Tylko MAJIBLOND - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-06, 13:43   #61
KiciaKamila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4
Exclamation Farba MAJIBLOND

Od dłuższego czasu farbuję włosy farba majirel 10.21 niestety odrost wychodzi mi miedziany, rudawy. Pomyslałam sobie ,że dobrym rozwiązaniem problemu może byc zastosowanie farby majiblond 9.02 na całe moje włosy, oczywiscie odrost trzymałabym dłużej. Może mi ktoś coś doradzic na tamat farby farbowania itd. Czy po Majiblondzie nie wychodzi złoty kolor? Proszę o pomoc!!!
KiciaKamila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 14:01   #62
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: Tylko MAJIBLOND

Cytat:
Napisane przez new moon Pokaż wiadomość
hej i co mozesz wkleic zdjecia jak kolor wyglada ? a czy ktos robil tym odcieniem waniliowym ??
No przecież napisałam, że nie wstawiam, bo kolor wyszedł całkowicie przekłamany, zupełnie nie przypominający rzeczywistego. Na zdjęciach wychodzi wpadający w fiolet, a dla mnie raczej jest ciepławy. Dzisiejsze próby skończyły się tak samo jak wczorajsze. Pewnie wynika to z beznadziejnej, bezsłonecznej pogody. Jeśli bardzo chcecie to zobaczyć to mogę wstawić, ale raczej z podpisem jak ten kolor nie wygląda.
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 14:34   #63
buahhot
Marcelover ♥♥♥
 
Avatar buahhot
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19 577
Dot.: Tylko MAJIBLOND

jesli kogos interesuje jak wyglada majiblond 901s to zapraszam do swojego albumu
__________________

buahhot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 14:53   #64
seneisha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 11
Dot.: Tylko MAJIBLOND

Cytat:
Napisane przez buahhot Pokaż wiadomość
jesli kogos interesuje jak wyglada majiblond 901s to zapraszam do swojego albumu
super kolorek,tylko chyba nataralne włosy masz jaśniejsze ode mnie.Ja boję się najbardziej o odrost
__________________
zapuszczam włosy17.01.11-40cm.->60cm
seneisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 14:56   #65
buahhot
Marcelover ♥♥♥
 
Avatar buahhot
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19 577
Dot.: Tylko MAJIBLOND

Cytat:
Napisane przez seneisha Pokaż wiadomość
super kolorek,tylko chyba nataralne włosy masz jaśniejsze ode mnie.Ja boję się najbardziej o odrost
dzieki na innym zdj widac moj odrost moje naturalne wlosy to raczej taki sredni popielaty blond
oczywiscie robilam z oxy 9%
__________________

buahhot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 15:01   #66
seneisha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 11
Dot.: Farba MAJIBLOND

O majiblond jest już wątek.Od czego jest wyszukiwarka?
__________________
zapuszczam włosy17.01.11-40cm.->60cm
seneisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 16:39   #67
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: Tylko MAJIBLOND

Cytat:
Napisane przez buahhot Pokaż wiadomość
dzieki na innym zdj widac moj odrost moje naturalne wlosy to raczej taki sredni popielaty blond
oczywiscie robilam z oxy 9%
mój kolor wygląda bardzo podobnie, ale niestety odrost mam bardziej rudawy:/
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-06, 20:26   #68
new moon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8
Dot.: Tylko MAJIBLOND

czy ktos probowal koloru 9,0 i 10 i 1/2 ?????
new moon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 20:35   #69
buahhot
Marcelover ♥♥♥
 
Avatar buahhot
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19 577
Dot.: Tylko MAJIBLOND

Cytat:
Napisane przez kaja_1985r Pokaż wiadomość
mój kolor wygląda bardzo podobnie, ale niestety odrost mam bardziej rudawy:/
z 12% robilas?

