Masaż Shantala. Jakieś opinie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-06, 15:59   #1
mozaika88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 247

Masaż Shantala. Jakieś opinie?


Witam, dziewczyny duzo ostatnio slyszalam o tym masazu, podobno ma neutralizowac bole dzieciaczka związane z kolką, niestrawnosciaitd. Czy ktoras z mam probowala tego? Jakie sa efekty?Proszę o odpowiedzi . Pozdrawiam
__________________

Długość włosów: 80 cm
Wzrost:170 cm
Waga: 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50


Nie prostuję włosów od 20.06.2008
9 dni 30 dni 60 dni
mozaika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 17:35   #2
natalia_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 136
Dot.: Masaż Shantala. Jakieś opinie?

Cytat:
Napisane przez mozaika88 Pokaż wiadomość
Witam, dziewczyny duzo ostatnio slyszalam o tym masazu, podobno ma neutralizowac bole dzieciaczka związane z kolką, niestrawnosciaitd. Czy ktoras z mam probowala tego? Jakie sa efekty?Proszę o odpowiedzi . Pozdrawiam
Masaż bardzo fajny. Warto codziennie robić maluchowi. Jeszcze nie miałam okazji na swoim dziecku, bo jestem w ciąży obecnie (na pewno będę codziennie masować) , ale byłam na kursie tego masażu i na praktykach miesięcznych właśnie na masażu i gimnastyce dzieciaczków. Z tego co panie opowiadały to rewelacyjne efekty po takich zajęciach, dzieci lepiej spały, jadły, poprawia się układ psychoruchowy, przez co dzieciaczek lepiej się rozwija, o kolkach nic nie wspominały ale są tam ruchy na brzuszku które pomagają maluszkom z takim problemami.
__________________
5.01.2011[*]
08.03.2015[*]

Mikołaj 19.11.2011
natalia_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 17:55   #3
Frugles
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1
Dot.: Masaż Shantala. Jakieś opinie?

Masaż Shantala faktycznie jest rewelacyjny, wspomaga nie tylko pracę jelit i ogólnie układu pokarmowego, ale ma też wpływ na rozwój dziecka. Najlepiej jest go jednak wykonywać zawsze o stałej porze dnia, w bardzo ciepłym pomieszczeniu (dziecko nie powinno mieć na sobie nawet pieluszki!).
Frugles jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 18:59   #4
mozaika88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 247
Dot.: Masaż Shantala. Jakieś opinie?

Myslałam o Centrum Zdrowia i Urody Chantal w Wawie, czy ktoras z mlodych mam probowała tego salonu? Słyszałam dosyc sporo opinii pochlebnych,ale jednak wizaz to wizaz i muszę znać waszą opinię, zanim się tam udam!
__________________

Długość włosów: 80 cm
Wzrost:170 cm
Waga: 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50


Nie prostuję włosów od 20.06.2008
9 dni 30 dni 60 dni
mozaika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 21:37   #5
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Masaż Shantala. Jakieś opinie?

Kurcze sama chciałabym wykonywać ten masaż na własnej córce, ale w Kielcach nigdzie nie ma jego kursu. Ogólnie masaż nie jest mi obcy bo skończyłam fizjoterapie, ale nigdzie nie mogę się dowiedzieć od kiedy można go stosować. Ja mam 2 tygodniową córkę, pępęk ma zagojony i właśnie się zastanawiam czy już można. Podpowiedzcie.
Masażu na razie uczę się z filmików na youtube. Może coś poradzicie?
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 08:49   #6
OpenerKlubMam
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10
Dot.: Masaż Shantala. Jakieś opinie?

Szanowni Państwo,

zyskujący coraz większą popularność wśród lekarzy masaż Shantala jest staroindyjską techniką stymulowania niemowląt i małych dzieci. Polega na jednostajnym, rytmicznym głaskaniu przy odpowiednio dobranej muzyce. To wspaniały i stosunkowo łatwy do nauczenia sposób komunikowania się rodzica z maluchem. Kursy organizowane są między innymi w klubach dla mam. Podczas takich zajęć prowadzący instruuje, naprowadza na wskazany rytm i daje wskazówki, ale nie dotyka dzieci, gdyż masaż ma służyć nawiązywaniu więzi pomiędzy mamą i jej pociechą. Taki masaż jest bezpieczny dla dziecka i może być wykonywany już od pierwszych miesięcy życia. Poprawia samopoczucie i pozwala zrelaksować się nie tylko maluchowi, ale i mamie. Ze względu na to, że masowane jest delikatne ciałko dziecka, do masażu używa się tylko wysokiej jakości olejów naturalnych, np. ze słodkich migdałów.

Opener Klub Mam – Poznań
OpenerKlubMam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:29.