Suche skórki wokół paznokci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-20, 11:52   #1
Sloneczna panna
Rozeznanie
 
Avatar Sloneczna panna
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 654

Suche skórki wokół paznokci


Od dłuższego czasu mam uciążliwy problem z pozadzieranymi, suchymi skórkami wokół paznokci. Pani w drogerii poleciła mi oliwkę Eveline, która miała być rewelacyjna ale niestety nic nie zdziałała. Paznokcie mam mocne i zdrowe nawet bez stosowania odżywek, ale skórki to tragedia. Co polecacie na taką "dolegliwość"?
__________________

Sloneczna panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 00:05   #2
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Suche skórki wokół paznokci

Cytat:
Napisane przez Sloneczna panna Pokaż wiadomość
Od dłuższego czasu mam uciążliwy problem z pozadzieranymi, suchymi skórkami wokół paznokci. Pani w drogerii poleciła mi oliwkę Eveline, która miała być rewelacyjna ale niestety nic nie zdziałała. Paznokcie mam mocne i zdrowe nawet bez stosowania odżywek, ale skórki to tragedia. Co polecacie na taką "dolegliwość"?
...
olejek rycynowy a apteki.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 13:20   #3
igraszka85
Przyczajenie
 
Avatar igraszka85
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 18
Dot.: Suche skórki wokół paznokci

polecam masło Shea z l'orietu i zakup bawełnianych rękawiczek
__________________
“Time spent with cats is never wasted.” Sigmund Freud
igraszka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 13:55   #4
Le_Souvenir
Kawoholiczka
 
Avatar Le_Souvenir
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 453
Dot.: Suche skórki wokół paznokci

Cytat:
Napisane przez Słoneczna panna
Od dłuższego czasu mam uciążliwy problem z pozadzieranymi, suchymi skórkami wokół paznokci. Pani w drogerii poleciła mi oliwkę Eveline, która miała być rewelacyjna ale niestety nic nie zdziałała. Paznokcie mam mocne i zdrowe nawet bez stosowania odżywek, ale skórki to tragedia. Co polecacie na taką "dolegliwość"?
Cześć

Po pierwsze - kiedyś miałam taki sam problem i wiem, jakie to uciążliwe, gdy paznokcie wyglądają dość ładnie, ale wszystko niszczą suche skórki. Polecam krem Kozie Mleko z Ziai do wcierania minimum dwa razy dziennie w pazurki i skórki, także palce i dłonie, żeby były jeszcze bardziej zadbane i miękkie. Aktualnie stosuję też krem do rąk z Eveline 5w1 z gliceryną, również świetnie się spisuje, a skórki są naprawdę w porządku Możesz też zacząć odsuwać skórki (paznokciem lub drewnianym patyczkiem, najlepiej po kąpieli, gdy są zmiękczone), ale absolutnie nie wyrywaj skórek po bokach! Nie wiem, jak to się profesjonalnie nazywa, bo nigdy tego nie robiłam, tylko czasem zdarza mi się obgryzać te skórki, co potem wygląda okropnie!

Raz w tygodniu zafunduj pazurkom i skórkom "kąpiel" w podgrzanej lekko oliwie, codziennie wieczorem dobrze zrobi im też masaż z oliwki, będą się ładniej błyszczały. Polecam też olejek rycynowy, jak poprzedniczka. No i nie licz na efekty od razu. Po dwóch tygodniach powinnaś dostrzegać znaczną poprawę
__________________

Le_Souvenir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 15:35   #5
disajna
Raczkowanie
 
Avatar disajna
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 135
Dot.: Suche skórki wokół paznokci

Olejek arganowy- ręczę za niego
__________________
Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy.
disajna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 00:37   #6
rusticalle
Raczkowanie
 
Avatar rusticalle
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 146
Dot.: Suche skórki wokół paznokci

Gliceryna - 3-4zł w każdej aptece
__________________
WYMIANKA - kosmetyki
WYMIANKA - ciuchy

Maturzystka '15 - biol R, chem R, fiz R
rusticalle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 12:01   #7
Sloneczna panna
Rozeznanie
 
Avatar Sloneczna panna
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 654
Dot.: Suche skórki wokół paznokci

Dzięki dziewczyny, spróbuję wszystkiego po kolei. Na razie testuję kurację olejem rycynowym na noc+ bawełniane rękawiczki i widzę poprawę
__________________

Sloneczna panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-01, 15:25   #8
Lusiaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar Lusiaaaaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 359
Dot.: Suche skórki wokół paznokci

