Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-14, 18:23   #2101
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez genowefapigwa Pokaż wiadomość
Ja też bym prosiła o odpowiedż, tzn. różnice między kwasami u kosmetyczki, np. 25-35% a tymi z apteki i czy po takich u kosmetyczki trzeba uzywać filtrów?
Te u kosmetyczki mają większe stężenie dlatego można wykonywać tylko serię zabiegów w określonym czasie. Te apteczne mają mniejsze stężenie, są łagodniejsze, a co za tym idzie można używać ich codziennie. Zarówno po zabiegu u kosmetyczki jak i jakiś czas przed należy używać specjalnych kremów i filtrów, a pielęgnacja w tym czasie musi być bardzo łagodna.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 20:23   #2102
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Kieruję do was kochane prośbę o pomoc.
Mam skórę trądzikową, mieszaną, czasem przesuszoną. Obecnie biorę tabletki hormonalne i jest lepiej. Nie mam wielu stanów zapalnych.

Moja pięlęgnacja wygląda tak:
-->rano: przecieram twarz borasolem i hydrolatem, nakładam filtr i matuję skórę skrobią (jeśli jadę na zajęcia samochodem i jestem na zewnątrz góra 30 sekund, to krem nawilżająco-matujący galanei)
-->po powrocie (po południu) używam micela plante system i hydrolatu, smaruję twarz locacidem lub brevoxylem (na przemian, co drugi dzień - skóra od czasu do czasu leciutko się łuszczy)
-->wieczorem myję buźkę żelem avene cleanance, przecieram hydrolatem i nakładam kwas hialuronowy pomieszany z jakimś olejem.

Uważam, ze powyższa pielęgnacja wychodzi mi na dobre. Skóra o stokroć mniej się przetłuszcza, choć może raczej za sprawą tabletek. W każdym razie wydaje
mie się, ze nic czego używam nie działa źle.

Przejdę teraz do sedna. Chodzi o to, że chciałabym wprowadzić do pięlęgnacji atrederm. Miałam z nim do czynienia ze 2 czy 3 lata temu, ale wtedy miałam ostre stany zapalne i przerwałam kurację, zeby je podleczyć.
I teraz tak - powinnam zrezygnować z locacidu i brevoxylu? Wprowadzić natomiast obok atredermu jakiś kwas? (wiem, że nie na raz, ale stopniowo).
Zacząć stosowanie atredermu co 3-4 dni w najmniejszym stężeniu prawda? Ale mam tak z dnia na dzień odstawić brevoxyl i locacid?

Mam jeszcze w zanadrzu cepan, no-scar i krem z clareny glyco fruit. Kupione nie tak dawno, ale leżą, bo nie używałam. Może wprowadzić któryś z tych produktów obok atredermu? Już sama nie wiem. Przy okazji może zadam jeszcze jedno putanko - który z kremów: no-scar czy cepan potencjalnie ma mniejsze wałaściwości zapychające?

Aha. W celu uściślenia dodam, że chodzi mi o chociaż minimalne zlikwidowanie głębokich blizn i przebarwień (wiem, ze cudów nie ma).

Z góry dziękuję za pomoc.
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2009-01-14 o 20:25
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 12:01   #2103
Madzienika
Raczkowanie
 
Avatar Madzienika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 31
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

co myślicie o stosowaniu kwasów o dużym stężeniu w domu zamówiłam na allegro takie ampułki z 50% AHA. Jest ich 5 po 2ml. Podobno kwasy z allegro maja w rzeczywistości mniejsze stężenie
Madzienika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 08:58   #2104
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dziewczyny, mam pytanko i proszę o wyrażenie opinii

moja pielęgnacja wygląda tak:
- effaklar k
- effaklar k
- nawilżacz (physiogel, ziaja calma lub effaklar h-różnie)
- od czasu do czasu acne derm

na dzień Filtr Lirene family 50+

Planuję już odstawić kwasy, cera jest już w miarę ok.

ostatnio dostałam próbki SVR hydracid C
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1537

i zastanawiam się czy mogę go używać na dzień? Jest to niby krem przeciwzmarszczkowy od 25 roku życia (ja mam 23 i nie mam zmarszczek, no może minimalnie na czole) wiem jednak że wit. C jest jak najbardziej zbawienna (stosowałam kiedyś juvit). Stosować i nie patrzeć na wiek? Mam cerę mieszaną, według opinii wizażanek właśnie dla takiej cery jest dobry.

