Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-16, 07:19   #91
ASIA81
Raczkowanie
 
Avatar ASIA81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 370
GG do ASIA81
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Cytat:
Napisane przez Łukaszzz Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o pomoc !! moja mama miała wczoraj badania rezonensem magnetycznym i wyniki lekarze ocenili na groźne. Mama jest załamana, a ja chciałbym się dowiedzieć coś więcej o tych wynikach i czy operacja jest konieczna. Bardzo proszę o fachowe doradztwo. podaję wyniki badań:
Na poziomach C5/C6/C7 widoczne centralne uwypuklenia tarczy m-k gr. dochodzącej do ok 3mm., z uciskiem worka oponowego i uciskiem rdzenia kręgowego, przewaga zmian na poziomie C6/C7. Na tych poziomach wyraźnie węższe otwory m-k obustronnie, od tyłu widoczne zmiany o charakterze zwyrodnieniowym wyrośli kostnych ze strony stawów m-k, z uciskiem przestrzeni podpajęczej od tyłu.
Na poziomie C6/C7 sąsiadujące płytki nakrywkowe o cechach znacznej degeneracji tłuszczowej. Widoczna osteofitoza na krawędziach trzonów.
Na poziomie C4/C5 centralne uwypuklenie tarczy m-k o gr. 1mm z uciskiem worka oponowego bez ucisku rdzenia kręgowego
Rdzeń kręgowy mino zmian uciskowych bez jednoznacznych ognisk mielomalacji, o zachowanym sygnale.

Zdaję sobię sprawę z tego, że pwnie udzielaliście odpowiedzi na setki podobnych pytań, jednakże jest to obecnie moja jedyna możliwość jakiejkolwiek konsultacji, bardzo ważne jest to dla mnie i całej rodziny i proszę o możliwie jak najszybszą pomoc!! z góry dziękuję.
Cześć niestety nie jestem lekarzem ale z moich doświadczeń-tzn. mój narzeczony już od kilku lat boryka się z dyskopatią ale na odcinku lędźwiowym mogę napisać to co inni lekarze, ale ważne moim zdaniem jest to iż Twoja mam ma "wypukliny" a nie "przepukliny" - tak jak miał mój chłopak:-(. Wypukliny dobrą terapią manualną "idzie zrobić"-sorry za wyrażenie ale tak nam na rehabilitacji mówiono natomiast przepuklina to już operacja...ale tak jak wcześniej pisałam nie jestem lekarzem. Moja rada jest taka niech twoja mama skonsultuje się z przynajmniej trzema niezależnymi lekarzami-neurochirurgami wtedy będzie wszystko wiadomo. acha moge polecić fajne forum: http://forum.2p.pl/list.php?25 - mi dam dużo poradzono właśnie co do opisu rezonansu itd....także życzę dużo wytrwałosci bo to Wam będzie potrzebne....
__________________
Przyjaciele są jak ciche Anioły... które podnoszą nas,
gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać...

ASIA81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 14:27   #92
bisous20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Mój chłopak ma obustronne przesunięcie jądra miażdżystego i lekarz zaproponował mu ostzykiwanie sterydami. Czy miał ktoś z Was taki zabieg, a jeżeli tak czy coś pomógł?
Pozdrawiam
bisous20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 06:46   #93
ASIA81
Raczkowanie
 
Avatar ASIA81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 370
GG do ASIA81
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Cytat:
Napisane przez bisous20 Pokaż wiadomość
Mój chłopak ma obustronne przesunięcie jądra miażdżystego i lekarz zaproponował mu ostzykiwanie sterydami. Czy miał ktoś z Was taki zabieg, a jeżeli tak czy coś pomógł?
Pozdrawiam
Cześć! a więc znam osobę która miała to robione-chyba w Gliwicach...dzięki temu mógł funkcjonować..z tego co wiem dzięki temu zabiegowi "uciekł spod noża" że się tak wyrażę;-)ale mojemu chłopakowi jakoś nikt nie proponował tego typu zabiegu. Pozdrawiam!
__________________
Przyjaciele są jak ciche Anioły... które podnoszą nas,
gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać...

