Bliźniacze mamy - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-28, 20:07   #1351
anita00079
Wtajemniczenie
 
Avatar anita00079
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 326
Dot.: Bliźniacze mamy

takjeszce dopisze ze od kad chlopaki skonczyly poltora roku,do teraz uzywalismy wozekkilkarazy tylko, zimy dwi ebyly takiemze autem nie darady bylojezdzic wiec tymbardzoiej wozkiem gdzie sbieg dopasaodnsiezane drozki na 50 cmitd,Dlatego zesmy szybkoz wozka zrezygnowali,las parki mamy blisko pod nosen, wiec akurat na szczescie nie musze daleko lazic.Juz nie wyobrazamsiebei z wozkiemOne juz tez sie odzwyczaily. Własnieliczeileteraz maja 2,5 roku z hakiem, bo z konca lipca sa, Ostatni raz wozekuzywalam wlipcu kilka razy, teraz lezy w piwnicy zakurzony. Pewnie jakby ktos mi go umyl pokusilabym sie moooze na wytachanie go-))
anita00079 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 20:47   #1352
bella7
Zakorzenienie
 
Avatar bella7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 5 507
GG do bella7
Dot.: Bliźniacze mamy

Chyba czas ruszyć wątek
jestem mamą dwóch dziewczynek, urodzonych w 30 tyg ciąży... Od trzech miesięcy jesteśmy w domu ale 8 tyg spędziłyśmy w szpitalu... na początku cóż, ciężko było ale dziś jest super... co prawda rehabilitacja jest ale jak trzeba to trzeba, ogólnie dziewczynki sa bardzo pogodnymi i uśmiechniętymi dzieciaczkami

Pozdrawiam
__________________
Lenka i Lilianka 26.04.2011r.
Miłosz 19.01.2014r.
bella7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 12:03   #1353
rumianek79
Rozeznanie
 
Avatar rumianek79
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 635
Dot.: Bliźniacze mamy

Cytat:
Napisane przez bella7 Pokaż wiadomość
Chyba czas ruszyć wątek
jestem mamą dwóch dziewczynek, urodzonych w 30 tyg ciąży... Od trzech miesięcy jesteśmy w domu ale 8 tyg spędziłyśmy w szpitalu... na początku cóż, ciężko było ale dziś jest super... co prawda rehabilitacja jest ale jak trzeba to trzeba, ogólnie dziewczynki sa bardzo pogodnymi i uśmiechniętymi dzieciaczkami

Pozdrawiam

Bella to zupełnie tak jak ja: również jestem mamą dwóch dziewczynek-bliźniaczek- urodzonych w 30 tc. Moje małe za tydzień kończą 8 miesięcy. Natka spędziła w szpitalu 10 tygodni, Alcik 19 tygodni. Ala nie miała tyle szczęścia co siostrzyczka ale tylko przyszłość pokaże czy uda nam się walka o zdrowie Ali. A Wy jak dajecie radę? Obie rehabilitujesz? Jak tak oczka, serduszka? Skrobnij co nieco
rumianek79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 09:07   #1354
bella7
Zakorzenienie
 
Avatar bella7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 5 507
GG do bella7
Dot.: Bliźniacze mamy

Cytat:
Napisane przez rumianek79 Pokaż wiadomość
Bella to zupełnie tak jak ja: również jestem mamą dwóch dziewczynek-bliźniaczek- urodzonych w 30 tc. Moje małe za tydzień kończą 8 miesięcy. Natka spędziła w szpitalu 10 tygodni, Alcik 19 tygodni. Ala nie miała tyle szczęścia co siostrzyczka ale tylko przyszłość pokaże czy uda nam się walka o zdrowie Ali. A Wy jak dajecie radę? Obie rehabilitujesz? Jak tak oczka, serduszka? Skrobnij co nieco
Obyło się operacji na serca bo miały przewód otwarty Botala. Wyleczono je farmakologicznie
Oczka mają zdrowe nie było retinopatii.
Sprawy układu nerwowego też są ok.

