Paznokcie po obgryzaniu - zbiorczy - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-01, 20:51   #181
Moii
Raczkowanie
 
Avatar Moii
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 171
GG do Moii
Dot.: prosba o pomoc, niesforne paznokcie

obgryzalam jak bylam mala, tez mi takie zawiniete w gore rosly, po paru latach zaczely byc normalne, bardzoe ladne..ale...po paru latach...
Moii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 21:08   #182
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: prosba o pomoc, niesforne paznokcie

Czasem nautra jest najlepszym lekarzem
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 10:12   #183
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: prosba o pomoc, niesforne paznokcie

Dziękuję Ci Albertynko za odpowiedź. Może jednak zdecyduję się na sztuczne paznokcie na jakiś czas i zobaczę czy to coś da... Bo mi natura już raczej nie pomoże. Nie obgryzam paznokci od mniej więcej 12-ego roku życia czyli od około 13-tu lat i kształt się w ogóle nie poprawił, więc sam już się raczej nie zmieni niestety.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 15:17   #184
MalaLadyPunk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 30
Dot.: prosba o pomoc, niesforne paznokcie

Czy ktoś mógłby dac zdjęcie takiego pazurka? Nie bardzo sie orientuje jak to wyglada...
MalaLadyPunk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 13:28   #185
lalinkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 290
Dot.: prosba o pomoc, niesforne paznokcie

no taki paznokiec rosnie w gore po prostu i im jest dluzszy tym gorzej to wyglada no i w ogole strasznie latwo brud sie dostaje za takiego paznokcia ehh no ja juz kompletnie nie wiem co zrobic ..krotkie sa brzydkie..dluzsze jeszcze brzydsze
lalinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 14:46   #186
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: prosba o pomoc, niesforne paznokcie

Paznokieć po prostu nie rośnie równolegle do palca, kąt odchylenia zwiększa zię z długością Oczywiście do góry, i dlatego nazywa się go "skocznia"
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 10:20   #187
doti123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2
Prośba o pomoc!!

Gdy byłam młodsza byłam strasznie głupia i obgryzałam moje paurki. Wyglądają teraz okropnie!!!!! Co mam zrobić żeby wyglądały lepiej??? Próbowałam wszystkiego. Tylko nie doradzajcie mi tipsów bo ich nie znoszę!!!! chce mieć ładne paznokcie.. Błagam ratujcie!!!!!!!!!!!
doti123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-26, 11:08   #188
awa2001
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 157
GG do awa2001
Dot.: Prośba o pomoc!!

Doti, nie Ty jedna masz taki problem, pociesz się.Skorzystaj proszę z wyszukiwarki, ten temat poruszany był wiele razy, powodzenia
awa2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 13:59   #189
maartucha
Zadomowienie
 
Avatar maartucha
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 590
GG do maartucha
Dot.: Prośba o pomoc!!

dokładnie tak jak MIstrz awa radzi
__________________


" . . D
zisaj uwierzyłam, że do szczęścia
Mi wystarczy bym przy Tobie była . . . "
(19.05.2006)

[luksjaa]104680[/luksjaa]
maartucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 15:48   #190
doti123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2
Dot.: Prośba o pomoc!!

Amyślicie że nie szukałam to wszędzie tylko o tipsach piszą a ja ich nie znoszę!!!! Myślałam że tutaj mi ktos doradzi co mam robić
doti123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 16:43   #191
guga1
Wtajemniczenie
 
Avatar guga1
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 317
Dot.: Prośba o pomoc!!

sa tez watki o nie tipsowych metodach, poszukaj
guga1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-27, 19:11   #192
nutka85
Wtajemniczenie
 
Avatar nutka85
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 243
Dot.: Prośba o pomoc!!