ASIA81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 21:20   #94
Ayumi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Witam! mam ogromną prośbę czy zna się ktoś na wynikach MR?
dolegliwości z kęgosłupem mam już od kilku lat ale dopiero niedawno dostałam skierowanie na RM.
Wynik jest taki:
Wyprostowanie fizjologicznej lordozy kręgosłupa szyjnego.Lewostronna skolioza pograniczu kręgosłupa szyjno-piersiowego.Prawostronna wypuklina tarczy m-k C5/C6 i osteofity na prawo-tylnych krawędziach tych trzonów uciskają worek oponowyi zwężają prawy otwór m-k.
Obniżenie wysokości tej tarczy międzykręgowej z niższym sygnałem w obrazach T2 zależnych odpowiada zmianom degeneracyjnym, trzony Th1 i Th2 wyższa niż pozostałe.
Ayumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 16:22   #95
lady_dark
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 23
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Ja zacytuje moze wyniki mojego MR: "W badaniu uwypuklono obecnosc splycenia lordozy szyjnej. Cechy niewielkiego uszkodzenia pierscienia wloknistego tarczy miedzykregowej na poziomie C6-C7. Na poziomie trzonu kregu C7 uwidoczniono odcinkowe zwezenie przestrzeni plynowej zardzeniowej. Zwezenie przestrzeni plynowej zardzeniowej widoczne jes rowniez na poziomie tarczy miedzykregowej C2-C3. Wnioski: Odprostowanie lordozy szyjnej."

Wie ktos moze co to znaczy? Tak starsznie boli mnie kark i lewe ramie az do reki bol ciagnie, caly czas jest bol, zadne tabletki nie pomagaja. Kiedys chodzilam na masaze, na laser, bylam u neurologów kilku i ciagle tylko dostawalam tabletki ktore nic nie pomagaly. Co mam zrobic zeby bol sie zmiejszych choc troszke ??
lady_dark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 13:10   #96
Aga Grobelska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Cytat:
Napisane przez Aga Grobelska Pokaż wiadomość
Witam!
Nawet nie mam pojęcia jak to forum działa ale mam pytanie do kogoś kto ma pojęcie o tym, co mnie przeraża od miesiąca. Boli mnie kark tzn. szyja, drętwieją mi ręce, boli mnie głowa. RTG szyji lordoza, rezonans :
Wykonano jednofazowe badanie RM odcinka szyjnego kręgosłupa w obrazach T1 i T2 zależnych, w płaszczyznach osiowych i strzałkowych.Zniesienie lordozy szyjnej.Dehydratacja krążków mk w odcinku szyjnym kręgosłupa.Na poziomie C5/C6 niewielka , tylna-lewoboczna pjm modelująca worek oponowy, przylegająca do korzenia nerwowego.Otwory mk na tym poziomie bez istotnych zwężeń.Po za tym w odcinku od C1 do Th5 zarysy kanału kręgowego i rdzenia kręgowego gładkie,sygnał rdzenia niezmieniony.
Lekarz ortopeda trzyma mnie miesiąc w kołnierzu, mówi,że to niewielkie zmiany a ja czuję się coraz gorzej. Bolała mnie lewa ręka i bark a już po jego laserach, lampach i zastrzykach boli mnie cała prawa strona.
Jeśli można proszę o przetłumaczenie mojego wyniku
Prawie rok sie nie odzywałam. Niestety nic nie jest lepiwj- jest dużo gorzej. Nie mogę normalnie pracować. Po pół godxinie przy kompie mam taki ból( silne pieczenie-wrzątek )całego karku. Jazda autem to koszmar, nie mam siły ruszać rękoma.W szystko przesunęło sie na prawą stronę. Ból i pieczenie schodzi coraz niżej pleców. Mój lekarz to lekceważy, mówi że tak musi być. Wynik RM przecież pokazał niewielką przepukline a ból taki jakbym miała tam conajmniej olbrzymi ucisk.Prosze o odpowiedź , czy jest taka możliwość, że przy takich zmianach mają być takie bóle. A może przez ten czas przepuklina się powiększyła? Może ktoś zna jakiegoś dobrego lekarza z Łodzi. Nie mam siły tak żyć- cierpi cała rodziana. Proszę o odpowiedź.
Aga Grobelska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 06:36   #97
ASIA81
Raczkowanie
 
