Pomocy! Pielęgnacja cery tłustej! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-02, 14:11   #1
brunita89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9
Exclamation

Pomocy! Pielęgnacja cery tłustej!


Witam,
Mam pytanie odnośnie pielęgnaci cery tłustej. Mianowicie słyszałam, że przy takim rodzaju cery nie powinno się zmieniać kremów tylko trzymać się jednej firmy. Najlepiej też mieć tonik, mleczko, krem z jednej linii kosmetycznej. Ja mianowiscie mam wszystko z innych firm i ciągle zmieniam. Chciałabym peeling, mseczkę z glinki, mleczko do demakijażu, tonik i krem z jednej firmy najlepiej bardzo naturalnej. Słyszałam, że Ziaja jest taką firmą, ale gdzieś też wyczytałam, że ma wiele konserwantów. Chciałam zapytać, czy to prawda? Firma ta ma bardzo szeroką gamę kosmetyków do pielęgnacji i to właśnie z niej chciałam zakupić kosmetyki, są też bardzo delikatne i niedrogie. A może ktoś poleciłby mi jakąś inną firmę? Słyszałam o aptecznych specyfikach typu Ivostin, czy Vichy, ale szkoda mi trochę tyle kasy na nie. Dziękuję z góry za odpowiedż. )
brunita89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 17:23   #2
Bitt3rsweet
Raczkowanie
 
Avatar Bitt3rsweet
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 70
Dot.: Pomocy! Pielęgnacja cery tłustej!

Wiele osób twierdzi, że krem do cery problematycznej powinno się co jakiś czas zmieniać, bo skóra się po prostu uodparnia na składniki zawarte w nim i już nie jest skuteczny.
A jeśli chodzi o firmę Ziaja, to polecam Ci ją, bo ma naprawdę dobre kosmetyki I staraj się wybierać kosmetyki bez zawartości alkoholu, najlepiej z zawartością naturalnych wyciągów z roślin (chyba firma Flos Lek ma takową serię do ery tłustej). Zresztą, każda cera upodoba sobie inny kosmetyk więc trudno też coś konkretnego polecić
__________________

Nie każ mi się zmieniać.

Pozwól mi być sobą.



Bitt3rsweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 21:20   #3
brunita89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9
Dot.: Pomocy! Pielęgnacja cery tłustej!

Dziękuję bardzo za odpowiedź
brunita89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 21:45   #4
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Pomocy! Pielęgnacja cery tłustej!

musze niestety dodac, ze kremy do twarzy z Ziaji zawsze zapychaja mi pory i tworza sie zaskorniki.
krem nawilzajacy, jaki polecam do cery tlustej to Humektan
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 23:34   #5
brunita89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9
Dot.: Pomocy! Pielęgnacja cery tłustej!

Acha, a czy ten Humektan matuje troszkę cerę też? Bo chciałabym żeby matowił? I jeszcze mam pytanie odnośnie filtrów, jakie byście poleciły filtry na dzień? Chodzi mi o firmę? Dzięki z góry za wszystkie odp.!
brunita89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 13:56   #6
Bitt3rsweet
Raczkowanie
 
Avatar Bitt3rsweet
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 70
Dot.: Pomocy! Pielęgnacja cery tłustej!

Z kremów matujących polecam Ci firmy Dax Cosmetics - Perfecta do cery mieszanej, matuje i zwęża pory - mam go i jestem zadowolona ze stosowania (dobrze matuje, zawiera filtry, nadaje cerze ładnego kolorytu i nie jest drogi )
__________________

Nie każ mi się zmieniać.

Pozwól mi być sobą.



Bitt3rsweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 14:11   #7
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Pomocy! Pielęgnacja cery tłustej!

Cytat:
Napisane przez brunita89 Pokaż wiadomość
Acha, a czy ten Humektan matuje troszkę cerę też? Bo chciałabym żeby matowił? I jeszcze mam pytanie odnośnie filtrów, jakie byście poleciły filtry na dzień? Chodzi mi o firmę? Dzięki z góry za wszystkie odp.!
czy matuje? sama nie wiem. mysle, ze przy tlustej cerze nawilzanie jest jednak najwazniejsze. po jakims czasie skora przestanie produkowac tyle loju i nie bedzie sie tak przetluszczac.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-03, 14:24   #8
brunita89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9
Dot.: Pomocy! Pielęgnacja cery tłustej!

To teraz będę miała dylemat co wybrać...Humektan, czy Dax Cosmetics ;D ;p
brunita89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 15:37   #9
Bitt3rsweet
Raczkowanie
 
Avatar Bitt3rsweet
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 70
Dot.: Pomocy! Pielęgnacja cery tłustej!

Niektórzy stosują na dzień krem matujący (aby cera była zmatowiona i się nie świeciła) a na noc krem nawilżający (aby cera się zregenerowała i nawilżyła). Ale decyzja należy do Ciebie, bo będziesz lepiej wiedziała czego bardziej potrzebuje Twoja skóra
__________________

Nie każ mi się zmieniać.

Pozwól mi być sobą.



Bitt3rsweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 08:53   #10
anecia1881
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 38
Dot.: Pomocy! Pielęgnacja cery tłustej!

od siebie tez polecam humektan uzywam go od niedawna ale musze przyznac,ze jest to jak dotad najlepszy krem jaki uzywalam do tego po przystepnej cenie oczywiscie nie matuje cery doskonale ale jak dla mnie jest roznica a cos o tym wiem bo rowniez mam tlusta ceredodam,ze skora po nim jet bardzo gladziutka
Wiec ja jak najbardziej polecam ale wybor nalezy do Ciebie
anecia1881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 14:02   #11
sylwia2287
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 74
Dot.: Pomocy! Pielęgnacja cery tłustej!

Ja również podzielę się doświadczeniem
Tez mam tłustą skórę,do tego lekki ale uporczywy tradzik,do tego rozszerzone,bardzo widoczne pory.Cerę zawsze miałam tłustą,ale odkąd zaczęłam leczyc krostki retinoidami,skóra dostała prawdziwego łojotoku!Dodam,że nigdy nie stosowałam żadnego nawilżania,nie wyobrazalam sobie nałożyc na twarz nic oprócz czegos oczyszczającego i matującego(=wysuszającego ).Błedne koło.
Kilka miesiecy temu nastapila rewolucja w pielegnacji mojej cery.Postanowiłam zacząć nawilzanie.
Humektan niestety nie sprawdził sie u mnie,dostałam po nim wysypu krost na czole,które zawsze było najmniej atakowane przez mój tradzik.Wiele osób chwali ten krem,wiec warto wyprobować.
Na Wizażu dobrą opinia cieszą się kosmetyki dla dzieci serii Babydream.Kupiłam żel uniwersalny do mycia ciała i włosów(duża niebieska butla z żółtym,wygodym dozownikiem).Na opakowaniu jest napisane,że moga go stosowac osoby z problemami dermatologicznymi.Jestem zachwycona tym żelem!Moja twarz jest fsjnie oczyszczona,gładka i nie czuje po nim sciagniecia skóry.Cera wygląda o niebo lepiej!Nawet przed okresem-czas,gdy wygladam bardzo zle-pojawiła sie tylko jedna duza krosta!Na noc stosuje krem babydream extrasensitive,bo zostawia tlusty film na skorze.na dzien krem dla ksiezniczek.
jako tonik mam ziaje do skory suchej.
flosleku nie polecam,strasznie wysusza.
sylwia2287 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:19.