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...zanie+paznokci

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...zanie+paznokci

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...zanie+paznokci

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...zanie+paznokci

Proszę !! To nie zajęło zbyt dużo czasu... :|

Pozdrawiam i życzę owocnej walki z obgryzaniem!!
__________________
Miłość to nagroda otrzymana bez zasługi ...
nutka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 18:54   #193
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Paznokcie po obgryzaniu - zbiorczy

Ja już nie obgryzam paznokci jakieś 5-6 lat ale mają przez to bardzo brzydki kształt. cała płytka paznokcia od samego początku rośnie krzywo w stosunku do kształtu palca. w prawej ręce zwłaszcza widać to na palcu wskazującym , rośnie on bardziej na prawo a w lewej na lewo. Nie wiem, czy da się coś z tego zrozumieć, ale mam nadzieję, że tak. Myślicie, że można to jakoś naprawić z pomocą np. kosmetyczki?
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-17, 07:57   #194
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: Paznokcie po obgryzaniu - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mychamycha Pokaż wiadomość
Ja już nie obgryzam paznokci jakieś 5-6 lat ale mają przez to bardzo brzydki kształt. cała płytka paznokcia od samego początku rośnie krzywo w stosunku do kształtu palca. w prawej ręce zwłaszcza widać to na palcu wskazującym , rośnie on bardziej na prawo a w lewej na lewo. Nie wiem, czy da się coś z tego zrozumieć, ale mam nadzieję, że tak. Myślicie, że można to jakoś naprawić z pomocą np. kosmetyczki?
Można nałożyć żel, optycznie da się nim skorygować nierówności.
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 18:04   #195
myszka999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1
Dot.: Paznokcie po obgryzaniu - zbiorczy

pilniczek szklany i olejek rycynowy mi pomaga :P już sie nie rozdwajają a rozdwajały sie strasznieee... aa.. no i jak najrzadziej używać lakieru do paznokci
myszka999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 11:52   #196
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Question Kształt paznokci po obgryzaniu

Witam.
Wiem, że po obgryzaniu paznokci ich kształt po pewnym czasie nabierze normalnego wyglądu. Po długim czasie. Właśnie skończyłam z tym 'nałogiem' Przynajmniej tak mi się wydaje, wytrzymałam już prawie tydzień i jestem zadowolona z posiadania tych białych płytek.

Ale mam takie pytanka - dlaczego podczas obgryzania kształt pazurków się zmienia, tzn. poszerza?
I czy naprawdę kiedyś będą miały taki kształt, jak paznokcie osób, które NIGDY ich nie obgryzały?
I jak to jest z tymi białymi plamkami na paznokciach? Same zejdą po jakimś czasie?

Gdy paznokcie będę miała już wystarczająco długie - mam zamiar iść do kosmetyczki, aby zrobiła mi porządek ze skórkami i spróbowała nadać paznokciom jakiś kształt. To dobry pomysł? Bo sama sobie z tym nie poradzę, po prostu nie umiem, a myślę , że kosmetyczka mi pomoże.

+ szukałam w wyszukiwarce, ale nie znalazłam odpowiedzi na niektóre pytania. ale jeśli już rzeczywiście był taki temat, to przepraszam.
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 13:43   #197
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Kształt paznokci po obgryzywaniu

Też chętnie bym się dowiedziała, ja nie obgryzam od kilku lat (po 2, 3 latach obgryzania) i paznokcie nadal mają ten sam kształt
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 14:07   #198
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Kształt paznokci po obgryzywaniu

Trafiłam na temat takiej jednej dziewczyny, o obgryzaniu paznokci. Po trzech mc zaniechania tej czynności miała przepiękne paznokcie, ale słyszałam też opienie, że kształt niewiele się zmieni. więc jak to jest naprawdę? Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś odpowiedział na te pytania.
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 17:34   #199
magdamlynek
Raczkowanie
 
Avatar magdamlynek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 93
Dot.: Kształt paznokci po obgryzywaniu

Proponuje wizyte u kosmetyczki, po pierwsze nada Ci ładny kształt + zajmie się całą resztą paznokci i dłoni, po drugie poleci i doradzi co robić a czego nie by Twoje paznkocie były piekne i zadbane. Na pewno bedziesz zadowlona- ja tez to przechodziłam,co prawda nie z obgryzaniem, ale innymi problemami z ładnymi paznokciami, wiec wiem co mówie. Od 6 miesiecy mam wspaniałe i wydłużone paznokcie. Pozdrawiam, Magda
magdamlynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-29, 07:57   #200
caramella93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 78
Dot.: Kształt paznokci po obgryzywaniu

