Wyrolować problem, czyli dermaroller - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-08, 09:18   #1261
novitue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 18
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

No ale... zdaje się, że nie można rollera używać latem. Nikt tego nie brał pod uwagę?
__________________
-----------------Dermaroller - porady-----------------
novitue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-08, 13:28   #1262
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez novitue Pokaż wiadomość
No ale... zdaje się, że nie można rollera używać latem. Nikt tego nie brał pod uwagę?
Jeśli stosuje się filtry, nie wyleguje na plaży to rolka 0,25 chyyba nie jest groźna . Ta długość to głównie do zwiększenia przenikania kosmetyków.
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-08, 15:04   #1263
novitue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 18
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Z doświadczenia wiem, że nie ma różnicy jaką długość stosujemy. Lato nie jest okresem dla stosowania rollera. To prosta droga do rozległych przebarwień. Długość 0.25mm bez problemu sięga melanocytów, które te z kolei mogą być w bardzo prosty sposób podrażnione przez promieniowanie UV.
Najbardziej narażona jest skóra wrażliwa.
Ponadto każdy szanujący się gabinet na taki zabieg zaprosi dopiero jesienią.
__________________
-----------------Dermaroller - porady-----------------
novitue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-08, 17:57   #1264
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Zależy, jak głęboko nakłuwasz. W teorii powinno się dbać jak najbardziej o sterylność, a w praktyce, jak masz popękaną skórę na twarzy czy dłoniach, to pilnujesz na 100%, żeby nie dotknąć niczego niesterylnego? Imho każdy sam powinien decydowac, w końcu sobie samej robisz, a nie komuś.
Gdyby każdy tak sobie sam decydował, bo robi sobie samemu to by ludzie sobie niezłą krzywdę robili stosując dermarollery, kwasy itp. Zresztą już sobie robią Dlatego pytam, może ktoś wie jak jest w praktyce.
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-08, 18:32   #1265
novitue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 18
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
Gdyby każdy tak sobie sam decydował, bo robi sobie samemu to by ludzie sobie niezłą krzywdę robili stosując dermarollery, kwasy itp. Zresztą już sobie robią Dlatego pytam, może ktoś wie jak jest w praktyce.
Już sobie robią krzywdę, bo dostępne są zbyt długie mikroigły. Tutaj raczej nikt się nie przyzna, że stosując 0.5mm czy też większe igły doprowadził skórę do okrutnego stanu.
W Niemczech, Szwecji, Norwegii, Danii, Wielkiej Brytanii zapomnijcie, że można kupić certyfikowany roller o długości 0.5mm, 1.0mm, 1.5mm, 2.0mm czy nawet 3.0mm do stosowania w domu.
Komisja Europejska nawet tego zabrania.

Jedna dziewczyna napisała, że na bliznę używała 1,0mm i się jej nic nie poprawiło. Nie można samemu sobie decydować, która długość będzie najlepsza np do usuwania blizny. Wiele zależy od jej struktury. Profesjonalista oglądając bliznę, dotykając jej sam dobierze odpowiednią długość. A co najlepsze to przy 3 czy 4 zabiegu zdecyduje, że skóra jest gotowa na dłuższe igły. No i przede wszystkim znieczuli nam odpowiednio skórę.
Natomiast dziewczyny biegają po różnych forum, czytają, dopytują się... a tak włąsciwie to nawet nie wiedzą kim jest druga osoba, która im udziela porad
__________________
-----------------Dermaroller - porady-----------------
novitue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-09, 08:20   #1266
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Zanim zdecydowałam się na używanie rolki, chyba ze 3 razy przeczytałam forum LU. Akurat tam stali, starzy użytkownicy to osoby z ogromną wiedzą, przytaczający w swoich wypowiedziach wyniki niesponsorowanych badań naukowych. Ponieważ nie zamierzam na razie używać długości większej niż 0,5 na twarz i 0,25 pod oczy, to mogę jedynie stwierdzić, że:

-przy tych długościach znieczulenie nie jest potrzebne (a mam bardzo niski próg odczuwania bólu)

-używając rolki w domu przynajmniej wiem, co jest w kosmetykach, które przed/po niej nakładam na twarz

-po 6-krotnym użyciu rolki 0,5 na twarz widzę efekty, których nie dał mi żaden krem

-nie zostawiam u kosmetyczki/dermatologa co najmniej 200PLN za 1 zabieg

-stosuję filtry sumiennie, latem nie wychodzę bez okularów z porządnym filtrem, nie opalam się, bo tego nie lubię

-myślę, że każda osoba robi to na własną odpowiedzialność

Gdybym po pierwszym zabiegu zauważyła pogorszenie stanu skóry, pewnie nie ryzykowałabym dalej.

