Vademecum antykoncepcji! cz. 2 - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-05, 12:25   #151
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez monique97 Pokaż wiadomość
Rzeczywiście, trochę głupio zabrzmiało pytanie.
Chodziło mi o to czy zazwyczaj w czasie brania tabletek placebo występuje miesiączka.
Temat jest dla mnie zupełnie nowy.
Zazwyczaj tak, ale u każdej kobiety może to być inny dzień.
Nie będzie też niczym nadzwyczajnym, jeśli okres nie przyjdzie. Tak też się potrafi zdarzyć.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-10, 21:22   #152
mrscapucine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 6
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cześć. Od sierpnia tego roku biorę tabletki sidretella 20.
Chciałabym jutro nie zaczynać przerwy tylko od razu wziąć drugie opakowanie. Mam ciężki miesiąc, w pracy też jest dużo do roboty i po prostu nie mam ochoty na krwawienie, bo towarzyszy mi często rano wtedy biegunka co utrudnia mi wyjście z domu.

Nie mam jutro możliwości dodzwonić się do lekarza. Czy na tych tabletkach mogę nie zrobić przerwy ten jeden raz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mrscapucine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-10, 21:35   #153
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez mrscapucine Pokaż wiadomość
Cześć. Od sierpnia tego roku biorę tabletki sidretella 20.
Chciałabym jutro nie zaczynać przerwy tylko od razu wziąć drugie opakowanie. Mam ciężki miesiąc, w pracy też jest dużo do roboty i po prostu nie mam ochoty na krwawienie, bo towarzyszy mi często rano wtedy biegunka co utrudnia mi wyjście z domu.

Nie mam jutro możliwości dodzwonić się do lekarza. Czy na tych tabletkach mogę nie zrobić przerwy ten jeden raz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-12, 08:59   #154
azi1996
Przyczajenie
 
Avatar azi1996
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 5
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Witajcie!

Mam pytanie dotyczące interakcji. Właśnie jestem podczas przerwy i zaczęłam zażywać Tryptofan, ponieważ cierpiałam na stany depresyjne i spadki energii. Pomogło. Jednak doczytałam się w internecie, że nie można łączyć tego środka z tabletkami. (Nie, bo nie. Brak uzasadnienia niestety). Chciałabym wiedzieć, czy jak będę brała tabletkę tryptofanu rano, a antykoncepcję wieczorem (ok 10 godzin później) to czy nadal może wystąpić interakcja?

Dla zainteresowanych: tryptofan to enzym naturalnie występujący z pożywieniu, bierze udział w produkcji serotoniny.
azi1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-29, 17:02   #155
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Witam czy ktoś wie czy viread (tenofovir) ma wpływ na pigułki? Z góry dziękuje za odpowiedź.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-31, 19:14   #156
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez nicko Pokaż wiadomość
Witam czy ktoś wie czy viread (tenofovir) ma wpływ na pigułki? Z góry dziękuje za odpowiedź.
Nie wpływa.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 20:29   #157
Floriana22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 37
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cześć, jestem własnie na 7 tabletce antykoncepcyjnej i od dwóch dni zaczynaja mi wyskakiwać pojedyncze, czerwone i dosyć bolące krostki np. Na policzkach. Jestem dosyć zaniepokojona bo wczesniej miałam nieskazitelna cerę. Czy to kwestia oczyszczania sie cery przes tabletki o potem to sie ustabilizuje? Ginekolog mówił mi, ze maja najniższa dawkę hormonów wiec skutków ubocznych byc nie powinno. Dodam, ze tylko te krostki mnie martwią. A jak było z wami? Tez miałyście na początku, na pierwszym blistrze takie pogorszenie cery, a potem sie unormowalo?
Floriana22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-18, 19:23   #158
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Floriana22 Pokaż wiadomość
Cześć, jestem własnie na 7 tabletce antykoncepcyjnej i od dwóch dni zaczynaja mi wyskakiwać pojedyncze, czerwone i dosyć bolące krostki np. Na policzkach. Jestem dosyć zaniepokojona bo wczesniej miałam nieskazitelna cerę. Czy to kwestia oczyszczania sie cery przes tabletki o potem to sie ustabilizuje? Ginekolog mówił mi, ze maja najniższa dawkę hormonów wiec skutków ubocznych byc nie powinno. Dodam, ze tylko te krostki mnie martwią. A jak było z wami? Tez miałyście na początku, na pierwszym blistrze takie pogorszenie cery, a potem sie unormowalo?
Nikt Ci tego nie powie.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-30, 18:02   #159
cytrynka1237
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 20
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