Cytat:
Napisane przez new moon Pokaż wiadomość
czy ktos probowal koloru 9,0 i 10 i 1/2 ?????
ale te kolory to majirel a nie majiblond
__________________

buahhot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 20:43   #70
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: Tylko MAJIBLOND

Cytat:
Napisane przez buahhot Pokaż wiadomość
z 12% robilas?
Tak, ale fryzjerki zawsze mi mówiły, że moje włosy się ciężko rozjaśniają. Nie wiem co zrobić, bo nie chcę wracać do farbowania u fryzjera, bo przy każdym rozjaśnianiu bardzo wypadają mi włosy. Farba pod tym względem im nie szkodzi. Ale ten rudawy odrost bardzo mi nie pasuje, bo mam typowo chłodną "urodę".
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 20:51   #71
buahhot
Marcelover ♥♥♥
 
Avatar buahhot
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19 577
Dot.: Tylko MAJIBLOND

Cytat:
Napisane przez kaja_1985r Pokaż wiadomość
Tak, ale fryzjerki zawsze mi mówiły, że moje włosy się ciężko rozjaśniają. Nie wiem co zrobić, bo nie chcę wracać do farbowania u fryzjera, bo przy każdym rozjaśnianiu bardzo wypadają mi włosy. Farba pod tym względem im nie szkodzi. Ale ten rudawy odrost bardzo mi nie pasuje, bo mam typowo chłodną "urodę".
ciezko mi cos doradzic, moje wlosy chyba dobrze sie rozjasniaja, choc odrosty przy wodzie 9% nie rozjasnily sie tak jak na calosci, byly cieplejsze (na zdj w ogole wygladaja na cieple) ale jakos mi to nie przeszkadzalo
__________________

buahhot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-06, 23:17   #72
zuzaankaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 286
Dot.: Tylko MAJIBLOND

czeesc))
mam wielka prosbe o kilka rad dot tej koloryzacji. przeczytalam caly watek ale odp nie dostalam...

napiszcie mi prosze, o co chodzi z ta farba - czy sie zmywa, czy mocno niszczy wlosy, co jaki czas nalezy ja nakladac - jakie sa wasze obserwacje?

moje wlosy maja blond pasemka i do niedawna tylko to robilam u fryzjera., ost nalozyla mi wlasnie toner na 4 minuty...kolor o niebo lepszy.

ale teraz juz lekko sie zmyl i mysle czy sama nie sprobowac... rozumiem, ze pasemka na odrost nalezy zrobic a ta koloryzacja dodaje tylko ladny odcien?

pytam bo nie chce sobie zaszkodzic...moje wlosy sa juz dosc zniszczone i suche a poza tym juz kiedys sama sobie narobilam niezlych przebojow z samodzielnym farbowaniem;p

bardzo dziekuje za wszelkie rady i inf na ten temat. pozdrowienia

Edytowane przez zuzaankaaa
Czas edycji: 2011-02-06 o 23:20
zuzaankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 23:39   #73
buahhot
Marcelover ♥♥♥
 
Avatar buahhot
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19 577
Dot.: Tylko MAJIBLOND

zuzaankaaa nie za bardzo wiem o co pytasz, bo nie napisalas co chcesz osiagnac?
To jest normalna farba, tak jak pisalam wyzej, robilam 901s, niektóre pasemka wyszly mi delikatnie niebieskie, ale juz przy kolejnym myciu sie wyplukaly i byly jasniutkie. Widac to bylo zwlaszcza na pasmach przy grzywce-w albumie mam zdj. Ta farba nie zniszczyla moich wlosow, a co jaki czas nalezy nakladac- kiedy uwazasz ze to konieczne, tak jak przy normalnym farbowaniu, kiedy juz nie mozesz wytrzymac z odrostem
Nigdy nie mialam toneru na wlosach, wiec nie wiem jak dlugo sie utrzymuje efekt, ale Majiblond to typowa trwala koloryzacja.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1542_1.jpg (35,0 KB, 452 załadowań)
__________________


Edytowane przez buahhot
Czas edycji: 2011-02-06 o 23:40
buahhot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 00:04   #74
zuzaankaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 286
Dot.: Tylko MAJIBLOND

buahhot - przepiekne odcienie...

zle zrozumialam...myslalam ze to typowy toner ktory pokrywa i wyrownuje odcien wlosow...
podziwam was ze farbujecie sobie same wloski na blond...to ciagle pokrywanie odrostow... mysle ze chyba pasemka starczaja na dluzej....