Mam nieodparte wrażenie, że ktoś chce tu odwodzić dziewczyny od samodzielnych zabiegów aby nabijać kasę gabinetom...

Edytowane przez patricitka
Czas edycji: 2015-08-09 o 08:21
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-09, 09:54   #1267
novitue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 18
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Nieeee... to nie chodzi o kosmetyczki.
W większości one swoją praktyką powodują, że wolimy same decydować się na własną względem tego zabiegom.

Po pierwsze nie pracują na dobrej jakości urządzeniach. Szukają najtańszych rolek i to w dodatku takich, które można wsadzić do autoklawu i rolować wszystkie swoje klientki jednym i tym samym Dermarollerem.

Nie zwracają uwagi czy roller jest certyfikowany.
Same też nie mają uprawnień do przeprowadzenia zabiegu medycznego (bo zabieg przerywający ciągłość matrycy skóry zalicza się do zabiegów medycznych).

Z tego co piszesz jesteś jedną z bardzo niewielu osób, które mają świadomość na co się porywają.

Natomiast realia są takie, że trzeba bić na alarm. Stąd też grupa wsparcia na Facebooku.
__________________
-----------------Dermaroller - porady-----------------
novitue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-07, 20:06   #1268
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Hej
Dziś pierwszy raz użyłam dermarollera. O długości 1 mm, na okolice bikini - mam nieszczęsne blizny, pamiątka po depilatorze :/ no i moje wrażenia? Hm jestem zmieszana, spodziewałam się, że będzie coś czuć po zabiegu, poleci trochę krwi. A tu w sumie nic. Podczas samego zabiegu czułam delikatne kłucie, ale nie wiem czy dobrze go przyciskałam. Starałam się przy tym naciągać skórę.

Czy miał ktoś podobne wrażenia?
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 08:39   #1269
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
Gdyby każdy tak sobie sam decydował, bo robi sobie samemu to by ludzie sobie niezłą krzywdę robili stosując dermarollery, kwasy itp. Zresztą już sobie robią Dlatego pytam, może ktoś wie jak jest w praktyce.
Nie widzę powodów, żeby dorosły człowiek nie mógł decydować. Wolno kupić alkohol, wybrać się w Himalaje, nurkować, przespać się z nieznajomym, a nie można się pokłuć igiełkami?

Po prostu nie ma co się łudzić, że to jakiś cudowany sposób bez ryzyka a z samymi plusami, ogólnie wiele zabiegów kosmetycznych niesie za sobą ryzyko, stąd np. próby uczuleniowe.

A mi chodzi o to, że jak kupisz sterylny roller i używasz go sama, to nawet nakłuwając się do krwi, jeśli zachowujesz podstawową higienę, masz małe szanse, że wprowadzisz sobie tym w skórę jakieś straszne bakterie, więc raczej gangreny czy sepsy się nie dostanie. Żeby się zakazić czymś zjadliwym typu gronkowiec, zarazki muszą być w otoczeniu.


Zgadzam się z dziewczynami, że problemem jest dezinformacja. Człowiek ma prawo podjąć ryzykowną decyzję, tylko dobrze, żeby miał jakieś informacje, na podstwie których ją podejmuje.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 11:47   #1270
lacrimachristi
Zakorzenienie
 
Avatar lacrimachristi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 193
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

hej dziewczyny mam pytanie chciałabym rozpocząć swojąprzygodę z rollowaniem. Czy długość igiełek 0,2 mm wystarczy ? zalezy mi na ujedrnieniu skóry i rozjaśnieniu cery co polecacie i jakiej firmy ???
__________________
lacrimachristi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-15, 00:39   #1271
Noir_noir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 64
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Dziewczyny, mam poważny problem ze skórą na udach (cellu i rozstępy) z ekhem, wagi. Chciałabym zacząć używać dermaroller w domu ale nie wiem jak dobrać wielkość igieł (cellu stopień 2-3...) i jaki preparat pod niego. Pomożecie?
Noir_noir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-03, 11:40   #1272
Selli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 3
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Znalazłam informacje w internecie, że bezpośrednio po wykonaniu zabiegu mezoterapii mikroigłowej nie należy stosować tłustych kremów ani olejków. Czy ktoś wie , dlaczego ? Przyznam , że stosowałam olejek arganowy i teraz zwątpiłam ...
Selli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 10:14   #1273
pepsikolakokakola
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 986
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

