Jakie Dania na 30ste urodzinki?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-01, 15:50   #1
anioleczus
Raczkowanie
 
Avatar anioleczus
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Lubeck
Wiadomości: 44

Jakie Dania na 30ste urodzinki??


Dziewczyny mam pytanko doradzcie mi jakie potrawy moge zrobic na 30ste urodzinki ktore juz niedlugo mam.Nie chodzi mi o jakis obiad bo urodzinki chce zrobic na 17sta gdzies ale cos do wodeczki piwka itp.Jakies fajne modne przystawki jakies miesko tez mogloby byc i najlepiej zeby na tym stole bylo cos widacwiem jedno ze salatke napewno zrobie ale dalej hmmmm glowa pelna mysli i niczego Serdecznie Pozdrawiam i czekam
anioleczus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 16:24   #2
Karuzel007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 35
Dot.: Jakie Dania na 30ste urodzinki??

Na ciepło: pieczona papryka faszerowana mięsem i ryżem;
chilli con carne
Na zimno: tarta na cieście francuskim/kruchym z łososiem/kurczakiem/cukinią/szpinakiem, itp.;
wytrawne muffiny z serem/szynką/pieczarkami;
rulony z tortilli z serkiem śmietankowym/łososiem/szynką/serem/ogórkiem, itp.;
sałatka caprese (mozarella, pomidory, bazylia)
sałatka z kurczakiem, ananasem, czerwoną fasolą i kukurydzą z majonezem
sałatka z ugotowanych pieczarek, jajek, pora i kukurydzy z majonezem

Warto też mieć "awaryjnie" gotowe bagietki z masłem (wrzucasz do piekarnika, jak goście mają apetyt) i paczkę frytek.
Karuzel007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 18:23   #3
anioleczus
Raczkowanie
 
Avatar anioleczus
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Lubeck
Wiadomości: 44
Dot.: Jakie Dania na 30ste urodzinki??

Serdeczne dzięki o bagietkach tez pomyslałam na każdej imprezce u nas zawsze mam��
anioleczus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 16:29   #4
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jakie Dania na 30ste urodzinki??

moze po prostu pizza? Nawet jak nie umiesz/nie masz czasu zrobic to zawsze mozna kupic mrozona, z gotowych lubianych deserow z kolei sa lody, na szybko ozdobisz jakimis ciastkami czy owocami do salaterek i wszyscy sa zadowoleni. Nawet jako tort mozesz miec tort lodowy - przynajmniej nie bedzie taki mdle slodki jak niektore torty z masa.

Poza tym w kazdym markecie sa paluszki, chipsy czy inne krakersy ktore zawsze zapelniaja imprezowy stol.

Wedliny - zrob deske serow i wedlin, obok male ciekawe buleczki.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 14:54   #5
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Jakie Dania na 30ste urodzinki??

Juz pisalam to gdzies ale ruloniki z szynki albo lososia wedzonego. Smarujesz wybrany plaster dowolnym serkiem z ziolami czy pieprzem; rolujesz i tniesz na 1 cm'owe ruloniki. Nabijasz wykalaczka.

Malutkie pomidorki koktailowe, lisc bazilii i mala mozarella nabita na wykalaczke spryskane delikatnie oliwa, octem balzamicznym i sokiem z cytryny.

Malutkie wytrawne muffinki z beconem i cheddarem czy z pomidorami suszonymi czerwona cebula i serem albo lososiem.

Sliwki suszone zawiniete w boczku i podgrzane w piekarniku.

Albo kupujesz gotowe ciasto francuskie smarujesz wybranym dowolnie farszem (pomidory, czerwona cebula ser i bazylia; boczek i ser, pieczarki i szpinak jakikolwiek farsz ktory Ci przyjdzie na mysl) rolujesz, tniesz na ruloniki i poziomo kladziesz na blasze smarujac je jajkiem i do piekarnika. Wychadza super ciasteczka z nadzieniem wytrawnym...

Pomyslow jest masa . To sa super przekaski na poczatek.

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2015-02-05 o 15:05
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 11:48   #6
Valmai
Rozeznanie
 
Avatar Valmai
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 792
Dot.: Jakie Dania na 30ste urodzinki??

Np. domowe pieczywo(lub jeśli nie pieczesz w domu to jakieś dobre ze sprawdzonej piekarni), z pastami - wegetariańskimi:hummus(tr adycyjny lub smakowy np. marchewkowy), guacamole, tapenada(pasta z oliwek), z pieczarek itd; rybnymi - z makreli, tuńczyka, sardynek, korzenna ze śledzi lub mięsnymi - ja polecam rillettes np. z kaczki czy z wieprzowiny w wersji tańszej albo pate z wątróbek(kurzych, kaczych lub gęsich).
Możesz też zrobić domową deskę wędlin piekąc własną szynkę, pasztet, karkówkę, terrine z kurczaka itd.

Oczywiście jeśli wolisz żeby wszystko było ustawione na raz to małe kanapeczki na pieczywie bądź krakersach, połączenia z różnych przepisów wypróbowane na imprezach:

- gravlax z łososia na krakersach z sosem cytrynowym
- łosoś wędzony, serek(np. bieluch lub inny do smarowania) i koperek
- bagietka czosnkowa, pesto i szczypce krabowe
- kanapka z pieczonym indykiem, sałatą, żurawiną i camembertem
- stek - sałata - majonez truflowy
- szynka parmeńska - śmietana - bazylia
- pierś z kaczki z winogronami i roszponką

Z innych przekąsek to tak jak dziewczyny napisały wytrawne muffinki lub ciasto wytrawne. Jajka faszerowane, grissini z szynką parmeńską i bazylią, rożki z ciasta francuskiego faszerowane marchewką i fetą, lub z ciasta filo z fetą szpinakiem i kolendrą(do tego konfitura gruszkowa), faszerowane pomidory lub pomidorki koktajlowe. Wszelkie potrawy podawane w małych szklaneczkach(poszukaj pod verrines).


Jeśli chodzi o mięsko to np. fajnie się sprawdzają sataye, np. z kurczakiem lub z kurczakiem, krewetką i wołowiną, albo z polędwiczki wieprzowej.
Dobrą przekąską są też skrzydełka z kurczaka(tylko trzeba ułożyć obok dużo serwetek) z dipami.
__________________
The game is... something

All of time and space; everywhere and anywhere; every star that ever was. Where do you want to start?
Valmai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 15:53   #7
KseniaZ22
Raczkowanie
 
Avatar KseniaZ22
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 40
Dot.: Jakie Dania na 30ste urodzinki??

Ja zawsze podaję pomidory z mozzarellą doprawione bazylią i ziołami i do tego krakersy proste w przygotowaniu i zawsze dobrze wygląda
__________________
Chociaż prawda to piękno, jednakże piękno nie musi być prawdą.
KseniaZ22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-08 16:53:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:32.