Ciekawe studia? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-18, 23:01   #61
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: Ciekawe studia?

Dodatkowy rok w liceum ja zaliczam raczej do plusów, i to nawet pomijając fakt, że zerówka to było z 30 godzin zajęć w tygodniu i praktycznie zero nauki, bo 2/3 to język, którego się uczyło w szkole a nie w domu. Troszkę jak taki gap year między gimnazjum a liceum. Jak ktoś chce, to może sobie pójść, mieć darmowy roczny kurs do B1+ w rok, a później sobie się zarekrutować gdzie indziej do pierwszej klasy tak na dobrą sprawę .
U mnie na tym humanie sporo osób miało trochę na bakier z matmą, ale rzeczywiście spora część się pasjonowała literaturą, teatrem, sztuką, historią itp. itd., co mnie po części stamtąd wygoniło, bo rzygałam już tym polskim i historią .
serenavanderwoodsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 15:17   #62
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Ciekawe studia?

Cytat:
Napisane przez serenavanderwoodsen Pokaż wiadomość
Dodatkowy rok w liceum ja zaliczam raczej do plusów, i to nawet pomijając fakt, że zerówka to było z 30 godzin zajęć w tygodniu i praktycznie zero nauki, bo 2/3 to język, którego się uczyło w szkole a nie w domu. Troszkę jak taki gap year między gimnazjum a liceum. Jak ktoś chce, to może sobie pójść, mieć darmowy roczny kurs do B1+ w rok, a później sobie się zarekrutować gdzie indziej do pierwszej klasy tak na dobrą sprawę .
U mnie na tym humanie sporo osób miało trochę na bakier z matmą, ale rzeczywiście spora część się pasjonowała literaturą, teatrem, sztuką, historią itp. itd., co mnie po części stamtąd wygoniło, bo rzygałam już tym polskim i historią .
tak czy siak, ja tym bardziej poszłabym do technikum. a już ten rok więcej tym bardziej by za tym przemówił. Kurs na studiach możesz mieć bezpłatnie i na C1 także no...a tak przynajmniej mam zawód i wbrew opinii części ludzi po ogólniakach, dobrze zdaną maturę.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 18:20   #63
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Ciekawe studia?

Dlatego dwujęzyki, przynajmniej te nie angielskie, są dla specyficznego typu ludzi. Język (swoją drogą bardzo szybko się uczy w takim trybie) to nawet nie 1/3 sensu takiej klasy. My na polski program mieliśmy "nakładkę" z hiszpańskiego umożliwiającą pisanie ich matury. Ogólne "wrzucenie" inną kulturę, nie do zrobienia na zwykłym kursie. Profil nie dla wszystkich, ale jak ktoś lubi, to świetna opcja.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 17:43   #64
redsoxpugie
Przyczajenie
 
Avatar redsoxpugie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 16
Dot.: Ciekawe studia?

jak będziesz w czymś dobra to nawet po humanistycznych studiach znajdziesz pracę. oczywiście pomijam socjologię, politologię czy kulturoznawstwo bo teraz to już to sztucznie utworzone kierunki byleby profesorek miał hajs ze studenciaka. to znaczy takie kierunki na naprawdę dobrych uczelniach jeszcze coś dają radę myślę, ale na byle czym to i same są byle jakie.
też się zastanawiam na co iść bo miałam rok przerwy, praca=odłożenie pieniędzy na wyjazd do innego miasta... tylko problem jest, że nie wiem czego chcę, a może zrobię sobie po prostu zawód? teraz w tych czasach liczą się pieniądze, a nie tylko PASJA.
redsoxpugie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 17:48   #65
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Ciekawe studia?

Cytat:
Napisane przez redsoxpugie Pokaż wiadomość
jak będziesz w czymś dobra to nawet po humanistycznych studiach znajdziesz pracę. oczywiście pomijam socjologię, politologię czy kulturoznawstwo bo teraz to już to sztucznie utworzone kierunki byleby profesorek miał hajs ze studenciaka. to znaczy takie kierunki na naprawdę dobrych uczelniach jeszcze coś dają radę myślę, ale na byle czym to i same są byle jakie.
też się zastanawiam na co iść bo miałam rok przerwy, praca=odłożenie pieniędzy na wyjazd do innego miasta... tylko problem jest, że nie wiem czego chcę, a może zrobię sobie po prostu zawód? teraz w tych czasach liczą się pieniądze, a nie tylko PASJA.
Powiem Ci coś szczerze. Ja mam zawód. Jestem z niego dumna, owszem ale i tak w tej chwili do pracy wezmą prędzej inżyniera niż technika. Ot, taka prawda, wszyscy idą na studia więc to takie minimum w tej chwili. Także jeśli pomyślisz o jakimś zawodzie to pomyśl też o studiach w tym kierunku.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 16:03   #66
SzefCamila1350
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9
Dot.: Ciekawe studia?

Hmm no nie do końca się z tym zgodzę bo co się pytam koleżanek z działy HR to jak przeprowadzają jakieś rekrutację to po prostu bardziej dla pracodawcy nie liczy się właśnie tytuł i stopień tak bardzo jak po prostu to czy jest no nie wiem nadający się do pracy i ma potencjał. Chodzi mi tutaj o umiejętności techniczne
SzefCamila1350 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 17:22   #67
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Ciekawe studia?

Cytat:
Napisane przez SzefCamila1350 Pokaż wiadomość
Hmm no nie do końca się z tym zgodzę bo co się pytam koleżanek z działy HR to jak przeprowadzają jakieś rekrutację to po prostu bardziej dla pracodawcy nie liczy się właśnie tytuł i stopień tak bardzo jak po prostu to czy jest no nie wiem nadający się do pracy i ma potencjał. Chodzi mi tutaj o umiejętności techniczne
Wiem o tym doskonale. Sama się o tym przekonałam. Ale mimo to, tytuł inżyniera czyni mnie w oczach pracodawcy osobą bardziej pożądaną niż sam technik. Co nie zmienia faktu, że wiele rzeczy na rozmowie jest sprawdzanych a nie tylko, ze masz tytuł to od razu Cię biorą.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-27, 17:45   #68
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Ciekawe studia?

Cytat:
Napisane przez nikaberenika Pokaż wiadomość
Ciekawe studia? A co to znaczy? Dla każdego ciekawe jest co innego Tak samo ze studiami. Jedna osoba będzie zasłuchana w wykładach z literatury, a druga zaśnie A uczelni, wydziałów i różnorodnych kierunków jest od groma. Przyszłym studentom polecam zajrzeć tutaj -> http://otouczelnie.pl/miasta_akademickie , nie trzeba przecież zostawać na studia w swoim rodzinnym mieście
co ma miasto do tego, jakie kierunki są ciekawe? reklama?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-19, 11:09   #69
Krysia_345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 4
Dot.: Ciekawe studia?

Ja studiowałam kierunek o nazwie Komunikacja wizerunkowa na UWr i jestem bardzo zadowolona. Dużo zajęć miało związek z marketingiem, teraz pracuję jako Specjalista SEO, a prywatnie piszę bloga http://newbrands.pl/. Także polecam wszelkie kreatywne kierunki związane z nowymi mediami
Krysia_345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-19 12:09:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:45.