plamki i zaczerwienienia na policzkach, glownie z jednej strony (akurat od strony okna, gdy tak siedze pol dnia przy kompie), boje sie zeby sie to nie skonczylo przebarwieniami Skora na twarzy sama w sobie jest gladka, jakby codziennie byla minimalnie zluszczana ale czuje, ze pod nia zaczyna sie sajgon w miejscu tych plamek
Jedyna zmiana w pielegnacji od tych 2 tygodni, to wlasnie serum codziennie rano i hydrolaty, najpierw 50 ml blawatkowego, a teraz oczarowy (po nim tez mi sie twarz zarozawia). Co robic? Odstawilam serum, mozliwe zebym miala na nie uczulenie i to az z takimi konsekwencjami?
Dodam, ze rowno 2 tygodnie temu bylam na oczyszczaniu u kosmetyczki,
skora byla w idealnym stanie i zamiast utrzymac ten stan, tylko pogorszylam sprawe
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-01, 22:39   #1843
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Gdzies mi sie obilo o uszy ze nie powinno sie stosowac tego serum codzienne, tylko na zmiane np. z serum z pine bark - antyoksydancyjne. Dobrze slyszalam?


Cytat:
Napisane przez aklat Pokaż wiadomość
zrobiłam 10 ml micela na próbe, z hydrolatu rózanego, pieknie pachnie, ale dziwnie dziala, filtr mi "zmył" to znaczy zwałkował
Ciekawe Dziewczyny pisaly ze zapach ma niezbyt przyjemny, a tu taka niespodzianka Odlozylam sobie micel na poniedzialek...zrobie na hydrolacie z BU, ten ma delikatniejszy zapach od tego z mazideł...
Mazidlowy hydrolat jest za fajny na polysorbate
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-01, 22:46   #1844
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ale to tylko 5%. Poza tym Pine Bark zawiera wieksze stezenie tej witaminy. Ehh... wiedzialm, ze efektow wzmocnienia skory i rozjasnienia nie moge sie spodziewac szybko ale nie bylam przygotowana na pogorszenie
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-01, 22:59   #1845
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Ciekawe Dziewczyny pisaly ze zapach ma niezbyt przyjemny, a tu taka niespodzianka Odlozylam sobie micel na poniedzialek...zrobie na hydrolacie z BU, ten ma delikatniejszy zapach od tego z mazideł...
Mazidlowy hydrolat jest za fajny na polysorbate
hydrolat rozany niezbyt ladne pachnie? dziwne, ja uwielbiam ten zapach, najchetniej bym sie w nim wykapala
__________________


aklat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-02, 04:34   #1846
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Dziewczyny, katastrofa
Od prawie 2 tygodni uzywam samorobionego serum C 5% i skora zamiast lagodnie blednac staje sie coraz bardziej buraczana i piecze przy aplikacji serum na twarz. Do tego pojawily mi sie plamki i zaczerwienienia na policzkach, glownie z jednej strony (akurat od strony okna, gdy tak siedze pol dnia przy kompie), boje sie zeby sie to nie skonczylo przebarwieniami Skora na twarzy sama w sobie jest gladka, jakby codziennie byla minimalnie zluszczana ale czuje, ze pod nia zaczyna sie sajgon w miejscu tych plamek
Jedyna zmiana w pielegnacji od tych 2 tygodni, to wlasnie serum codziennie rano i hydrolaty, najpierw 50 ml blawatkowego, a teraz oczarowy (po nim tez mi sie twarz zarozawia). Co robic? Odstawilam serum, mozliwe zebym miala na nie uczulenie i to az z takimi konsekwencjami?
Dodam, ze rowno 2 tygodnie temu bylam na oczyszczaniu u kosmetyczki,
skora byla w idealnym stanie i zamiast utrzymac ten stan, tylko pogorszylam sprawe
Zobacz co się stanie po odstawieniu serum, a jak Ci się skóra wygoi to może zaryzykuj ponowna aplikację - ale może nie codziennie, tylko na zmianę z innym antyoksydacyjnym. Wtedy sprawdzisz czy to podrażnienie czy uczulenie. Ale niestety, niektóre osoby nie tolerują wit. C...
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-02, 22:48   #1847
dżiza
Raczkowanie
 
Avatar dżiza
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 315
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

A ja mam takie pytanie - czy jeśli pod przepisem np. na serum do którego należy dodać "wybrany olej lub macerat" są wypisane polecane oleje/maceraty (do cery takiej i owakiej) to czy muszę zastosować jeden z tych wymienionych czy mogę jakiś inny? Bo zauważyłam, że pod jednym przepisem serum, które sobie wybrałam są wymienione inne oleje niż pod przepisem na drugie serum... Wolałabym sobie kupić uniwersalny olej.

