DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-02, 19:09   #481
extreme7279
Raczkowanie
 
Avatar extreme7279
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 136
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

no i po ptokach..., oczywiście zrobiłam wszystko, tak jak pisaliście, po zmyciu dekoloryzatora miałam piękne rude włosy, nauczona doświadczeniem zabrałam się do wymywania pigmentu- 10 razy mycie a na koniec kąpiel podjaśniająca: łyżka proszku z niebieskiej torebki ( zdjęcie zestawu wstawiłam wcześniej), do tego łyżka szamponu i łyżka gorącej wody, sam zapach już wywołał moje zwątpienie, bo jednak łysa mimo wszystko nie chciałam być, umyłam tym włosy ale po samym zetknięciu z włosami, myślałam że zostaną mi w dłoni, zrobiły się ciemne i jak szczotka do podłogi. Położyłam 2 raz Renee, znowu piękne rude włosy, znowu płukanie i mycie 10 razy ale już bez proszku, potem farba z poziomu 8 z aktywatorem 6% i w efekcie mam kolor wyjściowy czyli ciemny brąz. Szkoda włosów i pieniędzy. Fryzjer to fryzjer.
extreme7279 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 19:27   #482
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ka2 Pokaż wiadomość
poległam już zabierałam się do rozjaśniania całej głowy, ale oczywiście musiałam zrobić próbę, tym razem na pasemku z przodu, trzymałam jeszcze dłużej, ok 35 min i góra jasna dół bardzo ściemniał.
Nie mogę ryzykować, że coś takiego stanie się na całej głowie :/

Powinnam teraz położyć jakąś farbę, żeby kolor nie ściemniał? Mogę pochodzić jakiś czas w takim rudzielcu, ale co potem hmmmm ?
Ty Fryz polecałeś palette E20?

PS. Słuchajcie, jaśniejsze włosy naprawdę odmładzają kupowałam z mężem dziś żelki i piwo i kobieta poprosiła mnie o dowód aaaaaaaaaaaaa a ja osiemnaście to osiem lat temu miałam

dodaję foto szalonego pasemka
to fajnie mnie tez blond odmładza!
tak E20 albo 100 zielonej serii

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:23 ----------

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Andy, wrzucam fotki moich wlosow, tak wygladaja w chwili obecnej. Fotek jest kilka, zeby dobrze zobrazowac tecze na moim lbie
Chce osiagnac zimny blond, ale nie spieszy mi sie,l wole stopniowo rojazsniac i zachowac owlosienie Ten ciemny kkolor przy skorze to tylko w polowie odrost, reszta to farba. Nie zalezy mi na wyrownaniu pasemek, bo wiem ze bedzie trudno.W realu sa troche jasniejsze niz tu. Co radzisz?
no kurde szkoda ze masz to ciemne ;/

ja bym porozjaśniał samo ciemne....spóbuj chociaż, powybieraj ile się da a takie pojedyńcze cieniutkie jakos się potem schowają.

a jak nie chcesz ich ruszac juz to rozjasnij odrosty i rzuć farbę na całośc. chcesz miec jaśniejszy czy ciemniejszy niż masz obecnie?

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Dotka81 Pokaż wiadomość
Wstawiam moje po dekoloryzacji z czarnego i dwukrotnym farbowaniu
Co zrobić żeby pozbyć się tego rudego?
no a co dokładnie chcesz osiągnąć?

