Zarządzanie i inżynieria produkcji- Krk vs Wwa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-04, 14:22   #1
kapa1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 30

Zarządzanie i inżynieria produkcji- Krk vs Wwa


Witam, może temat trochę za wcześnie ale najprawdopodobniej w tym miesiącu wyjadę za granicę aż na pół roku, i chce wcześniej się dowiedzieć paru szczegółów. Otóż moja lejdi idzie na studia (krk albo wwa) i też chciałbym iść, z tym że moja matura nie jest za bogata (mat: 58%, ang, 44%, pol 44%) wszystko podstawa. Interesuję mnie raczej tylko kierunek: Zarządzanie i Inżynieria produkcji, z tego co czytałem jest on wykładany na różnych uczelniach (politechnika, uniwerek).
Pytanie, czy z taką maturą jest jakaś mała szansa dostać się na dzienne ?
Lub na której uczelni warto studiować zaocznie ? (o ile też się dostanę z tą maturą) Ogólnie co możecie powiedzieć o tym kierunku, zawsze chciałem mieć własną działalność. Podoba mi się to i mnie to interesuję, lecz samo zarządzanie dzisiaj to nie wiele...
kapa1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 14:37   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Zarządzanie i inżynieria produkcji- Krk vs Wwa

Cytat:
Napisane przez kapa1234 Pokaż wiadomość
Witam, może temat trochę za wcześnie ale najprawdopodobniej w tym miesiącu wyjadę za granicę aż na pół roku, i chce wcześniej się dowiedzieć paru szczegółów. Otóż moja lejdi idzie na studia (krk albo wwa) i też chciałbym iść, z tym że moja matura nie jest za bogata (mat: 58%, ang, 44%, pol 44%) wszystko podstawa. Interesuję mnie raczej tylko kierunek: Zarządzanie i Inżynieria produkcji, z tego co czytałem jest on wykładany na różnych uczelniach (politechnika, uniwerek).
Pytanie, czy z taką maturą jest jakaś mała szansa dostać się na dzienne ?
Lub na której uczelni warto studiować zaocznie ? (o ile też się dostanę z tą maturą) Ogólnie co możecie powiedzieć o tym kierunku, zawsze chciałem mieć własną działalność. Podoba mi się to i mnie to interesuję, lecz samo zarządzanie dzisiaj to nie wiele...
Poszukałeś już progów na warszawskich i krakowskich uczelniach na ten kierunek, więc tego robić za Ciebie już nie trzeba?

Na wielu uczelniach na zaoczne liczy się kolejność zgłoszeń, nie wyniki z matury, więc miałbyś sprawę ułatwioną. Przedmioty na nim nie są ci straszne?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 14:51   #3
kapa1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 30
Dot.: Zarządzanie i inżynieria produkcji- Krk vs Wwa

w Krk, przeszukałem i zostają mi zaoczne... Straszne hmm, z matematyką jak się przykładałem to mi szło, a chyba ona jest najważniejsza...
A w przypadku zaocznych co powiecie o prywatnych ?
np: wyższa szkoła menadżerska w wwa? tam jest ten kierunek, tylko jak potem pracodawcy patrzą na ludzi po prywatnych szkołach ? wiem że po dziennych to kręcą bo wiadomo jak te studia wyglądają a jak jest w przypadku zaocznych ?
kapa1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 14:54   #4
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Zarządzanie i inżynieria produkcji- Krk vs Wwa

Cytat:
Napisane przez kapa1234 Pokaż wiadomość
w Krk, przeszukałem i zostają mi zaoczne... Straszne hmm, z matematyką jak się przykładałem to mi szło, a chyba ona jest najważniejsza...
A w przypadku zaocznych co powiecie o prywatnych ?
np: wyższa szkoła menadżerska w wwa? tam jest ten kierunek, tylko jak potem pracodawcy patrzą na ludzi po prywatnych szkołach ? wiem że po dziennych to kręcą bo wiadomo jak te studia wyglądają a jak jest w przypadku zaocznych ?
za bardzo kategoryzujesz ale szukaj opinii i dowiedz się, ja już nie pomogę.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 15:00   #5
Double Time
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 188
Dot.: Zarządzanie i inżynieria produkcji- Krk vs Wwa

Cytat:
Ogólnie co możecie powiedzieć o tym kierunku, zawsze chciałem mieć własną działalność. Podoba mi się to i mnie to interesuję, lecz samo zarządzanie dzisiaj to nie wiele...
Łał to od kiedy biznesmeni mają wykształcenie?
No dobra mają, ale do własnej działalności trzeba mieć smykałkę, a tacy ludzie nie marnują czasu na studiach.
No chyba, że mówimy o konkretnym sektorze, gdzie nie chcę się polegać tylko na inżynierze, tylko samemu ogarniać temat, ale w takim wypadku ma się już plan.
Z kierunków pomocnych przy własnej działalności dobry jest FiR, głównie z tego względu, że możesz sam sobie księgować w firmie ( sporo kosztów odpada ) i uczysz się prognozować.

Ale szczerze mówiąc z tego co piszesz...nie wydajesz się osobą, która się do tego nadaje.
Sam ZIP to takie standardowe co się inaczej nazywa, ale trochę więcej matematyki, no i bodaj "materiałoznawstwo" tam jest, więc chyba można robić na materiałach w fabryce ( ale tam i tak prędzej wezmą inżynieria lepszego kierunku z polibudy ).
Progi niskie, na UE Katowice na ZIP było chyba 90 pkt na 200.

PS: do 7 lutego możesz złożyć podanie o poprawę matury lub po prostu znaleźć prace i studiować zaocznie, ZIP raczej tani jest.
Double Time jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 08:37   #6
kapa1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 30
Dot.: Zarządzanie i inżynieria produkcji- Krk vs Wwa

Na własną działalność miałem, plan, miałem/mam miejsce, parę pomysłów i nie myślałem o studiach... A że dziewczyna się wybiera na studia pomyślałem że też spróbuję jeszcze, póki młody
Jest tutaj ktoś kto kończył ZIP ? ewentualnie jakąś logistykę ? Coś po czym można było by się spróbować załapać na jakiegoś kierownica w jakimś zakładzie ?

Edytowane przez kapa1234
Czas edycji: 2013-02-05 o 08:39
kapa1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:23.