Avatar ASIA81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 370
GG do ASIA81
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Cytat:
Napisane przez Aga Grobelska Pokaż wiadomość
Prawie rok sie nie odzywałam. Niestety nic nie jest lepiwj- jest dużo gorzej. Nie mogę normalnie pracować. Po pół godxinie przy kompie mam taki ból( silne pieczenie-wrzątek )całego karku. Jazda autem to koszmar, nie mam siły ruszać rękoma.W szystko przesunęło sie na prawą stronę. Ból i pieczenie schodzi coraz niżej pleców. Mój lekarz to lekceważy, mówi że tak musi być. Wynik RM przecież pokazał niewielką przepukline a ból taki jakbym miała tam conajmniej olbrzymi ucisk.Prosze o odpowiedź , czy jest taka możliwość, że przy takich zmianach mają być takie bóle. A może przez ten czas przepuklina się powiększyła? Może ktoś zna jakiegoś dobrego lekarza z Łodzi. Nie mam siły tak żyć- cierpi cała rodziana. Proszę o odpowiedź.
Witam!Doskonale Cię rozumiem...ciągłe życie z bólem....jak wcześniej pisałam borykamy się z bólem mojego narzeczonego juz kilka lat...jest już po zabiegu małoinwazyjnym...niby jest lepiej-mija rok i jako takiej super poprawy nie ma. Co do twojego pytania o specjalistów z Łodzi-niestety nie znam:-(((ale podaję ci linka do forum gdzie bardzo dużo nam poradzono co, gdzie, i do kogo...także załóż tam wątek(trzeba się zalogować) albo poprzeglądaj może akurat ktoś pisał o Łodzi....my jesteśmy ze Śląska więc ja szukałam tutajPozdrawiam i życze poprawy zdrowia!!!!
__________________
Przyjaciele są jak ciche Anioły... które podnoszą nas,
gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać...

ASIA81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-06, 16:16   #98
kala6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5
Talking Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Witajcie!

Czytam ten wątek prawie już od samego początku i chyba nie znalazłam odp na nurtujące mnie pytanie, a może takiego nie ma....?
Ja borykam sie z bólem szyi od 2 lat, od czasu kiedy usunięto mi przepukline w odcinku lędzwiowym. Taraz bardzo rzadko odczuwam tam ból,promieniowanie do nogi również ustąpiło.Wczesniej nie miałam problemów z szyją.Dodam ze mam 27 lat, juz przed operacją ćwiczyłam we własnym zakresie(ćwiczenia z rehabilitacji),regularnie pływałam na basenie, co zresztą robię do tej pory,jednak nikt nie potrafi pomóc mi na ból szyii.Miałam robiony rezonans odcinka piersiowego gdyz mój neurolog podejrzewał ze to stąd bierze się ból w odcinku szyjnym,jednak wszystko w porządku jest.Byłam tez u dobrego rehabilitanta w wa wie(gdzie mieszkam)który stwierdził ze szyję mam zdrową tylko to kwestia mięśni przykręgosłupowych, które trzeba masażami potraktować,polecił oczywiście masaż w jego przychodni prywatnej....
Czy jest ktoś na tym świecie kto może ulżyć w naszym cierpieniu????
Nie wie ten kto nie przeżył tego,że tak uciążliwy ból działa wstrętnie na naszą psychike,choć z natury jestem optymistką i na codzień staram sie nie narzekać na swoje dolegliwości to czasami jednak człowiek mam dość i prosi Boga żeby choć na jeden dzień przestało boleć....
O co mogę prosić na forum,o rade jak sobie pomóc ...albo jak nauczyć sie z tym życ.
kala6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 06:23   #99
ASIA81
Raczkowanie
 
Avatar ASIA81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 370
GG do ASIA81
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Cytat:
Napisane przez kala6 Pokaż wiadomość
Witajcie!