a ja mam problem, jutro mam 2 dni wolnego pod rzad (co sie u mnie w pracy rzadko zdarza) i chcialabym je wykorzystac na rollowanie twarzy. problem w tym, ze nie mam nic pod rolke, a specjalistyczngo sklepu wokol mnie nie ma. czy jest cos co moge kupic w drogerii, w sklepie z naturalnymi kosmetykami? bo szukam w necie i jedno co pisza to to,ze taki kosmetyk nie moze zawierac barwnikow itp. (to to ja wiem), a konkretnych nazw brak. czy nie ma nic drogeryjnego?
pepsikolakokakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-17, 15:51   #1274
kejterin
Raczkowanie
 
Avatar kejterin
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 146
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Może być serum z wit. C, można dostać w Hebe, ale na pewno nie tylko w sieciówkach jest dostepne. Ja kupiłam kilka miesięcy temu w promocji wit. C firmy Ava Laboratorium, kosztowało mniej niż 30zł. Jednocześnie chcę Was ostrzec przed nadmiernym rolowaniem twarzy, zwłaszcza na tzw. jednym posiedzeniu. Po jednym takim zabiegu wylądowałam na L4 na tydzień, bo wyglądałam tak strasznie, że nie było możliwości iśc do pracy z tym czymś na twarzy. I co najlepsze-zabiegu nie wykonywałam sama, tylko w salonie. Po prostu kosmetyczka chciała za dobrze, i za długo rolowala czoło. Nie używałam niczego zaraz po zabiegu, dzień po zabiegu także nie. Dzień po czoło zaczęło mnie strasznie swędzieć. Skonsultowałam, ale podobno to byla normalna reakcja. Dodam, że to był mój drugi zabieg, po pierwszym nie miałam takich akcji, więc wiedziałam, że niekoniecznie musi swędzieć AŻ tak cholernie mocno. Starałam się twarzy nie dotykać, co była mega trudne. Czoło zaczęło mi puchnąć, twarz mi się zaczęła zmieniać, dosłownie - opuchlizna powiekszając się, nachodziła mi na oczy i wyglądałam jak nie ja, a jak Klingon ze Star Treka. Wyglądało to fatalnie. Żałuję teraz, że nie zrobiłam zdjęcia, mogłabym Wam teraz pokazać, co może się stać, ale wtedy było mi zupełnie nie do zdjęć, nie do śmiechu a do płaczu raczej, bo z dnia na dzień wyglądało to coraz gorzej. Suma sumarum trafilam do lekarza, ten przepisał antybiotyk, praktycznie nie wychodziłam z domu a jeśli już - to tylko w czapce na chwilę (szczeście, że był to styczeń. Po tygodniu odzyskałam twarz I powiem tak - od tamtej pory (a było to 3 lata temu) nie rolowałam się już , ale nie uważam, że to zły zabieg. Właśnie planuję kupić sobie swój roller, gdzie będę sama rolować twarz, znając swój poziom bólu, swoją skórę i przede wszystkim nie przesadzając z rolowaniem. Wg mnie raz w tygodniu, przez 5 min jest OK na tyle, aby sobie nie zaszkodzić, ale jednak trochę pomóc. Dodatkowo na pewno nie zaszkodzi robić ćwiczenia twarzy. Fajne są też masaże, z tym że trochę drogie (100zł za zabieg), więc lepiej zainwestować w lepszy roller i codzienną, kilkuminutową gimnastykę twarzy, żeby odsunąć w czasie, to, co nieuniknione czyli... kwas hialuronowy i botoks
kejterin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 14:13   #1275
novitue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 18
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

W tym problem, że większość kosmetyczek jest ŹLE przeszkolona z mikronakłuwania. Jeśli wykorzystują one rollery w gabinecie, to jedno urządzenie (według medycznej specyfikacji) służy na jeden zabieg i do kosza. Trudność w tym, że rolki, które wykorzystywane są w gabinetach NIE posiadają medycznych certyfikatów i... dlatego są wykorzystywane do większej liczby zabiegów. Z powyższego wpisu forumowiczki ewidentnie wynika infekcja bakteryjna. Inną przyczyną jest alergia na jeden z pierwiastków stopu, z którego zostały wykonane mikroigły.

