Co z tym trenczem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-08-07, 16:45   #1
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327

Co z tym trenczem?


Próbuję dobrać sobie trencz. Niby klasyczny element garderoby, który służy prawie każdej kobiecie, ale mi jakoś zupełnie nie idzie znalezienie właściwego.
Poniżej chyba najlepszy jaki do tej pory mierzyłam, ale i tak moim zdaniem nie leży na mnie całkiem dobrze lub też ja w nim źle wyglądam. Jedyne co potrafię dostrzec, to trochę za długie rękawy.
Co tutaj poza tym nie gra?
Za krótki? czy dobrze myślę, że taka długość pasuje tylko do spodni?
Może dwurzędowe zapięcie jest nie dla mnie?
Materiał nie ten (to taka dość "pospolicie" wyglądająca bawełna, matowa, raczej kojarzy mi się z parkami).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg trencz.jpg (79,3 KB, 145 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 20:17   #2
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Co z tym trenczem?

Moim zdaniem jest za krótki i za wąski.

Jeśli jednak chcesz taką długość, to nie powinien być tak dopasowany w dolnej części, tylko rozkloszowany, przynajmniej lekko.
Mój ideał to ten

https://www.zeberka.pl/art/justyna-s...ary-foto-13543


Klasyczny, jak np. burberry jest dłuższy i luźniejszy.
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 21:34   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Co z tym trenczem?

Dzięki poszukam czegoś dłuższego, co mogłabym nosić też ze spódnicą.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-07, 22:50   #4
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Co z tym trenczem?

na asosie widzę sporo klasyków
te 2 mi wpadły w oko
http://www.asos.com/asos-design/asos...otalstyles=890
http://www.asos.com/new-look/new-loo...otalstyles=195
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-09, 19:58   #5
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co z tym trenczem?

Trencz jest zle uszyty, z kiepskiego materialu. Do spodnicy lepszy dluzszy tzn. zalezy do jakiej spodnicy. Do mini taki krotki moze byc ok chodzi o to by spodnica nie byla dluzsza od plaszcza i nie wystawala spod niego.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-19, 16:17   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Co z tym trenczem?

Przychodzę z tą samą prośbą. Jak oceniacie te dwa trencze?

Ciemniejszy wydaje mi się leżeć lepiej, ale z pewnością ma za długie rękawy, więc musiałby i tak powędrować do krawcowej. Tylko nie wiem, czy nie byłabym w nim overdressed, bo materiał jest lekko świecący. A może takie materiały są kiczowato-ryneczkowe? Da się takie coś w ogóle nosić?

Drugi jaśniejszy też ma za długie rękawy i się gniecie, więc raczej odpada.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg trencz day.jpg (114,1 KB, 98 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg trencz esprit.jpg (114,7 KB, 93 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-22, 08:04   #7
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Co z tym trenczem?

ten pierwszy całkiem fajnie leży, na zdjęciach nie widać wielkiego świecenia
jedyne co mi się nie podoba to odcięcie rękawów, dla mnie wygląda to dziwnie, tak na siłę zrobione urozmaicenie

jeśli zazwyczaj nosisz spódnice takiej długości jak na 2 zdjęciu to ten jaśniejszy odpada, bo jest za krótki
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-22, 13:47   #8
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Co z tym trenczem?

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;85582471]ten pierwszy całkiem fajnie leży, na zdjęciach nie widać wielkiego świecenia
jedyne co mi się nie podoba to odcięcie rękawów, dla mnie wygląda to dziwnie, tak na siłę zrobione urozmaicenie

jeśli zazwyczaj nosisz spódnice takiej długości jak na 2 zdjęciu to ten jaśniejszy odpada, bo jest za krótki[/QUOTE]

Dzięki A czy ta zasad dotycząca niewystawania brzegu spódnicy spod płaszcza to nie jest czasem już przestarzała?

W ostateczności oba płaszcze zwróciłam, bo ciemniejszy wydawał mi się zbyt mało casualowy (a takiego potrzebuję), a jaśniejszy odpadł jako gnieciuch.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-22, 14:12   #9
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Co z tym trenczem?

Nie wiem czy jest przestarzała, ale jakoś dziwacznie to wygląda, jestem zdecydowanie na nie.
https://www.zara.com/pl/pl/trencz-z-...494&v2=1074660


krótki, ale ładny, jest szansa, że nie będzie mocno się gniótł, bo z poliestrem jest.
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-22, 14:28   #10
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Co z tym trenczem?

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;85590496]Nie wiem czy jest przestarzała, ale jakoś dziwacznie to wygląda, jestem zdecydowanie na nie.
https://www.zara.com/pl/pl/trencz-z-...494&v2=1074660


krótki, ale ładny, jest szansa, że nie będzie mocno się gniótł, bo z poliestrem jest.[/QUOTE]

Szukam czegoś prostszego w formie, bardziej klasycznego (choć wciąż casualowego). W tym płaszczu za dużo się dzieje, dwurzędowe zapięcie, patki, sprzączki na rękawach, do tego kaptur jak w parce, no i takiej długości nie założę do spódnicy przed kolano, a częściej chodzę w spódnicach niż spodniach. Ze spódnicą ołówkową wyglądałby on śmiesznie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-22, 16:26   #11
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Co z tym trenczem?

rozumiem, sama szukam idealnego
zastanawiam się nad tym
https://pl.aliexpress.com/item/Plus-...ceBeautifyAB=0
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-25, 16:44   #12
topole
Raczkowanie
 
Avatar topole
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 79
Dot.: Co z tym trenczem?