---------- Dopisano o 20:27 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Cytat:
Napisane przez extreme7279 Pokaż wiadomość
no i po ptokach..., oczywiście zrobiłam wszystko, tak jak pisaliście, po zmyciu dekoloryzatora miałam piękne rude włosy, nauczona doświadczeniem zabrałam się do wymywania pigmentu- 10 razy mycie a na koniec kąpiel podjaśniająca: łyżka proszku z niebieskiej torebki ( zdjęcie zestawu wstawiłam wcześniej), do tego łyżka szamponu i łyżka gorącej wody, sam zapach już wywołał moje zwątpienie, bo jednak łysa mimo wszystko nie chciałam być, umyłam tym włosy ale po samym zetknięciu z włosami, myślałam że zostaną mi w dłoni, zrobiły się ciemne i jak szczotka do podłogi. Położyłam 2 raz Renee, znowu piękne rude włosy, znowu płukanie i mycie 10 razy ale już bez proszku, potem farba z poziomu 8 z aktywatorem 6% i w efekcie mam kolor wyjściowy czyli ciemny brąz. Szkoda włosów i pieniędzy. Fryzjer to fryzjer.
no masz rację, fryzjer to fryzjer, ale on zrobi rozjasniaczem, a nie dekoloryację, wiec wybierasz:
-mniej zabawy,rozjasnianie ale kondycja włosów pójdzie...
-duzo zabawy, dekoloryzacja, ale kondycja wlosów się nie zmieni

coś za coś ja wiele razy pisałem ze nie mam sprawdzonej jednej metody która się sprawdzi u każdej z was, aby włosy nie ciemniały...jedynie farba palette E20 i 100 nie ciemniały a rozjasniały po deko.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 19:32   #483
Dotka81
Zakorzenienie
 
Avatar Dotka81
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 305
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Fryz5 coś chłodnego
__________________
Z wierzchu anioł, w oczach diabeł


Dotka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 19:32   #484
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
to fajnie mnie tez blond odmładza!
tak E20 albo 100 zielonej serii

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:23 ----------



no kurde szkoda ze masz to ciemne ;/

ja bym porozjaśniał samo ciemne....spóbuj chociaż, powybieraj ile się da a takie pojedyńcze cieniutkie jakos się potem schowają.

a jak nie chcesz ich ruszac juz to rozjasnij odrosty i rzuć farbę na całośc. chcesz miec jaśniejszy czy ciemniejszy niż masz obecnie?

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------



no a co dokładnie chcesz osiągnąć?

---------- Dopisano o 20:27 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------



no masz rację, fryzjer to fryzjer, ale on zrobi rozjasniaczem, a nie dekoloryację, wiec wybierasz:
-mniej zabawy,rozjasnianie ale kondycja włosów pójdzie...
-duzo zabawy, dekoloryzacja, ale kondycja wlosów się nie zmieni

coś za coś ja wiele razy pisałem ze nie mam sprawdzonej jednej metody która się sprawdzi u każdej z was, aby włosy nie ciemniały...jedynie farba palette E20 i 100 nie ciemniały a rozjasniały po deko.
Chcialabym miec na calosci jasny, zimny blond. Taaa, wiem, marzenie scietej glowy
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 19:35   #485
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

hej, ja też przeszłam na ciemną stronę mocy.. w sumie na brązową.
kolor jest ok, ale fryzjerka tak mocno pocieniowała mi włosy, że tylko zabić..
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 19:40   #486
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Zadowolilabym sie takim kolorem, nawet za jakis czas, ale chce isc w tym kierunku. Nie wiem, czy to zimny kolor, Ty sie znasz lepiej
http://fryzury-damskie.blogspot.com/...osy-blond.html

Edytowane przez katja_24
Czas edycji: 2012-08-02 o 19:41
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 19:57   #487
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

katja, mega ten kolorek jak niektóre to robią, że mają takie piękne, lsniące i gładkie BLOND włosy..
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-02, 19:58   #488
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez doriiska Pokaż wiadomość
katja, mega ten kolorek jak niektóre to robią, że mają takie piękne, lsniące i gładkie BLOND włosy..
Nie mam pojecia, ale ja tez chce takie
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 20:14   #489
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Nie mam pojecia, ale ja tez chce takie
ja tak samo, ale niekoniecznie blond
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 20:15   #490
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Zadowolilabym sie takim kolorem, nawet za jakis czas, ale chce isc w tym kierunku. Nie wiem, czy to zimny kolor, Ty sie znasz lepiej
http://fryzury-damskie.blogspot.com/...osy-blond.html
jest cudny! mówie rozjasnisz te co masz ciemne, albo nadal będa ciemne a Ty będziesz farbowała tylko te jasne + odrosty.
spróbuj palette A10 ona ma wodę 12%, na odrosty na 45 min a potem malaks na całe na 5-10 min

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 21:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Dotka81 Pokaż wiadomość
Fryz5 coś chłodnego
no ale na tym poziomie co ciemno wyjdzie ja bym naturą i popielem gasił. chcesz zachowac poziom czy rozjasniac?