Czytam ten wątek prawie już od samego początku i chyba nie znalazłam odp na nurtujące mnie pytanie, a może takiego nie ma....?
Ja borykam sie z bólem szyi od 2 lat, od czasu kiedy usunięto mi przepukline w odcinku lędzwiowym. Taraz bardzo rzadko odczuwam tam ból,promieniowanie do nogi również ustąpiło.Wczesniej nie miałam problemów z szyją.Dodam ze mam 27 lat, juz przed operacją ćwiczyłam we własnym zakresie(ćwiczenia z rehabilitacji),regularnie pływałam na basenie, co zresztą robię do tej pory,jednak nikt nie potrafi pomóc mi na ból szyii.Miałam robiony rezonans odcinka piersiowego gdyz mój neurolog podejrzewał ze to stąd bierze się ból w odcinku szyjnym,jednak wszystko w porządku jest.Byłam tez u dobrego rehabilitanta w wa wie(gdzie mieszkam)który stwierdził ze szyję mam zdrową tylko to kwestia mięśni przykręgosłupowych, które trzeba masażami potraktować,polecił oczywiście masaż w jego przychodni prywatnej....
Czy jest ktoś na tym świecie kto może ulżyć w naszym cierpieniu????
Nie wie ten kto nie przeżył tego,że tak uciążliwy ból działa wstrętnie na naszą psychike,choć z natury jestem optymistką i na codzień staram sie nie narzekać na swoje dolegliwości to czasami jednak człowiek mam dość i prosi Boga żeby choć na jeden dzień przestało boleć....
O co mogę prosić na forum,o rade jak sobie pomóc ...albo jak nauczyć sie z tym życ.
Witam! a czy śpisz na poduszcze ortopedycznej?bo to baaardzo pomaga...gdyż śpiąc na poduszce ortopedycznej kręgosłup jestw lini w prostej, nie tak jak w przypadku zwykłych poduszek. No i niestety wiem że nie jest to mały wydatek-my mojemu narzeczonemu kupiliśmy to na urodziny we wrześniu tamtego roku i jest lepiej, gdyż też doskwiera mu odcinek szyjny(oprócz lędźwiowego). Koszt takiej (oczywiście oryginalnej-nie podróby) to: ok.140zł...iestety..ja mam zdrowy kręgosłup ale również zastanawiam się czy sobie tego nie kupić. Acha cóż jeszcze mogłabym Ci doradzić?są różne gabinety "radzenia sobie z bólem" podobno też bardzo dobrze się sprawdzają, piszę podobno gdyż nie ma w naszej okolicy takowego więc nie skorzystaliśmy. Ostatnio mój skarb chodzi na akupunkturę-celem odbudowy nerwów(uszkodzono mu coś w trakcie zabiegu:-( i przeciwbólowo....chodzi już drugi tydzień i twierdzi że na lędźwiowym nie czuje różnicy natomiast na szyjnym ma ulgę? moze wybierz się do jakiegoś dobrego specjalisty? nie wiem....my szukamy w necie i próbujemy wszystkiego....żeby tylko było lepiej...czsami nachodzi nas oboje zwątpienie/bezsilność....ale nie można się poddawać!!!!Powodzenia!!!
__________________
Przyjaciele są jak ciche Anioły... które podnoszą nas,
gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać...

ASIA81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 19:33   #100
kala6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Jesli chodzi o poduszke ortopedyczną to mam juz od 2 lat,od ok 2 mc juz na niej nie spie bo zauwazyłam (nie wiem czy to z powodu poduszki)ze bardziej dokucza mi szyja,ale zbieram sie zeby zaczać na niej sypiać.....Tak ja również poszukuje w necie ratunku dla siebie,jednak nie chce za dużo eksperymentować, żeby nie pogorszyć sytuacji.Zamierzam iśc na jogę,delikatnie się porozciągać,noi cały czas szukam informacji jak sobie pomóc.
Droga Asiu jesli uda Wam się znalezc ,,złoty,,środek na ból to pisz prosze.