Moim zdaniem klasyczny trencz powinien być dłuższy. Zdecydowanie lepiej wygląda., ale najważniejsze jak Ty się w nim czujesz. Znalezienie swojego trencza nie jest łatwe, bo nie pasują albo są za drogie no i przede wszystkim materiał jest kiepski.
topole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-25, 17:13   #13
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Co z tym trenczem?

Cytat:
Napisane przez topole Pokaż wiadomość
Moim zdaniem klasyczny trencz powinien być dłuższy. Zdecydowanie lepiej wygląda., ale najważniejsze jak Ty się w nim czujesz. Znalezienie swojego trencza nie jest łatwe, bo nie pasują albo są za drogie no i przede wszystkim materiał jest kiepski.
Masz na myśli długość w kolano czy za kolano?
Rzeczywiście łatwiej znaleźć fajną marynarkę lub coś w podobnym stylu niż pasujący trencz. Tak jak mówisz, te najbardziej klasyczne i najprostsze są drogie, te tańsze są gorszej jakości i bliżej im do kurteczek niż do płaszczów.

Mnie się generalnie nie śpieszy, mogę mierzyć i mierzyć, aż w końcu znajdę pasujący, tylko że nie chcę też na niego wydać więcej niż 300 zł, bo to taki rodzaj ciucha, który potrzebuję może 2 miesiące w roku. Dlatego szukam głównie w lumpeksach. Te co mi się podobają w zalando czy asosie kosztują kilkakrotnie więcej niż 300 zł.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-13, 18:22   #14
topole
Raczkowanie
 
Avatar topole
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 79
Dot.: Co z tym trenczem?

moim zdaniem trencz powinien być trochę dłuższy co najmniej do kolan
topole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-13, 18:33   #15
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Co z tym trenczem?

Cytat:
Napisane przez topole Pokaż wiadomość
moim zdaniem trencz powinien być trochę dłuższy co najmniej do kolan
Jakiś czas temu zauważyłam, że długość przed kolano lub za kolano jest rzeczywiście o wiele korzystniejsza i daje też o wiele większe możliwości zestawiania z sukienkami i spódnicami, ale w sklepach dominują jednak kuse długości okryć wierzchnich i przez lata byłam do tego przyzwyczajona. W zasadzie jak z rzadka przymierzyłam coś zasłaniającego kolana, to wydawało mi się to strasznie długie i przytłaczające, podczas gdy na zdjęciach wcale to tak nie wygląda, po prostu to przyzwyczajenie siedziało mi dość mocno w głowie.

Obecnie i tak dałam spokój z trenczem, bo w moim przypadku to raczej fanaberia niż must have. W klimacie środkowoeuropejskim trencz nosiłabym może przez miesiąc w roku. Latem płaszcz raczej nie jest potrzebny, zaś jesienią i wiosną rano i wieczorami jest już/jeszcze za zimno, żeby mi tak cienkie okrycie wystarczyło.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-14, 19:48   #16
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Co z tym trenczem?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu zauważyłam, że długość przed kolano lub za kolano jest rzeczywiście o wiele korzystniejsza i daje też o wiele większe możliwości zestawiania z sukienkami i spódnicami, ale w sklepach dominują jednak kuse długości okryć wierzchnich i przez lata byłam do tego przyzwyczajona. W zasadzie jak z rzadka przymierzyłam coś zasłaniającego kolana, to wydawało mi się to strasznie długie i przytłaczające, podczas gdy na zdjęciach wcale to tak nie wygląda, po prostu to przyzwyczajenie siedziało mi dość mocno w głowie.

Obecnie i tak dałam spokój z trenczem, bo w moim przypadku to raczej fanaberia niż must have. W klimacie środkowoeuropejskim trencz nosiłabym może przez miesiąc w roku. Latem płaszcz raczej nie jest potrzebny, zaś jesienią i wiosną rano i wieczorami jest już/jeszcze za zimno, żeby mi tak cienkie okrycie wystarczyło.
Ja mój trench noszę zdecydowanie dłużej niż miesiąc czy dwa w roku, oczywiście zależy to od pogody.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-14, 19:55   #17
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Co z tym trenczem?

