Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-12-07, 17:51   #4411
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Camomille91 Pokaż wiadomość
Poza tym weszłam kilka razy na ich stronę i teraz przez te ciasteczka mi się wyświetlają ich ogłoszenia join our team na każdym kroku. Oni rekrutuja kilka razy w roku na różne stanowiska. Czy to jest ok czy ja świruje że stresu już?

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

N ie ja tego office managera odrzuciłam to.znaczy dopiero zostałam zaproszona na drugi etap rozmowy o to tyle. Teraz idę na service administrator i to jest praca w międzynarodowym środowisku na co dzień i szukanie partnerów ma całym świecie. No nie wiem zobaczę spróbuję jak nie wyjdzie to trudno od tego się nie umiera. Ale chciałabym chociaż zobaczyć jak wygląda tego typu praca w takim otoczeniu.
Sorry, umknelo mi to wczesniej. Swojego posta zaczęłam pisać przed tym, jak napisałaś tego z nazwą stanowiska.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-07, 18:57   #4412
Camomille91
Rozeznanie
 
Avatar Camomille91
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 508
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Tak, no ja już zaczęłam świrować chyba z tych nerwów i faktu, że jednego dnia w przeciągu chyba dwóch godzin dostałam dwie oferty pracy.

Tam na Bielanach byłam we wtorek na rozmowie i dzisiaj zadzwonili z ofertą. Nie wiem czemu, ale dziwnie się jakoś z tym wszystkim czuję. Mam nadzieję, że będzie ok, przynajmniej chcę spróbować, zobaczyć jak tam jest. Pewnie skoro mam sama szukać partnerów biznesowych i potencjalnych klientów to będzie jakiś nacisk na wyniki. No nie wiem, przekonam się w praktyce. Zaryzykuję.

W dodatku musze jutro rano zadzwonić do tamtej drugiej firmy i im odmówić a oni naprawdę się na mnie nastawili i chcą mnie. Nie wiem jak ja to zrobie, czuję się jak świnia jakaś teraz.

Edytowane przez Camomille91
Czas edycji: 2017-12-07 o 19:08
Camomille91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-07, 19:18   #4413
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Camomile przez chwila pisalas, ze to dopiero drugi etap rozmowy, a teraz glupio ci odmowic
Pomysl, ze oni by raczej nie mieli skrupulow jakby sie trafil lepsza kandydat. Powiedz, ze masz lepiej plants oferte, a wiadomo, ze to jest jedno z najwazniejszych kryteriow.
Ja. bym nie miala problemu.
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-07, 19:26   #4414
Camomille91
Rozeznanie
 
Avatar Camomille91
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 508
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Camomile przez chwila pisalas, ze to dopiero drugi etap rozmowy, a teraz glupio ci odmowic
Pomysl, ze oni by raczej nie mieli skrupulow jakby sie trafil lepsza kandydat. Powiedz, ze masz lepiej plants oferte, a wiadomo, ze to jest jedno z najwazniejszych kryteriow.
Ja. bym nie miala problemu.
Nie, nie Są 3 firmy, w dwóch dostałam oferty, a z jednej mnie zapraszaj na drugi etap właśnie jako office manager. Chyba właśnie stanowisko office managera najsłabiej wypada spośród tych trzech.
Camomille91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-07, 19:31   #4415
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Ok nie wiedzialam.
I tak podtrzymuje co napisala powyzej, nie powinno byc ci glupio.
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-07, 19:38   #4416
Camomille91
Rozeznanie
 