A tak poza tym może ktoś mógłby doradzić dobrego masażyste w WA wie???, najlepiej specjalizującego się w odcinkach szyjnych.
kala6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-08, 09:59   #101
Kalcytka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Cytat:
Napisane przez kala6 Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o poduszke ortopedyczną to mam juz od 2 lat,od ok 2 mc juz na niej nie spie bo zauwazyłam (nie wiem czy to z powodu poduszki)ze bardziej dokucza mi szyja,ale zbieram sie zeby zaczać na niej sypiać.....Tak ja również poszukuje w necie ratunku dla siebie,jednak nie chce za dużo eksperymentować, żeby nie pogorszyć sytuacji.Zamierzam iśc na jogę,delikatnie się porozciągać,noi cały czas szukam informacji jak sobie pomóc.
Droga Asiu jesli uda Wam się znalezc ,,złoty,,środek na ból to pisz prosze.

A tak poza tym może ktoś mógłby doradzić dobrego masażyste w WA wie???, najlepiej specjalizującego się w odcinkach szyjnych.

Kala6 jeśli mieszkasz w W-wie to proponuję wizytę u dr. Niesłuchowskiego.
Wiele dobrego o nim słyszałam. Przyjmuje w Poradni VIGOR na Białobrzeskiej albo Łukowej.
Ja mieszkam niestety za daleko, chociaż zastanawiam sie nad wizytą u dr.
Wiem co to ból kręgosłupa szyjnego- borykam się z tym od ok 12 lat. ból niestety jest i schodzi coraz niżej. Nikt nie zrozumie jeśli sam nie doświadczył tak długotrwałego bólu.
Poduszka ortopedyczna na pewno pomaga, kołnierz w stanach ostrych też. Ale marzę o dniu bez bólu i bez tabletek przeciwbólowych.
Proszę piszcie jak na codzień radzicie sobie z bólem...

Pozdrawiam
Kalcytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-08, 16:25   #102
kala6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5
Smile Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Cytat:
Napisane przez Kalcytka Pokaż wiadomość
Kala6 jeśli mieszkasz w W-wie to proponuję wizytę u dr. Niesłuchowskiego.
Wiele dobrego o nim słyszałam. Przyjmuje w Poradni VIGOR na Białobrzeskiej albo Łukowej.
Ja mieszkam niestety za daleko, chociaż zastanawiam sie nad wizytą u dr.
Wiem co to ból kręgosłupa szyjnego- borykam się z tym od ok 12 lat. ból niestety jest i schodzi coraz niżej. Nikt nie zrozumie jeśli sam nie doświadczył tak długotrwałego bólu.
Poduszka ortopedyczna na pewno pomaga, kołnierz w stanach ostrych też. Ale marzę o dniu bez bólu i bez tabletek przeciwbólowych.
Proszę piszcie jak na codzień radzicie sobie z bólem...

Pozdrawiam

Dziekuje za radę,dzwoniłam przed chwilą, u samego dr odbywa sie tylko wizytę a reszta czyli rehabilitacją czy fizjoterapią zajmują się inni....hmm rozpoznanie ważne ale chyba ważniejszy sam przebieg leczenia...a poza tym dość drogo jest sama konsultacja 130 .
Jesli chodzi o radzenie sobie z bólem,to chyba nie powinno sie do niego przyzwyczajać (bo ja dochodzę do takiego etapu), raczej walczyć z nim...ale co ja moge dużo powiedzieć...dopiero(albo )aż o 2 lat cierpie więc wspołczuje ogromnie KALCYTKO, ja unikam tabletek przeciwbolowych bo człowiek nie ,,słyszy,,sygnałów wysyłanych przez organizm,łatwiej wtedy o urazy i przeciążenia
.Jęśli znajde coś wartego polecenia na pewno napisze.
Pozdrawiam
kala6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 20:32   #103
_motylek_
Raczkowanie
 
Avatar _motylek_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 58
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Witam ostatnio zrobilam rtg kregoslupa prosze mi wyjasnic co oznaczaja niektore terminy Wygładzona fizjologiczna lordoza
Brzeżna osteofitoza
lumbalizacja s1
_motylek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 21:39   #104
kasiadz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1
Dot.: co to znaczy