I jeszcze pytanie czy olej z płatków róży z biochemi mogę dodawać do ser zamiast oleju z róży z mazideł?
dżiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-02, 22:59   #1848
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Dziewczyny, katastrofa
Od prawie 2 tygodni uzywam samorobionego serum C 5% i skora zamiast lagodnie blednac staje sie coraz bardziej buraczana i piecze przy aplikacji serum na twarz. Do tego pojawily mi sie plamki i zaczerwienienia na policzkach, glownie z jednej strony (akurat od strony okna, gdy tak siedze pol dnia przy kompie), boje sie zeby sie to nie skonczylo przebarwieniami Skora na twarzy sama w sobie jest gladka, jakby codziennie byla minimalnie zluszczana ale czuje, ze pod nia zaczyna sie sajgon w miejscu tych plamek
Jedyna zmiana w pielegnacji od tych 2 tygodni, to wlasnie serum codziennie rano i hydrolaty, najpierw 50 ml blawatkowego, a teraz oczarowy (po nim tez mi sie twarz zarozawia). Co robic? Odstawilam serum, mozliwe zebym miala na nie uczulenie i to az z takimi konsekwencjami?
Dodam, ze rowno 2 tygodnie temu bylam na oczyszczaniu u kosmetyczki,
skora byla w idealnym stanie i zamiast utrzymac ten stan, tylko pogorszylam sprawe
Ja po hydrolacie oczarowym miałam czerwone plamy na twarzy. Odstawiłam po jednym użyciu. Serum nie używałam, ale gdybym miała takie objawy natychmiast bym odstawiła, z doświadczenia wiem, że z czasem nie będzie lepiej (przynajmniej w moim przypadku) i rezygnuję z danego preparatu.
__________________

Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-02, 23:49   #1849
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Nie dla kazdego wszystko jest dobre osobiscie mam uczulenie na vit.C i od "przygody" z Active C trzymam sie z daleka od niej niestety na oczarowe cuda tez zle reaguje,podraznienie przypominalo poparzenie.

************************* ************************* ********

Tak mi sie spodobaly cuda z BU,ze postanowilam,ze znajde wiecej czasu oraz pokonam lenistwo i zloze zamowienie na Mazidlach Mam juz kilka upatrzonych rzeczy,zglebilam watek w ktorym "nastukalyscie tyyyyle"postow i zaluje,ze do tej pory wzbranialam sie przed samodzielnym robieniem roznych cudeniek
W kazdym razie podsumowalam swoja pielegnacje i.....doszlam do wniosku,ze drogeryjno-apteczne rzeczy redukuje do minimum
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-03, 00:56   #1850
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Następna wpadła po same uszy !!!
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 09:39   #1851
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

A co będziesz zamawiała, Hexanno?
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 12:12   #1852
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Następna wpadła po same uszy !!!
Dokladnie

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
A co będziesz zamawiała, Hexanno?

Na pewno wezme hydrolaty bo sa tam duze pojemnosci,musze sie tylko za atomizerem rozejrzec i zaluje ze wyrzucilam opakowanie po mgielce z YR bo dawala faktycznie mgielke a nie duzy punktowy psik

Skusze sie na olej z nasion czarnej porzeczki,olej z rozy pizmowej,NMF,jedwab hydrolizowany,mleczko migdalowe i owsiane.

Tyle wyszperalam sobie na poczatek
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 12:49   #1853
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość

Skusze sie na olej z nasion czarnej porzeczki,olej z rozy pizmowej,NMF,jedwab hydrolizowany,mleczko migdalowe i owsiane.

Tyle wyszperalam sobie na poczatek
Bardzo dobry początek. Na razie będziesz się mazidliła ekspresowo , jak widzę - na kręcenie kremów przyjdzie jeszcze czas. Miłego kręcenia
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 12:58   #1854
dżiza
Raczkowanie
 
Avatar dżiza
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 315
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Bardzo Was proszę o odpowiedź na pytanie o oleje, które zadałam wyzej i jeszcze mam pytanie czy żel hialuronowy 1% z biochemii to to samo co kwas hialuronowy na mazidłach?

I jeszcze czy na wszelki wypadek wziąść sobie kwas l-mlekowy 80% specjalnie do regulowania poziomu ph, czy nie koniecznie?
dżiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 16:03   #1855
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez dżiza Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie - czy jeśli pod przepisem np. na serum do którego należy dodać "wybrany olej lub macerat" są wypisane polecane oleje/maceraty (do cery takiej i owakiej) to czy muszę zastosować jeden z tych wymienionych czy mogę jakiś inny?
Możesz

Cytat:
Napisane przez dżiza Pokaż wiadomość
I jeszcze pytanie czy olej z płatków róży z biochemi mogę dodawać do ser zamiast oleju z róży z mazideł?
Możesz

Cytat:
Napisane przez dżiza Pokaż wiadomość
I jeszcze czy na wszelki wypadek wziąść sobie kwas l-mlekowy 80% specjalnie do regulowania poziomu ph, czy nie koniecznie?
Warto byc przygotowanym na wszelkie ewentualności, ale mnie dotąd była potrzebna raczej soda, niż kwas mlekowy . Warto go mieć przede wszystkim, jesli chcesz robić kwaśne (ok pH 3) serum z witaminą C.