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

Cytat:
Napisane przez doriiska Pokaż wiadomość
hej, ja też przeszłam na ciemną stronę mocy.. w sumie na brązową.
kolor jest ok, ale fryzjerka tak mocno pocieniowała mi włosy, że tylko zabić..
ojoj! no nie! ;x zabić to mało
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 20:32   #491
extreme7279
Raczkowanie
 
Avatar extreme7279
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 136
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

[/COLOR]

no masz rację, fryzjer to fryzjer, ale on zrobi rozjasniaczem, a nie dekoloryację, wiec wybierasz:
-mniej zabawy,rozjasnianie ale kondycja włosów pójdzie...
-duzo zabawy, dekoloryzacja, ale kondycja wlosów się nie zmieni

coś za coś ja wiele razy pisałem ze nie mam sprawdzonej jednej metody która się sprawdzi u każdej z was, aby włosy nie ciemniały...jedynie farba palette E20 i 100 nie ciemniały a rozjasniały po deko.[/QUOTE]

no właśnie dekoloryzacja wykonana samodzielnie w domu też niszczy włosy, mam straszną miotłę i jak się jest głupim i niecierpliwym to jest jak jest, dam sobie spokój z farbowaniem, dzięki za porady
extreme7279 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-02, 20:48   #492
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

moze masz suche od tych produktów co mają wypłukać to niby, nie wiem co Ty tam miałaś, ale sam dekoloryzator nie niszczy
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 20:49   #493
Ka2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
to fajnie mnie tez blond odmładza!
tak E20 albo 100 zielonej serii[COLOR="Silver"]


coś za coś ja wiele razy pisałem ze nie mam sprawdzonej jednej metody która się sprawdzi u każdej z was, aby włosy nie ciemniały...jedynie farba palette E20 i 100 nie ciemniały a rozjasniały po deko.
Ok , mam kupioną E20 i C10 - mroźny srebrny blond.
Myślisz, że jest sens zrobić próbę też tym C10? albo może zostawie na następne farbowanie...powinien ciut ochłodzić...

I teraz pytanie, mam te farbę rozmieszać tak jak jest w opakowaniu, czy podmieniać na wodę 6%?
i kojarzycie moje włosy - mają jaśniej u góry i te kilka cm jest bardziej podatnych na rozjaśnianie, czyli nakładać najpierw na dolną część włosów a potem na górę, czy jak?
wybaczta, ale ja do tej pory tylko ciemne na całość kładłam
Ka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 20:50   #494
Dotka81
Zakorzenienie
 
Avatar Dotka81
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 305
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

fryz5 zachować poziom
Póki co bardziej rozjaśniać nie chcę bo mi włosy całkiem wyjdą
__________________
Z wierzchu anioł, w oczach diabeł


Dotka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 21:21   #495
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ka2 Pokaż wiadomość
Ok , mam kupioną E20 i C10 - mroźny srebrny blond.
Myślisz, że jest sens zrobić próbę też tym C10? albo może zostawie na następne farbowanie...powinien ciut ochłodzić...

I teraz pytanie, mam te farbę rozmieszać tak jak jest w opakowaniu, czy podmieniać na wodę 6%?
i kojarzycie moje włosy - mają jaśniej u góry i te kilka cm jest bardziej podatnych na rozjaśnianie, czyli nakładać najpierw na dolną część włosów a potem na górę, czy jak?
wybaczta, ale ja do tej pory tylko ciemne na całość kładłam
c10 piecze... zostaw na potem

mozesz zrobic tez próbę na jednym teraz ale zeby zobaczyc czy dół się duzo mniej rozjaśni od góry, ale mieszaj z tym proszkiem.