Avatar Camomille91
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 508
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Ok nie wiedzialam.
I tak podtrzymuje co napisala powyzej, nie powinno byc ci glupio.
Ok no zrobię to, muszę. W życiu bym się nie spodziewała, że taka sytuacja w ogóle będzie miała miejsce. Mam nadzieje, że z tej firmy, na którą się zdecydowałam nie dostanę nagle jednak odmowy bo to by dopiero było świństwo. Tak chyba nie mogą mi zrobić, prawda? Wtedy bym z ich winy tak naprawdę została bez niczego...
Camomille91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-07, 19:48   #4417
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez viva_hate Pokaż wiadomość
Ja jestem psychologiem, świeżo po studiach, przez całe 4 lata myślałam, że będę miała własny gabinet, no bo jaka jest inna droga, nawet mi to wychodziło, mam kompetencje społeczne, lubię pomagać ludziom i tak dalej. Ale im dalej w las, tym bardziej dowiadywalam sie ile różnych papierów powinnam mieć, w tym najlepiej szkołę psychoterapii za 40k/4 lata. Chodziłam też ma darmowe staże (załatwiane 'po znajomości') gdzie widzialam te wszystkie dziewczyny, lat 28, czy po 30, calkiem inna praca na codzien, a po poludniu darmowy staż, szkola psochoterapii prawie skończona, a perspektyw na dobrze platna porażce zero. Po prostu próg wejscia jest tak wysoki, ze ciężko sie jeszcze gdzieś wbic na samym poczatku, nie mając znajomosci, dużych pieniędzy do zainwestowania w kursy i tak dalej.
a to ciekawe co piszesz, też kiedyś myślałam żeby się udać na psychologię ale nie sądziłam że tak ciężko rozpocząć samodzielną pracę w tym zawodzie myślałam, że po studiach to bez problemu otwierasz prywatny gabinet i działasz,w końcu masz papier
Cytat:
Napisane przez Camomille91 Pokaż wiadomość
Ok no zrobię to, muszę. W życiu bym się nie spodziewała, że taka sytuacja w ogóle będzie miała miejsce. Mam nadzieje, że z tej firmy, na którą się zdecydowałam nie dostanę nagle jednak odmowy bo to by dopiero było świństwo. Tak chyba nie mogą mi zrobić, prawda? Wtedy bym z ich winy tak naprawdę została bez niczego...
jak masz 2 oferty to spróbuj ponegocjować warunki finansowe, 2500 Netto to żadne cuda biorąc pod uwagę dojazdy (czas i koszt) oraz ewentualne koszty wynajęcia pokoju na miejscu. Dodatkowo jest zima więc ten czas dojazdu może ci się jeszcze wydłużyć. Powiedz im, że w związku z odległością będziesz musiała zrobić prawko i przydałaby ci się dodatkowa kasa w związku z tym. Masz dobrą pozycję negocjacyjną więc ją wykorzystaj
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze

Edytowane przez Amazoniak
Czas edycji: 2017-12-07 o 20:04
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-07, 20:01   #4418
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
Ok, ja już wiem, że na Marszałkowski nie mam szans, tam idą osoby z urzędu, ale bardzo dobrze mnie pamiętają - bo pozytywnie ich zaskoczyłam. I na dniach ma być kolejna rekrutacja. To będę próbować. :Brzydal:

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To gdzie ma być ta rekrutacja? Skoro zrobiłaś dobre wrażenie to może teraz się uda .
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-07, 20:05   #4419
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez kasia5266 Pokaż wiadomość
To gdzie ma być ta rekrutacja? Skoro zrobiłaś dobre wrażenie to może teraz się uda .
Też Marszałkowski, ale inny departament zupełnie. Zobaczymy, jakie ogłoszenie się pokaże.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-07, 21:19   #4420
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Tez bym negocjowala jak pisze Amazoniak. Spytaj czy to ostateczna oferta cry jeszcze mozesz negocjowac. Ja tak zrobilam chociaz I tak musze przystac na warunki
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-07, 23:41   #4421
viva_hate
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 22
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez cavvythecat Pokaż wiadomość
Mogłabyś napisać coś więcej? Jestem na psychologii też i bardzo ciekawie brzmi to co piszesz
Jasne UX dba o doświadczenia użytkownika korzystającego z danego produktu/ strony/ aplikacji czy nawet ekspresu do kawy. Umiemy już robić super technologiczne rzeczy, wiec czas zrobić je takimi, żeby były przyjemne w użyciu i intuicyjne dla tych, którzy z nich korzystają. Tez dlatego, że konkurencja na rynku jest coraz większa, a jak klient będzie się z naszym produktem męczył to może sobie odpuścić i zacząć korzystać z innego (to z biznesowego punktu widzenia). Możesz być UX designerem - wtedy robisz makiety w różnych programach (axure czy sketch), projektując różne produkty (np formularze, aplikacje, czy inne). Możesz być też UX researcherem czyli prowadzic badania użyteczności z użytkownikami, czyli obserwować jak korzystają z produktu, spróbować dowiedzieć się co im przeszkadza, co jest spoko i tak dalej. To tak mocno w skrócie.