U mnie było tak: w wakacje przez jakieś 2 tygodnie nic a nic nie obgryzałam i byłam przeszczęśliwa ale żeby zaraz ich nie zgryźć poszłam do kosmetyczki-koleżanki mojej mamy. Spiłowała mi ładnie, odżywiła i chodziłam do niej co 2 tygodnie. Jak z czasem zaczęły wyglądać lepiej zrobiła mi frencha <już byłam w 7 niebie, obgryzam odkąd pamiętam>. Dzięki temu że były regularnie i profesjonalnie piłowane nabrały naprawde ładnego kształtu.
Podsumowując - powinnaś udać się do jakiejś sympatycznej kosmetyczki odwiedzać ją regularnie. One umieją specjalnie piłować żeby łytka odrastająca miała pożądany kształt

Niestety nie wiem co się stało ale teraz znowu zaczęłam obgryzać i rozpaczam ;(
__________________
'Veni Vidi Visa'
Przyszłam.
Zobaczyłam.
Kupiłam.
caramella93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 17:47   #201
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Kształt paznokci po obgryzywaniu

Serio? To zacznę odwiedzać kosmetyczkę, jak mi tylko jeszcze trochę paznokcie podrosną
A ile tak mniej więcej bierze za wizytę? Bardzo się cieszę, że coś jeszcze można zrobić z kształtem tych paznokci i dziękuję za odpowiedzi

btw. Tak się zastanawiam, czy w wieku 14 lat to nie będzie mimo wszystko głupio prosić o pomoc kosmetyczkę? Chociaż boję się, że gdy zacznę sama sobie piłować (doświadczenie - brak) to pogorszę swoją sytuację..

+ Znów się zaczęło? :/ A metoda z gumą do żucia na Ciebie działa? Pomyśl o swoich pięknych paznokietkach i o tych, sprzed wizyt u kosmetyczki. Może wtedy przestaniesz..
Chociaż czytałam, że obgryzanie paznokci to nawyk pojawiający się w stresowych sytuacjach. Miałaś taką ostatnio?

Edytowane przez allesi
Czas edycji: 2009-03-29 o 18:03
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 19:30   #202
caramella93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 78
Dot.: Kształt paznokci po obgryzywaniu

szczerze powiedziawszy nie wiem ile brała bo to mama płaciła, ale nie powinno być dużo bo to tylko że tak powiem odnowa i pielęgnacja także wydaje mi się że maks <!> 20 zł. chociaż sama nie wiem :P ja już teraz wzięłam się za siebie i pilnuję żeby nie gryźć ;P


hmm jestem uzależniona od gumy i kilka opakowań dziennie to dla mnie norma - gorzej jak następuje hmm efekt przeczyszczenia :P ja bynajmniej nie obgryzam ze stresu tylko po prostu lubię skubać itd. np. strupki też zawsze zdrapię gryzę zwłaszcza na nudnych lekcjach albo przed tv :P
__________________
'Veni Vidi Visa'
Przyszłam.
Zobaczyłam.
Kupiłam.

Edytowane przez caramella93
Czas edycji: 2011-01-11 o 21:24
caramella93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 22:26   #203
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Kształt paznokci po obgryzywaniu

Efekt przeczyszczenia? Czytałam coś o tym na opakowaniach gum, ale nie sądziłam, że to prawda jest. Potrafiłam nawet 'zjeść' 1,5 poakowania i nic mi nie było ;p btw. jeśli lubisz skubać strupki i w ogóle , to może jak bd cieplej słonecznik kup?
+ To się pilnuj, bo rzeczywiście dłonie to wizytówka kobiety. xd Mam nadzieję, że kosmetyczka też mi pomoże Ale po 2 tyg. już Tobie odrastały paznokcie? W takim razie bardzo szybko Ci rosną.
A mogłabyś dać zdjęcie swoich paznokietków?
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 19:04   #204
caramella93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 78
Dot.: Kształt paznokci po obgryzywaniu

1,5 opakowania to pikuś. Zjedz co najmniej 3 dziennie i po kilku dniach ostrzeżenia z opakowania sie spelnia ja dziekuje Bogu za moich znajomych i mame jak tylko widza ze gryze paznokcie czy skorki to krzycza albo <co jest malo przyjemna aczkolwiek skutczne> bija po rekach
a propos tego przelomowego momentu - to bylo w wakacje, bylam za granica nad morzem takze spokoj relax i te sprawy, codziennie siedzialam i tylko w kolko nakladalam mase odzywek i zmiekczalam skorki specjalnym pisakiem po drugie nie mialam czasu gryzc bo ciagle gdzies i ciagle sie cos dzialo zdjecia dam ale najwczesniej w srode <?> bo mam 'lekkie' zamiesznie w tym tygodniu
__________________
'Veni Vidi Visa'
Przyszłam.
Zobaczyłam.
Kupiłam.
caramella93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 19:06   #205
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Kształt paznokci po obgryzywaniu