kolory sa zachwycajace ale chyba nie zaryzykuje sama...i bede miec odcien jaki mam;/
zuzaankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 00:19   #75
buahhot
Marcelover ♥♥♥
 
Avatar buahhot
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19 577
Dot.: Tylko MAJIBLOND

Cytat:
Napisane przez zuzaankaaa Pokaż wiadomość
buahhot - przepiekne odcienie...

zle zrozumialam...myslalam ze to typowy toner ktory pokrywa i wyrownuje odcien wlosow...
podziwam was ze farbujecie sobie same wloski na blond...to ciagle pokrywanie odrostow... mysle ze chyba pasemka starczaja na dluzej....

kolory sa zachwycajace ale chyba nie zaryzykuje sama...i bede miec odcien jaki mam;/
ale rozjasniacz strasznie niszczy wlosy wiem co mowie, robilam pasemka chyba z 5 lat, po czym stwierdzilam ze wlosy sa tak zniszczone ze pozwole im odpoczac i pofarbuje na kolor zblizony do natury... wlosy same sie kruszyly. Pofarbowalam na ciemniejszy kolor- zblizony do mojego naturalnego, ale teraz spowrotem jestem blondynką przy pomocy innych Wizazanek mam blond wlosy, ktore sie nie kruszą w swoim albumie mam jedno zdj z odrostami, a na kolejnym pokazany jest efekt po farbowaniu lorealem stockholmem- mozesz zoabczyc co wyszlo, moze taka farba Cie zainteresuje, nie wiem jak jasne chcesz wlosy uzyskac

z reszta, to Twoja decyzja, Twoje wlosy
__________________


Edytowane przez buahhot
Czas edycji: 2011-02-07 o 00:26
buahhot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 01:20   #76
zuzaankaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 286
Dot.: Tylko MAJIBLOND

buahhot dzieki za odp
ja sie kompletnie nie znam dlatego boje sie ryzykowac, ale z tego co piszesz, wniosuje ze ty sie orientujesz w farbowaniu i dziekuje ze podjelas ze mna 'dyskusje'

ja chcialabym mniej wiecej taki kolor jak masz na swoim zdjeciu z najciemniejszymi wloskami

rozumiem ze sama sobie dajesz rade, wlasnie farba MAJIBLOND?
napisz mi prosze, co jaki czas musisz farbowac?
ja sie zawsze balam rownych odrostow stad robie pasemka...ale fakt, ze nigdy nie sprobowalam jednego koloru

wiem jedno-ze twarz wyglada o niebo lepiej jak dobierze sie jakis piekny odcien blondu...a te ktore wkleilas wygladaja zachwycajaco
zuzaankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 08:10   #77
buahhot
Marcelover ♥♥♥
 
Avatar buahhot
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19 577
Dot.: Tylko MAJIBLOND

Az tak bardzo sie nie orientuje
Majiblondem robilam tylko raz, poniewaz dalej testuje farby blond Aktualnie jestem po Majirelu (rowniez z loreala) i jestem bardzo zadowolona z koloru.
A wlosy farbuje srednio co miesiac
__________________

buahhot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 11:33   #78
kaweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 51
Dot.: Tylko MAJIBLOND

Cytat:
Napisane przez buahhot Pokaż wiadomość
Az tak bardzo sie nie orientuje
Majiblondem robilam tylko raz, poniewaz dalej testuje farby blond Aktualnie jestem po Majirelu (rowniez z loreala) i jestem bardzo zadowolona z koloru.
A wlosy farbuje srednio co miesiac

Kochana masz piekny kolor włosów na zdjeciu z podpisem "loreal 9,22"!!!! piękny i co wazne włoski wygladaja na zdrowe (a o to po rozjaśnianiu trudno).

Prosze o szczegóły tego odcienia-czy to farba loreala 9,22 opalizujacy fiolet z majirel??? zdurniałam, bo włoski masz cud blond, a przegladajac palety farb na allegro nie moge dobrać tej numeracji do Twojego odcienia.