generalnie ja bym nakladał najpierw na dół potem górę-odrosty

---------- Dopisano o 22:21 ---------- Poprzedni post napisano o 22:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Dotka81 Pokaż wiadomość
fryz5 zachować poziom
Póki co bardziej rozjaśniać nie chcę bo mi włosy całkiem wyjdą
hm spróbuj wellatonów 9/0 i 9/1 pół na pól.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 23:50   #496
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Tak się zastanawiam... co planować na przyszłość? Rozjaśniać dalej całość farbą rozjaśniającą, czy zrobić jeszcze jedną kąpiel? Bo chciałąbym jednak jaśniejsze, te są takie hm... ni w 5 ni w 9.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 08:26   #497
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Witam was wszystkich mam małe pytanie i mam nadzieję, że mi pomożecie

Wczoraj zrobiłam dekoloryzację włosów u fryzjera, naturalny mam średni, chłodny brąz, na włosach miałam sprany i z odrostem (nie ruszany od stycznia) rudo-czerwony kolor, nigdy nie rozjaśniałam włosów (tzn raz, pasemka, sto lat temu). Zachciało mi się blondu.

Fryzjer włosy zdekoloryzował a potem zafarbował na jakiś chłodny, beżowy blond, nie za jasny. Ostrzegał mnie przy tym, że włosy nie wyjdą tak, jak powinny, że będą miały ciepłe, nawet rudawe odcienie, bo tak jest po dekoloryzacji.

Ogólnie nie jest źle, włosy są całkiem niezłe, ale jednak przebijają przez nie takie... żółtawo-złotawe tony, nawet lekko miedziane, a mnie zależy na całkowicie chłodnej tonacji. Fryzjer mówi, że spokojnie dojdziemy do takiego odcienia ale nie od razu, a dopiero po 2, 3 farbowaniu, na które zresztą zaprosił mnie dopiero za 2 miesiące, bo nie chce mi zniszczyć włosów.
Kondycja włosów też wydaje mi się ok, nie widzę znaczącej różnicy między tym, co miała wcześniej na głowie, a tym, co jest teraz.

I teraz moje pytanie - zaufać fryzjerowi, czy spróbować zrobić coś na własną rękę, by kolor ochłodzić? Nie chcę go rozjaśniać ani nic, tylko ochłodzić, ale też nie chcę bardziej zniszczyć włosów, bo jednak wiem,że dekoloryzacja je znacznie osłabiła.

Dodam jeszcze, że jestem fryzjerskim laikiem, wiem tyle, co przeczytam na Wizażu i co mi fryzjer powie, ale nigdy nie interesowałam się tym jakoś szczególnie...

Liczę na pomoc i pozdrawiam wiem, że na pewno w wątku były już rady na ten temat, starałam się przejrzeć, ale jednak to jest sporo stron (i jeszcze dwa poprzednie wątki) i ciężko wyłapać konkretną radę
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 09:11   #498
extreme7279
Raczkowanie
 
Avatar extreme7279
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 136
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
moze masz suche od tych produktów co mają wypłukać to niby, nie wiem co Ty tam miałaś, ale sam dekoloryzator nie niszczy
no właśnie też tak myślę, że ten niebieski proszek zmieszany z wrzątkiem tak mi załatwił włosy ale rano, jak przyjrzałam się kłaczkom w świetle dziennym, to są jednak dużo jaśniejsze więc nie jest tak najgorzej, tylko stan włosów tragiczny, doradź mi jak stosować ampułkę ARTEGO, bo wylałam dzisiaj trochę na dłoń i wsmarowałam we włosy ale myślałam, że konsystencja będzie bardziej oleista a nie wodna i po odczekaniu 5 minut- tak jak było napisane, spłukałam, tyle że efekt zerowy- dalej miotła na głowie, może zawinąć łepetynkę w folię i podgrzewać? wiem, że takie preparaty stosuje się do sauny włosów ale może w domowych warunkach też jakoś idzie?

---------- Dopisano o 10:11 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
Witam was wszystkich mam małe pytanie i mam nadzieję, że mi pomożecie

Wczoraj zrobiłam dekoloryzację włosów u fryzjera, naturalny mam średni, chłodny brąz, na włosach miałam sprany i z odrostem (nie ruszany od stycznia) rudo-czerwony kolor, nigdy nie rozjaśniałam włosów (tzn raz, pasemka, sto lat temu). Zachciało mi się blondu.