To mit że krem przeciwzmarszczkowy używany za wcześnie może baaaardzo zaszkodzić, prawda?
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 11:01   #2105
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 489
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam po ponad 2 miesiącach od rozpoczęcia tzw. "kuracji"
Stwierdziłam, że trochę Wam opowiem co sie u mni w tej kwestii działo i jakie kosmetyki się spisały. (strona 67)

Rozpisałam sobie cały plan stosowania poszczególnych specyfików.. tu effaclar K, tam lysanel, tu dwa dni odpoczynku, tu Acne derm... i wcale takie coś się u mnie nie spisało!! kompletnie nie!! Moja skóra sama mówiła czego jej brakuje i czego potrzebuje, jak widziałam, że jest podrazniona to nie mogłam znowu nałożyć kwasu, tylko już jej grzecznie sluchalam i dawalam jej sie napić, z reguły cicalfate/humektan.
Co do humektanu, pisałam, ze nie przypadł mi do gustu i że wolę Effaclar H. Okazało się, że Eff H podrażnia i ma jakiś podejrzany skład.. co z tego, że lepiej natłuszcza, kiedy lepsze efekty i ukojenie daje humektan, którego zapachu nieznoszę.. ale jest boski i będę go dalej kupować.

Mimo słuchania się skóry, nigdy w życiu nie wyglądała ona gorzej niż teraz, po miesiacu stosowania tych wszystkich kwasów i nawilżaczy naprzemiennie.. Czytałam, że to normalny efekt.. ale nie borykam się z aż takimi problemami skórnymi, żeby tak cierpieć!!! Teraz miałam masę pryszczy, skóra się wysuszyła, łuszczyła.. i jeszcze te pryszcze (jak nigdy!!) były takimi grudkami, których nie dało się zaleczyć (dopiero spirytem mi się udało). Poddałam się, bo stwierdziłam, że to nie ma sensu. Po co mi taki dyskomfort i nowe blizny???

Tu opiszę czego używałam i jak się sprawdziły:
KWASY:
- Acne Derm - totalne odkrycie, z jednej strony daje widoczne efekty juz po pierwszym uzyciu -nie chodzi tu o blizny, lecz o uspokojenie wyprysków- a z drugiej strony jest taki delikatny.
- Lysanel - kupiłam nie mając zielonego pojęcia o składzie, a tam, "Krem ten zawiera kwasy AHA i BHA w stężeniu ogólnym - 12 % w tym - 1 % kwasu salicylowego, 10 % kwasu glikolowego oraz kwas mlekowy i mleczan sodu. Dodatkowo krem zawiera 1,5 % kwasu azelainowego" czego na tubce sie oczywscie cięzko doszukać. Skóre mam wrażliwą, jednak tylko na policzkach.. na sprobowanie nałożyłam na czoło i brodę, żeby uniknąć podraznienia naczynek..... MATKO ZE Z CÓRKĄ jakie to coś jest żrące!!!! żeby mnie czoło aż tak piekło Ogólnie boje sie go stosować, pewnie dałby jakieś efekty, ale nie takim kosztem ;/ moja skóra odrdzewiacza nie potrzebuje.
- Eff K - stary dobry przyjaciel, z którym miałam przed kuracją ścięcia - wypryszczało mnie. Jednak wróciłam do niego, stosuje teraz ze dwa razy w tygodniu. Jak znowu zacznie mi szkodzić, to odstawie na 2 miesiące i podejrzewam, że bedzie po bólu.
Kremy:
- Humektan - cud miód majonez, polecam.. może i miałam mieszane uczucia bo do przyjemnych nie należy, ale czuć jak nawilża skóre tak do środka (dermosan calkiem odwrotne wrazenie zostawia) no i się nie tłuści. Czyste pićku dla skóry. Już je zaproponowalam facetom, co to marudzą na wysuszoną skórę, ale mazidła tłustego w życiu nie nałożą na twarz dla nich rozwiązanie idealne.
- Eff H - jak wyżej - poczatkowo super, ale podraznia, czego robić nie powinien ze względu na swoje przeznaczenie.
- Cicalfate - leżał u mnie pół roku zanim sie od niego naprawde uzależniłam. Aż brak mi słów jakie to coś jest boskie.
FILTR:
- BIODERMA AKN MAT 40 - kolejny melodramat. Ponad 60 zł zapłacone za tubeczkę 40 ml... troche bolało, szczególnie jak po 2 tyg. zauwazylam, ze juz polowy nie ma ;]
Byłam zła, że kupiłam, tymbardziej, że filtr nie ma jakiegostam wiekszego zadaniaa i w ogóle.. ale naprawde go polubiłam.. z początku się klei, za chwile sie uspokaja, wyrównuje cere i rozjaśnia zaczerwienienia.. podkład na nim lezy prawie tak dobrze jak na bazie silikonowej. No i nie zapycha, nie błyszczy się.. Nie mam zastrzeżeń (poza ceną!).
MASECZKA:
- czerwona, argiletz w tubce - zdecydowane KWC.. jak mnie cos najdzie i zachce mi sie wyciskać pryszcze.. i zaraz mam kaca moralnego, to nakladam tą maseczkę. Pryszcze po niej sie uspokajają i nigdy nawet po wyciskaniu nie robią mi sie pozniej stany zapalne. Pod tym względem działa troche jak Acne derm. Ponadto oczyszcza.. no i ogolnie ją bardzo lubie. Lepsza zdecydowanie od zielonej..