Cytat:
Napisane przez dżiza Pokaż wiadomość
i jeszcze mam pytanie czy żel hialuronowy 1% z biochemii to to samo co kwas hialuronowy na mazidłach?
Tego nie wiem (chociaż z opisów wygląda, że to samo).
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 16:54   #1856
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość

Na pewno wezme hydrolaty bo sa tam duze pojemnosci,musze sie tylko za atomizerem rozejrzec i zaluje ze wyrzucilam opakowanie po mgielce z YR bo dawala faktycznie mgielke a nie duzy punktowy psik

Skusze sie na olej z nasion czarnej porzeczki,olej z rozy pizmowej,NMF,jedwab hydrolizowany,mleczko migdalowe i owsiane.

Tyle wyszperalam sobie na poczatek
Hexxano, jak moge sie wtracic - rewelacyjny do mieszanej cery jest olej z orzechow laskowych (zwlaszcza wlasnie w polaczeniu z porzeczką). Polecam poproszenie o próbkę. Ja sie wlasnie po wyprobowaniu zakochalam w takim polaczeniu i szykuje mi sie kolejne zamowienie (mimo, ze poprzednie bylo tydzien temu ).
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 17:21   #1857
dżiza
Raczkowanie
 
Avatar dżiza
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 315
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Bardzo dziękuję Noor
Czyli na razie wszystko wiem i mogę już składac zamówienie, a tymczasem czekam na paczkę z biochemii.

Wygląda na to, że wkręcę się w to kręcenie kosmetyków, i teraz pod tym kątem oglądam w necie mini lodówki - czy któraś z Was ma może taką mini lodówkę na kosmetyki? Ja np. upiększam się na górze, a lodówka( i to wspólna z teściami) jest na dole, więc taka mini lodówka to by była wygoda.
dżiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 21:17   #1858
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Bardzo dobry początek. Na razie będziesz się mazidliła ekspresowo , jak widzę - na kręcenie kremów przyjdzie jeszcze czas. Miłego kręcenia
Niezmienna do kremow do jeszcze daleka dla mnie droga poki co stawiam na szybko,latwo i przyjemnie

Cytat:
Napisane przez Maggie-79 Pokaż wiadomość
Hexxano, jak moge sie wtracic - rewelacyjny do mieszanej cery jest olej z orzechow laskowych (zwlaszcza wlasnie w polaczeniu z porzeczką). Polecam poproszenie o próbkę. Ja sie wlasnie po wyprobowaniu zakochalam w takim polaczeniu i szykuje mi sie kolejne zamowienie (mimo, ze poprzednie bylo tydzien temu ).
Maggie pewnie,ze mozesz sie wtracic a co!
dziekuje za sugestie,wezme ja pod uwage przy skladaniu zamowienia a jakich proporcjach mieszasz?
Olej z orzechow laskowych mialam dosc dawno temu i milo wspominam uzywanie wiec na pewno sie skusze.

W krotkim okresie czasu zlozylam dwa zamowienia na BU i....przepadlam;teraz kolej na Mazidla i mysle,ze zakupie wszystko to,co wydaje mi sie niezbedne poza tym ile radosci
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 07:47   #1859
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Maggie-79 Pokaż wiadomość
Hexxano, jak moge sie wtracic - rewelacyjny do mieszanej cery jest olej z orzechow laskowych (zwlaszcza wlasnie w polaczeniu z porzeczką). Polecam poproszenie o próbkę. Ja sie wlasnie po wyprobowaniu zakochalam w takim polaczeniu i szykuje mi sie kolejne zamowienie (mimo, ze poprzednie bylo tydzien temu ).
Ja nie Hexanna, ale odważe sie zapytaćJakie efekty stosowania tego mazidełka?
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 09:13   #1860
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczyny poradźcie mi proszę. Zamierzam wkrótce złożyć moje pierwsze zamówienie na Mazidłach. Mnie osobiście interesują głównie odżywki do pielęgnacji włosów, ale z tym sobie jakoś poradzę. Problem mam natomiast innego typu. Chciałabym mojemu chłopakowi ukręcić jakiś preparat po goleniu... On ma bardzo mocny zarost, który musi golić codziennie i często narzeka, że go boli i piecze skóra. Zależy mi więc na preparacie maksymalnie łagodzącym podrażnienia, delikatnie nawilżającym i broń Boże nie ściągającym. Żeby nie szczypało a dawało ukojenie. No i do tego formuła musi być lekka (może jakaś emulsja), bo jak będzie się po niej świecił to na pewno więcej stosował jej nie będzie. Zastanawiam się, czy może jakiś tonik na bazie hydrolatu już by wystraczył? Proszę poradźcie mi coś, może nakierujcie na jakieś przepisy na Mazidłach. Jest tego mnóstwo, a wy macie spore doświadczenie z domowym labolatorium, więc jestem przekonana że łatwiej będzie wam coś sprawdzonego i dobrego mi polecić. Z góry dziękuję.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:18.