Fryzjer włosy zdekoloryzował a potem zafarbował na jakiś chłodny, beżowy blond, nie za jasny. Ostrzegał mnie przy tym, że włosy nie wyjdą tak, jak powinny, że będą miały ciepłe, nawet rudawe odcienie, bo tak jest po dekoloryzacji.

Ogólnie nie jest źle, włosy są całkiem niezłe, ale jednak przebijają przez nie takie... żółtawo-złotawe tony, nawet lekko miedziane, a mnie zależy na całkowicie chłodnej tonacji. Fryzjer mówi, że spokojnie dojdziemy do takiego odcienia ale nie od razu, a dopiero po 2, 3 farbowaniu, na które zresztą zaprosił mnie dopiero za 2 miesiące, bo nie chce mi zniszczyć włosów.
Kondycja włosów też wydaje mi się ok, nie widzę znaczącej różnicy między tym, co miała wcześniej na głowie, a tym, co jest teraz.

I teraz moje pytanie - zaufać fryzjerowi, czy spróbować zrobić coś na własną rękę, by kolor ochłodzić? Nie chcę go rozjaśniać ani nic, tylko ochłodzić, ale też nie chcę bardziej zniszczyć włosów, bo jednak wiem,że dekoloryzacja je znacznie osłabiła.

Dodam jeszcze, że jestem fryzjerskim laikiem, wiem tyle, co przeczytam na Wizażu i co mi fryzjer powie, ale nigdy nie interesowałam się tym jakoś szczególnie...

Liczę na pomoc i pozdrawiam wiem, że na pewno w wątku były już rady na ten temat, starałam się przejrzeć, ale jednak to jest sporo stron (i jeszcze dwa poprzednie wątki) i ciężko wyłapać konkretną radę
przeczytaj wątek i pod żadnym pozorem nie kombinuj sama, chocoaż by Cię niewiadomo jak korciło, zniszczysz robotę fryzjera i swoje włosy, źle dobierzesz farbę i będziesz klnąć bo Ci pociemnieją, ja położyłam farbę blond z poziomu 8 po dekoloryzacji i po 5 minutach miałam z powrotem ciemne, nie ryzykuj, bądź cierpliwa i zaufaj fryzjerowi
extreme7279 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 09:21   #499
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
jest cudny! mówie rozjasnisz te co masz ciemne, albo nadal będa ciemne a Ty będziesz farbowała tylko te jasne + odrosty.
spróbuj palette A10 ona ma wodę 12%, na odrosty na 45 min a potem malaks na całe na 5-10 min

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 21:14 ----------



no ale na tym poziomie co ciemno wyjdzie ja bym naturą i popielem gasił. chcesz zachowac poziom czy rozjasniac?

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------



ojoj! no nie! ;x zabić to mało

A10? No dobra, chociaz po e20 mialam zolte
To czekaj, nalozyc na odrost, a co z tymi ciemnymi pod spodem? Co to znaczy zmalaksowac? Namoczyc i rozprowadzic na calosci? A nie wyjda mi biale odrostu a reszra tak jak jest? Czy najpierw mam rojasnic te ciemne a potem farbowac? Bo sie pogubilam I jak to zrobic, zeby z ciemnych rozjsniacz ni przewedrowal mi na jasne? Ufff, 100 pytan do...
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-03, 10:48   #500
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
Witam was wszystkich mam małe pytanie i mam nadzieję, że mi pomożecie

Wczoraj zrobiłam dekoloryzację włosów u fryzjera, naturalny mam średni, chłodny brąz, na włosach miałam sprany i z odrostem (nie ruszany od stycznia) rudo-czerwony kolor, nigdy nie rozjaśniałam włosów (tzn raz, pasemka, sto lat temu). Zachciało mi się blondu.

Fryzjer włosy zdekoloryzował a potem zafarbował na jakiś chłodny, beżowy blond, nie za jasny. Ostrzegał mnie przy tym, że włosy nie wyjdą tak, jak powinny, że będą miały ciepłe, nawet rudawe odcienie, bo tak jest po dekoloryzacji.