Cytat:
Napisane przez Sloneczna panna Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny, spróbuję wszystkiego po kolei. Na razie testuję kurację olejem rycynowym na noc+ bawełniane rękawiczki i widzę poprawę
dodaj sobie troche do tego też wit. a + e z kapsułek. Mnie bardzo pomaga. Ja czasem smaruje mascia z ta witamina. Generalnie ja swoje uratowałam dzieki rekawiczkom i oliwce do ciała.
Najpierw te suche skórki wyciełam a potem przez kilka dni wrecz topilam dlonie w oliwce i nakladalam rękawiczki. Rękawiczki sa teraz w sumie już wrakiem, ale nie ma tego złego. Teraz tylko codziennie odsuwam skorki ktore odrastaja po ostatnim wycienciu i nie zapominam o kremie do rąk po każdym umyciu.
__________________
Game over: 13.06.2015r.
Lusiaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 09:31   #9
Konwalka
Raczkowanie
 
Avatar Konwalka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 60
Dot.: Suche skórki wokół paznokci

Gliceryna lub moczenie paznokci w delikatnie podgrzanej oliwie na noc powinny pomóc
Konwalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 12:32   #10
Progres
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 21
Dot.: Suche skórki wokół paznokci

ja też mam ta odzywkę z eveline. Używam jej tak: nakładam dośc grubą warstwę na całe skórki, po czym trzymam tak długo jak tylko mogę. Wtedy mam pewność, że odżywka się wchłonie. Naprawdę działa. Spróbuj może wcierać wazelinę, albo kup sobie rękawiczki, nakładaj cos tłustego na skórki i tak śpij. Powinno pomóc.
__________________
detectivo.pl
Progres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 18:47   #11
S_andy
Zadomowienie
 
Avatar S_andy
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 1 575
Dot.: Suche skórki wokół paznokci

Warto zwrócić uwagę na malowanie paznokci z zachowaniem milimetrowego odstępu od skórek. Składniki z lakieru mogą je wysuszać. Nie wycinać skórek, tylko odsuwać patyczkiem. Polecam Nail Tek lub/i krem z mocznikiem.
__________________
Styl i uroda - Odkrywaj, wyraź się, kolekcjonuj na Stylowi.pl

Lato!

Master's Thesis
S_andy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-06, 22:37   #12
alonek
Raczkowanie
 
Avatar alonek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: tam, gdzie Ciebie nie ma
Wiadomości: 121
Dot.: Suche skórki wokół paznokci

znam ten ból z suchymi skórkami i znalazłam sposób- niezawodny i dość tani - do olejku rycynowego (firmy PrloLab) dodaję płynną witaminę A i E z kapsułek (kapsułki nakłuwam igłą i zawartość wlewam do olejku; do 100 ml olejku dodaję 10-12 "wyciśniętych witamin"). Patyczkiem kosmetycznym nabieram olejek i smaruję skórki oraz paznokcie- efekt powalający na kolana olejek dość szybko wchłania się zarówno w skórę jak i paznokcie (przynajmniej moje ) teraz pisząc mam tą miksturę na dłoniach olejek rycynowy świetny jest też do rzęs (też z tymi witaminami) polecam nakładać go na noc dobrze wyczyszczoną szczoteczką z tuszu do rzęs z tego co się orientuję, to nie da się przesadzić z olejkiem na skórkach i do rzęs
alonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 12:49   #13
CleoValentine
Raczkowanie
 
Avatar CleoValentine
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 58
Dot.: Suche skórki wokół paznokci

Są takie specjalne odżywki do skórek, które ułatwiają ich odsuwanie, a przy okazji ładnie nawilżają i skóra już nie jest taka sucha (ja miałam firmy Infinity). Kiedyś używałam tego na co dzień bez odsuwania skórek jak miałam przesuszone i pomogło.
__________________
W krzyżówkach jestem niezła, gorzej mi idzie z facetami...
CleoValentine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 14:39   #14
Lacquermaniacs
Przyczajenie
 
Avatar Lacquermaniacs
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: Suche skórki wokół paznokci

Na suche skórki podobno rewelacyjny jest preparat z Sally hansen. Można go kupić na Allegro bodajże za 10zł, w sklepach stacjonarnych dużo drożej.
__________________
Zapraszam na mój blog kosmetyczny - http://www.lacquer-maniacs.blogspot.com
Lacquermaniacs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 16:08   #15
yellowmellow
Raczkowanie
 
Avatar yellowmellow
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Wrocław / Warszawa
Wiadomości: 340
Dot.: Suche skórki wokół paznokci