hej,
jakie mogą być przyczyny plamień przy tabletkach nawet przy 6 opakowaniu? właśnie jestem w połowie 6 opakowania Belary (a one są tymi mocniejszymi tabletkami, mają 0,03mg) i znowu mam bardzo lekkie, ale jednak, plamienia. zdarzały się one przy średnio co drugim opakowaniu, a nawet częściej, pod koniec opakowania albo w połowie. nigdy nie zapomniałam żadnej, biorę o tej samej godzinie, raz połączyłam opakowania (pierwsze dwa).
z leków biorę tylko euthyrox.
miała któraś z Was tak? od czego to może być (skoro Belara jest z tych mocniejszych) i co z tym zrobić (poza zmianą tabletek)?
z góry dziękuję za odpowiedź
cytrynka1237 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-30, 19:11   #160
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez cytrynka1237 Pokaż wiadomość
hej,
jakie mogą być przyczyny plamień przy tabletkach nawet przy 6 opakowaniu? właśnie jestem w połowie 6 opakowania Belary (a one są tymi mocniejszymi tabletkami, mają 0,03mg) i znowu mam bardzo lekkie, ale jednak, plamienia. zdarzały się one przy średnio co drugim opakowaniu, a nawet częściej, pod koniec opakowania albo w połowie. nigdy nie zapomniałam żadnej, biorę o tej samej godzinie, raz połączyłam opakowania (pierwsze dwa).
z leków biorę tylko euthyrox.
miała któraś z Was tak? od czego to może być (skoro Belara jest z tych mocniejszych) i co z tym zrobić (poza zmianą tabletek)?
z góry dziękuję za odpowiedź
Poza zmiana tabletek nic nie możesz zrobić według mnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 06:51   #161
cytrynka1237
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 20
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

To ja mam jeszcze jedno pytanie, chce się upewnić. Czy po wzięciu 18 tabletek (tych z systemu 21+7) mogę sobie zrobić 7 dniowa przerwę, żeby mieć wcześniej krwawienie i żeby szybciej się skończyło? Ochrona będzie zachowana? Nie powinno być żadnych efektów ubocznych np dodatkowych plamien?
cytrynka1237 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-03, 07:43   #162
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez cytrynka1237 Pokaż wiadomość
To ja mam jeszcze jedno pytanie, chce się upewnić. Czy po wzięciu 18 tabletek (tych z systemu 21+7) mogę sobie zrobić 7 dniowa przerwę, żeby mieć wcześniej krwawienie i żeby szybciej się skończyło? Ochrona będzie zachowana? Nie powinno być żadnych efektów ubocznych np dodatkowych plamien?
Tak na wszystkie pytania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 08:23   #163
cytrynka1237
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 20
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Rozumiem, że "tak" na ostatnie oznacza, że efektów ubocznych nie powinno być? 😄 Dziękuję za odpowiedź! 😊
cytrynka1237 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 08:24   #164
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez cytrynka1237 Pokaż wiadomość
Rozumiem, że "tak" na ostatnie oznacza, że efektów ubocznych nie powinno być? 😄 Dziękuję za odpowiedź! 😊
Nie powinno być, ale z drugiej strony każdy organizm jest inny. Bardziej wrażliwy organizm może się skapować, ale mnie to nigdy nie spotkało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-04, 14:43   #165
eleanorx
Raczkowanie
 
Avatar eleanorx
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 343
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Hej!
Mam egzaminy i chciałabym skrócić krwawienie z odstawienia. Ostatnią tabletkę wzięłam w czwartek. Przed chwilą zaczęło się krwawienie, które zazwyczaj rozkręca się następnego dnia (tj. jutro). Żeby nie było żadnego krwawienia między lepiej jeśli wezmę tabletkę jutro czy dzisiaj? Normalnie wzięłabym ją we wtorek.
eleanorx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-04, 14:46   #166
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez eleanorx Pokaż wiadomość
Hej!
Mam egzaminy i chciałabym skrócić krwawienie z odstawienia. Ostatnią tabletkę wzięłam w czwartek. Przed chwilą zaczęło się krwawienie, które zazwyczaj rozkręca się następnego dnia (tj. jutro). Żeby nie było żadnego krwawienia między lepiej jeśli wezmę tabletkę jutro czy dzisiaj? Normalnie wzięłabym ją we wtorek.
Nikt ci nie da gwarancji że jak weźmiesz dzisiaj to nie będzie krwawienia a jak weźmiesz jutro to będzie
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-04, 15:41   #167
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez eleanorx Pokaż wiadomość
Hej!
Mam egzaminy i chciałabym skrócić krwawienie z odstawienia. Ostatnią tabletkę wzięłam w czwartek. Przed chwilą zaczęło się krwawienie, które zazwyczaj rozkręca się następnego dnia (tj. jutro). Żeby nie było żadnego krwawienia między lepiej jeśli wezmę tabletkę jutro czy dzisiaj? Normalnie wzięłabym ją we wtorek.
Tak jak mówi IzzieSt - nikt Ci nie zagwarantuje. Krwawienie może się skrócić, ale wcale nie musi. Mnie się nie skraca w takim przypadku.
Jak nie chciałaś krwawienia, trzeba było nie robić przerwy. Teraz już właściwie po ptokach
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-04, 21:33   #168
KarmelowaKrowka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 299
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Hej dziewczyny! Mam pytanko.