Ogólnie nie jest źle, włosy są całkiem niezłe, ale jednak przebijają przez nie takie... żółtawo-złotawe tony, nawet lekko miedziane, a mnie zależy na całkowicie chłodnej tonacji. Fryzjer mówi, że spokojnie dojdziemy do takiego odcienia ale nie od razu, a dopiero po 2, 3 farbowaniu, na które zresztą zaprosił mnie dopiero za 2 miesiące, bo nie chce mi zniszczyć włosów.
Kondycja włosów też wydaje mi się ok, nie widzę znaczącej różnicy między tym, co miała wcześniej na głowie, a tym, co jest teraz.

I teraz moje pytanie - zaufać fryzjerowi, czy spróbować zrobić coś na własną rękę, by kolor ochłodzić? Nie chcę go rozjaśniać ani nic, tylko ochłodzić, ale też nie chcę bardziej zniszczyć włosów, bo jednak wiem,że dekoloryzacja je znacznie osłabiła.

Dodam jeszcze, że jestem fryzjerskim laikiem, wiem tyle, co przeczytam na Wizażu i co mi fryzjer powie, ale nigdy nie interesowałam się tym jakoś szczególnie...

Liczę na pomoc i pozdrawiam wiem, że na pewno w wątku były już rady na ten temat, starałam się przejrzeć, ale jednak to jest sporo stron (i jeszcze dwa poprzednie wątki) i ciężko wyłapać konkretną radę
kup sobie po prostu fioletowy szampon z firmy Marion

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------

Cytat:
Napisane przez extreme7279 Pokaż wiadomość
no właśnie też tak myślę, że ten niebieski proszek zmieszany z wrzątkiem tak mi załatwił włosy ale rano, jak przyjrzałam się kłaczkom w świetle dziennym, to są jednak dużo jaśniejsze więc nie jest tak najgorzej, tylko stan włosów tragiczny, doradź mi jak stosować ampułkę ARTEGO, bo wylałam dzisiaj trochę na dłoń i wsmarowałam we włosy ale myślałam, że konsystencja będzie bardziej oleista a nie wodna i po odczekaniu 5 minut- tak jak było napisane, spłukałam, tyle że efekt zerowy- dalej miotła na głowie, może zawinąć łepetynkę w folię i podgrzewać? wiem, że takie preparaty stosuje się do sauny włosów ale może w domowych warunkach też jakoś idzie?

---------- Dopisano o 10:11 ---------- Poprzedni post napisano o 10:09 ----------


przeczytaj wątek i pod żadnym pozorem nie kombinuj sama, chocoaż by Cię niewiadomo jak korciło, zniszczysz robotę fryzjera i swoje włosy, źle dobierzesz farbę i będziesz klnąć bo Ci pociemnieją, ja położyłam farbę blond z poziomu 8 po dekoloryzacji i po 5 minutach miałam z powrotem ciemne, nie ryzykuj, bądź cierpliwa i zaufaj fryzjerowi
nie uzyskasz efektu sauny, bez sauny
ale ampułku sie nakłada aplikatorem specjalnym po kropelce, wmasowując w skórę glowy i włosy

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
A10? No dobra, chociaz po e20 mialam zolte
To czekaj, nalozyc na odrost, a co z tymi ciemnymi pod spodem? Co to znaczy zmalaksowac? Namoczyc i rozprowadzic na calosci? A nie wyjda mi biale odrostu a reszra tak jak jest? Czy najpierw mam rojasnic te ciemne a potem farbowac? Bo sie pogubilam I jak to zrobic, zeby z ciemnych rozjsniacz ni przewedrowal mi na jasne? Ufff, 100 pytan do...
E20 jest z rozjaśniaczem ma prawo byc żółta.