Co trzeba wiedzieć? Mieć trochę obycia w świecie technologii, ale nie aż tak bardzo. Mieć dużo dużo empatii, żeby wejść w buty użytkownika - tu psychologia, wiedza o ludziach bardzo się przydaje (psychologia poznawcza, społeczna, metodologia badań, nawet kompetencje z klinicznej - to w rozmowach z ludźmi). Na początku fajnie poszukać free kursy (gymnasium ma super kurs), popatrzeć z czym to się je i spróbować się zainteresować

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
viva_hate jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-08, 05:11   #4422
476bc3dbac029ec3a9e93a7df5eb47c70ae0ad31
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 313
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Camomille91 Pokaż wiadomość
Ok no zrobię to, muszę. W życiu bym się nie spodziewała, że taka sytuacja w ogóle będzie miała miejsce. Mam nadzieje, że z tej firmy, na którą się zdecydowałam nie dostanę nagle jednak odmowy bo to by dopiero było świństwo. Tak chyba nie mogą mi zrobić, prawda? Wtedy bym z ich winy tak naprawdę została bez niczego...
Odmowę firmie B wysyłasz dopiero po podpisaniu umowy z firmą A. Zawsze.

Bo w przeciwnym wypadku może się okazać, że firma A jest niepoważna i przedstawi ci umowę wg. której musisz im sprzedać nerkę albo nagle przestaną dawać znaki życia a ty zostajesz z niczym.
476bc3dbac029ec3a9e93a7df5eb47c70ae0ad31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-08, 07:54   #4423
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

[1=476bc3dbac029ec3a9e93a7 df5eb47c70ae0ad31;7951661 6]Odmowę firmie B wysyłasz dopiero po podpisaniu umowy z firmą A. Zawsze.

Bo w przeciwnym wypadku może się okazać, że firma A jest niepoważna i przedstawi ci umowę wg. której musisz im sprzedać nerkę albo nagle przestaną dawać znaki życia a ty zostajesz z niczym.[/QUOTE]

A jeśli firma A chce odpowiedzi szybciej?
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-08, 08:10   #4424
476bc3dbac029ec3a9e93a7df5eb47c70ae0ad31
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 313
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez kasia5266 Pokaż wiadomość
A jeśli firma A chce odpowiedzi szybciej?
Jeśli firma B chce odpowiedzi szybciej?

Przygotowanie takiej umowy nie trwa długo. Dzwonisz do firmy A mówisz jaka sytuacja i że potrzebujesz tej umowy już teraz. Jeśli inaczej się nie da prosisz o wydrukowanie umowy, podpisanie i odesłanie ci zeskanowanej. Taka umowa jest ważna.

Szczerze to bez umowy powiedziałabym obu firmom, że jestem zainteresowana i poprosiła o umowę, bo od obietnicy podpisania umowy do rozpoczęcia pracy jest kawał i nie warto rezygnować z żadnej pracy na tym etapie. Jak A się zdecyduje to zawsze przed podpisaniem można napisać B, że sorry, ale za późno.