Biorę tabletki wieczorami, ok 21-23. Ostatnio pominęłam jedną i przypomniałam sobie dopiero na drugi dzień popołudniu. Był to pierwszy tydzień brania, więc teoretycznie powinnam po prostu przez 7 dni stosować prezerwatywę. Tak przynajmniej jest napisane, na ulotce.
Problem w tym, że głupia ja zapomniałam wziąć również kolejnego dnia. Tym razem przypomniałam sobie o tym, kiedy obudziłam się o 4 rano i wzięłam. Łatwo wyliczyć, że w tym drugim przypadku nie minęło 12 h, więc teoretycznie jestem bezpieczna. Z drugiej strony, pominięcie dwóch tabletek może powodować ciażę.
Co sądzicie? Mogę po tych 7 dniach uprawiać normalnie seks bez prezerwatywy, czy lepiej się wstrzymać?
KarmelowaKrowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-04, 21:38   #169
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez KarmelowaKrowka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Mam pytanko.

Biorę tabletki wieczorami, ok 21-23. Ostatnio pominęłam jedną i przypomniałam sobie dopiero na drugi dzień popołudniu. Był to pierwszy tydzień brania, więc teoretycznie powinnam po prostu przez 7 dni stosować prezerwatywę. Tak przynajmniej jest napisane, na ulotce.
Problem w tym, że głupia ja zapomniałam wziąć również kolejnego dnia. Tym razem przypomniałam sobie o tym, kiedy obudziłam się o 4 rano i wzięłam. Łatwo wyliczyć, że w tym drugim przypadku nie minęło 12 h, więc teoretycznie jestem bezpieczna. Z drugiej strony, pominięcie dwóch tabletek może powodować ciażę.
Co sądzicie? Mogę po tych 7 dniach uprawiać normalnie seks bez prezerwatywy, czy lepiej się wstrzymać?
Możesz uprawiać normalnie seks po tych 7 dniach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-04, 22:11   #170
KarmelowaKrowka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 299
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Możesz uprawiać normalnie seks po tych 7 dniach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mimo, że pominęłam 2 tabletki?
KarmelowaKrowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-04, 22:44   #171
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez KarmelowaKrowka Pokaż wiadomość
Mimo, że pominęłam 2 tabletki?
Tej drugiej nie pominęłaś.

Bierzesz tabletki dwuskladnikowe? Najnowsze badania pokazują, że można się spóźnić 24h z przyjęciem tabletki i nic się nie dzieje z poziomem hormonów we krwi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-05, 16:35   #172
KarmelowaKrowka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 299
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Tej drugiej nie pominęłaś.

Bierzesz tabletki dwuskladnikowe? Najnowsze badania pokazują, że można się spóźnić 24h z przyjęciem tabletki i nic się nie dzieje z poziomem hormonów we krwi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, dwuskładnikowe. Nie wierzę w żadne "najnowsze badania" bo co chwilę odkrywają co innego. Mimo wszystko dziękuję bardzo!
KarmelowaKrowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 14:08   #173
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez KarmelowaKrowka Pokaż wiadomość
Tak, dwuskładnikowe. Nie wierzę w żadne "najnowsze badania" bo co chwilę odkrywają co innego. Mimo wszystko dziękuję bardzo!
Spokojnie, w USA ten odmienny schemat postępowania (okienko 24h) obowiązuje przynajmniej od 4 lat. Nowością jest to tylko w naszych ulotkach. Bądź spokojna, dzidzi nie będzie.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 09:54   #174
misialakasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 8
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cześć dziewczyny mam pewien problem otóż biorę tabletki antykoncepcyjne już ponad 6 lat zawsze prawidłowo. Teraz jestem w trakcie przerwy i dostałam krwawienia. Problem polega na tym że dziś jest 7 dzień przerwy i ja się zaczęłam zastanawiać czy na pewno wzięłam ostatnia tabletkę ponieważ dostałam krwawienia w środę a nie tak jak zawsze w czwartek. Niestety nie mam możliwości sprawdzić tego bo głupia wyrzuciłam już opakowanie. Zastanawiam się czy jeśli po tak długim braniu tabletek skrócę przerwę nagle do 6-ciu dniu to wszystko mi się rozleguluje i skuteczność antykoncepcji może nie być zachowana? Wydaje mi się że wzięłam tą tabletkę ale nie mam pewności

