Odżywi czy zarudzi? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-01, 10:13   #1
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395

Odżywi czy zarudzi?


Mam takie pytanie. Otóż wcześniej farbowałam włosy na rudo i do farby miałam taki płyn w tubce, co to miał mi zwiększać połysk i utrzymywać dłużej kolor. Ale, że ten rudy wtedy mi się akurat nie podobał, bo miał brzydki odcień, to go nie używałam. A po jakimś czasie już w ogóle nie mogłam patrzeć na moją rudą czuprynę i wczoraj się "farbnęłam" u fryzjerki na śliczny czekoladowy brąz (podobny do mojego naturalnego, jestem bardzo zadowolona, mimo że moje biedne włoski są już zmęczone farbowaniem i w dodatku w mocnym świetle pojawiają się jakieś wkurzające rudawe refleksy...) i ten kolor jak najbardziej chciałabym utrzymać jak najdłużej, żeby nie blakł. I tu moje pytanie- czy jak będę używała tej odżywki po tej rudej farbie, to ona da efekt taki jak powinna- czyli przedłuży trwałość koloru- czy może "zarudzi" mi te włosy, bo była przeznaczona tylko do tego rudego? Wiem, że może głupie pytanie, no ale w tej chwili wolę się ośmieszyć niż narazić moją "czekoladkę" na jakieś uszczerbki.
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 15:11   #2
mimiasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 28
Dot.: Odżywi czy zarudzi?

Wydaje mi sie ze taką tubke dokładają do każdego odcieniu farby i do brązu i do rudego i blondu i ma ona za zadanie po prostu jakos tam wpłynąć na dłuższe utrzymanie koloru.
Według mnie spokojnie możesz tego użyć ;]
__________________
wątek wymiankowy :https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=684955
mimiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 15:49   #3
adorably
Rozeznanie
 
Avatar adorably
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 545
Dot.: Odżywi czy zarudzi?

ja też tak sądzę. pewnie przedłuży Ci trwałość koloru i sprawi,że włosy będą bardziej błyszczące
__________________

adorably jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 20:04   #4
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Odżywi czy zarudzi?

No to dobrze. Dziękuję za odpowiedzi.
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 18:55   #5
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Odżywi czy zarudzi?

A mam do Was jeszcze jedno pytanie. Bo wiem, że jak na blond się farbuje to, żeby pozbyć się jakiegoś żółtego odcienia, robi się płukanki. A jest coś takiego do włosów brązowych, żeby nie było tych rudawo-czerwonych refleksów? Ja kupiłam szampon do włosów brązowych farbowanych i naturalnych. Ale nie wiem czy to pomoże...
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 19:56   #6
maarcinka
Raczkowanie
 
Avatar maarcinka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 167
Dot.: Odżywi czy zarudzi?

podobno włosy przyciemnia olej rycynowy, szałwia (albo melisa? nie pamietam) albo płukanki ze skorupek cebuli (spytaj babci jak farbowała pisanki )

podobno dobre są szampony z venity do różnych kolorów ale nie moge ich nigdzie namierzyć.
maarcinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 17:43   #7
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Odżywi czy zarudzi?

Cytat:
Napisane przez maarcinka Pokaż wiadomość
podobno włosy przyciemnia olej rycynowy, szałwia (albo melisa? nie pamietam) albo płukanki ze skorupek cebuli (spytaj babci jak farbowała pisanki )

podobno dobre są szampony z venity do różnych kolorów ale nie moge ich nigdzie namierzyć.

Olej rycynowy? A gdzie to dostanę i jak tego użyć? To szałwia czy melisa? xD A z takiej cebuli
to pisanki bordowe wychodziły...
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-07, 21:50   #8
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Odżywi czy zarudzi?

Olejek rycynowy kupisz w aptece. Ale nie daje on mocnego przyciemnienia - w sumie moich blond włosów specjalnie nie przyciemniał... Za to super odżywiał i nawilżał. Co do sposobu użycia - mieszałam parę kropel olejku z żółtkami jajek i kładłam papkę na włosy. Trzymałam pod ręcznikiem z godzinę i zmywałam. Kiedy moje włosy były tłuste (olejek "lekki" nie jest) myłam włosy szamponem, ale często zdarzało się tak, że moje kudełki miały apetyt i wszystko w nie wsiąkało. Wtedy tylko spłukiwałam bardzo dokładnie maskę.
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 20:46   #9
maarcinka
Raczkowanie
 
Avatar maarcinka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 167
Dot.: Odżywi czy zarudzi?

podobno w sklepach zielarskich mozna kupic gotowe mieszanki do przyciemniania wlosow. popytaj

btw, mojej babci wychodzily brązowe pisanki
maarcinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 21:14   #10
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Odżywi czy zarudzi?

Cytat:
Napisane przez maarcinka Pokaż wiadomość
podobno włosy przyciemnia olej rycynowy, szałwia (albo melisa? nie pamietam) albo płukanki ze skorupek cebuli (spytaj babci jak farbowała pisanki )

podobno dobre są szampony z venity do różnych kolorów ale nie moge ich nigdzie namierzyć.
Jakby był ktoś z Warmii, to te szampony są w Barczewie Z tym, że ten do brązowych ma nadawać złociste refleksy, ale nie jestem pewna, czy nie był do jasnych brązów przypadkiem. Ale mieli tylko ten i do blondu.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:16.