Witam wszystkich użytkowników jestem tu pierwszy raz mam pytanie?
Dzisiaj odebrałam wynik badania tomografii komputerowej kręgosłupa wszystko ok po za l4/l5 uwypuklenie ku tyłowi jądra miażdżystego czy to jest przepuklina lędzwiowa? Jak to się leczy?Proszę o odpowiedz bo chyba umrę zanim doczekam się wizyty nu neurologa.Dziękuje.
kasiadz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 15:25   #105
piotras1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

witam
Mam pytanie czy z zwyrodnieniem kregosłupa szyjnego moge chodzić na siłownie...?? mam 18 lat i stwierdzono u mnie poważne zwyrodnienie kregosłupa szyjnego... miałem mrowienia w lewej rece i dretwienie... byłem u neurologa i powiedził ze najprawdopodobniej jakiś nerw mi tam uciska...wysłał mnie na rezonans... 19 maja dopiero bede miał go robiony...nie wiem z czego to moge mieć w tak młodym wieku... myśle ze z tego ze w wieku 12 lat zaczełem chodzić na silownie... trenowałem tez football amerykański... być moze to z tego?? lekarz mi oczywiście zabronił trenować football... ale nic mi nie powiedział jak to leczyć jak sie go zapytałem to mi powiedział ze nic mi juz nie pomoze i powinienem to wcześniej zacząć leczyć... hmmm moze powinienem iść do innego neurologa...??? na tą siłownie pozwolił mi chodzić tylko powiedział ze ćwiczyć tylko na leżąco... a jak ćwicze na leżąco na ławczce to mnie głowa niekiedy boli...jak to leczyć...??? i czy wogule powinienem ćwiczyć na siłowni...?? nie orientuje sie nic o tej chorobie...
piotras1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 21:06   #106
merle3
Raczkowanie
 
Avatar merle3
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 190
GG do merle3
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Cytat:
Napisane przez _motylek_ Pokaż wiadomość
Witam ostatnio zrobilam rtg kregoslupa prosze mi wyjasnic co oznaczaja niektore terminy Wygładzona fizjologiczna lordoza
Brzeżna osteofitoza
lumbalizacja s1
ok tak wlasnymi slowami
wygladzona fizjologiczna lordoza - znaczy po prostu że lordoza lędźwiowa jest zmniejszona, często wpływ na to ma długotrwała praca siedząca, u mężczyzn głównie siłownia, masz rozciągnięty m. prostownik grzbietu w części lędźwiowej, a przykurczone mm. brzucha - jeżeli jest to właśnie spowodowane zaburzeniem równowagi mięśniowej, powinnaś wzmocnić plecy w tym odcinku i rozciągać brzuch, może coś pomoże

brzeżna osteofitoza - nie jestem pewna ale chyba początki tworzenia osteofitów - wyrośli kostnych - pojawiają się z wiekiem u każdego

Lumbalizacja S1 - krąg S1 upodabnia się do L5

aczkolwiek nie jestem lekarzem

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiadz Pokaż wiadomość
Witam wszystkich użytkowników jestem tu pierwszy raz mam pytanie?
Dzisiaj odebrałam wynik badania tomografii komputerowej kręgosłupa wszystko ok po za l4/l5 uwypuklenie ku tyłowi jądra miażdżystego czy to jest przepuklina lędzwiowa? Jak to się leczy?Proszę o odpowiedz bo chyba umrę zanim doczekam się wizyty nu neurologa.Dziękuje.
nie, uwypuklenie to uwypuklenie...
leczy sie zachowawczo tzn rehabilitacja!
odpowiednie nawyki, masaz najlepiej u kogos kto dodatkowo zna sie na terapii manualnej
rehabilitacja chyba najlepiej metoda McKenziego - przeprosty

sorki ze tak post pod postem - ale tak mi wygodniej
co do wizyty u neurologa to koniecznie w koncu to jest fachowiec i na pewno cos ci na to poradzi