[Edit] Ja już bywałam w takich sytuacjach, że miałam odpowiedź pozytywną a potem przedstawiano mi chorą umowę, której podpisać nie mogłam, bo np. cały czas podczas rozmowy mówiliśmy o pracy na cały etat a potem w umowie stało pół etatu. Pomijając płacę, która się zmienia w umowie, oczywiście na twoją niekorzyść. Rezygnacja z którejkolwiek oferty przed podpisaniem umowy to ogromne ryzyko.

Edytowane przez 476bc3dbac029ec3a9e93a7df5eb47c70ae0ad31
Czas edycji: 2017-12-08 o 09:46
476bc3dbac029ec3a9e93a7df5eb47c70ae0ad31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-08, 10:49   #4425
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Zgadzam sie, tez jak zmienialam prace najpierw podpisywalam umowe a pozniej skladalam wypowiedzenie. Nie zrezygnowalabym z pracy w ciemno. W sumie w tamtej pracy sami naciskali na podpisanie umowy, bo nie chcieli sie licytowac z poprzednim pracodawca.
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-08, 11:05   #4426
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Zagadalam do dziewczyny, która zajmuje się HR-em w firmie, z którą miałam rozmowę telefoniczną. Z tego, co się dowiedziała, to właśnie słaby angielski był powodem, że mnie odrzucono. Kurczę, a przez telefon było słabo niektóre rzeczy słychać i żałuję w tym momencie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-08, 11:13   #4427
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez viva_hate Pokaż wiadomość
Jasne UX dba o doświadczenia użytkownika korzystającego z danego produktu/ strony/ aplikacji czy nawet ekspresu do kawy. Umiemy już robić super technologiczne rzeczy, wiec czas zrobić je takimi, żeby były przyjemne w użyciu i intuicyjne dla tych, którzy z nich korzystają. Tez dlatego, że konkurencja na rynku jest coraz większa, a jak klient będzie się z naszym produktem męczył to może sobie odpuścić i zacząć korzystać z innego (to z biznesowego punktu widzenia). Możesz być UX designerem - wtedy robisz makiety w różnych programach (axure czy sketch), projektując różne produkty (np formularze, aplikacje, czy inne). Możesz być też UX researcherem czyli prowadzic badania użyteczności z użytkownikami, czyli obserwować jak korzystają z produktu, spróbować dowiedzieć się co im przeszkadza, co jest spoko i tak dalej. To tak mocno w skrócie.

Co trzeba wiedzieć? Mieć trochę obycia w świecie technologii, ale nie aż tak bardzo. Mieć dużo dużo empatii, żeby wejść w buty użytkownika - tu psychologia, wiedza o ludziach bardzo się przydaje (psychologia poznawcza, społeczna, metodologia badań, nawet kompetencje z klinicznej - to w rozmowach z ludźmi). Na początku fajnie poszukać free kursy (gymnasium ma super kurs), popatrzeć z czym to się je i spróbować się zainteresować

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Dzięki Rozważam właśnie połączenie psycho i IT i przeglądam sobie różne opcje, bardzo fajnie to brzmi
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-08, 11:56   #4428
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
Zagadalam do dziewczyny, która zajmuje się HR-em w firmie, z którą miałam rozmowę telefoniczną. Z tego, co się dowiedziała, to właśnie słaby angielski był powodem, że mnie odrzucono. Kurczę, a przez telefon było słabo niektóre rzeczy słychać i żałuję w tym momencie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chodzi o tą infolinię?
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-08, 12:00   #4429
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez kasia5266 Pokaż wiadomość
Chodzi o tą infolinię?
Tak, ale to akurat inna, wcześniejsza sprawa. Tam, gdzie byłam we wtorek to w ogóle angielskiego nie wymagali i nie mam odpowiedzi.