Liczę na pomoc z Twojej strony
pozdr
kaweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 11:41   #79
buahhot
Marcelover ♥♥♥
 
Avatar buahhot
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19 577
Dot.: Tylko MAJIBLOND

Cytat:
Napisane przez kaweczka Pokaż wiadomość
Kochana masz piekny kolor włosów na zdjeciu z podpisem "loreal 9,22"!!!! piękny i co wazne włoski wygladaja na zdrowe (a o to po rozjaśnianiu trudno).

Prosze o szczegóły tego odcienia-czy to farba loreala 9,22 opalizujacy fiolet z majirel??? zdurniałam, bo włoski masz cud blond, a przegladajac palety farb na allegro nie moge dobrać tej numeracji do Twojego odcienia.

Liczę na pomoc z Twojej strony
pozdr
tak, ten kolor jest z opalizujacych fioletów, nazywa sie "bardzo jasny blond opalizujacy gleboki" na roznych zdjeciach roznie wychodzi, jednak wyglada tak jak na dwoch pierwszych zdj, na kolejnym wyszedl inny, calkowicie inny, ale widac taki maly szczegol- tam gdzie mialam pasemka (jeszcze z sierpnia) tam mam taki poblask fioletowo-szary, ktory sie wyplucze przy drugim, trzecim myciu jestem bardzo zadowolona aa i robilam z oxy 9%
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...7&d=1296906945
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...8&d=1296906945
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...9&d=1296906945

przepraszam za OT
__________________


Edytowane przez buahhot
Czas edycji: 2011-02-07 o 12:08
buahhot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-07, 11:55   #80
kaweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 51
Dot.: Tylko MAJIBLOND

dzięki wielkie za pomoc! jeszcze raz powiem masz przesliczny kolor: )
chciałam podjąć sie farbowania z oxydantem 12%..hmmm..na jakiej podstawie mam ocenic czy potrzebuje 9 czy 12%/ mam wlosy naturalne w kolorze mysi blond, średnio-grube, ale nie cieniutkie, no i na wlosach resztki po farbie blond+ tonerze odcienia blondu matrixa
?
kaweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 12:03   #81
buahhot
Marcelover ♥♥♥
 
Avatar buahhot
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19 577
Dot.: Tylko MAJIBLOND

Cytat:
Napisane przez kaweczka Pokaż wiadomość
dzięki wielkie za pomoc! jeszcze raz powiem masz przesliczny kolor: )
chciałam podjąć sie farbowania z oxydantem 12%..hmmm..na jakiej podstawie mam ocenic czy potrzebuje 9 czy 12%/ mam wlosy naturalne w kolorze mysi blond, średnio-grube, ale nie cieniutkie, no i na wlosach resztki po farbie blond+ tonerze odcienia blondu matrixa
?
Na ulotce Majirela jest napisane:
"wymieszac 50ml kremu koloryzujacego majirel z 75ml oxydantu w kremie 6%, aby uzyskac rozjasnienie wlosow do 2 tonów. Dla rozjasnienia wlosow o 3 tony zalecany jest oxydant w kremie 9%. Nie wolno stosowac oxy o stezeniu wyzszym niz 9%." Natomiast w Majiblondzie mozna 9 lub 12%
__________________

buahhot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 14:04   #82
kaweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 51
Dot.: Tylko MAJIBLOND

Cytat:
Napisane przez buahhot Pokaż wiadomość
Na ulotce Majirela jest napisane:
"wymieszac 50ml kremu koloryzujacego majirel z 75ml oxydantu w kremie 6%, aby uzyskac rozjasnienie wlosow do 2 tonów. Dla rozjasnienia wlosow o 3 tony zalecany jest oxydant w kremie 9%. Nie wolno stosowac oxy o stezeniu wyzszym niz 9%." Natomiast w Majiblondzie mozna 9 lub 12%
dzieki wielkie!
kaweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 14:59   #83
new moon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8
Dot.: Tylko MAJIBLOND

czy ktos wie jak uzyskac taki kolor jak ma reese
http://www.fluf.pl/?p=628


jest cudny jej kolorek - moj naturalny kolor to blond ciemny
new moon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 20:31   #84
agatka89
Raczkowanie
 