Ja polecam z KillyS odżywczą oliwkę do skórek i paznokci. Działa rewelacyjne - cena około 13-14 zł. Dodatkowo na dzień używam Cold Cream z Avene - bo mam wyjątkowo suchą skórę na całych dłoniach.
yellowmellow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 19:47   #16
vatha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 3
Dot.: Suche skórki wokół paznokci

Krem z urea
vatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 07:18   #17
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Suche skórki wokół paznokci

bzdura z ta gliceryna, bo zeby gliceryna skutecznie dzialala trzeba odpowiednich warunków, tj. wilgotnosc powietrza ok 60% oraz musi byc w stezeniu do 3 %, w wyzszych stezeniach wysusza, wazelina tez odpada, bo zapobiega parowaniu wody ze skory, ale tez hamuje jej przyswajanie.
ja polecam do odsuwania skorek zel do oduswania skorek z Eveline, genialnie nawilża a do tego krem z mocznikiem Gehwola do zrogowaciałego naskórka lub Lipidro (teraz na swieta sa w promocji w aptekach)
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 07:30   #18
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Suche skórki wokół paznokci

Cytat:
Napisane przez Sloneczna panna Pokaż wiadomość
Od dłuższego czasu mam uciążliwy problem z pozadzieranymi, suchymi skórkami wokół paznokci. Pani w drogerii poleciła mi oliwkę Eveline, która miała być rewelacyjna ale niestety nic nie zdziałała. Paznokcie mam mocne i zdrowe nawet bez stosowania odżywek, ale skórki to tragedia. Co polecacie na taką "dolegliwość"?
Ja stosuję zwykłą oliwkę Jonsons Baby dla niemowląt. Mnie pomaga, moje paznokcie i skórki są miękkie i sniące.Polecam, warto sprobować, zwłaszcza że oliwka taka przyda Ci się nawet na smarowanie zrogowaciałej skóry lub po prostu jako balsam.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 22:10   #19
Mirka_24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 9
Dot.: Suche skórki wokół paznokci

Hmmm..oliwki raczej skutkują w takich problemach. Może spróbuj innej... a jak nie to jakiś babciny sposób. Maseczki itd.. poszukaj prezpisów w necie
Mirka_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-18, 23:37   #20
FantaSy1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 97
Dot.: Suche skórki wokół paznokci

problemów ze skórkami nigdy nie miałam, jednak zauważyłam ZNACZNA poprawę moich dłoni (w tym skórek) gdy zaczęłam regularnie codziennie wieczorem, czasem rano smarować dłonie kremem do rąk. On sam w sobie nawilża i poprawia stan dłoni i skórek. Po prostu grubsza warstwę kremu nakładaj wokół paznokcia . Krem nawilża i nie ma tłustych rak jak wszelkie oliwki
FantaSy1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 06:45   #21
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Suche skórki wokół paznokci

prawda jest taka ze wiekszosc z nas zapomina o codziennej podstawowej pielegnacji - kremie do rak, a bez niego ani rusz. najczesciej on rozwiaze wiekszosc kosmetycznych problemow dloni, jednak jedynym warunkiem aby tak sie stalo jest to ze trzeba troche regularnosci w jego stosowaniu
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 16:20   #22
kiika
Zadomowienie
 
Avatar kiika
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 099
Dot.: Suche skórki wokół paznokci

Zamieniłabym produkt z drogerii na coś bardziej naturalnego. Specyfiki z apteki są bardzo niedrogie, a świetne w działaniu. Spróbuj np. maść nagietkową czy z witaminą A. Świetnie też się sprawdzą oleje: rycyna, olej kokosowy, olejek ze słodkich migdałów. Możesz także do wody dodać np. oliwę z oliwek i moczyć w tym dłonie. Przed snem obficie wysmaruj skórki wybranym produktem nawilżającym, dłonie nasmaruj kremem, możesz nałożyć rękawiczki. Najważniejsze to być systematycznym i dobrze nawilżać, dieta bogata w witaminy również ma duże znaczenie.
kiika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-23, 14:55   #23
FantaSy1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 97
Dot.: Suche skórki wokół paznokci

potwierdzam, że specyfiki z apteki sa lepsze ! No i tańsze .. Trzeba tylko wiedzieć co kupić. myślę ze to co dobre do skóry dłoni będzie i dobre do skórek
FantaSy1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 17:23   #24
Lumia
Raczkowanie
 
Avatar Lumia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 203
GG do Lumia
Dot.: Suche skórki wokół paznokci