o samoopalaczach juz nie bede pisać.

Ogólnie rzecz biorąc plany kuracji sie nie sprawdziły. Wole jednak delikatne kwasy i to bez stosowania ich dzień w dzień.. W końcu znalazlam niezapychające nawilżające kremy.. i moja skóra wygląda teraz bardzo dobrze.. )

Teraz mam chrapkę na BU hihi
Relyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 17:41   #2106
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość

To mit że krem przeciwzmarszczkowy używany za wcześnie może baaaardzo zaszkodzić, prawda?
Święta parwda skóra zawsze sama sobie weźmie z kremu to, czego potrzebuje.
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 17:45   #2107
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość

To mit że krem przeciwzmarszczkowy używany za wcześnie może baaaardzo zaszkodzić, prawda?
Święta prawda skóra zawsze sama sobie weźmie z kremu to, czego potrzebuje.

Edit. Przepraszam za dwa posty, coś się net zacina... :-(
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą

Edytowane przez konspiracja
Czas edycji: 2009-01-22 o 17:46
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-24, 19:01   #2108
ciachu
Raczkowanie
 
Avatar ciachu
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 95
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny co mam zrobić Moja cera stała się tłusta, wcześniej byłam sucharem Nakładam podkład i mogę go ścierać chusteczką, bo mam taki olej ;( Aktualnie używam hydrolat różany, krem z kwasem liponowym i olejek do mycia twarzy. Buźka ładnie mi się wygładziła, wygląda bardziej zdrowo, ale koszt tego jest okropny i nie do zniesienia Miałam różne fazy stanu mojej cery, ale teraz nie wiem co lepsze- olej, ziemista cera czy wypryski
__________________

brak czasu na wizaz.. na czas nieokreślony -_-.

Edytowane przez ciachu
Czas edycji: 2009-01-24 o 19:02
ciachu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 20:07   #2109
kasiarybka
Raczkowanie
 
Avatar kasiarybka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa/Londyn
Wiadomości: 398
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez ciachu Pokaż wiadomość
Dziewczyny co mam zrobić Moja cera stała się tłusta, wcześniej byłam sucharem Nakładam podkład i mogę go ścierać chusteczką, bo mam taki olej ;( Aktualnie używam hydrolat różany, krem z kwasem liponowym i olejek do mycia twarzy. Buźka ładnie mi się wygładziła, wygląda bardziej zdrowo, ale koszt tego jest okropny i nie do zniesienia Miałam różne fazy stanu mojej cery, ale teraz nie wiem co lepsze- olej, ziemista cera czy wypryski
Moja skóra też to przechodziła tylko, że na policzkach, bo na czole i nosku i tak zawsze się świecę jest lepiej od kiedy co jakiś czas używałam serum z niacynamidem wg przepisu dostępnego na Mazidłach, szczerze polecam poza tym może to efekt sezonu grzewczego albo podraznienia skóry przez niską temperaturę. U mnie zawsze to wygląda tak, że skóra się przesusza a potem to nadrabia i to ze zdwojoną siłą wypróbuj może jeszcze Siarkową moc - to jest specyfik dla hardkorowców
ja już się poddałam, po prostu staram się matować cerę regularnie, żeby jakoś wyglądać...
__________________
Projekt "Denko" - marzec: 3

Ograniczam zakupy kosmetyczne tzn... chciałabym bardzo...