Innym błędem kosmetyczek jest:
- brak wybudowania tolerancji skóry na mikronakłuwanie
- dobieranie zbyt długich albo zbyt krótkich igieł do możliwości skóry

Długich zabiegów w warunkach domowych także nie polecam (zwłaszcza kiedy skóra jest wrażliwa / delikatna).
__________________
-----------------Dermaroller - porady-----------------
novitue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 08:33   #1276
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez novitue Pokaż wiadomość
Inną przyczyną jest alergia na jeden z pierwiastków stopu, z którego zostały wykonane mikroigły.
Myślę, że to możebyć nawet czeste. Jak ja kilka lat temu kupowałam, to tak się czaiłam i czaiłam, myślałam, że kupiłam z jakiegoś nieuczulającego materiału, ale wyszło, że jednak nie. A dużo kobiet ma alergię na nikiel. Miałam wrażenie, że czasem właśnie miałam delikatną reakcję alergiczną, jak przy noszeniu biżuterii. Akurat ja mam łagodną reakcję, a rolowałam grubą skórę ciała, nie twarz. Jak ktoś ma mocniejszą i nakłuje głęboko to efekty mogą być spektakularne.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 12:49   #1277
kejterin
Raczkowanie
 
Avatar kejterin
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 146
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Macie rację, zupełnie nie pomyślałam o niklu, na który na pewno jestem uczulona. Co do higieny dermorollera to na pewno to byl ten sam, którego używałam pierwszy raz, ale też na pewno szczelnie zamknięty i odkażony, z tym że pamiętam, że kosmetyczka mówiła o autoclavie, a gdzieś wyczytałam, że tego w autoclavach się nie dezynfekuje. Coś musiało być na rzeczy, bo za pierwszym razem nic mi nie było (był całkiem fajny efekt), a za drugim katastrofa;] Mnie się wydaje, że dobrze jest samemu rollować tak ok. 5 minut, np w piątki, odkażać płynem w sprayu, odczekać do wyschnięcia i schować do opakowania, a na twarz po rolowaniu nalozyć jakieś serum a na serum maseczkę algową (tę plastyczną), która chłodzi twarz i łagodzi zaczerwienienia. Wydaje mi się, że to optymalny zabieg dla każdego, jednak poprawcie, jeśli się mylę. Inną "katastrofę" miałam u innej kosmetyczki podczas mikrodermabrazji-znów efekt za pierwszy, drugim razem spoko, za kolejnym tak mi zajechała w jednym miejscu policzek, ze miałam dosłownie sączącą się ranę i do tej pory mam po tym delikatną bliznę (a było to z 6 lat temu). Z kolei ostatnio byłam jeszcze u innej kosmetyczki (nie udało mi się jeszcze trafić na tzw. swoją), która twierdzi, i chyba słusznie, że zabieg mikrodermabrazji zupełnie nie jest dla każdego, a już na pewno nie dla cery naczynkowej, takiej, jak moja. Poprzednie kosmetyczki mówiły co innego, nawet kiedy zasugerowałam, czy aby to dla naczynkowej jest OK, bo czytałam w gazecie, że nie jest OK. Reasumując- niestety krzywdę mogą wyrządzić także specjaliści.
kejterin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 14:37   #1278
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

wracam po paru latach na ten watek. w miedzy czasie rollowalam skore ale dosc nieregularnie. Teraz robie regularnie i zauwazylam ze zmniejszaja mi sie pory a na policzkach niestety mam kratery

mam zamiar kupic derma stempel ktory podobno daje lepsze efekty moja rolka nadaje sie juz do wymiany wiec akurat sprawie sobie nowy przyrzad do tortur.
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 09:57   #1279
Dusiia
Zadomowienie
 
Avatar Dusiia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 1 197
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cześć, jaki derma roller wybrać? Jaka długość igieł?
Do stosowania na skórę głowy? Mam problemy z lysieniem czym się kierować przy wyborze?
Na allegro ceny wahają się od 20 do kilku set złotych. Skąd ta różnica cenowa? Czy te za kilkadziesiąt złotych się do niczego nie nadają?
Chce kupić coś pewnego i sprawdzonego, zapłacę każda cenę.
I co polecCie do wcierania przy mezoterapii skóry głowy? Jakieś ampułki? Czy np kozieradke..
__________________
81 -> 70 -> 60 kg