Mam podobny problem z suchymi skórkami. Stosuję do dłoni mleczko dla dzieci z Hippa, które jest o niebo lepsze niż wcześniej stosowany przeze mnie krem z Neutrogeny, do suchych i zniszczonych dłoni, i wszystko jest ładnie pięknie do momentu, w którym nie wyjdę na dwór - temperatury powietrza są jakie są, ale nawet najgrubsze rękawiczki nie pomagają, i zaraz robią mi się paskudnie wyschnięte skórki przy paznokciach. Zważywszy na to, że problem ten pojawił się jesienią ewidentne jest to, że swoją przyczynę ma w temperaturze, ale czy któraś z powyższych metod będzie na to dobra? Bo autentycznie, moje dłonie przed wyjściem na zewnątrz, a po wyjściu to zupełnie inne dłonie.
__________________
Turn off the moon ; because the angels are watching
As I pierce my love deeply into your neck
Deeply..like this

_________

babawdomu.blogspot.com
Lumia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 14:07   #25
ostis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
Dot.: Suche skórki wokół paznokci

zdecydowanie moczenie w podgrzanej oliwie z oliwek, krem na noc + rękawiczki, oliwka do skórek ( może jakaś inna niż stosowałaś )
ostis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 19:10   #26
Sylwia_pk
Raczkowanie
 
Avatar Sylwia_pk
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 46
Dot.: Suche skórki wokół paznokci

Cytat:
Napisane przez ostis Pokaż wiadomość
zdecydowanie moczenie w podgrzanej oliwie z oliwek, krem na noc + rękawiczki, oliwka do skórek ( może jakaś inna niż stosowałaś )

Do oliwy z oliwek proponuję dodać cytryny ) i podgrzać do 38 stopni moczyć należy przez 20 - 30 minut
Sylwia_pk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 21:03   #27
FantaSy1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 97
Dot.: Suche skórki wokół paznokci

Z ta cytryna to nie za często bo wybiela, śmiesznie będą wyglądać blade ręce.

Zimą ręce często są suche, w domu smaruj kremami. A przed wyjściem na zimno nie stosuj kremów na bazie wody, bo pogorszą sytuację.
FantaSy1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 15:00   #28
Sloneczna panna
Rozeznanie
 
Avatar Sloneczna panna
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 654
Dot.: Suche skórki wokół paznokci

A znacie może jakąś dobrą odżywkę do skórek i paznokci, która wsiąka całkowicie? I nie chodzi mi tu tez o odżywki, które są 'niby lakierami', bo paznokcie mam mocne.
__________________

Sloneczna panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 22:15   #29
fferra
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Utopia
Wiadomości: 1 563
Smile Dot.: Suche skórki wokół paznokci

Cytat:
Napisane przez Sloneczna panna Pokaż wiadomość
Od dłuższego czasu mam uciążliwy problem z pozadzieranymi, suchymi skórkami wokół paznokci. Pani w drogerii poleciła mi oliwkę Eveline, która miała być rewelacyjna ale niestety nic nie zdziałała. Paznokcie mam mocne i zdrowe nawet bez stosowania odżywek, ale skórki to tragedia. Co polecacie na taką "dolegliwość"?
Na mnie także ta oliwka nie podziałała i chętnie wypróbuję bądź też dowiem się więcej o sposobach na zadziorki i popękane skórki

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Le_Souvenir Pokaż wiadomość
Cześć

Polecam krem Kozie Mleko z Ziai do wcierania minimum dwa razy dziennie w pazurki i skórki, także palce i dłonie, żeby były jeszcze bardziej zadbane i miękkie.
Aktualnie stosuję też krem do rąk z Eveline 5w1 z gliceryną, również świetnie się spisuje, a skórki są naprawdę w porządku
Raz w tygodniu zafunduj pazurkom i skórkom "kąpiel" w podgrzanej lekko oliwie, codziennie wieczorem dobrze zrobi im też masaż z oliwki, będą się ładniej błyszczały. Polecam też olejek rycynowy, jak poprzedniczka. No i nie licz na efekty od razu. Po dwóch tygodniach powinnaś dostrzegać znaczną poprawę
Kozie mleko ? muszę spróbować Eveline polecam, rewelacja, dobre jest także serum do rąk Oliwa też brzmi interesująco.
fferra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 03:46   #30
majka5908
Zakorzenienie
 
Avatar majka5908
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 392
Dot.: Suche skórki wokół paznokci

Krem z koziego mleka faktycznie jest rewelacyjny i skuteczny
Ostatnio kupiłam Garnier ten czerwony i jednak to nie to samo
majka5908 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-23 13:53:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:45.