no to pytanie. chcesz rozjaśniać ciemne od spodu? jak nie to farbuj tylko odrosty i malaks całości (tak malaks to polanie włosków wodą i masowanie chwilkę), no a jak chcesz je rozjaśnić, to je rozjasnij i dopiero farbuj. a z odrostami.....hm no nie wiem w sumie jak one się rozjaśniają, a10 jest mocna, a dobrze by bylo jakbyś na przyszłość farbowała się tylko farbami a nie rozjasniaczami
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 10:54   #501
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
kup sobie po prostu fioletowy szampon z firmy Marion

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------



nie uzyskasz efektu sauny, bez sauny
ale ampułku sie nakłada aplikatorem specjalnym po kropelce, wmasowując w skórę glowy i włosy

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------



E20 jest z rozjaśniaczem ma prawo byc żółta.

no to pytanie. chcesz rozjaśniać ciemne od spodu? jak nie to farbuj tylko odrosty i malaks całości (tak malaks to polanie włosków wodą i masowanie chwilkę), no a jak chcesz je rozjaśnić, to je rozjasnij i dopiero farbuj. a z odrostami.....hm no nie wiem w sumie jak one się rozjaśniają, a10 jest mocna, a dobrze by bylo jakbyś na przyszłość farbowała się tylko farbami a nie rozjasniaczami
Wolalabym juz tylko farbowac, nie meczyc wlosow rozjasniaczem. Chce rozjasnic te ciemniejsze tez, nie chce wygladac jak skunks przez nastepne 10 lat Bo tyle potrwa, zanim odrosna Czy kilkakrotne pokrycie ich farba (oczywiscie w rozsadnym odstepie czasu) w koncu je rozjasni?
Ja myslalam ze e20 to farba, nie znalam sie na tym, mialam 17 lat. Zreszta nadal sie nie znam
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 13:56   #502
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Wolalabym juz tylko farbowac, nie meczyc wlosow rozjasniaczem. Chce rozjasnic te ciemniejsze tez, nie chce wygladac jak skunks przez nastepne 10 lat Bo tyle potrwa, zanim odrosna Czy kilkakrotne pokrycie ich farba (oczywiscie w rozsadnym odstepie czasu) w koncu je rozjasni?
Ja myslalam ze e20 to farba, nie znalam sie na tym, mialam 17 lat. Zreszta nadal sie nie znam
farba z rozjaśniaczem.

to rozjasnij na tyle ile możesz te ciemne i farbuj potem odrosty z malaksem, stopniowo pokrywając te ciemne jeszcze pozostałości, ale musisz je wybrać jakoś :P
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 14:17   #503
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
farba z rozjaśniaczem.

to rozjasnij na tyle ile możesz te ciemne i farbuj potem odrosty z malaksem, stopniowo pokrywając te ciemne jeszcze pozostałości, ale musisz je wybrać jakoś :P
chyba mam jakies zacmienie mozgu
To najpierw radzisz rozjasnic vincentem te ciemne, potem nalozyc a10 na odrosty i rozprowadzic na reszte, tak?
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 15:14   #504
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

jeśli musisz sie ich koniecznie pozbyć to tak, jeśli nie, to zostaw je i po prostu farbuj juz odrosty z malaksem, miałem pasemka ciemne brązowe z blond rok temu, do tej pory juz sie wyrównało.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 16:10   #505
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
jeśli musisz sie ich koniecznie pozbyć to tak, jeśli nie, to zostaw je i po prostu farbuj juz odrosty z malaksem, miałem pasemka ciemne brązowe z blond rok temu, do tej pory juz sie wyrównało.
nie musze, moge poczekac Ale na fotkach widac, ze te ciemne pasemka (niektore, te z ktorych najslabiej wyplukala sie farba) sa w kolorze odrostu? Nie bede wygladac jak debil z blond czapka i pasemkami, a nizej braz?
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 16:52   #506
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

no widac je, ze są ciemne no...

kurde, ale i tak nie rozjaśni ich od razu do blondu, jak wybierzesz większość, a nie wszystkie, to i tak dobrze będzie wyglądało. sama A10 nie wiem jak złapie na Twoim odroscie, bunny ma ciemne odrosty i pieknie jej łapie bez rozjaśniania
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 16:57   #507
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

ok, czyli trzymamy sie wersji, ze a10 na odrost i pozniej polac lepetyne woda i rozprowadzic farbe na calosci? Bo na samych ciemnych to ja nie wiem jak mam to zrobic za jednym zamachem z odrostami. Duzo tej wody? zeby mi calkiem farba nie splynela
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 17:25   #508
marrunia
Raczkowanie
 