Avatar agatka89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 349
Dot.: Tylko MAJIBLOND

buahhot cudowny kolor tego majirela!!!!! Szkoda że mam kurczaka i musze zafarbować na ciemniejszsy odcień Lorealem Copenhague (jasny popielaty blond) będę farbować myslisz ze jak sie spierze bede mogla nalozyc tego majirela ?
agatka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 20:42   #85
buahhot
Marcelover ♥♥♥
 
Avatar buahhot
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19 577
Dot.: Tylko MAJIBLOND

agatka trudno mi powiedziec, bo az tak sie nie znam
ale dziekuje za opinie
__________________

buahhot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 10:14   #86
seneisha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 11
Dot.: Tylko MAJIBLOND

Cytat:
Napisane przez kaja_1985r Pokaż wiadomość
Tak, ale fryzjerki zawsze mi mówiły, że moje włosy się ciężko rozjaśniają. Nie wiem co zrobić, bo nie chcę wracać do farbowania u fryzjera, bo przy każdym rozjaśnianiu bardzo wypadają mi włosy. Farba pod tym względem im nie szkodzi. Ale ten rudawy odrost bardzo mi nie pasuje, bo mam typowo chłodną "urodę".
Kaja widzę,że mamy podobny problem.Ja u fryzjera siedzę zawsze pod suszarką(bo się słabo rozjaśniają)ale nie mogę już patrzeć na włosy"ciągnące się"po balejażu.jak zrobię majiblond 901s+oxydant12% jak ty to myślę,że na bank odrost będzie rudy(mam trochę ciemniejsze od ciebie)

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

W hurtowni jest utleniacz SCANDIC LINE 15% I 18% Jak myślicie czy można by dodać do majiblond i czy efekt nie będzie taki jak po rozjaśniaczu,albo jeszcze gorszy?jeśli,kt óraś używała tego utleniacza to proszę o recenzję.Bo szczerze mówiąc ja z tego co wiem,to nawet do rozjaśniacza daje się max.12%
__________________
zapuszczam włosy17.01.11-40cm.->60cm
seneisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 12:44   #87
kopciushek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 6
Dot.: Tylko MAJIBLOND

Hej dziewczyny.
Również od dłuższego czasu poszukuję blondu dla siebie. Już wiem, że zdecydowanie lepiej jest mi w odcieniach chłodnych. Wiem też, że moje włosy mimo iż z natury nie są baaardzo ciemne ( na poziomie 6/7- ciemny blond) ciężko się rozjaśniają (podobno mają dużo pigmentu, cokolwiek to znaczy). Z tego powodu często fryzjerzy mylnie oceniali zdolność moich włosków do rozjaśniania się i źle dobierali odcienie i oksydanty. Wynikiem tych pomyłek i ciągłych poprawek jest słaba kondycja moich włosów
Ale nie poddaję się. Teraz wzięłam sprawy w swoje ręce. Intensywnie odżywiam włosy i staram się malować jedynie odrost, przeciągając kolor na całość jedynie raz na 5 farbowań i to tylko na max. 3 minuty.
W dalszym ciągu jednak poszukuję takiego odcienia, który na tym ciemnym odroście da wymarzony efekt.
Ostatnio użyłam farbę 10 1/2 z Majirel z wodą 9% i znów uzyskałam nie to co chciałam :/ Dosłownie pół tonu za ciemno. Miałam w planach dać wodę 12% ale w instrukcji wyraźnie napisane było by nie dawać wyższych oksydantów. Właściwie nie rozumiem dlaczego Czy większą szkodę włosom wyrządziłoby danie tej 12% w proporcji 1:1,5 (zalecenia maijerl) czy 9% w proporcji 1:2 (zalecenia majiblond)?
Czy można łączyć oksydanty? Dać np. 50 ml 9% i 50 ml 12%? zamiast 100 ml 12%?
kopciushek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 13:22   #88
buahhot
Marcelover ♥♥♥
 
Avatar buahhot
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19 577
Dot.: Tylko MAJIBLOND