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Ja mój trench noszę zdecydowanie dłużej niż miesiąc czy dwa w roku, oczywiście zależy to od pogody.
Ja jestem bardzo zmarzła i jesienią od razu wskakuję w okrycia, które dla większości ludzi są zimowe i nie rozstaję się z nimi gdzieś tak do maja. Wychodzę do pracy między 5-6 rano, a jeśli mam popołudniową zmianę to wracam o 21 i o tej porze w marcu, kwietniu, często i maju oraz wrześniu i październiku temperatura bywa poniżej 10 stopni, a czasem spada poniżej zera - dla mnie zwyczajnie za zimno na cienkie płaszczyki. Jakbym wychodziła z domu o 8 czy później, to pewnie bym je mogła dłużej nosić.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-10-14 o 19:58
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-14, 20:15   #18
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Co z tym trenczem?

A to inna inszość. Mi jest zazwyczaj za gorąco i ja się bardzo cieńko ubieram, tak do 6 stopni chodzę z gołymi nogami no i jeżdżę samochodem. Mój trench ma podszewkę, jest z gabardyny i jest raczej ćiepły.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-14, 23:21   #19
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co z tym trenczem?

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
A to inna inszość. Mi jest zazwyczaj za gorąco i ja się bardzo cieńko ubieram, tak do 6 stopni chodzę z gołymi nogami no i jeżdżę samochodem. Mój trench ma podszewkę, jest z gabardyny i jest raczej ćiepły.
Masz oryginalny burberry? One sa cieplejsze niz sieciowkowe i nie przemakaja.

Ja z golymi nogami chodze do 20st. Jeszcze przy 17st daje rade, ale ponizej nie ma opcji.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-15, 05:41   #20
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Co z tym trenczem?

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
A to inna inszość. Mi jest zazwyczaj za gorąco i ja się bardzo cieńko ubieram, tak do 6 stopni chodzę z gołymi nogami no i jeżdżę samochodem. Mój trench ma podszewkę, jest z gabardyny i jest raczej ćiepły.
Ja mogę chodzić z gołymi nogami jak jest powyżej 25 stopni, a w aucie i drodze do niego też marznę. Może jakbym miała samochód garażowany i z webasto, to nie musialabym się tak opatulać, ale w nieluksusowych warunkach cienkie płaszcze nie są dla mnie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-15, 22:54   #21
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Co z tym trenczem?

Tak, cena straszna, ale z drugiej strony to płaszcz na lata.

---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja mogę chodzić z gołymi nogami jak jest powyżej 25 stopni, a w aucie i drodze do niego też marznę. Może jakbym miała samochód garażowany i z webasto, to nie musialabym się tak opatulać, ale w nieluksusowych warunkach cienkie płaszcze nie są dla mnie.
Generalnie to ja nie znam nikogo kto chodzi tak cieńko ubrany jak ja, wiem, że czasem dziwnie to wygląda, ale mam to gdzieś.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 21:24   #22
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co z tym trenczem?

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
[/COLOR]
Generalnie to ja nie znam nikogo kto chodzi tak cieńko ubrany jak ja, wiem, że czasem dziwnie to wygląda, ale mam to gdzieś.
Jak bylam w zimie w Londynie to bylo mniej wiecej 5 st a na ulicy japonki, szorty i tshirty.

Z kolei w Paryzu na odwrot w lecie widujesz kozaczki, plaszcze zimowe i szaliki.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 21:43   #23
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Co z tym trenczem?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Jak bylam w zimie w Londynie to bylo mniej wiecej 5 st a na ulicy japonki, szorty i tshirty.

Z kolei w Paryzu na odwrot w lecie widujesz kozaczki, plaszcze zimowe i szaliki.
Nieźle, no japonek to ja nie noszę
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 12:31   #24
JaskolkaBlond
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 4
Dot.: Co z tym trenczem?

Nie tyle, że za krótki i za wąski, ale też buty będą w tym wypadku najważniejsze - kup dobrą, elegancką parę obuwia - warto! Całe szczęście krojem jeszcze nie jest źle - chociaż polecam bardziej przydałby się fason inspirowany latami 50tymi - czyli takim jaki ma Audrey Hepburn w "Śniadaniu u Tiffaniego" - bez dwurzedówki.
JaskolkaBlond jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-05, 18:34   #25
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Co z tym trenczem?

Cytat:
Napisane przez JaskolkaBlond Pokaż wiadomość
Nie tyle, że za krótki i za wąski, ale też buty będą w tym wypadku najważniejsze - kup dobrą, elegancką parę obuwia - warto! Całe szczęście krojem jeszcze nie jest źle - chociaż polecam bardziej przydałby się fason inspirowany latami 50tymi - czyli takim jaki ma Audrey Hepburn w "Śniadaniu u Tiffaniego" - bez dwurzedówki.
Co z tymi butami jest nie tak, poza tym że są płaskie (inne nie wchodzą u mnie w grę)? No mogłyby być jaśniejsze niż granat, ale innych wad balerinek i lordsów nie widzę.

Jeśli masz na myśli ten trencz ze zdjęcia na dole, to u mnie taki nonszalancki, obszerny fason odpada, wyglądam w takich "zamaszystych" ciuchach na zaniedbaną a nie na nonszalancko elegancką
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg trencz audrey hepburn.jpg (78,3 KB, 34 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-05 18:34:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:36.