Edytowane przez Dusiia
Czas edycji: 2016-01-02 o 09:58
Dusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-06, 12:28   #1280
novitue
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 18
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez Dusiia Pokaż wiadomość
Cześć, jaki derma roller wybrać? Jaka długość igieł?
Do stosowania na skórę głowy? Mam problemy z lysieniem czym się kierować przy wyborze?
Na allegro ceny wahają się od 20 do kilku set złotych. Skąd ta różnica cenowa? Czy te za kilkadziesiąt złotych się do niczego nie nadają?
Chce kupić coś pewnego i sprawdzonego, zapłacę każda cenę.
I co polecCie do wcierania przy mezoterapii skóry głowy? Jakieś ampułki? Czy np kozieradke..
Zanim przystąpisz do mikronakłuwania udaj się koniecznie do trychologa w celu zbadania skóry głowy. Na używanie rollera masz zielone światło jeśli jest ona w odpowiednim stanie - czyli nie ma np stanu zapalnego.
Za ewidentnie złą diagnozę u trychologa możesz uważać jeśli specjalista dokona tylko zewnętrznych oględzin skóry głowy bez użycia specjalistycznego urządzenia.

Będę też więcej pisać na ten temat w grupie na FB, do której jest link na dole.

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------

Cytat:
Napisane przez kejterin Pokaż wiadomość
Macie rację, zupełnie nie pomyślałam o niklu, na który na pewno jestem uczulona. Co do higieny dermorollera to na pewno to byl ten sam, którego używałam pierwszy raz, ale też na pewno szczelnie zamknięty i odkażony, z tym że pamiętam, że kosmetyczka mówiła o autoclavie, a gdzieś wyczytałam, że tego w autoclavach się nie dezynfekuje. Coś musiało być na rzeczy, bo za pierwszym razem nic mi nie było (był całkiem fajny efekt), a za drugim katastrofa;] Mnie się wydaje, że dobrze jest samemu rollować tak ok. 5 minut, np w piątki, odkażać płynem w sprayu, odczekać do wyschnięcia i schować do opakowania, a na twarz po rolowaniu nalozyć jakieś serum a na serum maseczkę algową (tę plastyczną), która chłodzi twarz i łagodzi zaczerwienienia. Wydaje mi się, że to optymalny zabieg dla każdego, jednak poprawcie, jeśli się mylę. Inną "katastrofę" miałam u innej kosmetyczki podczas mikrodermabrazji-znów efekt za pierwszy, drugim razem spoko, za kolejnym tak mi zajechała w jednym miejscu policzek, ze miałam dosłownie sączącą się ranę i do tej pory mam po tym delikatną bliznę (a było to z 6 lat temu). Z kolei ostatnio byłam jeszcze u innej kosmetyczki (nie udało mi się jeszcze trafić na tzw. swoją), która twierdzi, i chyba słusznie, że zabieg mikrodermabrazji zupełnie nie jest dla każdego, a już na pewno nie dla cery naczynkowej, takiej, jak moja. Poprzednie kosmetyczki mówiły co innego, nawet kiedy zasugerowałam, czy aby to dla naczynkowej jest OK, bo czytałam w gazecie, że nie jest OK. Reasumując- niestety krzywdę mogą wyrządzić także specjaliści.
Nie spotkałam jeszcze rollera, który nie posiadałby niklu (ale nie zapewniam, że nie ma takiego). Nawet te za grube pieniądze posiadają nikiel. Chyba że... byłyby całe ze złota
Sprzedawcy często nie mają takich informacji i zapewniają, że w igiełkach nie ma nic podobnego i roller nas nie uczuli.
__________________
-----------------Dermaroller - porady-----------------
novitue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 15:52   #1281
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Nikiel nie jest szkodliwy dla uczuleniowców dopóki nie jest uszkodzona struktura tego metalu. Dopiero uszkodzony nikiel powoduje alergię, a raczej jego tlenki w wyniku reakcji chemicznej z innymi substancjami. Dlatego też w derma rollerach z reguły on nikomu nie szkodzi.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 20:17   #1282
Dusiia
Zadomowienie
 
Avatar Dusiia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 1 197
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Czym dezynfekowac skórę (głowy) przed zabiegiem? I czy jest sens kupowac krem znieczulajacy? Myślę że będę robić iglami 0,3
__________________
81 -> 70 -> 60 kg
Dusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 20:21   #1283
Wenaa
Raczkowanie
 