Odpisz, proszę, u mnie
kasiarybka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 08:14   #2110
cwos
Raczkowanie
 
Avatar cwos
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 238
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Drogie Specjalistki !!!!!
od jakiegoś czasu śledzę, przeszukuję wątki- zagłębiam się w biochemiczne moce tajemne ... postanowiłam zmienić pielęgnację. mam 33 lata - 5 mies. po porodzie - karmię. Chciałabym działać przeciwzmarszczkowo - stąd chęć na romans z retinoidami.... dodatkowo mam po ospie w młodości kilka blizn, które chciałabym choć odrobinę wygładzić. Postanowiłam działać następująco:

na noc co drugi dzień ( na początek żeby nie podrażnić ) diacneal.
rano i wieczorem olejek myjący + hydrolat z kocanki z BU
rano i co drugi dzień bez diacnealu krem liponowy z BU
godzinę po diacnealu ew. zamiennie z kremem serum z 3 róż zmieszane z żelem hialuronowym z BU
filtry : SVR Ecran 50 - mineralny, nieprzenikający.

Proszę oceńcie moje plany? wybrałam diacneal pomimo braków kłopotów z cerą bo ma najwyższe stężenie retinaldehydu no i kwas glikolowy do tego. Po kilku miesiącach chciałabym przejść na coś na receptę.

Pozdrawiam Was Wszystkie !
cwos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 19:26   #2111
ewelka27999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam!!!
Już od paru dniu ślęcze i czytam posty na temat pielęgnacji i nie wiem co robić pogubiłam się. Za pare miesięcy wychodze za mąż i chciałabym wyglądać cudnie tego dnia, ale mam problemy z pielęgnacją. Zaczne od początku mam 24 lata cere mieszana i naczynkowa, ale w sferze t a zwlaszcza na czole pojawily mi sie juz zmarszczki, ktore bardziej przypominaja bruzdy. Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek rady.
ewelka27999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-01, 23:55   #2112
moonshine
Raczkowanie
 
Avatar moonshine
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 38
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam, przewertowałam forum, znalazłam wiele dziewczat o podobnych problemach z cerą do tych z którymi ja się zmagam, przetestowałam ich sposobów na uporanie się z buzią ale średnio mi to wszystko pomagało. Pozwoliłam sobie więc poprosić o indywidualną poradę
Mam 19 lat.
Moja cera jest mieszana, przetłuszcza się (w granicach wytrzymałości) w strefie T, policzki zawsze normalne, skóra łuszczy się za to najczęściej na brodzie oraz w miejscu nad nosem, gdzie 'spotykają się' łuki brwiowe. To dość dziwne, bo z jednej strony w strefie T się przetłuszcza a z drugiej właśnie tam się łuszczy.
Mam skłonności do wyprysków, zwłaszcza przed @(najczęściej na brodzie). Zaskórniki na brodzie i w okolicy ust, widoczne wyraźniej przy naciagnięciu skóry w tym miejscu (drobne, białe podskórne ziarenka). Pory lekko rozszerzone na policzkach zaraz przy nosie. Wagry (o zgrozo) na nosie.
Ogólnie stan skóry sprawia wrażenie mało-problemowej, jednak gdy się przypatrzeć, całe mnóstwo niedoskonałości.

Pielęgnacja: (po wielu eksperymentach postanowiłam ograniczyć wszystko do minimum)
RANO:
-myję buzię wodą z kranu i mydełkiem Bambino (żele do twarzy robiły mi cuda na buzi)
-Tonic L`OREAL Derma Genesis z kwasem hialuronowym
-krem Babydream, bez konserwantów i barwników, na bazie wosku pszczelego, D-pantenolu, aloesu, witaminy A i E.
-Puder Lirene City Matt (tuszuję przebarwienia po wycisniętych (!) grudkach, których na siłę próbowałam się pozbyć :/)
-czasami (w zalezności od potrzeby) puder sypki Rimmel
NA NOC:
-myję buzię tak samo jak rano
-demakijaż Ziaja
-krem Babydream
-smaruję przebarwienia, ewentualne niedoskonałości maścią Alantan Plus (błyskawicznie się wchłania i daje wrażenie zmatowienia)
-te same przebarwienia, zaskórniki i drobne krostki, jesli takie się pojawią smaruję maścią sporządzoną w aptece (Hascobaza, wit. A i D3, Srebro Dest.)
-w przypadku większych, bolesnych 'przedokresowych pryszczy' nakładam na nie Benzacne 5%

co 3 dni maseczka z Zielonej Glinki Kambryjskiej, mniej więcej co 3/4 dni peeling Avon Cleraskin.