Zawsze coś niby nie jestem złym kandydatem, ale...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-08, 14:06   #4430
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
Tak, ale to akurat inna, wcześniejsza sprawa. Tam, gdzie byłam we wtorek to w ogóle angielskiego nie wymagali i nie mam odpowiedzi.

Zawsze coś niby nie jestem złym kandydatem, ale...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie jesteś złym kandydatem, ale co?
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-08, 14:12   #4431
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;79530631]Nie jesteś złym kandydatem, ale co?[/QUOTE]Zawsze jakieś "ale". Angielski nie ten, bo nie mogłam zacząć pracy od zaraz, bo jestem kimś z zewnątrz (urząd).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-08, 14:40   #4432
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
Zawsze jakieś "ale". Angielski nie ten, bo nie mogłam zacząć pracy od zaraz, bo jestem kimś z zewnątrz (urząd).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przez te niepowodzenia na "castingach", jak ja to nazywam, to się można nabawić kompleksów
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-08, 15:51   #4433
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

MissCath nie przejmuj sie niczym, bo najwazniejszym kryterium jest twoja osobowosc, a jesli ja stlumisz przez negatywne myslenie to z roboty nici

Dziewczyny odwolalybyscie sie od wypowiedzenia?
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-08, 15:56   #4434
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
MissCath nie przejmuj sie niczym, bo najwazniejszym kryterium jest twoja osobowosc, a jesli ja stlumisz przez negatywne myslenie to z roboty nici

Dziewczyny odwolalybyscie sie od wypowiedzenia?
A zależy jaki powód? Jak nie chcesz tutaj, to możesz na PW napisać.

Bo w moim przypadku odwoływanie nie miałoby najmniejszego sensu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-08, 15:59   #4435
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
MissCath nie przejmuj sie niczym, bo najwazniejszym kryterium jest twoja osobowosc, a jesli ja stlumisz przez negatywne myslenie to z roboty nici

Dziewczyny odwolalybyscie sie od wypowiedzenia?
A jaka powinna być ta osobowość?
Wszędzie radzą, żeby bardzo zwracać uwagę na mowę ciała, to jest iść pewnym krokiem, wypowiadać się składnie,ważyć słowa, dokładnie przemyśleć każdą odpowiedź, znać podtekst kryjący się w każdym pytaniu, innymi słowy, prowadzić grę psychologiczną.
Z drugiej strony, radzi się się też, żeby po prostu być sobą, czyli zachowywać się naturalnie. Jak te dwie rzeczy pogodzić? Jak tak nagle wszyscy zaczną się zachowywać jak spod pożądanego szablonu, to wszyscy wydadzą się tacy sami Z drugiej strony, jak się będzie sobą, to i tak się ryzykuje odrzucenie, bo nie wiadomo, czy się zmieścisz w profilu kandydata.

Serio pytam, bo przyznaję, że się w tym gubię i takie sprzeczne rady potrafią nieźle zamącić w głowie.

Nie wiem czy bym się odwoływała od wypowiedzenia, to zależałoby od okoliczności.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2017-12-08 o 16:01
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-08, 16:49   #4436
Camomille91
Rozeznanie
 
Avatar Camomille91
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 508
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

No więc dzisiaj z samego rana odmówiłam tej firmie w moim mieście. Babeczka się zmartwiła i zapytała, czy może mnie jeszcze jakoś przekonać. Ja na to odpowiedziałam, że tu chodzi o rozwój zawodowy i w tej drugiej firmie widzę dla siebie lepsze perspektywy, podziękowałam i koniec.

Dzisiaj też dostałam maila z tej firmy, gdzie mnie zatrudnili - umowa o pracę na 3 miesiące, kolejna na dwa lata, na razie 3,5k potem 3,8k i info o wszelkich formalnościach, które muszę załatwić. Zaczynam 18.12.