---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------

Cytat:
Napisane przez piotras1991 Pokaż wiadomość
witam
Mam pytanie czy z zwyrodnieniem kregosłupa szyjnego moge chodzić na siłownie...?? mam 18 lat i stwierdzono u mnie poważne zwyrodnienie kregosłupa szyjnego... miałem mrowienia w lewej rece i dretwienie... byłem u neurologa i powiedził ze najprawdopodobniej jakiś nerw mi tam uciska...wysłał mnie na rezonans... 19 maja dopiero bede miał go robiony...nie wiem z czego to moge mieć w tak młodym wieku... myśle ze z tego ze w wieku 12 lat zaczełem chodzić na silownie... trenowałem tez football amerykański... być moze to z tego?? lekarz mi oczywiście zabronił trenować football... ale nic mi nie powiedział jak to leczyć jak sie go zapytałem to mi powiedział ze nic mi juz nie pomoze i powinienem to wcześniej zacząć leczyć... hmmm moze powinienem iść do innego neurologa...??? na tą siłownie pozwolił mi chodzić tylko powiedział ze ćwiczyć tylko na leżąco... a jak ćwicze na leżąco na ławczce to mnie głowa niekiedy boli...jak to leczyć...??? i czy wogule powinienem ćwiczyć na siłowni...?? nie orientuje sie nic o tej chorobie...
hmm... na twoim miejscu wybralabym moze inna dyscypline niz silownie, moze basen?
nie wiem czy takie cwiczenia szkodza, wszystko zalezy co ty tam robisz idz do jakiegos lekarza poskierowanie na zabiegi reh. na ultradzwieki, skoro masz tak zaawansowane zmiany, moze one cos tu pomoga, przynajmniej troche wyhamuja proces
i idz do jeszcze jednego lekarza, moze bardziej sie toba zainteresuje
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ighlight=merle

moje bizuteryjne proby
merle3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 19:33   #107
Sahira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 668
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Cytat:
Napisane przez Asia 67 Pokaż wiadomość
Panie Robercie przez przypadek przeczytałam o problemach Asi. Mam podobny z własnym kręgosłupem szyjnym.Już od trzech lat dokucza mi ból karku. Miałam robiony rezonans, który wykazał ,mam, cytuję :wyprostowanie fizjologicznej lordozy szyjnej.Zmiany dehydratacyjnetarcz międzkręgowych C2-C6.Na poziomie c5-c6 w przedniej części kanału kręgowego- paramedialnie od strony prawej, podwięzadłowo widoczna przepuklina jądra miażdżystego modelująca przednia ścianę worka oponowego.Rdzeń kręgowy bez cech ucisku. Zmianom tym towarzysz osteofitoza przednich i tylno-bocznych krawędzi kręgowych ( w odcinku c3-c6) oraz artroza w stawach międzykręgowych. Robiłam też doppler tt szyjnych i kregowych i wyszło bez zmian. Przez 2 miesiace brałam masaże.Badoł mnie laryngolog, neurochirurg, okulista, neurolog i nic.Boli mnie często głowa,mam szumy w uszach, mam wrażenie,że cierpnie mi mózg(tomografia wyszła dobra) Odczuwam jakbym miała sztywny kark.Miałam kołnierz ,ale nic nie pomógł.Zdarza mi się ,ze źle widzę.Sama trochę ćwiczę tę szyję, boli i boli. Proszę o radę , bo mam już tego dość! Chodzę od lekarza do lekarza i nikt nie potrafi mi pomóc. Nawet teraz jak do pana piszę to czuję bol w kręgosłupie. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
Od kilku miesięcy męczę się z podobnymi objawami - dokuczają mi straszne bóle kręgosłupa, sztywnienie i drętwienie kończyn, zawroty głowy. Tułam się od lekarza do lekarza, żaden nie zlecił dokładniejszych badań, tylko zapisywali środki przeciwbólowe. I teraz moje pytanie dotyczące diagnostyki - kto najpierw powinien mnie obejrzeć i kto powinien dac skierowanie na badania - ortopeda, neurolog czy neurochirurg?
Sahira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 22:18   #108
merle3
Raczkowanie
 