Chciałabym przede wszystkim pozbyć się tych podskórnych niespodzianek na brodzie i zapobiec (jesli jest taka możliwość) pojawianiu się co jakiś czas tych większych pryszczy.

Wkońcu przestałam wyciskać, więcej z tego szkody niz pożytku, a w dodatku strasznie mnie to uzależniało!

Może jakieś sugestie, porady... ?
Pozdrawiam
moonshine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 09:26   #2113
natka1970
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 18
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam. Jestem nowa, ale dużo czytałam i przyznam się, że nic nie rozumiem. Proszę pomóżcie mi. Mam 38 lat cerę mieszaną nawet tłustą i przebarwienia. Jesienią robiłam kwasy u kosmetyczki ale plamy calkiem nie znikły. Chcę kupić sobie melora derm d4 żel rozjaśniający i lysanel activ svr tylko nie wiem jak to połączyć. Na dziń używam filtr vichy 50 chociaż planuje coś innego. Czy do tego lysenelu powinnam jeszcze używać jakiś krem, ale jaki i czy używać to codziennie, może jeszcze żel ziaja calma hcl . Kiedy powinnam przerwać kwasy bo zbliża się wiosna. Proszę pomóżcie bo nie mogę partzec na te plamy i na swoją buzię. Dzięki
natka1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 10:19   #2114
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 489
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

natkaNie znam melory derm, ale skład ma bardzo fajny, jak na rozjaśniacz.
Po co Ci Lysanel?? Jak dla mnie to jeden wielki drażniący kwas.
W Twoim wieku lepiej postawić na czyste AHA. Może jakiś tonik? No i peelinguj się systematycznie.

moonshine Dużo u Ciebie kosmetyków, które można by było zastąpić czymś bardziej odpowiednim.. np. tonik z kwasem hialuronowym.. Po co Ci taki tonik, który głównie ma zadanie nawilżające i przeciwzmarszczkowe, podczas gdy nie stosujesz kwasów, ani niczego co by wysuszało Twoją buzię???

Następnie:
ALANTAN - alanoina, pantenol.. - działanie gojące, nawilżające
Hascobaza - parafinka, wazelinka - działanie natłuszczające
Babydream - kolejny nawiżacz.
Peeling Clearskin - jest bardzo mocny, stosując co 3 dni gwarantuje podrażnienie (a o popękane naczynka nietrudno)

Na działanie przeciwtrącikowe widze tu tylko benzacne, którego niecierpię.
Co tak naprawdę chcesz tą kuracją osiągnąć???

Edytowane przez Relyah
Czas edycji: 2009-02-06 o 10:42
Relyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 14:06   #2115
natka1970
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 18
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dzięki za odpowiedź. Już sobie ułożyłam
noc - Effaclar
noc - Skinoren + po 1h ZiajaHLC
noc - Maseczka aspirynowa
noc - ZiajaHLC
i na przemian
dzień - Activ c + filtr

Mam prośbę, czy mógłby ktoś zerknąć na ten skład, bo nie wiem czy mogę używać, a pomimo czytania całymi dniami biochemii jestem zielona w tym temacie.

Skład: aqua, alcohol denat., peg-40 hydrogenated castor oil, butylene glycol, phenoxyethanol, propylene glycol, methylparaben, menthyl pca, parfum, ethylparaben, butylparaben, salix alba, betula alba, propylparaben, isobutylparaben, sodium c8-16 isoalkylsuccinyl lactoglobulin sulfonate, edta, ci 19140, ci 42090.

AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, DIMETHICONE, NYLON-12, HDI/TRIMETHYLOL HEXYLLACTONE CROSSPOLYMER, POLYSILICONE-11, CYCLOHEXASILOXANE, SILICA, PEG-10 DIMETHICONE, BUTYLENE GLYCOL, ISOHEXADECANE, MAGNESIUM SULFATE, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, POLYSORBATE 40, AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, PROPYLENE GLYCOL, PHENOXYETHANOL, PARFUM, METHYLPARABEN, CAMELIA SINENSIS EXTRACT, PROPYLPARABEN, 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1,3-DIOL, ETHYLPARABEN, TRITICUM MONOCOCCUM SEED EXTRACT, TOCOPHEROL, HYDROLYZED RICE PROTEIN, HYDROLYZED YEAST PROTEIN