Jeśli mogę zapytać - w jaki sposób Ala nie miała szczęścia jak siostra?
a wiesz co było powodem tak szybkiego porodu?
__________________
Lenka i Lilianka 26.04.2011r.
Miłosz 19.01.2014r.
bella7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 13:00   #1355
rumianek79
Rozeznanie
 
Avatar rumianek79
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 635
Dot.: Bliźniacze mamy

Cytat:
Napisane przez bella7 Pokaż wiadomość
Obyło się operacji na serca bo miały przewód otwarty Botala. Wyleczono je farmakologicznie
Oczka mają zdrowe nie było retinopatii.
Sprawy układu nerwowego też są ok.

Jeśli mogę zapytać - w jaki sposób Ala nie miała szczęścia jak siostra?
a wiesz co było powodem tak szybkiego porodu?

No to super, że tak się Wam powiodło. U mnie przyczyną porodu była infekcja, którą przechodziłam bezobjawowo. Jak zaczęły się skurcze natychmiast zgłosiłam się w szpitalu. Niestety było za późno na powstrzymanie akcji i podanie sterydów. CC wykonano natychmiast. Natka ważyła 1040 g i dostała 1 punkt, Ala 900 g i 5 punktów.

Serduszka chyba same zarosły. Na ostatniej wizycie pediatra powiedział, że nie słyszy już szmerów. Wkrótce też mamy usg serduszek. Retinopatia u obu cofa się samoistnie i najprawdopodobniej nie będzie potrzebny laser. Natalka w zasadzie już wyszła na prostą choć profilaktycznie ćwiczymy. Alcik niestety doznała wylewów III/IV stopnia i powstało u niej wodogłowie pokrwotoczne. W tej chwili jest ono stacjonarne choć mała na początku potrzebowała zastawki. Teraz czekamy na decyzję o usunięciu zastawki i zbiornika Rikhama. Ala ćwiczy bardzo intensywnie. A ja mam nadzieję, że wyjdzie z tego obronną ręką. Wiele na to wskazuje choć przed nami bardzo długa droga.

A Wam gratuluję i zapraszam na wątek dla bliźniaczych mam... bo tu faktycznie coś pustawo:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post30599353

Edytowane przez rumianek79
Czas edycji: 2011-11-19 o 13:02
rumianek79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 22:12   #1356
SoNeRa
Zakorzenienie
 
Avatar SoNeRa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3 797
Dot.: Bliźniacze mamy

jeju dziewczyny - jak czytam o Waszych szkrabach to wlos mi sie na glowie jezy:/
Mam nadzieje, ze dzieciaczki szybko dojda do pelni zdrowia - zycze Wam tego z calego serca
__________________
Nawet w najskrytszych marzeniach nie śniliśmy, że będziecie tacy cudowni ...
Bliźniaki - Tymuś i Szymuś są już z nami od 17 marca 2009
SoNeRa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 18:21   #1357
choc0late
Wtajemniczenie
 
Avatar choc0late
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 792
Dot.: Bliźniacze mamy

oj ale cichutko tu..
__________________
choc0late jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-24, 17:08   #1358
Holmark
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Dot.: Bliźniacze mamy

Mamy jesteście tu? Strasznie potrzebuje waszej pomocy

W dniu dzisiejszym okazało sie ze pod serduszkiem mieszka dwójka bąbli...lub bąblicy z czego niesamowicie sie cieszę!
Problem polega na tym, ze jestem w 7tc lekarz nie widzi jeszcze serduszek RATUJCIE! POMOCY! Kiedy u was było widać serduszka? Jestem już po 2 poronieniach sprzed 4 lat.
Lekarz kazał przyjść za dwa tyg. i wtedy określi czy wszystko ok...

Błagam pomóżcie!
Holmark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-24 18:08:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:49.