Avatar merle3
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 190
GG do merle3
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

chyba i ortopeda i neurolog powinien Cie obejrzec
bez roznicy do kogo udasz sie na poczatku, kazdy powinien zlecic odpowiednie badania, zeby zobaczyc co tam sie dzieje
czy nie ma zadnych zmian, lub czy cos nie uciska ci nerwu
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ighlight=merle

moje bizuteryjne proby
merle3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 11:05   #109
Hania55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 23
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Hej hej miałam robione RTG i zanim pójde do lekarza troche czasu minie, więc proszę o jakąś porade co do tego co mi wyszło:
" rtg kręg c
Ostefitoza na sąsiadujących krawędziach trzonów kręgów szyjnych C5 i C6 Zmiany zwyrodnieniowe w stawach unkowertebralnych na poziomach C4/C5 i C5/C6 . Przestrzeń krążka międzykręgowego C5/C6 dyskopatycznie przewężona"


Zgóry dziękuje za pomoc pozdrawiam H.
Hania55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-19, 15:54   #110
Sahira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 668
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

A oto moje wyniki MR - "zniesienie fizjologicznej lordozy oraz niewielkie uwypuklenie tarczki m-k na poziomie C5-C6 powodujące nieznaczny ucisk przedniej ściany worka oponowego." Neurochirurg powiedział, że nie jest źle. Zaczęło się od badania kr. szyjnego, ale w zasadzie boli mnie cały, aktualnie najbardziej środkowy odcinek, choć bywały okresy rwy kulszowej. Na dodatek martwią mnie bóle głowy - promieniujące od dołu (cześć potyliczna, blisko karku) aż do brwi. Do tego drętwieje mi policzek i czasem zatyka się ucho, a gdy gwałtownie odwrócę głowę, mam mroczki przed oczami. Lekarz zignorował problem i stwierdził, że to nie od kręgosłupa. Już nie wiem sama, gdzie mam iść. O co chodzi z tym zniesieniem lordozy?
Sahira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 22:36   #111
kozi kozi
Przyczajenie
 
Avatar kozi kozi
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5
GG do kozi kozi
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Dobrywieczór Wszystkim )
Jak sie juz tak wszyscy żalą, to może i ja mogę???
Powiem szczerze, że im więcej czytam o zaburzeniach neurologicznych...tym bardziej sie z nimi utorzsamiam...na pewno nie słysznie..(mam taka nadzieję).
Kilka tygodni temu przeżylam wypadek samochodowy (dachowanie, auto do kasacji)
Po wypadku nie czulam bolu kręgosłupa, ale ponoc wiele osób tak ma(w szoku ponoc tego sie nie czuje...fakt bylam w szoku)zaczeło boleć po 2 dniach..bardzo boleć..Może nie bedę sie rozpisywać..i opowiadać calej historii
W każdym razie w diagnozie od neurologa przeczytałam: Wypukliny C3/C4 oraz przepukliny C5/C6 iC6/C7, Spondyloza szyjna(ta mnie baaardzo zaniepokoiła zważywszy na mój wiek:28lat)
powiedzcie prosze czy jest to poważne...jadę niedługo do neurochirurga..ale ważna jest dla mnie kazda opinia..mam wiecej opisów z badań Rtg i MR ale to moze innym razem...
Pozdrawiam i z gory dziekuje..
__________________
"Rozsądek dano nam tylko po to,
abyśmy nie mogli rozkoszować się naszymi głupstwami"

Wolter

Edytowane przez kozi kozi
Czas edycji: 2009-08-07 o 23:11
kozi kozi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 10:44   #112
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

Spokojnie - jeżeli wypukliny nie stanowią zagrożenia dla kanału nerwowego w kręgosłupie, to nie ma powodów do paniki
Leczenie może być różnie - poczawszy od chirurgicznego, skończywszy na rehebilitacji lub specjalistycznym masażu. I tak cało wyszłać z takiego wypadku. Nie martw się - wrócicsz do formy
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 15:15   #113
Malena1000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 6
Dot.: Pytanie o zmiany zwyrodnieniowe

W śródpiersiu tylnym przykregosłupowo obustronnie dwie zmiany torbielowate na poziomie TH 4 o wymiarach 13 na 12 na 24 mm i 13 na 6 ma 20 mm- neutroenterogenne?Wskazan ie do badania z kontrastem.

Bardzo sie boję,że to rak- czy ktoś spotkał sie z czymś takim?
Malena1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:22.