Jest to tonik i serum oriflame, mam jeszcze tego trochę i nie chciałabym wyrzucać.
A i jeszcze chciałabym wprowadzić retinoidy tylko nie wiem po jakim czasie mogę i czy na lato jest to dobry moment. Aha, mam jeszcze Aciv C pod oczy i myślę, że zrobiłam błąd kupując, bo ten do twarzy też by się nadawał. Człowiek uczy się na błędach.
natka1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 15:29   #2116
Shpilcia
Zakorzenienie
 
Avatar Shpilcia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 3 064
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Uhm używam kwasu od 3 miesięcy, jednak chciałabym ulepszyć moją pielęgnacje i już przygotować jej zmiany na słoneczne dni. Niestety nie znam siew tym temacie, więc proszę uprzejmie o pomoc z góry dziękuje

Cera: w strefie T zanieczyszczona, rozszerzone pory, liczne podskórniaki, wagry, zapalenia liczne wokół lini włosów gule, reszta twarzy wrażliwa, zaczerwieniona z ŁZS
Po lysanelu troszę strefa T mi się uspokoila szczególnie czoło

Rano:
żel tea tree oriflame
tonik nuno ziaja
na strefę T nakładam kolejno: krem błyskawicznie działający na wypryski oriflame
fluid matujący optimals SPF 8 Oriflamme
fluid astor mattitude SPF 22
puder matujący
na resztę twarzy krem normalizujący optimals SPF 8

Popołudniu:
zmywam makijaż garnier skóra wrażliwa dwufazowy płyn do demakijażu
tonik nuno ziaja
na strefę T krem błyskawicznie działający na wypryski oriflame (na mnie działa nawilżajaco)
na resztę twarzy krem z liposomami avon

Wieczór:
garnier czysta skóra 3 w 1 używam jako żel
tonik nuno ziaja
strefa T lysanel active
reszta twarzy seum hydra radiance avon

2 razy w tygodniu
peeling 1x clearskin avon, 1x mechaniczny mocny ziaja pro
maseczka strefa T 1x glinka+pomidor oriflame, 1xoczyszzająca zielona glinka ziaja pro
reszta twarzy 1x maseczka z oliwą z oliwek planet spa avon, 1x jogurtowo-porzeczkowa oriflame

Mam w szafie krem z filtrem 30 do ciała z oriflame będzie nadawał siedo twarzy? Stosując kwasy tylko na czoło brodę, filtry muszę nakładać na całą twarz? Jaki filtr byłby dla mnie odpowiedni? Co moge zmienić w pielęgnacji? Nie chcę latem znów mieć takiej zanieczyszczonej cery ;/ jak skończy mi się lysanel mam duac od dermatolog. Warto robić przemienną pielegnację tzn różny program na każdy dzień, albo cykliczne programy?

Shpilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 13:39   #2117
saharija
Raczkowanie
 
Avatar saharija
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Oxford/Londyn
Wiadomości: 126
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej dziewczyny, mam prosbe o rade.
Mam bardzo "pryszczata" cere, okolo rok temu zaczelam uzywac diacanel (ok4 razy w tygodniu) i retin-a (1-2 razy w tygodniu)
Nastapila po tym duza poprawa, nowe pryszcze przestaly sie pojawiac, badz bardzo sporadycznie, a blizny zrobily sie jasniejsze, wiec bylam zachwycona, ale od ok.2-3 tygodnie temu koszmar powrocil, nie ma dnia zebym nie miala nowych syfow, cala buzie mam znowu w czerwone kropki, wygladam strasznie. Moim pierwszym popdejrzeniem jest to ze uodpornilam sie na diacanel i ze on juz p o prostu na mnie nie dziala i tu pojawia sie pytanie, czym moge go zastapic???
Bardzo prosze o rade, mam strasznego dola, przez rok czasu wydawalo mi sie ze bede miec normalna twarz, taka co mozna pokazac bez makijazu, mam juz 25lat i nie wiem czy kiedys pozbede sie tego problemu?
Prosze o rady, czym zastapic diacanel, co robic?
Dodam tylko, ze mam buzie cala usiana bliznami, wiec chcialabym zeby kwasy to rozjasnily, plus wciaz mam nowe pryszcze, wiec potrzebuje cos zeby je powstrzymac.
Uzywam:
retin-a
diacanel
effaclair a.i. - na pojedyncze pryszcze
i cicaflate na gojenie rozdrapanych niespodzianek
Z gory dziekuje bardzo
__________________
"...po prostu stan sie tym kim chcialabys byc..."
saharija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 18:50   #2118
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 489
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dlaczego nie piszesz jak działa Retin A na Ciebie? On jest przecież mocniejszy niż diacneal. Jeśli nie masz wrażliwej cery to poczytaj o :Zorac, Isotrex, Atrederm (na receptę, retinoidy)
Braćmi Diacnealu będą Diroseal, Elouage, Ystheal (retinaldehydy, bez recepty)

Jeśli wolisz przerzucić się na kwasy: Cleanance K - Avene, Lysanel Active.