Avatar Wenaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 467
GG do Wenaa
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cześć
Dołączam do posiadaczek Dermo Rollerów
A właściwie dopiero oczekuje na swój pierwszy z igłami o długości 0.25 a po kilku miesiącach chce kupić 0,5.
Głównie chciałabym pozbyć się blizn potrądzikowych i zmniejszyć pory, co polecacie pod Derma roller na te problemy? Czytam, czytam i nic nie ma o bliznach i porach Wszędzie tylko pisze,że kwas hialuronowy, kolagen,witamina C , A i E ale co na blizny będzie najlepsze. nie wiem
Czytałam forum i widzę, że dziewczyny mają pewne wątpliwości, ja osobiście polecam te artykuły, które mi pomogły w wyborze mojego pierwszego derma rollera:
http://http://www.beautyever.pl/derm...ia-mikroiglowa

http://wieczniemloda.com/dermaroller...-i-blizny-6591
__________________
Wenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-17, 09:41   #1284
handzia777
Przyczajenie
 
Avatar handzia777
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez Noir_noir Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam poważny problem ze skórą na udach (cellu i rozstępy) z ekhem, wagi. Chciałabym zacząć używać dermaroller w domu ale nie wiem jak dobrać wielkość igieł (cellu stopień 2-3...) i jaki preparat pod niego. Pomożecie?


Na rozstępy-w celu poprawy ukrwienia skóry zmniejszenia bliznowca (bo rozstęp to blizna) jak największe igły a potem zmniejszyć. A na cellulit to sorry ale nie ma takiej opcji żeby pomogło. Nie wierzcie producentom, cellulit to choroba podskórna, to przepuszczalność tkanki łącznej. Tylko codzienne ćwiczenia na uda (bo chyba tam się przyczaja najczęściej) mogą pomóc,i dieta oczywiście. Po zaprzestaniu cellulit wraca. Jest to przypadłość kobiet spowodowana hormonami niestety .
handzia777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-17, 12:40   #1285
Wenaa
Raczkowanie
 
Avatar Wenaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 467
GG do Wenaa
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

szukałam i znalazłam na blizny najlepsze będą preparaty ze śluzem ślimaka oraz Centella asiatica czyli Wąkrota azjatycka
Ja już zamówiłam.
__________________
Wenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-19, 08:18   #1286
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Wenaa a co kokretnie? Pochwalisz sie zdobyczami?
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 17:51   #1287
mandarynki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 57
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cześć Rolujące!
Od paru dni przeglądam internet usiłując wybrać jakiś dobry dermaroller i trochę się pogubiłam. Najpierw chciałam wydać kupę kasy w sklepach internetowych (typu dermarollerstore alco dermoroller planet czy cuś takiego), bo wzbudzały zaufanie (dokładny opis produktów, porady itd.). Potem znalazłam rollery tych samych firm w sklepach firmowych na Amazonie w cenach niemal 10-krotnie niższych...
Na przykład ten: https://www.amazon.co.uk/gp/product/..._d0_g194_i1_sh
(recenzje ma fatalne )
Dotyczy to wielu marek, które tutaj poleciacie. Jak Wy kupujecie ten sprzęt?

Czy mogłybyście mi też doradzić jakieś rollery:
1) na buzię dla ogólnego odśweżenia i zmniejszenia jakichś pierwszych zmarszczek
2) na rozstępy (nie za duże, pamiątki z okresu dojrzewania na udach) oraz dla brata, któremu porobiły się straszne paskudy na ramionach, na tej delikatniejszej skórze poniżej pach, od siłowni
3) na bliznę na twarzy w trudno dostępnym miejscu, dosłownie wzdłuż nozdrza

Przepraszam, że tak bezceremonialnie atakuję tyloma pytaniami, ale może będziecie miały chwilę na coś odpisać.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc
mandarynki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-12, 13:25   #1288
pawelszy1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 2
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

czytam wątek, myślę o zakupie rolki i o rolowaniu się
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
pawelszy1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-21, 09:20   #1289
wiolka1115
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 751
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

http://www.dresslink.com/3-in-1-derm...t-p-37233.html co myslicie o tyn rollerze?
wiolka1115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 23:11   #1290
allesi
Zadomowienie
 
Avatar allesi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 272
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Czy ktokolwiek FAKTYCZNIE spłycił tym blizny potrądzikowe i wyrownał fakturę twarzy? Jakieś zdjęcia?

Forum jest pełne spamu i pytań " gdzie kupić rolkę " Nie zauważyłam opinii po dłuższym stosowaniu. Prosze o wyrazenie zdania, czy np rolką 0,5 bylyscie w stanie znaczaco poprawic stan skory.

Edytowane przez allesi
Czas edycji: 2016-07-10 o 23:15
allesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-15 14:10:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:07.