To w takim razie czekam na Twoje paznokietki

Ale mam jeszcze jedno pytanie (tak, wiem, jestem męcząca ;d) - ile u Ciebie trwała regeneracja paznokci, tzn do tego stopnia, by miały piękne kształty Bo wiem, że chodziłaś do kosmetyczki co 2 tyg, ale przez jaki okres czasu, 3 mc?

+ Ktoś potrafi odpowiedzieć na to?
Cytat:
Napisane przez allesi
Mam takie pytanka - dlaczego podczas obgryzania kształt pazurków się zmienia, tzn. poszerza?
I czy naprawdę kiedyś będą miały taki kształt, jak paznokcie osób, które NIGDY ich nie obgryzały?
I jak to jest z tymi białymi plamkami na paznokciach? Same zejdą po jakimś czasie?

Edytowane przez allesi
Czas edycji: 2009-03-30 o 19:13
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 15:50   #206
caramella93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 78
Dot.: Kształt paznokci po obgryzywaniu

a więc ciężko mi powiedzieć ile bo na początku przez jakieś3 mc chodzilam co dwa tygodnie a ptem tak co 3-4 tyg. teraz nie chodze bo nie mam z czym a co do biaych plamek to fakt nie jestem zadna specjalistka ale to chyba niedobor witamin to powoduje nawet u osob ktore nie obgryzaja

~~*~~
i zamieszczam zdjecia :P jak widac mam wieksze problemy z obgryzaniem i skubaniem skorek :/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC04229.jpg (9,1 KB, 297 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04235.jpg (11,7 KB, 288 załadowań)
__________________
'Veni Vidi Visa'
Przyszłam.
Zobaczyłam.
Kupiłam.

Edytowane przez caramella93
Czas edycji: 2009-04-01 o 19:14
caramella93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 20:17   #207
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Kształt paznokci po obgryzywaniu

Ja też właśnie teraz nie obryzguję paznokci, choć skórki czasem się zdarzy.
Świetne masz paznokcie ^! Gratuluję, skoro kiedyś też obgryzałaś : >

A'propos białych plamek. Ty masz takie na 'dole' paznokcia, nie? To jest serio z niedoboru witamin? Mi się coś takiego koło białej płytki zrobiło, mam nadzieje, że szybko zejdzie. =)
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 01:35   #208
magdamlynek
Raczkowanie
 
Avatar magdamlynek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 93
Dot.: Kształt paznokci po obgryzywaniu

Ojj mi też raz na jakiś czas włączy się obrygaznie skórek i w zasadzie sama nie wiem czemu- chyab na tle nerwowym. Jakiś nachodzi mnie czasem okres, ze zaczynam i tak potrafie je meczyc prze dwa tygodnie. A później lecze rany, bo wygladaja paskudnie:/ dziwna przypadłość i całkowicie nieświadoma!
magdamlynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 07:31   #209
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Kształt paznokci po obgryzywaniu

Dokładnie ^ Chociaż ja tylko czasami biorę się za skórki, ale najczęściej łapię się na tym, że mam palec w buzi i obgryzioną skórkę, zupełnie tego jakby nie kontroluję Ale z tego chyba też da się 'wyleczyć', tak jak z e skubania paznokci Przynajmniej mam taką nadzieję
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 07:53   #210
LaLaRe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 840
Dot.: Kształt paznokci po obgryzywaniu

mozecie mnie oficjalnie powitać :p ja również obgryzam pazury od kiery pamiętam,ale ... tylko ich boki .. i to głównie wtedy, kiedy się denerwuję [ szczególnie przed sesją... ] to jest okropny nałóg... pomaga mi jedynie 'gorzki paluszek' kupowany w aptece,ale to na krótką metę.. pozniej znów wracam do nawyku
__________________
:::: Norwegia ::::
LaLaRe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-03 11:05:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:42.