Szczerze, nie wiem jak to będzie, jak będzie wyglądało moje stanowisko, ale jestem zadowolona, że mam okazję spróbować, zobaczyć poznać nowe środowisko. Mam nadzieję, że wyjdzie mi to na dobre mimo wszystko, nawet jeśli coś nie pójdzie dobrzw. Zawsze to już nowe doświadczenie w międzynarodowym środowisku, w wydaje mi sie nie byle jakiej firmie

Do tej pory nie mam pojęcia dlaczego zdecydowali się na mnie akurat i to tak szybko, po dwóch dniach zaledwie od rozmowy. Staram się być dobrej myśli. Mam jeszcze tydzień laby, pozałatwiam wszystko, skończę z amazonem i zaczynam coś nowego
Camomille91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-08, 17:12   #4437
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Wy naprawdę podpisujecie umowy pracując w 'starej' firmie?

Wiem, że tylko tak można się zabezpieczyć ALE nigdy nie miałam takiej możliwości. Mało tego, przygotowanie umowy to taaaaka robota dla kadr, że to nie tylko jest 1go ale 2go dnia na przykład.

Gdybym czekała na takich pracodawców do dziś jak żyję tyle lat byłabym bezrobotna...
Zazdroszczę.
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-08, 17:17   #4438
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Wy naprawdę podpisujecie umowy pracując w 'starej' firmie?

Wiem, że tylko tak można się zabezpieczyć ALE nigdy nie miałam takiej możliwości. Mało tego, przygotowanie umowy to taaaaka robota dla kadr, że to nie tylko jest 1go ale 2go dnia na przykład.

Gdybym czekała na takich pracodawców do dziś jak żyję tyle lat byłabym bezrobotna...
Zazdroszczę.
U mnie też przeważnie umowa była na drugi albo trzeci dzień (nawet jak pisana wg wzoru... ), bo prezesowe musiały podpisać itd. Teraz jest niby wymóg podpisania umowy najpóźniej w dniu rozpoczęcia pracy, a wcześniej musisz iść na badania (chyba, że masz ważne, a stanowisko jest podobne) i odbyć szkolenie BHP.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-08, 17:18   #4439
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

Cytat:
Napisane przez Camomille91 Pokaż wiadomość
No więc dzisiaj z samego rana odmówiłam tej firmie w moim mieście. Babeczka się zmartwiła i zapytała, czy może mnie jeszcze jakoś przekonać. Ja na to odpowiedziałam, że tu chodzi o rozwój zawodowy i w tej drugiej firmie widzę dla siebie lepsze perspektywy, podziękowałam i koniec.

Dzisiaj też dostałam maila z tej firmy, gdzie mnie zatrudnili - umowa o pracę na 3 miesiące, kolejna na dwa lata, na razie 3,5k potem 3,8k i info o wszelkich formalnościach, które muszę załatwić. Zaczynam 18.12.

Szczerze, nie wiem jak to będzie, jak będzie wyglądało moje stanowisko, ale jestem zadowolona, że mam okazję spróbować, zobaczyć poznać nowe środowisko. Mam nadzieję, że wyjdzie mi to na dobre mimo wszystko, nawet jeśli coś nie pójdzie dobrzw. Zawsze to już nowe doświadczenie w międzynarodowym środowisku, w wydaje mi sie nie byle jakiej firmie

Do tej pory nie mam pojęcia dlaczego zdecydowali się na mnie akurat i to tak szybko, po dwóch dniach zaledwie od rozmowy. Staram się być dobrej myśli. Mam jeszcze tydzień laby, pozałatwiam wszystko, skończę z amazonem i zaczynam coś nowego
Wow, zazdroszczę gratulacje!
U mnie przestój. W zeszłym tygodniu byłam na jednej rozmowie, w tym tygodniu nic.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-12-08, 17:45   #4440
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XII

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;79531591]Przez te niepowodzenia na "castingach", jak ja to nazywam, to się można nabawić kompleksów[/QUOTE]

Dokładnie. A może to wcale nie zależało od angielskiego.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-28 15:28:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:39.