Jak nie zniszczyć włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-18, 20:16   #1
ElenaWilson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 6

Jak nie zniszczyć włosów


Witam,

Mam do was takie pytanie: Czy używając farby do włosów bez amoniaku nie zniszczę sobie włosów niż używając normalnej farby? Moje włosy są średniej grubości, ale nigdy ich nie farbowałam. Jestem naturalną jasną blondynką, i moje włosy są zdrowe, bo błyszczą. Marzy mi się odcień brązu, ale boję się, że po koloryzacji moje włosy nie będę już błyszczeć, zmatowieją i zaczną wypadać. Przecież tak się dzieje po farbowaniu, prawda? Czy jest jakiś sposób, aby pofarbować je tak, by zniszczyć jak najmniej?

Pozdrawiam i proszę o pomoc!
ElenaWilson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 20:41   #2
maya1990
Raczkowanie
 
Avatar maya1990
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 291
Dot.: Jak nie zniszczyć włosów

Raczej nie ma takiej możliwości. Nie ma farb bez amoniaku, a nawet jeśli nie ma go w składzie to są substancje działające podobnie do amoniaku:/
Najlepiej taką zmianę koloru z blondu na brąz dokonać u fryzjera, a nie na własną rękę bo fryzjer będzie wiedział jak zamknąć i zabezpieczyć łuski włosa ,aby trzymały kolor i nie były matowe
__________________
Czas na zmiany


kierunek:kosmetologia

-systematycznie się uczę
-dbam o paznokcie i dłonie
-dbam o stopy!
-dbam o włosy
-zdrowo się odżywiam
-walczę o zdrową cerę
-rozwijam nowe zainteresowania


maya1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 18:32   #3
ElenaWilson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 6
Dot.: Jak nie zniszczyć włosów

może masz rację, ale u mnie w mieście - Bydgoszcz, nie ma dobrych fryzjerów. Tam są takie panienki blachary, które nie mają pojęcia o stylizacji włosów ani o doradzaniu komuś. Inne są zaraz po szkole, nie umieją nawet przyciąć końcówek. Przez kilka lat odwiedziłam w Bydgoszczy chyba wszystkie gabinety fryzjerskie - większość to albo stare panie, które pojęcia o nowoczesnych technikach nie mają, inne to jakieś laski, których własne włosy świadczą o tym, że pojęcia o PIELĘGNACJI włosów to NA PEWNO nie posiadają... aż strach iść do kogoś takiego. A może mi kogoś polecicie?
ElenaWilson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 16:07   #4
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Jak nie zniszczyć włosów

A ja właśnie farbuję włosy po to, żeby się bardziej błyszczały i lepiej wyglądały(używam koloru praktycznie tego samego co naturalne). Moje własne włosy sa zdrowe i błyszczące, ale po farbowaniu wyglądają jeszcze lepiej- tak więc są takie farby. Oczywiście tylko profesjonalne- najlepiej półtrwałe, zwane czasem "szamponami", czyli bez amoniaku z niskim oksydantem( do 3%), np Matrix color sync, voila a free i wiele innych- wystarczy udać się do pierwszego lepszego sklepu fryzjerskiego(może być wirtualny) i przejrzeć ofertę.

Inna sprawa, że jak ci się brąz znudzi, to później nie da się łatwo i przyjemnie wrócić do blondu, więc się zastanów i najlepiej wybierz na poczatek kolor o ton lub max 2 ciemniejszy od naturalnego.
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 16:53   #5
maya1990
Raczkowanie
 
Avatar maya1990
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 291
Dot.: Jak nie zniszczyć włosów

Cytat:
Napisane przez rapunzel8 Pokaż wiadomość
A ja właśnie farbuję włosy po to, żeby się bardziej błyszczały i lepiej wyglądały(używam koloru praktycznie tego samego co naturalne). Moje własne włosy sa zdrowe i błyszczące, ale po farbowaniu wyglądają jeszcze lepiej- tak więc są takie farby. Oczywiście tylko profesjonalne- najlepiej półtrwałe, zwane czasem "szamponami", czyli bez amoniaku z niskim oksydantem( do 3%), np Matrix color sync, voila a free i wiele innych- wystarczy udać się do pierwszego lepszego sklepu fryzjerskiego(może być wirtualny) i przejrzeć ofertę.

Inna sprawa, że jak ci się brąz znudzi, to później nie da się łatwo i przyjemnie wrócić do blondu, więc się zastanów i najlepiej wybierz na poczatek kolor o ton lub max 2 ciemniejszy od naturalnego.
Albo Twoje włosy są w dobrej kondycji Nie każdy włos się błyszczy po farbowaniu. Jedne znoszą to lepiej, drugie gorzej.
__________________
Czas na zmiany


kierunek:kosmetologia

-systematycznie się uczę
-dbam o paznokcie i dłonie
-dbam o stopy!
-dbam o włosy
-zdrowo się odżywiam
-walczę o zdrową cerę
-rozwijam nowe zainteresowania


maya1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:51.