Edytowane przez misialakasia
Czas edycji: 2018-02-10 o 10:05
misialakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 09:57   #175
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez misialakasia Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny mam pewien problem otóż biorę tabletki antykoncepcyjne już ponad 6 lat zawsze prawidłowo. Teraz jestem w trakcie przerwy i dostałam krwawienia. Problem polega na tym że dziś jest 6 dzień przerwy i ja się zaczęłam zastanawiać czy na pewno wzięłam ostatnia tabletkę ponieważ dostałam krwawienia w środę a nie tak jak zawsze w czwartek. Niestety nie mam możliwości sprawdzić tego bo głupia wyrzuciłam już opakowanie. Zastanawiam się czy jeśli po tak długim braniu tabletek skrócę przerwę nagle do 6-ciu dniu to wszystko mi się rozleguluje i skuteczność antykoncepcji może nie być zachowana? Wydaje mi się że wziąłam tą tabletkę ale nie mam pewności
Tabletkę najprawdopodobniej wzięłaś. Po prostu tego nie pamiętasz . A krwawienie z odstawienia może się przesunąć i nie ma w tym nic złego.

Można skracać przerwę dowolnie i nie ma to negatywnego wpływu na antykoncepcje. Wydłużenie przerwy natomiast jest niewskazane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 10:13   #176
misialakasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 8
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

No właśnie nie umiem sobie przypomnieć tego momentu wzięcia. Tak się zastanawiam co lepiej zrobić bo jeśli jej nie wzięłam a wezmę nową z opakowania normalnie czyli jutro to wydłużę przerwę o jeden dzień a w tym wypadku pomimo tego że długo biorę tabletki i tak może dojść do odblokowania owulacji prawda?
misialakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 11:27   #177
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez misialakasia Pokaż wiadomość
No właśnie nie umiem sobie przypomnieć tego momentu wzięcia. Tak się zastanawiam co lepiej zrobić bo jeśli jej nie wzięłam a wezmę nową z opakowania normalnie czyli jutro to wydłużę przerwę o jeden dzień a w tym wypadku pomimo tego że długo biorę tabletki i tak może dojść do odblokowania owulacji prawda?
Po takim czasie wątpię, że owulacja się odblokuje. Jeśli chcesz być spokojna, to przyjmij tabletkę wcześniej i skróć przerwę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-27, 20:54   #178
mozgrrl
Rozeznanie
 
Avatar mozgrrl
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 600
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Hej,
od nowego cyklu mam zacząć brać tabletki Zoely, dziś mam 23 dzień, jednak ponad dwie godziny od stosunku zaczęłam krwawić i nie wiem czy to otarcie, czy już miesiączka i powinnam wziąć pierwszą tabletkę. Zazwyczaj jeśli wystąpiło jakieś otarcie krwawienie było od razu, jednak teraz minęło kilka godzin zanim się pojawiło i nie wiem co z tymi tabletkami..
Myślicie, że poczekać do jutra i sprawdzić jakoś czy to już i wziąć tabletkę jutro?
mozgrrl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 11:12   #179
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez mozgrrl Pokaż wiadomość
Hej,
od nowego cyklu mam zacząć brać tabletki Zoely, dziś mam 23 dzień, jednak ponad dwie godziny od stosunku zaczęłam krwawić i nie wiem czy to otarcie, czy już miesiączka i powinnam wziąć pierwszą tabletkę. Zazwyczaj jeśli wystąpiło jakieś otarcie krwawienie było od razu, jednak teraz minęło kilka godzin zanim się pojawiło i nie wiem co z tymi tabletkami..
Myślicie, że poczekać do jutra i sprawdzić jakoś czy to już i wziąć tabletkę jutro?
Jeśli weźmiesz drugiego dnia okresu, to dalej będzie to skuteczne.
Wzięcie któregokolwiek dnia cyklu również jest dozwolone, ale wtedy przez pierwsze 7 dni na tabletkach trzeba się dodatkowo zabezpieczać prezerwatywą.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-04, 21:44   #180
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Hej. Dziś o 22 powinnam przyjąć ostatnia tabletkę z opakowania. Jednak w ciągu dnia nastąpiło małe plamienie. Tzn... Wczoraj przyjęłam lek na infekcje. Miałam czarne plamienie po nim. Dziś w tym czarnym zauważyłam trochę krwi. Nie wiem czy to już "miesiączka" a jeśli tak to jakie jest postępowanie
Czy mimo to przyjąć ta tabletkę i liczyć 7 dni "bez tabletek" od jutra?
Czy antykoncepcja jest w porządku skoro tabletki "nie utrzymaly" okresu ostatniego dnia?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-17 07:08:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:51.