Edytowane przez Relyah
Czas edycji: 2009-02-09 o 18:51
Relyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 14:41   #2119
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Mam ogromną prośbę - proszę o pomoc.

Zmagam się z cerą trądzikową. Tłusta strefa T. Do niedawna miałam masakrę na twarzy. Obecnie biorę tabletki hormonalne i cera wyraźnie się poprawiła. Niestety i tak nie wyglądam dobrze, bo mam znaczne blizny i przebarwienia.

W związku z tym zaczęłam stosować atrederm 0,025. Używam tylko raz w tygodniu, w środę, tak więc lekkie łuszczenie wypada na piątek i sobotę, kiedy mogę sobie na to pozwolić (nie mam zajęć na uczelni). Częściej stosować na razie nie daję rady, bo w końcu "jakoś" przydałoby się wyglądać.

I tutaj pojawia się moje pytanie. Czy mogę włączyć do pielęgnacji jakieś kwasy? Jestem w miarę uodporniona, ale jednak Lysanelu boję się spróbować (po nim występuje ponoć łuszczenie, a ja wolałabym coś nie złuszczającego za bardzo, żeby stosować bez obawy, że potem nie będę mogła wyjść z domu - po to mam atrederm). Cleanance K jest łagodniejszy, ale czy to dobry pomysł? A może stosowac po prostu Skinoren?

Mógłby ktoś poradzić? Co mogę włączyć obok atredermu?
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-10, 19:34   #2120
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

reylah: a ten humektan bedzie dobry dla cery z naczynkami i mieszanej,bez nadmiernych niespodzianek w postaci trądziku i pryszczy?
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 19:37   #2121
genowefapigwa
Raczkowanie
 
Avatar genowefapigwa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 104
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny, ja wiem ,że Wy się na tym świetnie znacie, ale mam pytanie: kosmetyki są testowane a ich skład jest starannie dobierany, jak więc można stosować mąkę na twarz- tzn. skrobię (po nałożeniu filtra). Przecież to jest produkt kuchenny, nie badany pod kątem zastosowania na twarz. Czy to jest bezpieczne? Skąd wiadomo czy po kilku latach takich praktyk skóra nie będzie wyglądała fatalnie?
genowefapigwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 21:13   #2122
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez genowefapigwa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja wiem ,że Wy się na tym świetnie znacie, ale mam pytanie: kosmetyki są testowane a ich skład jest starannie dobierany, jak więc można stosować mąkę na twarz- tzn. skrobię (po nałożeniu filtra). Przecież to jest produkt kuchenny, nie badany pod kątem zastosowania na twarz. Czy to jest bezpieczne? Skąd wiadomo czy po kilku latach takich praktyk skóra nie będzie wyglądała fatalnie?
cóż, u mnie fatalny wygląd osiągam po jednym dniu z kartoflanką nie wszystkim służy. ale żeby jakieś szkody po latach? hmm... to może ogórek czy herbata jako okłady na oczy też się nie nadają? i moczenie dłoni w oliwce z oliwek z dodatkiem soku z cytryny też okaże się tragiczne w skutkach? jest wiele kuchennych produktów, które stosuje się w kosmetyce
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 21:30   #2123
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez genowefapigwa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja wiem ,że Wy się na tym świetnie znacie, ale mam pytanie: kosmetyki są testowane a ich skład jest starannie dobierany, jak więc można stosować mąkę na twarz- tzn. skrobię (po nałożeniu filtra). Przecież to jest produkt kuchenny, nie badany pod kątem zastosowania na twarz. Czy to jest bezpieczne? Skąd wiadomo czy po kilku latach takich praktyk skóra nie będzie wyglądała fatalnie?
bezpieczne ponieważ to produkt naturalny. Który oczywiście nie każdemu może służyć, nie na każdego działać ale to inna historia
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 21:51   #2124
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 489
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
reylah: a ten humektan bedzie dobry dla cery z naczynkami i mieszanej,bez nadmiernych niespodzianek w postaci trądziku i pryszczy?
Ja mam dokładnie taką cerę i sprawdza się u mnie. Ale ostrzegam, że nie jest przyjemny przy nakładaniu. Dogłębnie nawilża, w ogóle nie natłuszcza, cera po nim jest praktycznie matowa. Fajny pod podkład przy cerze mieszanej, jako alternatywa dla innego nawilżacza.
Relyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 22:20   #2125
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Relyah Pokaż wiadomość
Ja mam dokładnie taką cerę i sprawdza się u mnie. Ale ostrzegam, że nie jest przyjemny przy nakładaniu. Dogłębnie nawilża, w ogóle nie natłuszcza, cera po nim jest praktycznie matowa. Fajny pod podkład przy cerze mieszanej, jako alternatywa dla innego nawilżacza.
a czemu nie jest przyjemny?śmierdzi??
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 07:57   #2126
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Moja pięlęgnacja wygląda tak:
-->rano: przecieram twarz borasolem i hydrolatem
A Borasolem w jaki celu? Kwas borny jest toksyczny i przestarzały.