Avatar marrunia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Land of milk and honey...
Wiadomości: 276
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cześć Kochani Właśnie mam zamawiać rozjaśniacz vincenta, ale tak się zastanawiam... Czy nie lepiej byłoby żebym kupiła flasha zamiast intensive? Na pewno kupię 2 saszetki, a może trzy? Jak mi teraz nie chwyci ....
marrunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 17:35   #509
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
ok, czyli trzymamy sie wersji, ze a10 na odrost i pozniej polac lepetyne woda i rozprowadzic farbe na calosci? Bo na samych ciemnych to ja nie wiem jak mam to zrobic za jednym zamachem z odrostami. Duzo tej wody? zeby mi calkiem farba nie splynela
to Twój wybór czy zostawiasz ciemne pasma czy nie, jesli zostawiasz to farbą a10 połóż a jak rozjasniacz, to rozjaśnij je rozjasniaczem i potem A10 , a nie za jednym razem.

czy duzo wody....tak jak do mycia, zeby tylko zmoczyć włosy, po prostu polej je wodą, na czuja, rozsmaruj frabę na calosc z odrostów + resztę z miseczki, chyba ze cała jedna Ci pójdzie na odrosty

---------- Dopisano o 18:35 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

Cytat:
Napisane przez marrunia Pokaż wiadomość
Cześć Kochani Właśnie mam zamawiać rozjaśniacz vincenta, ale tak się zastanawiam... Czy nie lepiej byłoby żebym kupiła flasha zamiast intensive? Na pewno kupię 2 saszetki, a może trzy? Jak mi teraz nie chwyci ....
Intensive mocniej rozjaśnia, tym się różnią.
generalnie podział vincentów jest ze względu na kolor jaki rozjasniamy
-ciemne włosy np czarne, ciemne brązy- intense, jest zielony, zieleń niweluje czerwień, a wlasnie ciemne kolory zawierają dużo czerwieni
-średnie włosy -jasne brązy, średnie i ciemne blondy zawierają miedź, więc flash niebieski który usuwa miedź
-jasne włosy zawierają żółć więc fioletowy vincent (tak jak płukanka)
-no i jest srebrny uniwersalny
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 17:56   #510
marrunia
Raczkowanie
 
Avatar marrunia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Land of milk and honey...
Wiadomości: 276
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
to Twój wybór czy zostawiasz ciemne pasma czy nie, jesli zostawiasz to farbą a10 połóż a jak rozjasniacz, to rozjaśnij je rozjasniaczem i potem A10 , a nie za jednym razem.

czy duzo wody....tak jak do mycia, zeby tylko zmoczyć włosy, po prostu polej je wodą, na czuja, rozsmaruj frabę na calosc z odrostów + resztę z miseczki, chyba ze cała jedna Ci pójdzie na odrosty

---------- Dopisano o 18:35 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------



Intensive mocniej rozjaśnia, tym się różnią.
generalnie podział vincentów jest ze względu na kolor jaki rozjasniamy
-ciemne włosy np czarne, ciemne brązy- intense, jest zielony, zieleń niweluje czerwień, a wlasnie ciemne kolory zawierają dużo czerwieni
-średnie włosy -jasne brązy, średnie i ciemne blondy zawierają miedź, więc flash niebieski który usuwa miedź
-jasne włosy zawierają żółć więc fioletowy vincent (tak jak płukanka)
-no i jest srebrny uniwersalny

No tak, to jest jak z farbami i ich stosowaniem na niechciane odcienie w celu zniwelowania Przecież cały czas o tym wspominasz potrzebującym No teraz to już chyba na całe życie zapamiętam

W takim razie intense zielony x2. Pewnie w środę będę po kąpieli... 3majcie kciuki!
marrunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-16 14:21:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:28.