Cytat:
Napisane przez kopciushek Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.
Również od dłuższego czasu poszukuję blondu dla siebie. Już wiem, że zdecydowanie lepiej jest mi w odcieniach chłodnych. Wiem też, że moje włosy mimo iż z natury nie są baaardzo ciemne ( na poziomie 6/7- ciemny blond) ciężko się rozjaśniają (podobno mają dużo pigmentu, cokolwiek to znaczy). Z tego powodu często fryzjerzy mylnie oceniali zdolność moich włosków do rozjaśniania się i źle dobierali odcienie i oksydanty. Wynikiem tych pomyłek i ciągłych poprawek jest słaba kondycja moich włosów
Ale nie poddaję się. Teraz wzięłam sprawy w swoje ręce. Intensywnie odżywiam włosy i staram się malować jedynie odrost, przeciągając kolor na całość jedynie raz na 5 farbowań i to tylko na max. 3 minuty.
W dalszym ciągu jednak poszukuję takiego odcienia, który na tym ciemnym odroście da wymarzony efekt.
Ostatnio użyłam farbę 10 1/2 z Majirel z wodą 9% i znów uzyskałam nie to co chciałam :/ Dosłownie pół tonu za ciemno. Miałam w planach dać wodę 12% ale w instrukcji wyraźnie napisane było by nie dawać wyższych oksydantów. Właściwie nie rozumiem dlaczego Czy większą szkodę włosom wyrządziłoby danie tej 12% w proporcji 1:1,5 (zalecenia maijerl) czy 9% w proporcji 1:2 (zalecenia majiblond)?
Czy można łączyć oksydanty? Dać np. 50 ml 9% i 50 ml 12%? zamiast 100 ml 12%?
a mozesz pokazac jak wyszedl Ci ten odcien 10 1/2? bo tez nad nim sie zastanawialam
__________________

buahhot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 13:54   #89
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: Tylko MAJIBLOND

Cytat:
Napisane przez seneisha Pokaż wiadomość
Kaja widzę,że mamy podobny problem.Ja u fryzjera siedzę zawsze pod suszarką(bo się słabo rozjaśniają)ale nie mogę już patrzeć na włosy"ciągnące się"po balejażu.jak zrobię majiblond 901s+oxydant12% jak ty to myślę,że na bank odrost będzie rudy(mam trochę ciemniejsze od ciebie)

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

W hurtowni jest utleniacz SCANDIC LINE 15% I 18% Jak myślicie czy można by dodać do majiblond i czy efekt nie będzie taki jak po rozjaśniaczu,albo jeszcze gorszy?jeśli,kt óraś używała tego utleniacza to proszę o recenzję.Bo szczerze mówiąc ja z tego co wiem,to nawet do rozjaśniacza daje się max.12%
Po 4 myciach (myję włosy codziennie) ta rudość jakby się wymywała i kolor wygląda coraz lepiej. Może jakby trzymać farbę na głowie dłużej niż przepisowe 55 minut to lepiej by się rozjaśniły. A tak poza tym, to nie wiedziałam, że w rozjaśniaczach też jest 12% oksydant. Może różnica polega na tym, że w farbie jest bardziej rozcieńczany i stąd jego mniejsza szkodliwość. Bo po rozjaśnianiu u fryzjerki włosy mi bardzo wypadały, a teraz nie straciłam nawet jednego włoska.
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 05:58   #90
seneisha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 11
Dot.: Tylko MAJIBLOND

No i teraz mam problem.Czy zaryzykować z odcieniem 901s czy może na początek zrobić odrobinę ciemniejszy(odrost 5 cm.)i aby zniwelować różnicę?dziewczyny w wątku o rozjaśnianiu,które mają włosy ciemne z natury farbują włosy metodą'podkładu"(np.kładą rozjaśniającą farbę,a za kilka dni wybrany odcień).Metoda chyba mniej inwazyjna jak rozjaśniacz,ale z drugiej strony moje włosy nie są aż tak ciemne,a jednak ciężko się rozjaśniają
__________________
zapuszczam włosy17.01.11-40cm.->60cm
seneisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-26 13:45:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:35.