Cytat:
Dawniej używano go jako środka konserwującego żywność, jednak zaprzestano jego dodawania do produktów spożywczych, gdy zorientowano się, że zdaje się działać szkodliwie na organizm ludzki. Związek ten jest silną trucizną protoplazmatyczną. Ze względu na dobrą tolerancję miejscową i brak działania drażniącego jest powszechnie uważany za nietoksyczny. Tymczasem łatwo ulega wchłonięciu z błon śluzowych i pozbawionej warstwy naskórka skóry. Kumuluje się w ustroju, działając szkodliwie, zwłaszcza podkreślana jest jego nefrotoksyczność. Kwas borowy jest więc środkiem ogólnie toksycznym. W okresie międzywojennym kwas borowy był składnikiem proszku Wincenta (Pulvis Vincenti), który stosowano do leczenia ran, opryszczki, wyprysków i wrzodów skórnych.

Wykazuje słabe działanie bakteriostatyczne (becteriostaticum), przeciwzapalne (antiphlogisticum), ściągające (adstringens). Roztwory kwasu borowego działają dodatkowo wysuszająco, słabo mogą pobudzać ziarninowanie ran. Niewielkie korzyści terapeutyczne, znaczna toksyczność i dostępność wielu innych środków o podobnym działaniu uzasadniają brak celowości stosowania kwasu borowego, gdzie mimo tego jest nadal powszechnie używany. Działanie lecznicze kwasu borowego jest oparte raczej na tradycji niż klinicznych dowodach.

Mimo swoich niekorzystnych ubocznych działań, przy niewielkich właściwościach terapeutycznych Acidum boricum jest nadal bardzo często przepisywany w preparatach recepturowych i galenowych przygotowywanych przez apteki. Popularny w recepturze szpitalnej.
http://www.pharma-cosmetic.com.pl/in...2,1,0,ant.html

Edytowane przez AniaM69
Czas edycji: 2009-02-11 o 08:14
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 08:33   #2127
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 489
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
a czemu nie jest przyjemny?śmierdzi??
ma taki mdły zapach.. warto spróbować, 12zł 30 ml kosztuje
Relyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 22:53   #2128
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Relyah Pokaż wiadomość
ma taki mdły zapach.. warto spróbować, 12zł 30 ml kosztuje
o to moze jutro pojde do apteki,mam nadzieje ze w kazdej jest taki tani.
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 09:38   #2129
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 489
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja muszę zawsze zamawiać u siebie, więc jak nie bedzie to pytaj czy można zamówić. A jeśli zawołają za więcej niż 14 zł to powiedz, żeby się puknęli :P
Relyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 08:51   #2130
genowefapigwa
Raczkowanie
 
Avatar genowefapigwa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 104
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam, proszę o ocenę, bo mam zamiar zacząć kurację kwasami. Mam cerę mieszną, na brodzie pojawiją się wypryski i zostają blizny potrądzikowe. Planowałam tam, tzn. broda i okolice użyć Efflaclar k w celu pozbycia się blizn i zapobiegania nowym wypryskom, czy mogę na to nałożyć filtr Bioderma Photoderm Mat SPF 40, bo z tego co czytałam na KWC byłby dla mnie najodpowiedniejszy, a następnie nałożyłabym podkład Astor Mattitude, bo strasznie się błyszczę. Ten zestaw używałabym głównie na brodę. Jeszcze posumuję: czy może być zestawienie effaclar k+ bioderma photoderm Mat 40+ astor mattitude.
genowefapigwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:55.